OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 19 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Aanbesteding. Door architect W. Kuitems is onderhands aanbesteed het bouwen van een dubbele woning aan Loosterweg II. De uitslag was als volgt: Daudey en Co. Lisse 6294; Th. v. d. Hoorn en Zn. 5989; B. Imthorn en Zn. 5912; C. J. Janssen en Zn. 5777. Waar geen plaatsnaam is vermeld wonen de in- schijrvers ter plaatse. Gunning volgt la ter. KATWIJK AAN DEN RIJN Brutaal Van een in een gesloten schui tenhuis gelegen motorboot van het St. Wil- librorduscollege hebben onbevoegdem de motor meegenomen. Men heeft hiervoor ketting en slot moe ten forceeren. Het schuitenhuis staat in vaarwater van het Missiecollege, uitmon dende in den Vliet die weer uitloopt in den Rijn en aan den anderen kant in het Ad- ditioneele kanaal. Men heeft hier dus vol doende gelegenheid om weg te komen. Bo vendien is het daar erg eenzaam. LEIDSCHENDAM Korfbalwedstrijd. Gisteren speelde de korfbalvereeniging „Sportlust" onderaf- deeling van het R.K. Meisjespatronaat op eigen terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen Pijnacker. Onder de goede leiding van den heer Van Oerle ontspon zich direct een felle strijd, en al spoedig bleek, dat beide vereenigingen aardig te gen elkaar waren opgewassen, zoodat bei de doelen om beurten in gevaar verkeer den. Ofschoon het plaatsen dil^wijls veel te wenschen overliet, was de strijd door het enthousiasme het aanzien ten volle waard, Beide twaalftallen wisten voor de rust 1 maal te doelpunten. Na de rust werd door beiden fel gestre den om de leiding, zoodat het aan spanning niet ontbrak. Het gelukte tenslotte aan „Sportlust" een om den voorsprong alsnog te vergrooten en door Pijnacker om den gelijkmaker door den korf te werken. Of schoon aan beide zijden kansen kwamen, gelukte het geen der partijen den korf nog te vinden en zoo kwam het einde van dezen sportieven kamp met een 2~-l over winning voor de Leidschendamsche dames. Geboren: Johannes Franciscus Maria z. van J. Q. Bleijs en W. Straver Jacoba d. van J. Zonneveld en M. Wessel Jo hannes Gerardus z. van A. Kouwenhoven en G. A. Kuiper Kees z. van C. J. Hanna en N. J. Hak Arend z. van A. Doorduijn en N. Besuijen Anastasia Johanna, d. van H. J. v. d. Ham en H. Massarczijk. Ondertrouwd: D. de Jong en J. Rijnsburger Th C. Demeijer en C. J. P. Boonekamp J. C. Voskuil en M. A. v d. Meer. Getrouwd: H. Th. Tielemans len J. G. M. van Leeuwen H. Geistvörder en A. E. M. Koevoorder. Overleden: W. v. .Dam, 59 jaar K. Jaarsveld, vr. 84 jaar A. Gielen, vr. 39 jaar A. H. C. Schrijver, m. 57 jaar. NOORDW1JKERHOUT Torenbouw. Zaterdag is een groot bronzen kruis op de spits van den nieu wen toren der St. Victorkerk geplaatst, waarin gegraveerd is de naam van pas toor Westerwoudt. Bouwen. B. en W. hebben vergun- inng verleend aan de wed. B. Duivenvoor den, alhier, tot het bouwen van een woon huis langs den Buurtweg. Een mooi idee. Zooals bekend is, ver wierf de Julianastraat met Julianaplein bij de jubileumfeesten den eersten prijs voor de straatversiering, zijnde een bedrag van 7.50. Ondanks de vrij geringe bij dragen was er nog een overschot. In een vergadering van de buurtbewoners is nu besloten voor deze gelden gedenkbordjes te koopen en deze aan elk huisgezin uit te reiken. NOORDWIJK Aanbesteding. Namens den heer P. Plug te Noord wijk aan Zee is door den architect den heer Joh. de Kleer, een aan besteding uitgeschreven voor het timmer werk en metselwerk van drie woonhuizen met bij gebouwen. De volgende inschrijvingen waren inge komen: firma Meijnagel (Katwijk), 14360.—; J. Verloop, 14000.—; G. Ver loop, 13475.firma van Duijn Vink, f 13472.van Duijn (Katwijk), 12650. K. Imthorn 12400.