RIJNSTREEK OMGEVING BIOSCOPEN TE LEIDEN Letteren en Kunst FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid bruggenchef. Gisteravond had het afscheid plaats van den bruggen- chef in het verband Gouwsluis. Omstreeks 9 uur werd den heer van den Berg met zijn echtgenoote verzocht, voor de laatste maal nog even in 't bruggenlokaal te ko men. Niet weinig verrast werd de chef, toen hij in opdracht van het Rijksperso neel werd toegesproken door een der eilandbewoners, die den scheidenden chef voor zijn goede zorgen op de bruggen hartelijk dank bracht. Namens het perso neel werd hem bovendien nog een groot schilderstuk aangeboden, voorstellende de oude bruggen. Zeer ontroerd bracht de heer van den Berg zijn dank uit voor deze blijken van waardeering. Speldjesdag. De speldjesdag gisteren gehouden ten bat der vereeniging „Hoo- gezand'' bracht 89.31 op. Geboren: Willy d. van W. Bergman en J. M. de Groot Lena Petronella d. van J. van Dam en A. C. van Leeuwen Alida Maria d. van H. M. Kasbergen en C. S. van Leeuwen Piet z. van P. van Leeuwen en J. W. A. C. Breedijk Jozina d. van W. C. de Pater en M. J. Bouthoorn Jacobus Johannes Gerardus z. van G. M. Kersbergen en J. Broker Helena Cornelia d. van C. J. Marsè en E. M. Brand. Overleden: Simon Keij, oud 65 jaar gehuwd met Hendrika Jacoba Kramer. Gevestigd: W. C. J. Dubber, religi euze van Voorschten P. van Roon zon der beroep van Ter Aar. Vertrokken: E. G. Vrolijk, dienstbode naar Boskoop. BODEGRAVEN HET TWINTIG-JARIG BESTAAN VAN DEN VOLKSBOND Woensdagavond vergaderde de Volks bond om half acht in het parochiehuis, ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van genoemde vereeniging, in Bonegraven. Na dat de voorzitter, de heer N. van Leeuwen, de vergadering met den Chr. groet ge opend had, heette hij allen van harte wel kom. Spr. zeide, dat het 20 jarig bestaans feest met een intieme ledenvergadering werd geopend en dat er in November a.s. rog meerdere avonden mee gemoeid zul len zijn. Na dit openingswoord werden de notulen van de vorige vergadering door den secr., den heer C. van Dijk, voorge lezen en onder dankzegging goedgekeurd. Het volgende punt van de agenda was de behandeling van de ingekomen stukken, waarna er eenige mededeelingen werden gedaan over de viering van het twintig jarig bestaan. Op 10, 11 en 13 November zal er een triduum worden gehouden, waar alle leden verwacht worden. Na de koffie ging men allereerst over tot punt 6 van de agenda: de rondvraag, waarvan de heer de Wit gebruik maakte, die voorstelde om wekelijks een contri- butiekaart door een bode te laten afstem pelen, zooals dat vroeger het gebruik was geweest. De voorz. zeide, dat men hier over in de e.k. bestuursvergadering zal spreken. De geestelijk adviseur, de weleerw. heer de Lange, sprak hierna de feestvierende vrienden met eenige- hartelijke woorden toe. Spr. feliciteerde allen met het 20-jarig bestaan der vereeniging. Onwillekeurig gingen aller gedachten terug naar de vopr- bije jaren en gezien het feit, dat deze ver eeniging nog bestaat, is hier wel een bewijs, dat er een goede eensgezindheid bestaat tusschen bestuur en leden. Vervolgens dankte spr. allen voor de offers, die ze' zich getroost hebben om de wekelijksche contributie te betalen, en tenslotte herin nerde spr. aan den Bond zonder naam door te wijzen op het advies: „Verbeter de we reld door bij jezelf te beginnen". Als dit ons ideaal is, dan hebben we geen tijd meer om naar anderen te kijken, anderen te be- critiseeren en dan zal er steeds die mooie eensgezindheid blijven, die er tot op heden bij de leden van den Volksbond heeft be staan. De