RIJNSTREEK Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 l_ifc.Mhfc.mt Gisterenavond kwam de raad der ge meente Leidschendam in-openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Keijzer. Aanwezig alle le den, waarn. secretaris is de heer J. J. J. v. d. Akker. Na de gebruikelijke opening herdenkt de voorzitter het 40-jarig regeeringsjubi- leum. Aan H. M. wordt een gelukwensch gezonden. De heer Vink beantwoordt de rede van den voorzitter. Bij het voorstel tot instelling van een Commissie van Bijstand voor de lichtbe- drijven en vaststelling van het reglement stelt de heer v. d. Bosehvoor om min stens 1 maal per maand te vergaderen, welk voorstel door B. en W. wordt over genomen en goedgekeurd, terwijl tot leden der Commissie worden benoemd de heeren N. Willemse, K. Vink, J. Koerts en J. C. v. d. Bosch. Het voorstel in verband met de berging van straat- en huisvuil wordt op voorstel van den heer Vink eerst in geheime ver gadering behandeld. Na heropening der openbare vergadering deelt de voorzitter mede, dat het voorstel door B. en W. is teruggenomen ter nadere bespreking. Instelling van „Maatschappelijk Hulpbetoon". Het voorstel tot opheffing van de Bur gerlijke Armbesturen der voormalige ge meenten Stompwijk en Veur en instelling van een gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en vaststel ling van een reglement vraagt lange be sprekingen. De heer Kerkhoff is het met art. 5 niet eens; hij wil het bestuur samen stellen uit een voorzitter, 2 leden van den Raad, 2 leden uit vereenigingen van lief dadigheid en 2 leden uit andere groepen, waarvan minstens 1 lid een vrouwelijk lid zal zijn. De heer Vink dankt B. en W. en zet uit een, hoe hij zich de samenstelling der commissie heeft gedacht en hoopt, dat alle leden zich daarmede zullen vereenigen. Tenslotte wordt met algemeene stemmen aangenomen o.m. artikel 11 op 1 punt na te schrappen, waarna de geheele verorde ning z. h. s. wordt aangenomen; de heer Kerkhoff wenscht aanteekening dat hij tegen art. 5 is. Het voorstel tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met de R. K. Bouw- vereeniging „Eensgezindheid", wordt z. h. VAN LEIDSCHENDAM s. aangenomen, evenals het voorstel dit na een opmerking van den heer Vink en na de noodige toelichting tot het verleenen van een verhoogd voorschot aan de R. K. Woningbouwvereeniging „St. Willibrordus" voor de verbetering van schuurtjes en erfafscheidingen. Tot leden in de Commissie voor Geor ganiseerd overleg voor ambtenaren en werklieden worden, na een voorstel van de R. K. fractie, benoemd de heerpn N. Willemse, J. de Langen en K. Vink en als plaatsvervangende leden de heeren Th. Blokland, G. Kranenburg en J. C. v. d. Bosch. Het voorstel van B. en W. tot het be noemen van een commissie voor de her ziening der bouwverordening wordt z. h. s. aangenomen, terwijl overeenkomstig dit voorstel worden benoemd in deze Commissie als voorzitter wethouder H- A. Smits en als leden de heeren' Vink, Schra- der en Koerts. Het voorstel tot vaststelling van een verordening op de keuring van vee en vleesch wordt door B. en W. terugenomen, wat wordt goedgekeurd. Aan de orde komt