LI Laatste berichten RECHTZAKEN MARKTBERICHTEN REU! Na het feest Adverteert in De Leidsel Courant DINSDAG 6 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT Binnenland HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM. (Vervolg van het 2de blad). Om half een was de plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Amsterdam ten einde. Het duurde niet lang, of de deuren van het kerkgebouw gingen vaneen. De kamerheer i. b. d. van H. M. de Ko ningin, jhr. F. J. A. van Lennep, ging de koninklijke personen vooraf. Zoodra de vorstelijke familie in het zicht kwam, steeg uit de dichte massa een vreugdevol ge juich op. dat bleef aanhouden tot de Ko ningin, de Prinses en de Prins langs de eerewacht van oud-adelborsten en oud-ca detten het paleis hadden bereikt en wa ren binnengegaan onder de tonen van het Wilhelmus. De Koningin en de Prinses droegen de bloemen, welke haar bij het betreden der kerk waren aangeboden. H. M. had van freule A. A. Baronesse Collot d'Escury een bouquet Bougainvillia's ontvangen en freu le C. I. Six had Prinses Juliana een touffe Queen Mary-rozen geoffreerd. SMOKKELENDE MACHINISTEN OP ONZE SPOORWEGEN. De politie doet verschillende ontdekkingen. In verband met de aanhouding van een aantal machinisten der Nederlandsche Spoorwegen te Zevenaar, die op hun lo comotieven onder kolen verborgen allerlei artikelen uit Duitschland ons land binnen smokkelden, worden nog eiken dag door de dienst der invoerrechten en accijnzen te Amsterdam, machinisten gehoord met het gevolg, dat tegen een achttal machi nisten procesverbaal is opgemaakt. Ge bleken is, dat zij deze smokkelarijen pleeg den op de route EmmerikArnhem. Bij een huiszoeking bij deze menschen wer den een groot aantal flesschen wijn, foto toestellen en vergrootingstoestellen, fles schen eau de cologne, radiotoestellen, rij- wielonderdeelen enz. enz. gevonden en in beslag genomen. Doordat de douane deze menschen volkomen vertrouwden, werden, ook om de treinen niet te veel op te hou den, de locomotieven niet aan een onder zoek onderworpen. Gebleken is ook nog, dat zij deze artikelen niet voor zichzelf smokkelden, maar in opdracht van winke liers in Amsterdam en elders, die de ge smokkelde artikelen ver beneden de prij zen kochten en verkochten. Ook bij deze winkeliers is een onderzoek ingesteld en ook deze zullen vervolgd worden voor heling. De machinisten die zich aan deze smokkelarij hebben schuldig gemaakt, zullen zich niet alleen hier te lande voor den rechter te verantwoorden hebben en disciplinair de nadeelige gevolgen van hun handelwijze ondervinden, maar kun nen ook in Duitschland vervolgd worden wegens overtreding der deviezenbepalin- gen. Buitenland DE SLACHTOFFERS DER OPSTANDIGE BEWEGING IN CHILI. SANTIAGO DE CHILI, 6 Sept. (A. N. P.) De opstandige beweging heeft niet zooveel slachtoffers vereischt als oorspron kelijk gemeld. Er is één persoon om het leven gekomen en 17 menschen zijn ge wond. Elf hunner verkeeren in levensge vaar. De Kamer komt morgen bijeen, ten einde de wet, waarbij aan de regeering bui tengewone volmachten wordt verleend, binnen 48 uur in werking te doen treden. HET CONGRES TE NEURENBERG. De proclamatie van Hitier. NEURENBERG, 6 Sept. (A. N. P.). In de proclamatie van Hitler, die vanochtend na de plechtige opening van het partij congres is voorgelezen wordt o.a. de strijd der nationaal-socialistische beweging tegen het internationale Jodendom ge schetst. Voorts bestrijdt Hitier de geruchten, dat hij op den partijdag met een nieuw pact voor den dag had willen komen. Vervolgens behandelt Hitier de econo mische toestand in Duitschland, terwijl hij aan het slot waardeerende woorden wijdt aan de fascistische beweging. