„Z0MERZ0R6" STADS NIEUWS OBER BAYERN j Groot Beiersch Orkest JUBILEUM-COMMISSIE 1938. ELASTIEKEN KOUSEN SLAGERSVAKOPLEIDING Dansschool ANTON DE CiOOT - Plantage 2 Adverteert in De Leidsche Courant MAANDAG 19 SEPTEMBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 BOSKOOP DE HANZE. Het Zilveren jubileum. De afd. Boskoop van de „Hanze", zal op Zondag 25 Sept. a.s. het heugelijke feit herdenken, dat zij voor 25 jaren werd opgericht. Dezer dagen ontvingen tvij de keurig verzorgde programma's, waarvan wij hier onder een beknopt résumé weergeven. De dag zal om zeven uur des morgens worden begonnen met een H. Mis voor de levende en overledene leden van de Hanze. Om 10 uur v.m. zal de plechtige Hoogmis plaats hebben uit dankbaarheid. Des avonds zal in het R. K. Vereeni- gingsgebouw een groote feestelijke bij eenkomst worden gehouden, welke ge opend zal worden door den voorzitter, den heer H. A. Boekraad, terwijl door allen het „Roomsche Blijdschap" zal wor den gezongen. Na eenige toespraken, door den voorzit ter en den geestelijk .adviseur, zal een huldiging plaats hebben van den heer J. Bakker, directeur van het Centraal Han- zebureau. Na gelegenheid tot felicitatie zal een korte pauze worden gehouden, waarna het feest op vroolijke wijze zal worden voortgezet. Afwisselend met mu- *iek en zang, voordracht en tooneelspel, zal de avond een bonte beeldenmengeling te voorschijn roepen, welke, gezien de veelbelovende nummers, een ware ver rassing voor het publiek zullen vormen. We wenschen de „Hanze" een onverge telijk feest toe. En nog vele jaren! De Jubileumfeesten op Dinsdag 20 en en Woensdag 21 September. Zij het wat over tijd, toch zal Boskoop niet achterblijven in de feestelijke her denking van het regeeringsjubileum. Dinsdagmorgen zal, notabene om zeven uur reeds, het dorp uit haar slaap worden gewekt door een reveille, te geven door leden van de muziekgezelschappen Ex celsior en Concordia. Hierna beginnen de kerkklokken te beieren om den laatsten langslaper aan het verstand te brengen, dat het feest be gonnen is. In de muziektent, welke voor het raadhuis is opgesteld, zal gedurende de eerste morgenuren stemmige koraal- muziek worden gegeven, verzorgd door de Chr. Harmonie Concordia. Intusschen verwacht men, dat het mee- rendeel van Boskoops trots, de lieve jeugd in zooverre onder den indruk van de festi viteiten is gekomen dat uit hun welbe kend keelorgaan spontaan en massaal, als een bruisende oranjestroom, de aubade zal vloeien over de hoofden van het ge heel saamgestroomde Oranje-gezinde Bos koop. Na de aubade zullen de schoolkinderen in optocht door het dorp trekken, opge luisterd met muziek en gevolgd door ver sierde autopeds, fietsen, tandems, enz. De route is als volgt: Raadhuisplein, Burgem. Colijnstraat tot Kerkstraat, Kerk straat, Tunnel, Bootstraat, Zuidstraat, Ko ninginnestraat, Dorpstraten, Rijerskoop, Tuinstraat, Biezen, Nieuwstraat, Dwars- Nieuwstraat, Voorkade, Dorpstraat, waar na ontbinding op het raadhusiplein. Hierna worden de kinderen op de scho len getracteerd. Om 11 uur zal voor den burgemeester op het Raadhuisplein door de verschillen de jeugdvereenigingen worden gedefileerd. Des namiddags zullen in de ruime Ten toonstellingshallen diverse kinderspelen worden gehouden, zooals, autopedrace, wedloop met hindernissen, poppenwagen race, tobbesteken met kruiwagen, ton- trekken en touwtrekken. Voorts zullen demonstraties gegeven worden door de gymnastiek en athletiek- vereenigingen „Houvast" en „Hercules", eveneens in de tentoonstellingshallen. De clou van den dag en tevens van den avond zal zijn de opvoering van het Oran- jespel „Oranjeboom in Hollant's Tuin", een sybolisch spel in 12 tafereelen van Leo Boekraad. Ruim tien vereenigingen' zullen hieraan hun medewerking verleenen. Het Huis van Oranje wordt in dit spel voorgesteld