STADS NIEUWS OMGEVING Burgerlifke Stand AGENDA Sponzen en Zeemen F. VAN DORP MARKTBERICHTEN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 „KOMT BIJ ONS". Deze maand is de groote propaganda- maand van de St. Josephs-Gezellen. Hard wordt er gewerkt. Een 300 jongemannen zijn reeds bezocht; zij hebben ons keurig uitgewerkt werkprogramma ontvangen. Dit werkprogram is het groote bewijs, dat wij iets beteek enen. Wij willen aan den jongeman van 1725 jaar een degelijke vorming geven. Gods dienst vooraan; en dan, hetgeen in onzen tijd zoo onmisbaar is: een degelijke sociale vorming; ook cultureele vorming, welke in onze dagen zoo noodig is, wordt nage streefd. De jongeman van onzen tijd wil immers zich zelf worden. Hij heeft genoeg van de decadente be schaving, die zijn hersenen leegzuigt. Meebouwen aan een nieuwe maatschap pij, met gaaf gezin en kloeke persoonlijk heden, zie daar de opgave van dezen tijd. Ook hier in Leiden roepen wij de jon geren op. Gij, jonge kerels, weest Uzelf. Buit Uw tüd uit; vormt U tot persoonlijkheden; wij hunkeren naar Uw sterke krachten. Komt bij ons. Bij ons, de Gezellen, met hun fel idealis me en hun persoonlijkheidsvorming. Bij ons, de Gezellen, met hun opvatting van den beroepsarbeid in dezen tijd van st.ofvergoding. Bij ons, de Gezellen, met hun interna tionale organisatie van tienduizenden. Kent gij ons niet? Komt dan bij ons en wij zullen U leiden in den kring van ons Kolpingsgezin en gij zult er welkom zijn als Kolpingsbroeder in dezen tijd, waarin de jonge Katholieke krachten van Holland bouwen moeten de goede Katholieke gemeenschap. Laat onze oproep niet tevergeefsch zijn. Laat onze arbeid in Uw belang niet on beantwoord en komt Zondagavond 9 Octo ber onzen grooten propaganda^bijeenkomst bijwonen. De Centraal-Praeses Rector H. Drost zal U uiteenzetten den grooten pilcht, U aan te sluiten. Begrijpt toch Uw tijd! H. Schrama, pr. R.K. DIOC. VROUWENBOND. Leden van den Vrouwenbond! Komt zoo veel als in Uw vermogen is hedenavond om kwart over 8 in het Openingslof, dat ge houden wordt in de kapel van het St. Eli- sabeth-ziekenhuis. Laat de critieke wereldtoestand u niet weerhouden, maar juist aanmoedigen, U een half uurtje te vereenigen in gebed, om ook Uw geestelijk aandeel bij te dragen tot behoud van den wereldvrede. Het Bestuur. R.K. VEREENIGING „HUIP IN DE HUIS HOUDING EN DE BABY". Zaterdag a.s. „speldjesdag"! U koopt toch ook een speldje? Helpt ons met uw gave, dit mooie werk van naasten liefde voort te zetten: hulp aan arme zieke moeders, kleeding voor de babies. God loone het U! ZIEKENFONDSLEDEN. Wij verwijzen naar de in dit blad voor komende advertentie van de te Leiden werkende Ziekenfondsen en raden belang hebbenden aan van den inhoud goede nota te nemen. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". Naar wij vernemen heeft het Collegium van het Leidsch Studenten Corps als zijn vertegenwoordiger in het bestuur van de Vereeniging „Oud-Leiden" aangewezen den heer W. Briët, zulks in de plaats van het afgetreden bestuurslid, den heer L. H. N. F. M. Bosch Ridder van Rosenthal, die gedurende vier jaren met groote activiteit die functie heeft vervuld. Nu in het najaar weer vele studenten voor het eerst hun schreden door de Sleutel stad richten, heeft het bestuur van ge noemde Vereeniging voor hen eenige rondwandelingen door Leiden georgani seerd, ter bezichtiging van verschillende merkwaardige gebouwen. De vorige week maakten ongeveer 40 candidaat-leden van de R.K. Studenten Vereeniging „Sanctus Augustinus" onder deskundige leiding een tocht door de stad, terwijl gistermiddag ongeveer 140 novieten van de Ver. voer Vrouwelijke Studenten in 5 groepen de stad doorkruisten. Voor het beste verslag, dat door de novieten van de wandeling wordt gemaakt, heeft het bestuur van „Oud-Leiden" een boekwerk over Leiden als prijs