r - Nationale Feest insta 6 Gratis Vliegerwedstrijd der Leidsche Winkelcombinatie „Veilig Koopen" N.V. HET MOTORHUIS. OFF. FORD OEALEP. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ZOETERWOUDE (H. R.) IN ZOETERWOUDE (H.-R.) WANDELDE EEN ZWAAN MEE IN HET BLOEMEN CORSO. NIEUWE-WETERING JUBILEUMFEESTEN Als laat in den avond alle feestelijkheden naar het einde zijn geloopen, de muziek langzaam ophoudt en de lichten worden gedoofd, zijn ook deze lang verwachte dagen wederom ten einde. Begunstigd door uiterst fraai zomerweer kan de Oranje- vereeniging „Eensgezindheid" terugzien op zeer genoegelijke en geslaagde feestdagen. Het devies, dat in den naam van deze Oranje-ver. is vastgelegd, n.l.: de eensge zindheid, is in deze dagen vooral trouw in vervulling gegaan en dit laatste deed het feest mede voor een belangrijk deel sla gen. Het kan dan cok niet anders, of deze nieuwe vereeniging zal zich in de toekomst in een blijvende sympatie van alle inge zetenen kunnen verheugen. De eerste dag was voornamelijk voor de jeugd gereserveerd. Na een boottocht naar de Westeinderplassen, werden in den na middag diverse spelen gehouden. Meisjes: Groep I: ballen op flesschen zetten: le C. Straathof, 2e N. v. Tol, 3e A. v. Akkeren, 4e C. Koot, 5e J. Kouwen- ihoven. Groep II: haasje-rep-je: le A. Klerks, 2e F. van Es, 3e R. Klerks, 4e M. v. d. Broek, 5e F. Reyngoud. Groep III: Waschophangen: le J. van Sohie, 2e Th. Bakker 3e N. Los, 4e Q. de Jeu. Groep IV: hardloopen met moeilijkheden: le G. Zoetendaal, 2e Q. Remmerswaal, 3e J. Kouwenhoven, 4e A. Möllers. Jongens: Groep I: vlaggen steken: le P. v. Beek, 2e A. v. Es. 3e P. v. d. Broek, 4e N. v. Gunst, 5e F. Kouwenhoven. Groep II: bloempotloopen: le B. Westeyn, 2e W. Boxce, 3e W. v. Beek. 4e K. Spring jn 't Veld, 5e D. Borst Groep III: Sprinkhaanloop: le W. Raap horst, 2e J. Zoetendaal, 3e J. Kinkel, 4e W. Jansen. Groepen IV: tonnenrijden: le C. Molen, 2e W. Kinkel, 3e C. Jansen, 4e J. v. d. Vlugt, 5e P. v. Velzen. De tweede dag begon met een optocht Jangs het dorp met muziek en versierde rij- en voertuigen. Hier kende de jury ten slotte de volgende prijz entoe. Versierde voertuigen: le T. de Rijk, 134 pnt.; 2e Th. v. Hameren, 126 pnt.; 3e H. Koot 118 pnt. Versierde rijtuigen: le J. Los, 2e A. Los, 3e Jac. Westeijn. De verschillende volksspelen mochten zich in een groote deelname verheugen; hiervan werden de uitslagen: Ringrijden voor paard en tilbury: Dames: le M. Los Ad., 2e J. v. Tol, 3e Jo Bontje. Heeren: le Joh. v. Leeuwen, 2e M. J. Jan sen, 3e A. Los. Ringrijden op de fiets: Dames: le P. Roe- lofs, 2e R. Möllers, 3e E. Bouwmeester. Heeren: le J. Bouwmeester, 2e E. van Haastrecht, 3e Th. v Hameren. Hardloopen met hindernissen: Heeren: le N. Bouwmeester, 2e J. M. Korts, 3e W. v. d. Luit. Aardappel-leggen: dames: le A. v. Vel zen, 2e Fr. Zoetendaal, 3e M. Boxce. Blindenpaardenloop: le N. Bouwmeester en echtgenoote. 