4 RIJNSTREEK SPORT MARKTBERICHTEN DINSDAG 27 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Sterfgeval ziekte van Weijl. De veehouder S., die lijdende was aan de ziekte van Weil en in het academisch ziekenhuis te Leiden werd verpleegd, is de afgeloopen nacht aan de gevolgen overleden. BOSKOOP Personalia. Bij K B. van 15 September 1938 is met ingang van 1 September 1933 benoemd tot directeur van een leeraar aan de Rij kstuin bouw win tersch ooi te Nijmegen, drs. C. Brakman, thans leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop. KOUDEKERK Hoofd der Ned. Herv. School. In de gisteravond gehouden vergadering van het bestuur der Nederl. Hervormde School al hier is tot hoofd dier school benoemd de heer E. A. Bloem te Wissekerke (Zeeland). LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 28 Sep tember des n.m. 8 uur. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Voorstel tot medewerking van den aanleg van een rijwielpad in den Achthovenerpolder, in werkverschaffing. 5. Advies Gedeputeerde Staten, inzake benoeming van een dis trictsontvanger. 6. Een werkfondsplan. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. NIEUWERBRUG Poging tot diefstal. Een onverwachte thuiskomst van den groentehandelaar de J. is vermoedelijk wel de oorzaak geweest dat hij nu nog zijn geheele voorraad aard appelen heeft, niettegenstaande reeds een gedeelte voor verder vervoer in gereed heid was gebracht. Toen de man namelijk even weg was gegaan en er verder ook niemand thuis was, had hij de nalatigheid te vergeten zijn pakhuis af te sluiten. Hier werd dan ook door onbekende gasten gre tig gebruik van gemaakt om de aardappel- voorraad eens grondig te onderzoeken en een gedeelte er van mee te nemen. De thuiskomst van de groentehandelaar heeft hen echter verrast met het gevolg dat zij hun prooi achter hebben moeten laten en wel op een dak van het schuurtje naast het pakhuis. Daar vond de J. zijn waar na een ernstig onderzoek na eerst tot de minder aangename ontdekking te zijn gekomen dat een groot gedeelte van zijn aardappelen waren verdwenen weer terug. TER AAR Voetbal. Een elftal van oud voetbal lers uit de omgeving van het Papeveer, ging den strijd aanbinden tegen een com binatie van Nicolaas Boys te Nieuwveen. Gaven de veteranen tot de rust een be hoorlijke tegenstand, na de thee bleken zij over te weinig uithoudingsvermogen te beschikken en kregen alzoo een flinke nederlaag te verwerken n.l. 91. Een volgende keer beter. Biljartkunst. In het café Verhoef was gisteravond te gast de bekende bil jartspeler, de heer J. v. d. Laan. Aller eerst speelde hij een partij tegen een van onze plaatselijke biljart-amateur, de heer W. Slootweg, met een voorgift van 450 caramboles op de 600. Deze match wist onze amateur te winnen, terwijl v. d. Laan nog 86 caramboles moest maken. Het moyenne bedroeg resp. 13 en 4, hoogste serie van v. d. Laan 102, Sloot weg 19, waarmee hij startte. In de pauze werd een polshorloge ver loot, wat in handen kwam van W. Ubink. Tot slot kregen wij een serie kunst- fantasiestooten te zien, waarvoor onze oud-plaatsgenoot v. d. Laan van het tal rijk aanwezige publiek veel applaus mocht in ontvangst nemen. ZWAMMERDAM Ge v e s t i g d: Mej. Josefina van den Heuvel C. 46 van Rotterdam. Mej. Corn. W. M. van Vliet, C. 46 van Oude water. J. Griffioen, A. 36 van Nieuwer Amstel. Vertrokken: Mej. S. G. Bijlsma, B. 