—. SASSENHEIM Verkeersveiligheid. In verband met het feit, dat de lichtpalen, die op de twee vluchtheuvels staan bij de tramhalte Zui derstraat Sassenheim voortdurend door auto's worden omvergereden, zullen de beide vluchtheuvels worden afgebroken en vervangen worden door één vluchtheuvel, welke tusschen de beide trabanen komt te liggen. Hierdoor zullen de tramsporen om gebouwd moeten worden; ook ben de tram halten te Hillegóm (van Tetsstraat) en te Lisse zullen de twee vluchtheuvels wor den afgebroken en door één vluchtheuvel tusschen de sporen vervangen worden. Door bijen gestoken. Het anderhalf- ja'rig zoontje van den imker v. d. V. alhier had in zijn vaders tuin kans gezien bij de korven te komen. De kleine was aan de korf gaan schudden, waarna de bijen op GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER hem af kwamen en hem zoodanig toetakel de, dat geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Dr. Hueber, spoedig ter plaatse, achtte overbrenging naar een ziekenhuis nood zakelijk. De toestand van het ventje is op het oogenblik gunstig te noemen. VOORHOUT Gemeenteraad. De raad der gemeente alhier is in openbare vergadering bijeen geroepen op Woensdag 21 September a.s. des namiddags om 8 uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Opening; 2. Notulen der vergadering van 28 Juli en 6 September j.l.; 3. Inge komen stukken; 4. Voorstel tot het aan gaan eener kasgeldleening groot 15.000. 5. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe heffingsverordening hondenbelasting6. Voorstel tot verlaging der personeele be lasting voor biljartten; 7. Voorstel tot vast stelling eener nieuwe instructie voor den gemeente-opzichter; 8. Wijziging der ge- meentebegrootingen van 1937 en 1938, in verband met de raming werkloosheids lasten; 9. Aanbieding rekening waterbe drijf, woningbedrijf en gemeente begroo ting over 1937; 10. Rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij het Haagsche Schouw had gister avond ongeveer half elf een ernstige auto botsing plaats met een auto komende uit Leiden en een auto komende uit de rich ting Wassenaar. De botsing, die zeer he vig was, had plaats doordat de auto ko mende van Leiden, zonder noodzaak, plot seling naar links uitweek, Beide auto's werden zwaar beschadigd en werden per kraan wagen naar Wassenaar weggesleept. Hierdoor ondervond het drukke verkeer een ernstige stagnatie, wat door den chef der politie, den heer Vermeer uit Voor schoten, die spoedig per politie-motor ter plaatse was, geregeld werd en die ook een onderzoek naar de schuldvraag instelde. Inbraak. Gisteravond omstreeks half tien werd ingebroken in de woning van den heer L. aan den Leidscheweg alhier. De dief had zich toegang verschaft tot de woning door een ruit met zeep in te sme ren en in te drukken. De bezoeker had blijkbaar niemand tehuis verwacht, daar het voor een dergelijk avontuur nog al vroeg was, doch hij trof het slecht, want juist des avonds te voren waren de be woners op een feestje geweest en laat thuis gekomen en zij hadden zich daarom dezen avond vroeg te bed begeven. Zij werden wakker door gestommel op' den trap. De heer L. kwam uit zijn bed en riep wie zich op den trap bevond, deed de deur open, waarop de dader(s) zich uit de voeten maakte (n). Er is niets vermist. Gunning. De uitvoering van de werk zaamheden, betreffende stratenaanleg enz. „plan de Krim" is door B. en W. op gedragen aan de laagste inschrijvers, de heeren Gebr. A. en Joh. A. Schouls te Leiderdorp, voor de som van 21.887. WASSENAAR IVlissienaaikring. In het R.K. Vereni gingsgebouw hield de Missienaaikring van de Maria-Congregatie gisteren een tentoon stelling van voor de Missie vervaardigde kleedingstukken, verbandmiddelen en ker kelijke paramenten, welke laatste vooral door de fraaie uitvoering zeer de aandacht trokken. Een versiering met bloemen en planten gaf aan het geheel een recht fees telijk aanzien. Te ongeveer 11.30 uur open de Pastoor Tholenaar de tentoonstelling, waarbij hij er op wees hoe veel men in de missiegebieden moet ontberen en hoezeer men daar afhankelijk is van onze hulp. Spr. wekte daarom op om gul te geven en met een open hart. Spr. feliciteerde