2e A. v. Beek en Gré Rem merswaal, 3e W. v. Priel en J. v. Tpl. NIEUWVEEN Gevestigd: A. de Jong van Alphen aan den Rijn J. Minne van Koudekerk H. G. Herink van Losser G. J. Bos- land van Amsterdam P. van Tol van Dordrecht W. C. v. d. Breggen van Am stelveen N. Huisman van Ouddorp. Overle den J. Rütter 3 jaar en A. Lansweert 72 jaar. Geboren: M. A., dochter van P. v. d. Berg en G. Brouwer G. C. J., dochter van C. C. J. Koeleman en P. M. Kosters. OUDE-WETERING VIERING KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag werden alhier volks spelen gehouden, welke waren uitgeschre ven door de Oranje-vereeniging „Prins Bernhard". Hoewel niet geheel onbevredi gend, was de deelname toch niet zoo groot als ten vorigen jare. Nadat het Muziekcorps „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarends- veen een rondgang door de plaats had ge maakt en de stemming er alzoo wat inge bracht had, werd met de afwerking van het programma begonnen. Deze volksspelen op zich zijn uitstekend geslaagd en menig vroolijk moment werd den toeschouwers geboden. De uitslagen waren als volgt: Hardroeien met ringsteken: le prijs H. Horsman, 2e pr. L. de Jager. Ringsteken dames: le pr. mej. A. Adema, 2e pr. mej. N. Adema, en 3e pr. mej. Cozijn. Sprietloopen: le pr. Cor Van der Meer, 2e pr. Arie van Vliet. De man wikt, de vrouw beschikt: le pr. W. van Driel, 2e pr. Jo Boer, 3e pr. G. Meyer. Hindernis-fietsen heeren: 1. J. Meyer, 2. Cor Kapteyn en 3. E. Knibbe. Tonnetje steken: 1. I. Meyer, 2. mej. Sien Verbrugge en 3. mej. Bep van Dam. Hardloopen met hindernissen: 1. W. van Veen en 2. Jo Boer. Estafette-loop: 1. Ploeg Van Veen. Op het feestterrein heerschte een pret tige stemming, welke des avonds nog werd opgevoerd tijdens den gecostumeerden voetbalwedstrijd. De deelnemers hadden aan hun uiterlijk groote zorg besteed en zoo was het inderdaad een aardig kijk spel, waarvan het talrijke publiek wel heeft kunnen genieten. De prijzen voor de fraaiste en de ori gineelste costuums werden behaald door de heeren J. Schoenmaker, H. van Heek, Di- seraad en D. Langhout. Na afloop van den voetbalwedstrijd had nog een gondel vaart plaats, waaraan met 5 booten werd deel genomen. De eerste prijs werd toegekend voor het vliegtuig, hetgeen niemand ver wonderen zal. Nadat de gondelvaart was beëindigd, keerde de rust weer spoedig op het dorp weer en ware het niet, dat hier en daar nog een illuminatie brandde en dat in de café's nog wat gedanst en gemusiceerd werd, dan zou men om half elf nauwelijks hebben kunnen bemerken, dat er feest was gevierd. Dit verslag mag niet worden besloten zonder een woord van lof voor de wijze, waarop door het muziekkorps van Roe lofarendsveen de verzorging van het muzi kale gedeelte is uitgevoerd. De muzikan ten waren onvermoeid en hebben hun uiterste best gedaan de feestvreugde er in te houden. KOUDEKERK JUBILEUMFEESTEN. Donderdag werden alhier de feestelijk heden voortgezet. Reeds vroeg was het ge- heele dorp rijk versierd met vlaggen en wimpels. Om negen uur namen de volks spelen, die ook den geheelen middag vul den, een aanvang, o.m. ringrijden met paard en tilbury, ringrijden op fietsen, enz., enz., waarvan de uitslag der prijzen is als volgt: Ringrijden paard en tilbury voor de heeren: N. J. van der Ploeg 1ste prijs, W. Wille J.zn. 2de pr., C. Koot 3de pr., J. C. Klerk 4de pr., M. van der Lelie 5de pr. Voor da mes: mej. A. van der Bijl-de Bruin 1ste pr.. Jannetje van Wensveen 2de pr., mej. T. Hoogeveen 3de pr., Jannie Hoogeboom 4de pr., Jans Reyneveld 5de pr. Versiering der tilbury's: J. Dorrepaal 1ste pr., M. van der Lelie 2de pr., W. H. van der Bijl 3de pr., K. de