BUITENLAND MGEVING VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DUITSCHLAND DE KERKVERVOLGING IN HET DERDE RIJK Nachtelijke overval op een klooster Naar het Zwitsersche Katholieke Pers agentschap Kipa verneemt, werd enkele da gen geleden in het district Feldkirch een verduisteringsproef gehouden. Zoodra de alarmtoestand was ingetreden en de duister nis volkomen was, marcheerde een groote groep leden van de Hitler-jeugd in geslo ten formatie naar het huis van de Missio narissen van het Kostbaar Bloed in St. Xa- verius. De leider van deze groep, een jong- mensch van nog geen 18 jaar, eischte dat hij met deze groep het huis zou bezichtigen. Terwijl de directeur met hem onderhandel de, stormden de overige jongens de trappen op en bezetten verschillende localiteiten. Een broeder-novice werden alle sleutels af genomen, waarmee getracht werd om alle particuliere vertrekken te openen. Zingend, joelend, en fluitend trok deze bende jon gens door de gangen. De deuren die toe gang tot het huis verleenden werden zorg vuldig bewaakt, terwijl geheel het gebouw omsingeld was. De leider verklaarde dat het huis zeer ge schikt was voor clubgebouw der Hitier jeugd en dat de Missionarissen hun verblijf wel dra eldeds zouden moeten vestigen. Voorbij gangers constateerden hoe de leden van de Hitler Jugend met de sleutels ver schillende deuren trachtten te openen. Deze nachtelijke, overval heeft de direc tie van het Missiehuis wellicht te incassee- ren gekregen als gratis onderdak dat deze missionarissen in het afgeloopen jaar aan de doortrekkende Hitier jeugd hebben ver leend, aldus besluit Kipa dit bericht. FRANKRIJK DALADIER BEZWEERT DEN STORM. BIJNA EEN CRIS Ministers wilden aftreden. De ministers Reynaud, Mandel en Cham- petier de Ribes hébben gisteren met den minister-president Daladier een onderhoud gehad en gemeld kan worden, dat dit on derhoud niet tot een demissie van de drie ministers heeft geleid, zooals gevreesd werd, aldus meldt de Parijsche correspon dent van de „Msbd.". De heer Daladier heeft den storm weten te bezweren en minister Bonnet, om wiens houding het ging, zoo goed mogelijk ver dedigd en de redenen uiteengezet, waar door de minister van "buitenlandsche zaken in den nacht van Dinsdag op Woensdag er toe gebracht werd, om op de regeering van Praag de pressie uit te oefenen, welke tot de onvoorwaardelijke aanvaarding van het LondenschParijsche plan door Praag heeft geleid. De protesteerende ministers meenden, dat met het uitoefenen van die pressie de heer Bonnet verder is gegaan dan in den minis terraad was afgesproken, toen zes der aan wezige ministers de verzekering hadden ge vraagd, dat, als Praag het FranschBrit- sche voorstel niet zou kunnen aanvaarden, voor Praag de zekerheid zou blijven be staan, dat Frankrijk zijn tractaatsverplich tingen zou nakomen. De pressie, door Bonnet te Praag uitge oefend, achtten zij volkomen in strijd met het beloofde in den ministerraad, waarop de unanieme aanvaarding van het voorstel van Chamberlain werd verkregen. Naar verluidt, is het feit, dat de drie mi nisters niet zijn afgetreden, slechts te dan ken aan de overweging, dat bij de moeilij ke onderhandelingen, waarin de regeering gewikkeld is, het onbehoorlijk zou zijn, door een partieele crisis de positie der re geering te verzwakken. ENGELAND BETOOGING TEGEN