RIJNSTREEK VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM Zilveren jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Schoonder- beek als bloemistarbeider in dienst trad bij de N.V. K. Vellhuys Co. alhier. De di recteur, de heer K. Velthuys, bood hem een gouden horloge met inscriptie aan. Hierna werd de jubilaris toegesproken door een van de leden van het personeel, die zijn vriendschappelijke samenwerking roemde. Als bewijs van waardeering bood deze na mens het personeel een boekenkast aan. P.IJNSBURG Tuinbouw. Een feestweek is meestal niet bevorderlijk voor een voordeeligen gang van zaken in den tuinbouw. Feestda gen, de tuinders weten het, kosten veelal geld. De prijzen waren deze week iets lager. Vooral met aardappelen ging het slecht, van ƒ2.— tot ƒ2.40 per 100 K.G. voor Eigenheimers. Idem Drielingen 1.20 1.60. Uien brachten van 3.60 tot 4.20 per 100 K.G. Op. Bloemkool noteeerde in eerste soort van 17.tot 24.10, tweede soort bracht van 9.tot 13.op. An dere artikelen komen in klein kwantum. Nog even wachten, een 14 dagen, dan neemt de aanvoer dagelijks toe. Dan ko men ook de winterproducten als Roode, Gele en Groene kool, welke artikelen thans goedkoop zijn. Dat is dus geen plezierig vooruitzicht. SASSENHEIM HULDIGING WETH. H. BADER. Bij zijn 35-jarig raadslidmaatschap. Gisteren was het 35 jaar geleden, dat de heer H. Bader tot gemeenteraadslid werd gekozen. Deze dag is voor hem niet onop gemerkt voorbij gegaan, want reeds vroeg begon de dag met het bezorgen van bloem stukken en gelukwenschen, uit alle dee- len des lands. Er waren o.a. bloemstukken van de Kamer-Centrale, Staten-Centrale, Staatspartij, Propagandaclub „Mgr. No- lens", kath. Raadsfractie, prot. Raadsfractie, gemeente-ambtenaren, enz., enz. Talrijke brieven en telegrammen, waaronder een v. burgemeester v. d. Weijden, mr. Bolsius en van vele officieele personen. Op den dag mocht de jubilaris vele per soonlijke bezoeken ontvangen, o.a. van de voorzitters der R.-K. fractie en Christelijke raadsfractie, alsmede van verschillende af gevaardigden van diverse vereenigingen. Te acht uur bracht de harmonie „St.- Ambrosius" een serenade. Namens het katholieke deel der burgerij sprak de voor zitter, de heer W. Krom, den jubilaris toe voor alels wat hij in het belang der katho lieke gemeentenaren heeft gedaan, terwijl mej. M. Zwetsloot aan mevr. Bader een bloemstuk overhandigde. Wethouder Ba der dankte voor de bewezen attentie en stelde deze zeer op prijs. Zwemmen. Voor het diploma A zwem men zijn geslaagd de dames C. Mtaze, F. Spilker, C. v. Leeuwen, S. de Haan, A. Am- merlaan, allen te Sassenheim, N. Persoon, J Lefeber, R. v. Rijn en M. de Vroomen, al len te Lisse (heeren) C. Westerbeek te Sassenheim. Voor het diploma B (dames) Th. Lefeber, R. v. Rijn, G. Boerendans v. Assen, allen te Lisse, P. F. M. OeleKramer, Hilleg.- dijk (heeren), J. L. Dekker, Lisse. WASSENAAR DE KON. WILHELMINA-FEESTEN Woensdag opende de muziekvereeniging „Excelsior" den eersten feestdag met een reveille en_koraalmuziek op het Dorpsplein. Ook hiervoor was weer groote belangstel ling. Daar de kinderspelen waren afgelast en daarmede de tractatie der schoolkinderen voorloopig uitgesteld, bleef er niets anders over om in den voormiddag het feestterrein te bezoeken, waar elck wat wils kon vinden, daar er een keur van alle mogelijke verma kelijkheden is opgesteld op een mooi ruim 'veld. Om 2 uur vingen de wedstrijden aan voor