beschikbaar gesteld. Voorts vernemen wij, dat het bestuur van genoemde Vereeniging weer verschil lende schenkingen heeft verworven. Zoo schonk prof. dr. L. Knappert een collectie oude prenten en foto's, de heer H. J. Jesse een 70-tal foto's uit ongeveer 1900 van ge bouwen te Leiden en omstreken, de heer F. E. Meerburg te Katwijk 25 oude Leid- sche prenten en de heer W. J. J. Bijleveld een tweetal antiek zilveren voorwerpen met Leidsche keur (sleutels), bestemd voor de bestuurskamer der Vereeniging. Handelsregister K, v. K. W ij z i g i n g: 6215 N.V. Eltax, Leiden, Kooge Rijndijk 90, auto-taxibedrijf. N.Dir.: N van Uldenvan Slooten, Leiden. HEROPENING „DE HARMONIE". Velen wisten het reeds: de Harmonie is in andere handen overgegaan. Het beken de café-restaurant aan de Breestraat 14 wordt thans geëxploiteerd door den heer v. d. Brink en in de afgeloopen maanden is er veel van het interieur gerestaureerd en gemoderniseerd. De grootste verandering betreft de bo venzaal op de eerste verdieping. Deze is thans van een nieuw licht behang voor zien en van een moderne verlichting. Maar tevens is nu de afscheiding met de daarachter gelegen zaal geheel uitneem- baar gemaakt. De schuifwand is boven dien geluidloos gemaakt voor het geval er twee vergaderingen gehouden worden. Te vens is in de achterzaal een parketvloer gelegd, het tooneel is gemoderniseerd en ook hier zijn verlichting en wandbeklee- ding gemoderniseerd. Op de tweede verdieping zijn twee vroe gere huiskamers eveneens voor vergade ringen geschikt gemaakt en zijn zij ook ge scheiden of als één geheel te gebruiken. De keuken heeft eveneens een moder niseering ondergaan, o.m. door een nieuwe vloer van graniet welke met ronde hoeken op de betegeling aansluit. In het buffet is een nieuwe bierinstalla tie aangebracht, in het café-restaurant nog niet zoo lang geleden gemoderniseerd liggen nieuwe tapijten en tafelkleedjes voor wat kleur en leven. Hedenmiddag heeft onder groote belang stelling van de zijde van leveranciers en clientèle de officieele heropening plaats gehad. R.-K. DIOC. LAND- EN TUINBOUW- BOND. Districtsvergadering te Leiden Evenals vorige jaren heeft het hoofdbe stuur van den R.-K. Dioc. Land- en Tuin- bouwbond wederom verschillende districts vergaderingen georganiseerd als naaste voorbereiding voor de algemeene vergade ring van den L. T. B., welke half Novem ber a.s. zal worden gehouden. Leiden was ditmaal het eerst aan de beurt en zoo werd hedenmorgen te elf uur in den foyer van Hotel „Den Burcht" de vergadering voor de veehouderij geopend. Het praesidium werd gevoerd door den heer A. J. Verkley uit Sassenheim, vice- voorzitter, wijl de algemeen voorzitter, de heer G. W. Kampschöer, burgemeester van Monster, niet op tijd aanwezig kon zijn we gens ambtsbezigheden. De heer Verkley memoreerde allereerst den gespannen toestand, waarin Nederland en de geheele wereld verkeeren. Spr. uit te de hoop, dat alles nog ten goede zal keeren en dat de wereld gespaard blijven moge van een nieuwen wereldbrand. Spr. wees verder op het doel der dis trictsvergaderingen, waar het hoofdbestuur met de leden en" afdeelingen kan spreken. Daartoe konden de afdeelingen voorstel len indienen, waaraan in ruime mate ge volg is gegeven. Onder de algemeene voorstellen was aller eerst een voorstel van de afd. Gouda om actie te voeren om te komen tot afschaf fing van den zomertijd. Tal van afdeelin gen zoowel uit de veehouderij als uit de boomkweekerij betuigden hiermede hun instemming. Het lid der Tweede Kamer, de heer v. d. Weyden, geeft hierop nog een toelichting, maar vreest, dat de pogingen toch weer geen succes zullen hebben. De afd. Nieuwkoop stelt voor, dat het H. B. bij bevoegde instanties te bewerken, dat de tuinders en bloemkweekers, die geen be- staansmgoelijkheid hebben als arbeiders, ook voor toewijzing van 1 of 2 