voorz. dankte den kapelaan voor de hartelijke woorden, welke hij tot allen ge sproken had en hoopte, dat zijn raad zal opgevolgd worden,zoodat de vereeniging tot een nog grooteren bloei zal komen. Ook sprak hij een woord van waardeering dat de pastoor blijk gaf van interesse door deze vergadering nog ten deele bij te wo nen. Tot slot van de eigenlijke vergadering werden door de voorz. herinneringen van twintig jaren terug opgehaald. Op 9 Sept. 1918 werd o.l.v. kapelaan Nieveen van Dij- kum de eerste bestuursvergadering gehou- denen, tien dagen daarna de eerste leden vergadering. Al spoedig werden eenige commissies geticht, waarvan we noemen de commissie voor voedselvoorziening, voor voordeeligen inkoop van brandstoffen, wat al spoedig werd uitgebreid voor kleeding- stoffen e.d. Tooneel-, retraite- en kaart- clubjes werden opgericht,om alzoo den ouderlingen band te bewaren en te ver sterken. De werkloosheid van enkele jaren terug werd verzacht door eenige uren per dag in het parochiehuis door te laten bren gen, kortom de Volksbond is in Bodegra ven opgebloeid als een vereeniging, die er met recht kan zijn. Ook de zeereerw. heer pastoor sprak nog eenige waardeerende woorden, en zeide, dat hij zeer graag naar de vergaderingen kwam. Spr. hoopte, dat er in de komende jaren nog meer leden worden aangeworven en dat er altijd de grootste vriendschap zal bewaard blijven onder de leden. De voorz. dankte met eenige hartelijke woorden en sprak den wensch uit, dat de pastoor nog vele jaren in hun midden moge blijven om getuige te zijn van den bloei van den Volksbond in Bodegraven. Tot slot werd nog een verslag uitgebracht over het fonds tot hulp in nood door den heer de Koning, waarna men onder attrac ties en muziek nog eenigen tijd gezellig bij elkaar bleef. BOSKOOP Schaakclub „Steeds Hooger". Gister avond kwam deze onderafd. van de Ge zellen vereeniging bijeen om haar winter- programma te bespreken. De heer Theo Kleijn, die als voorzitter de vergadering leidde, gaf blijk van zijn organisatietalent door met een concreet voorstel voor den dag te komen om zich aan te sluiten bij den R. K. HaarL Dioc. Schaakbond. Spr. lichtte een en ander toe o.a. het correspondentie schaken, de regelingen welke de bond treft voor wedstrijden spelen. De reisreducties op zich zelf vor men ook een prachtige uitkomst om ver afgelegen plaatsen voor een cent per K.M. te bezoeken. Dan de simultaan seances enz. maakten het lidmaatschap tot een be- geerenswaardig aandeel in de samenle ving der schaakwereld, zoodat werd be sloten in principe over te gaan tot het lidmaatschap van den bond. Practisch zullen zich nog wat leden meer op moeten geven wil de club weer bestaanswaardigheid en financieel draag vermogen hebben, doch kennen we den vooruitstreven den geest in onze Gezellen- vereeniging, welke pas veertien nieuwe leden heeft, te boeken gehad, dan kunnen we met gerust hart den uitslag tegemoet zien. Besloten werd nog, dat de heer P. v. d. Tol dezen winter als competitieleider zal fungeeren, terwijl de heer J. Vermeulen als commissaris van materiaal werd be noemd. „Steeds Hooger" heeft zijn naam eer aangedaan met deze besluiten, aldus de voorzitter, zoodat hij met een gerust hart deze geanimeerde vergadering kon slui ten. LEIMUIDEN K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K.J.M.V. haar jaarvergadering. Deze was druk bezocht. De voorzitter opende met den K.J.M.V. groet de bijeenkomst. Hij heette allen welkom op deze eerste jaar vergadering en memoreerde dat de ver eeniging reusachtig is vooruitgegaan. Ze telt nu ongeveer 50 leden. Het bestuur dankt allen, die