STADS NIEUWS DE 3 OCTOBER-VIERING JCREYMBORG RIJNSTREEK VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. De minister van Sociale Zaken heeft onder bepaalde voorwaarden vergund, dat in verband met de viering van Leidens ontzet, in broodbakkerijen in de gemeenten Leiden, Oegstgeest, Leiderdorp en Zoeter - woude: le. door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen, in afwijking van het be paalde bij art. 35, tweede lid, der Arbeids wet 1919: a. in den nacht van Vrijdag 30 Sept. op Zaterdag 1 Oct. 1938 van 12 uur des nachts af; b. op Dinsdag 4 Oct. 1938 van 3 uur des voormiddags af, bakkers- arbeid wordt verricht. Bovendien mag voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke een vergun ning, als bedoeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidswet 1919 in verleend reeds op Vrijdag 30 Sept. te 10 uur des namiddags en op Dinsdag 4 October 1938 te 1 uur des voormiddags met arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, wor den aangevangen; 2e. door bakkersgezellen, in afwijking van het bepaalde in art. 40, eerste lid der Arbeidswet 1919, op Zaterdag 1 October 1938 gedurende ten hoogste 13 uren ar beid worden verricht; een en ander onder voorwaarde, dat in de ondernemingen, waar van deze vergunning gebruik wordt gemaakt, op Maandag 3 Oct. 1938 geen ar beid wordt verricht. Aan hoofden of bestuurders van brood bakkerijen in de onder bovengenoemde gemeenten, die van deze vergunning ge bruik maken en in wier bakkerijen der halve op Maandag 3 October 1938 geen arbeid wordt verricht, is voorts vergund, dat, in afwijking van het bepaalde in art. 35, zesde lid, der Arbeidswet 1919, deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van deu vorigen dag gebakken of opgewarmd is, op Zaterdag 1 en Dinsdag 3 October 1938 telkens: le van 7.30 uur der voor middags af uit het gebouw met aanhoo- righeden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd; 2e. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of af geleverd. VERKEERSWENKEN. In het belang der goede orde en van een vlot verloop. In het belang van de goede orde en een ongestoord verloop van den 3 .Octoberop- tocht wordt het publiek dringend verzocht: het middengedeelte der straten vrij te houden; niet met den optocht mede te loopen; zich bij voorkeur niet in smalle straten of op bruggen op te stellen; niet met serpentines of confetti te wer pen; op alle wegen en bruggen rechts te houden; niet tot kort voor de komst van den op tocht op den rijweg te loopen en dan bo vendien een plaatsje te zoeken vóór de rijen wachtenden, doch daarachter; overal de voorschriften der politie stipt en onmiddellijk op te volgen. Ter kennis van het publiek wordt ge bracht, dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen zijn getroffen: 1. Het Van der Werfpark wordt morgen avond om 8 uur voor het publiek afgeslo ten. Alleen de lichtstoet trekt door het park; 2. Maandag 3 October is de toegang tot het Van der Werfpark voor de deelnemers aan de Koraalmuziek over de voetpaden langs het water, Het publiek heeft toegang over de pa den van het voormalig gymnasium en mu seum. De Commissaris van Politie alhier bengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op den openbaren weg: a. Vertooningen te geven (acrobatiek e. d.); b. Aapjes, marmotten e. d. dieren te ver- toonen; c. Verlotingen te houden of gelegenheid te geven tot deelname aan de spelen; d. zonder vergunning een standplaats in te nemen met een wagen e. d. Bij constateering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, ter wijl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd, inbeslag zullen worden genomen. Past op de Zakkenrollers! SLUITING VAN CAFé'S. Namens den Burgemeester dezer ge meente brengt de Commisstris