De Europeesche kampioenschappen te Milaan De nat. kampioen schappen De finales van de Leidscfie Courant bal en beker MAANDAG 5 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 ROEIEN Een vijlde en zesde plaats voor Nederland De Europeesche roeikampioenschappen zijn Zondag te Milaan geëindigd. Van de zeven titels won Duitschland er, evenals het vorig jaar te Amsterdam, weer vier en bleef hierdoor in het bezit van den Glandaz-be- ker. Italië haalde twee overwinningen en Zwitserland één. De Nederlandsche deel nemers brachten het niet ver. In de twee met stuurman eindigde de ploeg van Wil lem III op de laatste plaats, in de vier zon der stuurman kon Laga alleen de Hongaar- sche boot achter zich laten en eindigde als vijfde. Het was slecht weer voor dezen laatsten dag der Europeesche kampioenschappen, op welke alle beslissingen moesten vallen. De hemel was van een eentonige grijsheid, waaruit gestadig de regen viel, reeds van den vroegen morgen af. Alleen de kleurige vlaggen der deelnemende landen braken het grauw van de lucht. Niettemin lieten de Italianen zich niet weerhouden, om toch naar de watervliegtuighaven te komen, ten einde den strijd tusschen cfb beste roeiers van Europa in grooten getale bij te wo nen. De vier met stuurman was het eerst aan de beurt. Zwitserland en Denemarken had den hun inschrijvingen teruggetrokken, zoodat slechts Hongarije, Italië, Joego Sla- vië en Duitschland overbleven. Tot aan de helft van den af te leggen afstand bleven de booten naast elkaar, toen gingen de Duit- schers en Italianen er vandoor. Duitschland nam eenige meters voorsprong, het geest driftige „Italia, Italia" van het publiek schalde door de droefgeestige omgeving en inderdaad haalden de Italianen op. Maar met een laatste krachtsinspanning wisten de Duitschers hun boot nog 0.1 sec. eerder door de finish te krijgen. In de twee met stuurman was de Duit- sche ploeg heer en meester. Alleen de Ita- liaansche en verrassend goed roeiende Deensche ploeg hielden het tempo een beetje bij, maar de Duitschers liepen ten slotte steeds verder uit en wonnen in schit terenden stijl met flinken voorsprong. Bij de skiffeurs werd, zooals wel te ver wachten was, de vroegere Oostenrijksche kampioen Hasenoehrl Europeesche kam pioen. Van den start af nam hij de leiding en had na 600 M. reeds 2 lengten voorsprong op den Zwitser Rufli. Inmiddels kwam de Pool Verey opzetten en nu ontspon zich tus schen hem en Ruffli een verbitterden strijd, zooals men maar weinig zal zien. Geen haarbreed gaven beiden elkaar toe. Hase noehrl roeide met krachtige slagen de zege tegemoet, achter hem speelde zich een prachtigen strijd af. Met veel te snellen slag en uitgeput kwamen Rufli en Verey tegelijk door de finish, tenminste, voor het mensche- lijk oog tegelijk. Miar de fotografisch opge nomen aankomst toonde aan, dat Verey 1/100 seconde eerder de lijn gepasseerd was, zoodat hij dus tweede Werd geklasseerd. Een uiterst enerveerende strijd werd ook bij de twee met stuurman gestreden. De Europeesche en Olympische kampioenen Guttmann en Adamski vochten met de Ita- liaansche twee om de overwinning. De Duitschers hadden een kleine voorsprong genomen, maar meter voor meter haalden de Italianen op. Adamski vooral kon het tempo niet bijhouden en met 0.1 sec. ver schil behaalden de Italianen den eersten Europeeschen titel voor hun land. Dene marken werd goeed derde, terwijl Fran krijk en Joego Slavië om het felst streden om de vierde plaats, welke tenslotte aan Frankrijk werd toegewezen, maar beide