het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk over het bevaarbaarmaken van de Smjdssloot en tot uitvoering van de daar voor noodige werken. Den heer Schrader komt het voor, dat B. en W. zich' op glad ijs begeven, zij had den het Rijk dit zelf moeten laten doen. B. en W. hadden eischen kunnen stellen; hij zet zijn standpunt nader uiteen. De voorzitter antwoordt, dat de gemeen te de baas is en subsidie krijgt en de 75 pet. gegarandeerd is. Meerdere heeren voeren hierover nog het woprd, doch na toelichting wordt het voorstel z. h. s. aan genomen met alleen de heer Schrader te gen. De wijziging van de gemeentebegroo- ting 1938 wordt z. h. s. goedgekeurd, even als de wijziging van de begrooting 1938 van het electriciteitsbedrijf, dit laatste na een opmerking van den heer Kerkhoff en van den heer Zuijdwijk, die hierbij B. en W. in overweging geeft zoo spoedig moge lijk het laatste gedeelte in het voormalige Veur van het bovengrondsche net te ver anderen in ondergrondsche kabel. Z. h. s. wordt nog goedgekeurd een wij ziging in de capitulantenverordening en een converteering van een geldleening voor de Woningbouwvereeniging „St, Wil librordus". VER. KATHOLIEK LEIDEN. Zangrepetitie. De speciale repetitie voor de „Gala avond" zal plaats 'hebben Zondagmiddag half 4 in het St. Antonius Clubhuis aan de Mare. De gewone repetitie is a.s. week op Dinsdag 8.15 uur precies, eveneens in het St. Antonius Clubhuis. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 7231. Che mische Industrie Leiden. N.V. in opr. Lei den, Witte Singel 13. Vervaardiging chemi sche stoffen in den meest uitgebreiden zin. E.: Q. W. A. Bleys, Leiden. Bioscopen. Trianon. Twee groote films heeft Trianon deze ■week. ,,'n Reuze type!" en „De Godin der Jungle". In de namen ligt reeds de alge meene typeering, want die „reuse type" wordt natuurlijk niet gevonden in een of andere dramatisch filmverhaal, maar in een kluchtig spel. Het is niet duidelijk, wie nu eigenlijk die „reuze type" is. Is het de wijnhandelaar (André Roanne), die dol ver liefd is op zijn secretaresse Lucie, maar die met haar niet over liefde spreken wil, zoo lang zij in zijn dienst is en haar daarom 's Vrijdags ontslaat met de bedoeling om haar 's Zaterdags ten huwelijk te vragen? Dat,is in ieder geval een „type". Of is het de secretaresse zelf (Danielle Darrieux), die een katje blijkt te zijn, want in haar teleurstelling springt zij pardoes in het water van de Seine (het stuk speelt te Pa rijs) en na eruit gehaald te zijn, zet zij het huis van haar redder op stelten. Die redder is (Albert Préjean) al evenzeer een „reuze-type", want na zich allerlei onaan genaamheden op de'hals gehaald te hebben met die „verzopen kat", trouwt hij ten slotte met haar. En ten slotte is daar nog de zeer geslaagde „type" van Lucien Ba- roux, die als butler het leeuwenaandeel krijgt van. de teisteringen, waaraan het weerspannige kajte het huis van haar redde rblootstelt. Het gaat er in deze Fran- sche film soms wat Amerikaangch toe, maar overigens is zij geestig genoeg voor een ver makelijk amusement. Na de pauze raken wij verzeild in de wildernis op een of ander Zuidzee-eiland. Twee vliegeniers, op zoek naar een ver