van Politie ter kennis van belanghebbenden, dat het sluitingsuur voor drankinrichtingen in den nacht van 3 op 4 October a.s. is bepaald op één uur. .Tot dat uur mogen houders van muziek- vergunningen in hunne inrichtingen mu ziek laten maken. Degenen, die zich alsnog van zoo'n ver gunning wenschen te voorzien, moeten een daartoe strekkend verzoek vóór Zaterdag 1 October 6 uur namiddags bij den Com missaris van Politie hebben ingediend. GENERALE REPETITIE KORAALMUZIEK. In het Waaggebouw werd gisteravond de generale repetitie gehouden van de Koraal muziek. Voordat de repetitie een aanvang nam, beklom de Voorzitter van de 3 Octo- bervereen. de heer W. v. d. Laan den di- rigentstoel en riep alle dames en heeren een hartelijk welkom toe. Spr. zeide in verband met het gedreigd hebbende oor logsgevaar zich dezer dagen te hebben af gevraagd: hoe zal het met de feestviering op 3 October afloopen? In een spoedverga dering met den Burgemeester en den com mandant van de weermacht werd ook be sproken of de feestviering op 3 Oct. wel zou doorgaan en ten slotte werd besloten als een tweede mobilisatiebevel zou afge kondigd worden dat de feestviering zou vervallen. Gelukkig hebben nieuwe be richten over den vrede eenige ontspanning gebracht en kregen wij weer hoop dat de feestviering toch zou doorgaan. In ieder geval was besloten, dat de koraalmuziek een der mooiste nummers en de uit- deeling van haring en witte brood zouden doorgaan. Gistermiddag werd spr. door den Burgemeester opgebeld, die mededeel de besloten te hebben dat als de ontspan ning bleef de feestviering op 3 October zou doorgaan. Het zou voor de vereeniging een groot financieel nadeel zijn geweest, die duizenden gekost zou hebben, als de feestviering niet was doorgegaan, maar nu komt nog alles ten goede. Er zijn niet zooveel zangers als anders het geval is, maar de afwezigen hebben zeker gedacht: 3 October gaat toch niet door. Spr. hoopte, dat men de afwezigen maatregel in jullie belang om zorg te dra gen, dat je niet je heele leven overblijft, maar weer zult kunnen worden ingescha keld, zoo gauw de werkloosheid vermindert, en, laten wij hopen, verdwijnt. Wij spre ken elkander nog. wel eens over dit alles; ik hoop, dat jullie dan ook zult spreken en met je bezwaren naar voren komt. Laten wij dit afspreken, voorloopig zullen wij op enkele middagen een ontspanningsgelegen heid openen in de St. Josephs-Gezellen; wanneer wij beginnen, zullen wij nog mede- deelen in de „Leidsche Courant". Verder zullen we den moed maar niet opgeven en blijven uitzien naar een verblijf, waar ook een werkgelegenheid aan verbonden is. Verleden jaar hebben de Katholieken van Leiden op zoo buitengewone wijze gehol pen, ik ben er vast van overtuigd, dat zij ook dit jaar zullen helpen. Zoo nu en dan brak er zoowaar een regen los van dubbel tjes en kwartjes, ik heb toen ondervonden, dat vele kleintjes een groot maken. Daarom Katholieken van Leiden, wij stellen ons vertrouwen in U, het is een treurig, maar noodzakelijk werk. Kent gij nog het gironummet? Het is: 314325. H. S c h r a m a, pr. Lorentzkade 16a. Kath. Actie Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef. A.s. Zondagmorgen om half 7 is er Al- gemeene H. Communie van de geheele mannelijke jeugd. Jonge mannen geeft allen gehoor aan de roepstem van den H. Vader en weest al len Zondagmorgen present! Na afloop zin gen wij, vanwege de Octobermaand, lied 63 parochieel zangboekje: „U Rozenkrans bemin ik". Komt allen, voor Christus onze Koning! God wil het! WAARDORG-KLEEDIIVG is voor Heeren die goede kleeding het meest waardeeren. Waarborg-Eleeding alléén bij: nog zal opwekken om Maandag 3 October toch te komen zingen. Spreker bracht ver der dank aan den heer Leo Mens en het orkest „Orpheus", dat zich weer belange loos beschikbaar heeft gesteld om den zang te begeleiden. Ten slotte deelde spr. mede, dat er een commissie was benoemd, die bij het uitgaan een collecte zou houden om op 3 October een krans aan het stand beeld van den grooten v. d. Werff te hechten, die niet alleen Leiden maar ook Holland bevrijd had. Daarna nam de repe titie een aanvang. Begonnen werd met: „Wilt heden nu treden" en Psalm 9, die ook na het ontzet in de Pieterskerk werd gezongen. Daarna werden de overige zang nummers van het programma onder leiding van den heer Leo Mens, begeleid door „Orpheus" vlot en goed gezongen. R. K. JEUGDIGE WERKLOOZEN. Jongens, ik heb deze week jullie verzoek ontvangen. Natuurlijk, wij gaan weer zoo spoedig mogelijk beginnen. 30 handteeke- ningen, op deze dertig kan is dus vast reke nen. Laat ik jullie even vertellen, wij zouden allang zijn begonnen, als wij maar een pas send verblijf hadden kunnen vinden. De oude pastorie op de Breestraat was een ideaal huis voor ons, maar deze is ver kocht. Verschillende pogingen, om een an der huis te betrekken, zijn tot op heden niet gelukt, ook de gemeente heb ik aan geschreven, maar het antwoord is nog niet ontvangen; ja, als wij over voldoende geld middelen zouden beschikken, dan zou ik wel raad weten. Jullie begrijpt wel, dat wij naast ont spanning ook weer de gelegenheid, om wat te werken, willen openstellen. Ieder zal het wel met mij eens zijn, met een spel kaar ten of een biljartkeu kom je de wereld niet door. Jammer genoeg kunnen wij niet berei ken, wat wij gaarne willen; de middelen ontbreken ons; maar goed, wij zullen ook dit jaar doen, wat wij kunnen. Verleden jaar hebben jullie heel wat gepresteerd. Denk maar eens aan onze zang- en too- neeluitvoering, denk ook maar eens aan onze keurig geslaagde tentoonstelling; wij hebben voor het zoover was, wel heel wat narigheid ondervonden; dat moet dit jaar vermeden worden. Jongens, er moet toch nog iets van mijn hart. Enkele dagen geleden las ik in de „Leid sche Courant" een verslag van den ge meenteraad en daarin was sprake van de geringe animo voor de centrale werkplaats. Jongens, denk daar nu toch eens goed over na. Is dat nu niets voor jullie? Het is van zoo groot belang, dat jullie je vakkennis bijhoudt, of, zoo je geen vakkennis bezit, je deze aanwerft. Natuurlijk begrijp ik vol komen, dat je liever ingeschakeld bent in de gewone dagelijkschen arbeid, je handen uitsteekt om je zoo een bestaan te verzeke ren. Gelooft mij ik heb het jullie zoo cikwijls voorgehouden als de tijden ver anderen en er weer meer werkgelegenheid zal zijn, dan zal je blij zijn je tijd van werkloosheid te hebben benut; dan zal het blijken, dat er velen door de werkloosheid, en omdat zij toen niet hebben geluisterd en aangepakt, zonder fut of zonder vak kennis zullen staan. Het is moeilijk, maar het is een verstandige en gezonde nood maatregel. Deze maatregel verdient niet zooals het somstijds door onverstandigen geschiedt, die felle critiek, als zou het een soort van uitbuitsysteem zijn; neen, het is een harde en dure noodmaatregel, welke aan rijk en gemeente en daarom aan de gemeenschap schatten geld kost. Het is een POSTBUSLICHTINGEN VOOR DEN WINTERDIENST Ingaande 3 October Zal de laatste buslichting ten Postkan tore plaats hebben van: Eerstvolgende postverbinding in de richting van: Amsterdam 2.40 1); 8.15 3); 9.05 4); 10.20; 11.20; 12.05; 13.15 2); 15.05 2); 16.00 2); 17.20; 18.35; 19.10; 20.45 2); 22.20*; 22.35 2); 23.45. Rotterdam 2.40 1); 7.00 2); 9.45; 10.20; 11,20; 13.15 2); 14.15 2); 15.40; 16.00 2); 19.10 2); 19.40; 20.45 2); 22.20*; 23.45 2). Utrecht 2.40 1); 5.00; 5.45*; 12.05; 16.00 2); 20.15 2). Leiden (stad) 6.30 le bestelling; 13.40 2e bestelling; 17.35 3e bestelling. (Aansluiting nachttreinen). (Luchtpost Ned, O.