biggenmer- ken naar gelang van de grootte van hun gezin in aanmerking komen, om hen hierdoor in staat te stellen om op goedkoo- per wijze in de gelegenheid te worden ge steld hun gezin van een goedkoop slacht- varken te voorzien. Naar aanleiding hiervan stelde een der afgevaardigden voor een aantal biggenmer- ken te doen afnemen van de houders van stamboekvarkens, doch anderen kwamen hiertegen weer op De afgevaardigde van Nieuwkoop be toogde hierop, dat dit laatste niet noodig is. Er zijn genoeg biggenmerken, maar van de 80.000 worden er zeker 40.000 verwaar loosd. De regeling voor de tuinders maakt deze echter niet bruikbaar voor de tuin ders. De afd. Voorschoten stelt voor de re geering te verzoeken den kindertoeslag der z.g. kleine boeren- en tuinderssteun in overeenstemming te brengen met die der werkloozen. Naar aanleiding hiervan deelt 'de voorz. mede, dat hier aan een bevredigende oplos sing gewerkt wordt. De afd. Bodegraven had een klacht ge uit over het bondsblad, wijl de stof te droog is en de marktnoteeringen te alge meen worden aangegeven. De heer Kampschöer die inmiddels ter vergadering is gekomen zeide hier over, dat smaken verschillen, maar met de gemaakte bezwaren zal zooveel moge lijk rekening worden gehouden. De kring Leiden stelde voor, dat het H. B. bevordere, dat in het dag. bestuur van den Ned. Boeren- en Tuindersbond, de L. T. B. mede wordt vertegenwoordigd door een landbouwer. De voorz. wijst in verband hiermede op de moeilijkheden aan de doorvoering daar van verbonden. Als de L. T. B. dit doorge voerd krijgt, zouden ook andere geweste lijke organisaties een dergelijke vertegen woordiging vragen. Daarnaast wordt ech ter den vice-voorzitter van den L. T. B., den heer Verkley, om advies gevraagd. De heer Paardekooper zou in verband hiermede de afd. tuinbouw willen verzoe ken den heer Groen af te staan voor een vertegenwoordiger van den landbouw. De vice-voorzitter kon dit voorstel aller minst steunen, omdat de heer Groen prac- tisch den geheelen tuinbouw vertegenwoor digt. Als intermezzo in deze vergadering sprak de directeur van het Retraitehuis te Noordwijkerhout, de zeereerw. pater van Kempen, een opwekkend woordje tot het houden van retraiten. Spr. riep de mede werking in van de afdeelingsbesturen om zooveel mogelijk retraitanten te krijgen uit den boeren- en tuindersstand. Hierna kwamen de voorstellen betref fende de veehouderij, melkveehouderij, zui velbereiding en akkerbouw ter sprake. De secretaris van den L. T. B. geeft al lereerst een uiteenzetting van hetgeen op het oogenblik te doen is over de kalver- schetsen, in verband waarmede de diver se door de afdeelingen op dit punt inge diende voorstellen in behandeling kwa- Naar aanleiding van de thans nog gel dende toewijzing van kalverschetsen, werd door verschillende afgevaardigden er op geweien, dat het niet aangaat een rege ling te handhaven, welke in 1932 reeds werd ingevoerd. De omstandigheden zijn in de laatste zes jaren wel zoo veranderd, dat een verandering in de toewijzing ge- wenscht is. De kring Leiden stelde in dit verband voor, dat het hoofdbestuur zich op het standpunt steldt, dat verruiming van de toewijzing van kalverschetsen met 15 pet. noodzakelijk is om den veestapel vor ruï neering te behoden. De vice-voorzitter, de heer Verkley, deelt mede, dat 5000 extra-toewijzingen hebben plaats gehad in verband met de sterfte aan mond- en klauwzeer, maar dit is nog veel te weinig. Daarom zou spr. gaarne zien, dat aan de districtscommissies meer ver trouwen werd geschonken bij de toewij zing. Na langdurige besprekingen kwam ook de kwestie der biggenmerken ter sprake, waarbij vooral gewezen werd op de on billijkheid bij de toewijzingen. Ten aanzien van den melkprijs pleitte de kring Leiden voor verhooging van den melkprijs, zulks in verband met de hoo- ge graanrechten en de