booten gingen precies gelijk door de finish. Schiller, Borghols en Kooyman, de beman ning van de Nederlandsche boot, had Zon dag niet zoo een goeden dag als Zaterdag en roeide zelfs nog slechter dan po den eer sten dag. Ongetwijfeld hebben het slechte weer en de beide races op de vorige dagen invloed op de prestatie van de Willem III- ploeg gehad, maar het gebrek aan techniek en hardheid zijn toch wel de voornaamste factoren geweest, welke er toe leiden, dat de Nederlandsche boot 9 1/2 seconde na de winnende ploeg als laatste door de finish ging. Reeds vier jaren geleden heeft de R.C. Zuerich voor een Europeesche titel bij de vieren zonder stuurman gezorgd. Ook dit jaar waren de Zwitsers met een uitsteken de ploeg naar de kampioenschappen geko men en wonnen verdiend den titel. Tot op 1500 M. bleven de ploegen vrij goed bij el kaar, de Nederlandsche boot, in welke de Laga vier, bestaande uit van Wijk, Boeg, Herklots, Godefroy en van Nes, slag, roeide, hield het tempo goed vol en maakte een behoorlijken indruk. Maar toen begon reeds de eindrush. Zwitserland ging het tempo verhoogen, Italië en Denemarken, die op de buitenbanen roeiden, geraakten uit de baan, maar kwamen tenslotte tegen het ende nog fel opzetten. Niettemin werden de Zwitsers geen oogenblik bedreigd en zij wonnen dan ook verdiend met 2 seconden voorsprong. Italië sloeg een feilen eind spurt en werd tweede, de Nederlandsche boot was duchtig afgezakt en kwam ruim 12 seconden na nummer vier, de Duitsche ploeg, binnen. Alleen de Hongaren deden er nog langer over en kwamen, ruim een halve minuut na den winnaar als laatste binnen. In de doublescull waren de Italianen den Duitschers de baas, zonder veel moeite ver kreeg Italië hier den tweeden, luid toege- juichten Europeeschen titel. In de achten roeide de Duitsche ploeg van ZWEMMEN NIEUW WERELD-RECORD VAN RAGNHILD HVEGER Fernante Caroen, de Belgische zwem ster, die op 23 Augustus j.l. te Oostende het wereldrecord op de 1000 yards borstcrawl op^ haar naam bracht met een tijd van 13 min. 3.2 sec., heeft niet lang pleizier van haar wereldrecord gehad. Want Ragnhild Hveger is even een aantal baantjes gaan trekken met het gevolg, dat zij thans wereldrecordhoudster is op dezen afstand met een tijd van 12 min. 36 sec. Dit is dus het elfde wereldrecord van de wonderbaarlijke Deensche zwemster. Op de borstcrawl heeft zij alle weerldrecords in bezit vanaf de 300 M. tot en met den grootsten afstand, den mijl. De eenige borstcrawl wereldrecords, welke zij tot nu toe niet heeft kunnen bemachtigen zijn die op de 100 yards, 100 M., 220 yards, 300 yards, alle ten name van Willy den Ouden en de 200 M. ten name van Rie van Veen. de Berliner R.C. een schitteernde race. Ita lië had een voorsprong genomen op Honga rije en als derde kwam de Duitsche boot. Na de helft van den afstand echter gingen de Duitschers tot den aanval over, passeer den de Hongaren en vervolgens de Italianen en nestelden zich aan den kop. Nog een keer konden de Hongaren de leiding nemen, maar hierna sloegen de Duitschers iederen aanval af en wonnen zonder het tempo noe menswaardig te verhoogen in schitterenden stijl. De uitslagen luiden Vier met stuurman: 1 en Europeesch kampioen Duitschland, 7 min. 1.2 sec., 2. Italië 7 min. 1.3 sec.; 3. Hongarije 7 min. 7.7 sec., 4. Joego-Slavië 7 min. 8.9 sec. Twee zonder stuurman: 1 en Europeesch kampioen Duitschland 7 min. 23.2 sec., 2. Italië 7 min. 32.6 sec., 3. Denemarken 7 m. 34.6 sec., 4. Hongarije 7 min. 57.6 sec., 5. België, 7 min. 58.2 