OMGEVING Harddraverij te Lisse VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 Voorafgegaan door springconcours Vanwege de Harddraverij vereeniging „Lisse en Omstreken" werd gisteren de traditioneele jaarlijksche harddraverij op de korte baan (max. afstand 300 M.) ge houden. In tegenstelling tot vorige jaren, waarin ook in den voormiddag een draverij werd gehouden voor paarden, welke op de korte baan nog nimmer een hooge prijs hadden gewonnen, werd thans iets anders en voor Lisse iets nieuws gepresteerd en wel een Springconcours. Het vroolijk schijnende herfstzonnetje lokte reeds vroegtijdig velen naar het zeer gunstig gelegen terrein op het achter de „Witte Zwaan" gelegen land van de firma Gebr. Vreeburg. Het spring-concours. Voor het Springconcours was de mede werking verkregen van de Ruitersportver- eeniging „Kap. van der Wel" te Haarlem mermeer. Precies te 10 uur kwam deze sportvereeniging met een twaalftal paar den het terrein op, waar zij onder leiding van den heer v. Wijk eerst verschillende goedgeslaagde demonstraties te zien gaf, welke door het talrijke publiek mét span ning werden gevolgd. De mooiste en meest interessante vond men het levende stand beeld, waarbij van paard en ruiter heel wat geduld werd gevergd. Na deze demonstraties kregen we het eigenlijke Springconcours, waaraan enkele prijzen waren verbonden. Hierbij kregen we mooie staaltjes van dressuur te zien. De prijzen werden tenslotte behaald als volgt: le pr. Pauw Meerburg; 2e pr. J. van Leeuwen; 3e pr. N. Klay en 4de pr. J. de Rijk resp. 10.7.50, 5.en 2.50. Na afloop begaven de bestuursleden zich naar de tribune, waarvoor o'ok de mede dingers, op hun paarden gezeten, zich op stelden. De voorzitter der Harddraverij- vereeniging, de heer J. C. de Haan, zeide dat het bestuur het wenschelijk had geoor deeld aan leden en belangstellenden ook eens andere paardensport te moeten pre- senteeren. Hij zeide zich opzettelijk tijdens de demonstraties tusschen het publiek te hebben 'bewogen en hee,ft daarbij den in druk verkregen, dat het publiek zeer vol daan was over deze voor Lisse nieuwe paardensport. Hij feliciteerde den voorzit ter der Ruitersportvereeniging alsmede de prijswinnaars met het behaald succes, waar na hij onder applaus de prijzen uitreikte. De harddraverij. Te 1 uur vind de groote internationale harddraverij om hooge prijzen en het kam pioenschap van Zuid-Holland aan. Voor deze courses waren 26 paarden in geschreven, welke bij loting als volgt wer den gerangschikt: 1. „Sirter Bond" van Mevr. Jacobs te Amsterdam, afst. 295 M., ber. K. Bakker. 2. „Glossy Silk" van L. Combee te Pur- merend, afst. 295 M., ber. eigenaar. 3. „Zoo Doorlooper" van H. v. d. Pol te Heemstede, afst. 290 M., ber. F. A. Bos veld. 4. „IJsco" van J. van Twisk te Beemster, afst. 285 M., ber. eigenaar. 5. „Anna Bredford Gui" van K. G. G. Verkijk te den Haag, afst. 295 M., ber. eige naar. 6. „Quita" van G. -v. d. Oord te Haarlem mermeer, afst. 300 M., ber. S. v. d. Oord. 7. „Rose Morgan" van K. Wijk te Haren- dermolen, afst. 300 M., ber. A. Witteveen. 8. „Young Ooststar" van J. Vrylandt te Rotterdam, afst. 285 M., ber. J. Kruithof. 9. „Fatima" van J. Haan te Wijde-Wor- mer, afst. 300 M., ber. J. Vergaij. 10. „Anzolor" van J. de Vlieger te Nieuw- Vennep, afst. 280 M., ber. J. v. Leeuwen Jr. 11. „Allouez", van J. de Vlieger te N.