VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 t Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. By onze agenten i?0 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïH Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V HOE WORDT HET WEER? BEWOLKT, KOEL. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Weste lijke tot Noord-Westelijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, koele nacht, weinig verandering in temperatuur c verdag. Hoogste barometerst.: 767.9 te Valentia. Laagste barometerst.: 756.3 te Danzig. Het gebied van hoogen luchtdruk breid de zich snel naar het Noord-Oosten uit en vormt over Noord-Scandinavië een ver binding met dat boven Finland. De depres sie, die gisteren over Polen lag, trekt in Noord-Westelijke richting over Zweden en dreigt deze verbinding weer te zullen ver breken. Een dwars over Centraal Europa verloopende rug van hoogen luchtdruk scheidt de continentale depressie van die in Zuid-West-Europa, die van den Oceaan gekomen, langzaam Zuid-Oostwaarts trekt. In het Noord-Westen daalde de luchtdruk weer en een vlakke depressie trekt Wes telijk langs IJsland. In het Oostelijk Oost zeegebied, om de Botnische golf en tot hoog in het Noorden en Zweden en Fin land, is het zeer warm. Binnen den pool cirkel komen temperaturen van 17 en 18 graden voor, d. w. 910 graden boven nor maal. Op de Britsche Eilanden en in de omgeving der Noordzee is het zeer koel en in de Schotsche hooglanden vroor het in den afgeloopen nacht flink. De Alpen-sta tions melden betrekkelijk hooge tempera turen en groote droogte, met geringe hoo ge bewolking. Het is te verwachten, dat de wind in onze omgeving uit Noord- West tot West blijven zal, met koel, bewolkt weer, zonder neer slag van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR. 16.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 8.16 uur tot Zaterdagmorgen 5.42 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 16 gr. C. Maan op 15.20 uur. Maan onder 23.46 uur. Het springconcours werd onderbroken dor een nummer draverij met sulkey's, ge geven door „Oberleutnant", ber. Klaas van Leeuwen en „Rabenhaupt", ber. R. van Leeuwen. Deze paarden, welke geregeld op groote coursen uitkomen, reden een wed strijd over 8 maal 800 Meter, waarbij Ober leutnant 2 maal 40 Meter (er werd in 2 ritten gereden) voorgaf. Deze handicap bleek echter iets te groot, zoodat „Raben haupt" met gering verschil winnaar werd. Het interessantste schowspel van den middag was het optreden van den heer Ot to Schumann uit 's Hertogenbosch, die met drie paarden mooie staaltjes rijkunst te aanschouwen gaf. Op de maat der mu ziek dansten zijn beide schoolpaarden, dat het een lieve lust was en ook het optre den met het derde paard, een pas zes maanden geleden uit Canada door den heer Schumann aangekocht dier, leverde fraai werk. De heer Schumann had daarom niet ten onrechte een herhaald hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Het slot van het programma werd gevormd door 't springen met groepen van drie door de Landelijke Rijvereenigingen. De beoordeeling hiervan geschiedde per groep, waarbij de jury te oordeelen had niet alleen naar het gemaakte aantal fou ten, doch ook naar houding, gelijkmatig heid van springen, enz. Over het algemeen viel dit nummer ze ker niet tegen. Natuurlijk is bij het sprin gen van groepen het weigeren van een paard steeds een handicap voor de overige deelnemers, doch de prestaties vielen zeer te loven. Het resultaat was ten slotte: le pr. Sieg fried 131/2 pnt. 2e pr. Amstelruiters en kapt. v. d. Wal 13 pnt. Eerv. verml. Neude- ruiters 10 pnt. Extra-prijs, zilv. medaille van de Leid- sche Onderoff. Jachtver.. Siegfried. Het geheel werd besloten met het voor rijden van alle deelnemers. DE ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. A.V. Holland wint eersten prijs. In het raam der jubileumfeestelijkheden viel gisteren ook de jaarlijksche estafette loop dwars door Leiden. In totaal verschenen voor dezen loop elf vereenigingen aan den start, welke plaats vond aan het einde van den Lammen- schansweg. De estafette, die georganiseerd was door de A.V. Holland, liep over een parcours van 10x400 M. en strekte zich uit over Lam menschans weg, Geeregracht, Levendaal, Plantage, Zoeterwoudsche Singel, Korevaar- straat, Steenschuur, Rapenburg (Oost), Noordeinde waar aan de voormalige Kweek school voor Zeevaart zich finish bevond. Langs het geheele parcours maar vooral bij de wisselplaatsen en de finish stond het zwart van de menschen. Dank zij een voor treffelijke afzetting der politie hadden de loopers overal ruim baan. Daar de burgemeester, mr. A. v. d. San- de Bakhuyzen verhinderd was, werd om even acht uur het startschot door den voor zitter van A.V. Holland, den heer Gulde- mond, gelost, Reeds dadelijk nam A.V. Holland de lei ding, gevolgd door D.O.S. Het geheele par cours wist deze vereeniging zich aan den kop te houden, 't Was dan ook geen oogen- blik twijfelachtig, dit te meer daar de Trek vogels uit Den Haag niet waren versche nen, dat „Holland" met den eersten prijs zou gaan strijken. En inderdaad dit ge beurde dan ook. Met een tijd van 9.16.6 min. passeerde Holland het eerst de finish, gevolgd door D.O.S. uit Rotterdam met 9.27.4 min. De prijsuitreiking Als alle loopers binnen zijn begaf men zich naar „Royal", waar de prijsuitreiking plaats vond. Vooraf heeft echter de heer Guldemond allen, die aan het welslagen van deze estafette hadden medegewerkt, be dankt. Speciaal richtte hij zich tot jury en politie-autoriteiten van wien veel werk ge vraagd werd. Met nadruk heeft spr. de noodzakelijk heid van een goede sintelbaan in Lelden nog aangetoond. Spr. sprak de vérwachting uit, dat de hoogste autoriteiten in Leiden ook van deze noodzakelijkheid zouden door drongen z'ijn. Spr. hoopte, dat deze harte- wensch van alle athletiek-beoefenaars spoe dig in vervulling zoude gaan. Nadat ook de voorzitter van het Gewest Z.-Holland van de K.N.A.U., de heer Wes- seling, nog zijn groote waardeering over de organisatie van deze estafetet had uitge sproken, ging de heer Guldemond tot de prijsuitreiking over. Eerste aankomende Leidsche Ver.: Holland le prijs met een tijd van 9.16.6 min. Deze vereeniging komt thans (3 m. gewon nen) in het bezit van het schild, aangebo den door het L. Dagblad. Tevens ontving zij tien zilveren draagmedailles. Tweede prijs eerst aank. Leidsche Ver. A.S.C. I met een tijd van 9.33.8 min.: 10 bronzen draagmedailles. K 1 a s s e A: le pr. A.V. Holland 9.16.6 m. Wisselbeker, welke thans in het bezit is van de Eltax, 2e pr. D.O.S. Rotterdam 9.27.4 m.; „De Trekvogels" en een medaille aang. door 3e pr. Alphia te Alphen a. d. Rijn 10.19.2 m. Klasse B: le pr. A.S.C. I, Leiden 9.33.8 min. wisselprijs aang. door A.V. Holland, thans in bezit van R.K.S.V. Docos en me daille, 2e pr. Docos I, Leiden 9.33.9 min. 10 min., L.V.B., medaille, 4e pr. A.S.C. II lauwertak P. en C., 3e pr. Docos II, Leiden 10.4.2 min. med. Tw. Bank De overige vereenigingen, die voor geen prijs in aanmerking kwamen, liepen het parcours in de navolgende tijden: Lugdu- num, Leiden 10.14.6; L.D.W.S. 10.28.1 Van P.C. en L. en C.G.W is geen tijd opgenomen. HET ZWEMFEEST IN „DE OVERDEKTE". Als onderdeel van de feestweek werden gisterenavond, in „de Overdekte" aan de Haarlemmerstraat zwemwedstrijden ge houden niet alleen voor K. N. Z. B. leden, maar ook voor hen, geen lid zijn van een zwem vereeniging. En we mogen dit zwemfestijn alleszins geslaagd noemen. De publieke belangstelling was overweldi gend, zoodat het zwemgebouw vol, tjokvol was met een