BIOSCOPEN TE LEIDEN DE LAATSTE LES VAN LANGELOT MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren speelde Nic. Boys I een re vanchewedstrijd tegen VDO I voor de ge leden nederlaag in de finale van het Be- kertournooi. Direct na den aftrap ontspon zich een hevige strijd, waarbij het doel aan beide zijden in gevaar kwam, door dat de verdediging niet goed wist weg te werken. Langzaam aan kwamen de Boys in het offensief. Mooie aanvallen werden opgezet, waarbij het binnentrio goed sa menspel gaf, doch het spel te kort hield, waardoor de aanvallen onderschept wer den en doelpunten uitbleven. Geheel on verwachts wist de midvoor van VDO door uit een voorzet van rechts uit een schit terende kopbal de leiding te nemen (10). Na een half uur spelen kwam de gelijk maker uit een strafschop. Kort daarna kwam toch een doelpunt, dat de midvoor scoorde uit een mooien aanval. Zoo kwam de rust met 12. Na de rust ging de strijd gelijk op, waarbij de verdedigers" der beide clubs het zwaar te verantwoorden kregen. De Nic. Boys-verdediging was echter niet te passeeren. Nog eenmaal wist Nic. Boys het net te vinden. Het einde kwam met een 31 overwinning voor de Boys. Hiermede is tevens bewezen, dat zij hun plaats in de 2e klasse volkomen waard zijn. Nic. Boys III kon het tegen VDO III niet volhouden en verloor met 42. R. K. Sportver. „V. V. L." Gisteren speelde het derde elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen de dito's van Docos. Deze eindigde in een 64 overwinning voor de onzen. De leden worden verzocht om a.s. Don derdag 7 Sept. zich op te stellen op de Voorstraat om dan in optocht af te mar- cheeren naar het feestterrein waar de Gemeentevlag dan overhandigd wordt. Het bestuur hoopt, dat onze vereeniging een goed figuur zal slaan. Dus allen om half tien present op de Voorstraat. Ons volgnummer is 23. R. K. Sportver. „Van Nispen". Het is Van Nispen niet mogen gelukken een overwinning op Alliance te behalen in de door BSM uitgeschreven seriewed strijden. Met 42 kwam Alliance als over winnaar uit het strijdperk. Toch zag het met rust er geenszins uit dat Alliance zou winnen en wees ook hun 21 voorsprong hier niet op. Het begin is voor V.N. hetwelk begint met een serie aanvallen op de A.-veste. Ook Alliance trekt echter ten aanval maar weet het voorloopig niet verder te bren gen dan het V.N. heiligdom. Uit een van die aanvallen is het echter Alliance dat weet te doelpunten (10). Nog voor rust weet Alliance eenmaal te doelpunten, ter wijl L. v. Maris voor V.N. de achterstand op fraaie wijze weet te verkleinen (21). Na rust weer een V.N. overwicht maar is het juist Alliance dat weet te doelpun ten (31). Nog laat de strijd zich niet aan zien wie met de overwinning zal gaan strij ken. Uit een der fraaie AUiancë-aanvallen weet Meijer echter te doelpunten en de stand op 41 te brengen. Dit wordt V.N. te bar en er volgt aanval op aanval. Tot slot weet Theo door alles heen te breken en de stand op keurige wijze op 42 te bren gen waarmede wordt afgeblazen. Daar BSM van Santpoort 2 verloor, moet volgende week tegen BSM gespeeld wor den. Van Nispen 2 trok, jammerlijk met 10 man, naar Bavo 2 en verloor met 4-*-2. De wedstrijd werd echter in de beste ver standhouding gespeeld, hetgeen hoofd zaak is. Van Nispen 3 bracht het er slechter af, trok met 6 man naar Lisse en vond deze wedstrijd geen doorgang. Dit is een slecht begin jongens. R. K. Sportver. „Concordia". Concordia nam aardig revanche voor de jl. Zondag geleden nederlaag, door een, zij het dan eenigszins gehandicapt Lisse n met 71 te kloppen. Conc. had een an dere opstelling en gezien den uitslag zou den we zeggen, dat hiermee doorgegaan kan worden. De aanvang is voor Lisse en het valt steeds op dat de techniek bij verschillende Lissers goed verzorgd is. Hoewel