17, naar Amsterdam. Mej. A. J. Hoogland, C. 46, naar Haarlem. Mej. H. M. A. Kolner, C. 46, naar Bergh (Gld.) Joh. A. Freijee, B. 138, naar Bodegra ven. P. Koren en gezin, A. 128, naar Alphen aan den Rijn. Mej. R. J. M. Ausems, C. 46, naar 's-Gravenhage. Geboren: Martinus, zoon van M. Slappendel en Wilh. Zwijnenburg. Kla- zina Cornelia, dochter van Fl. van Dol- der en G. R. Bogaards. Ondertrouwd: Machiel van Greu- ningen, 28 paar en Dirkje Groeneveld, 26 jaar. Adrianus Theodorus Weerden- bügr, 33 jaar, en Elizabeth Abtonia Beens, 24 jaar. Overleden: Hendrik Mulder, 24 j., wonende te Aldenbroek. ATHLETIEK R. K. ATHL. „DOCOS". Hedenavond wordt de laatste selectie ge houden voor de Ster-estafette Hutspot race op het R. K. Sportpark „Haagweg" om 7 uur precies. Zij die tot nog toe niet op tijd geloopen hebben en van deze laatste gelegenheid geen gebruik maken, worden onherroepelijk in de vierde ploeg geplaatst. Ook de voetballers die in de estafette mee- loopen worden dringend verzocht op deze training aanwezig te zijn. Vrijdagavond om 7 uur wederom training op het R. K. Sportpark „Haagweg" onder ieiding van den heer A. J. J. Duindam (dus niet Donderdag). Volgende week Woensdag begint de in- doortraining voor de athleten in de zaal Pieterskerkhof, wederom onder de be proefde leiding van den trainer den heer A J. J. Duindam. IJSHOCKEY NED. IJSHOCKEY BOND Het jaarverslag. Aan het jaarverslag 1937'38 van den Ned. IJshockey Bond ontleenen wij het vol gende: In dit jaar van het bestaan van den bond trokken de talrijke op de kunstijsbanen in Amsterdam en Den Haag gespeelde wed strijden," duizenden toeschouwers en de ijs- bockeysport kon zich in een stijgende be langstelling van het sportlievend publiek uit alle standen verheugen. Gezien de groote activiteit door verschil lende combinaties ter oprichting van nieuwe kunstijsbanen over heel het land aan den dag gelegd, mag zeer zeker verwacht wor den, dat voor het seizoen 19341940 een verdere uitbrer.ding van het aantal banen plaats zal vinden, terwijl men met genoe gen kan constateeren, dat het initiatief in Tilburg reeds dit jaar tot oprichting van een baan heeft geleid. Bij het begin van het seizoen telde de bond 15 samenstellende leden, te weten: Amsterdamsche IJsclub, Amsterdamsche IJshockeyclub, IJsclub voor Haarlem en omstreken, Amersfoortsche IJsclub, Haag- sohe IJsclub, Haagsche Hockey en IJs hockeyclub, Leidsche Studenten Sportclub, IJsclub Kunstijsbaan Amsterdam, Nieuwe 's-Gravenhaagsche IJsvereeniging, IJs hockeyclub „Het Biltsche Meertje", IJs hockeyclub „de Snelle Zes". IJsclub Hei- loo, Haagsche IJsclub „Houtrust", Naar- densche IJshockeyclub, Hilliegersbergsche IJshockeyclub. In den loop van het seizoen traden nog als lid toe: Nijmeegsche IJsclub, Haagsche IJshockeyclub „de Pinquins". Daarentegen verloor de bond de Schiedamsche IJs hockeyclub ..de Pinguins" en de Baamsche IJshockeyclub. Door gebrek aan natuurijs was de bond aangewezen op de twee kunstijsbanen en helaas konden de wedstrijden om den Louis Bijvoetbeker niet gehouden worden. Door de opening van de Haagsche baan kon dit jaar voor het eerst een tournooi om den Nestor-beker, uitgeloofd door den heer Muiier gehouden worden. Zes teams namen daaraan deel met als ïesultaat, dat de H.H.IJ.C.I. na een span nende finale de A.IJ.H.C. I na verlenging met 63 wist te verslaan. Ook de repertoire