RIJNSTREEK ZOEKT EERST HET RIJK GODS ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ALPHEN AAN DEN RIJN DE KINDERVERLAMMING. Ook lagere klassen van Ulo en H.B.S. gesloten. Het aantal gevallen van kinderverlam ming te Alphen aan den Rijn is weer met één gestegen en bedraagt thans elf. De sluiting der scholen is met één week, dus tot 19 September a.s. verlengd. Bovendien heeft de burgemeester gisteren de voor- loopige sluiting geadviseerd van de lagere klassen der U.L.O.-scholen en van de chris telijke H.B.S., zoodat slechts de kopklassen der U.L.O.-scholen en de vierde en vijfde klassen van de christelijke H.B.S. open zul len blyven. Opening Gouwe-hefbrug. De nieuwe hefbrug over de Gouwe zal Woensdagmiddag 3 uur door den Commis saris der Koningin in de Provincie Zuid- Kolland voor het verkeer worden geopend. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 13 Septem ber, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelin- gen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake de aan vraag van het bestuur der R. K. school Paradijslaan, om beschikbaarstelling van gelden voor 12 nieuwe schoolbanken. 6. Voorstel van B. en W. inzake het verleenen van. medewerking tot vestiging van een uitpad op de Zuider-Nasasustraat, ten behoeve van het aangrenzend perceel weiland van de familie van der Ent Braat. 7. Voorstel van B. en W. inzake het ge ven van namen aan eenige nieuwe straten nabij De Heul. 8. Voorstel van B. en W. inzake weder verhuring van het winkelpand Van Man- dersloostraat 1 aan Van Heuzen's Linge riehuis N.V. te Utrecht. 9. Benoeming van een lid van de le commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature van den heer H. Nijhoff. I Aanbevolen worden de heeren: 1. P. Smits, 2. H. A. van der Kemp. 10. Verdeeling van den raad in afdeelin- gen ingevolge artikel 33 van het regle ment van orde. Straatnamen in de „Heulkamp". In verband met den aanleg van straten bij de Heul, in het complex genaamd „Heul kamp" is het gewenscht over te gaan tot vaststelling van de namen voor de in dit complex geprojecteerde straten. Voortgaande op den reeds eerder door den Raad ingeslagen weg, namelijk om alle straten in een complex zooveel mo gelijk namen te geven van een bepaalde groep van, meestal historische, personen of v/el van bloemen of planten, zouden wij aan de nieuwe straten in het bovenbe doeld complex namen willentoekennen, welke de herinnering aan onze beroemde schilders levendig zullen houden. Opdracht. Voor rekening van het De partement van Defensie is ondershands op gedragen het doen van voorzieningen aan de perceelen Rembrandtstraat 25 en 27 te Leiden aan de aannemers Deerenberg en Gebr. v. Wijk, alhier. Geboren: Margaretha Maria, d. v. J. van Leeuwen en N. J. Meijer Arnoldus Maria, z. v. J. G. Sluis en J. Oostveen Jacob Willem Jan, z. v. J. H. J. Pilon en C. E. S. van Leeuwen Dirk, z. v. D. Hueting en J. Couvée. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus van der Poel, oud 25 jaar, wonende te Ha zerswoude met Petronella Adriana Maria van der Steeg, oud 27 jaar Jan Vreug- denhil, oud 30 jaar, wonende te Hazers- woude met Elizabeth van der Bijl, oud 25 jaar Hendrik Rijswijk, oud 27 jaar met Grietje Gruis, oud 24 jaar. Gehuwd: Cornells Marinus Verkade, oud 27 jaar met Huberta Bek, oud 26 jaar Klaas van der Steeg, oud 27 jaar met Alida van Soest, oud 22 jaar Johannes van Ees, oud 23 jaar, wonende te Hilversum met Hendrika Wijsman, oud 24 jaar. Ingekomen: Maria C. Grootendorst, Stevinstraat 6, van Kortenhoef Aart Tollenaar en gezin, Steekterweg 85, van Voorburg Wed. A. van der Kleijn-Snel en dochter, Prins Hendrikstraat 69, van Gouda Dirk Boot, Wilheiminastraat 43, van Haarlem Dirkje W. Kruit, Corn, de Vlamingstraat, van Hazerswoude Cor- relis Heenk, Oudshoornscheweg 120, van Leiden Jan W. Goedhart en gezin, Vis- serstraat 44, van 's-Gravenzande An- tonia van Leeuwen, Noordeinde 53, van Nieuwkoop Jacob de Lange, Goudsche Rijpad 196, van Kockengen Neeltje van der Boom, Zaalbergstraat 48, van Koude kerk aan den Rijn. Vertrokken: Maartje Spreij naar Hilversum, Julianastraat 62 Marie van Vollenhoven en gezin, naar Neuzen, Kers straat 13. BODEGRAVEN GOUDEN ECHTVEREENIGING. Maandag a.s. hopen de echtelieden Th. Telkers en H. Telkers-Elshof hun 50-jarige echtvereeniging te vieren. De bruidegom is 77 jaar oud en de bruid 72 jaar; zij genieten nog een uitstekende gezondheid. Reeds drie en vijftig jaren woont de bruidegom thans in Bodegraven en hij heeft tot voor dertien jaren een kleedingmagazijn mogen leiden. De bruid komt van Leiden, wat vele Leidenaars zich nog wel zullen her inneren. Mond-en Klauwzeer Evenals vorig jaar worden de veestapels in onze omge ving getroffen door mond- en klauwzeer Reeds thans is het vee van ruim 30 boer derijen door deze ziekte aangetast. Geboren: Johanna Maria d. van J. de Vos en G. de Heer. Ondertrouwd: T. C. Verwoerdt 34 j. en A. T. Verboom 35 j. C. A. Maat 23 j. en W. J. Gelderblom 22 j. Getrouwd: J. van der Giesen 22 j. en C. H. Hoedemaker 20 j. Overleden: P. de Jong 97 j. G. Scheepmaker 20 j. Gevestigd: G. J. Scheen, dienst bode, Emmakade 23, van Oegstgeest L. J. Heemskerk, los werkman, Emmakade 103, van Ter Aar G. van der Wilt, zon der beroep, Noordzijde 35, van Woerden G. J. Verboom, slagersknecht, Weij- land 43, van Bad Godesberg (Duitschl.) A. H. van Ravenswaaij en gezin, kap per, Weijland 80, van Barwoutswaarder J. A. Freijee, grondwerker, Emmakade 103, van Zwammerdam C. Roos en ge zin, arbeider-telegrafist N. S., Emmakade 119o, van Hazerswoude. Vertrokken: H. H. Jungeling, zon der beroep, naar Zetten, Wageningensche- straat 47b E. A. Moons, huishoudster, naar Odijk, Prov. Weg B 4 J. Blijle- ven, bakkersknecht, naar 's-Gravenzande, Hof laan 15 Joh. Schalks en gezin, ma chinist, naar Oudenrijn, Meentweg 6 E. M. A. Korse, zonder beroep, naar Oir- schot, A 14. BOSKOOP Scholen nog een week gesloten. In ver band met de kinderverlamming welke, ge lukkig geen grooteren omvang heeft aange nomen, heeft de burgemeester voorzichtig- heisdhalve besloten de scholen nog een week gesloten te houden. Alleen de Ulo-scholen zullen Maandag a.s. weer beginnen. Ook de Oranje-feesten" zal men nu trach ten doorgang te doen vinden op 20 Septem ber. Desnoods kunnen voor de kinderen aparte regelingen getroffen worden. De Zijdeweg. De werkzaamheden aan de verbreeding van den Zijdeweg onder vinden weer eens voor de zooveelste maal vertraging. Kwam eerst het weggepompte water van onder de damwand uit, thans is men binnen de afdamming op een wel ge stuit. Met het oog op de niet al te benij denswaardige doorgang voor het verkeer is het te hopen, dat ook deze vertraging spoe- dip zal zijn