RIJNSTREEK iCU CHE FQBRIEK ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCKE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 'TEL 2257 BQPENBUBG 26 VOORHOUT ^Forebolte" vergadert. De R.-K. Sport- «reeniging kwam voor haar jaarvergade ring bijeen in de groote zaal van het paro chiehuis, onder voorzitterschap van den heer J. P. Vester, die er op wees, dat één der voornaamste eischen eener organisa tie is: de goede clubgeest, zonder welke een vereeniging als deze zeker niet zou kun nen blijven voortbestaan. Vooral spoort spreker de leden aan om toch vooral op 'n faire manier de sport te beoefenen. Na notulenlezing volgde het jaarverslag van den 2den penningmeester, waaruit bleek, dat de kas de som van 43,65 nog rijk was, van welk bedrag de terreinhuur nog moet worden voldaan. Het woord is dan ten tweede male aan den secretaris om hem gelegenheid te ge ven zijn jaarverslag voor te lezen. Ook de penningmeester ondervond de belang stelling der aanwezigen bij het uitbrengen van zijn financieel jaarverslag waaraan wij ontkenen dat de vereeniging een nadee- lig saldo heeft verworven van 4.62 tegen ƒ41.63 over 19361937. Hoewel het na- deelig verschil aanmrekelijk is terugge- loopen, toont het financieel overzicht dui delijk aan, hoezeer Foreholte den steun der Voorhouters van noode heeft. Moge het aantal donateurs dank zij dit verslag in aantal groeien, opdat 'n volgend jaar een voordeelig saldo kan worden bereikt; het is voorzekër in het belang van de opvoe ding der rijpere jeugd. Een verzoek va nde R.-K. kleinveever- eeniging D. V. V. om beschikbaarstelling van een prijs voor de te houden nationale tentoonstelling, wordt op voorstel van het bestuur z. h.st. aangenomen. Aan de orde komt thans de benoeming eener kascontrole-commisie, waarin wor den benoemd verklaard de leden: P. van Kampen en Th. van Dijk. De aftredende bestuursleden, J. P. Ves ter, P. L. van der Hulst en J. L. Nijssen worden vervolgens bij acclamatie herko zen, terwijl tot leden der elftal-commissie worden herbenoemd verklaard de leden: C. P. van den Berg, C. Th. Heuzen en W. J. Turnhout. De benoeming van aanvoerders wordt evenwel nog uitgesteld totdat de elf tallen zullen zijn geformeerd. Hierna verleende de voorzitter het woord aan den geest, adv., kapelaan G. ten Have. De sportbeweging, ook in deze ge meente, aldus spr., wordt nog zoo vaak misbegrepen, soms zelfs kleineerend aan gevallen, zonder dat het groote nut, dat uit 'n goede katholieke organisatie als deze kan voortvloeien, wordt begrepen. Daar om bindt spr. den jongens vooral op het hart, zorg te dragen voor een juiste ver standhouding onder elkander en faire ma nieren tijdens het spel. Vergeten de leden toch vooral niet dat zij de dragers zijn van de mentaliteit en goeden geest, welke er in de Foreholte-gelederen kan, dus ook mioet heerschen. Hierna werd nogmaals aangedrongen op geregelde contributiebetaling, terwijl de leden ook moeten beseffen, dat het weer de goede clubgeest moet zijn die hen allen bij een uitwedstrijd gezamenlijk doet op trekken vanaf het parochiehuis. Nadat een zeker niet onbelangrijke rond vraag, welke nog heel wat tijd in beslag nam, was beëindigd, volgde sluiting. VOORSCHOTEN K.J.M.V. Woensdag j.l. op den socië- teits-avond, zagen we weer eenige nieuwe gezichten. Vrienden, langzaam crescendo. Voor Woensdag a.s. staat de maandelijk- sche ontwikkelingsavond op het program. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat je allen opkomt, want twee K.J.M.V.'ers zullen ons dien avond weer onderhouden met een paar interessante onderwerpen. Denken jul lie om 30 October a.s.!.' Dammen. Op den eersten speelavond va nde damvereeniging „Voorschoten" werd een aanvang gemaakt met de onder linge bordenwedstrijden. De uitslagen luiden als volgt: G. v. Bem- melenH. v. Egmond 20, G. RobijnJ. C. de Graaf 20, P. HakkerW. v. Egmond 2 0, W. v. MulligenChr. v. d. Lee 20. De andere partijen werden uitgesteld tot de volgende week. Het ligt in de bedoeling van het bestuur een jeugdtournooi en een wedstrijd om het kampioenschap van Voorschoten teorga- niseeren. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag 26 Sept. verplichte bijeenkomst. De heer van der Zalm zal spreken over „De Fransche revo lutie", aanvang 8 uur. Wij vestigen tevens er de aandacht van alle belangstellenden op, dat onze Cen- traal-praeses, rector H. Drost, heden, Za terdagavond, om 7.15 voor de KRO-micro- foon zal spreken over het onderwerp „Jon geman, begrijp je tijd". WASSENAAR Geboren: Waerner Rudolf Emmen, z. v. H. H. M. Borregaard en M. A. A. Reinarz Hendrikus Johannes Franciscus, z. v. J. H. T. Heesakker en J. I. M. den Brinker Hendricus Carolus, z. v. H. Messemaker en A. C. Glass Harm., z. v. A. Jonkers en A. M. Hogendoorn Antonius Adrianus, z. v. A. J. Edelaar en J. C. Kortekaas Manusa Beatrijs, d. v. J. W. van der Stig- chel en H. Sipkes Lida, d. v. J. Ponte en G. H. A. Koster Hendrika Gijsbertha, d. v. C. v. d. Berg en G. G. L. Parlevliet. Ondertrouwd: H. van Laar en G. Schutte C. P. J. van der Zalm en J. C. van Leeuwen. Getrouwd: W. C. Engelen en J. A. Bosch K. H. Meissner en M. M. van der Hoeven A. C. Schutjes en A. C. Zonnen- berg J. M. Lens van Rijn en D. Dres- selhuijs. Gevestigd: A. L. Ahuis, R.K., fou- rier, uit Tilburg, Kamp Waalsdorp W. de Bie, N.H., dienstbode, uit Ermelo, Prin ses Marielaan 13 C. A. Boissevain en gezin, S.G., uit Den Haag, St. v. 's Gra- vesandeweg 41 M. Bon, N.H., verpleeg ster, uit Den Haag, Araweg 5 S. Bon, N.H., uit Den Haag, Araweg 5 Ch. van Doorne, G.K., vertegenwoordiger, uit Den Haag, Hoflaan 12 M. T. Eilering, R.K., aienstbode, uit 's-Gravenhage, Gr. Haese- broekscheweg 44 F. C. J. Goos, D.Ev., zonder beroep, uit Hoogezand, de Lus 4 H. M. Gravesteijn, G.K., kantoorbedien de, uit Rotterdam, Gr. Hoefijzerlaan 38 A. W. van der Hilt, N.H., banketbakker, uit Rhoon, Langstraat 16 C. Horacek, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Konijnenlaan 39 F. P. Huygens, geen, zonder beroep, uit Den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 139 J. H. en L. Immer zeel, G.K., zonder beroep, uit Schiedam, Jagerslaan 2 J. M. E. Isbrücker, Rem., kinderjuffrouw, uit Den Haag, Teylinger- horstlaan 1 C. J. de Jager, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Oostdorperweg 140 F. J. D. de Klerk, N.H., Sergeant-capi- tulant, uit Breda, Kamp Waalsdorp A. G Knoops, geen, zonder beroep, uit Leeu warden, KI. Persijnlaan 6 P. Krul en vrouw, G.K., schoenmaker, uit Den Haag, Korenlaan 5 P. A. Kusters en vrouw, R.K., koopman in huish. art., uit Rotter dam, Konijnenlaan 47 Wed. A. Jansen geb. Langelaan en zoon, R.K., zonder be roep, uit Hillegom, Rijksstraatweg 316 A. M. Nort geb. Moltmaker, geen, kan toorbediende, uit Rijswijk Z.H., Crocus- straat 45 A. J. Morks en vrouw, geen, zonder beroep, uit Den Haag, Araweg 7 K Muskee, N.H., dienstbode, uit Em men, Wittenburgerweg 146 L. Muskee, N.H., dienstbode, uit Emmen, Wilhelmina- ïaan 4 M. H. Nederpelt en gezin, Prot., Bouwk., uit Den Haag, Santhorstlaan 13 T. Nijgh, N.H., dienstbode, uit Katwijk, Teylingerhorstlaan 23 R. Panz, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Lijster laan 1 A. J. H. van