van ons nationale team was dit seizoen uitgebreid en naast den tradition eel en wedstrijd tegen België, welke door ons met 10 werd verloren, hadden ontmoetingen plaats met Roemenië (34) en Frankrijk (21). Bij den laatsten wed strijd speelden twee Canadeezen met onze ploeg mee. Verder is het zeker vermeldenswaard, dat de Amsterdamsche IJshockey Club er in ge slaagd is beslag te leggen op de 2de plaats in de internationale competitie om den Lip pens-beker (West-Europa-cup) na Dussel- riorf en vóór Brussel, die in het vorige sei zoen eerste werd. In totaal werden er door de bij den bond aangesloten vereenigingen 50 internatio nale wedstrijden gespeeld, waarvan 22 ge wonnen, 3 gelijk en 25 verloren. Helaas was het door verschillende om standigheden niet mogelijk een ploeg naar cie wereldkampioenschappen af te vaar digen, doch de bond vertrouwt er op, dat dit in het aanstaande seizoen wel mogelijk zal blijken. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Ned. IJshockeybond zal op Zater dagmiddag 1 October om half twee op de H.O.K.Y. worden gehouden. SCHAKEN. LEIDSCHE SCHAAKCLUB „PHILIDOR" In café Centraal hield de Leidsche Schaakclub „Philidor" gisteravond onder voorzitterschap van den heer P. Herfkens een algemeene vergadering. Nadat de secretaris, de heer C. Visser, de notulen had gelezen, die onveranderd werden goed gekeurd, behandelde men achtereenvolgens de punten der agenda. De winterwedstrijd zal in kleine groepen gespeeld worden, terwijl aan de competitie wederom met 3 tientallen zal worden deelgenomen. Daarna werd de agenda voor de bondvergadering op Zaterdag as. besproken. Vervolgens kwam wel één der hoofdpunten aan de orde n.l. de herdenking van het 20 jarig bestaan der club. Na eenige bespreking werd besloten deze herdenking te vieren op Vrijdag 6 Januari a.s., den datum, waar op de club 20 jaar geleden werd opgericht en wel met een gezellige avond voor de leden. Nadat vervolgens met enkele toe passelijke woorden de prijzen, in den vori- gen winterwedstrijd behaald, aan de win naars werden uitgereikt, volgde de rond vraag. Hierbij werden nog enkele aan gelegenheden behandeld van meer in - nen aard, waarna de voorzitter deze geani meerde vergadering, waarbij 32 leden aan wezig waren, met een woord van dank voor de opkomst, sloot. POSTDUIVEN Wassenaarsche Postduivenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postdui venclub tot besluit van het seizoen een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit Quievrain, afstand pl.m. 199 K.M. De duiven werden aldaar in vrijheid gesteld te 8uur met Zuiden wind. De eerste duif bereikte het hok te 10 uur 21 min. 34 sec. en had het traject gevlogen met een ge middelde snelheid van 1409,6 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 10 uur 35 min. 59 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1279,4 Meter per minuut. De uitslag was: le P. Bouwmans; 2e, 9e, 11e, 15e, 21e en 22e C. Versteeg Jr.; 3e, 4e, 10e, 13e, 18e J. H. Brouwer; 5e, 6e, 12e, 14e, 17e, 19e en 20e W. C. van Beekum; 7e, 8e K. I. Waasdorp; 16e en 23e J. J. Pennaarts. Het kampioenschap over de navlucht met 3 duiven werd behaald door J. H. M. Brouwer met 556 punten; 2de W. C. van Beekum met 522 punten. Het kampioenschap met 1 duif werd ge wonnen door J. H. M. Brouwer met 218 punten; 2de W. C. van Beekum met 206 punten. Het kampioenschap Genaral werd be haald