RIJNSTREEK VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 NOOTDORP Verloting ten bate van de R.-K. kerk. Door B. en W. is aan het R.-K. Kerkbestuur alhier vergunning verleend tot het houden van een verloting ten bate van de R.-K. kerk te Nootdorp. De prijs per lot bedraagt 25 cent. De trekking zal geschieden vóór 1 November 1938. Collecte van de Graal. Bij besluit van B. en W. is aan de Vrouwelijke Jeugdbewe ging voor Katholieke Actie „De Graal", ge vestigd te Amsterdam vergunning ver leend tot het houden van een openbare geldinzameling in deze gemeente door mid del van den verkoop van speldjes op 24 September. Fancy-fair. Naar wij vernemen, zal in de tweede helft van de maand October een fancy-fair worden gehouden in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg. De opbrengst hiervan zal dienen voor de be strijding van de groote kosten in verband met de restauratie van de kerk en voor het verleenen van een bijdrage bij verloskun dige hulp aan minvermogenden. Evenals vorige jaren worden bijdragen voor de fan cy-fair gaarne in ontvangst genomen. NOORDW1JK Autotocht ouden van dagen. Er kon geen waardiger besluit van de Oranje- week genomen worden dan de mooie at tractie om de ouden van dagen een auto rit te doen aanbieden. Het was gistermor gen een drukte van geweld, op het Linden- plein, toen het comité, bestaande uit mevr. v. KonijnburgPlemp, mevr. Vermeulen Berkemeijer, Mej. Alie de Groot, Mej. Jo v. Kan en de heeren Jac. Vermeulen en J. van Eeden, de groote toeloop van de oud jes in ontvangst namen en ieder een plaatsje in de wagens verschaf en. Door de keurige regeling verliep dit zeer vlot, en spoedig waren 26 luxe auto's en 7 groo te bussen bemand. Onder groote belang stelling vertrok het gezelschap van 289 personen in de richting Rijnsburg. Dat de Oranjeliefde in Noordwijk alge meen is, bewees wel, dat ellen niet alleen een oranje-bouquetje droegen, doch ook allen voorzien waren van Oranje-pet of Oranje-krant je op het hoofd. Na de start werden de dames voorzien van de noodi- ge zoetigheid, terwijl de heeren hun sigaar tje in ontvangst namen. In Oegstgeest werd de groote verkeersweg opgezocht en maakten de ouden van dagen kennis met de moderne auto-verkeerswegen. In Hoofd dorp maakten zij links-omkeer en dwars door de Haarlemmermeer, ging het via Heemstede naar Groenendaal, waar de koffietafel gereed stond. Men kan zich in denken dat èn koffie èn broodjes de noodige eer werd aangedaan. De mooie natuur van Groenendaal, een goedgevulde maag en de vroolijke muziek van de Zandvoortsche Vis- schersband, welke speciaal voor deze gele genheid aanwezig was, verwekte al spoedig een opgewekte stemming en spontaan wer den de bekende wijsjes met de muziek mee gezongen, wat een allervroolijksten aanblik gaf. Nadat de tombola zijn goede gaven aan allen had uitgedeeld, steeg men weer in. Na een toer door de mooie omstreken van Haarlem werd weder halt gehouden in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond, waar de droge kelen werden gesmeerd, waardoor het weer mogelijk was, dat meni ge vreugdezang kon worden aangeheven. Deze vroolijkheid werd voortgezet in de auto's, toen deze zich weer in beweging stel den om langs Heemstede, Vogelenzang, Noord wij kerhout de oudjes weer veilig in Noordwijk te brengen. Hier verzamelden allen zich in de mooi versierde zaal van ho tel „Het Hof van Holland" en met glunde rende gezichten werd plaats genomen om de koffie met „taartjes" te gebruiken. De ge zelligheid werd hier verhoogd, doordat de heer G. Bouwhuis voor goede gramofoonmu- ziek zorg droeg en ook hier werd weer het