de Roer, R.K., ban ketbakker. uit Rijswijk Z.H., Kerkstraat 69 A. Th. Simmerman, R.K., dienstbode, uit Nieuwkoop, Schulpplein 7 J. Theu- rissen, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Berkenlaan 1 A. Sobkowiak, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, L. Kerk- dam 80 J. van Stijgeren en vrouw, geen, zonder beroep, uit Bandoeng, van Calcar- laan 38 A. W. Stijnis, N.H., smid, uit Naaldwijk, L. Kerkdam 39 N. G. Teufel, vreemd, D.Ev., dienstbode, uit Voorburg, v. Calcarlaan 3b Wed. A. P. van Lith geb. Tittelbach, Ev.L., zonder beroep, uit Den Haag, Stoeplaan 25 S. P. van Tol, R.K., dienstbode, uit Ter Aar, Narcislaan 18 M. A. M. van Tongeren, R.K., zon der beroep, uit Heemstede. Molenweg la J. van Veen en gezin, N.H., huisbewaar der, uit Den Haag, Buurtweg 38 H. Vogelaar en gezin, N.H., kruidenier, uit Leiden, Rijksstraatweg 100 L. J. T. Vonk, N.H., dienstbode, uit Leiden. Schou- weg 107 G. Th. W. R. Vrolijk, R.K., ver tegenwoordiger (en vrouw), uit Den Haag, Jonkerlaan 16 W. A. van Zaal, R.K., bakkersknecht, uit Noordwijkerhout, Lang straat 22 A. J. H. Zadelaar, geen, huis houdster, uit Den Haag, Buurtweg 147. Vertrokken: Wed. E. van Dijk geb. Vos naar Uitgeest, Hoge weg 63 P. E. Gillhorn naar Hoek, Noordstraat 10 E. B Romstedt naar Duitschland J. Sorbi naar Kerkrade, inst. Rolduc K. Leguit naar Rotterdam, Gr, Florisstraat 65 J. W. A. v. d. Bijl naar Voorschoten, Leid- scheweg 106 L. Wilhelm naar Den Haag, v. Hogenhoucklaan 73 A. Cudel naar Den Haag, Rubbensstraat 58 M. M. van Puffelen naar Den Haag, Kempstraat 339 D. Lens van Rijn geb. Dresselhuys naar Rotterdam, Baljuwstraat 26b C. M. E. Bots naar Nijmegen, Berg en Dalsche- weg 155 A. H. G. M. Haaring naar Ve nezuela G. Stevens, naar Odoorn Wed. M. V. Smits geb. van Dusseldorp naar Laren N. H., Oosterend 8 J. Zandber gen naar Den Haag, Kon. Emmakade 173 K. E. A. Richert naar Deventer, Z^ol- scheweg 116 C. van Egmond naar Hoens- broek. Sleinad 2 M. Chabot geb. Berk hout naar Rotterdam, Borselaarstraat 72c G. Alinski naar Rotterdam, Mecklen- burglaan 41 A. W. Verseveld naar Rid derkerk, Kerkw. 91 A. C. Schutjes geb. Zonnenberg naar Voorburg, v. Alphen- straat 113 J. M. Tap naar Den Brfel, No- belstraat 12 C. T. M. v. d. Laan naar Den Haag, Valkenboschkade 561 J. Noordhoff naar Den Haag, Cronjéstraat 6 K. Gilch naar Den Haag, Statenlaan 75 G. R. Ruys naar Leiden, Boerhaavelaan 24 J. Burgers naar Rotterdam, Claes de Vriesenlaan 40a E. Lischewski naar Duisburg, Did. A. C. Hoogeveen naar Amersfoort, Pension „St. Louis" J. W. C. Snijder van Wissenkerke naar 's Gra- venhage. Madoerastraat 5 J. H. M. Hobé naar Echteld, E. 221 A. G. van Doude naar Amsterdam. Keizersgracht 630 J. F. Bolte naar Rotterdam, Strevelweg 98 IJ. E. Heringa naar Batavia E. M. Pieterse naar Leiden, Rapenburg 131. ALPHEN AAN DEN RIJN Scholen Maandag weer open. Aan de lange vacantie der schooljeugd, als gevolg van de voorgekomen gevallen van kinderverlamming in deze gemeente, schijnt thans een einde te zulen komen. We vernemen n.l. dat met ingang van Maandag de lagere scholen en bewaar scholen weder zullen worden heropend. Jubileum. 