door K. I. Waasdorp met totaal 2534 punten; 2de werd de heer L. H. de Kleine met totaal 2107 punten. LEIDEN, 26 Sept. 1938. Beleefd verzoek ik opname van onder staande in Uw veelgelezen blad. NSar aanleiding van het feit, dat A.V.V. I weigert in de competitie uit te komen in de llasse waarin zij door den D.H.V.B. werd geplaatst, mag ik hier wel de meening van d*. meeste of beter van alle Kath. Sport lui in Leiden weergeven. Het is allerbe droevendst, om van verdere uitspraken maar te zwijgen. Er wordt in het verslag van den wed strijd A.V.V. II—K.R.V.C. II van A.V.V. - zijde geschreven, dat A.V.V. profiteerde van een onwil van sommige spelers van K.R. V.C. door zooveel doelpunt te maken, maar over den onwil van het bestuur van A.V.V. coor het eerste elftal niet te laten spelen wordt geen woord gerept. Deze 'houding van A.V.V. mag dan ook wel als hoogst onsportief gequalificeerd worden. Dat het bestuur van Docos maatregelen moest nemen n.b. op Zondagmorgen, omdat het bericht niet eerder binnenkwam, om de spelers van het niet-doorgaan van den wedstrijd op de hoogte te brengen en dat 's middags de bestuursleden op het terrein het publiek konden wegsturen, omdat A.V.V. weigert te spelen, daar wordt schijn baar in Leidschendam niet over gedacht. Als zulke gevallen zich in den K.N.V.B. voordoen, worden daar de noodige maat regelen tegen zoo'n club genomen. Ik twijfel er dan ook niet aan, of de D.H.V.B. zal zich zoo iets niet laten wel gevallen, vooral omdat precies hetzelfde met A.V.V. zich vorig jaar ook voorgedaan heeft. Ik hoop, dat dit schrijven ertoe mag bij dragen, dat het bestuur van A.V.V. dit zal inzien en de verkeerde handelswijze zal veranderen, opdat spoedig Docos I en A.V.V. I elkaar als sportieve tegenstanders op den Haagweg zullen ontmoeten. U mijnheer de Redacteur beleefd dan kend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik J. C. v'. Stee n, Haarlemmerstraat 140a, Leiden. Personen uit Leiden vertrokken: G. Albers, Rijswijk (Z.H., Caen v. Neck- laan 116 M. J. Sprongv. Amson, Tji- mahi A. P. v. d. Berg, Oegstgeest, Oran jelaan 28 J. M. v. d. Berg, Hamont, Sal- vatoriancollege W. F. v. d. Berg, N.O. In- dië P. W. Warnaar, Voorburg, laan v. Nw. O. Indië 414 A. Blaauw, Groningen, Noordzeehaven 44a J. C. v. d. Burg, Sassenheim, Seringenlaan 11 Wed. S. H. Vreedenburgten Cate, Den Haag, Pr. Mauritslaan 65 C. C. Dutilh; den Haag, v. Neckstraat 61 D. Eikelenboom, Rot terdam, Heemraadsingel 178 E. Elias, U.S.A, J. M. Elink Schuurman, Den Eikerzee, Dorpstraat 37 M. Gotthilf, Z.- Haag, Mechelschestraat 13 J. J. Flohil, Amerika I. Grutter, Homberg, Muhlen- straat 78 B. G. de Gunst, Tilburg, Gas- huisstraat 68 J. den Haan en fam., Leer dam, Parallelweg 13 A. K. Hagenas, Zuidbroek B. J. v. d. Helder, Nieuw koop, B 121 J. Hoogendam, Delft, Or. Plantage 43 A. M. Hoogeveen, Oegst geest, Zoutkeetiaan 2 K. A. F. Houwert, Oegstgeest, Ch. d, Bourbonlaan 8 J. A. Hijner, Den Haag, Regentesselaan 14 F. W. de Jong, Voorschoten, Leidsche weg 38 C. Koopman, ülphen a. d. Rijn, Hof- laan 8 S. M. SlingerKooreman, Am sterdam, Riouwstraat 95 III A. W. Krommenhoek, Rotterdam, Jan Porcellistr. 6 J. J. de Leeuw en fam., Amerongen, Achterweg J. v. Leeuwen en fam., Lei derdorp, Zijllaan 1 S. M. Lut, Haar lem, Julianastraat 5 M. Meiman, Bloe- mendaal. Vrij burglaan 36 C. Meijer, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 26 G. A. A. Middelberg, Oegstgeest, Wilhelmina- park 33 W. H. Muller en fam., den Haag, J. Maetsuyckerstr. 