Jong 4de pr., T. Basie 5de pr. Ringsteken op de fiets voor dames: Jo Verburg 1ste pr., Krijna Reyneveld 2de pr., Ali Verbree 3de pr., mej. Oppelaar-Vlasveld 4de pr., Dina de Wit 5de pr. Voor jongens: A. Hortensius lste pr., Jan Duiker 2de pr., Nico Reyne veld 3de pr., Henk de Graaff 4de pr., Jac. Ooelius 5de pr. Versiering der fietsen voor dames: Truus van der Horst lste pr., Jan netje van Wensveen 2de pr., Bep van Leeu wen 3de pr. Voor jongens: Teun Molema lste pr., André Mourits 2de pr., Renier Vergunst 3de pr. Boegsprietloopen: Ger- rit van der Voort lste pr., Henk de Wit 2de pr., Dirk Reyneveld 3de pr., Marinus de Jong 4de pr., Piet de Ligny 5de pr. Veld loop: Dirk Reyneveld lste pr.. Kees Gulde- mond 2de pr., N. de Jong 3de pr., Joop Franken 4de pr., Wim van Wageningen 5de pr. Tonnetje steken: André Mourits lste pr., Wim van Wageningen 2de pr., Marinus van Harskamp 3de pr., Piet Horstman 4de pr., A. Hortensius 5de pr. Huwelijkswed loop voor dames: Hes de Wet lste pr., Lena Visser 2de pr., Dina de Wit 3e pr., Flora van Egmond 4de pr., Marry van Vliet 5de pr. Het feest werd gesloten met een schit terend vuurwerk. Alles bij elkaar is het uitnemend geslaagd en de feestcommissie kan met voldoening op dit feest terugzien. TER AAR De feestelijkheden. Voor de delegatie uit het Rijnland, welke dit gedeelte der provincie bij het défilé op 6 September te Amsterdam vertegenwoordigen zal met 36 personen, zijn door den Burgemeester voor deze gemeente aangezocht de heeren K Bos, en A. J. Bontje. Beide hebben hun benoeming aanvaard. Leest met aandacht de advertenties ln Uw Dagblad 1 UITHOORN „DE PRINCELYKE HAND'. Verrassende vertooning van Van Wessems spel. Onder enorme belangstelling heeft gis teren te Uithoorn de opvoering plaats ge had van „De Princelyke Hand", een open luchtspel, dat in opdracht van de Uit- hoornsche Oranjevereeniging door Con stant van Wessem ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H. M. de Konin gin geschreven werd. Men moet werkelijk bewondering heb ben voor de wijze, waarop dit spel ver tolkt is. Het is een openbaring geworden, dat een groep van toegewijde amateur-too- neelspelers en figuranten uit deze gemeen te zulk een schitterend resultaat wist te bereiken met een openluchttheater. Van Wessem heeft als onderwerp voor zijn stuk gekozen het historische gegeven, dat stadhouder Willem Hl, de jonge Prins van Oranje, in 1673 te Uithoorn verzoende de admiraals De Ruyter en Cornelis Tromp, welke groote bevelhebbers reeds 7 jaren in groote oneenigheid leefden. Verrassend werk is verricht door den re gisseur A. Keers, hoofdonderwijzer te Uithoorn, die van de acteurs veel meer wist te bereiken dan men van dilletanten verwachten mag. Hun vaak moeilijke rol len vervulden zij met groote toewijding. Het spel bood bovendien bij avond een buitengewone aanblik. De schitterende costuums, de kleurige soldaten en de stijl volle boerendansen boden door de kleur rijke verlichting een mooi „schouwspel". Aan het slot werd door de ongeveer 2400 aanwezigen het Wilhelmus geestdriftig meegezongen en een langdurig applaus be tuigde aller opgetogenheid over deze op voering. Door den burgemeester C. M. A. Koot, tevens voorzitter van de Oranjever eeniging, werden enkele woorden van dank tot alle spelers