L. het meest in den aanval is, bijt Conc. goed van zich af en speciaal de voorhoede is zeer ijverig. Als ongeveer een kwartier gespeeld is, krijgt invaller Staatcs een goede kans en benut deze op resolute wijze, doch spoedig hierop krijgt de Lisse r.b. een zelfde kans na keurige combine en de stand is weer in evenwicht. Conc. ziet aan dat haar rechtervleugel niet vol doende bespeeld wordt en wanneer dit gecorrigeerd wordt, jaagt Maarten in no time de volle blaas, tusschen de latten. Het vlot in de Conc. voorhoede beter, want hoewel Lisse, minstens zoo actief, maakt Conc. er voor de thee nog 41 van. Hier na gaat het weer eenigen tijd gelijk op. Maar hoe Lisse ook zwoegt, de Concordia- verdediging klopt uitstekend, terwijl de voorhoede steeds voor de noodige opluch ting zorgt en er met enkele tusschenpoo- zen nog 71 van maakt. Ter gelegenheid van het Jubileumfeest is Dinsdag op het Concordiaterrein een wedstrijd tusschen twee sterke elftallen van de vier clubs Hillegom, Hillinen, Sizo en Concordia. Voor sportliefhebbers het neusje van den zalm, op het vroege mor gen uur 11 uur is nl. 1. de aanvang. R. K. SPORTVER. „ST. BAVO". Wisselbekerwedstrijden. In twee zeer mooie wedstrijden werd hedenmiddag om de St. Bavo-wisselbeker gespeeld," die de laatste 2 jaar in N. V. C.'s bezit is geweest. De beker werd ge wonnen door V. V. S. B. I dat N. V. C. I met 50 wist te verslaan. De St. Bavoclub schijnt momenteel wel in goede conditie, want ook V. V. S. B. II wist een 52 zege te behalen op Van Nispen II. Er werd in beide wedstrijden door allen met zeer veel enthousiasme gespeeld, voor al de wedstrijd der jongeren, V. V. S. B. II en Van Nispen II, was een genoegen om aan te zien. De V. V. S. B.'ers gaven een mooi com binatie-spel te zien, waartegen de Zilke- naren, die slechts met 10 man speelden, niet opgewassen bleken. Na een halfuur spelen heeft St. Bavo de Zilkerkeeper al twee maal laten visschen. Doch even later scoort de links-buiten van de Zilk en de stand is 21. Nog verschillende malen ontstaan er ge vaarlijke situaties voor beider doel, doch zonder dat de stand verandert. Als de mid voor van St. Bavo even voor de rust de kans ziet, weet hij na omdribbeling der beide backs, den bal in de kooi te duwen. Na de rust blijft St. Bavo steeds in de meerderheid, maar is niet meer productief. Na een van de vele goed opgezette V. V. S. B. aanvallen, krijgt de Zilker linksbui ten de bal met een ver schot van de kee per toegespeeld, en de aalvlugge speler brengt de stand op 32. V. V. S. B. gaat echter niet bij de pak ken neerzitten, en als Bertus Bon de bal mooi van de linksbuiten krijgt toegespeeld, volstaat een stootje met den voet om zijn derde goal te maken. Eenige minuten voor het einde brengt Wessels op keurige wijze den bal in het strafschopgebied en schiet hem onhoudbaar in. In alle opzichten een keurigen wedstrijd. V. V. S. B. I—N. V. C. I. N. V. C. I blijkt in het begin sterk in de meerderheid en de Bavo-keeper heeft zijn handen vol, doch het gaat hem best af. V. V. S. B. zet ook wel van tijd tot tijd een aanval op, doch hun plaatsen is slecht. De Reus krijgt geen kans om te schieten want als een klit hangt hem het bekende kleine N. V. C.-spelertje aan het lijf, dat hem den heelen wedstrijd weer schadu wen zal. Langzaam aan komt V. V. S. B. beter op dreef, en als men het eens langs rechts probeert, geeft Jaap de Vries den bal mooi voor en Hageman trapt in. Een vrije schop, toegekend doordat de Reus in den rug aangevallen werd, wordt door Persoon genomen, en weer kan Ha geman doelpunten. Met de rust is de stand 20. N. V. C., die de laatste jaren nog nooit verloren heeft van V. V. S. B., zet na de thee alles op, en er wordt eenige oogen- blikken vrij zwaar gespeeld. Doch van den Berg houdt zijn kooi schoon en redt tel kens schitterend. Aanval op aanval op het Bavo-doel stranden telkens op de hechte verdediging. De Reus is nu links-binnen gaan staan, en dit blijkt een verbetering, want hij geeft nu de N. V. C.