mindere productie en schade ten gevolge van het mond- en klauwzeer. De voorz. zegde toe, dat deze voorstellen ten spoedigste in behandeling zullen ko men. Nadat nog enkele voorstellen in to taal waren er 29 besproken waren, pleitte de afgevaardigde van den kring Leiden nog voor bevordering van den ex port van schapen en/of schapenvleesch door de regeering, terwijl door enkele an dere afdeelingen aangedrongen werd op verhooging van den spekprijs of het ge ven van een toeslag om daardoor de be staansmogelijkheid der varkensmesterij, speciaal de zwaar-mesterij, te verbeteren. Hierna werd de ochtendvergadering te half twee gesloten. Vereen, tot bev. der bel. van Slechthoorenden. Gisteravond is onder leiding van den Vice-Voorzitter, den heer J. Mater, de eer ste bijeenkomst van de Afd. Leiden in dit nieuwe seizoen gehouden. De Presidente, Mevrouw T. Kranenburg-Siemens, was door ongesteldheid verhinderd den avond te leiden. De heer Mater heette allen hartelijk wel kom, inzonderheid den heer J. A. Chris- tiaanse, die een lezing met lichtbeelden over „Mooi Nederland" zou geven. Alvorens den heer Christiaanse het woord te geven, werd de secretaresse verzocht, een brief aan de leden van Mevr. Kranenburg te willen voorlezen. Mevr. Kranenburg be tuigt daarin haar spijt niet aanwezig te kunnen zijn en dringt er bij de leden nog maals sterk op aan, dat allen zullen mede werken in het belang der Afd. en zooveel mogelijk loten verkoopen voor de a.s. ver loting. De ingekomen prijzen geven blijk van een sterk medeleven met het werk. De heer Christiaanse doorkruist op het doek een groot gedeelte van ons mooie land te beginnen met de eigen stad. Allerlei gre pen uit de verschillende provincies geven ons de mooiste gezicht van stad en land. Gelukkig heeft de heer Christiaanse nog meer plaatjes en heeft hij beloofd, de leden nogens op zoo'n uurtje te vergasten. Dat de heer Christiaanse den velen aanwezigen een prettig uurtje bezorgd had, bleek wel uit het applaus en het hartelijk woord van dank van den voorzitter. Na afloop bood de secretaresse den heer Mater het lidmaatschap van verdienste met oorkonde aan, waarna de jubilaris van dezen zomer uiteen zette, hoe hij een 10- tal jaren gewerkt heeft, om de toenmalige afd. weer nieuw leven in te blazen. Spr. dankte hartelijk voor deze onderscheiding. In de pauze, die hierop volgde en waar in een kopje thee gebruikt werd, kwamen de tongen los; men had elkaar ook sinds April niet op een bijeenkomst ontmoet. Vervolgens werd een kwartiertje aan lip- lezen besteed onder leiding van mej. M. Driessen, waarna nog een en ander be sproken werd over de verloting en ten toonstelling, die in verband met de onge steldheid van mevr. Kr. nog eenigen tijd uitgesteld zullen worden. De heer Mater wil nog even de aandacht vestigen op de excursies van den afgeloo pen zomer, onder leiding van den heer en mevr. Laman. Veel leden hebben daarvan volop ge noten en dringen er op aan weer een spaar- fondsje te maken voor het volgend jaar. Spr. brengt namens allen hartelijk dank aan de fam. L. voor haar moeite. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op 26 Oct. a.s. op welke wijze die avond ge vuld wordt, zal nader bekend gemaakt wor den. Van onze Adverteerders STADHUIS-BLOK. Door den heer G. Wolfslag, Vulpenkli niek Breestraat 145, alhier, is in den han del gebracht het „Stadhuis-blok", een dik en zwaar blok briefpapier, waarop een teekening van het Stadhuis is afgedrukt. Voor dit wettig gedeponeerde schrijfblok liet de heer Wolfslag, nadat hij de mede werking van den heer architect van het Stadhuis had verkregen, onzen stadgenoot, den heer Schweier, een omslagteekening vervaardigen, waarop de schoonheid van ons nieuwe Raadhuis wel heel goed is vastgelegd. De inhoud van het blok bestaat uit zui ver houtvrij papier, waarop men met veel genoegen