=REX= SAN FRANCISCO De weggeloopen Bruid D'B (J (J R E BINNENLAND Land- en Tuinbouw SPORT MARKTBERICHTEN MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZOETERWOUDE KINDERVERLAMMING. Bij een 11-jarigen jongen aan den Hoo- gen Rijndijk is een geval van kinderver lamming geconstateerd, terwijl er voorts nog enkele verdachte gevallen zijn. In verband hiermede heeft de burgemeester bepaald dat de R. K. School en de bewaar school aan den Hoogen Rijndijk gedurende 10 dagen, ingaande heden, gesloten zullen blijven. ERNSTIGE MOTORAANRIJDING Wielrijdster zwaar gewond Gisteravond ruim 7 uur kwamen twee mo torrijders op B.M.W.-motoren, met een zeer groote snelheid de Nieuweweg afrijden in de richting Zoeterwoude. De eerste passeer de twee jonge dames, die links van den weg in dezelfde richting reden, rechts. Vóór de tweede motorrijder voorbijging wilde mej. W. van der Poel uit de Weipoort, naar rechts oversteken, waardoor het onver mijdelijk werd, dat de motor van F. Knijff haar, met een naar schatting van ooggetui gen 80 K.M.-vaart, opnam, zóó, dat zij in deerlijken toestand werd neergeslingerd. De motorrijder zelf kwam ook met zijn zware wedstrijd-motor te vallen. De aan rijding was zoo geweldig, dat de ooggetui gen niet anders verwachten, dan een doo- delijk gevolg. De fiets was over de sloot in het naastgelegen weiland weggeslingerd. Aanstonds kwam er hulp opdagen en eenige leden van de R.K. E.H.B.O. verleen den spoedig eerste hulp. Het ergste bleek mej. van der Poel er aan toe te zijn; aan het voorhoofd was een groote wond, doch het slachtoffer was nog bij kennis. In zeer korten tijd waren father Vaneman en kapelaan Duijvesteijn tot gees telijke hulp aanwezig, waarna de doktoren J. B. J. Kortmann en Wybo Kortmann me dische hulp kwamen verleenen. De motorrijder werd in een auto met ach terportier naar het huis van den heer H. Welp alhier vervoerd. Voor het vervoeren van mej. van der Poel werd telefonisch een ziekenauto be steld, maar door een misverstand kwam deze op een verkeerden weg aan en het duurde langer dan een uur eer de patiënte naar het St. Elisabeth-gesticht vervoerd werd. De aanduiding Nieuwewegsbrug was doorgegeven als Nieuwe Rijksbrug. De burgemeester en politie waren op de plek des onheils aanwezig. De tweede wiel rijdster, mej. Versteegen, kwam met den schrik vrij. Omtrent de beide getroffenen vernamen wij heden, dat de toestand van den heer F. Knijff naar omstandigheid zeer goed is. Mej. van der Poel heeft in het ziekenhuis een rustigen nacht gehad. Behalve de hoofd wonde zijn geen verdere gevolgen gecon stateerd, zoodat een volledig herstel mag verwacht worden. Jubileumfeesten. Met groote waardee ring kunnen wij vermelden, dat een com missielid zich tot taak had gesteld giften te verzamelen om op den feestdag aan be hoeftige of werkelooze menschen een feest gave te verstrekken. Een mooi geldbedrag was hiertoe bijeengebracht en vele gezin nen werden verblijd met vleesch voor een feestmaaltijd op het feest van H. M. de Koningin. Huldebetoon. De heeren L. van der Geest en Th. Obdam alhier zijn door den burgemeester aangewezen om de gemeen te te vertegenwoordigen op morgen 6 Sep tember te Amsterdam bij het defile dat aldaar gehouden zal worden voor H. M. de Koningin. De uitreiking van de gemeen te vlag aan eene deputatie der jeugdver- eenigingen vindt morgen om 9 uur v.m. plaats. De diverse jeugdvereenigingen, alsmede de Chr. Gemengde Zangvereeni- ging zullen alsdan voor den burgemeester defieleren voor het raadhuis. VALSCH GERUCHT OVER LOONS