de jeugd boven de 14 jaar. Van de draad-in-naald-race waren de prijswinsters: le pr. Anna van Leeuwen, 2e pr. Jeanne Remmerswaal, 3e pr. Rie Vogels, 4e pr. Co- ba Ruygrok, 5e pr. Agatha Compeer, 6e pr. Too Groenewegen, 7e pr. Bep Gras, 8e pr. Sonja Westgeest, 9e pr. Sientje Vermind en 10e pr. Miep Mens. Voor de stoelendans voor meisjes van 15 18 jaar: 1. Cor van Leeuwen, 2. Stijntje Compeer, 3. Lize Donker, 4. Mary Brandes, 5. Beb Kerkvliet, 6. Jeane van Zuilen, 7. Cor Nijp, 8. Riet Zoetemelk, 9. Marietje Al- torf, 10. Sientje Nijp, 11. Greta Remmers waal, 12. Lies Kok, Draadnagelslaan voor jongens van 14 j.: 1. Teun Verduin, 2. Johan van der Pet, 3. Leo Rugrok, 4. Jan Van der Klaauw, 5. Piet van Leeuwen, 6. Tom Baltus, 7. Bert van Leeuwen, 8. Johan Mooman, 9. Rijn Barn- hoorn. Het eerst aan den trein voor jongens van 1518 jaar: 1. Frans Koenen, 2. Rugrok, 3. Henk Elfers, 4. Kees Konings, 5. Jac. Rem merswaal. Ook werd gelijktijdig een harddraverij gehouden voor niet-geregistreerde paarden, eigendom van en voorgereden door inwoners der gemeente. Eerste prijs verwierf de heer R. W. Laarman met Jaap, 2. J. A. Mooij- mans met Hans (eig. C. Hooijmans), 3. J. van Egmond met Beppi (eig. H. Hoogen- doorn), 4. van Egmond met Zwart (eig. P. v. d. Marei); le troostpr. G. van Wissen met Jopie (eig. J. Kriegs, en 2e P. v. d. Hulst met Ketti (eig. C. P. M. Hazebroek). Tijdens de draverijen werd door de Rij en Handelsstal Rijksdorp De Hongaarsche Post gedemonstreerd en demonstreerden bovengenoemde stal en stal Huge eenige rennen. Te half zes werd de stafetteloop gehou den door een gedeelte der gemeente ter lengte van 3300 meter. Er waren 6 wissel- punten en wel op 100 meter, 200 meter, 300 meter, 800 meter, 1500 meter en 400 meter. Er waren zes deelnemende vereenigingen. Hiervoor was ook zeer veel belangstelling langs de wegen. De uitslag hiervan was: le pr. Blauw Zwart in 9 min. 21 se., 2. Sport- vereen. Wassenaar in 9 min. 35.4 sec., 3. Chr. Korfbalvereen. T.O.N.E.G.O. in 9 min. 38,8 sec., 4. „Excelsior" in 10 min. 3,8 sec., 5. Ge meentebedrijven, 6. W.I.K. Met een toe passelijk woord door den voorzitter van de Kon. Wilh. Vereen, werden fraaie medail- des uitgereikt. Deze estafette loop is wel zoo in den smaak gevallen, dat dit nummer zeer zeker bij volgende gelegenheden weer op het programma zal komen. Tot slot van den eersten dag gaf 's avonds te 8 uur de muziékvereeniging „Excelsior" op het Dorpsplein een populair concert. De dag van gisteren. De feesten werden onder begunstiging van fraai weer Donderdag voortgezet en aangevangen met een wielerrit de Ronde van Wassenaar op gewone rijwielen, voor mannelijke personen van 18 tot 35 jaar. De uitslagen hiervan waren: 1. W. van der Heijden, 2. F. Duin, 3. H. Bats, 4. J. Overdevest, 5. J. Koot. Om 10 uur daaraanvolgende hadden de volksspelen plaats: een stoelendans vo:r dames boven 18 jaar. De eerste drie prijs winsters hiervan waren 1. Betsie Zonne veld, 2. Truus Kunst en 3. Corrie Remmers waal. Met het eerst aan den trein voor manne lijke personen boven 18 jaar wisten C. Ruyg rok, M. van Leeuwen en A. Grundeken respectievelijk beslag te leggen op de eerste drie prijzen. Des namiddags had 't bloemencorso plaats. Was het verleedn jaar reeds de moeite waard, ditmaal had men er nog meer werk van gemaakt en vooral de groepen voor de jeugd waren sterk vertegenwoordigd en ga ven mooie versieringen te zien. De uitslagen hiervan waren: Groep A. kindervoertuigen, auto-tes, pop penwagens, steps enz: le pr. Annie Jansen, 2. Bert en Beppy Peeters, 3. Willie van Huizum, 4. Corrie van der Heiden, 5. J. Hermsen, 6. Ineke Prins, 7. Corrie Prins, 8. Marietje Grevers, 9. J. v. d. Ploeg, 10. Anna van der Kley. E.V. Leo Westgeest. Groep B kinderfietsen, kinderdriewielers: 1. kinderen Ruygrok, 2. Hetty de Loos, 3. Henk de Loos, 4. Tonny te Nijenhuis, 5. Truusje Wentink, 6. Jeanne de Loos, 7. Anny L aarman, 8. Wybo Nijenhuis, 9. Annie Wentink. Groep C. bokkewagens, ponnywagens en ezelwagens: 1. Adr. Beek, 2. kinderen Ruyg- ALPHEN AAN DEN RIJN DE OUDEN VAN DAGEN IN FEEST VREUGDE. De tweede dag der feestelijkheden bracht gisteravond een auto-tocht voor de ouden van dagen door de versierde en verlichte straten der gemeente. De lange file auto's werden voorafgegaan door een tweetal vrachtauto's, waarop muziekkorpsen hun vroolijke tonen lieten hooren. Op het Tous- santplein werden, onder leiding van den heer J. C. Böckling, door het talrijk pu bliek eenige liederen gezonden. Jammer dat door de joelende menigte deze samen zang niet geheel tot zijn recht kwam. Op straat was het gisteravond weer ge weldig druk. Etalage-wedstrijd. Donderdagmiddag 2 uur begon de jury met de beoordeeling van de ruim 100 eta lages. Dit was een zeer moeilijke taak. daar alle deelnemers zich geducht hebben ingespannen om hun etalages zoo goed mo gelijk te verzorgen. Dat tenslotte een 15-tal winkeliers een medaille ontvangen, wil niet zeggen, dat er niet meerderen voor een prijs in aanmerking kwamen, maar, daar de vereeniging Nederl. Fabrikaat geen „eervolle vermeldingen" uitreikte, moest met dit aantal volstaan worden. De prijs winnaars zijn: le groep: le prijs Fa. L. N v Dien 34 3/4 pnt.; 2e pr. Fa. Couvee met 33 1/2 pnt. bij loting; 3e pr. Fa. A. Win- ninghoff met 33 1/2 pnt.; Groep II: le pr. Fa. A. R. v. d. Heijden met 34 1/2 pnt.; 2e pr. Fa. Gebrs. v. Keeken met 34 pnt.; 3e pr. Fa. D. Duisterhof met 33 3/4 pnt.; 2e pr. Fa. F. de Vries en Zn. met 33 1/4 pnt.; 2e pr. C. B. v. d. Ent Braat 33 1/4 pnt.; 3e pr. A. W. van Braak 32 3/4 pnt.; 3e pr. Henri van Vliet 32 1/4 pnt.; 3e pr. G. Bur ger 32 1/4 pnt.. Groep III: le pr. L. P. v. Velzen met 29 3/4 pnt.; 2e pr. Ph. Wijdom 29 1/4 pnt.; 3e pr. J. de Geus 28 1/4 pnt.: 3e pr. J. Basie 281/4 pnt. Daar hierom trent veel onwetendheid bestaat, vestigen wij de aandacht op de prijsvraag voor het publiek. In diverse etalages zijn de let ters reeds geplaatst waarvan het rijmpje gemaakt moet worden. Ter vergemakke lijking deelen wij nog mede, dat de eerste regel begint met: Koopt, de tweede met: Hetgeen, de derde met: Laat, en de vierde met De. Voor alle verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de formulieren, die tegen betaling van 2 ct. bij de boekhande laren verkrijgbaar zijn. Bijna een agent geramd. De bestuur der eener tractor met dorschmachine A. W. K. uit N i e u w-V e n n e p, reed gisteren morgen het stopbord hoek Julianastraat— Brugstraat stuk. De dienstdoende ver keersagent wist zich tijdig in veiligheid te stellen. De bestuurder der tractor deed toe zegging de schade te vergoeedn. rok, 3. R. Bakker, 4. A. L. van Paridon. Groep D. fietsen, tandems, driewielers: 1. Lenie van Os; 2. Hugo van Veen, 3. Cor Noordover, 4. Corry Hoogeveen. Groep F. automobielen, 2. Fa. J. Blanke- spoor, 3 N.V. Auto Service Den Deijl. Groep G. wagens bespannen met paarden: 2e pr. Manége Hazebroek. Groep