opgeheven. Aanrijding. Dat de Ridderbuurt langs de Gouwe een gevaarlijken weg vormt, en het verkeer aldaar voorzichtig moet zijn, wil men ongelukken vermijden, werd gis teren weer een nuchter feit, toen de heer J. v. S. uit Gouwsluis met een onverant woordelijk hard-rijdende vrachtauto in aanraking kwam. De heer v. S. greep zich aan den wagen vast, waardoor hij een nat pak mis liep, doch zijn rijwiel werd zwaar beschadigd. De politie heeft de zaak in on derzoek. HOOGMADE Jubileumfeesten Door het feestcomité is deze week het programma vastgesteld van de feestelijkhe den op den „nationalen" feestdag van Hoog- made, 27 September a.s. Zooals gewoonlijk begint ook dit jaar het feest weer met een optocht der schoolkin deren, die hierna zullen worden getracteerd. Doch ook de grooten kunnen reeds vroeg aan den slag, want om 9 uur begint het tonkneppelen. Om één uur begint het ringrijden met versierde rijtuigen, waar zoowel voor de versiering als voor het ringsteken zeer fraaie prijzen worden uitgeloofd. Daarna is het ringrijden per fiets (ook versierd zooveel mogelijk) voor jonge da mes van 14 jaar en ouder en voor jongens boven de 18 jaar. Ook voor de versiering der fietsen worden prijzen uitgeloofd. Voor jongens van 1418 jaar volgt dan bloeihpotloopen, terwijl de kinderen van 10 13 jaar zich kunnen vermaken met zak- loopen voor jongens) en knikkerloopen (voor meisjes). Als slot van dit zeer gevarieerde pro gramma staat: Onthoofding van Landru, voor gehuwde dames. Het zal er dus weer gaan spannen op Hoogmade. Wie zijn de kampioenen van het feest? De voor bovenstaande spelen en wed strijden aan te koopen prachtprijzen zullen één week voor het feest worden tentoonge steld. Tuinbouwcursus. Naar wij uit zeer goe de bron vernemen, zal, indien op dien da tum reeds de beschikking over het lokaal is verkregen, de vervolgcursus voor het tuinbou wonder wijs dit jaar weer aanvangen, op Vrijdag 30 September a.s. Indien dit op dien datum nog niet kan dan op Vrijdag 5 October d.a.v. De cursus zal weer evenals vorig jaar op Woensdag en Vrijdagavond gegeven worden. Het cursusgeld is ook weer het zelfde als vorig jaar nl. 2.50. KOUDEKERK Geboren: Klasina d. van Nicolaas v. Bostelen en Jannigje van Ommering Jan z. van Arie van der Ent en Jannigje Kouwenhoven. LEIDERDORP Geboren: Riekske d. van J. Vermeu len en C. A. J. Breukemeijer. Gevestigd: J. Schmahl en gezin H. Cremer en gezin A. W. van Bijsterveld J. H. van Doorn A. Pruis en gezin A. F. Wickel en gezin A. Gertenaar en GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Aan wezig alle leden. Bij den aanvang van de vergadering zegt de voorzitter, dat het hem een behoefte is, ook op deze plaats zijn waardeering uit te spreken voor de spontane viering van het 40-jarig regeeringsjubileum van Zoeterwoude en dankt de Zoeterwoudsche bevolking, degenen die de feesten hebben geleid en vooral die vereenigingen, die deel genomen hebben. De Burgemeester meent dan ook in den vollen geest van de bevol king te hebben gehandeld met op 31 Augus tus een telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin te zenden. Na de lezing van de notulen worden de ingekomen stukken ter tafel gebracht en voor kennisgeving aangenomen. Schoeiing in de Zuidbuurt. Omtrent de ingekomen missives betref fende de schoeiing in de Zuidbuurt, hou dende toezegging van de