VERLAGING TE AMSTERDAM. Met booze bedoeling? De Algemeene bond van overheidsperso neel (neutraal) heeft dezer dagen een ma nifest verspreid onder het gemeenteperso- neel te Amsterdam, volgens hetwelk het gemeentebestuur in opdracht van de regee ring bezig zou zijn met de voorbereiding van een loonsverlaging van 10 pet. voor het gemeentepersoneel. Naar het „Volk" meldt, heeft de wethou der voor de arbeidszaken, mr. G. Kropman, in de Vrijdag gehouden vergadering van de centrale commissie voor georganiseerd overleg dit zoo uitdrukkelijk mogelijk te gengesproken. Hij noemde de mededee- ling gelogen en misleidend, en ook schan delijk op zichzelf alsom den tijd waarop zij gepubliceerd is. Blijkbaar, zoo zeide hij, is het de bedoeling geweest de stemming on der het gemeentepersoneel, nu er zoo ex tra-veel krachtsinspanning van gevergd wordt, te bederven. De wethouder overweegt een voorstel in te dienen om den algemeenen bond naar aanleiding van dit manifest van het geor ganiseerd overleg uit te sluiten; in elk ge val eischte hij zoo spoedig mogelijk, open lijke intrekking van de bewering. De vertegenwoordiger van den Algemee nen bond van overheidspersoneel heeft hierna gezegd, dat het niet de bedoeling is geweest door het manifest onrust te ver oorzaken, en bereid te zijn een tegenbe richt onder het personeel te verspreiden. De wethouder, voorzitter van de centrale commissie, antwoordde hierop, het van de bewoordingen waarin dit geschieden zal, te willen laten afhangen of hij het boven bedoelde voorstel zal indienen. „Msbd." NEDERLANDSCH FABRIKAAT DEMONSTRATIE IN DE JUBILEUMWEEK De landelijke étalage wedstrijd. De jury voor den landelijken étalage wedstrijd is thans gevormd uit de heeren: Dr. Ir. M. H. Damme, Den Haag, namens de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat"; C. J. A. Begeer, Voorschoten, namens de industrieele werkgeversorganisaties; J. P. de Brabander, Utrecht, namens het geor ganiseerd winkelbedrijf. De heer Damme is tevens Voorzitter. Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen alle prijswinnaars in de plaatselijke uit stallingswedstrijden. De jury zal bij de beoordeeling vooral letten op de vraag of het Nederlandsch fabrikaat als zoodanig op de meest treffen de wijze wordt naar voren gebracht. In verband met het feit, dat in enkele gemeenten de plaatselijke wedstrijden nog na de jubileumweek worden gehouden, is besloten, dat foto's van de étalages, waar mede wordt deelgenomen, tot 20 Septem ber kunnen worden ingezonden bij de Ver eeniging „Nederlandsch Fabrikaat", Den Haag. STEUN KOOLZAAD OOGST 1938. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat de steun voor koolzaad van oogst 1938 zal be dragen voorzoover het volgens de gestelde voorschriften verkocht is: a. vóór 25 Juli 1938 f 4.50 per 100 K.G. b. in het tijdvak 25 t/m 30 Juli 1938 f 4.75 per 100 K.G. c. in het tijdvak 1 t/m 6 Aug. 1938 5. per 100' K.G. d. in het tijdvak 8 t/m 27 Aug. 1938 5.25 per 100 K.G. Dieven opgespoord. Gedurende de feestdagen werd bij café Cronestein alhier een fiets gestolen, welke bij café Hollan der werd geruild tegen een beter exem plaar. Het is de politie mogen gelukken den dader en diens medeplichtige op te sporen. Het zijn beide Leidenaars en geen onbekenden van de politie. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente ook sterk uit. Er zijn reeds meer dan 10 besmette stapels. Geboren: Petrus Johannes Gerardus z. van L. de Boer en M. A. Buskermoien Hendricus Jacobus z. van H. J. v. d. Post, en E. J. P. Mooijman Adrianus CorncJis z. van C. E. Westgeest en G. C. M. Zandbergen Helena Catharina d. van W. G. v. Klink en A. M. A. Zweek- horst Theodorus Nicolaas Jozef z. van J. C. v. d. Salm en J. P. Kroft Theodora Mathilda d. van J. J. Rodewijk en J. A. v. d. Meer Claas Victor z. van V. A. Reijs en G. J. v Soest. Ondertrouwd: Adrianus Jacobus v. Bennekom 30 j. en Maria Petronella van Cromvoh't 30 j. Getrouwd: C. Both en M. P. C. Varh- mei.ier D. A. Koster en A. Maarschalk. Gevestigd: W. Volmer van Oostka- pelle M. J. Th. Holterman van Ter Aar A. H. Zonderop van 's-Hage A. J. v. Mil van Amsterdam J. M. Straver van Leidschendam W. Spanjaard van Lei den J. G. J. Straathof van Leiden H. C. Welp van Leiden H. J. Hoogeveen van Hazerswoude G. C. v. d. Kleij van Dreumel M. H. Th. de Boer van Berg- schenhoek P. Ch. Molenkamp van Woerden. Vertrokken: D. la Lau en gezin naar Leiden A. G. C. Eijkman naar Bussum M. J. G. Blok naar Rotterdam E. v. Duin naar Nijmegen J. de Jeu naar Leiden J. H. v. Doorn naar Lei derdorp C. A. v. d. Ploeg naar Geer- triudenberg P. Paling en gezin naar Alphen a. d. Rijn B. Dorrepaal naar Ned. O. I. J. H. v. d. Geer en gezin naar Oegstgeest J. H. J. v. d. Laar en gezin naar 's-Hertogenbosch. Rotterdam Lloyd Rapide. Het vertrek van den Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het cd. 9 dezer van Marseille naar Ned. Indië vertrekkende mailschip „Baloeran" zal Donderdag 8 September a.s. om 15.56 uur van den Haag H.S.M., 16.20 uur van Rot terdam D.P. en 17.17 uur van Roosendaal plaatsvinden. HET MOND- EN KLAUWZEER In de week van 21 t.m. 27 Augustus j.l. stierven tengevolge van net mond- en klauwzeer: 47 runderen, 24 kalveren, 42 varkens en biggen en 2 schapen. Sedert de week 1926 September 1937 stierven in totaal 3355 rundeten, 4211 kal keren, 3179 varkens en biggen 255 schapen en 65 geiten. VEEBEOORDEELING OP DE „VEBO". Uitslag van den wedstrijd. Aan de afdeeling zwartblaar hebben 6 groepen van 3 jongens deelgenomen en bij de zwartbonten vijf 3-tallen. Bodegraven bleef bij beide afdeelingen afwezig. Voor de deelnemers is zoo'n wedstrijd een vruchtbare training voor hun later leven. Veel is geoefend en practische lessen, on der leiding van deskundige personen, heb ben overal plaats gehad. Zoo worden men schen voor de toekomst gekweekt met kennis, ervaring en goede kijk op de die ren, mannen met oordeel en goed inzicht. Voor de vele onderwijsinrichtingen dra gen deze wedstrijden veel bij tot practi sche vorming van hun leerlingen. De wedstrijd kon jammer genoeg 5 kwartier na den vastgestelden tijd pas aan vangen, omdat de koeien op zich lieten wachten (mond- en klauwzeer). De afdee ling zwartbont werd daarna vlot afge werkt en de uitslag en de beredeneerde plaatsing naar het oordeel der jury trok gewaardeerde belangstelling en aandacht. De wedstrijd bij de zwartblaar dieren ging met een ruim oponthoud gepaard, omdat deze koeien aan andere keuringen moes ten deelnemen. Het gevolg hiervan was dat de beesten zich in den namiddag an ders lieten zien dan in den morgen. Door al deze omstandigheden kwam de wed strijd in deze afdeeling wel iets minder tot zijn recht. In beide afdeelingen werden de punten aan de hand van de volgende schaal ver leend: a. voor het juist plaatsen der die ren tot 50 punten; b. voor goede observatie tot 25 punten; c. voor goede beredenee ring tot 25 punten. Elke deelnemer kon bijgevolg 100 punten behalen en elke groep (drietal) 300 punten. Als juryleden traden op in de afdeeling zwartbv de hcertn: ïr. H. Wiboens te dsn Ht3g. D