132 J. Ouwer- werk, Utrecht, Musschenbr.str. 74 E. A. H. de BestPressler, Batavia M. J. MeulRedegeld, Maassluis, Heldringstr. 23 E. C. de Reu. Middelburg, Langeviele 78 M. J. BootRiethoven, Medan Manilla straat J. A. M. Rietveld, Den Haag, Ln. Copes v. Cattenburg 24a H. A. C. R. Roessingh, Amsterdam, Valeriusplein 48 M. de Roode, Oegstgeest, Duivenvoorde straat 43 J. Rijsbergen en fam., Den Haag, Hoofdskadelaan 73 L. v. d. Bijl- Schilperoord, Voorschoten, Leidscheweg 106 J. Schoondergang en fam., Den Haag, Begoniastraat 170 C. J. Seegeler, Rheden, Pr. Hendriklaan 3 J. C. Slin gerland, Oegstgeest, Kempenaerstr. 98. P.h M. Smolders, Noordwijk, Binnenweg 13 Chr. M. GiesbergenSpek, Rosny syr Seine, Chateau de Rosny F. W. M. Sringa, Amsterdam, Ceintuurbaan 83 E. H. Strumphler, Oegstgeest, Regentesse laan 6 A. C. Strumphler, Oegstgeest Re gentesselaan 6 J. L. Verra en fam., Bandoeng W. Voorthuijsen, Alkmaar, Helderscheweg 29 G. H. de Vries, Gro ningen, Spilysluizen 3 G. Vijge, Apel doorn, Langeweg 57 W. J. Walle, Den Haag, Zuid Binnensingel 1793 L. Was- s. naar en fam., Oegstgeest, Duivenvoorde straat 43 M. v. d. Wereld, Noordwijker- hout, Haven W. Zwart en fam., Bever wijk, Alkmaarschestraatweg 103 J. M. v. d. Zijlen, Lisse, Engelenbrug. In Leiden gevestigd. A. C. Baars, Witte Singel 106 J. S. Bartstra, Oude Singel 162 H. v. Beek, Aalmarkt 1 G. Bel, dienstbode, Breestr. 161 W. A. v. Benten, dienstbode, Fruin- laan 5 D. H. M. v. Beusekom, Rijns- burgerweg 62a E. Birnie, Rijnsb.weg 18 H. A. Bloemink, de Meij van Streef- kerkstr. 21 J. Boone, electricien, Hee- renger. 76b G. A. Bosch, assistente, Rijnsb.weg 2 A. C. M. Bresser, lee raar R.K. H.B.S., J. de Wittstr. 45 A. Brune, dienstbode, Lijsterstr. 22 J. G. Bursch, de Sitterlaan 49 J. L. Classens, sigarenmaker, Julianastr. 2a A. M. da Costa Gomez, Noordeinde 50 G. M. W. Day, Noordeinde 50 L. A. Derksen, Nw. Rijn 43 L. Drijber, de L. de Kan- terstr. 13 M. Duinker, Boerhaavelaan 15 P. G. Düker, de Sitterlaan 110 F. J. v. d. Dussen, Nw. Rijn 50 J. A. Edelbloedt, sigarenmaker, Julianastr. 2a R. H. Eggens, Plantsoen 29 W. v. Elte- ren, dienstbode, Breestr. 16 L. F. Ernst, Witte Singel 37 W. F. Fikke, banketbak ker, Maredijk 90a K. Roese-Girod, huis houdster, Melch. Treubln. 5 F. M. Gits, Cobetstr. 67 Go Lam Djoen, W. Rozen straat 4a Go Lam San, W. Rozenstr. 4a W. Goddijn, slager, Geeregr. 5 C. Goossens, verkoopster, Nieuwstg. 5 D. Harrington, Morschsingel 9 E. Heij, 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10 E. v. d. Heijden, H. de Grootstr. 11 A. v. d. Hoe ve, Vreewijkstr. 10 C. Hogedoorn, Leeu- werikstr. 17 H. Holman, Rapenburg 131 J. A. Hordijk, slager, Timorstr. 44 A. H. W. v. Ingen en fam., koopman, Ha- verstr. 35 J. A. de Jong, J. v. Goyen- kade 8 J. P. Jongeneel, J. de Wittstr. 35 W. J. de Jongh, Schimmelstr. 2 F. Kerkhoven, Rapenburg 121 P. C. Koek, Breestr. 53 H. Koenraads, dienstbode, Steenschuur 15 A. Kraaijenbrink en fam., zwemonderw., v. Galenstr. 14 J. K. Kranen, Witte Singel 89 W. Kuiters, dienstbode, Aloëlaan 8 H. J. Laagland, onderwijzer, K. Rapenburg 14 P. S. v. d. Lely, Boerhaavelaan 20 J. Lepelaar, reiziger, Nw. Beestenmarkt 11a A. M. A. v. Bruggen-Leune, Marelstr. 