ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER TEGEN BOOM GEBOTST. Aan verwondingen overleden. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft zich op den verkeersweg HorstVenray een noodlottig ongeluk voorgedaan, dat den 29-jarigen slager L. Smits uit Cuyck het leven heeft gekost. Deze reed op zy'n motorfiets met mati ge vaart langs het uitspanningsoord „De Nieuwe Lind", toen hij door onbekende oorzaak in botsing kwam met een boom. De man werd ernstig gewond en is naar het St. Antonius-ziekenhuis te Horst overge bracht. Kort na aankomst aldaar bezweek hij aan de bekomen verwondingen. Het slachtoffer was ongehuwd. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Beide inzittenden kwamen er goed af. Onoplettendheid van den bestuurder van #en luxe-auto heeft op den onbewaakten overweg in den Zuidendijk nabij Dor drecht twee menschen bijna het leven ge kost. De heer C. K. uit 's-Gravendeel, die per auto van Dordrecht kwam, reed over den Zuidendijk in de richting van Dubbeldam. Nabij den onbewaakten overweg stopte hij om den van de richting Dordrecht ko menden Pullmantrein te laten passeeren. Zoodra deze voorbij was, reed K. verder, doch toen hij bijna den overweg gepasseerd was, werd zijn wagen door een uit de richting Breda komenden personentrein gegrepen en tegen de afscheiding van den spoorweg geslingerd. Hierop bleef de auto hangen. Zijn vrouw was door den schok uit den wagen gevlogen, terwijl de bestuurder het voertuig door het portier kon verlaten. Bei den hadden slechts lichte verwondingen be komen. De auto werd aan de achterzijde -totaal vernield. Het ongeval is geheel aan de onoplettend heid van den heer C. K. te wijten, die ter plaatse goed bekend is. „Vad." LIJK BIJ ONBEWAAKTEN OVERWEG GEVONDEN. - Gisterochten ongeveer half zes werd -door een machinist aan het dienstpersoneel van het seinhuis te Udenhout gemeld, dat tusschen Udenhout en Berkel langs den .spoorweg een lijk gevonden was. Onmiddellijk heeft men den gemeente en rijksveldwachter gewaarschuwd. Even .voorbij den onbewaakten overweg ont dekte men het verminkte lijk van den 64- jarigen A. A. V., verpleegde van het St. Felix-gesticht in Udenhout. Een onderzoek wordt ingesteld. Het stof- .felijk overschot is naar het ziekenhuis ver voerd. ECHTELIJK DRAMA TE OUDGASTEL. .Man brengt zijn vrouw zes messteken toe. Te Oudgastel bij Roosendaal heeft zich Woensdagmorgen vroeg een drama afge speeld tusschen de jeugdige echtelieden F. Lambrichts en zijn vrouw. Hij had voort durend oneenigheid met zijn echtgenoote, die hij er van verdacht betrekkingen te on derhouden met zekeren T., met wien de vrouw wel eens ging smokkelen, meldt het „Vad." Toen op den nationalen feestdag een op tocht door het dorp trok, waaraan ook L. deelnam, zeide hij zijn vrouw thuis te blij ven om op de kinderen te passen. L. dronk rijkelijk van het gerstenat, dat overvloedig _ep een praalwagen in den optocht aanwe zig was. Toen hij 's avonds na nog verschil lende café's te hebben bezocht, huiswaarst kwam, was zijn vrouw niet aanwezig. Woe dend en in een vlaag van jaloerschheid ging -hij er op uit. Hij ontmoette zijn echtgenoo te in de Vierschaarstraat, waar hij haar met een mes 6 steken in hoofd, hals, borst, rug en onderlijf toebracht. De vrouw zak te hevig bloedend bewusteloos aan den kant van den weg ineen. Haar man bleef den heelen nacht bij haar zitten. Eerst in den vroegen morgen werden zij door voor bijgangers opgemerkt, waarop zij naar huis gingen. Hij zette de vrouw, die veel bloed verloren had, op zijn fiets en bracht haar zoo naar de woning. De politie, die zich met geweld toegang tot de woning moest verschaffen, vond de vrouw met bloed overdekt te bed liggen. Zij werd in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis 'gebracht. Hoewel zeer ernstig, blijkt haar toestand niet hopeloos. Bij onderzoek door rijks- en gemeente- veldwacht werd een met bloed bevlekt mes .gevonden, dat aan L. toebehoorde. Beiden weigerden aanvankelijk een verklaring af te leggen, doch gisteravond laat heeft de vrouw in het ziekenhuis, na door haar broer bezocht te zijn, een volledige beken- tenis ten nadeele van L. afgelegd. De dader is niet gearresteerd, zulks met het oog op de kinderen, die dan onver zorgd zouden achterblijven. iHu HB -23 Na het rooken. NACHTELIJKE BRAND LN WOONHUIS TE APELDOORN. Bewoners met moeite gered. In den nacht van Woensdag op Donder dag ontstond brand in het perceel aan de Oud-Beekbergerweg 94 te Apeldoorn, waarin de kruidenierszaak en sigarenwin kel van den heer Dijkslag zijn gevestigd. In zeer korten tijd stond het pand in lichter laaie. Zoo snel grepen de vlammen om zich heen, dat het gezin, bestaande uit man, vrouw en een kind, op het plat moest vluchten. Een buurman, de heer Wissink, redde hen met een ladder uit hun benarde positie. Ondanks snel optreden van de Apel- doornsche brandweer, brandde het geheele perceel uit. Het huis er naast, bewoond door den heer Wising bleef gespaard. WOONHUIS UITGEBRAND. Van den inboedel kon niets worden gered. Gistermiddag omstreeks vier uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de woning van den heer K. G. Pot, gelegen aan de Oldenzaalschestraat te Hengeloo. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat, hoe wel de bewoners thuis waren, er van den inboedel niets kan worden gered. De ziek te bed liggende echtgenoote van den heer Pot kon in veiligheid worden gebracht; zij is bij familie ondergebracht. Het aarfwezige geld kon tijdig meegenomen worden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch moest zich bepalen tot het omver halen der muren en het dooven van de smuelende rsten. De bewoner was verze kerd. KWAJONGENS ONTSTAKEN HET VREUGDEVUUR. Autoriteiten en feestgangers vonden nog slechts een rookenden puinhoop. Bestaat er vooij een Hollandschen jongen eigenlijk wel een grooter vermaak dan er gens op een weiland wat planken en lorren bij elkaar te sleepen en een vuurtje te sto ken? Hoeveel zeer achtbare leden onzer samenleving, die het begrip brandstichting met gerechtvaardigden afschuw van zich wijzen, hebben niet in hun jeugd ijlings de vlucht genomen bij het verschijnen van een rij blinkende knoopen, terwijl het „fikkie" zijn rookwolken hemelwaarts stuurde? Geen wonder dan ook, dat de vele vreug devuren, ter gelegenhreid van het regee- ringsjubileum in ons land ontstoken, de bij zondere aandacht hadden van alle toe schouwers op lagere school leeftijd. Maar toch één ding ontbrak aan de volmaakte vreugde van deze vuurtjes: zij waren ge oorloofd. Een geoorloofd vuurtje is eigen lijk maar een half vuurtje. Zoo schijnen ten minste eenige jeugdige Hoekenaren er over gedacht te hebben, al dus de „Tijd", toen zij te Hoek van Hol land een grooten brandstapel op het strand Wonden, die later op den avond in tegen woordigheid van vele autoriteiten, ja, in 't bijzijn van de blinkende knoopen, zou wor den aangestoken. Op het oogenblik dat deze, tot dusver onbekende jongelieden, den brandstapel vonden, waren de auto riteiten mitsgaders de verdere bevolking van Hoek van Holland, bezig met een fees- telijken optocht achter lampions en mu ziek. En terwijl men aldus den tijd ver beidde voor de ontsteking van 't vreugde vuur, lekten clandestiene vlammetjes aan den brandstapel op het strand, die al spoe dig een heusch vuurtje werd: metershoog en ongeoorloofd. Toen de feeststoet bij den brandstapel arriveerde, vond men nog slechts een puinhoop en de eenige toe schouwers van dit volmaakte vuurtje had den zich