E. C. H?rV-g te Den Haag en W. Deer te Bo degraven. In de afdeeling zwartblaar de heeren: ir. H. Wibbens te Den Haag, K. de Vink te Den Haag en W. F. Brunt te Bodegraven. De heer Vergouwen verzorg de de technische leiding. De uitslag van deze wedstrijd had het volgende resultaat: Afdeeling ZWARTBONT: Groeps- p r ij z e n: le prijs: Rijkslandbouwwinter- school Dordrecht, 22,5 punt, beker Vebo- bestuur: 2e prijs R. K. Landbouwwinter- school Voorhout, 220 punten, verg. zilv. med. N. R. S.; 3e prijs Rijksland- bouwwinterschool Schagen, 202,5 punt, zilv. med. Holl. Mij. van Landbouw. Persoonlijke prestaties: le pr. H. Brouwer, Bleskensgraaf, leerling van Dordrecht, 82,5 punt, verg. zilv. med. van het *N. R. S.; 2e pr. J. v. d. Burg, Berkel, leerling van Voorhout, 77,5 punt, zilv. med. van den L.T.B.; 3e pr. G. v. Diepen, Beemster, leerling van Voorhout, 75 punten, zilv. med. van het Vebo-bestuur. Afdeeling ZWARTBLAAR: Groeps- p r ij zen: le prijs Landbouwcursus Lei derdorp, 220 punten, beker Vebo-be stuur; 2e prijs Landbouwcursus Ter Aar, 210 punten, verg. zilv. med. van het N. R. S.; 3e prijs Landbouwcursus Zoeter-, w o u d e, 210 punten, zilv. med. van den L.T.B.; 4e prijs Landbouwcursus Hi 11e- g o m, 200 punten, zilv. med. v. d. Holl. Mij. van Landbouw. Persoonlijke prestaties: le pr. Jac. v. Haaster, Zoeterwoude, 85 punten, verg. zilv. med. van het N. R. S.; 2e prijs B. v. d. Geest, Leiderdorp, 80 punten, zilv. med. v. h. Vebo-bestuur; 3e prijs J. Langeveld, Li sse, 75 punten, med. van het Vebo-bestuur. Voor dezen wedstrijd waren beschik baar gesteld 2 bekers en 3 zilveren me dailles door het Vebo-bestuur, 4 verguld zilveren medailles door het Nederlandsche Rundveestamboek, 2 zilveren medailles door den L.T.B. en 2 zilveren medailles door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. VOETBAL JAARVERGADERING D. H. V. B. Zaterdagmiddag te 5 uur hield de D. H. V. B. haar jaarvergadering in Restaurant Brinkman te Haarlem, onder voorzitter schap van den heer H. Putter. Na verwelkoming der afgevaardigden heette deze bijzonder welkom den voorz. der R.K.F. ir. Hopster, de heeren Versteeg en de Vries, secretaris en bestuurslid der I.V.C.B. en den Geest, adviseur, directeur Th. v. d. Lugt. Het verheugde spr. te kun nen mededeelen, dat in het afgeloopen jaar in den Bond een groote activiteit tot uiting is gekomen, waardoor het ledental flink is toegenomen. De financieele toe stand van den Bond is zeer goed, dank zij de volle medewerking der verenigings besturen en die der Districten. De samen- werking met het Katholieke Jeugdwerk is zeer goed; veel aandacht is besteed aan de Juniorenleiding, een vraagstuk voor onze Katholieke Voetbal-beweging van zeer groot belang, waarbij het bestuur een loffelijke bijstand ondervonden heeft van den geest, adv., waarvoor wij directeur v. d. Lugt grooten dank verschuldigd zijn. Het spelpeil in den D.H.V.B. is zeer goed en de tastbare feiten zijn hiervan de kam pioenschappen van H.B.C. en Volendam, welke laatste zelfs op het Landskam pioenschap beslag wist te leggen (ap- plau^). Na aan meerdere instanties dank gebracht te hebben voor de groote mede werking, welke het bestuur heeft mogen ondervinden, verklaarde spr. deze verga dering voor geopend. Direct verkreeg hier op de Geest, adviseur het woord, die het Junioren-vraagstuk inleidde. Voor deze hoogst belangrijke materie is een Dioc. Junioren-commissie in het leven geroe pen welke zooveel mogelijk het Junioren- aantal wil vermeerderen en het vormen van Junioren-leiders wil bevorderen, waardoor meer systematische vorming van onze Junioren in de toekomst tot stand zal komen. De gedachten, welke directeur v. d. Lugt hierover ontplooide, zullen na der in de Sport-Illustratie worden gepu bliceerd. De notulen werden zonder be merking goedgekeurd. Op de jaarversla gen werd nog eenige toelichting gevraagd, waarna ook deze onder dank voor keu rige samenstelling werden goedgekeurd. Een zeer gunstig verslag werd uitgebracht door de financieele controlecommissie, waarna de secr.