STADS NIEUWS De Leidsche jubileumfeesten KERKNIEUWS AGENDA MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten *0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. EOE WORDT HET WEER? BETROKKEN EN ZACHTER. De Bilt seint: Verwachting: Meest matige tijdelijke wellicht toenemende Noord-Westelijke tot Westelijke of Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk tij delijk regen, iets zachter. Hoogste barometerst.: 770.4 te Scilly. Laagste barometerst.: 750.3 te Vestmanoer. Een kleine depressie, die Zaterdagmor gen bij Schotland lag, trok in Zuid-Ooste lijke richting over de Noordzee. Zij gaf gisteren in den morgen zware regenbuien met onweer in het Westen en Noorden van ons land. Er vormde zich Zaterdag een rug van hoogen luchtdruk over Scandina vië, die thans reikt van de Golf van Bis- caye tot de Bothnische golf en Finland en zich op den Oceaan ver naar het Westen voortzet. De depressies op het Noordelijk deel van den Oceaan worden actiever en tasten het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich zoo lang in het Westen gehand haafd heeft, ernstig aan. Een vrij diepe depressie ligt thans Zuid-Oostelijk van IJsland. De vlakke continentale depres sies, die zich steeds weer opnieuw in het Oosten vormen, blijven actief en in het Oos telijk deel van Centraal Europa houden de zware regens .aan. In het Noord-Oosten "en Oosten blijft het bij voortduring warm. In het binnenland van Zweden en in het Noorden binnen den poolcirkel kwam ster ke afkoeling. In Frankrijk en in Engeland bleef het gisteren droog. De bovengenoem de door het Noord-Westen trekkende de pressie bracht in den nacht regen op de Westkust van Ierland en in het Zuid-Wes- ten van IJsland. De Bilt verwacht: dat in onze omgeving de bewolking na aanvan kelijk af te nemen later weer zal gaan toenemen en dat de regen zone, die uit het Westen nadert, ook hier te lande tijdelijk regen brengen zal. De temperatuur zal hierbij zachter worden. LUC HTTEMPERATUCR. 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.12 uur tot Dinsdagmorgen 5.48 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 6 Sept. voormi. 1.en nam. 1.24 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. Maan op 17.22 uur Maandagmiddag. Maan onder 2.41 uur Dinsdagnacht. MEDEDEELING „ZOMERZORG" JUBILEUMFEESTEN. MORGEN, DINSDAG 6 SEPT. wederom DANCING IN DE FEESTHAL Entrée 25 cent (rechten inbegrepen). DE DIRECTIE. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Rector te Amsterdam (H. Hartkloos- ter) en tot Godsdienstleeraar aan het R.K. Lyceum voor Meisjes, aldaar den weleerw. heer G. P. A. Alkemade; tot Kapelaan te Haarlem (Kathedraal H. Bavo) den weleerw. heer W. E. Blok; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Nico- laas) den weleerw. heer J. L. C. Witkamp; tot Kapelaan te Sloten den weleerw. heer F. A. van der Burg; en tot Kapelaan te Hoek van Holland den weleerw. heer P. Th. Brinkman (Neom.). JUBILEA PATERS FRANCISCANEN. Woensdag 7 September vieren de vol gende weleerw. paters Franciscanen hun 25-jarig kloosterfeest: Pater Nilus Baas, pater Laurentius Teepe, pater Melchiades Nieuwstad, pater Michaël DE JUBILEUMRONDE DOOR M. C. SEGAAR GEWONNEN. Zooals wij Zaterdag nog bericht hebben werd de Jubileumronde der Leidsche wiel renners te 10 uur aangevangen. Deze jubileumronde werd verreden op het parcours Witte Rozenstraat, Jan v. Goyenkade, Witte Singel, Witte Rozen straat, dat een lengte heeft van 1100 Me ter. De A- en B-klassers moesten dit tra ject 55 maal afleggen, de C-klassers 35 maal. Het aantal deelnemers bedroeg 47, verdeeld als volgt: A-klasse 10, B-klasse 16, C-klasse 19 renners. Nadat de renners een voorstellingsronde hadden