DE POLITIEK DER REGEERING „Chamberlain moet weg" Duizenden zijn gisteravond, gehoorge- vend aan een oproep van den Wereldbond voor den vrede, te Londen bijeengekomen, teneinde kracht bij te zetten aan het protest tegen het Britsch-Fransche plan tot regeling van de Tsjecho-Slowaaksche kwestie. Een groot gedeelte van de menigte riep in koor: „Helpt de Tsjechen. Chamberlain moet weg". Bij den ingang van Downingstreet, waar de menigte werd tegengehouden door twee rijen politieagenten, die elkaar een arm ga ven, drong het publiek op een gegeven oogenblik zóó, dat de politie versterking moest ontbieden, zoodat in White Hall en nabij Downingstreet ongeveer tweehonderd politieagenten voor handhaving van de or- dede zorgden. De politie trad met tact op en langzamerhand verspreide de menigte zich. Tenslotte werd aan een deputatie toege staan zich naar het foreign office te bege ven en daar een protest te overhandigen. ARBEIDERSPARTIJ ORGANISEERT 2000 BIJEENKOMSTEN De Britsche Arbeiderspartij heeft voor het weekeinde meer dan 2000 protestbijeen komsten naar aanleiding van 't ontwerp tot regeling van het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk georganiseerd. POLEN DE EISCHEN VAN POLEN. Een vrij-corps gevormd. Naar het Duitsche Nieuwsbureau meldt js gisteren te Warschau een W. S. A.-vrij korps gevormd voor de „bevrijding" van de in Tsjecho-Slowakije wonende Poolsche minderheden. Dit Poolsche vrijkorps is ge vormd door de afdeeling Warschau van den Oppersilezisohe Insurgentenbond om, naar in een officieuze mededeeling wordt verklaard, van woorden tot daden over te gaan. Betoogingen te Warschau. In de straten van Warschau hebben gis teren tienduizenden gedemonstreerd voor den terugkeer van Teschen naar Polen. Soms zeer heftige redevoeringen werden uitgesproken. In één door de leiders van het kamp der nationale eenheid voorge stelde motie wordt gezegd: „Wij zullen niet meer toestaan dat onzen broeders in Sile- zië onrecht wordt aangedaan en wij doen een beroep op de regeering, dat zij zal luis teren naar de stem van het Poolsche volk en alles zal doen voor den terugkeer van dit volledig Poolsche land". Maarschalk Smigly Rydz hield een korte toespraak tot de menigte. Officieel wordt medegedeeld, dat in de tusschen Gieszyn, Rydnik, Wadovitz en Zywiec gelegen grensdistricten beperkende maatregelen voor het grensverkeer zijn ingesteld. Deze maatregelen houden ver band met de samentrekking van troepen, die op het oogenblik in dit gebied plaats vindt. PALESTINA TROEPEN IN GEVECHT MET DE REBELLEN. In een gevecht met een bende rebellen aan de Noordelijke grens bij Safad zijn twee soldaten gewond. Vliegtuigen, die aan den strijd deelnamen, brachten den opstandelingen zware verliezen toe. Van de rebellen zijn er 21 tijdens het gevecht gedood en gewond. Buiten Nazareth zijn politietroepen slaags geraakt met een bende rebellen, waarvan er 4 gedood werden. In de afgeloopen 24 uur zijn de lijken gevonden van zes Arabieren, die waren doodgeschoten. In het district Ayanot is een Joodsche politieagent gedood, terwijl een andere werd gewond. Het landbouwproefstation te Jericho en de telefooncentrale te Bethlehem zijn in brand gestoken. Op den weg naar Jeri cho is een brug opgeblazen. DOOR ETERNIET-DAK GEVALLEN. Een arbeider zwaar gewond; een ander gered. Aan de in aanbouw