-penningm. werd gede chargeerd van zijn keurig beheer. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredende heeren H. A. H. Putter, F. J. v. Veen en N. G. M. v. Wijk bij en kele candidaatstelling werden herkozen. De begrooting 19381939 werd na enkele op- en aanmerkingen vastgesteld op 8600. Het bestuursvoorstel tot wijziging van art. 40 van Huish. Regl. en wel als volgt: „voor leden beneden de 17 jaar bedraagt de contributie 0.50 en voor leden beneden de 14 jaar 0.25 per jaar", werd aange nomen met 8 stemmen tegen. Een ingediend voorstel van Berdos om te komen tot een 3e klas I.V.C.B. werd in getrokken, het verzoek om de le en 2e klas D.H.V.B. te brengen op 10 elftallen vond aller instemming. Het bestuur zal zooveel mogelijk rekening met dezen wensch houden. Naar aanleiding van het ingetrokken voorstel van Berdos, kwam nog wel tot uiting de noodzakelijkheid van een Reserve 2e klas der I.V.C.B. in het Westen; het bestuur stond in deze kwestie niet afzijdig. De verdere voor stellen werden zonder hoofdelijke stem ming niet aangenomen. In de controle commissie werden benoemd de heeren A. H. Schrama, Faase en L. J. v. d. Meer, ter wijl de commissie van beroep in zijn ge heel werd herkozen. De bespreking der agenda R.K.F. werd ingeleid met een ver klaring van het bestuur over de houding, welke zij ingenomen hebben inzake de strooming naar een Landelijke Bond. De heer Kruyver, die in een zeer gedocumen teerde rede deze verklaring ter vergade ring bracht, ontlokte zoowel pro als con tra zeer breedvoedige diccussies, doch uit eindelijk werd, met één stem tegen, in deze zeer diepgaande kwestie het ver trouwen in het beleid van het bestuur uitgesproken. Hierna sluiting. ZWEMMEN NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 4 x 100 M. BORSTCRAWL ESTAFETTE HEEREN Het IJ brengt het te Casablanca op 4 min. 8 1/2 sec. Een ploeg zwemsters en zwemmers van de Amsterdamsche zwemvereeniging Het IJ is op tournee door Noord-Afrika. O.a. werd voor een talrijk publiek te Casablanca gestart. Behalve het schoonspringen wonnen onze landgenooten alle nummers, waarbij vooral in het bijzonder een fraai succes op de.4 x 100 M. borstcrawl estafette werd geboekt. De ploeg van het IJ slaagde er n.l. in, om het Nederlandsch record, hetwelk de D.J.K. estafette op 20 September 1936 te Amster dam vestigde met een tijd van 4 min. 11 s., te verbeteren en te brengen op 4 min. 8,5 sec. Een uitstekende prestatie leverde ook Metman op de 400 M. rugslag, waaraan zoo wel dames als heeren deelnamen. Metman zwom dezen afstand in 5 min. 35.7 sec., waarmee hij onder het officieele Neder landsche record, dat Scheffer op 4 Juni 1936 te Amsterdam vestigde met een tijd van 40 min. 41 sec. bleef. Echter heeft Scheffer op 24 Mei j.l. eveneens te Amsterdam, een tijd gemaakt van 5 min. 33,3 sec., welke prestatie nog niet als Nederlandsch record is erkend. De uitslagen van de wedstrijden te Casa- blanco luiden: 100 M. borstcrawl: 1. Moolenaar (Y) 1 min. 1 6 sec.; 2. Gar- dez (Neptune) 1 min. 2.3 sec. 