hoogste lied uitgezongen. Namens de ouden van dagen bracht mej. Alie de Groot hartelijk dank voor de moei ten en zorgen aan de ouden besteed, in het bijzonder aan het gemeentebestuur voor de extra bijdrage dit jaar. Spr. hoopte dat ook in de toekomst dit college de ouden van dagen op eenzelfde royale manier zal ge denken (applaus). Dank aan allen, die daadwerkelijk hebben meegeholpen om de zen dag te doen slagen, vooral aan degenen, die hun auto's hebben beschikbaar gesteld, dank aan de presidente, mevr. v. Konijnen burgPlemp, van wie een zoo bezielende actie uitgaat. Met een driewerf hoera! voor de Koningin en ons Vorstenhuis, beëindig de spr. haar enthousiast dankwoord. Weth. de Wit, bracht dank aan het comité voor hetgeen het voor onze ouden van da gen heeft gedaan; van zijn kant zegde hij toe ook in de toekomst voor de ouden datge ne te doen, wat in zijn vermogen lag. Nu volgde een aardige attractie, doordat onder de drie toeristen, welke dien dag ja rig waren, een portret van H.M. de Ko ningin, aangeboden door de presidente, ver loot werd. Het werd gewonnen door den heer Vlieland. Hiermede kwam het einde van dezen genoegelijken dag. Het comité kan dankbaar op dezen geslaagden tocht te rugzien. WASSENAAR De kinderverlamming. In tegenstelling tot de meest fantastische geruchten kunnen wij mededeelen, dat het totaal aantal gevallen van kinderverlam ming in onze gemeente 3 bedraagt, waar van één met doodelijken afloop. Sinds Zaterdag 28 Augustus hebben zich in onze gemeente geen nieuwe gevallen voorgedaan. Er is daarom geen reden tot ernstig bezorgdheid. Als voorzichtigheidsmaatregel blijven de lager onderwijsscholen gesloten tot en met 17 September; het onderwijs in de Ulo- Scholen is inmiddels hervat. Dokters jubileum. Naar wij vernemen zal het op Zondag 20 November a.s. 25 jaar geleden zijn, dat dr. Baart de la Faille de artspraktijk begon. Gedurende on geveer 7 jaar was dr. Baart de la Faille geneesheer in Mijdrecht, waarna hij zich alhier vestigde. Het zal den jubileerenden geneesheer ongetwijfeld niet ontbreken aan hartelijke belangstelling. WARMOND De Harddraverij. De derde en laatste dag der Koninginne- feesten was speciaal bestemd voor de hard draverij. Toen het wedstrijdprogram ver scheen, bleek, dat 14 paarden aan den wed strijd- zouden deelnemen, waaronder zeer bekende dravers. Voorafgegaan door de muziekvereeniging „St. Mathias", begaven de deelnemers en belangstellenden zich naar de wedstrijdbaan waar voor den aan vang der draverijen door den voorzitter der Oranje-Commissie een toespraak werd gehouden. Het verheugde spr., dat een zoo groot aantal paarden zou mededingen. Het bestuur heeft gemeend in verband met het jubileum van de Koningin aan den prijs een bedrag van 100.te moeten toevoe gen. Onze draverij staat dus in het teeken van de alom gevierde jubileumfeesten, maar bovendien is het jaar 1938 een mijl paal tijdens het bestaan der Warmondsche draverij. Hoelang reeds de draverijen in Warmond worden gehouden is niet na te gaan, maar wel weten wij met zekerheid, dat sedert de troonbestijging van onze ge liefde vorstin de draverijen in Warmond steeds samenvielen en een voorname plaats innamen bij de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van den verjaardag van onze Landsvrouwe werden gehouden. En nog staat een jubileum op de agenda. Ons eere lid, de heer S. J. Schouten, herdenkt dit jaar zijn zestig jaren verbonden zijn aan de Warmondsche draverij. Helaas kon hij heden niet op de baan aanwezig zijn en een ieder, die hem kent, zal begrijpen wat dit voor hem beteekent.' Ook missen wij nog een oude getrouwe, die eveneens door ongesteldheid de Warmondsche draverij niet kan bijwonen. De heer Vaandrager, die ons zooveel jaren ter zijde stond. Spr. eindigde namens de Oranje-Commissie den wensch uit te spreken, dat zij beiden hier een volgend jaar tegenwoordig zullen zijn. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het program en als steeds viel er van goede sport te genieten. Om de prijzen werd zeer fel gestreden. Er bestond voor deze harddraverij zeer veel belangstelling, ook van buiten de gemeente. Toen circa 5 mo de wedstrijden waren afgeloopen werden door den Burgemeester, na een inleidend woord door den voorzitter, de prijzen uit gereikt en toegekend als volgt: le prijs Princess, Stal R., berijder L. En- sing; 2. Sister Bond, eigenaresse mevr. C. Jacobs, berijder K. Bakker; 3. Fanfare, eigenaar Ph. Konijnenburg; 4. St. Bernard, eigenaar P. van Leeuwen, berijder J. van Leeuwen Jr. De heer Bergman bracht aan allen, die op eenigerlei wijze hadden medegeA'erkt deze feestdagen zoo schitterend te doen slagen, een woord van dank, waarna op zijnbeurt de Burgemeester de Oranje- Commissie dank bracht voor alles wat zij voor de inwoners had gedaan. Hierna be gaf men zich in optocht naar het feestter rein. Op de Baan werd de stoet ontbonden en nu begon pas de werkelijke pret, want alles liep vol en overal heerschte een pret tige en opgewerkte stemming. Warmond heeft feest gevierd op vroolijke, doch ge paste wijze en wij zijn de Commissie dank baar, dat zij ons deze dagen heeft bereid. ZOETERMEER Feestavond. Voor een tjokvolle zaal gaf de Oranje-Garde in het versierde gymnastiekgebouw een opvoering van een historisch spel „Heiligerlee", zulks in ver band met het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin. Na opening werd door alle aanwezigen gezongen Ps. 75: 1, waarna de voorzitter, de heer van Doorne een ge deelte leest van Ps. 145 en voorgaat in ge bed. Vervolgens houdt spr. een inleidend woord, daarbij uit laten komende onder welke voorrechten ons land bestaat, gere geerd door een Koningin die rekening houd met den God der Vaderen, wat ons tot groote dankbaarheid stemt. Een wel komstwoord wordt allen toegeroepen, in zonderheid burgemeester Middelberg, als beschermheer der Garde en aan den heer C. Groenheyde als voorzitter der plaatse lijke Oranjevereeniging. Vervolgens wordt overgegaan tot de opvoering van „Heiiger- lee". Alle spelers waren rolvast, met groo te spanning werd het spel gevolgd en er is van genoten. Donderdagavond werd het spel weer herhaald en ook ditmaal was de avond vol van genot. De voorzit ter de heer v. Doorne, dankte den spel leider, den heer Jac. Stout en de spelers voor hun moeite, waarna ouderling D. de Jong dezen avond met dankgebed ein digde. Geboren: Sonja Margaretha Eliza, dochter van Johannes Dirk Kuif en Sophia Bakkers Marius zoon van Nicolaas den Braber en Maria Uitdenbogert. Ondertrouwd: M. de Kooter oud 23 jaar en J. Moerman oud 21 jaar. Getrouwd: Hulbert Berinus Bleijen- berg 23 jaar en Adriana de Wilde 24 jaren. Overleden: Klaas, zoon van P. A. Verweij en van C. J. van der Meer. ALPHEN AAN DEN RIJN In de sloot. Gisterenmiddag geraak te langs den Kortsteekterweg een vracht auto, geladen met 21/. ton kaas, toen de bestuurder voor een steigerend paard plot seling moest stoppen, door de gladheid van den weg in een naastgelegen diepe weg sloot. De bestuurder wist zich in veiligheid te stellen. Wagen en inhoud werden be schadigd. Een kraanwagen heeft de auto uit het water gehaald. H AZERSWOUDE-RIJN DIJK Kinderfeesten. 