bescheiden teruggetrokken. Toen heeft men een officieel vuurtje ge stookt van dennenhout uit de nabijgelegen boschjes. Maar het was lang zoo mooi niet. Het leek er niet naar.... EEN HALF MILLIOEN „VERLOREN" VOORWERPEN. De Spoorwegen hebben het er druk mee. Dat er nog heel wat vergeetachtige rei zigers zijn, moge hieruit blijken, dat over 1937 aan het bureau gevonden en verlo ren voorwerpen der Ned. Spoorwegen te Utrecht niet minder dan 4 9 6 2 6 verzoe ken ontvangen werden van reizigers om op sporing van in de treinen vergeten voor werpen .Zoo'n hoog cijfer was nog niet be reikt; een record dus! In 35955g evallen konden aan de rei zigers de vergeten voorwerpen weer te ruggegeven worden. KOSTBAAR COLLIER TERUG GEVONDEN. De vorige maand verloor een dame uit Arnhem, die in een hotel te Domburg lo geerde, een paarlen collier ter waarde van ongeveer 1800 gulden. Zij volgde den ge- bruikelijken weg en deed per omroeper mededeeling van het verlies. Het collier werd echter niet gevonden. Een kamer meisje in een pension herinnerde zich, dat zij een kind van een badgast met een col lier had zien spelen. Zij deelde dit den va der van het kind mee en wees hem er op, dat dit collier wel eens het verloren sie raad zou kunnen zijn. De vader schonk echter geen aandacht aan het verhaal van het meisje. Nadat eenige weken verloopen waren, schreef het meisje een brief aan de dame, die inmiddels naar Arnhem was te ruggekeerd. Deze zond den brief door naar de maatschappij, waarbij zij verzekerd was. Een inspecteur van de maatschappij stelde een onderzoek in en het gevolg was, dat het collier te Hillegersberg tusschen het speelgoed van het kind te voorschijn kwam. De schranderheid en de vasthou dendheid van het kamermeisje zijn door de verzekeringsmaatschappij ruimschoots be loond. MET EEN SCHEEPJE VAN VIER TON OVER DEN OCEAAN! Relaas van een avontuurlijke reis. Na een zeer avontuurlijken tocht, die meer dan een jaar geduurd heeft, is gis teren de gewezen Noorsche loodsboot „Holland" in Nederland teruggekeerd. Op 22 Augustus van het vorige jaar vertrok het scheepje van IJmuiden met een be manning bestaande uit twee personen, te weten schipper J. G. Kuyt en Dirk Hofman, twee onverschrokken Zaankanters, die het stoute plan hadden opgevat om met een vier ton meetend zeilscheepje een reis om de wereld te maken. Thans ligt de „Holland" gemeerd aan de Berghaven te Hoek van Holland, en zelfs daar maakt zij een nietigen indruk, temid den van de talrijke jachten, die op het oogenblik ligplaats genomen hebben in verband met de zeilwedstrijden, die Zon dag a.s. alhier gehouden zullen worden. Wat schoonheid betreft, kan de „Hol land" de vergelijking met deze jachten al lerminst doorstaan, aldus het „Hbld." maar toch zou schipper Kuyt zijn schip, waar aan hij in het afgeloopen jaar is gaan hech ten, niet gaarne ruilen voor die sierlijke jachten. „Je kan een jacht het best verge lijken met een renpaard en de „Holland" met een stevigen „bierbrouwersknol", zoo zeide hij, toen hij ons in de kajuit van zijn schip het relaas deed van zijn avontuurlijke reis, die hij, naar hij zeide, heeft gemaakt om de naam van Nederland als zeevarend volk hoog te houden. „Een renpaard moet zooveel mogelijk ontzien worden", aldus schipper Kuyt, „maar een bierbrouwersknol trekt zijn zware kar door weer en wind! Zoo was het ook met mijn „Holland". Die heeft de ruwste zeeën glansrijk doorstaan. Er heb ben verhalen de ronde gedaan, dat de „Holland" bij zwaar weer in de Golf van Biscaye in het begin van onzen tocht, toen wij langs de kust naar het Zuiden voeren, totaal onbestuurbaar zou zijn geweest. Wel nu, ik kan zeggen, dat de „Holland" het geheele jaar geen moment onbestuurbaar was!" Er klinkt oprechte verontwaardiging ir. de