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken weirijders. De gebroeders H. F. C. en L. L. C. uit Leiden hadden per rijwiel op den Morschweg te Leiden gereden waar niets op tegen is. Het gaat er echter anders uit zien als men de agent, die dit rijden ge zien had, hoorde. Deze vertelde ten min ste dat het slingerend en zig-zag gegaan was hetgeen niet bevorderlijk is voor vei lig verkeer. Na deze slingerrijder ij aan schouwd te hebben had de agent het naadje van de kous willen weten en had de gebroeders aangehouden en toen was tevens gebleken, dat zij iets te veel aan Bachus geofferd hadden. En of de een nu a! vertelde, dat de agent hem zocht 'en de ar.der dat hij maar één biertje op had, het hielp niet want de ambtenaar achtte het wielrijden in staat van dronkenschap be wezen en eischte een geldboete van 15. subs. 8 dagen. De kantonrechter veroordeelde elk tot een boete van 10 subs. 4 dagen. Verkeersovertredingen. A. F. te L e i d e n had op den Veur- schenweg te Voorschoten niet voldoende af stand bewaard zoodat toen de voor hem rij dende auto van richting veranderde hij bo ven op deze auto was gereden. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen. C. P. K. uit Den Haag had met zijn auto roekeloos gereden op den Hoogen Morsch weg te L e i d e n en was toen plotseling ge stopt waardoor eenige wielrijders boven op de auto terecht waren gekomen. Een van hen diende een civiele vordering in van ƒ11.75. Na verschillende getuigen gehoord te hebben eischte de ambtenaar een boete van ƒ15 subs. 8 dagen en toewijzing van de civiele vordering ad ƒ11.75. Uitspraak 10 subs. 4 dagen en toewij zing civiele vordering. L. van D. te Leiden had op het kruis punt MorschwegRhijnzichtweg te Lei den geen voorrang verleend aan het ver keer van rechts en H. K. uit Leiden was aangereden geworden omdat hij niet rechts had gehouden. Er moesten dus twee ver dachten terecht staan voor deze aanrijding. Zoowel de ambtenaar als den. kantonrech ter vonden beiden schuldig zoodat het von nis voor elk werd een boete van 10 subs. 5 dagen. J. G. M. uit den Haag had op het Ra penburg te Leiden met een snelheid van 60 K. M. gereden zoodat hij toen er ver keer van rechts was gekomen hij niet tij dig had kunnen stoppen om voorrang te verleenen waardoor een aanrijding was ont staan met den heer H. P. C. Creyghton uit Leiderdorp waardoor deze een schade had bekomen ten bedrage van 29.25 en dit be drag graag terug wilde hebben. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen en toewij zing civiele vordering ad 29.25. A. M. de V. uit Leiden had zonder rij bewijs gereden op den Hoogewoerd te Lei den. De ambtenaar eischte een boete van 6 subs. 3 dagen. De kantonrechter vond dat het tegenwoordig veel voorkomt, dat men zonder rijbewijs er maar op los rijdt en vond dat daar maar eens een einde aan moest komen zoodat het vonnis werd een boete van 7.50 subs. 5 dagen. Niet voldoen aan een stopteeken. M. H. B., slagersknecht te K a t w ij k a. d. R ij n, had op den weg tusschen Valken burgKatwijk aan den Rijn gereden op zijn