als een boom, bloeiende in Hollands tuin de laatste jaren sterk en zonder on derbreking: De Regeering van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Woensdag, 21 Sept. worden om 10 uur de feestelijkheden hervat met wed strijden voor de grootere jeugd, o.m.: a. Estafetteloopen voor jongens van 12 tot 14 jaar. Parcours: Bulksche Brug, Reij- erskoop, Tuinstraat, Biezen, Rozenlaan, Postkantoor. b. Persoonlijke wedstrijd hardloopen over pl.m. 1000 M. van B. Brug tot Post kantoor. c. Gecostumeerde wandel wedstrijd voor meisjes van 15 tot 17 jaar. Ook over ge noemd parcours. In de Gouwe zullen van 10 tot 12 uur kano wedstrijden worden gehouden voor één- en tweepersoons kano's. Na den middag zal de Gouwe zijn be zaaid met versierde gondels, welke ook 's avonds weer, verlicht, over de blanke wateren zullen scheren, terwijl voor de landrotten de avond zal worden opgevroo- lijkt door een grootsch concert, te geven door de Harmonie Excelsior in de mu ziektent, staande voor het gemeentehuis. Hiermede is de dag echter geenszins be ëindigd, want, al zouden velen het wen- schelijk vinden van de hun nog kort toe bedeelde nachtrust te gaan genieten, het groot schitterend vuurwerk, dat uit bijna 25 nummers bestaat, zal zeker wel in staat zijn de „feestnummers" er toe te be wegen nog eenigen tijd van hun pogingen af te zien, om zonder vuurwerk het feest te besluiten. LEIMUIDEN R.K.S.V. „Leimuiden" Gisteren, Zon dag speelde „Leimuiden" I de eerste com petitiewedstrijd uit tegen D.E.S. I. Voor rust was „Leimuiden" voortdurend in de meerderheid en werd er aardig gespeeld. De eerste twee doelpunten waren voor „Leimuiden". D.E.S. verkleinde daarop den achterstanden spoedig maakte „Leimuiden er 31 van. Nu was 't weer de beurt aan D.E.S. om te doelpunten 32. De rust trad in met 42 voor „Leimuiden". Na de thee was „Leimuiden" de kluts kwijt en kon het vijandelijk doel niet meer vinden. D.E.S. maakte nog drie doelpunten en won ten slotte met 54. Het begin voor „Leimui den" is niet best. De junioren speelde de comp. tegen Teylingen b. en verloren met 82; rust 50 voor Teylingen. NIEUWVEEN NIEUWE PAVILJOEN OP HUIZE „ST. URSULA". Woensdag 21 Sept. des namiddags te 3 uur zal het nieuwe paviljoen op Huize „St. Ursula" officieel geopend worden. Ook van de tentoonstelling, welke deze week gehouden zal worden, zal tegelijker tijd de opening plaats hebben. Voor iedere belangstellende is er gelegenheid tot be zichtiging van deze tentoonstelling op Don derdag 22 en Vrijdag 23 September a.s. van de verschillende werkstukjes, welke dit jaar door de kinderen zijn vervaardigd. Deze tentoonstelling zal de vorige, verle den jaar gehouden, verre overtreffen. Met bewondering zal men kennis kunnen ne men van alles wat door de kinderen is ge maakt. Een keur van artikelen zal geëx poseerd zijn, waaronder: raffiawerk, weef- stukjes, papiermanden, stoffers, borstels, tot ijzersterke matten toe. Voor ieder, die wat koopen wil, een uitgebreide keuze. De tentoonstelling is geopend van 912 en van 26 uur. Kinderen berieden den leeftijd van 14 jaar worden niet toegelaten. VOETBALWEDSTRIJD MET HINDERNISSEN. Een der spelers brak zijn been. De voetbalwedstrijd gisteren tusschen Nieuwveen H en Haastrecht II is onder heftige emoties verloopen. Toen de scheids rechter voor een spelfout had gefloten, werd direct nadien door Haastrecht II een doelpunt gemaakt, hetwelk toch door hem werd geteld. Dit verwerkte onder spelers en publiek een zoodanige hilariteit, dat de scheidsrechter door beide partijen alsmede door het publiek het veld werd uitgedron gen. Tijdens de wedstrijd deed zich nog een ongeval voor, doordat een der spelers van N.V.V. kwam te vallen en een arm heeft gebroken. BLOEDIGE VECHTPARTIJ. Drie personen gewond. Gisterenmiddag heeft ongeveer bij de Liemeerbrug een ernstige vechtpartij