uitkeering uit het Werkfonds voor een bedrag van 10.500. wordt B. en W. gemachtigd tot het opma ken van een bestek, dat voor 1 November gereed moet zijn om te kunnen aanvangen, in overleg met de wegencommissie. De schoeiing krijgt daarby een lengte van 1148 M. en komt vanaf de Bakkersbrug tot aan de R. K. kerk. Aan de orde komt nu een toegevoegd agendapunt: voorstel van B. en W. tot aan wijzing van een procureur, ten einde de gemeente te vertegenwoordigen ter ge- rechtzitting van de arrondissementsrecht bank te 's-Gravenhage op Dinsdag 20 Sept. a.s., in verband met een dagvaarding ten verzoeke van Ir. A. M. Mijnlief te Gouda tot terugbetaling van een bedrag van 1200.gestort door de N.V. Schiedam- sche Crediet en Dépositobank te 's-Graven- bage op naam en voor rekening van J. Schouten te Leiden, welke diende als waar borgsom terzake van een te maken trot toir langs den Schenkelweg. Voorgesteld wordt Mrs. Bolsius en Don ders als zoodanig aan te wijzen. De voorzitter zet dit eigenaardige geval uiteen. De bouwer J. Schouten blijkt de voor hem gestortte waarborgsom te heb ben gecredeerd aan Ir. Mijnlief. Ook de Schiedamsche Bank wil aanspraak op de som maken en waar de trottoirs gelegd zijn is tegen terugbetaling geen bezwaar. De rechtbank zal nu maar moeten beslissen aan wie dit moet geschieden. Z.h.s. wordt het voorstel aangenomen. Voor de zooveelste keer komt de Begroo ting 1938 weder in behandeling. Gedepu teerde Staten dringen aan, om te voor komen dat deze sluitend wordt gemaakt met bijzondere steun uit het .werkloosheids- subsidiefonds, op enkele bezuinigingen, die artikelsgewijze genoemd, weder in behan deling komen. Omtrent volg'n. 114 jaarwedden secretarie wenscht de Raad ook thans geen verla ging toe te passen. De uitgaven voor vergaderingen, ver- verschingen en officieele ontvangsten wor den intotaal van 100.op 60.ver laagd. Subsidie Burgerwacht moet ver laagd worden. Bij vlgn. 184 stellen B. en W. voor om de raming voor de Burgerwachtsubsidie voor 1938 te handhaven, doch nu reeds te besluiten voor 1939 de subsidie met 100 te verlagen. De heer Starrenburg vindt zelfs 250. r.og zonde van het geld. De heer Paardenkooper wijst op zijn gezin J. J. Couturier en gezin J. S. Kraijestein M. L. J. Arnoldy en gezin Jac. Kroon E. Sleeboom en gezin W. van der Scheur en gezin F. Groeneveld en gezin. V e r t r ok k en: N. J. de Jong en gezin n. Ridderker K. van Beek naar Leiden J. C. Overdevest naar Leiden M. de Nie, naar Rotterdam. LEIMUIDEN Geboren: Martinus Johannes Corne lls Jozef z. van J. C. v. d. Berg en J. Mank. Adrianus Arnoldus z. van J. D. H. J. van Glabbeek en M. A. J. Heuzen. Gevestigd van Rijnzaterwoude R. Kroon en gezin, van Bussum A. C. de Vos van Amsterdam wed. A. du Pau. Vertrokken naar Noord wij kerhout W. H. Semp naar Haarlemmermeer M. E. Jansen naar Boskoop: W. Vlasman naar Arsen Velden W. van Velzen naar Velzen Driehuis R. W. Uyttewaal. NIEUWVEEN Overleden: H. Pas 76 j. C. M. v. Oosten 48 j. Geboren: Anrs. W. M. z. van F. Len- ting en E. H. Wijfjes. Gevestigd: J. Bon van Mijdrecht. Vertrokken: E. H. v. Oostwaart naar Leimuiden H. C. Vermij naar den Haag J. C. Campfens naar Driehuis. TER AAR St. Josephsgezellen. Op de eerste we- kelijksche bijeenkomst van de St. Josephs- gzellenvereeniging, die wegens omstandig heden matig was bezet, deed de vice-praeses