de leden van den Missienaaikring en hoopte, dat God haar ijver nu en in de toekomst zou beloonen. De sluiting werd des avonds verricht door Pater J. v. d. Plas, die de moeilijk heden in de missie schetste en wees op het verlangen waarmede de komst der ge schenken uit Holland wordt tegemoet ge zien. Spr. sloot wel de tentoonstelling, maar niet de harten en de portemonnaies en hoopte, dat men de arbeid van den Mis sienaaikring zou blijven gedenken. Spr. ver tolkte ook den dank der Wassen. Missiona rissen, die de geschenken zullen ontvangen. Na toekenning der prijzen voor de diver se attracties, had de trekking plaats der groote loterij, waarvoor veel belangstelling was. Het was een welgeslaagde dag, waarop de Missienaaikring met voldoening mag te rugzien, ook al had het bezoek aan de ten toonstelling nog grooter kunnen zijn. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg na bij de Kerke,boschlaan werd de wielrijder van D. uit Rotterdam, die aan een van voornoemde laan komende auto voorrang verleende en daartoe met die auto mee draaide aangereden door een auto, bestuurd door P. uit Amsterdam. De heer v. D. die een hoofdwond bekwam, is na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling, per zieken auto overgebracht naar het politie-bureau, vanwaar hij later door den G. G. D. uit Rotterdam is afgehaald. ZOETERMEER Voetbal. Op het DSO-terrein speelde Zondag om 12 uur DSO 1 tegen HDV 1. Het was de eerste wedstrijd van DSO 1 De Raad dezer gemeente kwam ten Raad- huize, onder voorzitterschap van burgemees ter L R. Middelberg, is openbare vergade ring bijeen. Afwezig de heeren J. D. P. van Du ij venbode, wethouder, met kennisgeving; J. Lamens zonder kennisgeving. Na de opening, met het voorgeschreven gebed, werden de notulen der vorige ver gadering, van 6 Juli 1938, door den secreta, ris, den heer C. P. Blaauwhof, gelezen en onveranderd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen deelde de voorz. mede, dat de weegbrug van de land bouw vereen iging „De Eendracht" geplaatst zal worden op particulier terrein van den heer A. Muilwijk, Zegwaartscheweg hoek Den Hoorn. In verband met een door den heer Lamens gestelde vraag, betreffende vlaggen van gemeentewege op Waterloo- dag, zeide de voorzitter in de omliggende gemeenten te hebben geïnformeerd. Het resultaat der informatie was, dat alleen de gem. B leis wijk dit doet en spr. stelde voor op dezen dag niet meer te vlaggen. De heer Scheer vroeg verlof bij de rondvraag over de Herv. school het woord te mogen voe- Hierna werd overgegaan tot de behan deling van de agenda. Voor kennisgeving werden aangenomen: bericht van het ge meentebestuur van Delft betreffende ver betering vastrechttarieven electriciteit voor hotels enz.; proces-verbaal van kasopname gemeente-ontvanger; diverse goedkeurings besluiten van Ged. Staten van Raadsbeslui ten; een schrijven der saménwerkende on derwijzers-organisaties om adhaesie te be tuigen aan hun verzoek betreffende leerlin- genschaal, werd, na bespreking, voor ken nisgeving aangenomen. Besloten werd het verzoek van het bestuur der R.K. Ver- eeniging tot uitzending van zwakke kinde ren naar kolonies, bij de a.s. begrooting te behandelen; besloten werd, op voorstel van den voorz., het verzoek van de bewo ners van de Stationsstraat, tot verbetering van de Stationsstraat, door te zenden aan den Prov. Waterstaat. In verband met een schrijven van den heer P. J. Bos alhier, om aankoop van bouwgrond in de Molenstraat tegen 2 per M2., adviseerden B. en W. hier op niet in te gaan. Aldus besloten. Benoemd werd, met algemeene stemmen, tot onderwijzer aan de openbare lagere school de heer L. Niemeier te Nieuwe Pe- kela. Besloten werd tot verkoop van gemeente grond aan de Molenstraat aan de heeren C. Noordanus alhier en de firma Groen en Bregman te Benthuizen ad 2.50 per M2. Op het verzoek van het bestuur der chr. school om medewerking te verleenen voor de aanschaffing van