sec. Skiff 1 en Europeesch kampioen Duitsch land (Hasenoehrl) 7 min. 40.1 sec.; 2 Polen (Verey) 7 min. 42.4 sec.; 3. Zwitserland (Rufli) 7 min. 42.4 sec., 4. Italië (Steinleit- ner) 7 min. 54.4 sec., 5. Tsjecho-Slowakije (Vraba) 8 min. 1.1 sec., 6. Frankrijk (Ba- los) 8 min. 3.7 sec. Twee met stuurman: 1 en Europeesch kampioen Italië 8 min. 14.5 sec.; 2. Duitsch land 8 min. 14.6 sec.; 3. Denemarken 8 min. 16.5 sec.; 4 Frankrijk 8 min. 17.8 sec.; 5. Joego Slavië 8 min. 17.8 sec.; 6. Nederland (Willem Hl) 8 min. 24 sec. Vier zonder stuurman: 1 en Europeesch kampioen: Zwitserland 6 min. 57.1 sec., 2. Italië 6 min. 59.1 sec., 3. Denemarken 7 m. 4. Duitschland 7 min. 3.5 sec., 5. Nederland (Laga) 7 min. 17.2 sec.; 6. Hongarije 7 min. 28.7 sec. Double scull: 1 en Europeesch kampioen: Italië 7 min. 7.5 sec.; 2. Duitschland 7 min. 14.9 sec.; 3. België 7 min. 23 sec., 4, Fran krijk 7 min. 24.7 sec.; 5. Hongarije 7 min. 28.1 sec.; 6. Joego-Slavië 7 min. 42.3 sec. Achten: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland 6 min. 19.9 sec.; 2 Hongarije, 6 min. 20.6 sec., 3. Italië 6 min. 23.7 sec., 4. De nemarken 6 min. 27.9 sec. CRICKET. HERMES DVS KAMPIOEN DE SCHIEDAMMERS SLAAN V.O.C. MET INNINGS. H.D.V.S. heeft gisteren op fraaie wijze het nationale kampioenschap gewonnen door V.O.C. met innings te slaan. Nadat het Amsterdamsche V.R.A. in 1937 „de groote Haagsche" van de eerste plaats had ver drongen, is het kampioenschap van Neder land nu in handen gekomen van de kranige combinatie HermesD.V.S., welke ener gieke club wij met dit kampioenschap van harte gelukwenschen. Met één simpel puntje verschil op de twee Haagsche teams staat H.D.V.S. dus op de eerste plaats, maar dat eene puntje, n.l. 21 tegen 20, doet het. hem juist. De Schie dammers hebben uit hun laatste en zwaar ste drie wedstrijden zeven punten behaald en daarom is dit kampioenschap feitelijk een welverdiend kampioenschap. H.D.V.S. scoort 217 runs, waarvan Stolk 34, Borrani 49, Jan Offermans 56, A. Bart 12, Tettelaar 6,.Keuzenkamp 4, Scheepma ker 10, Molenaar 18, Nolet 0, Janse 1, Schef- fer 4 n.o. Bowlingscijfers: Terwiel 879, East 045, Konert 133, Luttik 010, Kettlitz 0—2, Van Herwaarden 0—20, A. Nieuwenburg 05. V.O.C. scoort 83 runs, waarvan Van Her waarden 16, Dubru 46. Bowlingcijfers: Scheffer 528, Molenaar 549, J. Offer man 03, Bart 0—2. V.O.C. scoort in de tweede innings 50 runs. Alleen Verbuy 25. Verder geen dub bele cijfers. Bowlingcijfers: Molenaar 525, Scheffer 319, Tettelaar 05, Bart 10. H.C.C. IV.R.A. Gewonnen door H. C.C. I op de eerste innings met 74 runs. V.R.A. scoort 92 runs. Westerman 13, In- gelse 35, Klink 0, Wittebol 19, De Waal 0, Peters 12, Tellegep 2, Van Weelde 0, Inglis Arbeil 0, Jibben 0, Popping 0. Bowlingcijfers: mr. Van Manen 642, Bakker 014, Ten Bosch 118, Rutgers 0—1, Jalink 3—6. H.C.C. 1 scoort 166 runs voor 5 wickets. Van Oven 21, Niles 0, Arandsen de Wolff 76, Van Manen 53, J. v. d. Bosch 2, Ten Bosch 0 not out, Roes, De Villeneuve, Bak ker, Jalink en Rutgers batfen niet. Bowlingcijfers: Klink 236, Peters 136, Inglis Arbell 136, Van Weelde 015, Wit tebol 1—3. V.RA. tweede innings 3 voor 45, Ingelse 26, Ten Bosch 2 voor 9. Daarna gestaakt. LAWNTENNIS Van Swol en mej. Rollin Couquerque kampioenen enkelspel De nationale tenniskampioenschappen zijn voorbij, en een openbaring heeft zich niet voorgedaan. Oude bekende tegenstanders kwamen tegen elkaar uit in de verschillende eindstrijden, nieuwe gezichten zag men in het geheel niet. Bovendien kwam het spel, zelfs in