enkele mededeelingen over het winterpro- gram, dat veel leerzaams zal bevatten. Ook de verzorging van het ontspanningsgedeelte heeft ten volle de aandacht van den fami lieraad. Verder zullen geen pogingen onaange- wend blijven om het ledental te vergrooten. Voor deze actie wordt de medewerking van de ouders bizonder gevraagd. Jongens ver slaat uw tijd houding van de vorige vergadering om- tient het nu reeds uitspraak doeri voor de Begrooting voor 1939 en wil met elke be slissing of bespreking over die begrooting wachten tot het tijdstip daar is. Ook de heer v. Leeuwen wil op de be grooting 1939 niet vooruit loopen. De voorzitter geeft toe, dat het inderdaad vooruitloopen is, maar wil om het finan cieel beleid in overweging geven nu reeds G S. ae toezegging te doen tot lagere sub- sidieering. De heer Wessel kan moeilyk nu reeds over deze zaak beslissen; het dag. bestuur van de Burgerwacht wil spr. eerst hooren of het mogelijk is met lagere inkomsten rond te komen. De heer Paardekooper blijft bezwaar maken tegen elke beslissing op de begroo ting 1939, omdat men nog niet weet hoe de totale toestand zal zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 8 voor en 3 tegen (Paardekoo per, Berg en Wessel). De subsidie „Wit-Gele Kruis" wordt we der gehandhaafd, alsook de kosten bijzon der lager onderwijs, zooals in de vorige ver gadering is beslist en waarbij toen de hou ding van den Raad te dien opzichte is ge weest eerst bij de begrooting 1939 te be slissen over het'al dan niet toepassen van het stopwetje Marchant. Eveneens wordt de subsidie van de be waarschool gehandhaafd. Bij vlgn. 283 wordt voorgesteld de pre sentiegelden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim voor 1938 te handhaven maar G.S. te berichten, dat deze voor 1939 worden afgeschaft en dat de jaarwedde van den secretaris van 25.op 20.wordt teruggebracht. De heer Starrenburg wil de presentie gelden behouden. De heer Paardenkooper heeft ook hierbij hetzelfde bezwaar en wil de presentiegel den, die 1.per vergadering zijn, behou den. Zoolang de Commissie blijft bestaan, wil spr. de leden honoreeren. Het voorstel wordt verworpen met 2 voor en 9 tegen (vóór de wethouders). Aangezien de Schenkelweg vermoedelijk komt te vallen in het tertiaire wegenplan en mede in verband met het feit, dat de voorgenomen werkzaamheden dit jaar niet meer uitgevoerd kunnen worden, wordt deze post aflossing met 1000.verlaagd. Ook het kooikeuren heeft minder gekost en kan lager geraamd worden; steun aan werkloozen kan met 600.verlaagd wor den, waardoor de extra-bijdragen steun- verleening en werkverschaffing en restant uitkeering resp. kunnen verlaagd worden met 1375.50 en 589.50. B. en W. hopen hiermede te hebben be reikt, dat de Begrooting nu goedkeuring zal krijgen. Tot leden van de commissie tot onderzoek van de aangeboden gemeenterekening en rekening waterleidingbedrijf 1937 worden bij stemming gekozen de heeren van Leeu wen, Berg en Wessel. Op verzoek van het R. K. Lyceum te 's-Gravenhage wordt voor één leerlinge een subsidie gegeven van 20. B. en W. stellen vervolgens voor om een subsidie van 10.te geven aan de V.E. E O. te Leiden; er was 25.gevraagd. De heer J. van Leeuwen zegt tegen ten toonstellingen te zijn en deze veetentoon stelling geen belang voor Zoeterwoude te achten. De uiterste zorg voor de