-Indië alleen op Maandag, Woens dag en Vrijdag). De vet gedrukte gelden mede voor Zon en Feestdagen; de vet gedrukte met ster retje gelden alleen voor Zon- en Feest-* dagen. 1) niet op Maandag en daags na een feest dag. 2) na dit tijdstip kan nog gepost wor den in den postwagen van den aansluiten- den trein trein. 3) alleen op Maandag. 4) niet op Maandag. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gem. Dienst voor Soc. Zaken, afd. Arbeidsbemiddeling, stonden gisteren de navolgende personen als werkloos in geschreven: Bouwvakarbeiders 754, Fabrieksarbei ders 217, Kantoorpersoneel 190, Hotel-, Café-personeel 64, Houtbewerkers 140, Kleermakers 88, Kappers 3, Schoenmakers 18, Land- en Tuinarbeiders 106, Metaalbe werkers 589, Sigarenmakers 19, Technici, opzichters 30, Textielarbeiders 286, Trans portarbeiders 925, Typografen 81, Voe dingsmiddelenarbeiders 254, Vrouwen 164. Alg. totaal 3933. Oj 30 Sept. 1937 4221, op 31 Oct. 1936 4612. Benevens 65 ged. werk- loozen. Plantentoonstelling Opl. School voor U.L.O. Driftstraat. Op de opl. school voor U.L.O. Drift straat werd een tentoonstelling gehouden van planten door de leerlingen der school gekweekt, in samenwerking met de bloe mistenver. „Door Eendracht Verbonden" heeft de keuring der planten plaats ge vonden. Het was een zeer mooie inzending van bloemen, waarvoor de keuringscom missie haar volle lof toekende. Er zijn in totaal 40 prijzen toegekend als volgt: le: Jan Gertenaar, Kees Someling, Bep Ba velaar, Cor Stolk, Annie Ober. 2e: Koos Brugman, Bart Eradus, Bram Sieval, Leo Flippo, Henk Harteveld, Evert Rietbergen, Saartje v. d. Wijngaar den, Lous van Veggel, Rietje Bodry, Jan- ny Crama. 3e: Martin Wassenaar, Jan v. d. Stroom, Piet v. Dam, Lucas de Haan, Jo de Vogel, Maartje v. d. Voort, Geertje v. d. Voort, Annie Wouterlood, Truus de Wolf. 4e: Bram Rozendaal, Koos Prevo, Piet v. d. Weyden, Kees v. d. Kwast, Nico Tee- gelaar, Nico Dool, Willy Polanen, Wkn Smit, Jan Houps, Bep Diepenbach, A. Klinkhamer, Leni v. d. Reyden, A. v. Leu- van, Mien Guldemónd, A. v. d. Voort, A. de La Craux. Buurtvereen. „Groenoord". De kinderspelen van bovengenoemde ver eeniging die uitgesteld waren wegens de kinderverlamming hebben j.l. Woensdag middag plaats gehad. Het speelterrein was keurig in vlaggentooi en op uitstekende wijze voor de spelen afgezet. De kinderen hebben genoten van spel en versnaperin gen dank zij de giften van de firma's Corba en van Putten. De uitslag is als volgt: Meisjes, Groep A, Waschophangen: 1ste prijs Rietje Montanus; 2de Rietje de Boer; 3de Nelly Miog. Groep B, Zakloopen: 1ste Rietje Zwaak; 2de Maria v. Rooyen; 3de Dina Fijtsma. Groep D, Ezeltjeprikken: 1ste Rosa Riethoven; 2de Fredy van Houten; 3de Gerardina Kanbier. Groep E, Blokjes- rapen: 1ste Lena Schaudron; 2e Nelly van Poelgeest. Jongens, Groep I, Paalklimmen: 1ste Henk van Houten; 2de Piet van Dam; 3de Lourens v. d. Kraats. Groep II, Treintje- loopen: 1ste Frans Roefstra; 2de Tonny v. d. Reijden; 3de Wim Miog. Groep ni, Zuig- fleschspel: 1ste Frans v. d. Reijden; 2de An- dries Roefstra; 3de Jan van Dam. Groep IV, Ezeltjeprikken: 1ste Joop v. d. Reij den; 2de Jacobus Korevaar; 3de Cees Sasse. Groep V, Turfrapen: 1ste Henk van Venetien; 2de Willem Libochant; 3de Jan Bekooij. De leidsters hadden geen gemakkelijke taak, maar mogen op een geslaagden dag terugzien. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g e n. 6572. Firma Gebroeders Huy Co. Leiden, Haagweg 7. Brandstof- fenhandel, transportbedrijf, kunstmesthan del enz. Uittr. Venn.: M. C. E. Huy en W. A. Huy, Leiden. De Vennootschap onder fir ma wordt thans gedreven on'der dennaarn: Gebroeders Huy. Venn.: T. J. Huy, Leiden en J. J. Huy, Huizen. Proc.: A. Huy, Lei den. (B. P.). De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 13.670.73 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 1688.68 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. ALPHEN AAN DEN RIJN Gas- en electriciteitstentoonstelling. Naar de directeur van de Water- en Licht- bedrijven ons mededeelt, zal alhier van 31 October tot 5 November a.s. in het Nuts- gebouw een tentoonstelling voor gas- en electriciteit worden georganiseerd met medewerking van de plaatselijke instal lateurs. Inmiddels heeft zich een commis sie gevormd bestaande uit de heeren W. A. Lam, voorzitter, M. v. Muiswinkel, di recteur der water- en lichtbedrijven, W. den Hertog Azn. en M. v. d. Hoek. BODEGRAVEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Dinsdag 4 October a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat de volgende punten: 1 Opening. 2. Vaststelling van de notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot wijziging der in structie voor den gemeente-ontvanger. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de samenstelling en de werk kring van de commisie van Bijstand voor het beheer van de gemeentebedrijven. 6. Voorstel tot wijziging en opnieuw vaststel ling van de beheersverordening van het electriciteits- en het waterleidingbedrijf. 7. Voorlopige vaststelling van de rekening van het Electriciteitsbedrijf en de gemeen te-rekening over het dienstjaar 1937. 8. Be noeming leden der stembureaux. 9. Benoe ming leden der Raadscommisie. 10. Benoe ming van 3 leden der Commissie van toe zicht op het Agentschap der Aroeidsbe- middeling en werkloosheidsverzekering. 11. Aanbieding gemeente-begrooting en begroo ting van de Bedrijven vor het dienstjaar 1939. 12. Voordracht tot wijziging der ge meente-begrooting 1938. Slachthuis. Gedurende de maanden Juli en Augustus zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier, geslacht. 132 koeien, 1 paard, 194 varkens, 144 vette kalveren, 149 schapen, 1160 nuchtere kalveren en 2 gei ten. NIEUWERBRUG Geplukte kippen en gevilde konijnen Bij de politie was aangifte gedaan door mej. V. te Barwoutswaarder, dat een aan tal kippen en een konijn waren gestolen. Hoewel de politie terstond een onderzoek instelde, bracht dit toen niet het ge- wenschte resultaat op. Thans kreeg de po litie echter een mededeeling dat er in een sloot langs den Rijksstraatweg onder de gemeente Rietveld een aantal kippen en konijnen lagen. Toen de politiemannen bij de aangewezen sloot kwamen, vonden zij daar werkelijk de gestolen kippen drijven, hoewel reeds geheel geplukt. Ook een aan tal groote konijnen lagen er te drijven. Deze dieren waren reeds van hun vel ont daan. Het eigenaardige van deze vondst is echter, dat de politie maar kennis heeft ge kregen van één gestolen konijn, terwijl er hier meerdere in de sloot lagen. De politie concludeerde hieruit, dat meerdere ko nijn zijn gestolen welke echter niet zijn aangegeven. Het is de(n) dader(s) blijkbaar te warm geworden, waarom zij zich op deze manier van hun buit hebben ontdaan. Hoewel de politie de(n) dader(s) nog niet te pakken heeft, meent zij toch een spoor gevonden te hebben. KOUDEKERK VERDUISTERINGSPROEF. De burgemeester dezer gemeente brengt ter kennis dat vanavond (30 Sept.) in deze gemeente een luchtbescherminglsoefening zal gehouden worden. In verband hiermede wordt de aandacht gevestigd op het volgende: dat het uitstra len van licht uit huizen of gebouwen als anderzins is verboden, alsmede het gebruik buitenshuis van lantaarns, zooals op sche pen enz. De lichten van motorrijtuigen en voertuigen moeten worden gedekt met zwart of blauw papier, of andere vrijwel ondoorschijnende stoffen waarin een spleet van ten hoogste 5 c.M. breedte en ten