rijwiel en had toen een stopteeken ge kregen van eenige crisiscontroleurs der cri- sjscentrale die daar met een auto reden. Verdachte was echter niet gestopt en was doorgereden met de woorden: „Kan voor iedereen maar niet stoppen". De auto met de ambtenaren was vlug gekeerd en had hei nog eens geprobeerd met verdachte, maar ook nu was het resultaat nihil ge weest. Later was uitgekomen, dat verdach te werkte bij iemand te Katwijk aan den Rijn en de ambtenaren hadden net zoo lang gewacht tot zij verdachte uit het huis van zijn patroon hadden zien komen zoodat er toen eindelijk door de politie een bonnetje uitgeschreven kon worden. Eisch 15 subs. 5 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. Roekeloos altomobilist. J. Th. M., die verstek liet gaan had op 21 Juni met een snelheid van 60 K.M. gere den in de Hoofdstraat te Sassenheim. Dit rijden werd nog gevaarlijker toen ook de tram in de Hoofdstraat kwam rijden. Niettemin was verdachte met dezelfde snel heid doorgereden met als gevolg, dat de wielrijder A. van Breda uit Sassenheim zoodanig werd aangereden, dat hij bewus teloos op het trottoir terecht was gekomen. Gedurende langen tijd kon de aangerede- re zijn werkzaamheden niet verrichten ter wijl ook zijn kleeren erg beschadigd wa ren geworden. De getuige had zijn geha vende kleeren meegebracht en toen bleek duidelijk, dat zij totaal aan flarden waren. Er werd een civiele vordering ingesteld van 48.De ambtenaar vond zulk rij den hoogst rokeloos en eischte een geld boete van 25 subs. 14 dagen en toewij zing van de ingediende vordering ad -i8. Uitspraak conform. Het gevonden wildbraad. J. van B. uit Katwijk aan Zee had op een dag twee bonnetjes gekregen. De eer ste maal was hij aangetroffen geworden met een dooden haas. „Gevonden", ver telde verdachte. De tweede maal had hij een dood konijn vervoerd in een zak. „Ge vondenvertelde verdachte voor de twee de maal. De kantonrechter vond dat ver dachte een goeden dag had om zoo maar tot tweemaal toe wildbraad te „vinden". De ambtenaar vond dat vindverhaal erg onwaarschijnlijk en vermoedde, dat het wel eens strooperij zou kunnen zijn. Reden om deze zaak aan te houden om alsnog de ver balisant te hooren in deze wildkwestie. HAAGSCHE POLITIERECHTER. „M'n honderd gulden of...." „M'n honderd dertig gulden, of je gaat er aan", had de veehouder A. V. uit Nieuwkoop aangekondigd. Deze aanbieding had hij kracht bij ge zet door op zeer gevaarlijke wijze een mes te hanteeren, en nadat dit nog niet de gewenschte uitwerking had, was als vol gend armument een nog gevaarlijker steek- instrument en wel een riek te voorschijn gekomen. „Daar ga je Jan", had de koopman van V. uit Ter Aar gedacht, wien de keuze tus schen den dood en de honderd dertig gul den gelaten was. Maar aangezien van V. nog graag een poosje op dit ondermaan- sche rond wilde loopen had hij de 130 maar vlug betaald. Maar wettelijk heet dit afpersing en voor overtreding van dit wets artikel moest V. voor den Haagschen Po litierechter verschijnen. Het geval ging over een zeug, die eenige dagen op drie pooten had rondgehuppeld, zoodat v. d. V. het voor kreupel had verklaard. Hij had toen spijt gekregen van den koop en wilde zijn 130 terug hebben, waardoor alle herrie was ontstaan. Natuurlijk wa ren er getuigen geweest bij het messen- gezwaai en allereerst werd de landbou wersknecht C. W. Geubels uit Alphen ge