gemeente- financiën noopt spr. deze uitgave te ver bieden. De heer Paardekooper verschilt hierover van meening, ziet een groot belang in deze tentoonstelling voor de veehouderij, dus ook zeker voor Zoeterwoude en zou als de financieele toestand het toeliet zeker meer willen geven, althans dit kleine bewijs van medeleven willen geven. De heer Tijssen wil deze financieele steun aan Leiden overlaten, dat door de veemark ten reeds zooveel profijt trekt van den land bouw. De voorzitter zegt, dat Leiden reeds 2500.heeft gegarandeerd en verdedigt het voorstel met klem. Het is de eenige re clame, die Zoeterwoude voor het belang rijkste product maakt en het is bekend, dat zelfs verschillende bedrijven prijzen met inzendingen hebben behaald. Bovendien is 10 toch niet zoo van be lang voor de gemeentekas, temeer waar voor den landbouw geen enkele uitgave wordt gedaan. De heer Wessel ziet in de V. E. B. O. een beweging van groot belang. De heer Tijssen trekt zijn bezwaar terug, nu hij weet dat Leiden reeds zooveel heeft De heer de Graaf pleit ook voor de sub sidie; op de V. E. B. O. hebben de Zoeter woudsche boeren laten zien, dat o.a. hun kaasproduct aan de hoogste eischen kan voldoen. Het voorstel komt in stemming en wordt aangenomen met 1 stem tegen, van den heer van Leeuwen. Aan de orde komt nu het adres van de samenwerkende onderwijzersorganisaties inzake leerlingenschaal, waaraan B. en W. voorstellen adhaesie te betuigen. De voor zitter wijst op het belang dat de gemeente heeft met de verlaging van de leerlingen- schaal. De heer Wessel acht het niet de weg van de gemeente zich met deze kwestie, waar over alle partijen en deskundigen in de Kamer zich reeds hebben uitgesproken te bemoeien. De heer Meijdam spreekt er zijn spijt over uit, dat dit adres zelfs een agenda punt is geworden en had het liever voor kennisgeving aangenomen. De gemeente heeft hier geen taak. Regeering en Kamer moeten dit beslissen. De onderwijzers stel len deze zaak in het brandpunt, maar er zijn nog even zoo vele en even belangrijke zaken, die in de millioenennota zijn ge noemd als noodzakelijk, die wachten op afdoening. De gemeente moet zich door deze actie niet mee laten sleepen. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons De geschiedenis leert ons, dat de menschen, door de voo :ang te willen verleenen aan het zoeken van de rijken dezer wereld, de ontwikkeling van rijkdom en wel vaart, zich niet alleen hebben blootgesteld aan het verlies van het Rijk Gods, dat zij verachtten, maar dat zij het zichzelf onmoge lijk hebben gemaakt zich rustig te verheugen in de rijken dezer aarde, de rijl dom en de welvaart, waaraan zij al het overige op offerden. R. P. Coulet. Het voorstel wordt aangenomen met 9 voor en 2 tegen (Wessel en Meijdam). Brandvrije stalzolders. B. en W. stellen voor de bouwverorde ning te wijzigen, waardoor het mogelijk wordt om ook houten zolderingen in stal len te maken mits deze aan de boven- of onderwijze of aan beide zijden met brand vrij materiaal zijn bekleed. Wethouders Onderwater zegt de minder heid van het college te vormen en geen voordeel te zien in deze bepaling. De voor geschreven beton-zolderingen zijn weinig duurder dan houten zolders met brand vrije bekleeding. Brandvrije bekleeding wordt beslist geëischt voor stallen van 5 of meer koeien of paarden. De inspecteur van' de