9 October a.s. herdenkt de heer J. Huisman den dag waarop hij voor veertig jaar als meesterknecht in dienst trad van de fa. D. v. Oordt en Zn. alhier. Ondertrouwd: Jan Jacob den Boer 26 j., won. te Rotterdam, en Wilhelmijntje van Nood 22 j. Gehuwd: Johannes Wilhelmus van der Poel 25 j., won. te Hazerswoude, en Petronella Adriana Maria an der Steeg 27 j. Hendrik Rijswijk 27 j. en Grietje Gruis 24 j. Jan Vreugdenhil 30 j., won. te Hazerswoude, en Elisabeth van der Bijl 25 j. Vertrokken: Grietje W. Boot naar Utrecht Elisabeth van der Bijl naar Hazerswoude Anna H. Kieboom naar Brussel Wed. Th. Bezemer geb. van der Aa naar Woerden Jan A. Kapteijn en echtgenoote naar Leiden. BODEGRAVEN Filmvoorstelling Middenstandsreis. Gisterenavond werden wij uitgenoodigd om het proefdraaien van de welgeslaagde mid denstandsreis bij te wonen. De film laat niets te wenschen over. Hulde aan de hee- ren filmoperateurs, die heel Bodegraven in staat stellen, om deze interessante excursie met al zijn deelnemers, zoowel voor de deelnemers als voor de niet-deelnemers, mede te maken. Het geprojecteerde geeft weer hoe Bodegraven uit is geweest. Niet alleen wordt de gezellige stemming weer gegeven, doch ook geniet men van de prachtige omgeving van Arnhem. De vreug de stijgt ten top, wanneer men de deelne mers op de diverse toestellen van de speel tuinen in actie ziet. Van Burgers Dieren park zijn zeer mooie opnamen gemaakt. Men ziet hier verschillende dieren poseeren voor de lens; zelfs zien we de deelnemers zich vermaken met een jongen leeuw, als of het een schoothondje is. Maandagavond a.s. zal deze interessante film in hotel van Haaf tem om 7, 8, 9 en 10 uur draaien. Wij twijfelen er dan ook geen oogenblik aan, dat het aan belangstelling zal ontbreken, daar men reeds met onge duld deze film tegemoet ziet. Tenslotte wenschen wij den heer de Vries veel succes toe met deze buitengewoon geslaagde film. Wilhelmina-wedstrijd. Donderdag» avond werd de gewone Wilhelmina-wed- strijd van de Burgerwacht gehouden. De belangstelling was ditmaal wel wat erg klein en beduidend geringer dan vorige jaren, wat we van de Burgerwachters toch niet gewoon zijn. De uitslag van den wed strijd luidt als volgt: le prijs J. J. Hoogen- doorn, 47 pnt.; 2e prijs C. M. Twaalfhoven, 47 pnt.; 3e prijs C. Bloem endaal, 46 pnt.; 4e prijs A. Veelenturf, 43 pnt. Personalia. Aan de Nijverheidsschool voor meisjes alhier is tot leerares benoemd mej. J. Ploeg te Amsterdam. KOUDEKERK Mond- en klauwzeer. In totaal zijn thans in deze gemeente 52 gevallen van mond- en klauwzeer ter secretarie aange geven, terwijl door een 4-tal veehouders aanugifte is gedaan, dat deze ziekte onder hun veestapel is geweken. Als gevolg van deze ziekte zijn reeds bij verschillende veehouders een 4-tal koeien, alsmede eenige kalvzren en biggen gestor ven, welke door de „Gekro" zijn afge haald. RIJNZATERWOUDE J ubileum-f eesten. Onder schitterend weer werd gistermor gen alhier het Oranjefeest voortgezet. In den morgen trok een dichte nevel over land en water, doch weldra verscheen een heer lijk September-zonnetjg, om ons dit den geheelen dag niet meer te verlaten. De feestdag begon met een ringrijderij met paard en tilbury voor heer en dame. Niet minder dan 34 paren namen hieraan deel. Voor de- mooist-versierde tilbury werden de prijzen als volgt toegekend: le pr. J. KortKempenaar, 2e J. de Bruyn Marbus, 3e C. de BruynKroes, 4e S. J. Salm en echtgen., 5e G. KeyzerRosen- boom. Na de keuring der versierde tilbu ry's werden de volgende spelen gehou- pr. P. den DubbeldepC. Broekhuizen, 2e den: rinerijden voor paren per tilbury: le C.P. den DubbeldenC. Broekhuizen; 2e C. Visser-Ada Bakhuizen; 3e Kempenaar- Verhagen en 4e J. Eikelenboom-A. Eike lenboom. Ringsteken voor heeren per rijwiel: le pr. J. W. de Boer; 2e H. Evers en 3e Arie Kroon. Ringsteken voor dames per rijwiel: le prijs Nel de Hollander; 2e Nel Munster man; 3e mej. P. Kok-Kuipers. Vlaggetje steken en baldragen voor da mes. Vijf vlaggetjes moesten gestoken worden in gaten