H. motorrijwielen en carriers (re clame), 2e pr. P. H. Maandag. Groep J. reclame-auto's: le pr. met lof der jury: de afdeeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor. Tuinbouw en Plantkunde; 2e pr. de afdeeling Wasse naar van Bloembollencultuur; 3e pr. de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken, 4e pr. Wassenaarsche Bloemistpa- troonsvereeniging. Groep K. reclamevoertuigen met paar- denbespanning: 1. de Vereen, de Wasse naarsche Melkhandelaren, 2. D. van Barne- veld. Groep L. vereenigingen te voet: le prijs D.V.S. Na de keuring vrerd met muziek voorop van Excelsior een rondgang door de kom der gemeente gemaakt. Hierna verlieten de kinderdeelnemers den stoet en ging het rij dende gedeelte een rondgang maken door het Wavopark, en de parken Groot Haese- broek, De Kieviet en Nieuw Wassenaar. Ook langs den weg buiten de oude kom trok deze keurige en fleurige stoet nog veel bekijks. Op het feestterrein zelf had er een vriend schappelijke voetbalwedstrijd plaats tus- schen het eerste elftal van de Sportvereeni- ging Wassenaar en het eerste elftal van V. U.C. I te Den Haag. Deze wedstrijd eindig de met een 60 overwinning voor S.V.W. I. Des avonds 8 uur gaf op het dorpsplein de mondaccordeonvereeniging D.V.S. een uitgebreid concert, waarvan weer vele toe schouwers genoten. Tot slot van deze tweede en laatste feest dag werd te ruim half elf een groot vuur werk ontstoken, dat werd verzorgd door de firma A. J. Kat te Leiden. Dank zij het prachtige weer zijn beide feestdagen wederom schitterend geslaagd en is er weer volop genoten, terwijl de tra ditie getrouw weer geen wanklanken wer den gehoord. ReddingsbrigadeDe navolgende leden van de Wassenaarsche Reddingsbrigade slaagden voor het z.g. kustwachtdiploma, ingesteld door den Ned. Bond tot het Red den van Drenkelingen, n.l. de heeren: D. van Barneveld, H. Pieterse, J. Lookhorst, J. Remmerswaal en W. Stoelman, zoodat alle diploma's, ook de instructeurs-di- genoemde heeren nu in het bezit zijn van ploma's. Boerderij afgebrand te Kwakel Brandspuit reed de sloot inl Hedenmorgen is tengevolge van hooibroei een boerderij afgebrand, be woond door de familie Kooyman. Deze boerderij was verleden jaar ook ge deeltelijk verbrand. Toen is zij in an dere handen overgegaan en geheel ge restaureerd. De motorspuit van Uit hoorn reed op weg naar den brand in sloot Toen de spuit van Mijdrecht arriveerde stond hGt geheele rieten dak al in brand. De stal en de woning zijn geheel afgebrand. Een gedeelte van de inboedel, welke nog niet verzekerd was, is gered. ALKEMADE Aanbesteding. Gisteren had ten raad- huize alhier de aanbesteding plaats voor den bouw van een veldwachterwoning. In geschreven werd als volgt: Gebr. Akerboom Rijpwetering 5688; H. S. P. Vrijburg te Oud-Ade f 5328; Firma Kinkel en de Graaf te Leimuiden 5080; Gebr. J. en J. A Bons te Alphen aan den Rijn ƒ4999; Firma G. Wesselman en Zonen te Roelofarendsveen 4595; Gebr. Ransdorp te Lisse voor ƒ4474; Ger. Jansen te Rijpwetering 4357 en M. J. M. Jansen te Nieuwe-Wetering voor 3973. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. BODEGRAVEN JUBILEUMFEESTEN. Onder een stralenden zomerhemel werd deze tweede dag van de Oranjefeesten in gezet met een muzikale rondgang door ons dorp door „Soli Deo Gloria". Om tien uur waren er vijftien paren in tilbury's op het stationsplein bijeengeko men, alwaar de stoet werd opgesteld en voorafgegaan door het muziekkorps „Soli Deo Gloria" gaat het langs de Stationsweg Mauritsstraat, Prins Hendrikstraat en Kerkstraat naar de Nieuwe Markt, waar de ringrijderij plaats zal hebben, onder de vroolijke tonen van de muziekvereeniging. Direct na afloop van de ringrijderij had de prijsuitreiking.plaats in hotel van Ros- sem. De prijzen zijn als volgt: No. 1 J. v. d. Boon, No. 2 T. Verboom, No. 3. G. Dom burg, No. 4 Röling en No. 5 G. van Dijk. Versierde geheel: No. 1 J. de Groot, No. 2 A. M. van de Most. Eerv. verm.: G. Domburg en J. van Dijk. Mooiste costuum: J. de Groot, A. M. van de Most, G. Domburg en J. van Wijk. Des middags om half drie was de groo te oranje-kinderoptocht, waaraan door de leerlingen van alle scholen in de gemeen te werd deelgenomen. Te half drie uur vertrok de stoet van de Nieuwe Markt en ging vandaar door de straten van Bode graven. Het was een schitterend gezicht deze stoet door de met vlaggen en wimpels versierde straten te zien voorbij trekken, terwijl de zon de kleurenpracht nog beter deed uitkomen. In de stoet zien we zestien praalwagens, uitbeeldend de verbondenheid van Nederland en Oranje, de regeering van H. M. de Koningin, Nederland, Ned. Oost- er. West Indië, dan de vier jaargetijden: Lente, Zomer, Herfst en Winter, dan een wagen, die de Nijverheid voorstelt etc. etc. Kortom, het was een këurige. stoet die als het ware nog mooier was dan de historische optocht van gistere Op de praalwagens zien we dan de kinderen van de diverse scholen, alle in mooie costuums, uitgedoscht naargelang de functie of de vertegenwoor diging, die zij uitbeelden. De gondelvaart. Om half zeven ging het onverlicht van de Zuidzijde tot Buiten kerk, alwaar alles werd verlicht en men circa negen uur weer vandaan kwam. Het ging naar de Wierickerschans, terwijl hon derden en honderden menschen zich op de Zuidzijde hadden begeven om de vaart te zien. Hoe mooi kwam vooral hier de ver lichting uit, temeer daar men hier een overzicht had van alle booten kano's. En boven dat alles speelde de muziekvereeni ging „Soli Deo Gloria" vaderlandsche lie deren. De prijzen, welke zijn uitgeloofd, zijn momenteel nog niet bekend, doch wij zul len deze in de komende dagen mededee- len. Nadat de booten weer van het fort wa ren teruggekeerd, werd ter hoogte van het Roode Dorp nog een groot schitterend vuurwerk afgestoken, waarmee de Oranje feesten voor Bodegraven ten einde zijn. Tot slot moeten we hier nog eenige woorden over de versiering vermelden. Buiten de vele straatversieringen als de Burgemeester le Coultrestraat met de Em- makade, de Prinsenstraat e.d. mogen we hier de particuliere versieringen niet ver geten. Op de eerste plaats vermelden we hier de N.V. Turkenburg's Zaadhandel, de gas fabriek, de watertoren en het gemeente huis, kortom we kunnen met recht, zeg gen, dat het feest in allf opzichten geslaagd mag heeten. De oranjeliefde bij de Bode gravers leeft nog en heeft dit vooral ge durende de feestdagen op schitterende wij ze laten uitkomen. HAZERSWOUDE Postdienst. Op Dinsdag 6 Sept. a.s. is de postdienst gesloten, telefoon en tele graaf als op Zondag van 89 uur. De ouderdomsrente zal worden uitbetaald op den 7en September a.s. Jubileum. Op 1 September herdacht oe heer Klaas Staring, eerste knecht bij de firma K. Wezelenburg Zoon, boom- kweekerij en tuinarchitectuur te Hazers- woude, het feit, dat hij veertig jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. Op het kantoor werd