de eindstrijden, niet boven het middelmatige uit. Nadat eenige regenbuitjes overgedreven waren, werd om circa kwart over twee Zondagmiddag met den eindstrijd heeren enkelspel begonnen. De twee vertegen woordigers van Nederland in internationale wedstrijden, Hughan en van Swol, kwamen hierin tegen elkaar uit. Het is een langdurig gevecht geworden, waarin van Swol uit eindelijk zegevierde. Het spel van Hughan deed iets gemakke lijker en soepeler aan, doch van Swol had een prachtige gelegenheid zijn canon-balls af te vuren op de zwakke tweede service van Hughan. In de derde set bleek Hughan, na een verloren en gewonnen set, gedeci deerd beter te zijn, terwijl van Swol vele gemakkelijke ballen in het net sloeg. Bij een stand 41 liet van Swol toen kenne lijk de set loopen om zich des te meer te concentreeren op de zoo belangrijke vierde set. Het zou echter anders loopen dan de toeschouwer wel gedacht had. Hughan trad bij het begin van de vierde set direct sterk aanvallend op en van Swol presteerde werkelijk niets meer. Het werd 20, 30, 40, en toen het 50 voor Hughan was meenden reeds het einde nabij. Van Swol was echter een andere meening toegedaan, en de zesde game van de vierde set kreeg een zeer aantrekkelijk karakter, doordat van Swol in ieder geval de eer wilde red den. Desondanks komt Hughan bij den stand 51 op matchpointDe beker wordt reeds gereed gehouden, doch het punt was nog niet gemaakt, zelfs werd het 52, en op prachtige wijze werd het 55, niet dan na eenige spanning. Hughan was gedeprimeerd en met weinig moeite won van Swol de set met 75. De vijfde set was toen spoedig met 61 ten gunste van Van Swol beslist. Mej. Rollin Qouquerque ondervond nit yeel moeite van mej. Kerckhoff. Het vollee ren van de hockey- en tennis-international was uitstekend. Wel heeft zij aan snelheid verloren. In den beginne lukte het mej. Kerckhoff dan ook om haar tegenstandster naar het net te lokken, om dan met fraaie lob een winstpunt te maken. De kampioene liep echter niet geheel tot het net op en voorkwam daardoor herhaling. Bovendien speelde zij verscheidene malen zoo scherp langs de lijnen, dat mej. Kerckhoff de groot ste moeite had om de ballen te retournee- ren. Tegen het einde van den middag werd bgonnen met den eindstrijd van het hee- ren-dubbelspel, waarbij Hughan en Van Swol verloren van Karsten en Teschma- cher. Voor den eindstrijd van het gemengd dub belspel was het inmiddels te laat geworden, zoodat men dezen heeft moeten uitstellen tot in den loop van deze week. OM DEN DAVISBEKER AmerikaAustralië 21 In de Challengeround, welke op de banen van de Germ an town Cricket Club te Phi ladelphia wordt gespeeld, heeft de Ame- rikaansche ploeg, verdedigster van den Da- visbeker, tegen de Australiërs een 20- voorsprong behaald. Riggs won met 46, 60, 86, 61 van Quist, terwyl Budge met 62, 63, 46, 75 Bromwich ver sloeg. Australië heeft op verrassende wijze het dubbelspel in den wedstrijd tegen Amerika, in Challengeround van het Davisbeker- tournooi gewonnen, zoodat de stand thans 21 voor Amerika is. PAARDENSPORT ALLOUEZ KAMPIOEN VAN NEDERLAND KORTE BAAN HANDICAP Onder groote belangstelling zijn gisteren op Woudestein draverijen gehouden. Op de korte baan handicap stond het kampioen schap van Nederland op het spel, hetwelk tenslotte door Allouez bemachtigd werd. De uitslagen luiden: Eerste klasse handicap heatdraverij, af stand 1610 M: 1. Wimmie Scott (1630 M.), naar van der Veen, K.M. tijd 1 min. 30 3/5 1/2 sec. 2. Allegheny (1710 M.), eigenaar France. Om het