van stoven en een bal dragen op een plankje, le prijs Jo. Kem penaar; 2e P. Kok-Kuipers; 3e Cor Krom hout en 4e een troostprijs G. van Dorp. Hardloopen met hindernissen voor heeren. Dat bestond uit, het onder een gespannen kleed doorkruipen, door een ton kruipen, een hoed op zetten en een bril opzetten, le prijs K. Bouwmeester; 2e E. Knelange; 3e C. Overdevest en 4e een troostprijs G. Bergshoeff. En hierinede werd het wedstrijdenpro gramma van deze beide feestdagen beslo ten. Het was inmiddels 6 uur geworden zoodat velen het terrein verlieten om te gaan eten. In den avond begon het eerst echt gezellig toe te gaan. Van heinde en verre kwamen de menschen in drommen naar hier, blijkbaar mede met het oog op het mooie programma van vuurwerk wat zou worden afgestoken. Dit vuurwerk is dan ook een succesnummer geworden. Be gunstigd door het mooiste weer dat men maar verlangen kon, werden de nummers vlot achtereen afgestoken. Het vuurwerk- programma was rijk voorzien en de Oranjecommissie kan met genoegen op dit feest terug zien. Geen wanklank heeft men gehoord en de politie heeft niet een keer handelend behoeven op te treden. Een woord van dank aan de Oranje-com missie voor het organiseeren van dit feest is hier zeker op zijn plaats. WOERDEN Kath. Filmactie. Binnen enkele weken zal de Katholieke Filmactie met de film „Pygmalion" in het Patronaat de actie ook voor Woerden inzetten. De weleerw. Pater Auxentius v. Schalen zal dien avond spre ken. De vechtpartij. Naar wij vernemen is de toestand van den 21-jarigen D., die na een woordenwisseling ernstig gewond naar het ziekenhuis werd vervoerd, vooruitgaan de. Gisteren is het bewustzijn terugge keerd. Er is hoop op levensbehoud. ZOETERWOUDE L.T.B. Gisteravond heeft de L.T.B. met een ledenvergadering het vergader-seizoen geopend met een zeer geanimeerde leden vergadering. De voorzitter, de heer A. C. Paardekoo- per, opende de vergadering en memoreer de de deze week gehouden boete-processie naar Heiloo; na deze godsdienstige stre ving zullen wij, aldus spr., met even groo- ten ijver ons werk: de behartiging van dé maatschappelijke belangen aanvangen. Naarmate de omstandigheden weer ern stiger worden en de belangen heel veel zorg en werk zullen vragen, des te grooter zal ook de activiteit van de organisatie moeten zijn. Het is niet mogelijk geweest een be stuursvergadering te laten voorafgaan, zoo dat de evèntueele voorstellen geen -be stuursvoorstellen zijn. Na voorlezing van notulen en ingekomen stukken, deelde de voorzitter den stand mede van de onderhandelingen over het arbeidscontract. Toen de onderhandelingen waren afge stuit op de niet inwilliging van het contrac teeren van het loon voor losse arbeiders, werden daarbij alle toezeggingen als niet bindend beschouwd en het geheele contract in handen van een arbitrage-commissie ge geven, waarvan mr. Tepe de voorzittar- arbiter is. Ook de aanvankelijk toegezegde stichting van een kindertoeslag-fonds door een stor ting van 0.50 per week voor elke in dienst zijnde vaste arbeider was met de niet-aan- neming van het contract niet bindend. Inmiddels is de aanvangs-datum, 1 Mei, reeds lang verloopen en van de zijde van de boeren ernstig bezwaar gemaakt tegen het gevaar van contract-gevolgen van te rugwerkende kracht, tegen welk bezwaar is voorzien door een nieuwe datum: 1 Aug., aan te nemen. De beslissing van het scheidsgerecht kan nu spoedig tegemoet gezien worden. Aan de orde komt nu de behandeling van de a.s. districts-vergadering. De voorzitter brengt eerst de hooge graanrechten ter sprake. Spr. acht het niet goed om de