stem van den koenen wereldzeiziger, nu het er om gaat den laster omtrent zijn schip te ontzenuwen. Mofman werd ziek. „De reden, dat ik mijn oorspronkelijk plan, het maken van een reis om de we reld, heb moeten opgeven, is dan ook een geheel andere geweest", aldus Kuyt. „Tij den dens overtocht over den Atlantischen Oceaan, dien wij van Dakar naar Zuid- Amerika hadden willen maken, werd Dirk Hofman namelijk ernstig ziek. Drie weken lang heeft Kuyt toen het scheepje geheel allen moeten bedienen, waarbij hij, om ten behoeve van zijn zieke makker koeler stre ken te bereiken, koers zette naar het Noorden. Veel heeft Kuyt daarna beleefd, zoo veel, dat er een volledig boek over te schrijven zou zijn, hetgeen hij ook inder daad van plan is. De overtocht naar Ame rika duurde 82 dagen. 71 dagen lang heb ben de beide mannen niets anders gezien dan de lucht en de zee. Slechts eenmaal ge durende dezen langen tijd was er een vlieg tuig van de Air France gepasseerd. Na in Cayenne den voorraad water en petroleum te hebben aangevuld, zette de „Holland" koers naar Paramaribo en ver volgens naar Curagao. Tijdens dezen laat- sten tocht verspeelde het scheepje een zeil, doch dank zij de medewerking van den di recteur van de Curagaosche Petroleum Maatschappij, werd het schip geheel nieuw uitgerust. Daar de tijd voor een overtocht naar Europa niet geschikt was, besloot schipper Kuyt New York aan te doen, waar hij o.a. Anthony Fokker heeft ontmoet, met wien hij filmopnamen heeft gemaakt. Intusschen was de bemanning uitgebreid, aangezien te Paramaribo de Surinamer Eugen Heinze aan boord was gekomen. Op 2 Augustus j.l. aanvaardde het drie tal de reis naar Europa, dat 4 September j.l. werd bereikt. De reis zou zelfs nog vlugger zijn gegaan, ware het niet, dat Kuyt, misleid door eenige Fransche vis- schers, de verkeerde richting had geko zen, waardoor hij het Kanaal van Bristol binnenvoer, terwijl hij dacht te Cherbourg te zijn! Maar dergelijke ongemakken zijn in de oogen van dit onverscrhokken drietal een bagatel. Hoe kan het ook anders, wanneer men een oceaanreis maakt in een klein, maar uiterst zeewaardig zeilbootje, terwijl de eenige nautische instrumenten, welke zich aan boord bevinden, zijn: een baro meter, waarop niet werd gekeken, een klok, die niet goed liep, een kompas en een sextant! INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHSGEZELLEN VEREENIGING TE LEIDEN DE FEEST-RECOLLECTIE. Zoo viert dan morgen onze Retraiteclub haar jaarfeest. Er zal een recollectie, een opnieuw verzamelen van krachten moeten plaats hebben, èn met het oog op de re collecties, èn in verband met de Kerstre traite. En dat is noodig, want stilstaan is achteruitgaan. Te acht uur zal de vice-Praeses een H. Mis opdragen voor de leden, vooral Voor hun geestelijk welzijn. Na de H. Mis algemeene H. Communie. Dan volgt een ontbijt in het Gezellenhuis, waar alleen zij toegelaten worden, die in het bezit zijn van een programma. Te tien uur wordt de jaarvergadering ge houden. Belangrijke agenda-punten zijn: loterij 1938; jaarverslagen; bestuursverkie zing. Aftredend zijn W. Boogers en Steph. Menken, van wie de laatste niet herkies baar is, na ruim 11 jaar het voorzitterschap to hebben bekleed. Alles bijeen een be langrijke agenda. TE ONTHOUDEN. Adreswijziging moet gemeld worden aan den secretaris, C. van Tol of aan den huis meester. Sommigen zijn daar slordig in en helpen de comm. aan onnoodig werk. Het congres van onze leekenleiders wordt 24 en 25 Sept. in den Haag gehouden. Daar gaan toch alle comm. naar toe? Acht spre kers zullen diverse kwesties inleiden; districts-Senior St. Menken spreekt er over „Onze Kerngroepeeringen". Maandag 19 Sept. is een belangrijke dag voor ons district. Te 4 uur 's middags ver gaderen de Praesidenten en 's avonds te half negen de Senioren met de Commis sarissen. Deze beide vergaderingen staan onder leiding van den Centraal-Praeses, rector H. A. J. Drost. We rekenen op alle Presidenten en op alle leekenleiders. KERNGROEP. Maandag 12 September zal de eerste kerngroepavond van dit nieuwe vereeni- gingsjaar worden gehouden. Allen zijn van zelfsprekend aanwezig. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De Vice-Praeses zal spreken over „Een voorname vraag", verder zal er een korte inleiding worden gehouden door M. v. Re- mundt, een onzer leden. ONZE VERPLICHTE BIJEENKOMST. Dinsdag 13 September onze eerste ver plichte bijeenkomst van het nieuwe ver- eenigingsjaar. Wij noodigen nogmaals alle leden uit te komen. Alle leden behooren aanwezig te zijn, de gehuwden en en ook de Gezellen. Op deze eerste bijeenkomst spreekt de Centraal-Praeses. Verder zullen op dezen avond enkele voorname punten worden besproken. Een finantieel verslag zal door den Vice- Praeses worden uitgebracht en er zal wor den gesproken overhet dansvraagstuk; mogelijk hebben wij een oplossing gevon den. v.Pr a es es PROPAGANDA. In de komende weken zal er een groote propaganda worden gehouden, om nieuwe leaen aan te werven. De voorbereidingen zijn nu geschied. Commissarissen, Kolpingslijfwachters, Pa ladijnen en vele actieve leden roepen wij op. Onze actie moet slagen en zal slagen, zoo er vele leden medewerken. Ons werkprogram zal worden verspreid, Gelieve onderstaande in uw blad te plaatsen: DE FEESTEN IN LEIDEN. Feestweek in Leiden, iedereen geniet, doch ook veel lange gezichten, vooral on der het winkelpersoneel. Waarom moet de feestdag nu juist op Zaterdag vallen, daar 'n feestweek toch uit 7 dagen bestaat. Wordt er nu nooit aan het winkelpersoneel gedacht! Mij dunkt, er is toch feest voor i e d e r e n Leidenaar. Van waar nu nog de markt op zoo'n feestdag? Geen wonder, dat dan de zaken open blijven!! Wij hopen, dat er bij 'n volgende gele genheid met iedereen rekening zal worden gehouden. U dankend voor de verleende plaats ruimte. Een uit het Winkel personeel. Wij ontvingen ook nog een stuk van een bakkerspatroon, 'waarin wordt geprotes teerd tegen ret werken van de bakkers op 3 September. Ook deze inzender spreekt de verwachting uit, dat het op 3 October voor allen een feestdag zal zijn. Leest met aandacht de advertenties tn Uw Dagblad! huisbezoek zal worden verricht, een uit- noodiging voor Zondag 9 October zal wor den rondgebracht. Zondag 9 October des avonds half 9 zal de Centraal-Praeses komen spreken, dien avond verwachten wij een groote belangstelling van niet-leden. NIEUWE LEDEN. Nieuwe leden zijn van nu af reeds van harte welkom, zij behoeven niet te wach ten tot de propaganda-avond, maar kunnen van nu af zich geregeld laten inschrijven; wij hopen, dat a.s. Dinsdag, op onze ver plichte bijeenkomst, reeds vele nieuwe leden zich zullen opgeven. v.-P raeses. JONGEREN EN GEZAG. In onze hedendaagsche wereld heerscht de gezagscrisis. Talrijke jongeren, als het ware groeiend in fel egoïsme, trekken zich niets aan van het woord van ouderen; kin deren van de schoolbanken demonstreeren een eigenwijsheid bij het brutale af. De gezagscrisis wordt vooral gevonden bij hen, die te groot wel zijn voor servet en toch dwingend hun wil serveeren, alsof ouderen dat moeten slikken. Vanwaar komt dat en waartoe leidt het. Er zijn vele oorzaken en vele gevolgen; wij noemen hier de voornaamsten. Vooreerst is bij velen een ander opvoed- systeem toegepast dan de ouders zelf heb ben meegemaakt bij hun eigen vader en moeder. Er wordt ontstellend gemakkelijk toegegeven; dingen, die menschen van 20 tot 30 jaar om den drdmmel niet gedaan kregen toen ze jong waren, worden toege staan aan