schrijft. De bindwijze is in tegenstelling met andere bloks zóó, dat men het op elke ge- wenschte plaats kan opvouwen, de bladen liggen dan vlak open, terwijl men het blad er uit kan nemen, zonder dat een rafelrand ontstaat. Dit nieuwe en zeer fraaie schrijfblok zal door de Leidenaars zeker met genoegen worden ontvangen. OEGSTGEEST BID- EN BOETEDAG. De Pastoor van Oegstgeest roept de pa rochianen op morgen in grooten getale de H. Missen zij te wonen. Te 12 uur heeft plaats een gezamenlijke aanbidding door de schoolk i n- deren. Des middags te half 3 wordt het H. Sa crament uitgesteld, waarna openbare aanbidding. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld van half 3 tot en met het Lof van 8 uur, waarin een massale opkomst van alle parochianen wordt verwacht. LUCHTBESCHERMING Een vereeniging opgericht Opgericht is de vereeniging voor de luchtbescherming in Oegstgeest. Het voor- loopig bestuur besloot uit de heeren Senn van Basel, vice-admiraal b.d. Gooszen, dr. Jelgersma, mr. Kramers, Kranenburg, Nouwens, Rijsdam, dr. Verrijp en dr. Vis ser. De burgemeester heeft het eere voor zitterschap aanvaard. Het doel is te propageeren de zelfbe scherming van de bevolking bij luchtaan vallen (dus afgezien van de maatregelen te treffen door den luchtbeschermingsdienst). Binnenkort zal een groote propaganda- vergadering worden belegd, waarop ver scheidene sprekers het woord zullen voeren en lichtbeelden zullen worden vertoond. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag, 30 Septem ber des avonds 7 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen, ingeko men stukken en mededeelingen. 3. Voorstel van B. en W. tot het nemen van maatrege len in verband met de buitengewone toe stand. 4. Voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf '37. 5. Voor loopige vaststelling van de gemeentereke ning 1937. 6. Aanbieding van de gemeente- begrooting 1939. 7. Aanbieding van de be grooting 1939 van het grondbedrijf. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van rekening-courantovereen komst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, in verband met wijziging van de credit-rente. Rondvraag. HILLEGOM BID- EN BOETEDAG. Na de bekendmaking van het Doorluch tig Episcopaat, dat er morgen (Vrijdag) een bid- en boetedag gehouden moet wor den in alle kerken, besloot de Geestelijk heid van Hillegom dit aldus te doen in de beide kerken. Te 6 uur de eerste H. Mis, dan begint tegelijk de aanbidding, die den geheelen dag duurt en 's avonds sluit met Lof. St. Martinus 7.30 uur, St. Joseph 9 uur. Wij hopen aldus de Pastoors van Hol- legom, dat meerderen in staat zullen worden gesteld, om die H. Mis bij te wo nen, en aldus deelnemen aan het gebed voor den vrede. Tegelijk vertrouwen wij, dat ook ande ren in den loop van den dag zullen komen bidden, en vooral dat de kinderen hun on schuldig gebed bij het onze zullen voegen. Geslipt. Gisteravond slipte een luxe wagen op de Hillegommerbrug. De auto draaide en vloog tegen het hek van de Pastorie der Ned. Herv. Gemeente. Over meters werd het hek vernield en vernie tigd. De wagen werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, de buffers knapten af. De firma Berbee sleepte den wagen naar zijn reparatie-inrichting. De schade wordt door verzekering gedekt. Wij teekenen hierbij aan: dit is niet het eerste geval op deze plaats.het zal bok niet het laatste zijn. Het gladde, kleine stukje bitume-weg- dek over de Hillegommerbrug levert groo te gevaren, bizonder bij „miezerig" weer. De automobilisten hebben aan beide zij den (richtingen) een ,,kinderhoofdjes"-weg en zijn op deze verraderlijke gladheid on voorbereid. Tot heden zijn nog geen per soonlijke ongelukken te betreuren, maar het is allernoodzakelijkst, dat dA brugge- dek wordt herzien; desnoods zou een hou ten dek over het bestaande kunnen wor den