OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM De armen worden niet vergeten. Zaterdag werden 335 pakketten le vensmiddelen uitgereikt aan gezin nen, die daarvoor in aanmerking ko men. De hiervoor benoodigde gelden worden door het Comité der Feest viering verstrekt. Hulde! Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 6 Sept. 1938 des voormiddags te 8.45 uur precies. Eenig agendapunt: Herdenking 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. KATWIJK Oudheidskamer. L.l. Zaterdag is de Oudheidskamer voor dit seizoen gesloten. Er zijn ruim 3000 bezoekers geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. De heer A. Alferink, rijks veldwachter alhier, wordt overgeplaatst naar Soêstdijk om dienst te dnen bij het Paleis als Rijkshondengelêider. Botsing. Mep. M. uit Leiden, die schijnbaar het stuur van de door haar be stuurde auto nog niet meester was, nam op den hoek SandtlaanOverrijn de draai te kort en pakte de muur van het hoekhuis en nam als gevolg daarvan de overzijde, dus de linkerzijde van den weg waar toe vallig de heer L. v. G. met zijn fiets klaar stond om weg te peddelen. Van dit laat ste kwam niets van, want de fiets werd door de auto zoo goed als vernield, v. G. kwam er met wat kleerscheuren af. Het had erger kunnen zijn. De schade werd on derling geregeld. LEIDSCHENDAM BEVAARBAARMAKING SMIDSSLOOT. Tot aanvoer van materialen voor nieuwen Rijksweg. Reeds eenigen tijd worden met het Rijk onderhandelingen gevoerd over het tijde lijk bevaarbaarmaken van de Smidssloot ten behoeve van den aanvoer van mate rialen voor den aanleg 'van Rijksweg 4a. Aangezien de uitvoering van het plan een mooie werkverruming zou medebren gen en niet zou beteekenen een afzien van de plannen tot demping van deze sloot, waartoe de Raad destijds besloot, meenden B. en W. tegenover medewerking niet af wijzend te moeten staan. De resultaten de zer onderhandelingen zijn thans neerge legd in een concept overeenkomst tusschen Rijk en Gemeente, waaruit blijkt, dat het Rijk alle kosten v. d. bevaarbaarmaking aan de gemeente vergoedt en bovendien ga randeert een bedrage van 75 pet. in de werkverschaffingsloonen, wanneer t. z. t. tot demping wordt overgegaan, enz. B. en W. stellen daarom voor te besluiten: 1. met het Rijk aan te gaan een overeenkomst re gelende de bevaarbaarmaking en 't onder houd van de Smidssloot; 2. de uitvoering der werken tot bevaarbaarmaking open baar aan te besteden en 3. de gemeentebe- grooting voor zooveel noodig te wijzigen. - Uitdeeling krentenbrood. Als feest gave bij gelegenheid van het 40-jarig Re geeringsjubileum van H. M. de Koningin zal morgenochtend tusschen 10.3011.00 uur ten Raadhuize aan ongeveer 120 ge zinnen krentenbrood worden uitgereikt. Aanbieding geschenk Burgemeester. Namens de burgerij van Leidschendam zal Dinsdag 6 September a.s. ten raadhuize des middags te 12 uur aan burgemeester Keijzer en Mevrouw Keijzer een geschenk worden aangeboden bij gelegenheid van hun 25-jarige echtvereêniging. Van 11.00 11.30 uur zal het geschenk ten Raadhuize te bezichtigen zijn. Na de aanbieding be staat er gelegenheid tot 1 uur uur geluk- wenschen aan te bieden. Défilé der Jeugdvereenigingen. Zoo als wij reeds meldden, zal de uitreiking der Gemeentevlag, welke de deputatie, welke uit deze Gemeente naar de Nationale Jeugdhulde naar Amsterdam gaat, worden uitgereikt op den Nationalen feestdag om 1.30 uur. Vooraf zullen alle plaatselijke vereeni- gingen voor den Burgemeester en andere autoriteiten defileeren. Na het défilé zal burgemeester Keijzer met een toespraak de gemeentevlag aan de deputatie uitrei ken. Deze plechtigheid wordt besloten met het zingen van ons Volkslied. Daarna wordt gemarcheerd naar den Pr. Juliana- weg, waarna de deputatie naar Amsterdam vertrekt. Geboren: Annemieke, dochter