MAANDAG 19 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 V. S,—C. V. V. 0—4. De eerste competitiewedstrijd van UVS is een flinke nederlaag geworden en ten volle verdiend, want het vertoonde spel, daar was een ieder het over eens. was slecht, hopeloos slecht. Als UVS zoo blijft spelen dan ziet het er slecht uit voor de toekomst van Leidens tweede klasser. Er deugde dezen middag niets van. Stoppen, plaatsen en schieten, alles was beneden tweede klasse peil. Beide elftallen hebben een invaller. By UVS was Platteel vervangen door Tony Kantebeen, terwijl by UW de linkshalf Pino vervangen was door Coenmans. UVS trapte tegen wind in af en dadelijk gaat zij op het UVV-doel af. Maar na dezen aanval komen de bezoekers aan de beurt en weten zich verschillende kansen te scheppen waarby een schot, dat voor open doel langs ging, vermelding verdient. Tot tweemaal toe denken we UW te zien scoren, maar steeds werd het schot door een der spelers van UVS vanaf de doel lijn gekeerd. Na 9 minuten maakt Har deman eindelijk het eerste doelpunt (0—1). Nadat Kramp verschillende malen nog is opgetreden waarbij het geluk hem een handje hielp, komt er eindelijk een be hoorlijke UVS-aanval, die een corner op leverde. Tot driemaal toe werd de bal in geschoten maar een doelpunt werd het niet. Integendeel want v. d. Wurff maakte na 20 minuten het tweede doelpunt (02). Even later komt UW weer terug maar nu gaat het harde schot voor het leege doel langs. UVS komt er dan iets beter in maar, hoe goed de bedoeling ook is, het blijft daar stuntelig spel by pogingen en komen zij te dicht bij het doel van Pino, dan weet deze wel raad met de tamme schoten. De tweede helft begint met een hard schot van Weerlee. Aan de overzijde schiet UW eerst tegen de lat en daarna precies tegen Kramp aan. Een goede kans voor Oosterom wordt naast geschoten. Even later krijgt Weerlee een kans, maar de UVV-keeper is er iets eer der bij. Weer probeert UVS het en nu is het van Leeuwen, die juist in 's keepers handen schiet. Aan de overzijde schiet UW weer tegen de lat. Bij den volgenden UW-aanval komt Hegeer zoo in het nauw, dat hij corner zal trappen, maar door min der juiste berekening komt de bal in zijn eigen doel terecht (03). Bij UVS wordt v. d. Horst dan vervangen door Lepe'aar, terwijl even later ook Brittijn vervangen wordt. Maar ook deze versche krachten kunnen den wedstrijd niet meer redden, integendeel is het wederom UW dat door Baams den stand op 04 weet te bren gen door een vrijen trap juist, op den rand van het beruchte gebied. Nadat UW nog eenige malen geprobeerd heeft de score te verhoogen krijgt Kantebeen een onverwachte schietkans, maar ook nu was het schot weer slecht gericht. Onveranderd kwam het einde van dezen wedstrijd. ALPHEN—A. S. C. 1—1. Door een samenloop van omstandighe den had de 'thuisclub 3 invallers. Boven dien vielen tijdens den strijd, wegens op- geloopen blessuren nog een tweetal spe lers uit, waardoor Alphen met 5 invallers het tegen een bijna volledig A. S. C. op moest nemen. Dat de bezoekers geen over winning konden boeken, hebben zij voor het meerendeel te danken aan hun voor hoede, die er soms raar op los stond te schutteren. A. S. C. was over het geheel iets sterker, vooral het veldspel was beter dan dat van de thuisclub. Bij Alphen was doelman Britsemer in uitstekende condi tie, hij heeft eenige schoten op zijn doel keurig verwerkt. Overigens was het ver band in de thuisclub meermalen hopeloos zoek, het plaatsen liet veel te wenschen over, waaraan de plaatsvervangers ook wel debet zijn. Er was voor deze wedstrijd groo- te belangstelling. Precies op tijd zetten de 50 beenen zich