- Vennep, afst. 280 M., ber. eigenaar. 12. „Fanfare" van Ph. Knijnenburg te den Haag, afst. 300 M., ber. eigenaar. 13. „Wilhelm", van D. T. Olivier te Oos- ter-Uttens, afst. 290 M., ber. K. Kramer. 14. „Princess" van M. P. W. Renswoud te Wassenaar, afst. 295 M., ber. L. Ensing. 15. „Johanna M." van J. Vrylandt te Rotterdam, afst. 300 M., ber. P. v. Benne- kom. 16. „Aura V." van J. Haan te Wijdewor- mer, afst. 285 M., ber. J. Vergaij. 17. „Barones Spears" van Ph. Knijnen burg te den Haag, afst. 275 M., ber. eige naar. 18. „Zonnestraal" van Ph. Knijnenburg te den Haag, afst., 285 M., ber. 19. „Determination" van J. de Vlieger te Nieuw-Vennep, afst. 295 M., ber. eigenaar. 20. „Betty Worthy" van K. Wijk te Ha- rendermolen, afst. 295 M., ber. A. Witte veen. 21. „Vitesse S.W." van K. G. G. Verkijk te den Haag, afst. 290 M. ber. eigenaar. 22. „Xiphias" van J. v. Twisk te Beem ster, afst. 290 M., ber. eigenaar. 23. „Pinkerton" van Mevr. Jacobs te Am sterdam, afst. 290 M., 'ber. K. Bakker. 24. „Uilenspiegel" van J. Haan te Wijde- Wormer, afst. 290 M. ber. 25. „Xuthus" van Stal Valkeveen te Naard, afst. 295 M., ber. W. H. Geersen. 26. „Welkom" van M. J. Kout te Am sterdam, afst. 290 M., ber. J. v. Leeuwen Jr. Van deze waren niet opgekomen „Young Ooststar", „Wilhelm" en „Welkom", zoodat er 23 aan de start verschenen. De belangstelling was bij den aanval al heel wat grooter dan 's morgens, terwijl auto's, trams en fietsen nog meerderen bleven aanvoeren. Trouwens, de Lisser Kortebaandraverij staat elk jaar weer in het teeken van enorme 'belangstelling. Precies te 1 uur nam de wedstrijd een aanvang. In den eersten omloop vielen al dadelijk af „Glossy Silk" „IJsco", „Quita", „Fatuna", „Anzolor"', „Fanfare", „Aura V.", „Barones Spears", „Betty Worthy", „Vi- tsse S.W." en „Uilenspiegel". Hierna moest een nieuwe loting plaats hebben. Deze tweede omloop liep buiten gewoon vlug van stapel; elke kamp vond in twee ritten haar beslag. In dezen omloop vielen af „Zonnestraal", „Anna Bredford", Aloeur", „Pinkerton", „Rose Morgan" en „Xiphias". Na een nieuwe loting moest „Sister Bond" na drie ritten in „Xuthus" hara meerdere erkennen. „Zoo Doorlooper" wist van „De termination", zij het dan ook na drie rit ten, waarvan een beiden gelijk aan de finish verschenen, te winnen, waarna „Jo hanna M" de vijf meter voorgift op „Prin ces" niet wist in te loopen en alzoo het laatst de finish passeerde. Daar er vier prij zen waren moesten de drie laatste verlie zers om den vierden prijs kampen. Hierbij won „Determination" in twee ritten van „Sister Bond" en vervolgens in drie ritten van „Johanna M.". Thans moest nog gekampt worden om de grootere prijzen. In twee mooie spannende ritten gaf „Xuthus" blijk de meerdere te zijn van „Zoo Doorlooper", terwijl vervol gens „Princes" in twee prachtritten ook in „Xuthus" haar meerderen moest erkennen. Tusschen „Zoo Doorlooper" en „Princes" moest nu nog worden beslist om de tweede of derde prijs. Alhoewel het algemeen ge voelen was dat „Princes" beslag zou leggen op den 2en pïijs, bleek toch in twee ritten dat de vijf meter achterstand voor haar te veel was en alzoo „Zoo Doorlooper" haar het nakijken gaf! De totaal-uitslag was dus: „Xuthus" van Stal Valkeveen te Naarden le pr. 400. plus 100 van den Bond voor het kam pioenschap van Zuid-Holland benevens een kunstvoorwerp voor den berijder, den heer W. H. Geersen, zijnde een marmer voet stuk waarop twee bronzen paardjes; 2e pr. 150.