van H. Buss Meijer en A. J. E. Surie Hubertus Wilhelmus, zoon van H. W. L. van Beek en E. S. G. Smits Johanna Jacoba Ce cilia Bernardina, dochter van J. H. B. van Wensveen en C. B. O vervliet Margare- tha Johanna Mathilda, dochter van N. C. A Heijstek en A. J. H. de Vet Johanna Albertha Cornelia, dochter van W. J. A. Holstesijn en E. P. van Benten. Ondertrouwd: J. C. Kouwenho- ven en H. A. Kok. Getrouwd: L. W. Hofstede en J. M. van Veen. Overleden: P. J. Vitters 73 jaar J C. Hage, 14 jaar. NOOTDORP Viering Regeeringsjubileum. In ver band met het een veertiental dagen gele den gehouden, zoo schitterend geslaagde Oranjefeest zal de viering op 6 Septem ber a.s. in deze gemeente een zeer be scheiden karakter dragen. Op dien dag zal des middags 1 uur een optocht worden gehouden van alle in deze gemeente gevestigde vereenigingen. bene vens een deputatie der jeugd, welke bege leid door de R. K. Harmonie „Gloria in Excelsis Deo", zullen marcheeren van den Kerkweg naar het Raadhuis, waar de Bur gemeester aan den leider van do Jeugd- deputatie de gemeentevlag zal overhandi gen. Dit plechtige moment zal worden op geluisterd door het spélen van ons volks lied, waarna tot Koelhuis Arctic gemar cheerd wordt, Jaar *.cert de stoet om en zal aan den Kerkweg getuige zijn, dat de Jeugddeputatie vandaar vertrekt naar Amsterdam om daar deel te nemen aan de algemeene jeugdhulde. Des avonds zal het Raadhuis weder fees telijk verlicht zijn, evenals op de avonden van het Oranjefeest. Deze door den heer van Eijk ontworpen en uitgevoerde ver lichting zal zeker weder aller bewonde ring verwekken. In den avond van den 7en September zullen de vereenigingen weder in optocht trekken, nu vanaf het punt Dwarskade Molenweg, naar het Raadhuis, waar de leider der Jeugddeputatie de toevertrouw de vlag weder aan den burgemeester zal overhandigen. Daarna zal het thans bege leidende Chr. Muziekkorps „Concordia" in den tuin van den „Gouden Star" een concert geven. Alle leden der vereenigin gen worden opgewekt aan deze optochten deel te nemen. Steekt allen op den 6en de vlag uit; helaas moesten wij constateeren, dat ve len op Koninginnedag hiermede in ge breke bleven. Wij kennen voldoende de Oranjegezindheid der bevolking, welnu, laat dan geen gelegenheid ongebruikt voorbijgaan, om hieraan ook uiting te ge ven! NOORDWIJK Ziekte van Weil. Dezer dagen deed alhier het gerucht de ronde, dat ook in onze gemeente een ge val van kinderverlamming zou zijn gecon stateerd. Ter bevoegder plaatse informee rend, vernamen wij dat dit gerucht tot nog toe ongegrond was. Wel is dezer dagen een geval van de ziekte van Weil geconstateerd. De patiënt is naar hét Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Blijkbaar is door dit feit het gerucht omtrent kinderverlam ming ontstaan. Mond- en klauwzeer. In deze gemeente zijn reeds meer dan 30 gevallen van mond en klauwzeer onder het vee aangegeven. Sterftegevallen onder het vee deden zich gelukkig nog niet voor. Minder werkolozen dan verleden jaar. Het aantal ingeschreven werkloozen be draagt thans 244, dit is 51 minder dan 14 dagen geleden en 53 minder dan verleden jaar omstreeks dezen tijd. Van deze 244 werkzoekenden zijn 114 landarbeiders, 25 visschers, 21 losse arbeiders 18 opperlie den, 16 timmerlieden, 10 metselaars en 34 verdeeld over verschillend andere beroe pen. Voorts staan er 16 vrouwelijke werkloo zen, meerendeels dienstboden, ingeschre ven. OEGSTGEEST St. Bernardus-cohort. St. Ignatiusban: Banuur Dinsdag 7.30 uur. Kard. Faulhaberban: banuur Woensdag 7.30 uur. St. Tarcisiusban: banuur Donderdag 7.30 uur. Voor de St. Elisabethpenning: zorgt St. Ignatiusban om 7 uur, de Kard. Faulha berban om 9 uur en de St. Tarcisiusban om 10.30 uur. (De agenda was niet tijdig in ons bezit voor o nsnummer van Zaterdag). SASSENHEIM