hebben meegewerkt. Van een goede samenwerking hangt alles af. Samenwerking is noodig tot instandhou ding eener vereeniging. Hij dankte nog degenen, die hunne medewerking, haden verleend bij den optocht bij gelegenheid van het Oranjefeest, waar hun een prijs van 8.ten deel was gevallen. Spreker memoreerde', verder nog wat in 't afge- loopen jaar was geschied. Hij bracht nog in herinnering de cursussen, die bij vol- dende deelname gehouden zouden wor den en waarvoor men zich nog bij een der bestuursleden kon opgeven en sprak over het werkelijke nut daarvan. Door ziekte van den secretaris las de waarne mende secretaris het keurig verzorgde jaarverslag voor. De voorzitter dankte den secretaris en sprak de hoop uit, hem weer spoedig hersteld terug te zien. Uit het fi- nantieel verslag van den penningmees ter bleek, dat er een batig saldo was van 18.82, Wat nog 'al meeviel. De modera tor, het woord nemende, betuigde zijn dankbaarheid over het afgeloopen jaar en voor de wijze waarop allen hebben mee geholpen. 't Is nog al meegevallen, dank de opgewekte geest, die er steeds heersch- te. Mochten er wel eens haken geweest zijn, alles is toch op zijn best verloopen, dank zij en hulde aan de bijzondere me dewerking van den zeererw. heer pastoor. Spreker gaf nu een voorloopig overzicht van de plannen vooy 't komend vereeni- gingsjaar. Het feest van Christus Koning moet klinken als een klok, 's avonds gemengd tooneel in de groote zaal van mej. Snee- boer, waarbij ouders en donateurs ook uitgenoodigd worden; deze avond moet een succes worden. Verder voorbereiding voor de actie „voor God". Er staat een kist vol pamfletten, die door de leden ver spreid moeten worden, zoowel bij Roomsch als niet-Roomsch. Iedereen mag en moet ze lezen. Verder nog de oprichting van een leesbibliotheek. Honderd uitgezochte werken krijgen we voor niets. Het lees- geld moet hiervan opgestuurd worden. Van de boeken, die opgehaald worden, wordt het leesgeld besteed voor den aan koop van een biljart. Er zal ook ruime keuze zijn in vakboeken. Eenige leden zullen zooveel - mogelijk boeken ophalen. De bibliothecaris is er reeds. Eén schitte rend kérstprogramma is in 't verschiet. Onder de sprekers die zich voor dezen winter beschikbaar stelden zijn wel de voornaarhsten pater Onderwagen, pastoor Houtman, aalmoezenier Noordman, enz. De moderator deelde nog mee, dat voortaan eerst het uitspanningsgedeelte kwam, waarna men om half 10 gezamenlijk naar de kerk zou gaan, opdat de zegen van bo ven de K.J.M.V. doet .groeien en bloeien. Het thema van besprekingen is wel in orde en spreker hoopte op aller mede werking. Een dankbrief van de filmactie was ingekomen en werd voorgelezen. Het bestuur moet nog met een lid worden aangevuld. Ook zullen dezen winter weer eigen sprekers optreden. Ten slotte vroeg de moderator nog de spontane medewer king der leden yoor een gezegende en krachtige actie. Hierna sluiting met den K.J.M.V.-groet. De rest van den avond werd nu verder in gezelligheid doorge bracht. NIEUWKOOP Sluis te Slikkendam. Aangezien hier naar herhaaldelijk gevraagd wordt zij er op gewezen, dat de nieuwgebouwde sluis te Slikkendam een lengte heeft van 21.50 M., een breedte van 4.40 M., een diepte van 1.90 M., ofwel 1.80 M. langer dan de vorige sluis, 0.70 M. breeder en 0.50 M. die per. Mond- en klauwzeer. De veeziekte mond- en lkauwzeer breidt zich in deze gemeente zeer snel uit. Thans zijn reeds ruim "70 veestapels door deze besmettelijke ziekte aangetast, zoodat er bijna geen boer derij in deze gemeente meer is waarvan het vee nog vrij van deze ziekte is. Geboren: Anke Marjolein