hoord, die bij het verzoek om teruggave van het geld aanwezig was geweest. Hij vertelde, dat hij zelfs ternauwernood aan het zwaaiende mes was ontkomen. Nadat nog twee inwoners van Nieuwkoop het hunne van het geval gezegd hadden, vond de Officier het ten laste gelegde bewezen en noemde het hoogst ernstig en wel in dien mate dat de eisch werd 75 subs. 1 maand gevangenisstraf. De verdachte zeide tot zijn verdediging, dat ze hem „valsch" hadden gemaakt en dat hij toen driftig was geworden. De Politierechter vond de valsehheid er ook erg dik opliggen en veroordeelde ver dachte tot een geldboete van ƒ40 subs. 20 dagen. Toen het vonnis gevallen was en ieder dacht, dat de zaak afgeloopen was, kwam er nog een getuige de bescherming van den Politierechter inroepen, omdat hij wraak van den verdachte vreesde. „Als dat zoo is, dan ga je dadelijk naar de politie", adviseerde de Politierechter. Het draadje. Als men de verdachte hoorde. G. v. d. H. uit A 1 p h e n a. d. R ij n, dan had hij niets anders gedaan dan even een draadje houden tegen den kabel van het plaatse lijk radiodistributienet daar ter plaatse om te probeeren of zijn luidspreker nog werk te aangezien dit apparaat gevallen was. „De luidspreker was gevallen, begrijpt u'zoo zette hij de zaak uiteen, „en toen hebben we die gerepareerd en om te con troleeren hield ik de luidspreker even te gen het draadje". Maar de dagvaarding luidde nu een maal anders en wel diefstal van energie, want verdachte was niet meer aangesloten op het radiodistributienet. „Hij zal niet zoo erg begrepen hebben, dat dit ook diefstal genoemd wordt", troostte de Officier en meende daarom te kunnen volstaan .met een geldboete van 15 subs. 15 dagen, maar voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De Politie rechter was het hiermede eens en dank baar vertrok verdachte. Tot een volgende maal. Met schrik om het hart zag men een groot aantal getuigen in de getuigenbanken neerstrijken, terwijl J. S. uit Boskoop in het verdachtenbankje plaats nam. Dat kon wel uren duren. Vernieling vermeld de de dagvaarding. Maar gelukkig voor de aanwezigen had S. bezwaren tegen de dag vaarding gemaakt en van deze bezwaren officieel protest aangeteekend en op de bevoegde plaats gedeponeerd. Het was wel wat laat ontvangen, vond de Politierechter, maar het was niettemin van kracht, zoo dat deze zaak aangehouden moest worden opdat de betreffende Kamer van de volle Rechtbank uitspraak zal moeten doen. Het was voor de getuigen een strop, gezien hun gezichten, maar zij rekten hun halzen bij het hooren van „dat zij dan nog wel mo gelijk terug geroepen worden". Voor hen was het geen strop want zij konden op hun gemak de versiering gaan bekijken, want de Staat betaalde hun reiskosten. De niet terug gegeven papieren. De ruim 70-jarige mej. J. J. B. uit Oegstgeest, die al in tallooze poces- sen gewikkeld geweest vanwege haar woonschuit en dit uitgevochten heeft voor den kantonrechter en de Haagsche Recht bank, moest gisteren voor een andere in stantie verschijnen, de Haagsche Politie rechter terzake van beleediging. Iemand uit Leiden, zekeren zou vol gens de verklaringen eenige zaken voor haar behandeld hebben en toen gewei gerd hebben bepaalde stukken terug te ge ven. Er was toen kwestie ontstaan en mej. B. zou toen minder nette woorden gebruikt hebben, waardoor de heer V. zich belee- digd had gevoeld. Zooals wel