in beweging. Aanvankelijk geschieden er aan beide zijden eenige verkenningen, docK na een kwartier neemt Alphen de leiding, wanneer Vrisekoop bij een voorzet van links, den bal keurig in het net schiet (1—0). A. S. C. begint er wat beter in te ko men, doelman Britsemer is op zijn best en verwerkt Subliem eenige schoten op zijn doel. Toch blijven de roodzwarten eenigen druk uitoefenen, een corner ontstaat'op het Alphen-doel en hieruit weet van der Ho ven den gelijkmaker te scoren, waarna de heeren spoedig theedrinken. In de tweede helft begint het er voor de thuisclub niet beter uit te zien. Reeds bin nen enkele minuten raakt van den Woen- sel geblesseerd en hij moet van verder spelen afzien. Binnenkamp komt hem ver vangen en weer wordt verder gespeeld. A. S. C. beproeft eenige malen aan de over- zijde haar geluk, deklat en doelman bren gen redding. Daarna moet de Jong uitval len en wordt vervangen door van Leeu wen. Aan beide zijden wordt dan hard om de winnende goal gestreden. Het wil niet vlotten, de weinige goede schoten van A. S. C. vinden in de handen van den Al- phen-doelman een veilige schuilplaats. Ook de thuisclub forceert soms nog een enkelen goeden aanval, maar de doelman van A. S. C. geeft evenmin thuis en het einde van den weinig spannend en strijd breekt ten slotte ongewijzigd aan. NOORWEGEN—DENEMARKEN 1—1. In her uitverkochte stadion van Oslo hebben 35.000 toeschouwers den voetbal wedstrijd NoorwegenDenemarken ge volgd. Onder deze toeschouwers bevonden zich ook de koning van Denemarken en de kroonprins, die den in Scandinavië met zooveel spanning tegemoet gezienen wed strijd van het begin tot het einde bijwoon den. De competitie om den Scandinavi- schen voetbalbeker is nog niet beëindigd: de wedstrijd eindigde in een 11 gelijk spel, en Noorwegen had twee punten noodig, nm in het bezit te komen van den zoozeer ?geerden beker. Wel nam de Noorsche ploeg reeds in de eerste speelhelft de lei ding door een doelpunt van den rechtsbui ten, doch tien minuten later slaagde de Deensche linkshalfspeler er in de partijen weer op gelijken voet te brengen. Verdere doelpunten werden niet gemaakt, ook niet na de rust, zoodat de beslissing thans moet vallen in den voetbalwedstrijd Zweden Noorwegen, welke op 2 October te Stock holm gehouden zal worden. IERLAND—ZWITSERLAND 4—0. Ook Zwitserland heeft thans ondervon den, hoe lastig het is, de Iersche ploeg op eigenbodem te verslaan. Dertig duizend toeschouwers waren er te Dublin getuigen van, hoe de Zwitsers het met 40 tegen Ierland moesten afleggen, nadat met rust reeds een 30 achterstand te boeken was. In de Iersche ploeg blonk uit de linkshalf speler Dunn, die drie van de vier doelpun ten voor zijn rekening nam. Middenvoor Bradshaw was de eerste om den Zwitser- schen doelverdediger te passeeren. Eerst in de ttoeede helft kwamen de Zwitsers er be ter in, doch over het algemeen hebben zy ver beneden hun kracht gespeeld. Alleen doel verdediger Minelli maakte hierop een uit zondering. LUXEMBURG—ZWITSERLAND B 2—1. Ook de Zwitsersche b-ploeg heeft een nederlaag te incasseeren gehad. Luxem burg won den wedstrijd met 21, nadat by rust de stand blank was. Bij een grooter schotvaardigheid van de Luxemburgsche voorhoede had de nederlaag der Zwitsers in cyfers ook grooter kunnen zijn. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten der Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: Eerste klasse. Aston VillaBrentford 50; Bolton WanderersLiverpool 31; Charlton Ath leticLeicester City 10; ChelseaBir mingham 22; EvertonPortsmouht 51; Grimsby TownDerby County 11; Hud- dersfieldTownLeeds United 01: Pres ton North EndMiddlesbrough 31; Stoke CityManchester United 11: Sunder landBlackpool 12; Wolverhampton WanderersArsenal 01. Tweede klasse. BradfordBlackburn— Rovers 04; BurnleyWest Bromwich Albion 03, ChesterfieldSheffield Wednesday 31; Manchester CityMillwall 16; Plymouth ArgyleLuton Town 41: Sheffield Uni tedNorwich City 40; Southampton Nottingham Forest 22; Swansea Town Fulham 11; Tottenham HotspurNew castle 10; Tranmere RoversBury 30; West Ham UnitedCoventry 41. korfbal KON. NEDERL. KORFBALEOND. De uitslagen. Ie klas Z.-H.: HKVOns Eibernest 62; DeetosHet Zuiden 50; DKCFluks 45; HSVGymnasiasten 43. 2e klas Z.-H.: Regenboog—Velox 141; Rozenburg IIHKV II 72; OSCRReady 1—1. 3e klas Z.-H.: Fluks II—Gymnasiasten II 03; Vicus OrientisRood Wit 20; De KweekOlympiaan 31. Ie klas Gelderland: EkcaZKC 84; Ra- piditasOnder Ons 15; Hellas't Over schotje 2—5. Ie klas Overijsel: DOSHKC 81; Groen ZwartAKC 1—4; Zwart Wit—Rigters- bleek 44. Ie klas Noord: NIC—Wordt Kwiek 23; HermesWWMD 32; Voorwaarts—Rood Zwart 82. D. K. C.—FLUKS 4—5. De competitie is begonnen en Fluks is er zoowaar in geslaagd, deze met een overwinning in te zetten. Wel is de zege in het laatste kwartier herhaaldelijk in gevaar geweest, maar dank zij taai vol houden en fanatiek verdedigen der Rood- witten, moest D.KiC. de punten toch af staan. Het begin van den wedstrijd deed niet vermoeden, dat het eind zoo spannend zou zijn. Fluks trok n.l. zóó enthousiast van leer, dat DKC in den beginne volkomen overrompeld werd. Daarbij waren onze stadgenooten de eerste twintig minuten zeer productief. Door twee doelpunten van Van Weezei en twee van Van Nierop was binnen twintig minuten de stand 04 in het voordeel van Fluks. DKC bleek echter- over een zeer goeden derden aan val te beschikken en door doelpunten van Hulzinga en mej. Kalis had DKC in 5 mi nuten tyd den achterstand tot 24 ver kleind. Hierdoor weer bemoedigd, pakte DKC flink aan, maar vóór rust kwam in dezen stand geen verandering. In de tweede helft was het DKC, dat den toon aangaf. Vooral doordat in den Leidschen aanval de dames niet opgewas sen waren tegen die van DKC vlotte het spel hier niet en bleef succes uit. Aan den anderen kant hield echter de Fluksverde- diging kranig stand. Door een misver stand der dames echter kon DKC den achterstand tot 34 verkleinen. Hierna was ook bij Fluks een kleine opleving te bespeuren, maar de aanval mocht geen succes boeken. Na een wegens loopen ge annuleerd doelpunt van DKC slaagden de Delftenaren er in met een niet geheel vrijen bal van Beuthe gelijk te maken (4 4). Onder groote spanning werd nü gestreden om .het winnende punt en aan Van der Waals mocht het gelukken tegen het einde van den wedstrijd aan Fluks de overwinning te bezorgen. ATHLETIEK DE EUROPEESCHE DAMESKAMPIOEN SCHAPPEN. Mej. van Balen Blanken derde bij hoogsprongen met nieuwe Nederl. record. De athletiekwedstrijden om de eerste Europeesche dameskampioenschappen ath- letiek zijn Zaterdagmiddag in Weenen aan gevangen. De uitslagen luiden: 100 M.: 1 en Europeesche kampioene: Stanislawa Walasiewicz (Polen), 11.9 sec.; 2. Kaethe Krauss (Duitschland), 12 sec.; 3. Fanny Koen (Nederland), 12 sec.; 4. Saun ders (Engeland), 12.1 sec.; 5. Ida Kuehnel (Duitschland), 12.3 sec.; 6. Emmy Albus (Duitschland), 12.4 sec. 80 M. horden: 1 en Europeesch kam pioene: Claudia Testoni (Italië), 11.6 sec. (wereldrecord geëvenaard); 2. Lisa Gelius (Duitschland), 11.7 sec.; 3. Kitty ter Braa- ke (Nederland), 11.8 sec.; 4. Westphal (Duitschland), 12 sec.; 5. Agatha Doorgeest (Nederland), 12 sec.; 6. Suitzweg (Duitsch land, 12.1 sec. Vèrspringen: 1 en Europeesch kam pioene: Irmgard Praetz (Duitschland), 5.88 