-keeper ver schillende malen werk. Toch is het weer de midvoor die den stand tot 30 op voert. Bij N. V. C. bemerkt men ontmoediging. V. V. S. B. maakt van deze inzinking ge bruik, en Hageman en de Reus weten ieder rog éénmaal te scoren, zoodat het einde komt met een 50 overwinning voor V. V. S. B. Na den wedstriid werd door de voorzitter van N. V. C. den beker aan V. V. S. B. I overhandigd. V. V. S. B. II ontving een prachtige pla quette. Ook werden een paar fraaie troost- priizen aan de beide andere clubs uitge reikt. OM DEN MITROPABEKER. Slavia en Ferencvaros spelen gelijk. De eerste eindstrijd om den Mitropa- beker tusschen Slavia (Praag) en Ferenc varos (Boedapest) eindigde onbeslist, nl. 22. Met de rust stonden de Tsjechen met 21 voor. Voor Slavia maakten Bican en Simunek de doelpunten, terwijl de twee Hongaarsche doelpunten door Kemeny en Kiss gefabriceerd werden. Kon. Nederlandsche Voetbalbond DE WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL. A. D. O. en Hermes D. V. S. IN den eindstrijd. Gisteren zijn de wedstrijden om den Zilveren bal voortgezet. Het resultaat is geworden, dat A. D. O. en Hermes-D. V. S. de volgende week in de finale zullen strijden om het bezit van de tropee. Dat Sparta in den ïaatsten wed strijd ten onder ging tegen Hermes, na eerst op zeer behoorlijke wijze den „reu- zen-dooder" S. V. V. te hebben uitgescha keld, was een resultaat, dat 'velen teleur gesteld zal hebben. De uitslagen luiden: D. O. S.—B. V. V. 1—1, B. V. V. wint door strappen; HeraclesA. D. O. 13; Hermes D. V. S.—Willem II 4—2; S. V. V. —Sparta 1—3; A. D. O.—B. V. V. 3—3, A D. O. wint door strafschoppen; Hermes D V. S.—Sparta 2—0. D. W. S. WINT HET AROLBEKER- TOURNOOI. Gisteren is het Arolbeker-tournooi op het' A. F. C.-terrein te Amsterdam geëin digd. Ditmaal werd D. W. S. winnaar van den beker. De uitslagen luiden: Halve eindstrijden: PSVDWV 34; DWS—AGOVV 2—0. Eindstrijd: DWS—DWV 4—0. ALPHEN—R.V.C. 4—3 In deze vriendschappelijke ontmoeting kwam het einde met een kleine overwin ning voor de thuisclub, die speelde met twee invallers. Tijdens de eerste helft hadden de Hagenaars weinig in te brengen, wat de stand 30 met rust voor Alphen wel aan toonde. Daarna kwam R.V.C. er wat beter in en in deze periode kwamen dan ook voor de bezoekers de doelpunten. Over den wed strijd het volgende. De thuisclub neemt het spel dadelijk in handen, zoodat de achter hoede der Hagenaars volop werk krijgt. Voorloopig blijven doelpunten uit, doch na 10 min. plaatst Bezemer goed voor en werkt een der bezoekers den bal in eigen doel (10). R.V.C. wordt voortdurend op eigen helft teruggedrongen en dan is het Schel lingerhout, die weldra de voorsprong ver groot (20). Alphen blijft in den aanval. Mulder krijgt den bal, die hij onberispelijk inschiet (30). De bezoekers trachten hun achterstand te verkleinen, maar verder dan een paar corners brengen zij het niet en on gewijzigd komt de rust. Hierna komen de bezoekers er beter in en reeds binnen enkele minuten weten zij te doelpunten (31). Doch dan plaatst Schel lingerhout den bal weer buiten bereik van den keeper in de Haagsche touwen (41). R.V.C. komt dan enkele malen fel in den aanval en hieruit weten rechts- en links buiten den achterstand tot 43 te verklei nen, met welken stand het einde aanbreekt. NOORWEGEN—ZWEDEN 2—1. Gisteren is in de Noorsche hoofdstad de met spanning tegemoetgeziene interland wedstrijd NoorwegenZweden gespeeld. Onder de gunstigste weersomstandigheden hebben 38.000 toeschouwers dezen wed strijd, die gespeeld werd in aanwezigheid van koning Haakon van Noorwegen en den Krooprins, bijgewoond, Met de rust was de stand nog 11, doch onder groot enthousiasme van het publiek slaagde de Noorsche ploeg er in de tweede helft in de leiding te nemen, om deze niet meer af te staan. Zooals bekend staan de Noren voor de zware taak over enkele weken op Engel sehen bodem het Engelsche voetbal-elftal te moeten bestrijden. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van de Zaterdag voor de Engelsche league gespeelde wedstrijden luiden: Eerste klasse. Aston VillaDerby County 01, Charlton Athletic—Leeds United 20, ChelsesLei- cester City 30, EvertonBrentford 2lp Huddersfield TownArsenal 11, Man chester UnitedBirmingham 41, Ports mouthBolton Wanderers 21, Preston North EndLiverpool 1—0, Stoke City- Middlesbrough 13, SunderlandGrimsby Town 11, Wolverhampton Wanderers- Blackpool 11. Tweede klasse. BradfordManchester City 42, Burn leyNottingham Forest 21, BurySout hampton 5—2, Chesterfield—Blackpool Ro vers 02, Luton TownNorwich City 21, Plymouth Argyle—West Bromwich Albion 21, Sheffield UnitedNewcastle United 00, Swansea TownMillwall 11, Tot- tensam HotspurCoventry City 21, Tran- mere Rovers—Fulham 0—1, West Ham Uni tedSheffield Wednesday 23. POSTDUIVEÜ „De Blauwband" (Alphen a. d. Rijn). Wedvlucht vanaf Duffel, afstand pl.m. 114 K.M. De duiven werden om 8 uur met N.W.-wind en bewolkte lucht in vrijheid gesteld. Onderweg hadden de vogels met zware reegnval te kampen, wat de thuis komst geducht vertraagde. In concours waren 190 duiven. De le duif werd geconstateerd: 10.8.59, de laatste prijs winnende duif: 10.52.17. De uitslag luidt: W. v. Rijk 1, 15, 31; H. v. Vegten 2, 12, 20; A. J. Lagerwey 3, 10, 52, 53, 57; D. R. Kui pers 4, 5, 6; Joh. v. Ofwegen 7, 28; J. de Ja ger 8, 45, 54, 56; Groene veld 9, 33; C. v. Ofwegen 11; B. v. Egmond 13; Tuinenburg 14, 22, 35, 36, 46, 60; Borgers 16, 24, 29, 32, 44, 51; J. Rooda 17, 19, 25; Bauer 18, 41, 49, 50, 61; Mens 21, 34, 42, 47; Goedhart 23, 39; Landaal 26, 27; Hulscher 30, 58; G. Dool 40, 59; Rombouts 43; H. W. Martens 48, 55, 62; J. Vernes 37 en 38. DAMMEN, HET LANDSKAMPIOENSCHAP VAN DEN R.-K. NED. DAMBOND. Gisteren werden in hotel Leeuwendaal te Rijswijk enkele partijen gespeeld om het kampioenschap van Nederland van den R.-K. Dambond. De uitslagen luiden: Heydra (Den Haag), v. d. Pol (Den Bosch) 11, Nieuwekerk (Wilnis)Molhoek (Den Haag) 20. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen dag 2.155 en 8.30 uur. Zondag en Dinsdag 2, 4.30, 7 en 8 uur. Goedgekeurd Lido: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen avond 8.15 uur. Vrijdag 2.30 uur. Zaterdag en Zondag "vanaf 2 uur doorl. voorstelling. G oedgekeurd Trianon: Nationale Film „Veertig Jaren". Documentaire Speelfilm lederen dag 2.15 en 8.1-5 uur. Zaterdag, Zondag en Dinsdag 2.004.30 en 8.15 uur Goedgekeurd Casino: De tante van Carley (Paul Kemp). De goudzoekers van Texas (John Wayne) Komisch Wild-West lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Woensdag 2.30 uur matinée. Zaterdag van 7.30 10.30 uur. Goedgekeurd Rex: San Francisco (Jeanette MacDo- nald, Clark Gable, Spencer Tracy). De weggeloopen bruid (Robert Young, Spencer Tracy). Sensationeel Komisch lederen avond 8 uur. 's Middags 2 uur ma tinée. Zaterdag, Zon dag en Dinsdag, door loopende voorstelling van 27 uur. Goedgekeurd v. volwassenen 241. Zou je die ratten niet eens in iets anders kunnen 242. Ik wil, dat je niet langer meer een rat zult zijn., veranderen? Natuurlijk, zei Langelot, 't komt on orde, riep Langelot uit. „Leo, Tiger, Crocodillus!" En nu gebeur- hoor! Hij riep hard door het rattengaatje en even later de er iets heel geks. De reuzenrat veranderde ineens in een kwam de groote reuzenrat te voorschijn. klein mannetje.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 16