De zware regenval. Eenige arbeiders zijn gisteren opgeroepen om een gedeelte van den nieuwen weg, dat door de zware regen was weggespoeld, bij te werken. De afrit aan de Sassenheimschevaartbrug en aan den Menneweg leverde gevaar op voor bet verkeer. Ook aan de Hoofd vaart was een gedeelte van den nieuwen weg ver zakt. Winkelweek. Zaterdagavond is de door de vereeniging Ned. Fabrikaat geor ganiseerde winkelweek met een muzikale marsch van Crescendo geopend. Er zijn 47 deelnemers en sommigen heb ben kosten noch moeiten gespaard om de Nederl. producten te toonen. Velen verdrongen zich voor de etalages om de „dubbel geprijsde" artikelen, noodig om een prijs te winnen, te vinden, hetgeen, blijkens de gehouden uitlatingen niet mee viel. Des te grooter zal dan ook de voldoe ning voor de prijswinnaars zijn. Weer drie rijwielen gestolen. Men schijnt het de -laatste dagen op rijwielen gemunt te hebben. Waren kort geleden in één week twee damesfietsen verdwenen, I thans zijn ten nadeele van J. v. H., F. K. en C. H., die hun karretje voor het K. S. A.- gebouw hadden geplaatst, de fietsen gesto len. NOORDWÜKERHOUT Concert. Naar wij vernemen zal er morgen, Dinsdag, op den Nationalen feest dag n.m. 5 uur een populair conceht wor den gegeven door de Harmonie St. Jeanne d'Arc en om half 8 een concert door de Harmonie „St. Bavo". VOORSCHOTEN BEKNELD TUSSCHEN WAGEN EN BOOM Paarden sloegen op hol Gistermiddag reed de'29-jarige J. A. C. van L. met een disselwagen, waarvoor een paard wa3 gespannen, het land uit en de laan van Rozenburg op naar zijn woning, terwijl zijn vader met een wagen, waarvoor een paard gespannen was eveneens op deze laan huiswaarts reed. Bij het zien van het andere paard is het paard van den dis- selwagen op hol geslagen. De voerman kon den disselwagen niet in toom houden en tenslotte kwam de wagen tot staan tegen een boom nabij de woning. Op dezen wagen was eveneens gezeten de 16-jarige G. K. Deze geraakte met zijn rechteronderbeen bekneld tusschen den boom en den wa- gei., waardoor dit lichaamsdeel werd afge- Kneld en verbrijzeld. Na hulp van drie doktoren en eenige E.H.B.O.-leden, is hij in zorgwekkenden toestand r>°*r ^°t Di?/"^essenhuis te Lei den overgebracht per ziekenauto. ALPHEN AAN DEN RIJN Hengelwedstrljd. Zondagmórgen werd door de Hengelaarsvereeniging „Ons Ge noegen" alhier, op het Brasemermeer de laatste rp ij es wedstrijd gehouden, waar voor groote deelname bestond. Ook de vischjes boven de aangegeven maat, toon den voor dit laatste lekkere hapje groote belangstelling en lieten zich in massa van gen. P. van Veen behaalde de grootste buit 28 stuks, won daardoor den beker, bene vens een extra medaille. De volgende prijs winners waren A. Weijers 14 stuks, H. van Veen 10 stuks, J. Mulder 9 stuks, C van Leeuwen 7 stuks, P. Rogaar 6 stuks, A. Hock en P. Herry beiden 5 en P. de Witte 4 stuks. Een extra prijs werd toege kend aan L. Houweling. Hij had de groot ste visch gevangen in dit seizoen. Gondelvaart. Hoewel het gerucht ging, dat de gondelvaart op den Rijn Zaterdag avond, wegens te geringe belangstelling niet zou doorgaan, bleker, deze geruchten onjuist. Integendeel: de deelname was ta melijk groot. Een 25-tal motorbooten en andere vaartuigen, fraai versierd en ver licht, passeerde de Rijnkade, op den water tocht naar 's Molenaars. De muziek aan boord van een der schepen bracht er bo vendien de juiste feeststemming in. Overal langs de boorden van den Rijn verdron gen zich honderden belangstellenden om dit ongewone lichtspel gade te slaan. Ook de straatverlichting deed het prachtig, wat op straat een geweldige drukte te weeg bracht. Jaarvergadering Transportarbeidersbond. De afd. Alphen aan den Rijn van den R.K Transportarbeidersbond „St. Bonifacius", hield haar jaarvergadering in de bestuurs kamer