's Morgens trokken de kinderen naar het feestterrein, waar de Burgemeester en zijn echtgenoote aanwezig waren. Na overhan diging van een bouquet rozen aan mevr. Warnaar door drie meisjes, werden onder leiding van den heer Boer enkele zangnum mers op keurige wijze uitgevoerd. De meis jes der verschillende scholen oefenden en kele reidansen uit, onder leiding van Zus ter Marie Sophie, begeleid door de fluit- club van 't Zwaantje. Hiervoor was veel belangstelling. Daarna hield de Burgemees ter een toespraak. Daarna volgden de ver schillende kinderspelen met tractatie aan de kinderen; tevens werd onr elf uur be gonnen met ringrijden op tandems. De prijzen vielen ten deel voor dames: le pr. mei. Rie Spierenburg; 2e pr. mej. D. v. Dokkum. 3e pr. mej. D rrepaal. Voor hee ren: le pr. H. v. Dokkum, 2e pr. G. Rade maker; ?e pr. P. Spierenbui g. Om nalf twee werd begonnen met de an- de"e vc iksspelen: Bardloopen met hindernissen voor hee ren: le pr. B. de Nobel; 2e pr. P. Groen; 3e pr. J. Kaptein; 4e pr. J. Spierenburg; 5e pr. J Groen. Hardloopen met kinderwagens voor da mes: le pr. mej. P. v. Elswijk; 3e pr. mej. G. C. den Hollander; 3e pr. mej. C. de No bel; 4e pr. mej. NobelVis. Stoelendans voor dames: le pr. Toos v. d. Voort;' 2e pr. D. de Lange; 3e pr. B. v. d. Poel: 4e pr. Nel Kaptein; 5e pr. Coba van Diemen. Loopen met hindemissen voor jongens: le pr. J. Bontenbal; 2e pr. J. de Jong; 3e pr. P. de Jong. T.T.-Race: le pr. P. Spierenburg; 2e pr. J. Bontenbal; 3e pr. J. v. Ooyen; 4e pr. J. Wille; 5e pr. Chris van Dijk. Mastklimmen: le pr. A. v. Amsterdam; 2e pr. M. Rademaker; 3e pr. B. de Nobel; 4e pr. A. Pont; 5e pr. B. de Groot; 6e pr. G. Dompeling; 7e pr. Br. Jansen; 8e pr. Koos Wssink; 9e pr. J. de Boer; 10e pr. P. Groen. Daarna ging men met muziek naar het arrestanten-lokaal de pop halen voor het popslaan. Omstreeks half acht begon het avondfeest met volkszang, onder leiding van den heer J. Wesseling, gevolgd door een marionettenspel. De feestvreugde op het terrein was uitstekend en de muzikan ten hadden geen gebrek aan belangstelling op den hosvlonder. Zoo verliep alles op de meest prettige en aangename wijze. Om twaalf uur werd door den Burgemeester het feestterrein gesloten. Zeker een woord van hulde aan hem gebracht, daar onze Burgemeester den geheelen dag de spil van het feest is geweest. NIEUWKOOP De jubileumfeesten. In aansluiting op ons bericht van gisteren, aangaande de feestelijkheden, kunnen wij alsnog de vol gende prijswinnaars opgeven: Van de optocht was de mooiste bloem- verseiring IJsvreugd, de mooiste decora-' tieve versiering Zeilsport, het origineelste idee Jan Steen, het mooiste geheel Geloof. Hoop en Liefde, de mooiste groep Zeil- De Raad dezer gemeente kwam Donder dagmorgen in openbare vergadering bij een. Afwezig zonder kennisgeving de heer W. Koot. Schrijven van de Vebo te Leiden waar in verzocht wordt aan den Raad om een subsidie beschikbaar te stellen van 25. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. niet met een voorstel bij den Raad ko men, omdat zij van oordeel zijn dat voor de gemeente Leimuiden voor deze tentoon stelling steeds heel weinig interesse bij de veehouders heeft bestaan. Het woord is dus aan den Raad als deze van een andere mee ning is dan het College. De Raad besluit met alg. st. om. het verzoek van de Vebo voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten hebben bericht, dat voor het plaatsen van den weg RijnzaterwoudeVierambachts- polder als reeds bestaande weg geen ter men aanwezig zijn, om deze weg te plaat sen op het tertiair wegenplan. De weg zal na de totstandkoming van den nieuwen provincialen weg daar ter plaatse zoo dicht