rijwieltegels, werd na toelichting door den voorzitter, dat 30 te gels zijn aangevraagd en de kosten 64.50 zullen bedragen, gunstig beschikt. Tot verkoop van een der oude brandspui ten en een oude brandladder werd besloten aan den heer J. van Diemen, alhier, voor den prijs van 15, onder voorwaarde, dat de bruikbare slangen en koppelingen aan de gemeente worden teruggegeven. Zonder discussie werd accoord gegaan met de herziening van de verordening in zake onderlinge hulpverleening bij brand. Het betrof de herindeeling van de brand- kringen, terwijl de kosten bij hulpverlee ning niet zijn veranderd. De rekening 1937 en begrooting 1939 van de Drinkwaterleiding „De Tien Gemeen- ten55, werden resp. voorloopig vastgesteld en goedgekeurd. De voorz. deelde nog mede, dat het vastrechttarief met 15 cent is ver laagd. De heer Duinisveld juichte deze verlaging toe; wees op de door hem herhaalde malen geuite bezwaren en dat er zooveel mogelijk diende bezuiingd te worden op den techni- schen dienst. Afwijzend werd beschikt op een 4-tal re clames inzake de straatbelasting. Hierbij was gebleken, dat de reclames niet gegrond zijn op de verordening. Scholenbouw van protes- tantsche zijde. Bij de rondvraag verzocht allereerst de heer A. G. Scheer het woord en deelde me de, dat in de vergadering van Woensdag e.k. door het bestuur der chr. school besloten zal worden aan den Raad te verzoeken om medewerking te verleenen tot uitbreiding van de school, door den bouw van enkele lokalen. Nu bestaat er vrees, aldus spr., dat de Kerkeraad van de N. Herv. Kerk ook met plannen zal komen voor de stichting van een Ned. Herv. School, waardoor deze uitbrei ding wellicht niet noodig zal zijn en de ge meente op kosten gejaagd wordt. Het speet spr. ten zeerste, dat niet definitief bekend is of de schoolbouw van den Kerkeraad doorgaat of niet. Spr. stelde den Raad voor aan het college van B. en W. op te dragen een bespreking met den Kerkeraad te hou den, met de bedoeling definitief te weten te komen, wat de plannen zijn De voorz. antwoordde, dat hij ook gaarne een definitieve oplossing zóu weten en daar om speet het spr. dat de heer Lamens niet tr vergadering was, daar hij misschien een indruk zou kunnen geven van wat de Ker keraad wil. Sp. is van meening, dat dit een zeer netelige kwestie is. Meermalen had spr. een onderhoud met den voorz. van den Ker keraad, doch een concreten indruk heeft hij niet kunnen krijgen. Spr. zal het voorstel van den heer Scheer eenige dagen laten bezinken en in overweging nemen en hoop te, dat de heer Scheer hiermede accoord kon gaan. De heer Scheer ging hiermede accoord en zeide gehoord te hebben, dat in den Kerke raad de bouw van de school met de aller kleinste meerderheid is aangenomen. Ver volgens betuigde spr. zijn sympathie met het adres van de R.K. vereeniging tot uit zending van zwakke kinderen, doch geeft B. en W. tevens in overweging de mogelijk heid te onderzoeken aan zwakke kinderen schoolmelk te verstrekken. De voorz. zegde overweging toe. De heer Smits wees op het gevaar van een z.g. brug voor de benzinepomp voor de ga rage van Groenhuys, en deelde mede, dat bij avond iemand er over was gevallen. De si tuatie leek spr. gevaarlijk en hij vroeg tevens of de vergunning was verleend. De voorz. deelde mede, dat vergunning voor het leg gen der plank was gegeven, dit verband houdende met het laden van benzine. Spr. zal betrokkene over een en ander syreken en verbetering trachten te verkrijgen, om b.v. des avonds de brug te doen opbergen. Voorts gaf de heer Smits aan B. en W. in overweging, de mogelijkheid te onderzoe ken of bepaald kan worden de scholen om 11.45 uur te doen uitgaan, in plaats van om 12 uur; dit in verband met het drukke verkeer op den weg om 12 uur. De voorz. zal deze aangelegenheid met de hoofden der scholen bespreken. De heer Van den Tas vroeg eenige inlich tingen betreffende het brandbluschmateriaal hetwelk z.i. niet geheel in orde is; oefende critiek