Volks gezondheid heeft zich nader uitgespro ken en bepaald, dat de bekleeding aan de bovenzijde moet aangebracht worden om dat daar het meeste brandgevaar ontstaat. Een laag asphalt, waarover een betonlaag van 3 c.M. zal voldoende zijn volgens de inspecteur. Óp een vraag van den heer van der Krogt wordt medegedeeld, dat deze voor schriften alleen gelden voor nieuw bouw. Het voorstel'wordt nu gewijzigd en wordt gelezen, dat vrijstelling van de bepaling kan verleend worden, mits de bovenzijde van de zolder met brandvrij materiaal wordt bekleed. Omtrent het bezwaar van den heer On derwater word,t opgemerkt, dat deze be paling het maken van betonzolders niet uitsluit. Bij stemming wordt het voorstel aange nomen met 1 stem tegen, van den heer Onderwater. Perceel ƒ262 wordt onbewoonbaar ver klaard, nadat de heer Starrenburg geïn formeerd had of de betrokken eigenaar in ken is was gesteld. Aan de orde komt nu de vaststelling van het uitbreidingsplan Hooge Rijndijk II. De bezwaarschriften van den heer M. van der Velden en mevr. Weijdingh worden weer legd door een breedvoerig rapport van het instituut Stad en Landschap en waar blijkt, dat adressanten schadeloos zullen gesteld worden, wordt z.h.s. afwijzend be schikt en tot nadere vaststelling besloten. Een. verlichtingsplan. Vervolgens wordt het verlichtingsplan ter tafel gebracht. De Sted. Lichtfabrie ken te Leiden hebben een plan overgelegd, dat totaal 10.000 kost. De specificatie is ongeveer als volgt: Raad huisplan, lantaarn 94, Watertje 1 lan taarn, bij Lagerberg-brug 1 lantaarn, Gel- derswoude 19 lantaarns 1756, Zuidbuurt 7 lantaarns en 1 voorbij de kerk 1636, Schenkelweg 4 bijplaatsen 385, Vrouwen- weg 4 bijplaatsen 608, Westeinde 2290, Vlietweg 1220, enz., enz. B. en W. hebben geen voorstel in deze en willen nu nog niet de beslissing uitlok ken. De heer Starrenburg houdt nu een krachtig pleidooi voor betere verlichting. Vooral aan de Vliet wil spr. zorgen voor licht. Het is daar een moordenaarsgat, zegt spr. en het publiek heeft evenveel recht op licht als b.v. op water. De heer Paardekooper is B. en W. dank baar voor het plan, maar kan nog niet zeggen, dat er een even dankbaar gebruik van zal worden gemaakt. De zaak is zoo niet voldoende voorbereid. Spr. acht het benoemen van een commissie in deze noo- dig. Wethouder Onderwater zou deze zaak in handen van de wegencommissie willen geven. De heer Wessel meent, dat de groote uitgaven zullen gebieden de verbetering van de verlichting te bepalen tot de be bouwde kommen. Het plan wordt nu in studie genomen van de commisie voor de wegen: de hee ren Paardekooper, Meijdam en Tijssen. Bij de rondvraag verzoekt de heer Star renburg het onverhuurde vischwater in ge bruik te geven aan Zoeterwoudsche brood- visschers. De heer v. Leeuwen zou B. en W. willen machtigen tot in gebruik geven van dit water. De voorzitter blijft de voorkeur geven bij de rondvraag geen voorstellen te be handelen en zegt op de volgende vergade ring deze zaak in behandeling te zullen ge ven. De heer Starrenburg: Mocht u nog een nadere toelichting inzake de Visscherijwet willen hebben, dan zal ik die voor die ver gadering nog wel geven. De voorzitter: Mocht ik daar gebrek aan hebben, dan zal ik die dan wel vragen! Hierna wordt de vergadering gesloten.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14