d. van J. J. Derks en G. J. Wiepking. Johannes Ber- nardus z. van B. de Beer en A. Teunisse. Johanna Petronella d. van H. W. van Zoest en J. C. Bunnik. Getrouwd: J. Balvert 26 j. won. te Zegveld en C. Steenbeek 24 j. Ondertrouwd:. P. J. Negrijn 19 j. won. te Amsterdam en L. van Koert Wd. 19 j. E. van der Sar, 31 jaar en G. Vis 24 j. won. te Ter Aar. RIJPWETERING EEN ORANJEFEEST ZONDER ORANJEZON. Dinsdag en Woensdag heeft Rijpwetering het Oranjefeest gevierd, helaas, zonder het traditioneele zonnetje. Hoewel sedert 1929 hier geen jaarlijksche feestdag was gevierd, meende men toch het regeeringsjubileum niet ongemerkt te mogen laten voorbij gaan en zoo werd eenige weken geleden op initiatief van eenige jongeren alhier een Oranjevereeniging opgericht, die al aan stonds ruim 200 leden telde. Hierdoor was niet slechts de feestviering voor dit jaar. mogelijk, maar verzekerde men zich tevens voor de toekomst weer een jaarlijkschen feestdag. Het actieve bestuur der jonge vereeni ging had ditmaal beslag weten te leggen op een zeer gunstig gelegen perceel wei land,eigendom van den heer J. v. Benten, waar reeds iii 't begin dezer week vele ver makelijkheden werden opgebouwd. Dins dag n.m. te één uur nam het feest een aan vang met de spelen voor de schooljeugd, die gelukkig door een stralende zonneschijn werden begunstigd. Terwijl de orgels van zweefmolen en luchtschommel elkaar in geluidsterkte trachtten te overtreffen be streden de kinderen der verschillende klas sen elkaar in verschillende wedstrijden om de door het bestuur aangekochte prijzen te bemachtigen. De uitslagen waren als volgt:. Meisjes 1ste klas, bal'dtagén: 1ste pr. Rina v. Keil, 2de pr. Agnes Bórst, 3de pr. Julia Beelen. Jongens 1ste klas, blokjesrapen: lste pr. Herman Zóefmelk, 2de pr. Piet Borst C.zn., 3de pr. C. HaSsing. Meisjes 2de klas, blokjearaperi:: fste pr. Toósje Koot. Jongens 2de klas, hoepelen: lste pr. Piet v. d. Meer, 2de pr. H- Vaneman, 3de pr. H. Semp. Meisjes 3de en 4de klas, korfbal: lste pr. R. v. d. Kwet, 2de pr. Jo Straathof, 3de pr. Dora Dongelmans. Jongens 3de en 4de klas, zakloopen: lste pr. W. Weenink. Meisjes 5de, 6de en'7de klas, wasch-ophan- gen: lste pr. Ria Jagers, 2de pr. Dora Straathof 3de pr. Corry Koot. Jongens, 5de, 6de en 7de. klas, hardloopen met hindernis sen: lste pr. A. Oudshoorn, 2de pr. Job v. <L Poel, 3de pr. S. v. d. Willik. Nadat de kinderen flink waren onthaald en nog gra tis een toertje hadden gezweefd, was voor hen het programma van dezen middag ten einde en trokken allen voldaan huiswaarts. Op het feestterrein en in de café's bleef een gezellige drukte heerschen tot bij midder nacht. Woensdagmorgen om" half negen werd de eigenlijke feestdag geopend door een paar herauten te paard, die met hun fanfares de menschen naar buiten lokten. Onderwijl had zich de schooljeugd verzameld op het speelterrein der R.K. school, en trok men in optocht met de fanfare der heerlijkheid Hoogmade het geheele dorp door. Daar deze wandeling al die jonge mondjes graag had gemaakt, vielen de versnaperingen, na af loop door het bestuur rondgedeeld, in goe de aarde. Ook de kleinen trokken daarna welgemoed naar het feestterrein, waar toen reeds een gezellige drukte heerschte. Om tien uur ving het rin'grijden aldaar aan, waaraan door zóóveel paren werd deelge nomen (er waren er wel tachtig), dat het bestuur zich genoodzaakt zag alle herkan- singsritten achterwege te laten. Hoewel in vlot tempo werd gereden duurde het toch nog tot bijna half één eer de beslissing ge vallen was. Winnaressen en winnaars wer den de dames: Rotteveelv. d. Zalm, mej. J. v. Benten