misten makker, lijden zelf schipbreuk op een verlaten eiland. Maar wie schetst hun en ook onze verbazing, als zij daar opeens een beeldschoon meisje .voor zich zien. Zij heeft bij geschoren wenkbrauwen, een keurige golf in het lange haar en een zeer flatteus katoentje om de slanke leden. Een echt natuurkind! Onnoodig te zeggen, dat het een Amerikaansche film is; de Amerikanen zijn wat naief. Maar zij kunnen prachtige opnamen maken en deze tech nicolor film met haar schittering van exo tisch kleuren is een lust voor de oogen. Fantastische avoiituren beleven deze vlie gers, op het eiland, dat toch niet zoo ver laten is als het aanvankelijk scheen, maar zij bewaren hun goed humeur. Vooral het humeur van Lyne Overmann (Jimmey) met zijn chimpansee is zoodanig, dat wij bij al de spanning op dit vreemde eiland toch het lachen niet verleeren. Een aardige teekenfilm, maar vooral het journaal, waarin de feestelijke huldiging van de Koningin te Amsterdam is opgeno men, completeeren dit amusante program ma. Lido. Het behoeft niet te verwonderen, dat het programma van deze week grootendeels nog staat in het teeken der jubileumfeesten. De Leger- en Vlootdag te Den Haag en Scheveningen, de feestelijkheedn te Rot terdam en Den Haag beslaan een groot ge deelte van het Polygoon-journaal, dat uit stekend verzorgd is. Het programma vór de pauze wordt ver der aangevuld met een dolle klucht „Niet recht snik" met Patsy Kelly en Thelma Todd in de hoofdrollen. De hoofdfilm van deze week is de Ameri kaansche film „Rosalie", een film met geest en gratie, melodie en vroolijkheid, vervaar digd door den bekwamen regisseur W. S. van Dijke. Deze film brengt het verhaal van een jongen cadet aan een der militaire oplei dingsscholen in Amerika (Eleanor Powell) die kennis maakt met een kostschoolmeisje (Nelson Eddy), die later echter de prinses blijkt te zijn. Haar vader is koning van het vorstendom Romanza, maar de koningin is er de baas! Er ontspint zich dan een liefdes verhaal, dat plotseling wordt afgebroken als de prinses terug moet naar haar land, om met een prins te huwen, bevel der koningin! Natuurlijk gaat het toch niet door, anders zou het liefdesverhaal geen zin hebben. De voornaamste bezigheid van den jongen cadet schijnt echter zingen te'zijn, terwijl de prinses een uitstekende danseres is, het geen door beiden zoovele malen gedemon streerd wordt, dat het dreigt vervelend te worden. Gelukkig zijn er nog andere per sonen, die de film in een andere richting stuwen; allereerst de „Koning", wiens buik- sprekerij zijn eenige ernstige bezigheid schijnt te zijn. Frank Morgan vertolkt deze rol op buitengewone wijze. Ook Ray Bol- ger brengt er de noodige vroolijkheid in en verder is het geheel rijkelijk opgesierd met grandioze balletten, zoodat de zeven kwar tier lange film de moeite van een bezoek ten volle loont. Luxor. Hoe gaat 't met films, die hemelhoog ge prezen worden? Bij de bezichtiging onder gaat men een teleurstelling. De verwachtin gen zijn zóó hoog gespannen, dat in dit aardsche leven geen vervulling mogelijk is! De faam is het optreden van Deanna Dur- bin in de film „100 Mannen en één Meis je" vooruitgevlogen Dit is nu een