gericht en aan den heer van Wessem en den heer Keers bloe men aangeboden. Door een bestuurslid van de Oranjevereeniging werden aan den bur gemeester bloemen aangeboden, daarbij den voorzitter bedankende voor zijn stu wende kracht, bij de voorbereiding van dit openluchtspel betoond. Wegens de enorme belangstelling besloot het bestuur van de Orajnevereeniging het spel nogmaals op te voeren op Zaterdag avond a.s. om half negen. WOERDEN EEN HOOGSCHATTINGSWEDSTRIJD. Koninginnedag had Woensdag hetzelfde aspect als andere jaren. Alleen was er een programma dat wel minder punten bevatte in verband met de feesten dif volgende week nog gevierd moeten worden. De groote attractie was wel de hoog- s-nattingswedstrijd na het opstijgen van een 1000 M3 groo'.e luchtballon. Het pu bliek, dat het opstijgen gadesloeg, was zeer talrijk. De deelname was niet zoo groot, als men had gedacht. Prijswinnaars waren: lste H. Klink Jr. cie de hoogte nagenoeg op 50 c.M. geschat had, n.l. 80 M. de miste hoogte bij het los laten der parachute was 80 M. 50 c.M. 2de prijs: H. v. Doorn, 3de prijs A. Möhre. lste prijs was een retourvlucht boven Ne derland per K.L.M. 2de prijs rondvlucht boven Amsterdam; 3de prijs rondvlucht boven Rotterdam. Des avonds had nog een concert plaats op het feestterrein, waaraan medewerkten het Fanfarecorps .Excelsior" en het Man nenkoor „Zanglus fc" Ook hier was veel publiek, dat na afloop nog eens rustig de verschillende versieringen en verlichtingen in oogenschouw kon nemen. Speciaal dient vermelding de schilferende schijnwerpers- belichting van het Oude Kasteel met de il luminatie der gracnt en de verlichte kroon. Een zeer fraai en imposant gezicht. Een eveneens keurige versiering konden we ook bewonderen op de Stationsweg, de Rijn vhoe straalt hier vader „Rijn", waarop men steeds zoo schimpt), de Steenkuilen. Alles met alles is de inzet voor de vol gende week zeer goed geweest. Jongeren R. K. Staatspartij. Naar we vernemen, zal de jongerenafdeeling der R. K. Staatspartij alhier, in September een groote bijeenkomst beleggen in de nieuwe zaal van hotel Ruys. Hierop zal een spreker het woord voeren. Na afloop dansen onder leiding van Cor Zegers uit Utrecht. ZEVENHOVEN Onderwijs. Wegens ziekte van den heer W. Kerkhoven, Hoofd der R. K. Pa rochiale School is thans tijdelijk aange steld Mej. H. v. d. Sloot van Alphen aan den Rijn. Gevestigd: Dirkje Groenendijk uit Tienhoven. Vertrokken: Anthonius Martinus Bader naar Amsterdam. JUBILEUMFEESTEN. Een mooi bloemencorso. De tweede dag van de Zoeterwoudsche jubileumfeesten werd gevierd aan den Hoogen Rijndijk. De schoolkinderen verza melden zich tegen negen uur in den mor gen op het schoolplein, waarbij zeer velen in leuke groepen, gecostumeerd waren en ook heel mooie versierde kleine en groo- tere voorwerpen had den medegebracht. Toen de Zoeterwoudsche fanfare arriveer de trok men in optocht onder groote be langstelling langs den Hooge Rijndijk naar het feestterrein. Hier waren reeds aanwe zig de voorzitter van het eere-comité, bur gemeester H. Smeets, verschillende leden van het eere-comité en he bestuur. Nadat de kinderen waren opgesteld, sprak de voorzitter, de heer J. Schouten, het openingswoord, waarbij de beteekenis van dit jubileumfeest werd uiteengezet. Spr. verheugde