M.; 2. Stanislawa Walasiewicz (Polen), 5.81 M.; 3. Gisela Voos (Duitschland), 5.47 M.; 4. E. Raby (Engeland), 5.44 M.; 5. Kohl- bach (Duitschland), 5.41 M.; 6. V. Schenk (Engeland), 5.34 M. Kogelstooten: 1. en Europeesch kam pioene: Hermine Schroeder (Duitschland), 13.29 M.; 2. Gisela Mauermayer (Duitsch land), 13.27 M.; 3. Flakonic (Polen), 12.55 M.; 4. Wessel (Duitschland), 12.55 M.; 5. B. Reid (Engeland), 12.10 M.; 6. Puce Lavice (Letland), 11.79 M. Gisteren werden de wedstrijden te Wee nen voortgezet. Onze hoogspringster, mej. van Balen Blanken uit Anna Paulowna, was de groo te en aangename verrassing. Zij haalde eerst vlot de 1.50 Meter, maar toen hokte het even. Tweemaal werd de lat op 1.55 M. door haar afgeworpen, tezamen met de Duitsche zu Solms. Beiden bereikten ech ter deze prestatie bij hun derde poging. Bij de volgende hoogte, 1.58 M., herhaalde dit zich getrouw. Opnieuw lukte het echter bij de derde poging, waardoor onze landgenoo- te zich in den eindstrijd plaatste. Vervol gens werd de lat op 1.61 meter gelegd. De eerste poging mislukte, in tegenstelling met de drie andere finalisten, die allen aan stonds slaagden. Ook de tweede poging der Hollandsche faalde. Nog eenmaal concen- teerde mej. van Balen Blanken zich ener giek: een koene, beheerscshte afzet, en on der klaterend applaus was de hoogte van 1.61 Meter en daarmede ten minste een vierden prijs bereikt. Onverstoorbaar werd de lat verhoogd tot 1.64 meter. Reeds met den tweeden sprong verrichtte mej. van Ba len Blanken de beste prestatie, welke ooit een Nederlandsche hoogspringster verricht heeft. Het oude Nederlandsche record stond sedert 12 Juni 1936 op naam van mej. Gi- solf met een hoogte van 1.623 meter. De zelfde hoogte bereikten Ratjen, gravin zu Solms en Szack (Hongarije), de winnares op de Olympische Spelen 1936 te Berlijn. Vier athleten dus over 1.64 meter, het unieke resultaat dezer Europeesche titel- wedstrijden. Een spannende eindstrijd. Mej. Ratjen haalde de 1.67 meter, waar mede zij dus het nieuwe wereldrecord, dat zij de vorige week had gevestigd, evenaar de. De andere dames sprongen de eerste maal allen de lat af. Een tweede wereldrecordpoging volgde. Tevergeefs, alle drie concurrenten faal den, zoodat het aantal foute sprongen de beslissing zou moeten brengen. Reglemen tair bleek onze landgenoote dadelijk der de, omdat de 1.64 meter door mej. van Ba- en Blanken reeds met den tweeden sprong bereikt was, terwijl mej. Szack deze hoog te eerst na den derden sprong haalde. Al met al een bewonderenswaardig resultaat, een derde plaats en een nieuw Neder- landsch record vanl.64 Meter, een' presta tie, welke haar bij de Olympische Spelen 1936 een eerste plaats bezorgd zou heb ben. Dora Ratjen ging onder doodsche stilte van de 25.000 toeschouwers na het beha len harer overwinning nog door. Een maal trachtte zij, tevergeefs, de 1.70 meter te bereiken. Opnieuw spurt zij naar de lat, doch voor zij de lucht in kan zweven geeft zij het al op. Nog eenmaal probeerde het dappere, zwemmen HET GOUDEN FEEST VAN DEN K.N.Z.B. Fonds voor de bevordering van het zwemmen op de scholen. Op overstelpende wijze is den bestuur- deren van den Kon. Ned. Zwembond bij de ontvangst in het Amstel-Hotel te Am sterdam getoond, hoezeer men in breede kringen uiting heeft willen geven aan de gevoelens van dankbaarheid en waardee ring voor het vele werk, dat in de afgeloo- pen vijftig jaren in het belang van de zwemsport in Nederland is gedaan. Zeer velen kwamen het bestuur gelukwenschen, hetzij persoonlijk, hetzij door middel van prachtige bloemstukken, hetzij door een nog grooter aantal telegrammen. Uit alle deelen van het