plaats gehad. Twee der vechtersbazen kwamen te vallen, waarbij een zekere J. zich in den strijd mengde om zijn vriend te hulp te komen, waarbij hij het mes trok. De heer P., een broeder van een der vech tenden, wilde J. het mes ontnemen, wat hem echter niet gelukte. Bij deze poging bekwam hij een diepe wonde in het dijbeen, welke hem door J. werd toegebracht. Later heeft een der strijders kans gezien hem het mes te ontnemen,echter niet zonder ook eenige snij wonden in de handen op te loo- pen. Ook J. kreeg bij deze worsteling een diepe snede over de vingers. Door den Rijksveldwachter, den heer C. Udo, is een verhoor afgenomen en proces-verbaal op gemaakt. WONINGBOUWVER. „ONS DOEL". Herdenking 20-jarig bestaan. De woningbouwvereeniging ,Ons Ooel" heeft Zaterdag op feestelijke wijze haar vierde lustrum herdacht met een receptie en een feestavond. De receptie, welke des middags in de receptiekamers der Stadsgehoorzaal werd gehouden, was druk bezocht. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de wethouders Verwey en van Stralen, voorts de raadsleden Schüller, mr. Beekenkamp en de heer Rouaan, namens de commis sie van Fabricage, talrijke afgevaardigden van zustervereemgingen e.a. Het woord werd het eerst gevoerd door den voorzitter, den heer Noteboom, die er op wees, dat dit het eerste oficieele feest is, dat de Woningbouwvereeniging „Ons Doel" gevierd wordt. De officieele datum van het jubileurri was eigenlijk 28 Augus tus, doch in verband met de feesten ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum moest het uitgesteld worden. Spr. gaf hierop in breede trekken een overzicht van de in 1918 opgerichte ver eeniging, ten bate.van het volkswelzijn en de volkshuisvesting. In 1919 werden vele vergaderingen over de bouwgronden gehouden, waarop spr. gedetailleerd inging en kwamen de eerste bouwplannen gereed, het eerste in 1922. In 1924 werd het 4e bouwplan inge diend, dat in 1926 gereed kwam. Het in dat jaar ingediende 5e bouwplan kwam in 1932 tot stand. - In 1932 kreeg men toestemming tot uit voering van ëen vereenvoudigd zesde bouwplan dat aanvankelijk te grootsch was opgezet. Dit werd in 1936 officieel in gebruik genomen. In 1926 werd uit - de vereeniging de Leidsche Speeltuirivereeniging geboren, waarvan men veel genoegen beleeft, even als van de Inkoop Brandstoffenvereeniging en van de vereeniging „Onze Tuinen". In 1929 werd een radio-commissie in het le ven geroepen, waardoor thans alle wonin gen voorzien zijn van een goede antenne. In totaal werden in den loop der jaren 13 bouwplannen ingediend met 1172 wonin gen. Spr. betreurde het, dat deze niet alle zijn uitgevoerd. Het totaal der gebouwde woningen bedraagt 339, verdeeld in zes bouwplannen, waarvan spr. o.m. ook de huurprijzen besprak. Aan bouwsommen heeft de vereeniging in totaal besteed de somma van 1.273.765.43. Spr. dankte de regeering, het gemeen tebestuur, diverse organisaties en zijn me debestuurders voor hun medewerking tot bereiking van de onderscheidene succes sen. Zoolang er nog krotwoningen in Lei den zijn, zal de vereeniging echter blijven arbeiden aan haar taak der bevolking en van de gemeenschap. Vervolgens was het woord aan den wet houder van Financiën, den heer M. G. Ver wey, die namens B. en W. zijn hartelijke geluk wenschen overbracht. Hij voegde hieraan woorden van groote erkentelijk heid toe voor al hetgeen de vereeniging heeft gedaan. De weg van „Ons Doel" is niet altijd over rozen gegaan. Spr. begrijpt de teleurstelling van het bestuur, dat het niet kon uitvoeren, wat het wilde. Doch zulks is vooral in den te* genwoordigen tijd bij meerdere vereeni gingen het geval; dit zij als schrale troost gezegd. Doch de verbeteringen en verande ringen zijn toch talrijk en verheugend ge weest. De heer A. Goosen voerde vervolgens het woord als afgevaardigde van den