kampioenschap van Nederland, korte baan handicap, maximale afstand 790 M.: 1. en kampioen Allouez (740 M.), de eigenaar de Vlieger, tijd 1 min. 1 sec., 2. Determination (790 M.), eigenaar de Vlie ger. Pryzendraverü derde en vierde klasse, afstand 2000 M. 1. Zeeheld (1980 M.), eige naar van der Veen, K.M. tijd 1 min. 30 3ö5 sec. 2. Willy Quetteville (2020 M.), eigenaar Vcj landt. Kortebaandraverij B, afstand maximaal 790 M. 1. Detervnwion (790 M.), eigenaar de Vlieger, 1 min. 1 2/5 sec. 2. Zoo Door- looper (770 M.), eigenaar van der Pol: 3. Young Ooststar (740 M.), eigenaar de Boer; 4. Ciamphie Svtt (740 M.), eigenaar van der Veen. VOETBAL. Uit het katholieke kamp D.O.S.R.LISSE 4—6. Een overwinning, welke met half-time als het ware genoteerd stond, is toch geen overwinning geworden. Een voorsprong van 40 voor DOSR zetten de Lissenaren om in een 46 einduitslag in hun voor deel. Uit de cijfers blijkt voldoende het verschil in spelkwaliteit van beide ploe gen gedurende de twee wedstrijdtijden. Het terrein was aanvankelijk zeer glad door de zware regens, maar na een uur spelen was van dit euvel niet veel meer te bemerken en eerst toen begon Lisse zich beter te weren. Omstreeks half drie stellen de elftallen zich aldus op: Lisse: doel: Baak; achter: de Bruin en V. Dijk; midden:. Poel, Klauw en Sloo- beek; voor: Wassenaar, v. Diest, v. Leeu- we, Bakker, Berk. DOSR: doel: J. de Koning; achter: P. de Koning en L. Hoogenboom; midden: C. de Koning, P. Rodewijk, H. Turk; voor: Akerboom, v. Es, v. Velzen, v. Hameren, E. Rodewijk. Zeer moeilijk kunnen beide elftallen wennen aan het gladde terrein, het samen spel is niet fraai. Het gelukt de Veenders tenslotte om het eerst ingespeeld te ra ken, waardoor het plaatsen beter wordt. Uit een voorzet van Rodewijk scoort van Velzen het eerste doelpunt, waarna v. Es alleen op de linkervleugel met een goed schot 2—0 maakt. Het begint er naar uit te zien, dat Lisse weer op dezelfde nood lottige weg is gekomen als deze zomer. Want als v. Velzen voorzet vanaf de lin ker-corner, schiet van Hameren de bal uit de lucht ineens in de touwen. Zoo komt de rust. Na de hervatting is het we derom v. Hameren, die baan breekt door de Lisser verdediging en langs de uitloo- pende Baak heen scoort (40). Direct hierna evenwel heeft Lisse succes; uit een cornerschop ,redt" v. Leeuwen „de eer". Zoo meent men tenminste; later zal blij ken dat de bezoekers veel meer gered heb ben. Want als Wassenaar hard op het DOSR-doel schiet, vangt J. de Koning de bal zeer slordig, waardoor het tweede doelpunt voor Lisse ontstaat. De kansen stijgen weer, en wanneer even later via C. de Koning de stand 43 wordt, ligt de strijd weer geheel open. Lisse is vol goe den moed. Mar dan laat DOSR nog een maal een paar meesterstukjes zien op voet- balgebied, waarbij hard tegen de paal wordt geschoten; de bal springt terug het veld in, Wassenaar vlucht weg op de rech tervleugel en brengt beide partijen op gelij ken stand (44). Talrijk zijn nu de aan vallen van Lisse. Als de DOSR-keeper nog eens een voor hem ongewone fout be gaat, hebben de Lissenaren de leiding reeds overgenomen. Er zijn dan nog en kele minuten te spelen en in deze tijd consolideeren zij door een zesde doelpunt een goede overwinning. Het zou onredelijk zijn om deze neder laag van DOSR geheel op het experiment in de middenlinie te schuiven, waar twee nieuwelingen stonden opgesteld als inval lers. De verdediging en zelfs speciaal de verdediger had bepaald een off-day. Voor al na de rust heeft Lisse