en mej. Dora Borst, en de hee- ren A. Bisschop, J. Pijhacker en C. Strijk S.zn. Ondertusschen hadden de wolkenmassa's zich steeds onheilspellender samengepakt aan het luchtruim en eer te twee uur de verdere vermakelijkheden een aanvang na men, viel er reeds een druilerig regentje, dat bijwijlen de afwerking van het pro gramma bijna onmogelijk maakte, zoodat tenslotte het laatste nummer wegens gebrek aan belangstelling moest vervallen. Bij het tobbetjesteken werende eerste prijs gewonnen door een der jongste deelnemers n.1. Job Duivenvoorden, 2de pr. P. Meyer, 3de pr. J. Oudshoorn. Het touwtrekken had het volgende resultaat: lste pr. G. Ganze- vles, 2de pr. D. Weenink, 3de pr. A. Rotte veel. Tenslotte werd voor dames nog een wedstrijd gehouden in. slofloopen, waarbij de dames A. Borst J.d., M. Hillenaar en Jaantje v. Zeil achtereenvolgens de drie prijzen behaalden. Daar de druilerige mot regen tijdens deze spelen tot een ware stortbui was aangegroeid, is het geen won der, dat er langzamerhand geen enkele be langstellende toeschouwer op het feestter rein bleef, zoodat de diverse vermakelijk heden aldaar al vroeg in den avond geslo ten werden. In de café's echter bleef de feestelijke stemming bij een gezellig dansje voortduren tot het sluitingsuur. Het bestuur der pas opgerichte Oranje vereeniging mag met voldoening terugzien op deze spontane viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin en wij wenschen het van harte, dat het nog menigen feestdag moge organiseeren, waar bij dan de zan bondgenoot moge zijn. ZEVENHOVEN Collecte. De collecte, gehouden ten bate van de Blinden-inrichting te Wolf- heze (voor alle gezindten) heeft opge bracht ongeveer 11.Dit is belangrijk minder dan andere jaren. Schouw. Op 28 September zal van wege het gemeentebestuur schouw wor den gedreven over de door het dorp loo- pende ringvaart. Tot voor 1937 geschiedde dit krachtens polderkeur, nu volgens de politieverordening door de aangrenzende eigenaren ieder voor de helft. Mond- en klauwzeer. Deze veeziekte breidt zich schrikbarend uit. In een tijds verloop van ruim een week zijn reeds 45 gevalen ter secretarie aangegeven. Eénrund is aan de ziekte bezweken. KATWIJK AAN ZEE Bommen. Voor de derde maal is hier een rookbom op het strand aangetroffen. Dit zijn bommen door een vliegmachine af geschoten doch niet tot ontploffing geko men. Afgesneden. Naar we vernemen is het niet uitgesloten dat de nieuwe brug in den verbindingsweg Oegstgeest-Hoornbrug een vaste brug wordt. Daardoor zou de verbinding voor de loggers IJmuiden-Kat- wijk-Zee geheel worden afgesneden. Wan neer men bedenkt dat de laatste jaren al het mogelijke is gedaan om een verwijding IJmuiden-Katwijk mogelijk te maken, kan men zich ook indenken dat de reeders te Katwijk zich zeer bezorgd maken over die plannen. Deze zaak heeft dan ook de be langstelling van de belanghebbenden. SASSENHEIM De nieuwe rijksweg. Ofschoon de nieuwe weg bijna 3 maanden in gebruik is, wordt er aan en langs nog volop ge werkt. Aan den Warmonderdam is men druk doende de op- en afritten van en naar Warmond klaar te maken. Het rijwielpad kan thans vanaf de Was- beek in de richting Amsterdam gebruikt worden. Opmerkelijk spoedig is men daar langs aan de hooge brug over de Ringvaart. Personen die niet te ver Noordelijk van de Gouverneurlaan wonen is aan te raden bij eventueel bezoek aan de Kaag of Haar lemmermeer het nieuwe fietspad vanaf het viaduct Minne weg te benutten. Het is veel korter en men voorkomt het overzetten met pontveer of bootje. Bij de brug over de Sassenheimer Vaart maakt 'het rijwielpad een grooten