belangen te schaden van een andere groep in den landbouw, door te ageeren tegen de graanrechten en stelt vo'or ter compensatie een verhooging van den melkprijs te vragen en bespreekt daar bij ook de billijkheid van verhoogen van de toeslag op de kaas. On dit verband wordt erop gewezen, dat de varkenshouderij reeds schade heeft on dervonden van de verhoogde graanrechten. Breedvoerig wordt het niet op tijd afne men van varkens door de Ned. Veehouderij- Centrale besproken. Alle huidige belangen worden zeer za kelijk besproken en tenslote kwam ook de kalveren-toewijzing ter sprake. De voorzitter zegt thans het eertijds door de afdeeling ingenomen standpunt, ophef fing van de beperking van het fokken, niet meer te kunnen verdedigen. Algemeen wordt nu erkend, dat onze' vleeschpositie in het gedrang komt door uitbreiding van de gelegenheid tot fokken. Hierbij worden opmerkingen gemaakt over de groote kwan- tums Deensch vleesch, die ingevoerd en hier zelfs ingeblikt worden. Men meent dit te meer onverklaarbaar, omdat dit land toch geen beteekenis heeft in de export van Nederland. De voorzitter wijst er op, dat deze be langen nu eenmaal niet bekend zijn en daardoor onverklaarbaar blijven. Er wordt door de vergadering aangedron gen op verruiming van toewijzing in ver band met het mond- en klauwzeer. Ook wordt gewezen op de behoefte van ruimere toewijzing in gevallen van t.b.c. Er worden zeer deskundige toelichtingen gegeven, ook van de misbruiken die in het fokken zijn ontstaan en ernstig overwogen hoe de fok- bedrijven vooral gediend kunnen worden. Tenslotte formuleert de secretaris drie voorstellen: 1. De afdeeling Zoeterwoude stelt voor, dat in verband met de hoogere heffing op het graan, ter compensatie de melkprijs met ingang van 15 October te verhoogen met 1 ct. per Liter. 2. constateert, dat de Ned. Veehouderij- Centrale de varkens niet op tijd heeft af genomen, dat de graanprijzen belangrijk zijn verhoogd door de hoogere graanrech ten en stelt voor de varkensprijs op 30 ets. per K.G. te stellen; 3. stelt voor de kal ver-toe wij zing met 13 pet. te verruimen naar de toewijzing van 1936, speciaal de aandacht te schenken aan de fokbedrijven en ter compensatie van de tb.c-bestrijding voor elk klinisch rund een schets beschikbaar te stellen en evenals in 1938 voor de geleden schade van mond- en klauwzeer een extra toewijzing toe te ken nen. Deze voorstellen worden met algemeens stemmen aangenomen. Nu volgt de bespreking van de Crisis- Melk-Centrale (C.M.C.). De voorzitter, met den loop van zaken goed bekend, geeft een verslag van de werking van deze Centrale in het eerste halfjaar van het bestaan. Zeer gemoedelijk wordt gesproken over de verschillende feiten, waarbij o.a. naar de „spaarpot" van de Zuivelcentrale wordt geïnformeerd. De voorzitter zegt te weten, dat uit deze pot ook o.a. de „kop" prijs is uitbetaald in bepaalde maanden. De voorzitter wijst er op, dat kaasbedrij- ven, aangesloten voor een geheel jaar, le- verings-plicht hebben en b.v. bij melk- schaarschte tot levering kunnen gedwongen worden. Er is in voorzien door de melk te betrekken van melkfabrieken uit andere streken. Hi ex-bij wordt er op gewezen, dat kaas- bedrijven niet in de gelegenheid zijn ge- stelt tegen de hooge prijzen er moet zelfs 7.30 besteld zijn te leveren. De voorzitter wijst er op, dat deze le vering maar op momenten werd gevraagd en dat een kaasbedrijf voor enkele dagen niet met een aflevering gediend is. Over het werken van de C.M.C. komen geen bijzondere wenschen naar voren, zoo dat de voorzitter constateert, dat de loop