gereden, viel te 10 uur het start schot, gelost door den heer C. A. de Bruyn. De politie had uitstekende ordemaatre gelen genomen, het publiek was in de Wit te Rozenstraat achter een afzetting ge plaatst, terwijl op Jan van Goyenkade en Witte Singel slechts op de trottoirs mocht worden plaats genomen. Het parcours was niet overal even ge makkelijk. Er waren enkele scherpe hoe ken en het asphalt was vrij glad, zoodat enkele valpartijen niet uitbleven. De E.H. B.O. was echter present en verzorgde de renners zoo goed maar kon. De strijd gaf aanvankelijk weinig afwis seling te zien. De renners draaiden rustig hun rondjes en aan den kop lagen nu eens Schüller, W. van Rooyen, en Jac. de Groot, dan weer Severijnen, Riethoven of Segaar aan den kop. De A- en B-klassers reden om de drie ronden een premierit, hetgeen de renners wel tot meerdere inspanning noop te, doch voorloopig kan er van uitlooppo gingen geen sprake zijn. Voor de meest afwisseling zorgde eigen lijk nog de B-klasser J. Geenjaar Sr., die menige ovatie van het publiek in ontvangst had te nemen. Na 10 ronden lag Severijnen bij de A- klasse aan den kop, terwijl Wim Rijsbergen de leiding had in de B-klasse. Na 22 ron den had Segaar de leiding en juist in deze periode bleef Bert Lodewijks achter. Hij zakte meer en meer af, doch toen Segaar een paar honderd meter voorsprong had, kwam Lodewijks weer bij en met de Groot en Riethoven volgde hij na Segaar de tweede leidende groep. Segaar reed uitstekend en liep langzaam maar zeker met elke ronde iets uit en hoe wel het trio de GrootRiethovenLode wijks alle krachten inspande, bleef Segaar hun de baas en onder daverend applaus eindigde hij tenslotte als eerste. De uitslag in de diverse klassen werd als volgt: A-klasse: 1. M. C. Segaar, 1 u. 34 min 22 sec., 2. R. Riethoven; 3. J. de Groot; 4. W. Severijnen; 5. Chr. de Vink; 6. J. Schüller; 7. A. Lodewijks; 8. C. Grosz; 9 M. de Romijn; 10. W. van Rooyen. B-klasse: 1. C. van Leeuwen, 1 uur 36 min. 17 sec.; 2. W. Rijsbergen; 3. F. v. d. Berg; 4. J. Hintzbergen; 5. J. de Boer; 6. A. Versluys; 7. J. Laven; 8. A. Strijk; 9. H. Noest; 10. A. de Roode; 11. Ginjaar. C-klasse: 1. J. L. van Klinken, tijd I.16.33; 2. N. N.; 3. J. Westendorp; 4. B. Kruit; 5. L. v. d. Meer; 6. C. Kapaan; 7. M. J. van Kampen 8. J. Wurzer. Toen de drie winnaars bekend- waren, werden zij bij monde van den burgemees ter, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, die met verschillende leden der Jubileumcom missie een groot gedeelte van den strijd had bijgewoond, gelukgewenscht met het behaalde resultaat, onder overhandiging van bloemen. Ook Riethoven, de tweede aankomende in de A-klasse, werd met bloe men gehuldigd. Na afloop begaven de renners zich weer naar Oud-Hortuszicht, waar de heer C. A. de Bruyn dank bracht aan de politie voor de uitstekende hulp en aan het pubilek voor zijn houding tijdens den wedstrijd en tenslotte de prijzen aan de winnaars uit reikte. DE STERRIT. De eerste deelnemer van de door de L. H. D. C. onder auspiciën van de Jubi leum-commissie 1938 georganiseerde „Ster- rit", kwam reeds te 8.15 uur binnen. Het grootste aantal van de 113 deelnemers ver scheen tusschen 1 en 4 uur aan de finish „Oud Hortuszicht". Het singelgedeeite van af het Noordeindsplein waarover de route der binnenkomende deelnemers was gelegd, verkeerde in zeer slechten toestand en le verde zeer veel moeilijkheden voor de rij ders op. Het was chter in verband met de v d. Zijde, pater Eustachius Janson, pater Azarias de Kok, pater Hieronymus v. d. Berg, pater Edwinus v. Berkel, pater Sil- vius v. Harteveld, pater Albanus Zeij, pa ter Ananias Beunen, pater dr. Saturnus v. Egmond, pater Libertus Soppe, pater Maxi- mus v. d. Schoot, pater Lotharius Winter, pater dr. Hippolytus Gerz, pater Gerun- tius Wismans, pater Osmundus Hin, pater Lucidius Verscheuren, pater Marinus Jor- na„ pater Theodorus Binnendijk. MGR. B. A. GIJLSWIJK. Ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Bij K. B. van 26 Augustus, is benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw Mgr. B. A. Gijlswijk, O.P., aartsbisschop van Euchaite en Pauselijk Delegaat van Zuid-Afrika, te Bloemfon tein (Oranje-Vrijstaat), tijdelijk verblij vende in het Albertinum te Nijmegen. wielerwegwedstrijden niet mogelijk de fi nish over een anderen weg te bereiken. Van de ingeschrevenen verschenen er 11 niet aan de finish voor hun verplichte aanmel ding. 27 Deelnemers waren te Leiden woon achtig. waarvan den heer W. A. Blom 245 K.M. had afgelegd In totaal zullen 102 pla quettes worden uitgereikt en wel 4 oranje hoven de 200 K.M.), 8 rood- (boven de 100 K.M.), 14 wit- (boven de 50 K.M.) en 76 blauwkleurige plaquettes (beneden de 50 K.M.). Drie deelnemers uit Groningen, wel ke de verst verwijderde woonplaats had den als startplaats, moeten loten voor de zilveren lauwertak. Te 4.30 stelde het groot ste gedeelte der deelnemers, naar schatting 70 motor- en auto-rijders, zich in colonne op voor het aanvaarden van den tocht door de stada» Precies 5 uur vertrokken zij, voor afgegaan door de motorpolitie en meevoe rende drie L.D.H.C.-clubvlaggen. Het „luid ruchtig" gezelschap vertrok met een snel heid van 25 K.M. per uur. In de stad was veel belangstelling. Doordat de muziek-auto welke ook in den bloemencorso-optocht meereedt, oponthoud had, sloot deze zich pas het laatste traject bij den Sterritoptocht aan. Te ongeveer 5.30 was de Cronesteinka- de bereikt, alwaar de voertuigen werden geparkeerd en de deelnemers het openlucht spel „De mislukte aanslag op Lochem" op het N. B. L. O. bijwoonden. Voor de perfec te leiding der Leidsche politie, welke zich door de drukke straten een weg moest ba nen, namens de Sterrit-commissie, alle lof. HET CORSO. Wanneer dit verslag onder de oogen van de lezers komt, is de bloemen-pracht van het corso reeds verflenst en verlept. Slechts de herinnering eraan bloeit nog voort, en zoo zelfs deze aan het tanen is, mogë dit kort verslag dienen om de heugenis wat op te frisschen! Het corso van Zaterdagmiddag heeft zich in de gunst en goedkeuring van het Leid sche publiek mogen verheugen. De sleep was weliswaar wat lang en er marcheerde ook te weinig fanfare in de stoet mede, doch de algemeene opinie is toch deze, dat het corso goed-geslaagd is, een opinie die wij gaarne deelen. De optocht was duidelijk in drie groe-* pen verdeeld: de reclames, de groepen en afzonderlijke deelnemers. Vele firma's hadden deze eenige gele genheid om zichzelf een beetje op den voorgrond te plaatsen, gretig aarfgegrepen. Er waren ongeveer vijftig wagens, de een nog schooner opgetooid en opgesierd dan de andere. Er waren werkelijke kunststuk jes bij, waarbij dankbaar gebruik was ge maakt van de bloemen-overdaad, die de herfst schenkt aan Dahlia's, Chrysanthen en Asters. Gelukkig hadden niet alle firma's er nut en heil in gezien aan deze reclame-stoet deel te nemen anders was er nooit geen einde aan gekomen. Doch wat er meereed gaf in de diversiteit van producten toch een veelzijdigen, veelkleurigen en afwisselen den indruk. De wagens met leege bierfles- schen en jeneverkruiken lokten de kijkers onweerstaanbaar aan. De belangstelling voor kippen en sigaren-rookende boeren was eveneens zeer groot. Ofschoon op een feestdag als deze niet bizonder in trek, wis ten zelfs melk en limonade de aandacht te trekken door een keurige bloemenversie ring. Men had zelfs