Na- tionalen Woningraad: afd. Zuid-Holland en namens het hoofdbestuur. Deze bracht eveneens zijn gelukwenschen over en merkte op, dat ér in Leiden aan de verbe tering der volkshuisvesting hard gewerkt is. De vertegenwoordiger van de Leidsche Federatie van Woningbouwverenigingen de heer J. de Jong was dankbaar voor het geen door de Woningbouwver. is gedaan en gesticht. Het verlangen om nog meer te bereiken ligt ook in den boezem van het bestuur der Federatie. Namens de Commissie van Fabricage be tuigde de heer Schüller zijn teleurstelling over het feit, hier niet als geschenk te kunnen aanbieden de toestemming van net gemeentebestuur voor een nieuw bouw plan. Doch B. en W. zijn van de noodzake lijkheid der uitvoering daarvan niet over tuigd. Spr. hoopte, dat de woningbouwver- eenigingen zullen kunnen aantoonen dat er woningnood is, zoodat naar behoefte ge bouwd kan worden. Verder werd nog het woord gevoerd door de heeren Poelijoe na mens de Woningbouwver. „De Eendracht", Heller namens de ver. Tuinstadwijk, Ger ritsen namens de Woningbouwver. „Ons Belang", Wassenaar namens de Woning bouwvereeniging „Eensgezindheid", Boom, namens de Woningbouwver. „Buitenlust" te Oegstgeest, Metselaar namens de Speel tuinver. „Zuiderkwartier", het jurylid, de heer Galjaard Jr., P. C. Kapaan, namens de Ver. „Onze Tuinen", verder door afge vaardigden van de Woningbouwver. „Spino za" uit Rijnsburg, door de aannemers, het timmerbedrijf, de Tuiniers- en Bloemisten- vereeniging en door den heer Menshout namens de oud-commissarissen. Zeer aardige momenten waren de over handiging van geschenken namens het damescomité bij monde van den heer A. Hollinga (een stel fraaie kussens) en na mens de echtgenooten der bestuursleden on commssarissen, t.w. een tafelkleed voor de bestuurstafel, inktstellen en een wandspie gel. De heer Rosmalen sprak nog namens den Raad van Commissarissen en huldigde speciaal den voorzitter, den heer Noteboom, voor zijn vele werk, terwijl ook nog de architect der vereeniging, de heer Ponsen, een bloemstuk aanbood. De heer Noteboom heeft tenslotte alle sprekers hartelijk dank gebracht voor hun gelukwenschen en fraaie cadeaux. Vervolgens begaf men zich in touringcars naar het Bestuurshuis Pioenhof 39, waar de voorzitter van het Huldigingscomité, de heer A. Hollinga, een fraai relief onthulde in de wachtkamer, die een zinnebeeldige uitbeelding geeft van het zegenrijke werk der vereeniging, toonende de spreuk „Uit de duisternis naar het licht", voorstellende een jong meisje, dat hoopvol de armen uit spreidt en naar voren treedt onder haar beschijnende zonnestralen. Ter linkerzijde ziet men een afbeelding van de vroegere krotwoningen, ter rechterzijde van de mo derne woning, zooals de Ver. „Ons Doel" zich deze voorstelt. Een en ander is terra cotta geëxotiseerd en ontworpen door de heeren A. Naber en Middelhoek. De uitvoe ring berustte bij Brouwer's Aardewerk te Leiderdorp. Dit bijzonder de aandacht verdienende geschenk trok de zeer groote bewondering van hen, die deze voor de vereeniging zoo plechtige onthulling mochten bijwonen. Ook hiervoor werd namens het bestuur groote dank betuigd. vocalians, die vooral met hun „Oh Papa" een oorverdoovend applaus kregen. Na een danspaar en een groep acrobaten in hun evoluties gevolgd te hebben werd dit feestelijke carabetprogramma besloten met den koning der diabolo's, Victor Mar- chant, wiens handigheid met de diabolo's aan het ongelooflijke, grensde. Een gezellig bal onder leiding van den heer Joh. Mekel en met medewerking van „The Melody Makers" besloot dit goed ge slaagde herdenkingsfeest. WAT IEDEREEN MOET WETEN. Woensdag 21 September zal de heer de Jong, hoofdbestuurslid van Nederlanda Katiliko in het gebouw der Zita-Vereeni- ging te 8 uur 's avonds spreken over de cultureele waarde van het Esperanto. Toegang gratis. Na afloop zal er gele genheid bestaan zich op te geven voor een cursus in Esperanto onder deskundige leiding. Het secretariaat der Leidsche Ka tholieke Esperanto Vereeniging, Vree- wijkstraat 27, is gaarne bereid alle ver dere inlichtingen te verstrekken. A.W.S.