zwaai, dit in verband met de verbinding van den provincialen weg Sassenheim-Noordwijk. Bezoekers van de Kaag moeten direct na het passeeren van de brug over de Ring vaart den daar aanwezigen trap afdalen. Richting Abbenes en verder kan men ge woon den weg volgen. Auto te water. Gisteravond ongeveer 6 uur is op den Rijksstraatweg bij den Warmonderdam onder Sassenheim een automobilist, komende van Leiden, waar schijnlijk door de gladheid van den weg geslipt, waardoor hij de macht over het THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANÜSUUR KEURING Luxor: 100 mannen en één meisje (Deanne Dur- bin, Leopold Sto- kowsky). Een huwelijk in Monte Carlo (Ida Wüst, Theo Lingen, Hans Junkermann). Romantisch- humoristisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Casino: F. P. 1 antwoordt met. (Hans Albers, Sybille Schmitz, Pe ter Lorre). Moord in het politie bureau. (Reginald Denny). Sensationeel Sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag ook van 47 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur, matinée. Goedgekeurd v. volwassener Trianon: De godin van de jungle (Dorothy La- mour, Ray Milland). 'n Reuze type (Da nielle Darrieux, Al- bert Préjean). Avonturen Humoristisch lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Lldo: Rosalie (Eleanor Po well, Nelson Eddy). Niet recht snik (Pat sy Kelly, Thelma Todd). Roman tisch- humoristisch Komisch lederen avond 8.15 u. Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag half drie mati née. Goedgekeurd y. volwassenen Rex: Moederlied (Benja- mino, Gigli, Maria Cebotari). Een jongen van sta vast (George O'Brien). Romantisch Sensationeel lederen avond 8 uur. Zondag van 27 uur Eiken werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen stuur verloor, en met de auto plot seling naar links uitweek en in het wa ter terecht kwam. De chauffeur van een passeeren de vrachtauto wist den automobi list Tjit zijn benarde positie te verlossen en de auto, die nogal beschadigd was, weer op het droge te krijgen. Een en ander gaf nogal stagnatie in het drukke verkeer. WARMOND Vertrokken: M. P. van Eeden naar Noordwijk H. v. d. Sleet naar Oegst- geest D. J. van Rijn naar Maartensdijk O. R. Lampo naar Leiden P. de Groot naar Voorhout A. E. Hooge werf naar Amsterdam J. Zoutendijk naar Sassen heim L. van Seggelen naar Leiden L. P. Vester naar Westerblokker G. W. Lemmers naar Honselerdijk Ph. T. van der Heijden naar Harenkarspel P. C. Groenendijk naar Nieuwer Amstel. Gevestigd: Th. van Nóbelen van Leiden A. Hekker van Leiden J. Olyer- hoek van Alkemade C. M. Ganzevles van Alkemade M. S. van Dam van Lei den L. Ollesch van Leiden M. Petri vain Arnhem J. Baak van's-Gravenhage C. J. van Klink van Alkemade P. van Nobelen van Voorschoten M. P. van Eeden van Katwijk J. C. Jansen van Uithoorn. 1250 MAAL „DE ROZENKRANS". Ter herdenking van de 1250ste opvoe ring van het tooneelstuk „De Rozenkrans", door het gezelschap „De Vereenigde louwspelers", onder leiding van Pierre J. Mols, zal dit tooneelgezeJsehap, te be- 'ginnen op 2 October, een tournee maken. O.a. worden voorstellingen gegeven te Arnhem, Henglo, Doidrech, Eindhoven, Haarlem, Zwolle, Enschede, Tilburg en Winschoten. De hoofdrollen worden vertolkt door Enny de Leeuwe en Pierre Mols. Uitgesproken: H. J. Christiaanse, wagenmaker, No o r d w ij k-B i nn en; cur. mr. G. H. Wissenburgh te Leiden. Opgeheven: F. Hövig, Zoeterwoude. W. Mulder, Leiden. Binnen 30 meter van een bran dende straatlantaarn staande be hoeft uw auto binnen bebouwde kommen geen eigen verlichting te voeren

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7