van de St. Josephvereeniging. We gens bedanken van den voorzitter stond de vergadering onder leiding van den waarne mend voorzitter, den heer A. Huijgens. De voorzitter van den Volksbond, de heer A. F. Ruijssenaars, was zoomede de heer Capel, als afgevaardigde van dezen bond, met kennisgeving afwezig. Ook de geestelijk adviseur, kapelaan C. M. Klaver, was wegens ziekte van den De ken, verhinderd deze jaarvergadering bij te wonen. De voorz. bracht dank aan den scheiden den voorzitter, den heer A. Brasker, voor diens vele bemoeiingen tijdens zijn lange voorzittersfunctie. De notulen van den heer Fakkeldij werden onder dankzegging goed gekeurd. Na behandeling van het ingekomen, des betreffend schrijven van den heer A. Bras ker, deed de voorzitter mededeeling van het besluit, dat de afdeeling, met de stands organisatie de Volksbond zou mede defilee ren met haar vaandel op den nationalen feestdag. Vertrek ongeveer 1.45 uur vanaf de Paradijslaan naar het Sint. Jorisplein, waar men zich aan den toptocht kan aan sluiten. Verder werd bekend gemaakt, dat de af deeling haar 20-jarig bestaan zal herdenken, kerkelijk op 25 September met algemeene H. Communie der leden en een H. Mis voor de levende en overledene leden. Op 30 Sep tember vindt de meer feestelijke viering plaats in de Sint Josephzaal, waar naast een uit te noodigen spreker van het hoofdbe stuur en andere sprekers, het duo Herdel- man uit Gouda het meer vroolijke gedeelte zal verzorgen. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. v. Sijs, sloot met een batig sal do. Voor zijn accuraat beheer werd hem door den heer C. Th. Holsteyn namens de controle-commissie dank gebracht. Uit het jaarverslag van den secretaris me- moreeren wij de toename van het ledental met 3. De periodiek aftredende penningm.. de - heer A. v. d. Sijs, werd herkozen, terwijl in de vacature van den heer A. Brasker werd voorzien door de benoeming van den heer C. Th. van Holsteyn. In diens plaats werd in de controle-commissie voor het komen de jaar aangewezen- de heer L. van Die- men, uit Roelofarendsveen, lid van deze af deeling. Tot voorzitter werd reeds bij eer ste stemming gekozen de heer H. van Eg- mond, die bijna 10 jaar reeds lid en 8 jaar bestuurslid van deze afdeeling is. Bij de rondvraag feliciteert de heer A. W. van Hemert het herkozen en het nieuw gs- Jubileumfeesten. Alle leerplichtige kinderen, ook degenen, die te Leiden of an dere plaatsen school gaan, kunnen deelne men aan de jeugdhulde op 7 September en aan de kinderspelen op 8 September. Vanaf den Rijndijk rijdt een autobus met als stopplaatsen: Haagsche Schouw, Oude Openbare School en hotel „De Vink". Op 7 September des voormiddags half tien en op 8 September des voormiddags acht uur. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op 3 September 1938 als werkzoeken den 81 personen ingeschreven voor diverse beroepen. Door den agent der arbeidsbe middeling wordt zitting gehouden, voor werkgevers: des voormiddags van 9.00 12.00 ten gemeentehuize, voor werknemers: des voormiddags van 9.009.15 uur in het Ambachtshuis. WASSENAAR KINDEROPTOCHT GAAT NIET DOOR. Het hedenavond op het strand alhier te ontsteken vreugdevuur zal, in tegenstel ling met het aanvankelijke plan, zonder eenige plechtigheid geschieden. De optocht van de jeugdvereenigingen op morgenmiddag gaat niet door. kozen bestuurslid en den heer H. van Eg- mond met diens promotie. Op voorstel van dezen laatste is besloten voortaan op an dere dagen te vergaderen. De veranderde tijdsomstandigheden maken het mogelijk. Hierna volgde sluiting met gebed. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. In plaats van den gecostumeerden voetbal wedstrijd door twee elftallen der verschil lende scholen, welke zooals reeds bekend is afgelast, zullen morgen van half twaalf tot twaalf uur, twee elftallen gevormd uit hoofdcomité en sub-comité's elkaar ge- costumeerd bekampen gedurende tweemaal een kwartiei. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Hoofdcomtié: A. C. de Haan R. Schipper C. Koren. P. Stouthamer W. A. Lam G. B. v. d. Kolk P. Baanen Ph. G. Roest Ir. J. Waardenburg Dr. Pion B. v. Wijk Subcomit é's: B. den Hertog C. Y. Ponsioen A. Hoekstra W. v. d. Neut, A. Groeneveld, A. Hoekstra J. J. C. Böckking, J. A. Jansen, T. Beerepoot F, H. van Loo P. Zuidam ALKEMADE Geboren: Hilda Gerarda d. van N. J. van Berkel en W. M. M. van der Meer Apolonia Maria d. van H. J. J. Bartels en M. Ch. van dér Meer Maria Hendrica d. van J. van Hemeren en G. van der Kamp Apolonia d. van J. C. van Kins en A. M. Borst. Ondertrouwd: J. H. Zandvliet jm. 32 j. en P. van der Star jd. 23 j. H. Op dam jm. 34- j. en Hi M. Zandvliet jd. 30 j. Getrouwd: A. Th. W. van Houdt jm. 27 j. en A. G. Schouten jd. 29 j. Overleden Anna Jansen 69 j. BODEGRAVEN Geboren: Jan Hendrik, z. van J. Stouthart en J. Hage. Ondertrouwd: J. Sturm, 25 jaar en A. Koning, 22 jaar. Getrouwd: W. Poot, 25 jaar en M. Mulder, 23 jaar. Overleden: M. Bezuijen, 18 jaar (te Beverwijk). Vertrokken: J. van Broeke en ge zin, ambt. N.S. naar Eist, Stationsulein 50. G. Oliebroek, z.b. naar Gouda, Groe- nendaal 32. C. M. Kraan, boerenknecht, naar Waddinxveen, Znidel. Dwarsweg 17. J. v. d. Berg, graanhandelaar, naar Barwoudswaarder, no. 91 b. HAZERSWOUDE De lichtstoet. Het bestuur der R.-K. Klesvereeniging „Algemeen Belang" heeft op uitnoodiging van de feestcommissie be sloten dit jaar mede te doen aan den licht stoet welke gehouden wordt op Woensdag 7 September des avonds 8 uur n.m. in het dorp. Het behoeft wel geen betoog, dat het bestuur het op hoogen prijs stelt, dat een flink aantal leden zich zal melden op het terrein, dat het bestuur daarvoor heeft uitgedacht, n.l. de Laan van Salm. Laten wij deze gelegenheid nu niet voor bij laten gaan, maar door aanwezigheid de- monstreeren de groote dankbaarheid waarmee wij als R.-K. Staatspartijers zijn bezielt daar juist in deze 40 jaren waarin onze geëerbiedigdet Koningin heeft gere geerd door onze partij zulke groote succes sen zijn geboekt. Toon door uw aanwezigheid, dat de R.K. Staatspartij ook uw volle sympathie heeft voor wat ze reeds heeft gepresteerd en dat ge vol vertrouwen met uw partij de toe komst tegemoet gaat. Staatspartijers wij rekenen op uw volle medewerking! Ieder zorge zelf voor lampion of fakkel. LEIDERDORP Etalage-wedstrijd. De uitslag der eta lage-wedstrijd Nederlandsch Fabrikaat luidt: Afd. Levensmiddelen: le prijs H. Hoo- genboom 30 punten, 2e prijs P. J. Rosen- boom 29 punten. Extra vermelding fa. L. v. d. Sijs Zn., 26 puntfen. Afd. Andere dan levensmiddelen: le prijs D. van Dijk, 27 punten; 2e prijs P. Vervark 24 punten. Extra vermelding: T. de Vos 23 punten. Als Jury fungeerden mevrouw Dr. Per- sand—Snoep en de heeren Sewaar, boek handelaar, Leiden en C. W. Brouwer enz. De prijsuitreiking heeft reeds plaats ge had. NOORDEN Sport. Zondag speelde V. D. S. I een uitwedstrijd tegen Stormvogels II te Wil- nls. Noorden wist weer een verdiende zege te behalen en klopte Wilnis met 64. Dins dag a.s. wordt in het kader der feestelijk heden een wedstrijd gespeeld tegen V. V. N. in Nieuwkoop. Aanvang 3.30 uur. Ver trek 3 uur. ROELOFARENDSVEEN De jubileumfeesten. Morgen en over morgen zijn door de Oranjevereeniging al hier een tweetal feestdagen georganiseerd. De eerste dag natuurlijk ter gelegenheid van het 40-jarige regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, terwijl in aansluiting daarop overmorgen het 50-jarig bestaan van het plaatselijk muziekcorps „Liefde voor Har monie" zal worden gevierd. Op deze dagen zullen de volgende programma's worden afgewerkt. Dinsdag 6 September: 9.30 uur Gezongen H. Mis met Te Deum ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. 