hij in zeer waardeerende be woordingen toegesproken door den heer T. Wezelenburg, onder aanbieding van een geschenk' onder couvert. Ook de burge meester der gemeente, de heer A. War- naar, sprak hem in hartelijke bewoordin gen toe en deed den jubilaris de heugelijke mededeeling, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem wegens zijn trouwe plichtsvervulling de eeremedaille in brons, verbonden aan de Crde van Oranje-Nas- sau, te verleenen. De heer J. G. Ballego, voorzitter van de afdeeling Leiden van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde, overhandigde den jubilaris namens deze Mij een zilveren medaille met oor konde. De heer A. van Rijssel sprak ge lukwenschen uit mede namens het perso neel, onder aanbieding van een rooktafel. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Jubileumfeesten. Iedere inwoner van den Rijndijk heeft nu een officieel feest programma thuis gekregen en gezien wat er 6 Sept. te doen is. Op het feestterrein zijn ook reeds de voorzorgmaatregelen be gonnen voor verschillende terreinafzettin gen, versiering en verlichting, plaatsing voor consumptie- en bestuurs-tenten, zweefmolen, schiettent, hoofd van Jut, koekslaan en verdere verschillenden ver makelijkheden. Aan aanvragen van ver schillende zijden voor standplaats van ver schillende tentjes is ook geen gebrek. Alzoo zal de feestcommissie haar uiterste best doen om het feest zoo goed mogelijk te doen slagen om den 6en Sept. voor de Rijn- dijkers een onvergetelijke dag te laten wezen. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De burgemeester der gemeente Leimuiden heeft tegen Donder dag 8 Sept. a.s. een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente belegd. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Behandeling verzoek Oranje-co mité. 4. Wijziging instructie gemeente-ont vanger. 5. Voorstel van B. en W. inzake gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een subsidie ad 0.70 per dag aan de Vereeni ging van Wijkverpleging te Leimuiden in verband met de uitzending van een t.b.c.- patiënt. 7. Vaststelling van de vergoeding aan de bijzondere scholen overeenkomstig art. 101 der L. O.-wet 1920 over het jaar 1936. 8. Aanbieding gemeenterekening 1937. 9. Aanbieding gementebegrooting 1939. 10. Behandeling schrijven van Ged. Staten d.d. 2329 Augustus 1938 inzake de strafverordening Brandweer. 11. Wijzi ging bouwverordening. Bouwen. De bouw van een nieuwe boerderij voor rekening van den heer J. Boere, in de plaats van de afgebrande is opgedragen aan de heeren C. J. van Ber- kel en A. Kinkel, beiden aannemers alhier. De plannen voor de boerderij zijn ontwor pen door den heer W. Brouwer, architect te Alphen aan den Rijn, Kinderfeest. Op Dinsdag 6 Sept. a.s. zal het Oranje-comité een kinderfeest or- ganiseeren. Te ongeveer kwaft over elf zal de burgemeester door de schooljeugd een aubade worden gebracht. Daarna zullen de kinderen in de groote zaal van mej. de wed. J. Sneeboer worden getracteerd. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. Alle leden aanwezig. Voorzitter: Burgemeester Brug. De voorzitter opent de vergadering met een feestrede. De voorzitter deelt vervol gens mede, dat de Inspecteur der Werkver schaffing heeft bericht, dat in verband met de zeer geringe werkloosheid van de boe renarbeiders, de enkele landarbeider, die geen werk kan vinden in de steunregeling mag blijven. De vragen van den heer Van der Wal kunnen in verband daarmede als vervallen worden beschouwd. Hierna is aan de orde de voorloopige vaststelling van de rekening van het grond bedrijf over 1937. B. en W. stellen voor deze rekening vast te stellen de baten en lasten op 5840,90, de kapitaals-ontvangsten en uitgaven op 150 824,66. Daarna de voorl. vaststelling van de ge- meenterekening 1937. B. en W. stellen voor deze voorloopig vast te stellen: de gewone inkomsten op 121.245,57, uitgaven op 113.249,67, batig slot 7.995,90; de kapi- aalinkomsten op 58.966,08, kap. uitgaven op 49.666,08, batig slot op 9.300. Het rapport van de Comm. tot nazien der rek. sprak van waardeering voor het be heer der gem. financiën. Op voorstel van B. en W. wordt hierna opnieuw vastgesteld de gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening In geval van brand. Naar aanleiding van een verzoek erm subsidie van de Chr. Oranjevereeniging, stellen B. en W. voor een subsidie te ver leenen in het tekort, doch ten hoogste 30 cent per leerling. Zoo besloten. Thans bieden B. en W. de gemeentebe- grooting en de begrooting grondbedrijf voor het jaar 1939 aan. Tot leden van de begrootingscommissie worden gekozen de hegren De Haas, Van der Wal en Rijns burger. Bij een voorstel tot wijziging van de be grooting 1938, waarin o.a. de post voor komt: verhooging subsidie voor Oranje feest, wordt eenige discussie gevoerd. De wijziging wordt echter met algemeene stemmen goedgekeurd en vastgesteld over eenkomstig het voorstel van B. en W. Rondvraag. De heer Klaver klaagt over de baldadigheid van de jeugd bij de gem. plantsoenen en vraagt hierover meer po- litie-toezicht. De voorzitter belooft hier aan aandacht te zullen schenken. De heer Van der Wal vraagt of B. en W. reeds een besluit hebben genomen aangaan de het verzoekschrift betreffende de volks huisvesting. De voorzitter zegt, dat deze kwestie nog niet rijp is om in den Raad te behandelen. Hierna sluiting. NIEUWERBRUG JUBILEUMFEESTEN. De herdenkingsfeesten te Nieuwerbrug, welke inmiddels weer ten einde zijn, mogen goed geslaagd heeten. 's Morgens had o.a. plaats het gecostu- meerd ringrijden op fietsen. De prijswin naars waren: le pr. mej. G. Kortekaas; 2e pr. mej. T. Aberson; 3e pr. N. v. Velsen; 4e pr. J. Klaassen en 5e pr. M. v. Doorn. Voor het gecostumeerde gedeelte had de eerste prijs mej. Greta Bosman en de 2e pr. mej. J. Aberson. Het aantal deelnemers bij dit ringrijden bedroeg 36. Na de pauze werd in den middag aange vangen met een ruiterdemonstratie van de Land. Rijver. „De Boreftsche Ruiters'* te Bodegraven. Vervolgd werd hierna met hardfietsen met hindernissen voor dames. Van de 11 deelnemers waren de prijswinnaars: le pr. mej. N. v. Dam; 2e pr. mej. C. Beyeman; 3e pr. mej. S. Kasius en 4e pr. mej. N. Tilburg. Voor het hardfietsen met hindernissen voo rheeren waren 16 deelnemers. Hier van waren de prijswinnaars le pr. C. Ko ning en 3e pr. A. Scheer. Vervolgens had den zich nog een 25-tal deelnemers opge geven voor het blaastrappen. De 3 prijs winnaars hiervan waren: le pr. J. v. d. Berg; 2e pr. mej. B. den Hartog en 3e pr. J. T. Verhoog. De avond werd aangevangen met een concert door „Kunst na Arbeid" van Zeg veld. Om even acht uur werd begonnen met het openluchtspel in 4 bedrijven. „De Geleende Vrouw". Met een mooi vuurwerk werd deze dag, gesloten. Den volgenden dag hadden de kinderspelen plaats, na een rijkelijke tractatie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7