van de films, die, zoo is de uitspraak in tennis clubs en theekransjes, je gezien behoort te hebben. En als men de film gezien heeft?.... „Honderd mannen en één meisje" draait deze week in „Luxor", en als Deanna haar laatste lonkje en lachje naar het publiek heeft geworpen, gaan de toeschouwers op getogen huiswaarts. Het is werkelijk een heel bijzondere film. Niet omdat het scenario zoo extra-ordinair zou zijn het i s ongetwijfeld een aardig scenario doch om het fascineerend optreden van de 15- jarige Deanna Durbin! Er zijn massa's knappe film-actrices, doch de meesten zin gen als verkouden papeagaaien; er zijn vele zoet-gevooisde zangeressen, die ech ter een minder goed figuur maken op het witte doek. Deanna heeft een knap, een bij zonder mooi en lief gezichtje en zij zingt als een verliefde nachtegaal. Haar spel is van een betooverende argeloosheid, welke natuurlijk aandoet, en ook natuurlijk schijnt te zijn. In de film „Honderd mannen en één meisje" spelen honderd kerels een bij rolletje; de koningin van dit verhaal is het arme, maar vrijpostige en innemende rau- zikants-dochtertje, die een millionnair en een beroemd dirigent er toe weet te be wegen naar haar pijpen te dansen! Er werd in deze geestige film met een tik je sentimentaliteit, niet te veel en niet te weinig door honderd mannen prachtig gemisiceerd en geacteerd, doch het mid delpunt van alles is Deanna. Vóór de pauze: „Een huwelijk in Monte Carlo" een vlot blijspel, met Russische prinsen in overvloed. Het valt niet gemak kelijk een echten prins van ^en onechten te onderscheiden, wanneer de eerste in een chauffeurspakje rondloopt en de laat ste in Monte Carlo het deftige heertje uit hangt. In deze strik valt een rijke kroeg houdster uit Polen, die het in haar hoofd heeft gezet, dat haar dochtertje prinses zal worden. Dochter-lief wórdt prinses, tot groote verbazing van moeder. Een leuke film, en met de overige tezamen, een zéér geslaagd programma! Casino. De tijd van de groote Duitsche wereld films schijnt voorbij te zijn. Er komen uit Duitschland geen films meer van groot for maat, zooals eens „FP 1 antwoordt niet". En wij kunnen 't Casino-theater slechts dank baar zijn voor de reprise van dit inge nieus geconstrueerde, uiterst spannende bijna adembenemende filmwerk. Deze film uit den tijd, dat Duitschland nog groo te films maken kon, is bijna een cineas tisch wonder, ook nu nog vijf jaren later, nu toch de filmtechniek en flimverfijning zoo aanmerkelijk voortgeschreden is. Zelfs nu nog, na vijf jaren, staat een film als deze aan de spits. Wanneer men zou beweren, dat in deze rolprent een of ander fantastisch idee van Jules Verne zou zijn verwerkt, zou men er niet ver af zijn. Het is een toekomstvisie, welke van de Ufa en haar medewerkersvee 1 durf heeft gevraagd, maar welke in Hans Allbers een pracht-evrtolker vond. Het gegeven komt in het kort hierop- neer: Er wordt ingebroken in het archief van de Lennarfzwerf. De plannen voor de FP 1 van den ontwerper Droste zijn weg. De zuster van de werfeigenaars beticht den Oceaanvlieger Elissen van den dief stal. Deze heeft de plannen echter niet ge stolen, doch ze slechts naar de directieka mer