-terrein. Zaterdagmiddag werd onder groote be langstelling het aan den Wassenaarschen weg gelegen terrein van „Altijt Waek Saem" (A.W.S.de sportvereeniging, die bestaat uit leden van het personeel van A. W. Sijthoff's Uitg.-Mij., N.V., alhier, met $en korte toespraak van den heer S. G. van Looy, directeur van genoemde maatschap pij, opengesteld. De plechtigheid ging ge paard met het hijschen der clubvlag door Anneke en Elly van Looy, de beide doch tertjes van den directeur. Onmiddellijk daarna vond een voetbalwedstrijd plaats tusschen twee elftallen, bestaande uit A.W. S.-leden. Hierna volgden nog verschillende spelen als doelschieten, zakloopen en hard loopen, waaraan met veel animo werd deel genomen. KERKNIEUWS 231. Het avondfeest. De groote zaal der Stadsgehoorzaal was tot de laatste plaats bezet toen het avond feest begon. Geflankeerd door tientallen bloemstukken sprak de voorzitter, de heer M. H. Noteboom, namens het bestuur van de Woningbouwvereeniging en den raad van commissarissen het openings- tevens welkomstwoord. Dit welkom gold, naast de honderden genoodigden in het bijzon der den vertegenwordiger van het college van B. en W. wethouder J. J. van Stralen en de vertegenwoordigers van diverse zus tervereemgingen o.m. Oegstgeest en Rijns burg. Nadat de voorzitter de aanwezigen verklaard had waarom nu pas de herden king kon plaats vinden en niet op den of- ficieelen datum 28 Augustus, toen de zaal niet ter beschikking was in verband met de jubileumfeesten, memoreerde spr. het feit, dat het bestuur in den loop van den dag den bode der vereeniging, den heer Cebol, had gehuldigd, wijl hij twintig jaar tot volle tevredenheid het beroep van bode der vereeniging heeft uitgeoefend. Na hier verder dank gebracht te hebben aan de vele schenkers van het cadeau in het be stuurshuis, besloot spr. dit korte openings woord met een beroep op de leden en hun solidariteit en de beste wenschen voor de toekomst. Daarna kon begonnen worden met den feestavond, welke geheel in handen was gesteld van het Concert- en Theater Bu reau Max van Gelder, hetgeen een goed programma waarborgde en men is niet be drogen uitgekomen want ieder heeft zich uitstekend vermaakt en genoten van het bodene. Trouwens daar zorgden de artisten wel voor waarvan meerderen een radio vermaardheid bezitten. Het begin werd ge maakt door den muzikalen clown Fantasio, die van zijn alzijdigheid blijk gaf. Eenige parterre acrobaten deden de aanwezigen kippenvel krijgen. Daarna kwam Kees Pruis, die tevens de verschillende num mers aan elkaar praatte, als de zanger van*' het levenslied ten tooneele, die ook al een uitbundig succes oogstte. Nadat de beken de acoordeonnisten The Cavelli's hun bij zondere vaardigheid ten beste hadden ge geven werd het eerste gedeelte besloten met het optreden van den goochelkunste naar Laretti, wiens handigheden verbluf fend waren. De tweede helft werd geopend met het bekende radio-paar Johnny en Jones, jazz De studenten van het Missiehuis zijn op trek geweest deze week. Wegens het ver trek naar de Missie van twee oud-leeva- ren hadden ze een vrije dag, welke, tra ditioneel bestemd wordt voor een lange wandeling. Onder prachtig herfstweer marcheerde de troep, 's morgens om acht uui reeds, lustig zingend de poort uit. Volendam was het doel van den tocht: vijf uur tippelen maar eventjes! Voor de meesten zou het de grootste wandeltocht worden, die ze ooit volbracht hadden. Het is een succesvol bravourstukje geworden want om een uur marcheerde de heeïe groep, zonder een enkele uitvaller, met slaande