zich over de zeer mooie optocht en roemde het vele werk, wat hier aan was besteed, sprak vervolgens een bij zonder woord van welkom tot het eere-co mité en den eere-voorzitter, den burgemees ter, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin en besloot met een „Leve de Ko ningin" en „Leve de Burgemeester". Met een driewerf hoera stemden allen in met deze hulde. De burgemeester dankte den voorzitter en wilde daarin zien de eenheid en aan hankelijkheid van de bevolking aan het Huis van Oranje. De nieuwe gemeentevlag, welke voor de ze dag was afgestaan aan het comité, wap perde van de commissietent. Uit volle borst klonk hierna onder begeleidiing van de muziek het Vlaggelied. Na deze opening volgde de moeilijke taak voor de jury om de prijswinnaars van de leuke groepen en versiering aan te wij zen. Met een vlotte speech werden de winnaars bekend gemaakt. De le prijs werd toegekend aan de groep kinderen Ver voorn met de versierde sjees, 2de pr. aan de kinderen Voordouw met het prin selijk jacht „Piet Hein", 3e pr. aan de kin deren van der Akker met de groep „Vijf kinderen uit een gezin brengen hulde aan de Koningin", 4e pr. aan de kinderen Zand bergen met de Elfen-koningin met 4 ka bouters, 5e pr. aan de kinderen Rijsbergen met „Roodkapje" en 6e pr. aan Koos Borst met versiefde step. Nu volgden de kinderspelen: Meisjes: le klasse, balletje dragen: le pr. Janni den Hertog, 2e Annie van Mil, 3e Ploontje van Diemen, 4e Nelly van Diemen, 5e Henny Tijssen en 6e Treesje Rotteveel. 2e en 3e klasse, huiltje loopen: le pr. Marietje Hocks, 2e Annie Bruines, 3e Kit ty Rijsbergen, 4e Annie Hendriksen, 5e Rina van Velsen en 6e Cootje Wesselman. 4en 5e klasse: aardappel knippen: le pr. Annie de Vogel, 2e pr. Annie van den Akker, 3e Rietje van der Meer, 4e Dora Rotteveel en 5e Cootje Voordouw. 6e en 7e klasse: le pr. Jo Bruines, 2e Nanny de Klerk, 3e Toos Boks, 4e Marie tje van den Berg, 5e Rika van Rooyen, 6e Willy Tijssen en 7e Marietje Schijf. Jongens: le klasse: blokjes rapen: le pr. Klaas Kok, 2e Piet Redegeld, 3e Kees den Hertog, 4e Hans Rijsbergen, 5e Karei Krom, 6e Theo van den Akker, 7e Bartje de Gunst en 8e Eijbert Bervoets. 2e en 3de klasse: Vlaggetje steken: le pr. Leo van Wetten, 2e Hans Bauer, 3e Kees Tijssen, 4e Henk Voordouw, 5e Leo Har- teveld, 6e Herman Bauer, 7e Chris Stik- kelman en 8e Wim Hendriksen. 4e en 5e klasse: zakloopen: le pr. Wim Zandbergen, 2e Bas de Jeu, 3e Jacob Vro- mans, 4e Nico Schijf, 5e Hendrik Meyer, 6e Hendrik Bauer, 7e Jan Zandbergen, 8e Toon Borst en 9e Kees v. d. Vliet. 6e en 7e klasse: Naar den trein: le pr. Jan Voordauw, 2e Wim van Riet Paap, 3e Henk Colijn en 4e Jan Hoeks. Na uitreiking der prijzen tractatie der kinderen was het reeds middag geworden en werden de voorbereidingen getroffen voor den optocht. Tusschen de praalwagens met vernieuwde bloemversiering, welke ook de vorige dag reeds op het dorp had den deelgenomen, verzamelden zich ook op het feestterrein de talrijke deelnemers aan het bloemencorso of de wedstrijd met versierde vorwerpen. Na beoordeeling der juri werden de prijzen toegekend: de le pr. aan K. W. P. Krom met een uit hon derden witte asters en dahlia's gevormde Zwaan, 2e pr. aan J. v. d. Hoeven met een versierd rijwiel, speciaal wegens de