zijnde stalen ramen- fabriek van de firma Koop aan den Broek- weg had gisterenmiddag omstreeks 4 uur een ernstig ongeluk plaats, hetwelk be- terkkelijk nog goed is afgeloopen. De werk man J. de R. van den Broekweg alhier, was een loodgieter behulpzaam op den nok van het dak. De R. ging over een op een glas bedekking liggende ladder naa rde eter- nietbedekking en kwam hier te vallen, w aardoor de etèrnietplaat brak en de R. van 9 Meter hoogte op een betonnen vloer te recht kwam. Dr. Perquin van Leidschen- dam, die de eertse hulp verleende, consta teerde een lichte hersenschudding en een gebroken heupbeen. Met een Roode Kruis- auto is de R. naar St. Antoniushove ver voerd. Een andere werkman, R. P. H. uit Den Haag, die eveneens op het dak werk zaam was en van het ongeluk hoorde, schrok zoo hevig, dat ook deze door een eternietplaat viel. H. had echter de tegen woordigheid van geest tijdens zijn val zich aan een ijzeren bint vast te grijpen, zoo dat hij met den schrik vrij kwam. Door de politie, welke eveneens ter plaatse was, werd een onderzoek ingesteld. NOORDWIJK Werkloosheid weer stijgende. Benoeming veldwachter. Onlangs is bij besluit van den Commissaris der Ko ningin het getal veldwachters in deze ge meente vermeerderd en op twee vastge steld. Thans is tot veldwachter alhier be noemd de heer Th. J. Opdam, agent van politie te Delft, die zijn nieuwe functie waarschijnlijk per 1 October a.s. zal aan vaarden. OEGSTGEEST Oegstgeester Schaakclub. Dinsdag, 20 dezer, hield bovengenoemde club haar jaar lij ksche ledenvergadering in het clublo kaal, huize Wijnstek, Geversstraat. Uit het jaarverslag bleek, aan de zeer druk bezochte vergadering, dat de club in bloeienden toestand verkeert, zoowel wat ledental als geldmiddelen betreft. Het le dental steeg in het afgeloopen vereeni- gingsjaar van 18 op 25. De aftredende se cretaris J. Broekstra, werd bij acclamatie herkozen. Als afgevaardigden naar de ver gadering van den Leidschen Schaakbond op 1 October werden de heeren Juffer mans en Klinker gekozen. Aan het bestuur werd opgedragen bij den Bond een voorstel in te dienen, strek kende om bij wedstrijden te bepalen, dat bij ontstentenis van een der in de rangor de aangewezen spelers een eventueele plaatsvervanger aan het laatste bord zal worden geplaatst, zoodat het systeem van opschuiving zal worden toegepast. Bij afwezigheid, ook van reserve, zal het be trokken bord onbespeeld blijven, met, zoo als thans reeds gebeurt, toekenning van een verliespunt voor den afwezige. De rangorde werd, zooals ze voor de a.s. competitiewedstrijden door het bestuur was vastgesteld, goedgekeurd. Den spelleider, den heer Segaar, werd verzocht, voorzoo verre de competitieavonden zulks in het komend seizoen toelaten, den eersten Dins dag der maand het eerste uur demonstra tie te willen geven in probleem- en eind speloplossing, alsmede eenige, voor som mige leden onbekende dingen als bijv. ladderwedstrijden e. d. te willen bespre ken. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het 5-jarig bestaan der club op den lien October a.sa in eigen kring feestelijk te herdenken. Er zal dan een, voorzooverre het bestuur bekend is, ter verhooging van de feestvreugde, nieuw soort wedstrijd worden gespeeld, n.l. een wedstrijd in con sultatiepartijen, zonder dat gesproken mag worden. Aan ieder bord zullen 4 spelers plaats nemen: twee sterkere en twee zwakkere, die om beurten zullen zetten, zonder dat zij overleg mogen plegen. Het plan werd met enthousiasme in de vergadering ont vangen en eenige leden stelden dadelijk waardevolle prijzen ter beschikking. Na afloop der vergadering had een zeer geanimeerde gongwedstrijd plaats om prij zen. RIJNSBURG Tuinbouw. De prijzen waren deze week niet erg bemoedigend. Waspeen ging in snel tempo naar beneden en bracht deze week niet meer op dan 2.50 tot 4.40 per 100 kg. Een aanleiding om met het oogsten zacht aan te doen. Bospeen was ook minder goed gevraagd; de notee ring was van 4.405.70 per 100 bos, bloemkool ging vlot weg tegen goede prij zen van 1216 in de eerste en van 4.50 9.90 in de tweede soort. Roode en gele kool van 2.603.00 per 100 kg. en Groene kool van 3.604.80. Uien daalden in prijs en brachten van 2.302.80 per 100 kg. op. SASSENHEIM Geboren: Gijsbertus Johannes, zoon van M. Moerkens en van E. Hockx. Ondertrouwd: L. Vosselman, oud 22 jaar en G. de Vries, oud 28 jaar. Overleden: G. van der Voort, oud 61 jaren, echtgenoote van H. van der Wil den A. Neute, oud 57 jaren, echtgenoot van A. van Dijk. Gevestigd: T. Wilmink van Win schoten C. L. van der Lans en echtge noote, van Voorhout J. C. Vonk, van Leiden E. de Jong en echtgenoote, van Noordwijk Wed. A. Arens, van Haarlem. Vertrokken: E. Posthumus, naar Sterkrade Biefang (D.). J. B. Verwer, naar Lisse A. C. M. van den Bosch, naar Leiden H. L. J. Brouwer, naar Bever wijk G. M. G. Landman, naar Rotter dam G. A. J. van der Zwet, naar Lisse W. Olijslagers en zoon, naar Kerkdriel J. A. C. van Lierop en gezin, naar Hil- legom M. A. van der Geest, naar Sit- tard. WARMOND Gevestigd: A. Hofs geb. v. d. Hoe ven van Leiden S. Benistant van Heem stede C. W. M. van Seggelen van Mon ster Th. Schakenbos van Monster C. J. v. d. Ploeg van Wassenaar E. Filippo van Oegstgeest S. Disseldorp komende van Noordwijkerhout -E. van Velzen van Alkemade G. Jongkind van Nieuwe Niedorp. Vertrokken: E. Papot naar Oegst geest L. A. Sieburgh naar Voorburg A. H. Huyboom naar Haarlemmermeer J. C. M. van Stijn naar Amsterdam C. J. M. van Stijn naar Amsterdam H. P. Balestra naar Spierdijk A. J. M. Goe- roans naar Oosterhout E. M. A. Burck- sen naar Breda H. G. de Braver naar Zevenhoven J. v. d. Berg naar Alpen a. d. Rijn J. S. M. L. Reke naar Nijme gen s. M. A. Moerkerk naar Wassenaar Th. H. J. Straathoff naar Velsen H. J. van Nobelen naar Nieuwe Niedorp. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Er is de laatste week wel een en ander gewijzigd in den gang van zaken betref fende den groentehand el. En deze wijzi gingen waren allen ten ongunste der tuin ders d.w.z. de prijzen van verschillende producten waren in dalende lijn. Met het het artikel Bospeen b.v. was het langen goed tot zeer goed gegaan en geregeld ble ven de prijzen hangen zoo tusschen f 5. tot 8.50 per 100 bos. Al eenige dagen is de noteering heel wat lager, n.l. van 4.50 tot 5.90 per 100 bos. Dat wil nog niet zeg gen dat het slecht is maar als een prijs eenmaal zakkende is, komt deze niet zoo spoedig weer op het oude peil. Met was peen liep het even slechter. Ook hiervan was de prijs al eenige weken best en men dacht al zoo'n beetje dat zulks wel eens bestendigd zou kunnen blijven. Maar ook dit liep de