trom en wapperende vlag, opge wekt Volendam binnen. De menschen dachten zoowaar dat oor log was uitgebroken en Volendam bezet werd. Heel het dorp liep uit. Gebruinde visschers, in hun visch-glibberige wijde broeken stapten van hun botters; het vrouwvolk in hun fleurige kanten punt mutsen lieten hun vaatwasch in den steek en gluurden nieuwsgierig over de onder deur; kinderen (en daar zijn er wat in Volendam!) snoezig aangekleed, alsof ze zoo maai uit de poppenwinkel kwamen loopen, klapperden vroolijk mee op hun zwarte klompjes op de maat van de trom. Als eer. paling kronkelde de lange stoet door de nauwe straatjes en stegen totdat de kerk bereikt was waar een kort De- zoek werd gebracht. Toen ging net regel recht naar het Vereenigingsgebouw waar voer ieder een flinke mondvoorraad te wachten stond, want het was gaan krie- melen van binnen van de lange tocht. Of 't smaakte! Bij groepjes werden toen typische Vo- lendamsche binnenhuisjes bezichtigd, het „doolhof" doorkruist en op de beroemde Dijk werden kaarten gekocht en naar huis gestuurd; er werd paling gegeten en een gulle vriend liet versnaperingen aanruk ken. In een woord, het was, wat studen ten noemen, een „fijne" dag! De motregen die in den middag begon te vallen, kon de stemming in het minst niet meer beder ven. Zingend tuften de wandelaars des avonds weer naar Hoorn. En aan een goe den nachtrust heeft het werkelijk nie mand ontbroken! Maar nu aan de studie! Father G. v. LEEUWEN, St. Bonifacius Missiehuis Directeur. Hoorn, giro 120937. KOMI iN LEIDEN Het origineele Ober Bayern, welbekend van de Nenijto in Rotterdam, komt van 29 September tot en met 3 October in den tuin van 150Ö ZITPLAATSEN. (16 PERSONEN) Diegenen, welke in verband met de gehouden feestelijkheden van de Jubileum-Commissie nog iets te vorderen mochten hebben, worden uitgenoodigd nog deze week hun opgave in te zenden aan den Penningmeester: Steenschuur 16. 1133 TARIEF VAN SCHOENREPARATIE Dameszolen en -hakken, 2e soort, vanaf f. 0.75 Dameszolen en -hakken, le soort, vanaf f. 1. Heerenzolen en -hakken, 2e soort, vanaf f. 1. Heerenzolen en -hakken, le soort, vanaf f. 1.50 Schoenreparatie kan in 1 u. klaar, mits gaaf werk Voor prima kwaliteit en solide afwerking wordt ingestaan.-Zoolleer, Rubberleer,Schoenmakers- fournituren, Gereedschappen, Koffers, Tasschen, Voetbal schoenen' enz. tegen lage prijzen. Aanb.: N. A. VAN WIJK, Haarl.str. 161 (bij Janvossensteeg), naast den Leidschen Naaimachinehandel. 1136 vanaf f2.— per stuk, diverse merken uit voorraad leverbaar Ook 2 reks Lastex Kousen, Knie- en Enkelstukken enz. Aanbev. C» V« MUIJEN Gedip. Opticiën Hooigracht 34, Tel. 251, Leiden OUD GOUD wordt door ons met 20 o/0 ver hooging ingekocht. Wij betalen f 12 voor 'n gouden tientje H. J. VAN AMER0NGEN Haarlemmerstraat no. 233 ingevolge de Vestigingswet, te Leiden. De Vereeniging tot Bevordering van Slagersvakonderwijs (S.V.O.) opent te Leiden op 18 September a.s. een vakcursus voor op leiding vakdiploma als slager. Aan dezen cursus kunnen deelnemen slagers van 20 jaar en ouder, die minstens 3 jaar practisch in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Het cursusgeld bedraagt f75leerboeken f 11.Maximum aantal leerlingen 25. Er zijn nog enkele plaatsen open, gelegenheid tot aangifte t/m 24 September aan het Bureau van S.V.O. Slagersvakscbool, Utrecht of bij den Heer J. J. v. d. STEEN, Abattoir Leiden. Spoedige aanmelding gewenscht 1125 Clublessen vanaf f8.— per cursus. Privélessen f 1.50 p. uur Inl. dagel. van 9 uur v.m. tot 10 uur n.m. 1150 Vraagt prijsopgave voor: le. ASPHALTINE MUURBESPUITINGj maakt beslist drog Muren en Spouwmuren overbodig 2e. van MASTIEK DAKBEDEKKING. 928 A. J. REEKERS, Noordwijk (B.) Tel. Int. 36 Speciaal adres voor Grondboringen en Draineerwerk

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8