gebracht. Hij wilde slechts de aan dacht op deze plannen vestigen. Dit lukt. Twee en half jaar later. Een kléine stad uit staal en glas met vlieghaven, radiosta tions, vuurtoren, werkplaatsen, hotels en hangars ligt verankerd midden in den Oceaan. Het transatlantische verkeer kan beginnen. Maar de concurrentie saboteert dit vernuftige werk. Een misdadiger, daar toe omgekocht, vernielt de radio-installatie en bedwelmd de geheele bemanning met gas. Hij laat de F.P. 1 vol loopen, opdat deze zal zinken. Het wordt een strijd op leven en dood. Men hoort nog door de ra dio het gevecht, schieten en glasgerinkel. Dan wordt het stil de F.P. 1 antwoordt niet meer. Slechts een vliegenier kan de verbinding met het drijvende eiland her stellen, maar slechts de beste piloot. Elis sen, denkt Claire Lennatrz, Elissen gaat uit liefde. Maar als hij, op de F. P. 1 aangekomen, ziet, dat zij van Droste houdt, vergaat hij van jalouzie. Wat hem betreft kan de FP 1 vergaan. Ten laatste besluit hij toch hulp te halen. Hij slaagt. Er komen schepen en vliegtuigen. De FP 1 is gered. Wie deze film nog niet gezien heeft, moet nu dit verzuim herstellen en wie haar wel zagen, kunnen haar met smaak nog eens gaan zien. Voor de pauze is er een spannenre Ame rikaansche film „De moord in het politie bureau", welke eerst op het allerlaatste oogenblik de spannende oplossing geeft. Bijzonder mogen wij de aandacht vesti gen op het ,zeer goede Polygoon-journaal van bijna een half uur van de Koninginne- feesten. Het is een prachtige en zeer uitgebreide reportage van de groote militaire parade, de feestelijke optocht in Den Haag, de vlootrevue in Scheveningen en tallooze prachtige versieringen in de groote steden. Dit journaal geeft een prachtigen en vol maakten indruk van de grootsche feesten. Een programma dus, dat wij gaarne aan bevelen. Rex Deze week wordt is Rex een reprise ge bracht van het prachtige filmwerk „Moe derlied" waarin de beroemde tenor Ben- jamino Gigli de hoofdrol vervult. Wie deze film nog niet heeft gezien moet de geboden gelegenheid niet laten passeeren, om dit belangrijke filmwerk te zien, waarin men kan genieten van voortreffelijke zang, zoo als men zelden hoort en van natuurlijk spel van begaafde artisten. De film laat een huwelijksconflict zien, dat zich afspeelt tegen den romantischen achtergrond van de opera, deels op deels achter de tooneelcoulissen. De prachtige tenor Gigli speelt de rol van den opera zanger Vanni, die gelukkig getrouwd is met Fiamma (Maria Cebotari). Bij de repetitie voor een opera verschijnt na jaren de beroemde bariton Cesare Doret weer ten tooneele. Hij was èens de minnaar van Fiamma, maar toen ze haar kind ver wachtte, liet hij. haar in de steek. Hij is intusschen ook getróuwd, maar maakt _iiet nu zijn vroegere vriendin weer lastig. Op een avond gedurende de voorstelling vindt men Doret vermoord in de kleedka mer van Fiamma, die gearresteerd wordt, docht iedere schuld ontkent. Op den avond van den moord krijgt de vrouw van Doret een ernstig auto-ongeluk en zij wordt bewusteloos naar het zieken huis gebracht, waar de dokters weinig hoop geven. Intusschen stelt Vanni wanhopige pogin gen in het werk