„Zoo Doorlooper" van H. v. d. Pol te Heemstede; 3e pr. 75.„Princes" van M. P. W. van Renswoud te Wassenaar en 4e pr. 25.„Determination" van J. de Vlieger te N.-Vennep. Starter was dit jaar de heer A. Komys te den Haag. Aan het einde der courses begaf men zich •naar de tribune waar de voorzitter, de heer J. C. de Haan, dank bracht aan de eige naars der paarden, aan berijders, aan den starter, aan zijn medebestuurders en aan het talrijke publiek voor zijn aanwezig heid, en met een hartelijke felicitatie de prijzen uitreikte, waarmede de schitterend geslaagde harddraverij gesloten was. De aan de harddraverij verbonden Ker- messe d'Eté had intusschen haar hoogte punt bereikt. Tot zeer laat in den avond bleef het op dit terrein een gezellige druk te, terwijl in de café's de danslustigen naar hartelust genoten. Het was alzoo weer een uitstekend geslaagd harddraverij feest! Geboren: Thomas Adrianus z: van P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet. Henricus Cornelis Maria z: van C. J. Kapitein en E. C. Möller. Maria Galina dochter van J. de Vreede en M. G. de Kooker. Petronel- la Adriana dochter van W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk. Jules z. van W. A. Si- monis en A. M. E. Vos. Maria Agetha Hildegardus Eusebia Catharina d. van J. v. Dijk en Th. J. Cornelisse. Jipje Petra Maria d. van P. A. van der Zwet en M. van Wijk. Theodoras z: van I. C. Bouckaert en M. Balkenende. Gehuwd: A. J. Duymaer van Twist en W. Weggemans. G. G. C. Mijnders en L. de Korte te Oude Pekela. W. P. Kap- tijn te Sassenheim en P. J. Wassenaar te Lisse. Overleden: Helena Maria Schoutens 24 j. echtgen. van M. J. Manshande. Gevestigd: G. J. Th. Post uit Lich tenvoorde. N. Vervoorn uit- Leiden. V/. Duijmaer van Twist geb. Weggemans uit Avereest. J. M. van der Zijden uit Leiden. B. Berbee en gezin uit Haarlem mermeer. P. Musters uit 's-Gravenhage. E. Weima en echtgen. uit Haarlemmer meer. Vertrokken: J. Griekspoor naar Noordwijkerhout. B. P. Besems naar Neder weert. P. van Wonderen naar War- menhuizen. IJ. Slottje naar Rotterdam. M. G. van Steijn. C. Leloux naar Ne- derweert. Wed. N. van Rooyijn geb. Smakman naar Heemstede. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWO VERZICHT. Het overzicht moet deze week helaas in mineur gestemd staan. Er, was al eenige da gen gevreesd, dat de massa bloemkool zou afkomen met een groote prijsverlaging voor dit product als gevolg. Men had al enkele weken als 't ware op de tuinen loo pen zoeken of men een kooltje kon vin den. Er zat geen groei in. Maar met het mooiere weer, aanvangende vooral in het laatst van vorige week, zijn ze nu toch af gekomen. En even geleidelijk is de prijs naar beneden gegaan. Dien Vrijdag was de teruggang van de hoogste noteering voor lste soort van 16.50 op 12.80 per 100, Maandag was de groei aan de aanvoer meer merkbaar en kon niet hooger geno teerd worden dan 8.10. Dinsdags was er iets meer vraag en werd tot 8.80 betaald, doch algemeen verwacht men een nog grootere verlaging. Woensdag ging het weer wat beter doch Donderdag was de daling er weer. Voor 2e soort was de prijs respectievelijk ƒ8.10 tot /-ÏO.IO, ƒ2.10 —7.20, 1.60—2.80 en ƒ3—4.70. Met bos- peen liep het ook al niet naar wensch. Wel was er weinig variatie in de prijs doch over het geheele tijdvak was deze te laag. Soms draaide er partijtjes die wel wat fijn waren, door. Betaald werd van 3.50 tot 5.106 per 100 bos vor de goede kwa liteit. De aanvoer is nog toenemend, de late gewassen staan best. Met waspeen ging het nog minder goed. Een prijsverla ging als met dit artikel voorkwam, komt weinig voor. Kort geleden was de prijs extra^ thans heelemaal niet loonend. Er wordt gekocht voor 4080 ct. per kist. De hoogste noteering allern maae voor de ex tra kwaliteit. Sla kon ook al niet op vol doende belangstelling rekenen. Wat rede lijk van kwaliteit was werd betaald met 6090 ct. per 100 krop. Ook al niet om ja- loersch op te worden. En met Gele en Roo- de kool wilde het ook niet vlotten. Roode kool is lang niet lste kwaliteit. Het gewas is over de geheele linie vrij slecht. Wat aangevoerd wordt kan dus moeilijk best zijn. De prijs is ook laag 2.10 tot 3.50 per 100 K.G. Gele kool welke iets beter groeide had tot noteering 1.90 tot 3.60. Groene kool ging voor ƒ2.10 tot ƒ4.70. Uien waren moeilijk te verkoopen. Er was trouwens, nogal schommeling in de prijs; 1.60 tot 3.50 werd betaald. Kleine uien gingen soms naar de belt. Er was geen koo- per voor. Kroten konden, in verhouding tot de andere artikelen, nog vrij goed koo- pers krijgen met een redelijke noteering van 1.90 tot 3.10 per 100 K.G. waardoor de teelt hiervan nog loonend is. Boonen komen in kleine partijen en de prijs is niet slecht hoewel er ook daling te constatee- ren viel. Princesseboonen brachten van 12 tot 18.40 en Snijboonen van 12.30 totf 19.20 per 100 K.G. op. Als het weer nog eenigen tijd mooi blijft wordt er weer een toenemende aanvoer van Princesseboo nen verwacht. Het late product staat er goed voor. Mogelijk krijgen de huismoe ders nog een kansje om wat in te maken. KATWIJK Dammen. Woensdag a.s., 5 October, za\ een leerzame en interessante avond worden voor de dammers uit Katwijk en omgeving. Dan komen n.l. de heeren J. de Haas en H. Hoogland. De heer de Haas zal in de Jeugdzaal een causerie houden over het „Hooglandsyteem" en de heer Hoog land zal in de pauze een kleine seance ge ven. De aanvang is 8 uur. De Damvereeni- gingen uit de naaste omgeving zijn mede voor dezen avond uitgenoodigd. RIJNSBURG Tuinbouw. De afgeloopen week was niet wat men kan noemen een voor de tuinbouw gunstige. Want het liep met de prijzen niet naar genoegen. Het zeldzaam mooie weer der Septembermaand heeft de groei van alle najaarsproducten zoodanig bevorderd, dat van verschillende artikelen een te groote aanvoer bestaat met het na tuurlijk gevolg van daling der prijzen. En veel wijst er op dat men zich er op kan instellen dat deze toestand nog wat zal voortduren. Tegen alle verwachting in, maar dan toch bijna geheel door het extra mooie Septemberweer, zijn vele producten waarvoor weinig hoop meer bestond voor een redelijken oogst, zoodanig gaan groeiën dat die oogst alle verwachtingen zal over treffen. Waspeen ging ernstig in prijs naar beneden. Nog kort geleden werd betaald van 8.tot 10.50 per 100 K.G., momen teel is de prijs voor de beste kwaliteit 2.25 tot 4.10. Dat verschilt dus nogal. Bospeen had evenzoo onvoldoende belang stelling en kreeg een te