10 K. M. v. Lohuizen, Witte Singel 97 V. M. Maas, Rijnsb.weg 9 L. H. O. Manuel, Boerhaavelaan 34 G. J. C. v. Megen, winkelbediende, Haarlemmerstr. 246a J. de Meijer, St. Rijn 11 C. M. A. A. Mol, Rapenburg 110 M. C. Molkebroek, J. v. Goyenkade 30 L. H. A. Nagelker- ke, Boerhaavel.n. 15 P. Nike, Witte Sin gel 2 J Noordermeer, huisknecht, Wa- genstr. 16 C. W. Oostveen, Thorbecke- straat 30 L. Oskam, Groenhoyenstr. 10 J. C. Oudemans, Oude Singel 72 A. Pannenburg, dienstbode, Lammensch.weg 20 M. PI ij ter en fam., sergeant O.-I. Le ger, v. 't Hoffstr. 5a H. A. Portheine, Noordeinde 32 F. J. Roosen en fam., op ticien, K. Galgewater 1 G. R. Ruijs, Boerhaavelaan 24 J. M. Ruijten, Roo- denburgerstr. 4 J. Schouten, Witte Sin gel 82 A. Schreuder en fam., meubel maker, Acaciastr. 23 M. C. Segaar, dienstbode, Heerengr. 35 P. C. Sluis, dienstbode, v. d. Brandelerkade 10 H. A. v. d. Star, dienstbode, Kam. Onnesln. 23 M. E. Starkenburg, winkeljuffr., Burg- steeg 2 M. N. Steinrath, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10 E. F. H. M. v. d. Stok, onderwijzeres, Wasstr. 31 Chr. N. Stoon, Witte Singel 89 J. W. A. Telkamp, win kelbediende, Haarlemmerstr. 152 L. Thierens, Vliet 5a J. S. Tjeenk Willink, Rapenburg 83 J. Vermeer en fam.e fabr.- arbz., Tollensstr. 22 A. C. M. Pley-v. d. Voorden, Roodenb.str. 72 C. de Vos, dienstbode, Lammensch.weg 10 A. C. Wijntjes-de Vries, Oude Heerengr. 21a W. G. de Vries, Vreewijkstr. 20 E. J. de Wilde, Rapenburg 131 H. G. Wassen- berg, Thorbeckestr. 72 H. Wassing en fam., pottenbakker, Hoogewoerd 23 M. E. J. Wedemeijer, Noordeinde 50 C. J. M. Willemse, Boerhaavelaan 43 J. v. d. Winden, Vreewijkstr. 16 H. L. J. Wol- dring, Noordeinde 50 R. A. de Wijs, K. Rapenburg 5a. LEIDEN, 26 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 1.101.40, roodekooi 1.50—2.70, savoyekool 2.103.40, groe- nekool 1.40—3.90, prei 2.30—2.50, kro ten 1.402.10, kroten, gekookt 46, uien 1.00—2.60, peen 1.50—3.20, sprui ten 2—5, aardappelen 2.20—2.50, drui ven 2028, snijboonen 527, stokboo- nen 726, pronkboonen 37, stamboo- nen 918, postelein 35, spinazie 1 —6, tomaten A 4.00—5.20, idem B 4.00 —5.60, idem C 4.00—4.40, idem CC 4.—» per 100 stuks: andijvie 0.501.10, kom kommers 1.004.40, bloemkool 1.50 10.80, meloenen 531, salade 0.30 1 30, perziken 0.507.80, knolselderie 1.602.20,, per 100 bos: kroten 0.60— 1.10, pieterselie 3060 cent, radijs 1.10 1.30, selderie 4080 cent, bleekselderie 312 cent, peen 1.504.20, rabarber 2.90. 27 Sept. Vette Varkens. Aanvoer 154 stuks zwaar 53, 56 en 57 cent per kg. le vend gewicht. Handel sleepend, afloop slecht. BODEGRAVEN, 27 Sept. Kaas. Aange voerd 306 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 13.770 stuks, wegen de 123.930 kg. Prijs met rijksmerk le soort 27—29, 2e soort 24—26. Zware tot 39. Handel matig. BOSKOOP, 27 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 24 cent, Wendland 17 cent, Hadlty 30 45 cent, Claudius Pernet 16 cent, Briarclif 1524 cent, Butterfly 1624 cent, Rosa- landia 1424 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 2030 cent, Vierlanden 2038 cent Chas. B. Kilham 1013 cent, Edith He len 1833 cent, Aug. Noack 1015 cent, Else Poulsen 1018 cent, Gloria Mundi 16 20 cent, Ellen Poulsen 612 cent, Paul Grampel 815 cent, Rosa Mundi 1527 cent, Mevr. \an Straaten van Nes 612 cent, Ingar Ohlson 1016 cent, Queen Ma ry 16 cent, Chrysanten, grootbloemig 50— 80 cent, idem tros 58 cent, Clematis Du- randi 1015 cent, Clematis Prins Hendrik 5074 cent. LEIDSCHENDAM, 26 Sept. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort 2.50— 2.20, 2e scoort 1.101.40, 3e soort 1. wankleurige 1.101.5Ó0, gele komkom mers le soort 3.004.60, 2e soort 2.50 3.00, 3e soort 1.201.80, kropsla 1ste soort 0.501.20, peen 3.103.60, bloem kool le soort 9.5011.20, 2e soort 3.60 7.20, uitschot 2.503.00, tomaten midd. 2.002.20, gr, ronden 2.102.40, 2e soort 2.002.10, bonken 2.andijvie per 100 0.601.20, spinazie per 4 kg. 1228 cent, postelein f 1.001.60, snijboo nen 921 cent, spercieboonen 620 cent, prei 2 503.00, selderie 5080 cent, me loenen 724 cent, druiven 10.1011.60. ROTTERDAM, 26 Sept. Binnenl. Granen en Peulvruchten, Gerst Chevalier 7.75— 8 20, idem winter 7.407.70; haver 6.00 6.65, rogge 7.507.75,erwten kleine groene 9.0010.50, schoker-erwten ƒ11.50 13.25, bruine boonen 18.002.50, alles per 100 kg. Buitenlandsche Granen. Stemming vast. Rogge 76-77 kg. Zuid-Russische disp. 8.25, 76-77 kg. Noord dito dito f 8.25, Canada no. 2 disp. 8.30, Amerikansche No. 2 disp. 8.25. Gerst 65-66 kg. Zuid-Russische disp. 161, Amerikaansche No. 2 disp. 159. Amerikaansche No. 3 disp. 158, dito stoomend f 148, 68-69 kg. La Plata disp. 166.—. Haver 55-56 kg. La Plata Clipped dispo nibel 7.50. Mais per 2000 kg. Gele La Plata, aange komen 166167, dito stoomend na aan komst 162159, La Plata conq. disp. 185, gele Amerikaansche No. 2 disp. 165, dito stoomend na aankomst 160— 159.Mixed Bengueslt aangekomen ƒ158 gele Brabiliaansche disp. 165. ROTTERDAM, 27 Sept. Vee. Aanvoer: 2801 totaal, 136 paarden, 35 veulens, 606 magere runderen, 462 vette runderen, 25 vette kalveren, 304 graskalveren, 736 nuch tere kalveren, 423 schapen en lammeren, 31 varkens, 143 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 64 en 4454 cent, vette ossen 72, 62 en 4656 cent, stieren 62, 58 en 54 cent, vette kalveren 95, 85 en 6070 cent, schapen 43, 35 en 28 cent, lam meren 48, 43 en 38 cent, graskalveren 54 en 44 cent, nuchtere kalveren 45, 40 en 35 cent, slachtpaarden 49, 44 en 34 cent. Prij zen per stuk: schapen 242016, lam meren 151210; nuchtere slachtkal- veren 1397; nuchtere fokkalveren 242018; slachtpaarden 210170— 100; werkpaarden 530270180; hitten 240—195—100; veulens 140—110—60; stieren 285—210—150; kalfkoeien 280 —220—150; melkkoeien f 275—220—160; pinken 15012090, graskalveren 55 4530; bokken of geiten 14105. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel kalm, prijzen onveranderd, prima koe 78 en prima os 75 cent; stieren aanvoer klein, handel traag, prijzen onver ander. vette kalveren aanvoer gering, handel flauw en prijzen als gisteren prima 1.05; schapen en lammeren aanvoer kor ter, handel matig, prijzen als gisteren; nuchtere slachtkalverén aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen iets lager; nuchte re fokkalveren aanvoer gelijk vorige week handel tamelijk, prijzen ietshooge; biggen aan voer iets kleiner, handel slecht, prij zen slecht en w. p. lager hitten onveranderd veulens aanvoer gelijk vorige week, han del goed, prijzen prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer iets grooter, handel stroef, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, handel traag, prijzen niet geheel prijshoudend; graskalveren aanvoer groot, hanel vlot, pryzer. iets lager

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10