om zijn vrouw vrij te krij gen. Hij is vast overtuigd van haar on schuld, hoewel ze hem de geheele waar heid betreffende Peter verteld heeft. Om de aandacht van de openbare meening op het onrecht te vestigen, dat zijn vrouw wordt aangedaan,zingt hij_ op Moederdag in de gevangenis zijn beroemde „Moederlied". Maar Walden (Hans Moser), het trouwe factotum van Vanni, "heeft zijn eigen ver moeden, waar de dader gezocht moet wor den. Op Moederdag bezoekt hij de vrouw van Doret in het ziekenhuis. Door de radio hoort men het Moederlied. Tot haar ontzetting hoort de stervende, die eerst thans tot bewustzijn komt, welke zware verdenking op Fiamma rust. In haar laatste oogenblikken legt zij de be kentenis af. Uit jaloezie heeft zij Doret in de kleedkamer van Fiamma neergeschoten. Nu heeft Vanni zijn vrouw en de kleine Peter zijn moedér weer turug. Voor de pauze draait een spannend filmwerk „Een jongen van stavast" waarin George O'brien de hoofdrol vervult. De film verplaatst ons naar Noord-West Ame rika waar George door zijn vader heen ge stuurd is om zich te harden in het ruwe houthakkers bedrijf. Hij geeft echter blijk niet alleen flink te kunnen werken doch ook, wanneer het noodig is, zijn stevige vuisten te gebruiken waarmede hij dan ook rake klappen weet uit te deelen. Behalve een uitgebreid journaal wordt deze week als speciale attractie vertoond de schitterende intocht van H.M. de Ko ningin en de feesten te Amsterdam. Wie niet persoonlijk in Amsterdam geweest is kan via de film de feestelijkheden mede maken en een indruk krijgt hoe druk het in Amsterdam was. Een programma dat wij volwassenen gaarne aanbevelen. ALPHEN AAN DEN RIJN DEKEN J. M. HELLEGERS. Het verloop van de ongesteldheid van den Deken gaf heden alle reden tot tevre denheid. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, Mgr. Huibers, heeft gisteravond te ongeveer 6 uur den Deken een bezoek gebracht. Binnenland DE KINDERVERLAMMING. Vanmorgen zijn te Rotterdam twee nieu we gevalen van kinderverlamming aan gegeven. De patiënten zijn een driejarig meisje eri een 12-jarige jongen. Gisteren is een geval van kinderverlam ming geconstateerd bij een zevenjarigen jongen, leerling van de christelijke school op 't Zand, gemeente Koudekerke. Buitenland SPANNING IN SUDETEN-DUITSCHE STREKEN. Praag vindt den toestand zeer dreigend. PRAAG, 10 September (A. N. P.) Ge zegd kan worden, dat met de liquidatie van het incident te Morawska Ostrawa de poli tieke crisis voorbij is, nu de onderhande lingen hervat worden. De toestand van spanning, die in het Su- deten-Duitsche gebied heerscht, is echter zeer dreigend en kan de gevreesde vonk opwekken. De opmerkelijke discipline der Sudeten- Duitschers blijkt niet langer en de betoo gingen, die de laatste dagen gehouden wor den, hebben een duidelijk provoceerend karakter. De onderhandelingen tusschen de regee ring en de Sudeten-Duitsche gedelegeerden zouden vanmorgen om 11 uur beginnen en snel voortgang vinden, mits van buiten af niets tusschenbeide komt. LEIDEN, 9 Sept. Groenten. Per 100 K.G.: Witte kool 2.50—3, Roode kool 2.40 5,50, Savoye kool 2.40, Groene kool ƒ2.20 —5.60, Prei 3.20—6, Kroten 1.20—4.20, id. gekookt 