verkeerde kant uit. Langzaam dalende vanaf de hoogste noteering van 2.35 per kist van 20 K.G. is de prijs reeds teruggeloopen tot f 0.50 a 0.75 per kist. Dat gaat dus de verkeerden kant uit. En de late peen die in het algemeen extra in het gewas staat, zal spoedig aan de markt komen, dus zal een extra aanvrage voor export noodig zijn om het artikel eenigs- zjns op prijs te kunnen houden. Kroten gingen ook wel iets naar beneden, doch de prijs van 0.40 tot 0.60 is nog niet slecht te noemen. Maar er moet dan ook nu niets meer af. Langen tijd is het-van 0.60 tot 0.75 geweest. Sla wil nog niet best. Men zegt dat de waarschuwing om geen rauwe groenten te eten ter voorkoming van kinderverlamming op den prijs van niet onbelangrijken in vloed is geweest. Hoe het zij, er was tel kens daling te constateeren zoodat het ten slotte liep op 0.50 tot f 0.90 per 100 stuks. Met Uien liep het al even slecht. Er is ook nogal verschil in kwaliteit en als gevolg hiervan ook in de prijs zoodat de notee ring nogal wat verschil geeft, n.l. van f 2.30 tot 2.90 per 100 K.G. Dat is wel wat wei nig. Met Roode en Gele kool wil het ook niet gaar^ en dit niettegenstaande de ge wassen van Roode kool in het algemeen slecht staan en weinig opbrengst geven. Betaald werd voor Roode kool van f 2.50 tot 3.50 per 100 K.G. en Gele kool, die enkele dagen geleden nog van 3.60 tot 3.80 kon opbrengen, kon het ten slotte riet hooger brengen dan 2.50 tot 3. per 100 K.G. Groene kool ging wel iets beter. Vermoedelijk is de matige aanvoer hieraan niet vreemd. Dit artikel werd be taald met 3.— tot 4.— in de goede kwa liteit. Het artikel boonen blijft duur. Wel is de prijs iets naar beneden gegaan doch een roteering van 13.tot 20.per 100 K.G. voor Princesseboonen is voor de consumen ten, althans niet voor de massa, te betalen. Snijboonen, waarvan maar weinig komt, brengen in redelijke kwaliteit van 17. tot 23.— per 100 K.G. op. Met aardappelen nog steeds niets gedaan; zelfs de internationale spannende toestand vermocht niet de prijs van dit product, dat toch lang bewaarbaar is, op te voeren. Een prijs van 0.50 tot 0.70 per kist van 25 K.G. is voor de telers verliesgevend. De aanvoer van Bloemkool was tot heden maar matig. Hieraan zal het wel te dan ken zijn dat de hooge prijs zich zoo lang kon handhaven. Maar de late bloemkool komt thans aan de orde. Meerdere tuinders brachten reeds de eerste oogst. De gewas sen zijn door voldoende regen en koel weer ongeloofelijk bijgegroeid en de kwaliteit is iedere veilingdag beterend. Maar lang zaamaan ging ook de prijs naar beneden. Was deze de vorige week nog tot ruim 20 voor de 1ste soort, langzaam liep het terug resp. 12—19.50 en f 11.80—f 16.50. Maar het was dan ook maar een enkeling die boven f 15.50 betaald kreeg. Tweede soort werd betaald met 5.50 tot f 10.60 per 100. Gevreesd wordt dat spoedig de groote massa zal komen met als gevolg een groote inzinking van den prijs. Een paar warme dagen en de aanvoer zal zoo groot zijn dat de handel het product niet verwerken kan. Dan komen de zouterijen aan bod doch als regel ontvangt de tuinder dan niet veel! LISSE Afscheid Burgemeester. Zij, die van den Burgemeester, in verband met zijn vertrek naar Wassenaar, afscheid willen nemen, vinden daartoe gelegenheid ten gemeentehuize op Woensdag, den 28 Sep tember a.s., des morgens