de aardigheid op te wekken tot water-drinken; wie dat niet wenschte kon in het water springen, zooals trouwens ook de touring-cars, trams, privé-auto's, electrische fornuizen, eterniet- buizen en wat al niet meer. Bruid en brui gom maakten in de stoet een rondje mee; in een dergelijke feeststemming wilde ook een dansschool niet achter blijven. Achter deze rijdende toko begon pas het eigenlijke bloemen-corso. Het openbaar lager onderwijs had bij kans al zijn leerlingen opgetrommeld om aan deze manifestatie van oranje-liefde deel te nemen! Iedere school voerde een berceau van groen en bloemen mede en symbolen van de onderwezen vakken. Een mooie praalwagen met de provinciale wapens be sloot deze groep. Het zal niemand verwonderd hebben, dat de eerste prijs werd toegekend aan den praalwagen van het Katholiek onderwijs. Proficiat! Het was welverdiend. De zegekar was met fijnen smaak geheel in witte en roode bloemen opgebouwd, gedekt door een W in oranjebloemen en een koningskroon. Leerlingen, van iedere school één, waren de „slipperdragers" van fle oranje linten, die als serpentines van den wagen uit straalden. Ook het Protestantsch-Christelijke onder wijs kwam goed voor den dag met drie groepen in-het-wit-gekleede meisjes, die achtereenvolgens door een rood-wit-blauwe aster-tooi de Nederlandsche vlag over de straat ontrolden. Bij de Leidsche Christelijke Oranje-ver- eeniging was het natuurlijk oranje al wat de klok sloeg en ook een vereeniging als „De Princevlag" stak haar voorkeur niet on der stoelen of banken. De Kath. Jeugd-Centrale was drievoudig vertegenwoordigd. De Kruisvaart had een echte Kruis-ridder met helm en maliënkol der weten op te diepen; de jongens van het S.F.L. hadden een prachtige bloemenwa- gentje met het opschrift „Domine, Salvam fac reginam nostram" gemaakt; dat wa gentje was zoo aardig, dat wij de verken ners die er ongetwijfeld zijn geweest geheel over 't hoofd hebben gezien! De aandacht werd bovendien onmiddellijk weer opgeëischt voor de Graal, die een kunstig bloemen-medaillon had gemaakt, waarin het Graal-motief was verwerkt. De Oranje-garde begeerde te paard aan den optocht deel te nemen; en zoo geschied de het. Op houten paardjes reden zij achter een houten aanvoerder. Dit leuke groepje werd gevolgd door een even genoegelijke „praal"-wag en: een volkstuin-in-miniatuur (hoe is dat mogelijk?) van de Vereeniging „Ons Genoegen". De vereeniging „Groenoord" heeft on langs met haar vertooning van kinder sprookjes zulk een succes geboekt, dat zij het nog eens wilde probeeren en nu voor een grooter publiek. De toeschouwers heb ben danig genoten van Klein Duimpje, de Wolf en de Zeven Geitjes, Roodkapje en Doornroosje, doch vooral van Sneeuwwitje, die zoo rustig in haar glazen kistje lag. De meeste kinderen zullen Sneeuwwitje, en de daaropvolgende wagen van de P.V. N. Welpenhorde, die bezig waren met pan nekoeken bakken, wel benijd hebben, want het was dezen middag: tippelen. Misschien wel iets te lang voor kindervoetjes, zeker voor de kleine dreumesen, die met ver sierde kinderwagentjes, autopeds, en fiet sen de achterhoede vormden. Met veel liefde en vaardigheid hadden vader en moeder hun kleintjes uitgedost en opgetooid een lust om te zien. De Mond-accordeonclub „Voor ons ple zier" begeleidde de kinderschaar en deed haar naam eer aan. Zij zorgde met een praalwagen, waarop de Nederlandsche Maagd troonde, voor een flink sluitstuk van het corso. De jury, samengesteld uit de heeren J. G. Ballego, J. Jonker en W. Geraedts, ken de de volgende prijzen toe: AfdeelingA, Reclame-Op tocht: N.V. De Fransche Kroon v.h. Harteveld en Zn., Ie prijs; Sigarenfabriek „De Huifkar" te Oisterwijk 2e