5—8, Uien 1.20—3.80, Peen 3.30 7.10, Aardappelen 23, Andijvie 2, Sla 2, Druiven 2636, Snijboonen 28 29„ Stokboonen 1529, Pronkboonen 515, Stamboonen 1429. Postelein 1 8, Spinazie 29, Tomaten A 45.80, B 4—6, C 4—5, CC 4—4.20. Per 100 st.: Andijvie 0.501.60, Komkommers 1 3.10, Bloemkool 1.5022, Meloenen 524 Salade 0.501.00, Perziken 0.5010.20, Knolselderie f 2.604.4Q. Per 100 bos: Kro ten 0.901.90, Pieterselie f 0.300.90, Ra dijs 0.50—6.50, Selderie 0.40—1.50, Bleek- selderie f 0.130.21, Peen 2.506.50, Ra barber 0.60—2.70 10 Sept. Turfmarkt. Lange turf 240.000 stuk. Prijzen per 1000 stuks laagste 7. hoogste 8. 10 Sept. Botermarkt. Fabrieksboter prima 1.42 per K.G. Boerenboter, prima 1.34 tot 1,40 per K.G. Handel vlug. UTRECHT, 10 Sept. Vee. Totaal aan gevoerd 2290 stuks, w.o. 350 runderen. Stie ren 2630 ct. per pond. Handel gedrukt, prijzen onveranderd. Slachtkoeien 2e soort 3234 ct., Slachtkoeien 3e s. 2731 ct., han del zeer kalm, prijzen gelijk. Vaarzen 150—2540, Melkkoeien 180—280, Kalf- LEIDEN. Géboren: Jannetje, d. v. A. Gaasbeek en L. Franken Cornelis Gijsbertus, z. v. G. v. Diest^n C, C. L. Krooswijk Johan- res, z. v. B. M. v. d. Walle en M. Tuuren- hout Maria Louise, d. v. G. Nortier en A. A. Toch Johannes, z. v. K. Veninga en B. Nicolai Jacobus Nicolaas Adrianus, z. v. A. M. v. d. Laan en J. P. M. Zuijder- wijk Maria Sophia, d. v. E. v. Nieulande en Th. L. Sistermans Wilhelm Arend, z. v. J. Siere en J. v. Dijk Johannes Cor nelis, z. v. J. C. Roëlandse en A. A. Owel Bartholomeus Jacobus Maria, z. v. W. C. v. d. Lans en A. C. M. Uphoff Cor nelis Lambertus, z. v. C. L. Staring en B. W. Bouman Johanna Jacobje Deliana Dina, d. v. A. v. Eeden fn W. H. Porsius Marijtje, d. v. C. Brussén en J. C. v. Vugt Adriaan Jo'hanes, z. v. W. Aarts en D. W. v. Leeuwen Johana Aagje, d. v. J. V. Dijk en A. v. d. Reijden. Ondertrouwd: C. Nijhuis jm 26 j. en C. Bink jd. 20 j. J. M. Bijleveld jm 25 j. en A. M. Bouwman jd 21 j. Overleden: A. v. Sohie, zn 5 j. W. A. de Jong, m. 71 j. koeien 190—290, Varekoeien 140220, handel weinig, prijzen onveranderd. 370 Mafere kalveren 4585, handel voor de slacht redelijk, voor het leven gedrukt, prij zen gelijk. 445 Nuchtere kalveren ƒ710, handel traag. 415 Magere varkens 2329, Schrammen 1623, 340 Biggen 10—16, handel flauw, prijzen onveranderd; 110 Magere schapen 1624, handel slecht, prijzen terugloopend. 260 Weielammeren 815, handel slecht, prijzen onveranderd laag. Kleinhandel: boter 350 K.G. 1.56, kaas 150 K.G. 50—70 ct., eieren 30.000 3.50— 4.50 per 100 st. BOSKOOP 10 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 57 ct., Hadley 5085 ct., Cladius Pernet 23 ct., Briarcliff 5074 ct., Butterfly 1530 ct., Wilh. Kordes 2527 ct., Mme Jules Bouché 5071 ct., Rosalandia 1525 ct., Florex 3056 ct., Vierlanden 3047 ct., Edith Helen 1823 ct.