meermalen be hoorlijk spel getoond, zonder evenwel overweldigend te zijn. Na de wedstrijd had in het clublokaal van DOSR de overhandiging plaats van het voetbal-tenue, dat de Veenders eer tijds te Lisse wonnen. Met enkele toepas selijke woorden bood de voorzitter van Lisse de kostbare prijs aan. De voorzitter van DOSR dankte namens de vereeniging voor de toegesproken woorden en voor de groote medewerking welke Lisse had ver leend, om ter elfder ure deze nederlaag- wedstrijden mogelijk te maken. Clubnieuws der Kalh. Sportvereenigingen R. K. Sportver. „Docos". Gisteren zijn een tweetal onzer athleten naar Amsterdam geweest, waar zij hebben deelgenomen aan de Amstel-Schenkelloop, welke op de Stadswallen werd gehouden. Jan van Rooden wist na hevigen strijd met zijn rivaal H. Coblentz, in wien hij deze keer zijn meerdere moest erkennen, twee de te worden, terwijl M. van Steenbergen na een uitstekende race de vierde plaats bezetten. Alle Docos-gymnasten, athleten en ju nioren van de voetbalafdeeling worden hierbfj opgeroepen om deel te nemen aan de optocht van jeugdvereenigingen ter begeleiding van de deputatie, die naar Amsterdam trekt. Samenkomst 9 uur op het Pieterskerkhof. Vandaar gezamenlijk optrekken naar het bekende adres op de Zoeterwoudsche Singel (de dubbeltjes niet vergeten!). Allen in sporttenue! Niemand ontbreke! De Kinderspelen welke morgen (Dins dag) op het R. K. Sportpark „Haagweg" zouden worden gehouden, gaan in verband met het gevaar voor kinderverlamming niet door, zoodat ook de athletiek demon straties welke onze athleten t.aar zouden geven, komen te vervallen. Inplaats daar van zal nu zooals gewoonlijk Dinsdag avond om 7 uur de buitentraining worden gehouden onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. R. K. Sportver. „Esto". Om half drie werd op het Esto-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen Esto II en Donk III. Vrijwel gedurende het geheele eerste gedeelte van de wedstrijd gaat de strijd gelijk op. Beide elftallen leveren mooi spel en gaven de toeschouwers span- TREKVOGELS WINT DE LEIDSCHE COURANT-BEKER. Gisteren vond de finale om de Leidsche Courant-beker plaats tusschen Teylingen IIITrekvogels I, welke door Trekvogels werd gewonnen met 31. Om 1 uur laat scheidsrechter v. d. Geer beginnen en al dadelijk ontstaat een zenuwachtige strijd. Aan beide kanten ontstaan gevaarlijke situaties, doch door te nonchalant trappen gaat de bal over of naast. Geruimen tijd duurt het, tot een algemeene aanval van Trekvogels de lingsbinnen 10 maakt. Van beide kanten gaat het snel, en de Bos- koopers zetten alles op alles om de voor sprong te vergrooten. Tot de rust lukte dit niet. Na de thee hetzelfde spel, van doel tot doel en buitengewoon snel. Bij een aanval van Teylingen wil een der Boskoop- sche backs den bal opruimen, de Teyl. voorhoede zit hem echter danig op de huid. Hij bewerkt tenslotte den bal met de hand, wat den scheidsrechter niet ontgaat. Pe nalty. De stand werd hierdoor 11. Nu worden alle zeilen bijgezet. Tarkv. krijgt een vrije trap te nemen even buiten het strafschopgebied. De keeper gaat uit zijn doel en beide backs gaan inplaats van in doel te ver naar voren, een schot en het is 21. Teylingen krijgt nog twee pracht kansen, echter gaan deze verloren. Bij Trekvogels lukt het beter, daar bij een mooie voorzet van rechts, de linksbinnen onhoudbaar inschiet (31). Ten slotte komt het einde onveranderd. Het was een mooie wedstrijd, welke in de beste ver standhouding werd gespeeld. S. J. C. WINT DEN ZILVEREN