prijs; N.V. Distilleerderij Simon Rijnbende en Zn. 3e prijs; G. Ku- perus Wijnhandel te Leiden, 3e prijs; N.V. Prodenta, Cosmetische Fabriek Amsterdam 4e prijs; M. Wolters Reisbureau te Leiden 5e prijs; M. H. Weiling, Noordeinde No. 30 te Leiden 6e prijs; A. B. Kooyman, Oude Rijn No. 9 te Leiden 7e prijs; J. van Bos, 7e prijs. Afdeeling B. Bloemencorso. Groepen: R.K. Onderwijs te Leiden le prijs (beker); Vereeniging „De Princevlag" 2e prijs (beker); Vereeniging Chr. Onderwijs 3e prijs (beker); Openbaar Lager Onder wijs Centr. Ouderraad 4e prijs (beker); Buurt- en Speelt. Vereeniging „Groenoord" 5e prijs (Plaquette); De Graal 6e prijs (zilv. med.); Bloemenmagazijn Alg. Riel, Mare te Leiden 7e prijs (bronz. med.). Afdeeling C. Individueele Deelnemers: Wagentjes: Tine Rekers (Poppenwagen) le prijs; Krom (Wagentje) 2e prijs; Greetje Jasperse (Poppenwagen) 3 e prijs. Autopeds: Hols wilder le prijs; Nico v. d. Vaort 2e prijs; F. de Boer 3e prijs; Adri Verstraten 4e prijs; Mina de Bolster 5e prijs; Hanni de Wekker 6e prijs; Suusje de Wekker 7e prijs; Ineke Kriek 8e prijs. Rijwielen: Enni Stoffels le prijs; Willy Metselaar 2e prijs; T. de Boer 3e prijs; An nie van Dorp 4e prijs; B. Klein 5e prijs; Greta Bohemen 6e prijs; "Marius Lancel 7e prijs; Nelli Boom 8e prijs; Tini Wijngaard 9e prijs; Beb Rosier 10e prijs. Aan de groep van den Centralen Ouder raad werd nog een extra-prijs toegekend voor het grootst aantal deelnemers. De aan de Optocht-Commissie ten ge schenke gegeven lauwerkrans werd aan den voorzitter, den heer van der Neut, ge schonken, voor het vele door hem gedane werk. De prijzen zijn direct na het ontbinden van den optocht door den voorzitter van de jubileum-commissie in het gymnastiek lokaal van de H.B.S. ai'i den Hooge Rijn dijk aan de winnaars uitgereikt. HET OPENLUCHTSPEL. Reeds in den middag was nog een uit voering van dit openluchtspel gegeven, waartoe alleen de werkloozen toegang had den, terwijl door de commissie mede wa ren uitgenoodigd de verpleegden van het Geref. Minnehuis. In totaal werd deze uit voering door 2500 personen bijgewoond. De slotvoorstelling werd geopend door den heer C. A. de Bruyn, die den burge meester met de verschillende leden der Commissie welkom heette. Hierna ving het programma aan met een nummer Vendel-zwaaien door Leidsche Padvinders in 16e eeuwsch costuums, on der leiding van hopman Harteveld. Dan kwamen de Gorsselsche boeren op het grastapijt, die verschillende dansen te aanschouwen gaven, welke eveneens de volle belangstelling van het publiek had den. Hierna volgde de opvoering van „De mislukte aanslag op Lochem" en het ge heel werd besloten met het wederoptreden der Gorsselsche boeren. Na afloop sprak de voorzitter der Jubi leum-commissie, ir. P. C. Lindenbergh, woorden van dank tot degenen, die de ge- heele week hun krachten aan het open luchtspel hadden gegeven en hij overhan digde bloemen aan den heer D. de Jong, auteur van het stuk, den hopman (Francois Ballochi), Katreyne en Poorters Jan als mede aan de vijf dames van de Ruitersport- school Broekma te Oegstgeest. DE GONDELVAART. De avond bood veel afwisseling voor het publiek. Daar was in de eerste plaats de georgani seerde gondelvaart voor geïllumineerde en versierde motorbootjes en kano's. In het Galgewater bij de R.K. Vakschool lag de „Tosca", waarop behalve de jury ook de leden der Commissie en verdere genoodigden hadden plaats genomen. De deelname aan deze gondelvaart was zeer groot en vooral hadden vele motor boot-bezitters ingeschreven. Sommigen VEREENIGDE- WASSCHERIJEN WITTE SINGEL - 13- LEIDEN TELEFOON12 0 6 Gemeentel. Aankondigingen OPHALEN HUISVUIL. In verband met de viering van den Na- ticnalen Feestdag zal het ophalen van huis vuil uit die perceelen, welke gewoonlijk op Dinsdag worden bediend, nu plaats vinden op Donderdag d.a.v. Bewoners van deze perceelen wordt der halve verzocht Woensdag geen emmers aan de straat te doen plaatsen. De Directeur Gem. Reiniging. LEIDEN. Dinsdag: Politie Muziek Gezelschap, Jubi leum-concert in Oud-Hortuszicht, 8 uur.. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Z a te r da g 3 Sept. 's avonds 8 uur tot en met Vrijdag 9 Sept. a.s. waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 1313, echter met dien ver stande dat a.s. Zaterdag 3 Sept. van 's morgens 8 tot 's avonds alléén waarneemt: apoth. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523 en Dinsdag 6 Sept. (Nationale feestdag) alléén: apotheek Boekwijt, Bree- straat 74, tel. 552. Voor Oegstgeest: Mej. J. Doedens, Wil- helfninapark 8. tel. 274. hadden veel werk van de versiering en ver lichting gemaakt, maar deze gondelvaart leerde opnieuw, dat de verlichting toch de voornaamste rol speelt en dat alle versie ringen zonder voldoende verlichting geen effect hebben. Intusschen de jury, bestaande uit de da mes mevr. S. A. W. van de Sande Bak- huyzen-Gericke, mevr. G. H. Lindenbergh- Kolff van Oosterwijk en mevr. I. Geel- kerken-Brusse, heeft lang geen gemakke lijke taak gehad. Te half negen vertrokken de kano's langs de voorgeschreven route: Witte Singel en Zoeterwoudsche Singel en Zijlsingel naar de Haven, waar de „Tosca" aan de Haven kade gemeerd lag, welke daarheen was ge varen langs den Oude Singel, gevolgd door de geïllumineerde motorbooten. Alle vaar tuigen passeerden daar de „Tosca" en ten slotte werd langs den Oude Singel de te rugtocht naar het Galgewater aanvaard. Tijdens deze gondelvaart hadden op ver lichte plankiers in den Zoeterwoudsche Singel tegenover de Cronestynkade en in den Witte Singel tegenover „Oud Hortus- zicht" uitvoeringen plaats. De eerste werd verzorgd door de „Oranje Garde" en „de Princevlag", de laatste door „de Graal" en de „Katholieke Jongenscentrale". Er werd zang ten gehoore gebracht, volksdansen werden uitgevoerd, en de goed verzorgde programma's trokken begrijpe lijkerwijze veel belangstelling. De bekroningen voor den gondelvaart werden als volgt toegekend: De prijzen. Groepen: le pr. Oranje Garde; 2e pr. Princevlag; 3e pr. Padvinders; 4e pr. de Graal; 5e pr. Kath. Jongens-Centrale. Gr oo te booten: le pr. Rietveld (no. 68); 2e pr. W. M. van Appel (no. 60); 3e pr. J. Barentsen (no. 27); 4e pr. "Versteeg (no. 64). Troostprijzen: no. 67, 48 en 30. K1 e i n e b o o t e n: le pr. J. Wassenaar (no. 42); 2e pr. A. Lindenbergh (no. 9); 3e pr. no. 66; 4e pr. C. v. d. Broek (no. 15); 5e pr. J. de Leeuw (no. 51). Troostprijzen no. 10, 47 en 4. Bovendien ontving de heer L. A. Mennes een bijzondere herinneringsmedaille voor de fraai versierde boot van den Haven dienst. Verder ontving elke deelnemende boot een herinneringsbordje. Wegens tijdgebrek (aanvang vuurwerk) kon de bekendmaking en uitreiking van deze prijzen niet plaats vinden na afloop van de gondelvaart, gelijk in de bedoeling had gelegen. De uitreiking der prijzen zal plaats vin den op a.s. Woensdagavond, kwart over acht in een bijeenkomst van de Jubileum commissie in den Vergulden Turk. De eige naars der booten zijn daar, op vertoon van hun deelnemerskaart, welkom. „LEYDS GOEDT". Reeds 16.000 bezoekers. De toeloop naar de tentoonsteling „Leyds Goedt" is nog steeds groot. Zaterdag be zochten 2000 personen de Stadsgehoorzaal, waarmede het totaal-aantal bezoekers is gestegen tot 16.000. Behalve 's middags en 's avonds zal de tentoonstelling ook morgenochtend geopend zijn.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2