„ Aug. Noack 1523 ct.,e Else Poulsen 1523 ct.. Gloria Mundi 2035 ct., Paul Grampel 1830 ct., Rosa Mundi 18-30 ct., Queen Mary 2326 ct., Chrysanthen, grootbloemig 70 ct., id. tros 610 ct., Clematis Durandii 1320 ct., id. Prins Hendrik 50—72 ct., Mad. Le Coul- tr 54 ct., Lugustrum 9 ct. TER AAR, 10 Sept. Centrale Veiling. Andijvie 831 ct., Spinazie 3146 ct.. Sla 0.501.70, Vellen 7 ct., Snijboonen 0.50 180, Kas-snijboonen 2.753.05, Prinses- seboonen 1.302.55, Dubb. Stamboonen 1.90, Witte Pronkers ƒ0.65—1.05, Roode pronkers ƒ0.30—0.45, Spekboonen 0.85— 1.60, Postelein 3-^-8, Waschpeen 1 3.40, Uien 3.80, Roode kool 2.903, Sa voye kool 4.10, Oranjeappelen 0.26, Kroten f 1.802.90, Radijs 50 ct., Rabar ber ƒ2.10—2.50, Peen 4.20—5.60, Seldery 0.501.40, Bloemkool 217 ct., Meloe nen 516 ct., Komkommers .fl3, Toma ten 22.70, Zuring 12 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Sept. Groenten- veiling. Eigenheimers groote 3575 ct. per 25 K.G.; bloemkool I 14.60—20.20, idem II 8.8014, bospeen 46, sla 0.501.30, per 100 stuks; groene kool 4.805.70, uiten f 3.504.35, princesse- boonen 1824, snijboonen 2126, per 100 K.G.; waspeen 0.90—1,60, kroten 4575 ct., per kist van 20 K.G. LEIDSCHENDAM, 9 Sept. Groenten. Eng. komkommers le s. 2.103.40, 2e s. 1.201.50, wankleurige 1.101.40, Gele komkommers le s. 4.60—5.40, 2e so:rt 3 3.90, 3e s. 2.102.50. Kropsla le soort 0.601, Peen 4.806.90, Bloemkool 12.40—15.80, 2e soort 4.90—8.30, uitschot 2.504, Tomaten midd. 22.30, gr. ron den 2.20—2.60, 2e s. 2—2.20, 3e s 2. bonken 2.10—2.30. Andijvie per 100 0.70 1.80, Spinazie per 4 K.G. 3039, Poste lein 5.207.10, Rabarber per 100 bos f 2 3, Snyboonen 1821, Spercieboonen 17 —24, Prei 3.60—4, Selderie 0.70—1, Prui men 2.10—2.40. Meloenen 7—18 ct.. drui ven 1719. LEIDERDORP, 9 Sept. Eierenveiling. Kipeieren 4.505, eendeneieren 2.90 3.20, per 100 stuks; kaas 22—28 ct. boter 647' ct. per pond; kippen 3560 ct., ha nen 5065 ct., konijnen 0.151.40, een-t den 3055 ct., per stuk. VINKEVEEN, 9 Sept. Groenten. Sper cieboonen 11—25, Snijboonen 5—15, Kassnijboonen 25—26, Pronkboonen 7 10, Spekboonen 611, Stamspercieboo- nen 11—30, Spinazie 1315, Postelein 16, Roode kool 3.90, Savoye kool 5.20 Witte kool 4.10, Waspeen 6 per 100 K.G. Tomaten A 2—2.60, id. B. 2—3.10, C. 2 2.20, CC 2 per 100 p. Komkommers 1 —6, bloemkool 1.50—11.60, Kropsla 0.50 2.60, Andijvie 0.502, Bleekselderij 1 —7, Meloenen 9—20, Peen 3.50—8,20, Ra barber 1.50—3, Selderij 0.30—2.60, Pe terselie 3.10, Prei 4.30 LOOSDUINEN, 9 Sept. Groentenveiling Bloemkool le srt 5—10, 2e srt 2,10—3.30, Komkommers le srt 4.40—5.80, 2e srt 2.103.40, 3e srt f 1.101.90, Rijen kom kommers le srt 1.90—2.90, 2e srt 1.20 1.40. Gele komkommers le srt 4.50 5.20. Witte Komkommers 1.702.50. Per ziken le srt 5.10, 2e srt 3.60 per 100 stuks. Meloenen 0.06—0.23 per stuk. Stok-Princessen 17—29, Stam-Princessen 1527, Snijboonen 1822, Pronkboonen 10.3012.20, Spekboonen 14 per 100 kg. Tomaten A 44.40, B 44.80, C 4—4.40 CC 4, Bonken 4. Druiven blauwe le srt 32—38, 2e srt 24—25 per 100 kg. Spi nazie 0.070.44 per 4 k.g. Postelein 0.16 —0.39 per 6 k.g. Salada le soort 0.501.40 per 100 krop. Peen le soort 2.405.10 2e srt 1.70--1.90 per 100 bos. Rabarber 5.50, Selderij 1.10, Peterselie 0.901.10 per 100 bos. Prei 3.404.30 per 100 K.G. Andijvie 0.501.20 per 100 struik. Stoof- sla 0.12 per 6 K.G. Pepers 0.80 per 100 st. Roode kool 2—3.20 per 100 K.G. Ap- pers 1011, Peren 12—17 per 100 K( i Eieren 5.10—5.30 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3