BAL. Meerburg heeft in de finale om den L. C. Bal na een spannenden wedstrijd met 52 van S. J. C. I verloren. Ondanks dat zjj tegen een eerste klasser I. V. C. B. speelde heeft zij toch uitstekend partij ge geven en is het tot het einde toe een wed strijd geweest die het aanzien volkomen waard was. Als de scheidsrechter het beginsignaal heeft geblazen maakt S. J. C. al spoedig in duidelijke buitenspel positie de eerste goal en weet zij met inbegrip van eenige door Meerburg gemiste kansen den stand op te voeren tot 40, waarna rust. Na de thee komt Meerburg er steeds beter in, wat uit gedrukt wordt met een tegenpunt (41). S. J. C. maar er daarna 51 van. Meer burg gooit er echter nog een schepje op, (in deze periode is zij geenszins de min dere) en verkwleint den achterstand met 'n uitstekende goal (52). Er wordt tot het einde toe door beide elftallen flink ge werkt, maar geen doelpunten meer ge maakt, zoodat S. J. C. den wedstrijd heeft gewonnen en voor een jaar bezitter is ge worden van den Zilveren Bal. De prijsuitreiking. Na afloop dezer wedstrijden bracht de heer J. Duindam namens het District-be stuur dank aan de Directie van De Leid sche Courant voor de groote bereidwillig heid, waamede deze de thans verspeelde tropheeën heeft beschikbaar gesteld. Deze wedstrijden zijn een goede propaganda geweest voor de Katholieke sport in ons gewest en na een driewerf Hoera voor De Leidsche Courant, voor S. J. C. als Bal winnaar en voor Trekvogels als Beker winnaar, werd het woord verleend aan den vertegenwoordiger der N.V. De Leid sche Courant, die alleereerst dank bracht aan het District-bestuur voor de goede or ganisatie dezer wedstrijden en meer in het bijzonder aan den heer H. Hooger- vorst, den volijverigen secretaris van het District Leiden, dien hij kenschetste als de goede schakel in onze Katholieke Voet balorganisatie in ons gewest. Alvorens de prijzen uit te reiken, richtte spr. zich eerst tot de spelers van Meerburg, want on danks eenige klassen verschil hebben zij in dezen fairen strijd een moed getoond, welke ieders bewondering heeft afgedwon gen, waarvoor hij hen gaarne een eere- saluut bracht. Hierna werden de prijzen met enkele toepasselijke woorden uitge reikt, waarop de aarvoerders van S. J. C. en Trekvogels nog enkele woorden van dank spraken. Aan het einde dezer wedstrijden kunnen wij getuigen, dat deze reeks wedstrijden een bijzonder goed verloop heeft gehad en zeker zal bijdragen om de goede geest onder onze Katholieke sporters te bevor deren. nende momenten te zien. Dan na een half uur spelen geeft Voordouw de bal op keu rige wijze door naar Wolswijk, die on houdbaar scoort (10). Esto is nu ver in de meerderheid en uit een voorzet is het weer Voordouw. die met de bal het net vindt (20). Na de thee is Donk beter in vorm en een snelle aanval van de rechtsbinnen brengt de stand op 21. Dan komt er een periode, waarin de bal herhaaldelijk voor het Esto-doel zweeft en het er voor ons leelijk uitziet. Maar na een kwartier spe len weet Gerrit de Wit de bal meester te worden en met een prachtig schot wordt het 31 voor Esto, doch even later is het weer Donk, die de stand op 32 brengt. De aanvallen blijven van beide zijden heftig maar de keepers weten er wel raad mee. Nadat er een van de „Donkers" uitge vallen is schijnt het met tien spelers beter te gaan, want direct brengt de linksbin nen de stand op 33. Hierna onderneemt Esto nog eenige aanvallen, waarna de scheidsrechter het einde i' i'.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15