meer is voorgekomen, maak-, te verdachte zich nog al boos tijdens de verhooren, zoodat de Politierechter haar tot kalmte aan moest manen. De Officier achtte de ten laste gelegde beleediging bewezen en eischte een geld boete van 5 subs. 5 dagen en bovendien een voorwaaredijke gevangenisstraf voqr den tijd van één maand. De verdediger van verdachte, mr. Schaper uit Leiden, had vooral bezwaar tegen,het laatste deel van den eisch en was bang dat de gestelde proeftijd niet zou worden voleindigd, zoo dat de gevangenis voor de vrouw open zou staan, wat zeer slecht voor haar zou zijn. De Politierechter was het daarmede wel eens en veroordeelde verdachte alleen maar tot de geëischte geldboete van 5 subs. 5 dagen. Om een partijtje bieten. Ten nadeele van den landbouwer K. uit Zevenhoven zou de arbeider V. uit Zevenhoven 15 K.G. bieten hebben gesto len. De verdachte ontkende pertinent ge stolen te hebben. Hij had van K. een krui wagen bieten gekocht en deze zou ge bracht worden. Maar toen dit niet was ge beurd en V. voer noodig had voor zijn die ren, was hij het zelf maar gaan halen. De landbouwer op zijn beurt echter zei, dat het vreemd was, dat het ten eerste des avonds gebeurd was en dat V. niet de nor malen weg over het land genomen had. De verdachte evenwel zei, dat hij niets te ver bergen had gehad, want dat hij wilde be talen. De Officier meende dat V. den schijn te gen zich had en zag geen bewijs voor dief stal. Hij is alleen maar wat stilletjes te werk gegaan. De eischt werd vrijspraak. De Politierechter deed dienovereenkom stig uitspraak. Laffe mishandeling van een hond. De veehoudersknecht G. H. uit Z w a m- m e r d a m had een hond toebehoorend aan v. Rijn opgejaagd en daarna zou hij het dier hebben gedood. Een aantal getuigen vertellen, dat zij H. den hond hadden zien opjagen, alleen verdachte ontkende het dier opgejaagd te hebben, zoodat hij dus geheel alleen stond met zijn verklaring. Bij den rechtercommis saris had verdachte het echter wel toegege ven. De Officier vond de handeling van verdachte heel onbehoorlijk en eischte een geldboete van 10 subs. 10 dagen. De Politierechter was het daarmede ab soluut niet eens en vond de straf veel te licht, want uit het rapport van den vee- ai ts Kuipers blijkt, dat de hond gedood is door zware^ slagen op de kop en dat het dier vreesefijk mishandeld is. Hier is zeer zeker een gevangenisstraf op zijn plaats en uitspraak doende werd verdachte veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen. De medehelper. De vorige zaak had nog een vervolg, want vervolgens moest terecht staan de landbouwer E. H. V. uitZwammerdam, die had deelgenomen aan het dooden van de hond van v. Rijn. Verdachte ontkende de hond te heb ben mishandeld hij had hem alleen maar uit het land helpen jagen, omdat hij ach ter de schapen aan zat. Maaf ook deze ontkentenis hielp niet veel, want verschillende getuigen ver klaarden, dat zij het anders hadden gezien. Verdachte voerde nog aan dat de hond om het land te verlaten in een vaart moest springen en dat had hij gezien. „En toen zag u dat de hond er niet meer uit kon komen", meende de Politierechter. „Dat kon we", vond verdachte. De Officier vond ook tegen deze verdach te het ten laste gelegde bewezen en eisch te een boete van 30 subs. 30 dagen. Ook in deze zaak legde de Politierechter veertien dagen gevanigensstraf. Toen de straat opgebroken