uit op de leiding bij den laatsten brand, bepleitte aanschaffing van een mo torspuit en vroeg vervolgens of er voldoen de brandbluschmateriaal was voor die per- ceelen, in welker nabijheid geen waterlei ding is. De voorz. antwoordde hierop, dat hij het nut van een motorbrandspuit voor deze ge meente niet inziet, en wees op de bezwaren, verbonden hieraan, waarbij hij eenige voor beelden aanhaalde van korten datum, waar bij door kleine defecten een motorspuit niet te gebruiken is. Voorts wees spr. nog op de technische bezwaren, ongeacht de kosten. De oude spuiten, die er nog zijn, kunnen nog goed gebruikt worden bij branden, mits te bereiken met de waterleiding. Het zal echter noodig zijn dat er eens meer ge oefend wordt. Het brandbluschmateriaal is voldoende, dit heeft ook een laatste brand bewezen. Lekken kan niet voorkomen wor den. De brandweer is hier actief en in dea regel spoedig ter plaatse. Vervolgens betoogde de heer Van der Tas, dat hij tot zijn grooten spijt den burge meester zijn leedwezen moest uiten over ongeregeldheden, die in den nacht van Zon dag op Maandag, ter gelegenheid van het festival der muziekvereeniging, zijn voor gekomen, door beschonken personen, en waarbij de politie handelend is moeten op treden. Spr. betreurde het ten zeerste dat de dag des Heeren zoo misbruikt werd en verzocht den burgemeester des Zaterdags avonds voor feestelijkheden geen vergun ning in den vervolge meer te verleenen. De voorz. antwoordde, dat een en ander hem zeer onaangenaam had getroffen. Door personen buiten de gemeente woonachtig, waren de ongeregeldheden ontstaan. Spr. kan echter de verzekering geven, dat de feestelijkheden vóór 12 uur 's nachts waren beëindigd. Spr. deelde nog mede, dat hij een vergunning voor een solistenconcert op een Zaterdagavond heeft geweigerd. De heer Van der Tas dankte den voorz. voor zijn medewerking. De heer Glas wees op de bestrating van de Molenstraat, waarop geïnterrumpeerd werd: „en de Dorpsstraat dan", en vroeg voorziening. Vervolgens betoogde spr. de noodzakelijkheid van het plaatsen van hek ken bij de brug over de Tochtsloot, ter voorkoming van ongelukken vooral des avonds. De voorzitter was het eens wat de bestra ting betrof en zegde onderzoek toe voor de andere gemaakte opmerking. Met een woord van dank sloot de voorz. daarna da vergadering. voor de competitie. Tot de rust werd aar dig spel gegeven. Na een half uur gaf Dontje DSO de leiding (10). Wel kreeg HDV ook enkele kansen, doch wist deze niet te benutten. Even voor rust trapte Dontje de bal weer in het doel, zoodat de rust kwam met 20 voor DSO. Na de rust zakt het uitstekende spel van DSO af en spoedig maakt HDV het eerste tegenpunt (21). Direct daarop zijn de HDV-spelers weer bij het DSO-doel terug en weer trappen zij de bal er in (22). De moed ontzinkt nu DSO en zij trekken zich nu uitsluitend in de verdediging terug. HDV krijgt nog een kans en zoo Jcomt het ein de met een 32 overwinning van HDV. Om 2 uur speelde DSO 4 tegen Bere- steijn 2. DSO 2 won met 42. In Leiden speelde DSO 2 tegen LDWS 2 en verloor met 71. Ook DSO a speelde te Leiden tegen Sportman 3 en won met 9—5. ALPHEN AAN DEN RIJN .Vischwedstrijd. Ten bate van de tuber- culose-bestrijding in de grafische vakken hebben de Alphensche en Goudsche typo grafen Zaterdagmiddag in „De Aar" een vischwedstrijd gehouden, om kunstvoor werpen. De Gouwenaars bemachtigden de meeste prijzen, een hunner wist zelfs niet minder dan 27 vischjes aan de haak te slaan. BODEGRAVEN „Crescendo" De oudste muziekver eeniging van Bodegraven kwam d.d. in hotel van Rossum bijeen, niet om zooals gewoonlijk te repeteeren, maar om te ver gaderen. Met 19 tegen 4 stemmen werd be sloten een nieuwen directeur te benoemen. HOOGMADE L. T. B. Nu het bestuur van den L. T. B. gegronde hoop heeft, de ge meente wederom een localiteit gratis ter beschikking zal stellen voor het geven van een land- en een tuinbouwcursus, heeft het de noodige