land en ook uit het bui tenland stroomden de bewijsstukken van belangstelling en medeleven binnen. Namens het comité voor aanbieding van een huldeblijk overhandigde de heer An- thoni een enveloppe met inhoud ter storting in een nieuw fonds, een Fonds voor de be vordering van het zwemmen op de scholen in Nederland. In een pittige rede uitte de zwemmoeder, mevr. TriebeisKoens, haar waardeering. Zij achtte het een groot voorrecht, het vijf tigjarig bestaan van den bond, welken zij achttienjarige meisje uit Bremen, het, en onder oneindig gejuich, dat tot ver in het Wienerwald hoorbaar moet zijn geweest, slaagde „die Dora": 1.70 Meter, nieuw Europeesch- en nieuw wereld-record. De uitslagen luiden: 200 M.: 1. en Europeescht kampioene: Stanislawa Walasiewicz (Polen) 23.8 sec. 2 Kaethe Krauss (Duitschl.) 24.4 sec. (nieuw Duitsch record). 3. Fanny Koen (Ned.) 24.9 sec. Discuswerpen: 1. en Europeesch kam pioene: Gisela Mauermayer (Duitschl.) 44.80 M. 2. Sommer (Duitschl.) 40.95 M! 7. Ans Niesink (Nederl.) 35.46 M. Speerwerpen: 1. en Europeesch kam pioene: Lisa Gelius (Duitschl.) 45.58 M. 2. Pastoors (D.) 42.49 M. 3. Krueger (D.) 42.48 Meter. Hoogspringen: 1. en Europeesch kam pioene: Dora Ratjen (Duitschl.) 1.70 M. (nieuw wereldrecord). 2. Ibolya Szack (Hongarije) 1.64 M. 3. van Balen Blan ken (Nederland) 1.64 M. 4 maal 100 Meter: 1. en Europeesch kam- poene: Duitschland 46.8 sec. 2. Polen 48.3 sec. 3. Italië 49.4 sec. 4. Noorwegen 51.1 sec. Engeland 48.3 sec. (gediskwalificeerd). Landenklasesment: 1. Duitschland 96 punten. 2. Polen 29 punten. 3. Nederland 18 punten. 4. Engeland 15 punten. 5. Italië 11 punten. 6. Hongarije 8 punten. 7. Zweden 3 punten. 8. Zwitserland 3 punten. 9. Let land 3 punten. 10. Noorwegen 2 punten. België, Denemarken, Estland en Finland kregen geen punten. NEDERLANDSCHE ATHLETEN IN SARPSBORG. Op verzoek van den Noorschen athle- tiekbond hebben de Nederlandsche athle ten, die aan de driedaagsche athletiekwed strijden te Oslo hebben deelgenomen, zich naar Sarpsborg, op 100 K.M afstand van Oslo, begeven om daar te starten op pro- pagandawedstrijden. Jammer was het, dat 't voortdurend gegoten heeft, waardoor de baan ongeveer blank kwam te staan. Niet temin waren de geleverde prestaties alles zins behoorlijk te noemen. Osendarp bleef bij de 100 meter na het startschot rustig zitten, omdat het starten zeer onregelma- ting ging. Niettemin werd er niet terugge schoten, zoodat de Europeesche kampioen met een 5 meter achterstand begon. Aldus werd hij in 10.8 sec. tweede achter den Noor Hansen. Op de 400 meter won Baumgarten op keurige wijze, terwijl ook op de Zweedsche estafette de Nederlandsche ploeg de zege behaalde in 1 min. 59 sec., waarmede deze ploeg slechts 0.1 sec. boven het Neder- landsch record van de Trekvogels bleefs Daarbij diene men te bedenken, dat v. Be- veren niet kon starten. Bouman kwam als eerste op de 400 meter, vervolgens liep Eaumgarten de 300 meter, Osendarp nam de 200 meter voor zijn rekaning, terwijl als laatste man de 100 meter liepde lei der van de ploeg, de heer Moerman. 100 Meter: E. Hansen (Noorw.) 10.6 sec. 2 Osendarp (Ned.) 10.8 sec. 3. Brandvold (Noordk.) 10.9 sec. 4. Duchenne (België) 11 sec. 400 Meter: 1. Karl Baumgarten (Neder land) 49.2 sec. 2. Pennington (Engeland) 49.5 sec. 3. Levecque (Frankrijk) 50.5 sec. Zweedsche estafette (400, 300, 200, 100 M.) 1. Nederland (Bouman, Baumgarten, Osen darp, Moerman) 1 min. 59 sec. 2. Noorwegen 2 min. 3 sec. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE OSLO. Op den laatsten dag van de driedaag sche internationale athletiekwedstrijden te Oslo was het weer slecht, hetgeen natuur lijk van invloed was op de prestaties. De Nederlandsche athleten hebben op dezen laatsten dag nog eens een zeer goede beurt gemaakt. Osendarp won de 100 M. in 10.9 sec. en de 200 M. in 22.3 sec. Op de 400 M. liepen Karl Baumgarten en Bouman een uitstekende race. De Nederlandsche kampioen en recordhouder bezette de eer ste plaats in 49.6 sec., terwijl Bouman in den tijd van 50.8 de tweede plaats bezette. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. Osendarp (Nederland) 10.9 sec., 2. Holger Hansen (Denemarken) 11 sec., 3. Tranberg (Noorwegen) 11.1 sec., 4. Dechenne (België) 11.2 sec. 400 M.: Karl Baumgarten (Nederland) 49.6 sec., 2. Bouman (Nederland) 50.8 sec., 3. Asbjoern Hansen (Noorwegen) 51.8 sec. 200 M.: 1. Osendarp (Nederland) 22.3 sec.; 2. Oedegaard (Noorwegen) 23 sec. van het begin af heeft meegemaakt, te mo gen bijwonen, ook al had de dokter haar dit vei'boden. Moeder Triebeis zou blijven mee werken aan het ideaal van den K.N.Z.B.. dat ook haar groote ideaal is: zwemmen verplicht op de scholen en iedere Neder lander zwemmer. Aan het diner, dat hierna in het Amstel- Hotel is gegeven, was de stemming zeer gezellig. Tijdens den maaltijd nam de heer De Vries het woord en benoemde in een hartelijke toespraak de heeren Knappen- burg, Van der Eem, Wesselo, Steenhuis en Biet tot leden van verdienste. Het bonds- onderscheidingsteeken werd aan mevr. Braun en Willy den Ouden, alsmede aan de bekende schoonspring- en waterpolo- trainers Bosch en Frans Kuipers uitgereikt. WIELRENNEN NIEUW SWIFT Om het clubkampioenschap korte afstand. Gisteren werd voor alle categorieën de eerste rit om het clubkampioenschap korte afstand gereden, waarbij voor het eerst ge bruik werd gemaakt van de tijdrace over minder dan 1000 meter. Zeker kan men zeggen dat deze proefne ming als welgeslaagd mag heeten en be wezen de sterkste renners ook hierbij naar voren te kunnen komen. Zeer jammer was het daarom, dat in de A-klasse verschillende renners door ziekte en contracten elders vërhinderd waren aan wezig te zijn, zoodat in deze categorie de titelhouder van vorig jaar n.l. R. Riethoven en W. van Rooyen het samen moesten uit vechten. Eerstgenoemde reed daarbij nog op een geleend rijwiel en kon het tegen den uitstekend rijdenden van Rooyen niet bol werken. De uitslag was: 1. W. van Rooyen, 53.4 sec.; 2. R. Riethoven 54.4. In de B-klasse was de spanning veel grooter en hier hebben de renners stuk voor stuk gereden voor wat ze waard waren. Joop Laven, titelhouder van het vorig jaar, bewees in de sprint weer zijn bijzondere voorkeur op dit gebied en won in den snel- sten tijd van den dag n.l. 51,4 sec. Zijn ern stigste rivaal Koos Hintzbergen deed een ernstgen gooi naar den titel en reed een fraaien wedstrijd, doch tegen het einde kon hij de zware versnelling niet meer bolwer ken en verspeelde een kostbare seconde. Hij werd tweede in den tijd van 52,4 sec.. De derde man Fr. v. d. Berg viel hier,tegen en legde den afstand af in 56,2 sec. Noest bezette met 58,4 sec. de vierde plaats. De grootste spanning is echter in de c.- klasse, waar „Nieuw Swift" uitstekend re serve-materiaal heeft, welke zich serieus op het wielrennen toeleggen. Uit de athleten Kruit, Wurzer en Jansen zijn zeer goede renners voort te brengen, terwijl Jan v. Klinken reeds eerder bewees goed te kunnen meekomen. Voor de verrassing in deze categorie zorg de wel J. Wurzer, die in een fraai tempo een tijd wist te maken van 54,2 sec. Hy wist den favoriet in deze klasse n.l. van Klinken te kloppen en de eerste plaats te bezetten. Laatstgenoemde had tot tweemaal toe een valschen start en verspeelde hierdoor zeker energie. Zijn tijd