lage prijs van 3.50 tot 4.80 per 100 bos. Sluitkool was goedkoop.' Roode kool bracht slechts 1.30 op. Gele kool die wat beter van kwaliteit is dan de Roode kool werd gekocht voor 1.70 tot 2.90 per 100 K.G. Groene kool 2.10 tot 3.40. Kroten, het product dat bij voor keur in de zware grond geteelt wordt maar dan ook tot de grove artikelen behoort bracht toch in verhouding van de meer fij nere producten, een goede prijs op, n.l. van 2.tot 3.10 per 100 K.G. Met aardappe len, en dat zijn hier speciaal Eigenheimers, nog steeds slecht. Ziekte heeft van dit sei zoen geen rol gespeelt en de oogst is dan ook meer dan voldoende. Maar de prijs laag, van 1.60 tot 2.90 per 100 K.G. De eerste prei die werd aangevoerd, noteer de van 2.90 tot 3.50. Bloemkool liep erg terug en kon in de eerste soort niet hooger komen dan 7.30 tot 9.60. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de raad in spoedver gadering bijeen des namiddags 7 uur. Na opening door den voorzitter werd voorgesteld het lezen der notulen uit te stellen tot de volgende vergadering. Als eerste punt van behandeling stelde de voorzitter voor „Wijziging vastrecht-ta rief", en deelde de vergadering mede, dat door een wijziging in het contract met de stedelijke fabrieken te Leiden inzake le vering electriciteit aan onze gemeente bet mogelijk is geworden een wijziging te brengen in de spertijden voor hen, die een vastrechttarief hebben. Thans geldt de spertijd in de maanden September tot en met Maart, dus 7 maanden, vanaf 49.30 uur nam. B. en W. stelden den raad voor de spertijden slechts 3 maanden te doen gelden n.l. in November, December en Januari en wel van 4—8.30 uur nam. Door deze wijziging zal de gemeente geen na- deelige gevolgen ondervinden, terwijl de vastrecht gebruikers een gelegenheid wordt geboden meer electriciteit te kun nen afnemen in de maanden, waarin de spertijden niet meer zullen gelden. De heer Bakker verklaarde wel zijn mede werking te kunnen geven, doch wenschte in de volgende vergadering daarop te mo gen terugkomen, daar hij de financieele gevolgen van dit voorstel niet kan over zien. De voorzitter verklaarde aan dit verzoek niet te kunnen voldoen en er zijn voor de gemeente geen financieele gevolgen mede- gemoeid, alleen het gebruik van electrici teit wordt voor de vastrechtgebruikers verruimd. Met algemeene stemmen werd dit voorstel daarna aangenomen. Vervol gens werd aan de orde gesteld „Aanvrage crediet van 1000 ten dienste van de luchtbescherming". De voorzitter leidde dit punt in en zeide te hopen, dat van dit voorgestelde crediet geen gebruik be hoefde te worden gemaakt. De heer J. Braggaar verklaarde het vol komen eens te zijn met het gesprokene door den voorzitter en zal na deze toe lichting zijn stem geven aan het voorstel van ,B. en W. De heer Bakker uitte de vrees, dat uit deze post ook kosten zouden worden betaald voor afweergeschut, waar spreker op tegen is. De voorzitter bracht den heer Bakker onder het oog, dat een dergelijke uitgave behoorde tot de legeruitgaven en het voor gestelde crediet zal worden bestemd ter beveiliging van de burgerlijke bevolking, waarna met algemeene stemmen dit cre diet werd toegestaan. Vervolgens werd aan B. en W. een cre diet toegestaan van 650 per jaar ter plaatsing van tijdelijke krachten op de secretarie, indien tot mobilisatie