10.15 uur: Optocht schoolkinderen met medewerking van het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie". 11.30 uur Aubade schoolkinderen ten ge meentehuize; tevens aanbieding van de ge meente-vlag aan een deputatie van Alke- made's jeugd, welke deputatie de gemeente Alkemade te Amsterdam zal vertegenwoor digen. Daarna terug naar de scholen voor tractatie. 121 uur: receptie ten raadhuize; ver wacht worden, vertegenwoordigers aller vereenigingen en organisaties en particulie ren, welke hunne gelukwenschen met het regeeringsjubileum aan den burgemeester als vertegenwooriger van het Vorstenhuis, willen aanbieden. Nam. 2.30 uur Kinderspelen en tractatie van bewaarscholen. 7.15 uur: Optocht vereenigingen vanaf Pancratiuszaal naar het Raadhuis. 8 uur Plechtige raadsvergadering, welke met luidsprekers naar buiten wordt uitge zonden. 9 uur: Muziek op de dans vlonder. Woensdag 7 September voorm. 9 uur: Plechtige H. Mis tot dankzegging, waarna een optocht zal worden samengesteld, waar aan alle vereen igingsbesturen dringend ver zocht worden deel te nemen met vaandel, banier, enz. Deze optocht zal worden opge luisterd door het muziekgezelschap „Door Gunst Verkregen", e.a. van Nieuwe Wete ring. 11.30 uur Na afloop van den optocht zal in de St. Pancratiuszaal een feestelijke bij eenkomst plaats hebben van alle vereni gingsbesturen tot huldiging van ons jubi- leerend muziakcorps, waarbij dan tevens het geschenk der plaats aan de feestvierende vereeniging zal worden aangeboden. 2.30 uur: Onderlinge wedstrijden jeugd vereenigingen. 3 uur Volksspelen om luxe prijzen. 8 uur: Muzikale wandeling, fakkeloptocht vanaf het Zuiden. 9 uur: Muziek op de hosvlonder. Mond- en klauwzeer. In deze gemeen te zijn twee gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd. Wit-Gele-Kruis. Gisteravond werd in de St. Pancratius-zaal ten bate van het Wlt- Gele-Kruis opgevaerd het tooneelstyk „Scherven", waarmee een half jaar geleden gedux-ende vele avonden alhier zooveel suc ces is geoogst. De tooneelclub toonde zich bereid om gratis deze her-opvoering te ge ven, daarmede een belangrijke vereeniging financieel steunend. Ondanks het feit, dat vrijwel iedereen dit tooneelstuk reeds eer der heeft gezien, was de groote zaal giste renavond wederom geheel bezet. Verdere uiteenzetting is dus overbodig. Na afloop dankte de voorzitter van het Wit-Gele- Kruis speciaal de tooneelclub voor de vtr- leende hulp, en /erder alle aanwezigen voor hun belangstelling en weldadigheid. Spr. deelde mele, dat de opbrengst der onlangs gehouden speldjes-verkoop 11.50 Ledroeg, en hoopte, dat nog vele loten zou den verkocht worden voor de a.s. loterij ten bate van het Wit-Gele-Kruis. ZEVENHOVEN Jeugdfeesten. Het programma voor de feestelijkheden uitsluitend voor de jeugd op 6 dezer, is thans vastgesteld. Van half twee tot twee uur zal de ge- meenteklok worden geluid. Intusschen stellen de kinderen'van beide scholen zich op en gaan naar het raadhuis, alwaar om twee uur voor den Burgemeester wordt gezongen en hulde gebracht; de Burge meester zal daarna spreken en aan haar en hen, die deelnemen aan de Nederl. Jeugdhulde te Amsterdam des avonds, uit reiken de pas aangeschafte gemeentevlag. Voorafgegaan door die vlag, marcheeren de kinderen naar het feestterrein,, alwaar verschillende spelen zullen plaats nebben. Dat een ieder dien dag vlagt, spreekt vanzelf. Aan de jeugdhulde, uitgaande van de Nederlandsche Jeugdcentrale, bij gelegen heid van het Regeeringsjubileum, op Dins dag 6 September des avonds op den Dam voor het Koninklijk Paleis te Amsterdam wordt deelgenomen door A. v. Trigt, M. v.- Tol en mej. L. Straathof.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7