was. B. D. en de chauffeur W. S„ beiden uit Hazerswoude, hadden oneenigheid gekregen, waarbij D. als verdachte in het bankje plaats mocht nemen. Het geval was ontstaan bij een opgebroken weggedeelte en -ging over de levensvraag wie voorrang genoot. Na eenig over en weer gepraat waarbij', steeds sterker woorden gebruikt werden had D. plotseling zijn collega een slag in het gelaat toegebracht. Deze was naar de politie gegaan om aangifte te doen met het bovengenoemd resultaat. Na dat getuige Hoogervorst nog een en ander nader had uiteen gezet achtte de Officier de beide ten laste gelegde feiten, beleedi ging en mishandeling, bewezen en eisch te een geldboete van 20 subs. 20 dagen. Uitspraak conform. LEIDEN, 5 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: wittekool 3.70, roodekool f 26, groenekool 2.506.30, prei 6.30, kro ten 2.904.60, kroten, gekookt 910, uien 1.604.10, peen 7.007.80, aard appelen 2.603.00, "andijvie 2, sla 2, druiven 2642, snijboonen 532, stok- boonen 1532, pronkboonen 1018, stamboonen 1030, postelein 411, spinazie 512, tomaten A f 46, idem B 4.00—6.20, idem C 4.0Ó—5.80, idem CC 4.004.60, per 100 stuks: andijvie 0.501.90, komkommers 1.005.50, bloemkool 1.5019.90, meloenen f 522, salade f 0.501.80, perziken 0.50—8.30, per 100 bos: kroten 1.102.40, pieter selie 8090 cent, radijs f 0.801.0, selde rie 0.601.30, bleekselderie 320 cent, peen 2.70.9rabarber 1.704.90. ROTTERDAM, 5 Sept. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Officieele noteering. Gerst Chevalier 7.407.75, idem winter 7.257.50, haver 5.756.50, rogge f 7 7.25, erwten kleine groene f 9.9.90, schokker-erwten 1112, prima uitge zochte kwaliteit daarboven betaald. Alles per 100 kg. 5 Sept. Buitenl. Granen. Stemming flauw. Rogge 76-77 kg. Zuid-Russische disp. 7.75, 76-77 kg. Noord-Russische disp. 7.75, 74-75 kg. Bahia Blanca disp. 9. Canada No. 2 7.75, Amerikaansche no. 2 7.70. Gerst: 65-6ë6 kg. Zuid-Russische aange komen 1.51, Amerikaansche No. 3 1.49. Haver: 55-56 wf. La Plata Clipped disp. 7.05. Mais per 2000 kg.: Gele La Plata aange komen 1.51 y., idem stoomend naar aan komst 1.51 y,1.50, La Plata linquentine c'isp. 1.76, Gele Amerikaansche No. 2. disp. 1.49, idem stoomend 1.4814, Ame rikaansche mixed stoomend 1.46 J4. BODEGRAVEN, 6 Sept. Kaas. Aange voerd 170 partijen Goudsche kaas, waaron der alle- met rijksmerk, totaal 7650 stuks, wegende 68850 kg. Prijs met Rijksmerk le soort 23.50—25, 2e soort 21—23, zwaardere toj 26. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Sept. Groen tenveiling. Per 25 kg.: Eigenheimers 45 80 cent, bloemkool I f 1523.40, idem II f 7.20—14.80, bosteen f 6.40—9.—, per 100 kg.: uien 34.23, princesseboonen 23 28, per kist van 20 kg.: waspeen 1.65 2.35. kroten 5575 cent. LOOSDUINEN, 5 Sept. Groentenveiling. Bloemkool le srt f 913, idem 2e srt 23, kaskomkommers le srt 5.30 5.60, idem 2e srt 3.303.80, idem 3e srt 12.30, rijen komkommers le srt. ƒ1.60 2, idem 2e srt 1.20, gele komkommers le srt 35.10, witte komkommers 2.20 2.90, perziken le srt 6.409. idem 2e srt 5.40—5.70, idem 3e srt 3.40—3.80, alles per 100 stuks; meloenen 523 ct. p. stuk; stokprincessen 3536, stamprin- cessen f 2631, snijboonen 2933, pronk boonen 14.1017, tomaten A 4.406.40 idem B f 4.405, idem C 4.406.60, idem CC 4, idem bonken f 4, blauwe druiven le srt 3544, idem 2e srt 2730, wit te druiven 2936, alles per 100 