medelevend publiek, dat het den dikwijls jonge zwemstertjes en zwem mers niet aan aanmoedigingen liet ont breken. Voor den aanvang sprak namens de commissie van voorbereiding de heer C. A. de Bruin eenige welkomstwoorden tot de talrijke genoodigden en aanwezige da mes en heeren, terwijl ook de deelneem sters en deelnemers niet vergeten werden. Na dit hartelijke openingswoord konden de zwemwedstrijden, tezamen een over weldigend programma vormend, een aan vang nemen. De verschillende nummers bespreken is ondoenlijk, zij slechts vermeld, dat er met grooten ernst „gevochten" is voor de be schikbaar gestelde prijzen. De voornaamste uitslagen luiden: 25 M. vrije slag voor meisjes tot 14 jaar: 1. Rietje Vos 19.6 sec., 2. Corrie van Ou- weelen 21 sec., 3 en 4 Leni van der Star en Jutta Wolf 22.2 sec. 25 M. vrije slag voor jongens tot 14 jaar: 1. H. Walenkamp 18 sec., 2. Wim van Rin- gelingstein 19.2 sec., 3. Th. van Zijp 21.4 sec., 4. G. Kloos 21.8 sec. 50 M. schoolslag heeren niet K. N. Z. B -leden: 1. Jan Bekooi 42.6 sec.; 2. W. van Leeuwen 43.8 sec.; 3. K. Ouwerkerk 45 sec., 4 Bert Meurs. 50 M. schoolslag K. N. Z. B.-leden (hee ren): 1. P. Versluis L.Z.C. 39 sec., 2. W. Geeve, De Zijl 39.4 sec. 50 M. vrije slag dames niet K. N. Z. B.- leden: 1. Rie v. d. Tuin 39.6 sec., 2. Garda Lepelaar 39.6 sec., 3. Truus Ouweelen 48.6 seconden 50 M. vrije slag K. N. Z. B. leden (da mes): 1. Nel Kanbier, L.Z.C. 40.2 sec., 2. J Blok De Zijl 40.4 sec. Onder water zwemmen heeren: 1. de Haas L.R.B. 43.4 sec.; 2. J. Munk 48.4 sec., 3. K. Ouwerkerk 44 sec. Onderwater zwemmen, dames: 1. Rie Eikerbout 45.4 sec., 2. Coh. Hofman 43.4 sec., 3. M. Eikelenboom 39 sec. 3 x 50 M. wisselslag heeren: 1. L.Z.C. 1 min. 55.4 sec. met de heeren Fr. Teege- laar, P. J. v. d. Zanden en P. Versluijs; 2. de Zyl I: 1 min. 57.2 sec. met de heeren J. Kapaan, W. Geeve en J. Blansjaar. 3. de Zijl II. 50 M. rugslag heeren niet K. N. Z. B.- leden: 1. P. Fohr 38.4 sec., 2. Jan Schoo 42.4 sec., 3. Leo Monteba 48.4 sec. 50 M. rugslag heeren K. N. Z. B. leden: 1 D. Boom 40.4 sec., 2. F. Teegelaar 45.2 seconden. 50 M. schoolslag dames niet K. N. Z. B.- leden: 1. Rie v. d. Tuin 48.8 sec., 2. Ellie Jongmans 50 sec., 3. Coh. Hofman 51.8 sec. 50 M. schoolslag dames K. N. Z. B.- leden: 1. E. Sloot, De Zijl, 48.2 sec.; 2. R. Bruggeman, L.Z.C. 48.8 sec. 50 M. vrije slag militairen: 1. J. de Looff S2.8 sec. 2. Bruinsma 34 sec., en 3. H. We ber 37 sec. 50 M. vrije slag heeren niet K. N. Z. B. leden: 1. Jan Schoo 32.4 sec., 2. P. Fohr 33 8 sec., 3. Andries Brugman 34.4 sec., 4. E. Kruit 34.6 sec. 50 M. vrije slag heeren K. N. Z. B -leden: 1. J. Blansjaar, De Zijl 30.4 sec, 2 F. Tee gelaar L.Z.C. 32.6 sec., 3. H. Versluis, L Z.C. 32.8 sec. Het volgende nummer was een demon stratie schoonspringen, gegeven door de dames A. Foursoff en M. Drenth, beide van de Haagsche vereeniging Zian. Het behoeft geen betoog, dat het ver toonde door het publiek zeer op prijs werd gesteld en een dankbaar applaus oogstte. Namens de Jubileum-Commissie mochten de springsters woorden van dank ontvan gen, uitgesproken door den heer de Bruin. Ieder kreeg daarbij een zilveren lepeltje als aandenken van de jubileumfeesten te Leiden en tevens als herinnering a^n haar komst op het zwemfeest. Daarna werd voortgegaan met de wed strijden. Ballon zwemmen meisjes (25 M.); 1. J Teeuwen 18 sec., 2. Leo Monteba 19.6 sec., 3. Andries Brugman 19.6 sec., 4. Bert Meurs 21.6 sec. Ballon wemmen meisjes (25 M.).: 1. Rietje Vos 21.4 sec., 2. Truus Ouweelen 24 8 sec., 3. Mies Penseel 28.4 sec. 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. L. Z. C 2 min. 42.6 sec. met de heeren F. Teegelaar, E W. Spoor, P. Lut, P. Versluis en H. v. d. Reijden. 