van zaken nog al meevalt. Langen tijd wordt nog gesproken over den strijd, die gevoerd wordt in Katwijk, waaruit een machtig streven naar vrijheid spreekt en waarvan de veronderstelling werd uitgesproken, dat in het geval dat de Minister in zijn beslissing die eindelijk zal moeten vallen Katwijk vrij zou laten, zeer vele plaatsen, bij namen genoemd, zich ook vrij zullen maken. Ook de naam Zoeterwoude bleef daarbij niet ongenoemd. Bij de rondvraag komt het zilveren jubi leum cp 12 Mei 1939 ter sprake en wordt deze datum zonder verschuiving aange houden tot den dag van viering. Op een volgende vergadering wordt dit feest be sproken. Aan het einde van de vergadering ver kreeg de Geest. Adviseur het woord en hield een zeer ernstige plichtsaanwijzing: de vernieuwing in Christus in het bijzon der van de persoonlijke beleving van den godsdienst, de zelfheiliging van eiken mensch. Als altijd was dit woord een bij zondere opwekking tot het geven van het goede voorbeeld in alle goede zaken. Met een hartelijk dankwoord sloot de voorzitter de vergadering. Oprichting motorclub. Hier ter plaat se heeft Donderdag j.l. in café „Crone- stein" een vergadering plaats gehad om te komen tot oprichting van een motorclub. Hiervoor bestond veel belangstelling. Na overleg werd besloten om tot oprich ting over te gaan, en met algemeene stem men werd besloten om de nieuw-opgerichte club te noemen Z.M.C. (Zoeterwoudsche Motorclub). Als bestuursleden werden ge kozen A. Moerkerk, voorz.; H. v. Groenin gen, seer.; W. v. Niekerk, penningm.; J. Bongie, comm. Op- het eind der vergadering werd de mogelijkheid besproken om voor de sei zoenssluiting nog eenige ritten te organi seeren. Als eerste op het-programma staat een puzzle-rit, welke omstreeks half October gehouden zal worden. Voor dezen wedstrijd is alreeds door ons medelid, den heer H. Persoon, een wisselbeker beschikbaar ge steld. Geboren: Adrianus Gerardus, z. van L. A. Droogh en C. A. v. Wijk Cornelis Theodorus, z. van P. v. Bemmelen en A. M. Wesselman Petrus Wilhelmus Leo- nardus, z. van B. L. Luijten en M. v. d. Werf Gerarda Margaretha Maria, d. van L. Overdevest en M. M. W. Duijnisvexd Theodorus Gerardus, z. van H. v. d. Berg en J. M. Matze Cornelia Agatha, d. van J. v. d. Drift en G. A. Kuijpers. Ondertrouwd: G. B. Reinink 29 j. van Alkemade en A. Lemmerzaal 20 j. van Zoeterwoude Th. J. J. Righard van Gelder 31 j. van Maarheeze en A. P. van Velzen 26 j. van Zoeterwoude. Getrouwd: A. J. v. Bennekom en M. P. v. Cromvoirt. Overleden: J. C. Westei-bach 71 i. echtgenoote van J. v. Gent Hendrik Dirk v. d. Stoel 21 j. Vertrokken: W. J. v. Kampen naar Gouda M. Loerakker naar Wijchen G. P. Turk naar Zoetermeer M. M. Goedhart naar Leiden J. Klein en ge zin naar Hazerswoude C. Voskuil naar Hazerswoude M. M. C. Smeets naar Roermond W. P. v. d. Drift naar Oegst- geest A. J. Bosman naar 's Gravenhage E. G. P. de Boer naar Bergschenhoek J. J. Langerak naar Rotterdam W. M. v. d. Zon naar Leiden C. J. Koppers naar Leiden B. L. v. Teijlingen naar Uden W. Cornelissen naar Neeritter. Ingekomen: J. P. Stam en gez. van Leiden A. Groenendijk en gezin van Leiden H. C. Diekema en gezin v. Rhe- den G. W. Broxterman van Castricuni K. A. Hovig en gezin van Schiedam L. P. van Velzen van Woubi'ugge W. M. Langezaal en gezin van Leiden P. A. Slingerland van Leiden A. J. P. M. Ben schop van Cuijk M. Hoogkamer van Lei den Q. v. Teijlingen van Voorburg C. L. G. Jansen en gezin van 's Graven hage M. C. Schrama van Hazerswoude J. J. Muiselaar van 's Gravenhage.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14