jongens en meisjes. Het resultaat i3 altijd bedroevend, want door het toe geven groeit het egoïsme. Een tweede oorzaak wordt gevormd door de omstandigheden van buiten af. Modern barbarisme aan de stranden etc. werkt ver woestend op de mentaliteit der jeugd; dat los-van-God-gedoe, wat door de politie en justitie maar getolereerd wordt, kweekt den gezagsloozen mensch. Want dat mag, nu ja, waarom dan bekommerd Een derde kwestie. Veldwinnend heiden dom kent niet de bron van alle gezag; dat zwamt maar wat over humanisme en neu traliteit, dat juicht vandaag rond een Koningskroon en bejubelt morgen den dic tator. Het zijn de beginselloozen, de partij- loozen; en doordat ze in alles loos zijn brullen ze 't hardst. De holle vaten van onze eeuw. Katholieke jongeren daarentegen, wetend cat het gezag van God komt, eerbiedigen dat gezag in hun ouders, in hun priesters, in de leiders van bedrijf en maatschappij, niet het minst in hun Bisschop en in Haar, die onze Koningin is. S e v e r u s. ONZE TAAK. Het spant weer in Europa. Elk oogen blik kan de oorlog brengen. Als men toe geeft, is het, omdat men nog niet klaar is. De Volkenbond kan geen redding brengen. Niet omdat de gedachte ervan niet goed is, maar het eigenbelang overheerscht en men wil geen offers brengen terwille van an deren. Dus de ware reden is het gebrek aan naastenliefde. Ons woord kan hierin geen verandering brengen. Het reikt niet ver genoeg er zijn reeds genoeg woorden aan verspild. Maar wij, Kolpingszonen, dus keur-Katholieken kunnen in onze omgeving, door ons voor beeld, de naastenliefde terugbrengen en zoo medewerken aan de hervorming der wereld. Laten wij daarom in onze omgang alle ergernis vermijden en bestrijden, alle wrok onderdrukken en alle verachting voor zwakken uitbannen. Laten wij loyaal zijn tegenover het ge zag, zonder rancune te zoeken bij een be risping, en, zoo als een St. Franciscus, pre diken met de daad. P. EEN AFSCHEID. Zooals allen reeds hebben vernomen, zal cnze Senior onze vereeniging verlaten. 18 September zal de officieele avond zijn, waarop wij afscheid nemen van onzen Se nior. Op eenigszins feestelijke wijze moet cit geschieden om zoo onze dankbaarheid te toonen voor alles, wat hij voor onze ver eeniging heeft gedaan. Dien avond zal de v.-Praeses hem namens bestuur en leden toespreken. Ondergeteekende kan niet nalaten om van deze gelegenheid gebruik te maken om enkele woorden te schrijven. Gaarne hadden wij onzen Senior nog eenigen tijd in ons midden gehad, maar an dere plichten roepen 'hem. Wij vergelijken onze vereeniging zoo gaarne met het ge zin, welnu in dit groote gezin gaat onze cudste broer vertrekken om een nieuwe loopbaan te kiezen; een dergelijk afscheid is uiteraard niet aangenaam, en zeker hier niet, vooral wanneer wij onze gedachten laten uitgaan naar den tijd, welke hij als Senior met de commissarissen onder lei ding van den Gezellen vader heeft gewerkt aan het groote Kolpingsideaal. Ten volle heeft hij beantwoord aan de verantwoorde lijke taak, welke hem als Senior was opge legd. Niet alleen door woorden, maar voor al door den daad heeft hij ons, commis sarissen, weten te beïnvloeden, zoodat ook wij beter onze taak leerden begrijpen. Wij zijn hem voor dat alles dankbaar. Wij wenschen hem toe veel succes en veel voorspoed in zijn nieuwe loopbaan, wij zullen in deze dagen God bidden om Zijn onmisbare zegen. C. B. Alle leden worden bij deze uitgenoodigd om Zondag 18 September tegenwoordig te zijn bij het officieele afscheid van den Se nior; niemand ontbreke, Uwe aanwezig heid is een plicht, waardoor gij toont te waard eer en, wat hij in de vele jaren van zijn Senioraat voor onze vereeniging heeft gedaan. v.-P raeses.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6