wordt overgegaan, daar dan een drietal ambte naren zullen worden opgeroepen. Bij de rondvraag vroeg de heer Bakker waarom de Burgemeester in deze verga dering niet aanwezig was. De voorzitter antwoordde, dat door de buitengewone omstandigheden, waarin wij thans leven, andere werkzaamheden den burgemeester hadden verhinderd deze vergadering bij te wonen, waarna de vergadering werd gesloten. Postdirecteur neemt ontslag. Bij K.B. van 26 September 1938 is met ingang van 1 November 1938, aan den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst A. S. H. Brussen, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf en telefoonkantoor te Voorschoten, op zijn verzoek eervol ont slag verleend. WASSENAAR Kinderfeesten op 8 October. De wegens kinderverlamming uitgestel de kindervoorstellingen uitgeschreven tij dens de feestweek van W.V.V. zullen nu voortgang vinden op Zaterdagmiddag 8 October a.s. in het Centraal Theater alhier. ZILK Voetbalvereen. v. Nispen. Wegens ziekte van aftredenden voorzitter, den heer L. v. Maris, opende de secretaris Fr. v. d. Ploeg even over 8 uur, de vergadering met den chr. groet. In zijn openingswoord heet te spreker alle aanwezigen, waaronder we opmerkten den geest.-adv. den weleerw. heer C. Schuttelaar, hartelijk welkom. Spreker betreurde vervolgens de gerin ge opkomst vooral in verband met de ver schillende belangrijke punten die in deze vergadering besproken zullen worden. Het eerste punt van de agenda was ver kiezing van twee bestuursleden wegéns be danken van den voorzitter, de heer L. v. Maris, en het bestuurslid J. v. Elk. Hierna ging men over tot het voorlezen der notulen. De heer v. Elk merkte op, dat in vorige vergaderingen besloten was kaar ten te zenden aan de leden die den terrein- commissaris zouden helpen. Dit was tot op heden niet gebeurd. Hiermede werden de notulen goedgekeurd. Het volgende punt vormde de bespreking van de competitie. Er zullen verre reizen worden gemaakt door ons eerste elftal en hieraan zijn ook de noodige kosten ver bonden. Veel is daar echter niet aan te doen. Het bestuur echter, zal er zorg voor dragen naar zoo voordeelig mogelijke ver voermiddelen uit te zien. Voor het tweede en derde elftal is de afstand niet te groot, zoodat dit punt hier geen moeilijkheden oplevert. Als vaste regel gesteld: gezame- lijk vertrekken vanaf Kerkvliet. Gaat men toch afzonderlijk, dan eerst de aanvoerder gewaarschuwd, dit om noodeloos wachten te voorkomen. i Vervolgens ging men over tot verkie zing bestuursleden. Men stelde voor den heer J. v. Elk candidaat-voorzitter. De heer v. Elk echter bedankte voor deze functie. Maar daar hij van de vereeniging houdt en er graag voor werkt (hetgeen hij reeds vele jaren bewezen heeft) was hij wel genegen een andere functie te vervul len. Tot voorzitter werd ten slotte gekozen de heer J. Ruigrok, die deze functie ook aanvaardde. Tot helpers van den terrein commissaris stelden zich beschikbaar de heeren J. Gijlswijk, M. v. d. Berg en A. C. Philippe. Punt vijf betrof de bestuursmededeelin- gen. Dank werd allereerst gebracht aan de Hoofdpijn, Kiespijn. helpeiThierSj altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. lOct. Doos 50 cl heeren J. Gijlswijk en D. Vennings voor het ophalen van contributiegelden en het rondbrengen van kaarten. Tevens werden de leden