400 M. rugslag gemengd: 1. Metman (Y) 5 min. 35 7 sec.; 2. Iet van Feggelen (Y) 5 min. 59.6 sec. 100 M. schoolslag: 1. Maier (Y) 1 min. 16.3 sec.; 2. van Aelst (Y) 1 min. 21.2 sec.; 3. Thornton (Rabat) 1 min. 24.8 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Jopie Stroomberg (Y) 3 min. 15.4 sec.; 2 Mej. Puisoye (Mouettes) 3 min. 40.8 sec. 100 M. rugslag: 1. Metman (Y) 1 min. 12-.4 sec.; 2. van Heteren (Y) 1 min. 14.4 sec.; 3. Viard (Ma rokko) 1 min. 25.5 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Iet van Feggelen (Y) 1 min. 17.7 sec.; 2 mej. Conne (Mouettes) 1 min. 21.8 sec. 400 X 100 M. estafette: 1. Het Y, 4 min. 8.5 sec. (Nieuw Nederl. record); 2. Marokko 4 min. 21.6 sec. Schoonspringen: 1. Sempere (Marokko) 17i pnt.; 2. Lot gering (Y) 159 pnt. Waterpolo: Het Y—Marokko 7—5. LEIDEN, 3 Sept. Boter. Aanvoer 410 kg. Piijzen: prima fabrieksboter 1.41 en pri ma boerenboter 1.301.35 per kg. Han del goed. Turfmarkt 29 Aug. tot en met 3 Sept. Aanvoer 240 000 stuks lange turf, prijzen 78 per 1000 stuks 5 Sept. Vette Varkens. Aanvoer: 198 totaal, 198 zwaar 51, 52 en 53 cent per kg. levend gewicht. Handel sleepend. AMSTERDAM, 5 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 463 vette koeien, waarvan de prijzen waren 7478, 6272 en 5060 cent en 20 Osse 5228 cent per kg. slachtgewicht, 53 melk- en kalfkoeien 200270 per stuk; 79 vette kalveren 2e kwal. 5864 en 3e kwaliteit 5056 cent per kg. levend gewicht; 121 nuchtere kalveren 814, 100 schapen 1322 per stuk, 492 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 6667 cent, zware 6465 cent, vette 6263 per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: vette koeien ruime aanvoer, stugge handel, onveranderde prijzen. Melkkoeien zeer matige aanvoer, zeer trage handel, doch prijshoudend. Vette kalveren matige aanvoer, stugge handel en hoogere prijzen. Nuchtere kalveren ruimere aanvoer, vlug ge handel en hoogere prijzen. Schapen rui me aapvoer, gedrukte handel en lagere prijzen. Varkens ruime aanvoer, matige handel, prijzen iets lager. ROTTERDAM, 5 Sept. Vee. Aangevoerd in totaal 2187 stuks, waarvan 591 vette runderen, 256 vette kalveren, 47 nuchtere kalveren, 7A schapen en lammeren, 492 varkens, 2 paorden, 4 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 72, 60 en 50 cent. vette ossen 68, 58 en 5250 cent, vette kalveren 95, 85, 6070 cent; varkens (levend gewicht) 55, 54 en 53 cent, scha pen 43, 35 en 38 cent, lammeren 48, 43 en 38 cent, prijzen per stuk: le kwal. 24, 2e kwal. 19, 3de kwal. 17, Lammeren 15128. Overzicht: Vette koeien en ossen zwakker aanvoer, handel tamelijk, prijzen hooger dan vorige week Dinsdag; Koeien tot 76 cent, prima ossen 72 cent, Vette kalveren: kleiner aanvoer, handel redelijk, prijzen als vorige week Maandag, prima 105; schapen en lammeren, aan voer iets kleiner, handel traag, prijzen on verminderd. Varkens: aanvoer korter, handel vlug, prijzen iets hooger. Weinig schapen voor export verkocht. melden aan de Jongelui van Leiden, dat de Speciale Donderdagavonden weer in „ZOMERZORG" plaats zullen vinden. De le Feest-Donderdagavond zal den 8sten SEPTEMBER plaats vinden. - Reserveer dezen avond voor „Zomerzorg". 6759 DE DIRECTIE. NOG 4 DAGEN vertoonen wij dit buitengewoon programma CLARK CABLE en JAENETTE MAC DONALD Voor de pauze ROBERT YOUNG REGINALD DENNY Dinsdag van 2-7 uur D00RL00PENDE VOORSTELLING. Aanvang avondvoorst. 8 uur BEZOEKT VOORAL ONZE Woensdag- en Donderdag-matinée Prijzen vanaf f. 0.15 m

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8