bij laatstgenoemden weg gelegen zijn, dat hij van geen belang voor doorgaand ver keer geacht kan worden te zijn. Een zoo danige weg van louter locale beteekenis kan naar de meening van Ged. Staten, ook al heeft hij aansluiting aan een prov. weg, niet voor plaatsing op het tertiair wegen plan in aanmerking komen. De electriciteits-tarieven. Schrijven van Ged. Staten d.d. 8 Juni 1938 waarbij bericht wordt, dat zij naar aanleiding van het bezwaarschrift tegen het besluit van den Raad der gemeente Lei den tot verhooging der electriciteitstarie- ven, hun besluit aanhouden totdat een beslissing is genomen inzake het bij de sport. De mooiste versierde fiets 1 Volen- dammertandem, 2. rood wit blauw van mej. van Leeuwen, 3. kano van mej. van Beek en kano van Van der Laan met gelijk aan tal punten. Mooiste gevelversiering: 1. W. Tijsterman, 2. Dr. Koert en 3. Th. Klein. Mooiste verlichting: 1. K. van der Weijden, 2. Burgemeester van der Weijden en 3. L. W. van Wijngaarden. Mooiste versierde til bury le of 2e B. Bodegraven en J. Mole naar met gelijk aantal punten, 3. C. den Hertog. Het geheele feest had een vlot en aangenaam verloop. Van alle huizen wap perde de driekleur en de kom van het dorp was vanaf de hoogte tot'aan de R.K. school met slingers en lampions versierd. Op een viertal plaatsen prijkte een prachtige eerepoort. Ondertrouwd: C. Kuijf 23 j. en W. G. van der Voorn 23 j. RIJNZATERWOUDE Jubileumfeesten. Aanvankelijk stond het er voor dat hier, trots de feesten door geheel Nederland ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, niets te doen zou zijn. Thans is hier eenige verandering in gekomen. On eer leiding van den Burgemeester zijn een 12-tal ingezetenen bij elkaar geweest, die zullen trachten ook hier Oranjefeest te or- ganiseeren. Sinds het 25-jarig regeerings- jubileum van H.M. is hier geen feest meer geweest. Doch degenen, die zich dat feest i og herinneren, zullen ook weten dat de bevolking het hier wel kan. Als datum voor deze feesten is gesteld 21 en 22 September e.k. We wenschen het Comité hetwelk zich gevormd heeft en waarvan de 'heer W. Timmers voorzitter, de heer S. J. Visser secretaris en de heer A. de Kroes penning meester is, veel succes toe. Paard en wagen te water. Gistermid dag geraakte de voerman Brus van de R. K. Vereeniging Boeren Belang" alhier, met paard en rijtuig in de dijksloot langs den Heeren weg. Het paard schrok van een kleine jongen die in den kant gras sneed. Deze had een zakje met gras hetwelk hij ender uit den kant op den weg gooide. Door deze onvoorzichtige daad hadden ernstige gevolgen kunnen ontstaan. Nu bleef het gelukkig bij eenige materieele schade. Spoedige hulp was aanwezig, zoodat het gespan weer spoedig op het droge was. ZOETERWOUDE Missienaaikrans. Traditiegetrouw houdt de Missienaaikrans in deze maand weer haar jaarlijksche tentoonstelling. A.s. Zondag, dus 11 September, is de tentoon stelling in één der lokalen van de R.K. Meisjesschool aan de Zuidbuurt en is ge opend van na de Vroegmis tot zes uur in den namiddag. Op 18 en 19 September komt de tentoonstelling -in het Patronaatsgebouw. Hier is ze geopend op beide dagen van 2.30 tot 10 uur in den namiddag. Dit jaar is er veel gemaakt voor de Mis sie en speciaal voor de priesters uit de pa rochie van H. Joannes Onthoofding, zoodat er op de tentoonstelling zeer veel moois te bewonderen zal zijn. Zondagmiddag 18 September zal tevens als attractie voor de bezoekers een doorloo- pende film gegeven worden, terwijl 's avonds de Sint Jansfanfare bovendien eenige vroolijke nummers ten gehoore zal brengen. Maandagavond speelt de dames-tooneel- club ter afwisseling een klucht in drie be drijven, ml. „Mijn tante uit Amerika". Naar onsbovendien werd meegedeeld zullen er vele attracties aanwezig zijn. Daar de entrée vrij is, zal een bezoek voor niemand bezwaarlijk zijn. Tweede Kamér der Staten-Generaal aan hangige ontwerp Electriciteitswet. Geen vuilnisophaaldienst. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. overeenkomstig het verlangen van den Raad een inschrijving gehouden hebben inzake het ophalen van vuilnis in de kom der gemeente. De inschrijvingen zijn van dien aard, dat het naar B. en W. voorkomt te veel zal kosten om een ophaaldienst in het leven te roepen. B. en W. stellen daar om voor om voorloopig nog niet tot de in stelling daarvan over te gaan. De heer Riet dijk ziet er een groot gemeentebelang in als er een ophaaldienst tot stand komt. Hij stelt voor er toe te besluiten. Aangezien zijn voorstel slechts wordt gesteund door den heer Heenk wordt het niet in stemming gebracht. Bij het verzoek van het Oranje-comité om een subsidie van 80 in de kosten ver bonden aan de tractatie der leerlingen van de diverse scholen houdt de voorzitter een korte toespraak herdenkend het 40-jarig regeerings j ub ileum De voorzitter besluit met den wensch, dat Nederland nog vele jaren gezegend door H. M. de Koningin zal worden geregeerd. De voorzitter deelt mede, dat door de firma Samsom te Alphen aan den Rijn een fraai portret van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard beschikbaar is gesteld, hij stelt voor om aan de firma Samsom voor dit geschenk hartelijk te danken. Voorts geeft hij den Raad in overweging om als de gelegenheid zich daartoe eens voordoet de verzameling nog aan te vul len met een portret van wijlen H. M. Ko ningin Emma en nog een plaats te verlee nen aan andere leden van het Huis van Oranje. De heer Rietdijk dankt den voorzitter namens den Raad voor zijn wooi*den, na mens de burgerij dankt hij den voorzitter voor zijn rede uitgesproken bij de aubade der schoolkinderen, terwijl hij namens de Leimuidensche jeugd den burgemeester dank zegt voor diens bezielende woorden uitgesproken bij de uitreiking der gemeen- tevlag aan de jeugdvereenigingen. Hij be sluit met een Leve de Koningin, Leve het Koninklijk Huis en Leve de burgemeester. Besloten wordt daarna een subsidie van f 80 te verleenen aan het Oranjecomité in de kosten verbonden aan dc tractatie der schoolkinderen, terwijl wordt besloten in de overige kosten der feestviering nog een subsidie te verleenen van 50. Aan de orde komt dan het voorstel van B. en W. inzake de gemeenschappelijke re geling tot onderlinge hulpverleening in ge val van brand. De Raad besluit met alg. st. de door de commissie voorgestelde gemeenschappelijke regeling inzake hulpverleening bij brand te aanvaarden. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad daarna aan de vereeniging voor wijk verpleging te Leimuiden een subsidie van 0.70 per dag te verleenen in de kosten van uitzending van een armlastige t.b.c.- patiënt naar een sanatoi'ium. De vereeni ging heeft reeds een bijdrage van diversen weten te verkrijgen van 1.55 per dag. De patiënt zal voorloopig voor een jaar uitge zonden moeten \yorden. De laatste jaren is door de vereeniging veel op dit punt, en ook met resultaat gedaan. In 1937 zijn een tweetal patiënten uitgezonden, die gene zen weder in de gemeente teruggekeerd zijn. Spr. vindt het goed om het nut van deze vereeniging eens naar voren te laten ko men, hij is daarom blij, dat de Raad deze subsidie voor dit zegenrijke werk weder heeft willen toestaan. De voorzitter deelt mede, dat nu de ge meenterekening over het jaar 1936 door Ged. Staten definitief is vastgesteld, de vaststelling kan plaats hebben van de ver goeding aan de bijzondere scholen over eenkomstig het bepaalde in artikel 101 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1936 plaats hebben. Het bedrag per leerling wordt vastge steld op 8. De R.