K.G.; spinazie 1548 ct. pér 4 K.G.; postelein 2744 ct., per 6 K.G.; salade le srt 0.50 1.10, per 100 krop; peen le srt 3.80 6.30, per 100 bos, radijs 50 ct., rabarber 4.30, selderij 90 ct., peterselie 70 ct., per 100 bos; prei 3.104, per 100 K.G.; an dijvie ƒ2—2.80, per 100 K.G.; idem ƒ1.20— 1.90, per 100 struik; stoofsla 18 ct., per 6 K.G.; roode kool 2.502.90, peren ƒ12, per 100 K.G.; eieren 4.605, p. 100 st. VINKEVEEN, 5 September. Groentenvei ling. Spercieboonen 2027.Snijboo nen 520.Kasshijboonen 32.Pronk boonen ƒ913.Spekboonen ƒ11.50 per 100 K.G., Stamspercieboonen 2027. Spinazie 1214.Postelein 56.Sa- voye kool 4.50 per 100 K.G., Tomaten A 2—3.—, idem B 2.30—3.20, idem C 2— 2.30, idem CC 2 per 100 pond, Bloemkool 1.5011.10, Komkommers ƒ14.60, Krop sla 0.503.20, Andijvie 0.502.50, Bleek selderij 16.Meloenen 517.per 100 'stuks, Peen ƒ6.70—9.50. Selderij ƒ1.70 per 100 bos. Aan allen, die tot het welslagen vau mijn heerlijk priesterfeest hebben bijgedragen, betuig ik, mede namens mjjn Quders, hartelijk dank. 798 P. A. VAN GALEN, Ord. Carm. Carmel Oss. Voor' de buitengewoon vele bewijzen van belangstelling ter gelegenheid van mijn 60sten verjaardag en het mooie aan denken, dank ik de geheele gemeente recht hartelijk. 797 Juftr. STIEN BOS Zoetermeer, Sept. 1938. Gevr. tegen 15 Sept. of 1 Oct. een nette Dienstbode. Zelfst. k. koken en werken, v.g. g.v. Mevr. VOS, 'L. v. Meerder- voort 348, den Haag. 800 Dc Burgemeester van ZOETER MEER brengt ter openbare kennis dat de BR0EKWEGBRUG Yoorloopig wegens reparatie niet opgehaald kan worden. ZOETERMEER, 5 Sept. 1938 De Burgemeester voornoemd, 796 MIDDELBERG. ONTTREKKING AAN HET OPENBAAR VERKEER. De Hoofdingenieur Yan den Rijkswaterstaat in het District Nieuwe Wegen I maakt bekend, dat het voornemen bestaat over te gaan tot onttrekking aan het openbaar verkeer van den ver bindingsweg, loopende van den Westvlietweg te Leidschendam naar het voormalige beginpunt van den Rijksweg No. 12 nabij de Bovenweteriug te Leidschendam. Mogelijke bezwaren tegen deze onttrekking kunnen tot uiterlijk 1 October 1938 worden inge diend bij voornoemden Hoofd ingenieur, Louise de Coligny- straat 120, te 's-Gravenhage. 's-Gravenhage, 3 Sept. 1938 Dc Hoofdingenieur voornoemd, L. J. A. BERGANSIUS. GELD TER LEEN. Voor de le R. K. Kerk sinds 240 jaren te Aalsmeer, vraagt ondergeteekende geld ter leen tegen 3>/9 pet. of lager of tegen lijfrente. Pater H. M. C. HEGGELMAN Pastoor te Aalsmeer Gironummer 53007 weer naar school met een goede vulpen e.v. een Swan, die reeds meer dan 40 jaar aan de spits staat. De deskundige voorlichting die wij kunnen bieden geeft U te vens zekerheid, dat gij de voor Uw hand geschikte penpunt ontvangt. 802 RUIM 1000 VULPENNEN GRATIS GRAVEEREN HEDEN LAATSTE AVOND. Geopend van 7 11 uur Nieuwe lijst der prijzen (raadpleeg de sedert Woensdag j.l. verschenen 962 plaatw. Ned. Rot.mij. 18689 1379 18900 1457 2 19022 14310 O 14137 doos bonbons fa. Pel 16222 14482 16310 17627 16677 17891 16835 17954 Leithenwol ta. CIos en Leembruggen 16902 18103 dahlia fa. Ballego 17002 18355 doos zeep fa. Sanders 17378 ook de prijslijsten in bladen): 2 pits gascomf. Gasin 1 pits gascomf. assortiment sigaren fa. Wijtenburg idem idem. bi. groenten fa. T'&D. Vo bi. kip en ham Verkeersboeken -spel Ver. Veilig Verkeer idem idem idem idem idem idem

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 4