eraan herinnerd zoo spoedig mo gelijk het bondscontributiegeld te voldoen. Dit bedraagt voor de seniores 0.75 en voor de juniores 0.50. Het juniorenelftal is nu compleet zoodat dit waarschijnlijk in deze competitie kan uitkomen. Toch moeten er nog eenige le den worden aangeworven, daar reserve- spelers onmisbaar zijn. Vervolgens werd voorgesteld een vast elftal-commissie sa men te stellen. Nadat de voor- en nadeelen waren besproken werd dit voorstel aange nomen. Het elftal-commissie zal bestaan uit drie leden. Gekozen werden de heeren J. v. Elk, v. d. Berg en C. v. Haaster. Na de bestuursmededeelingen volgde de rondvraag. Daarna dankte de secretaris voor de opkomst en sloot de vergadering met den chr. groet. ZOETERMEER VERDUISTERINGS-PROEF. Zaterdag 1 October a.s., des avonds 8 uur, wordt in deze gemeente een proefne ming gehouden van verduistering in ver band met de luchtbeschermingsdienst. Zoodra de ingezetenen het luchtalarm hoo- ren, dat per sirene-auto van de radio-cen trale door een loeiend sirenegeluid en door de plaatselijke radio-distributie zal wor den gegeven, is een ieder volgens de wet verplicht zorg te dragen, dat al het licht in huis, op 't erf, in magazijnen en in win kelramen is gedoofd of afgescherm. Geen enkele lichtschijn mag naar buiten uitstra len. Alle rij- en voertuigen moeten hun lichten afschermen of geheel dooven. De straatverlichting wordt gedoofd. Een ieder moet de aanwijzingen van den Burgemees ter; het hoofd van den Luchtbeschermings dienst; de politie en de Burgerwacht stipt opvolgen. Niet nakoming der voorschrif ten is strafbaar volgens de wet. Het einde van de proefneming wordt bekend gemaakt door het gedurende 5 minuten luiden dei- kerkklokken. Op dat sein wordt ook de straatverlichting weer ontstoken. Buslichting. In verband met de inwer king treding van den winterdienst op de spoorwegen en overige openbare middelen van vervoer, zullen vanaf Maandag 3 Oct. a.s., de laatste buslichtingen een kwartier eerder plaats hebben dan tijdens den zo merdienst. De bus aan het hulppostkantoor alhier wordt des avonds 8.30 uur gelicht, de overige bussen om 8.15 uur. Geboren: Johan, z. v. van Eeden Pe tersman en A. Kool. Roelof Hildebrand, z. van A. Hoogendoorn en F. Koers. Lambertus Gerardus Jozef, z. van M. Bol- leboom en L. G. van de Leur. Overleden: G. Suichies, z. van J. Suichies en E. Takens. Chistina Cornelia Antonetta, Moonen, echtgen. van A. Th. Janmaat. Ondertrouw 1: J. Karens, 36 jaar en M. Krijgsman, 30 jaar. P. Janknegt 28 j. en N. Weening 20 jaar. Getrouwd: M. A. Heijboer, 25 jaar en van Sitterd 24 jaar. Vertrokken: E. E. Ceelen naar Gou da, Markt 14. J. van der Vorm naar Al- blasserdam, Corn Midstr. J. van der Tang naar Hoogkerk, Kerkstraat 120. A. van Sittert naar Zevenhuizen, Noordeinde 57. D. Verhoef naar 's-Gravenhage, Bro- novol 5. M. J. Visser naar 's-Gravenha ge. Regentesselaan 5. P. van der Stam naar Amsterdam, Antonius Cornelisstraat 9i. J. A. Luiten naar Bleiswijk, Kerk straat 163. Gevestigd: C. J. M. Versteege van Noordwijk naar Zoetermeer, Voorweg 37. G. Clazing van Zevenhuizen naar Zoeter meer, Zegwaartscheweg 41. G. Geerts van Voorburg naar Zoetermeer, Dorpsstr. 180. W. de Hollander van Koudekerk aan den Rijn naar Zoetermeer Dorpsstraat 38.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13