hoog te 1 c.M. hoogte onder het brandpunt van de lamp kan worden vrijgelaten. Motorrij tuigen mogen slechts de z.g.n. stadslichten voeren. Rijtuigen mogen geen licht voe ren, terwijl het verkeer te water geheel zal worden gestremd. Diefstal. De fabrieksarbeider J. H., wonende in de Hoogewaard alhier, kwam gistermiddag tot de onaangename ontdek king, dat zijn geldkistje was verdwenen met een tamelijk geldsbedrag. De politie heeft de zaak in- onderzoek. Geboren: Alida Johanna Maria d. v< C J. Zuijdwijk en J. M. Rotteveel. Getrouwd: Gerrit Batelaan 27 j. wo nende te Den Haag en Bartha Aaltje Jaco- ba Wille 26 j. DE KWAKEL Bloemencursus. „St. Chrysanthus", vak-afdeeling van den L.T.B. geeft voor volwassenen dezen winter een bloemcur- sus. De heer Kea zal deze cursus leiden. Bij M. v. Tol, aan den Amstel kan men zien nog opgeven. De bloemententoonstelling van potplanten enz. zal dit jaar niet door gaan. TER AAR Kinderverlamming. Bij het vierjarig kind van de L. aan den Kerkweg te Aardam is kinderverlamming geconstateerd. Het kleine patiëntje is ter stond naar het Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Laten wij hopen dat deze ziekte tot het eerste geval beperkt blijft. Gehuwd: W. Lankhaar, 34 jaar en M. Angenent, 26 jaar. E. v. d. Star, 31 jaa? en G. Vis, 24 jaar. Gevestigd: P. J. Kapteyn, Den Haag. Vertrokken: H^ Kerkhoven, Ouden bosch, C. J. Zuidervlxet, Nieuwkoop. ROELOFARENDSVEEN Film-vertooning K.F.A. In de St'. Pancratius zaal had een filmavond plaats vanwege de katholieke film-actie. Als hoofdnummer van deze vertooning stond op het programma „De Eeuwige Droom". Dir. was inderdaad een film die niet alléén mooie natuuropnamen liet zien, doch tevens een diepere beteekenis gaf aan de verwik kelingen. De vertooning stond op hoog peil. Deze film, die aanvankelijk in Den Haag 3 maal zou worden vertoond, moest zelfs 18 maal worden herhaald. Pater van Schalen zette uiteen de be teekenis, en de groote waarde, die deze actie voor Katholieken heeft. Over het geheel genomen is deze avond goed geslaagd, al had de belangstelling grooter kunnen zijn. R' INZATERWOUDE Watervliegtuigen gemeerd. Op het Braassemermeer daalden drie watervlieg tuigen, hetgeen voor deze omgeving een ongewoon schouwspel was. Vele menschen liepen uit om de verrichtingen der vlieg tuigen gade te slaan. Het bleken militaire vliegtuigen 'te zijn. Vermoedelijk met het oog op den gespannen toestand hier ver blijvende. Althans zij bleven gisteren ge meerd liggen aan het paviljoen „De Bra sem" te Oude wetering. Velen zijn in den avond daarheen getrokken om de vliegtui gen, welke onder politiebewaking stonden, te gaan bezichtigen. NIEUWVEEN VERDUISTERINGS -PROEF. Door de luchtbeschermingsdienst in de ze gemeente wordt bekend gemaakt, dat hedenavond, verduisteringsproeven geno men zullen worden. In alle gebouwen, huizen, schuren, stal len, vaartuigen enz. moet het uitstralen van licht worden tegengegaan. Eveneens de zichtbaarheid van verlichte venster. Het afdekken van vensters kan o.a. geschieden door het aanbrengen van papier dat licht stralen niet doorlaat. Alle buitenverlichting moet worden ge doofd. Voor noodverlichting moet gezorgd worden, daar de aanvoer van electriciteit door omstandigheden niet meer kan plaats hebben. De lichten of lampen van motorrijtui gen, rijwielen en overige voertuigen, moe ten bedekt worden, met zwart of blauw papier of andere ondoorschijnende stoffen waarin een spleet vrijgelaten kan worden, van ten hoogste 5 cm. breedte en ten hoog ste 1 c.m. hoogte. Gevestigd: J. A. Schoen, van Den Haag. A. M. Caspans, van Den Haag. A. M. Vergeer, van Den Haag. M. P. v. d. Drift, van Warmond. Gehuwd: A. J. v. Dam en M. N. Kui pers.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14