-K. school heeft recht op 194 X 8 1552. Het voorschot heeft bedragen 1600, zoodat te veel is genoten 48.— De school met den Bijbel heeft recht op 104 x f 8 832. Het voorschot heeft be dragen 500, terwijl aan schoolgeld is ont vangen 137-.59. Zoodat deze school nog recht heeft op 194^41. De gemeenterekening. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. aanbieden aan den gemeenteraad de ge meenterekening over het jaar 1937. De ge wone dienst sluit met een batig slot van 3431.79. Dit is iets wat in jaren niet is voorgekomen. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek der gemeentere kening worden benoemd de heeren P. Riet dijk, H. Heenk en J. J. Hoogervorst. Aangeboden wordt daarna de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1939. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven met 76189,56 voor zoover den gewonen dienst betreft. Dit is na een reeks van jaren we der de eerste begrooting die sluit zonder een extra-bijdrage van het Rijk in de werk loosheidsuitgaven. Bovendien is op deze begrooting in het geheel geen rekening ge houden met het batig slot van den dienst 1937, zoodat dit eventueel nog kan wor den gereserveerd. Het doet spr. veel genoegen en ook het college van B. en W., dat men thans we der belangrijk verder van noodlijdendheid is afgekomen. Zwartkijkers hebben toen besloten werd tot den bouw van een nieuw gemeentehuis wel eens gezegd, het gaat te Leimuiden naar een débacle op financieel gebied. Gelukkig zijn deze verwachtingen niet uitgekomen. Financieele toestand niet slecht. De financieele toestand van de gemeen te is ondanks den ongunst der tijden niet slecht te noemen. Tot leden van de commissie belast met het onderzoek der gemeentebegrooting dienst 1939 worden aangewezen de heeren J. de Rijk, W. Koot en P. Rietdijk. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad daarna nog te voldoen aan eenige opmerkingen van Ged. Staten tegen de in gezonden verordening op de brandweer. De Raad besluit ook nog enkele wijzi gingen aan te brengen in de bouwverorde ning, zulks op verzoek van Ged. Staten. Daarna wordt op voorstel van B. en W. nog vastgesteld een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1938. De voorzitter brengt dan nog aan de orde het voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van centrale verwarming in de ambtswoning van den burgemeester. De kosten worden geraamd op 2200, waarvoor een geldleening zal moeten wor den aangegaan, af te lossen in tien jaren. De burgemeester is echter bereid als te gemoetkoming in de kosten zijn huishuur van 500 op 650 te brengen. Als de tien jaren om zijn, zal de huis huur toch 650 bedragen, zoodat uitein delijk de gemeente er beter van wordt en thans in het geheel geen schade heeft. De Raad kan zich hiermede geheel vereenigen en besluit tot het aangaan van een geld leening en het aanleggen der centrale ver warming, terwijl aan Ged. Staten verzocht zal worden om de huur van de ambtswo ning te willen brengen van 500 op 650 ingaande 1 Jan. 1939. De voorz. zegt, dat hij met deze rege ling heel in zijn schik is, hij wilde heel graag centrale verwarming en heeft dit thans verkregen „onder dat het van de ge meente financieele offers vraagt. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14