voorbereidende werkzaamheden verricht. De landbouwcursus zal aanvangen op Maandag 3 October en de tuinbouwcursus op Dinsdag 4 October a.s. Voor eerstge- noemden cursus staan een 20-tal leerlin gen ingeschreven; voor den anderen cur sus kan gerekend worden op 10 leerlin gen. De tuinbouwcursussen zullen wederom gegeven worden door de heeren R. v. d. Hoek te Leiderdorp en D. de Jongh uit Oegstgeest, terwijl voor den landbouw cursus beslag is kunnen worden gelegd op de medewerking van den heer Noest uit Leiden. Het is een verblijdend teeken, dat we derom de mogelijkheid tot het geven van cursussen alhier mogelijk is gemaakt. De belangstelling voor land- en tuinbouwon- derwijs neemt hand over hand in deze streken toe en Hoogmade wil in het stre ven naar theoretische opvoering van de kennis der grondbewerkers niet ten achter blijven. Collecte Graal. Het gemeentebestuur heeft aan de Graal vergunning verleend tot het houden van een speldieslag ten behoeve van die instelling, op 24 Septem ber a.s. KOUDEKERK Uitgegleden. Zaterdagmiddag had de 56-jarige echtgenoote van den boerenar beider Houtdijker, wonende aan den H. Rijndijk, het ongeluk in haar woonkamer uit te glijden waardoor zij zoo ongeluk kig kwam te vallen, dat ze een enkel brak. Na voorloopig te zijn verbonden is zij overgebracht naar het Acad. Zieken- hius te Leiden. Nadat aldaar een gipsverband was aan gelegd, kon zij ter verdere verpleging weer huiswaarts worden vervoerd. Voebtal. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging Koudekerk I haar eer sten wedstrijd op eigen terrein tegen BOERDERIJ AFGEBRAND in TER AAR Kinderen speelden met luciiers Zaterdagmiddag ongeveer kwart over vier is brand uitgebroken in de hooiberg van den landbouwer Theo Kroft in den Korter-Aarschen hoek. Na het bekend worden van den brand was de motorspuit binnen een kwartier aanwezig en direct gaven een vijftal slangen volop water, doch deze konden niet verhinderen dat de boerderij, die naast de brandende hooi berg stond, waarin zestig voer hooi was geborgen, ook werd aangetast. Nu van blusschen geen sprake was, werd getracht de belendende gebou wen te vrijwaren, waaronder zich be vonden een groote schuur, twee ber gen met koren en verder nog de naast bij gelegen boerenwoningen van C. Kroft en de fam. Kroft. Toen na een drie kwartier van felle brand de boerderij in vlammen was opgegaan, bleek het gevaar voor over slaan geweken. De wind verminderde in kracht. Alle energie van den mo torspuit werd aangewend om het vuur in de hooiberg eenigszins te bedwin gen. Dit gelukte pas omstreeks acht uur. Hierna hebben de brandweerlie den onder commando van den heer^ C. Kroon, een aanvang genomen met het leegsteken van de berg, wat zij Zondagmorgen voor het grootste ge deelte onder de knie hadden. Gezien dat het vuur het krachtigste woedde juist aan den anderen kant van het woonvertrek bij de stal kon met behulp van buren eenig huisraad ge red worden, doch een groot gedeelte werd gretig door de vlammen ver slonden. Naast burgemeester Hogenboom was ook nog een groot aantal gemeen tenaren komen opdagen, van wie som migen poogden te redden, wat nog te redden viel. Het spelen met lucifers door kinde ren moet niet vreemd zijn aan de oor zaak van den brand. De schade wordt door verzekering gedekt. SLF 2. Nadat slechts 5 minuten waren gespeeld had Koudekerk de leiding met 20, welke voorsprong de bezoekers ech ter spoedig terug wisten te brengen op 21 De rust ging in met de stand 31. Na de rust werd de stand nog opgevoerd tot 7—1 voor Koudekerk, zoodat deze eerste wedstrijd op eigen terrein een schitterend begin is geweest. Koudekerk 2 dat Zaterdagmiddag naar Noordwijk 5 is geweest, bracht het er minder goed af. Zij wisten geen enkel doelpunt te behalen en verloren met 80. .Van wie is het? Bij de gemeentepolitie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden kosteloos rijwielbelastingmerk.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7