keuri ge schikking en de 3e pr. aan M. v. Die men met versierde bokkenwagen. En nu trok de keurige stoet in optocht langs den Hooge Rijndijk. Voorafgegaan door twee herauten te paard volgde een praalwagen met de Nederlandsche Maagd, dan een praalwagen met oranje lievende en kleu rende Kruiskinderen, de elf Provinciën op 4 wagens, een wagen met een Hollandsche familie met hun bediende in Ned. Oost-In- dië en ten slotte een praalwagen van de Chr. Zangvereeniging. De rij van praal wagens werd afgewisseld met de verschil lende inzendingen en deelnemers aan het bloemencorso. Na deze welgeslaagde optocht volgenden de diverse volkspelen op het feestterrein. Begonnen werd met ringsteken op de fiets, hierbij werden de prijswinnaars: 1. R. Hen- drukse, 2. B. van Veen, 3. Jan Lemmerzaal en 4 Rie van Diemen. „Het op zoek naar een man" voor dames werd door de daar voor speciaal kundige commissie wederom geleid. Van de ruim 40 deelneemsters werd de lste prijs gewonnen door Annie Oost- dam, de 2e pr. door Annie van Amster dam en de 3e pr. door Tini Zandvliet. Ook voor de stoelendans was weer groo te belangsteling. Na een vinnigen strijd won Coba van der Zon de le pr., Nel van Mil de 2e pr., Rie Onderwater de 2e en Cor de Jeu de 4e pr. Het hardloopen met hindernissen werd gewonnen door le pr. Chr. van Mil, 2e pr. Theo Zandbergen en de 3e pr. door Renier Hendriksen. Het slot van deze feestdag was de voet balwedstrijd tusschen het le elftal van Meerburg" en „Het Clubje" van Leider dorp. Deze mooie wedstrijd eindigde met een 51 overwinning voor Meerburg, wel ke daardoor in het bezit kwam van een mooie, door het comité ter beschikking ge stelde, beker. De wisselbeker voor het politie-perso- neel, welke steeds ieder jaar bij gelegen heid van de feesten met revolverschieten moet worden bevochten, werd voor de 2e maal behaald door veldwachter van der Vliet. Het begon reeds te schemeren, toen al len zich voor de commissietent verzamel den om tegenwoordig te zijn bij de prijs uitreiking. Met een inleidend woord van den voor ter, waarbij hij aan allen dank bracht voor de medewerking tot welslagen van de fees ten, werden de prijzen, bestaande uit luxe voorwerpen, door den eere-voorzitter, den burgemeester, met toepasselijke woorden uitgereikt. Ten slotte dankte de burgemeester allen, die hadden medegewerkt tot het welsla gen van het feest, wat trots alle moeilijk heden, zoo goed was geslaagd. DEELNEMERS voor deze wedstrijd (leeftijd 814 jaar) kunnen morgen om 12 uur GRATIS EEN GROOTE ORANJE VLIEGER lt1f BEKOMEN aan ons GESCHENKENHUIS - VROUWENKERKKOORSTEEG 1, het eerste huis vanaf de Haarlemmerstraat. zijn onze werkplaatsen, magazijn en kantoor M0RSCHSINGEL IA en HOOGE RIJNDIJK 5 679 den geheelen dag GESLOTEN. De beide Slagers Patroonsveree- nigingen maken bekend, dat haar leden besloten hebben, hun winkels op 6 SEPTEMBER a.s. 1 NA I UUR DES MIDDAGS TE SLUITEN DE BESTUREN Vraagt prijsopgave voor: le. ASPHALTINE MUUR BESPUITINGmaakt beslist droge Muren en Spouwmuren overbodig 2e. van MASTIEK DAKBEDEKKING. 130 A J. REEKERS, Noordwijk (B.) Tel. Int. 36 Speciaal adres voor Grondboringen en Draineerwerk LEIDERDORP Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door C. VLASVELD

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8