van half elf tot twaalf uur. Kinderverlamming. In deze gemeente is een geval van kindehverlamming ge constateerd, bij een meisje van 1 jaar. De patiënte is naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Aanbestednig. Door het architecten bureau Kees Barnhoorn, alhier, is Don derdagmorgen namens de N.V. Electrici- teitsbedrijf HillegomLisseSassenheim gevestigd te Lisse aanbesteed het verbou wen van de perceelen van het bedrijf aan de Vuursteeg (woo'nhuizen) en het maken van een betonkanaal ten behoeve van een centrale verwarming in deze perceelen. De aanbesteding had plaats in 3 per ceelen, n.l. a. het verbouwen; b. het maken van een betonkanaal en c. en massa. In geschreven werd door: Jansen en Co., Hillegom a. 849.b. 443.en c. 1278.Ed. Schuijt, Hillegom a. 898.— b. 465.— en c. 1350.—; C. de Wilde, Hillegom a. 917.—, b. 316.— en c. 1225.A. J. Seijsener, Hillegom a. 814.b. 359.— en c. 1173.—; B. Imthorn en Zn., Hillegom a. 883.b. 366.en c. 1249.A. Graper, Hille gom a. ff 925.b. 320.en c. ff 1245; Ant. Meeuwissen, Lisse a. f 980.b. f 340.en c. 1300.fa. Gebr. Rands- dorp, Lisse a. f 740.b. 339.en c. 1064.fa. Kruidhof en Horsman, Lisse a. 840.—, b. 575.— en c. f 1400.—; fa. Daudeij en Co., Lisse a. f 750.b. f 350. en c. 1100. De gunning is aangehouden. Geboren: Catharina Geertruida Ma ria d. van J. P. de Koning en M. C. Kor- tekaas Lena d. van C. Trommel en M. van Groen. Ondertrouwd: Jacques Sauerbier Couvée 31 j., te Leiden, en Wilhelmina Cornelia Huberdina Tegelaar 25 j. Getrouwd: P. van Egmond en M. Rij er kerk. Gevestigd: W. Th. van der Sluijs uit Rotterdam J. Kok uit Denekamp G. B. N. de Vroomen uit Amersfoort P. J. M. Matthijssen uit Schoonhoven A. E. Hageman uit 's-Gravenhage J. B. Verwer uit Sassenheim D. Nie- veld uit Amsterdam A. Q. M. Straver uit Boskoop G. A. J. Berbee geb. van der Zwet uit Sassenheim. Vertrokken: C. Leijs naar Vlissin- gen C. de Vos naar Leiden J. J. Pot man naar Ned. Indië A. Alders naar Haarlemmermeer N. van Graven en gezin naar Anna Paulowna A. Kühn naar Sasenheim H. van Houten naar Rotterdam J. M. van Til naar Leiden A. Jelierse naar Callantsoog C. A. Jelierse naar Anna-Paulowna. LEIDSCHEN DAM Aanbesteding Smidssloot. Gisteren werd door B. en W. ten Gemeentehuize on der de georganiseerde aannemers aanbe steed „het bevaarbaarmaken van de Smids sloot". Er waren 15 inschrijvingen ingeko men en wel als volgt: A. C. Hooijmans, Leidschendam 12.400; Gebr. A. J. Sehouls, Leiderdorp f 5900; Abr. Mooten, Moordrecht 5837; Schroder en Van Dillenij, Wassenaar f 5744; L. P. v. d. Meer, Leiden 5555.55; Firma Sanders, Gouda 5438; P. d, Geus en J. Strampraat, Leidschendam 5333; Firma Splunder, Rid derkerk 5300; Ant. Haagen, Leidschen dam 5380; P. J. H. Visser, Wassenaar ƒ5800; H. van Dongen, Leidschendam 5169; H. van Wijk, Leidschendam 5124; J. Bontenbal, Zevenhuizen 4994; S. War- naar, Den Haag f 4880; A. J. Verjaal, Drei schor (Z.) 4795. Het aantal bij de gemeentelijke arbeids beurs. ingeschreven werkloozen bedroeg 21 September j.l. 302, dit is 58 meer dan sedert onze laatste opgave van drie weken terug. Een verblijdend verschijnsel is evenwel, dat dit getal toch nog 53 lager is dan verleden jaar omstreeks dezen tijd, toen het aantal werkloozen al 355 be droeg. Voorts staan er 21 vrouwelijke werk zoekenden ingeschreven, waaronder 10 dienstboden. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer P. Plug, aannemer, alhier, vergun ning verleend tot het bouwen van drie woonhuizen aan den Golfweg te Noordwijk aan Zee en aan den heer M. C. van Doo- vens Vrouwengesticht te Rotterdam, voor den verbouw van een woonhuis aan den Koepelweg, aldaar. Propaganda-avond Kath. Filmactie. In het Juvenaatsgebouw had Donderdag avond de filmavond plaats voor de Kath. Filmactie, waarvoor een goede belangstel ling bestond. Nadat de heer Weezenbeke de aanwezigen welkom had geheeten, in het bijzonder de Eerw. Heeren Geestelijken en den spreker van dézen vaond, Pater A. v. Schalen, werd een mooie natuurfilm ge draaid, gevolgd door een leuk Marionetten filmpje. Hierna verkreeg Pater v. Schalen het woord, die de groote invloed van film en bioscoop uiteenzette en op de nood zakelijkheid wees, om de ontwikkeling der film in goede banen te leiden en hecht aaneengesloten te bewerkstelligen dat slechte films worden geweerd en goede films hiervoor in de plaats worden ge steld. Daarom was het noodzakelijk, dat alle Katholieken zich daadwerkelijk scha ren achter de Kath. Filmactie, waarmede zij steunen het grootste en machtigste apos- iolaat. Spr. hoopte, dat degenen, die reeds donateur zijn, en dat zijn er gelukkig velen in Noordwijk, hun donatie in de toekomst zullen bestendigen en tevens zullen helpen meerdere donateurs te werven en loten zullen koopen voor de groote K.F.A. ver loting. Na dit pi'opagandistische woordje werd op. het witte doek gebracht de prachtige film „De eeuwige droom", welke zich af speelt op en om het machtige gebergte de „Mont Blanc". En spanning èn zeldzame natuuropnamen hebben de aanwezigen een genotvollen avond bezorgt. Met belang stelling zien wij de eerstvolgende filmavond weer tegemoet, waarop de film „Pygma lion" zal worden vertoond. NOORDWIJKERHOUT St. Elizabeth-Vereeniging. Dinsdag avond a.s. om 8 uur zal in café-restaurant Gouwenberg een tooneel- en muziekavond worden gegeven door de harmonie- en too- neelclub van de St. Bavo-Stichting ten bate van de St. Elisabeth-Vereeniging. Een ieder koope voor dit sympathieke doel een toegangskaart! Huize „Remotus". Sedert eenige dagen is het sanatorium „Remotus", gelegen aan den Hoogweg, alhier, ingericht als afdee ling van de Dr. v. d. Bergh-Stichting te Noordwijk. Een 20-tal jongens worden ver pleegd door een hoofdverpleegster en 4 verpleegsters. Wel een ideale omgeving voor de patiënten! Gebakken visch. Donderdag a.s. zal in deze gemeente voor de eerste maal distri butie plaats vinden van gebakken visch voor de werkloozen. NOOTDORP Bestuurslid Roode Kruis. Naar wij vernemen heeft op uitnoodiging van het Bestuur van de afd. Voorburg van het Ne- derlandsche Roode Kruis Burgemeester H. C. A. M. Schölvinck zitting in dat bestuur genomen. Mond- en klauwzeer. Thans is door 83 veehouders in deze gemeente aangifte ge daan van het voorkomen van mond- en klauwzeer onder hun vee. 5 koeien zijn aan deze ziekte bezweken. Verschillende veehouders hebben ter secretarie reeds aangifte gedaan, dat de mond- en klauw zeer onder hun vee genezen is; zij dienen echter te blijven voortgaan mei. de voor geschreven maatregelen tot zij officieel bericht hebben ontvangen, dat het vee ge nezen is verklaard.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6