gelegd. LEIDEN. Geboren: Clasina Anna Maria, d. van J. W. D. Leeflang en A. A. Krajewski Clazina Wilhelmina, d. van L. Swaab en N. v. d. Linden Jacobus Anthony, z. van A. La Lau en P. Siere Petrus Jacobus Maria, z. v. P. A. Develing en C. v. d. Hoeven Jan, z. van J. de Nie en J. v. Weeren Willy, d. van B. Visser en D. G. Philippo Johanna Rebecca, d. van J. v. Zeist en M. v. Zeist Johannes Wil helmus, z. van J. A. Otten en C. G. Ver berg Johannes Nicolaas, z van J. Harte- velt en C. M. v. d. Krocht Hendrikus Wilhelmus, z van C. v. d. Weijden en L. v. d. Berg Janna Wilhelmina, d van R. v. Zwieten en H. v. Dalfzen Johanna Wilhelmina Theodora, d van J. J. Hoogen- boom en J. W. Poodt. Overleden: P. A. Boelee, z, 14 jaar C. L. Weyers, m., 44 jaar. Getrouwd: N. Anes, jm en M. H. v. d. Meer, jd C. D. W. Blansjaar, jm en J. M. v. d. Velden, jd J. J. Crama, jm en J. C. v. Nieuwenhoven, jd H. W. den Hertog, jm en P. Kloos, jd A. v. Hooi donk, jm en G. v. Vegten, jd L. A. v. Iterson, jm en M. P. v. Weeren, jd A. R. Kastner, jm en S. Nawrot, jd J. Kret, gesch. en W. M: H. Esser, jd C. Mulder, wedn en H. M. Hemmes, jd G. H. J. W. Noordhuis, jm en F. B. v. d. Kolk, jd K. Paschoer jm en J. v. Amsterdam, jd J. J. P. Tesselaar, jm en A. M. de Ronde, jd A. Vermond, jm en M. H. Nieuwen- huysen, jd. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 24 Sept. tot en met V r ij d a g 30 Sept. a.s. waargenomen door de apothe ken: du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelmmapark 8, Tel. 274. van prima kwaliteit Haarlemmerstraat 5 - Telef. 439 LEIDEN, 28 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 2.—, roodekool 2.20 —2.90, savoyekool 2.102.70, groenekool 1.90—3.40, prei 1.80—3.20, kroten, ge kookt 3—5, uien 1.10—2.80, peen f 1.50 3.80, spruiten 25, aardappelen 2.50 —2.70, druiven 1624, snijboonen 523 stokboonen 922, pronkboonen 37, stamboonen 7—17, postelein 24, spi nazie 1—7, tomaten A en B 4.00—5.60, idem C 4.00—2.30, idem CC 4.—, per 100 stuks: andijvie 30—90 cent, komkom mers 1.00—5.60, bloemkool 1.50—12.10, meloenen 5—23, salade 0.30—1.30, per ziken 0.506.40, knolselderie 2.00 2.70, per 100 bos: kroten 0.50—1.90. pie terselie 4080 cent, radijs 50—90 cent, sel derie 3080 cent, bleekselderie 38, peen 1.404.00, rabarber 2. DELFT, 29 Sept. Vee. Aanvoer: 2 paar den, 40 runderen, 3 graskalveren, 102 nuchtere kalveren, 244 magere varkens, 596 biggen, 2 schapen of lammeren, 8geietn of bokken, 2 veulens. Prijzen: kalfkoeien 150315, nuchtere kalveren 415, magere varkens 1644, biggen 8—16, geiten of bokken 39, rundvleesch per kg. slachtgewicht 72, 64 en 54 cent. Boter Aanvoer 9 achtsten en 1 zes tiende vaten, wegende totaal 990 kg. Prijs per kg. 1.55—1.60. GOUDA, 29 Sept. Vee. Aangevoerd in tctaal 857 stuks, waarvan 21 slachtvar- kens vette 26.527.5 cent per pond levend met 2 pet. korting; 171 magere varkens 25—35, 627 biggen 10—14, Geldersche biggen 1417, 23 nuchtere kalveren 6 10, 15 bokken of geiten 26 per stuk. Handel: alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 249 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 27—30, 2e kwal. 2326. Crisisaftrek 25 Sept.1 October 82 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 157 ponden. Prijzen: Goeboter 75—80 en Weiboter 70—75 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 160.000 eieren. Prij zen: kippeneieren 4.00—4.30 en eenden eieren 3.00—3.50 per 100 stuks. Handel matig. BODEGRAVEN, 28 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 7366 stuks. Prijzen: kippeneieren wit: 4.104.50, bruin./ 4.404.80, kui keneieren 2.30—2.90, eendeneieren 3.10 3.40 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.86 Berlijn 74.50 Parijs 4.o6 Brussel 31.55 Zwitserland 42.05 Kopenhagen 39 55 Stockholm 45.60 Oslo 44.50 New York 1.86l/4 Praag

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9