van 55,2 sec. is zeker niet slecht te noemen. De derde plaats werd be zet door H. Jansen in 57,2 sec., de vierde door B. Kruit en juist deze renner gold als de ernstigste candidaat van J. v. Klinken, daar hy deze reed stweemaal toe in de tijd race wist te kloppen. Zondag a.s. zal het clubkampioenschap korten afstand worden beslist in den sprint voor alle categorieën, waarbij wederom uit sluitend op wegmateriaal mag worden ge start. Het „Nieuw-Swift"-lid M. C. Segaar ver richtte wederom een fraaie prestatie, Soor zich trots een val, in de Ronde van Haar- zuilen van de vierde plaats te verzekeren. Nu het seizoen bijna is afgeloopen kan deze renner op een keurige lijst met presta ties terugzien, waarbij hij vooral de laat ste maanden constant by de eerste vijf prijswinnaars is te vinden. Dinsdag a.s. rijden de „Nieuw-Swift"-le den M. Segaar en W. van Rooyen mede in de Ronde van Hoofddorp, welke als besluit der kampioenschappen van Nederland zal worden verreden, evenals A. van Amster dam. Het lid A. van Amsterdam won gisteren iu grooten stijl het Criterium van Ooster hout, nadat hy de geheele week op de wie lerbaan de Kreek had deelgenomen aan de avond-zesdaagsche, welke hij met zyn kop- pelgenoot G. v. d. Ruit eveneens wist te winnen. SWIFT De uitslagen van de gisteren gereden tyd- race luidt: A. klasse 60 K.M.: 1. P. v. d. Meer 1.36.13, 2. N. de Romijn 1.40.2, 3. C. d, Vink, (pech). B. klasse 40 K.M.: 1. C. van Leeeuwen 1.0.49.4, H. Holswilder 1.5.32, 2. W. Rosber gen 1.3.12.5, A. Versluis 1.6.14, 3. J. de Boer 1.3.45.6, N. N. 1.11.45, 7. C. Slingerland (pech). C. klasse 20 K.M.: 1. C. Wessendorp 31.15 2. L. Kuiper 32.3, 3. P. v. d. Voort 32.42, 4. F. Herreur 32.55. Zaterdag wisten N. de Romijn, C. van Leeuwen en A. Versluis in de ronde van Haarzuilen zich resp. 6e, 7e en 17e te plaat- Bert Lodewijks reed Zaterdag te Tege- len, waar hij weer een goed succes wist te boeken door op de 3de plaats beslag te leg gen. Morgen rijdt hij in Hoofddorp. De af stand bedraagt hiei> 97.7 K.M. Edelachtbare heeren president en rechters, mijne heeren gezworenen. Daar' aan het feit, dat hier, volgens de in deze zitting geleverde bewijzen, van een mis daad geen sprake is, niet meer behoeft te worden getwijfeld, neem ik hiermede de tegen Thomas Hartwig ingediende aan klacht terug en heb ik de eer te requiree- ren tot ontslag van rechtsvervolging en on middellijke invrijheidstelling van den be klaagde. Overigens behoud ik me voor ook tegen hem een aanklacht in te dienen we gens misleiding en het aansporen tot het doen van een valsche aanklacht. Daarmede was de groote Berlijnsche sen satie beëindigd en toen een kwartier later Thomas Hartwig aan de zijde van Lotte Fröhlich het gerechtsgebouw verliet, werd hij door luide toejuichingen, vermengd met spottende uitroepen uit een dichte- menschenmenigte ontvangen. Slechts met moeite konden zij zich een weg banen door de honderden nieuwsgierigen om in de reeds bestelde taxi te vluchten. Het was echter Joachim von'Dengern, die het por tier voor hen opende en hen de hand schud de om dan kort en droog op te merken: Op gevaar af, dat u mij verraden zult er mij daardoor ernstig in m'n carrière zou benadeelen, wil ik toch wel verzekeren, dat ik reeds destijds, toen ik u van het post kantoor op den voet volgde, argwaan ben gaan koesteren ten opzichte van uw „eer lijke" bedoelingen als massa-moordenaar. U heb ik nooit voor een misdadiger, uw verloofde daarentegen steeds voor een zeer slim persoontje gehouden. En dat spelletje beviel me zóó goed, dat ik 't ook tot het einde toe gespeel wilde zien! EINDE.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11