2. De Zijl 2 min. 49.4 sec. De avond werd besloten met een water polo-wedstrijd tusschen de Zijl en L. Z. C. Reeds dadelijk na den aanvang krijgt L. Z C. een corner te nemen, waardoor een goede kans ontstaat, maar de keeper weet juist te redden. Aan de overzijde gaat een schot van Key juist tegen de paal. Teege laar maakt dan onverwacht voor de L. Z. C. 10 met welken stand tevens de rust komt. De tweede helft begint met een Zijl offensief en Van Egmond weet gelijk te maken (11). Na verschillende L. Z. C.« aanvallen ziet Teegelaar zijn pogingen be kroond met een goed doelpunt (21). Maar weet weet Blansjaar voor de Zijl gelijk te maken. (22). Na nog verschillende kan sen gekregen te hebben breekt met L. Z. C in den aanval het einde aan en is het gelijke spel de juisten uitslag. Nadat het publiek vertrokken was, het was inmiddels Vrijdag geworden, werden de prijzen met eenige hartelijke woorden aan de winnaressen en winnaars uitgereikt. Het jubileum zwemfeest is als onderdeel van het geheel uitmuntend geslaagd en heeft velen' een gezelligen sportieven avond bezorgd. HET OPENLUCHTSPEL IN GROOT FORMAAT. Zaterdag slotopvoering. Na de verschillende voorstellingen, die reeds van het openluchtspel zijn gegeven, zullen Zaterdag de medewerkenden voor het laatst en niet voor het minst hun krach ten geven aan de opvoering van „De mis lukte aanslag op Lochem". Het is ongetwij feld een sterk staaltje van volharding om steeds weer opnieuw aanslagen voor te be reiden, die moeten mislukken! Intusschen zullen Zaterdag nog andere attracties dit spel opluisteren. In histori sche costumes zullen de vendelzwaaiers hun typ V^he vertooningen van Oud-Neder- landsche floklore geven. De Gorsselsche boerendansers komen met „Jan Pierewiet, de Zevensprong, Driekus man" en meerdere bekende dansen, die men veelal bij namen kent, doch nu ook kan zien uitvoeren. De commissie verdient, dat men door druk bezoek blijk geeft van zijn waardeering voor dit met zorg samen gestelde programma, dat zeker de moeite van een bezoek (tegen billijken prijs) over waard is. De Burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, en de voorzitter van de Jubi leum-Commissie 1938, ir. P. Lindenbergh, zullen hedenavond te ongeveer half negen een bezoek brengen aan de verschillende versierde straten. DE JUBILEUMRONDE DER WIEL RENNERS. Zooals bekend zal morgenochtend de wielerwedstrijd de jubileumronde gehouden worden. Hieraan nemen 52 ren ners, verdeeld over drie klassen deel, n.l. 10 A-klassers, 20 B- en 20 C-klassers, allen leden van Leidsche vereenigingen. De A en B klasse rijden het 1100 M. lange parcours 55 maal, de C klasse 35 maal. De start vindt plaats voor perceel Witte Rozenstraat 45 en het parcours gaat over het blok Jan v. Goyenkade. Witte Singel, Witte Rozenstraat. Aan weerszijden van den start zal de straat over 40 M. zijn afgezet. De Jan van Goyenbrugde trapjesbrug zal voor het verkeer zijn afgesloten. Tijdens den wedstrijd zal de jubileum-commissie een bezoek aan den wedstrijd brengen. Het publiek zal de verrichtingen der renners ook vanaf de Schelpenkade goed kunnen volgen, wijl het gras-talud aan de Jan van Goyenkade is afgesloten voor het publiek. Er is gezorgd voor Roode Kruisverzor- ging; de hoofdpost daarvan zetelt in het Rijkszuivelstation aan de Vreeswijkstraat. Men verzocht ons voorts mede te deelen, dat hét verboden is de renners op den weg te verzorgen, terwijl de jury zal letten op het sportief ryden der renners. Daartoe zulen langs het parcours ver schillende controleurs zijn opgesteld. In verband met dezen.wedstrijd deelt de Commissaris van Politie nog het volgende mede: Van halftien tot na afloop van de ronde is alle rijverkeer van en naar het gedeelte omsloten door den Witte Singel, de Witte Rozenstraat en de Jan van Goyenkaco, verboden. Wat betreft het voetgangers verkeer, is het alleen in noodzakelijke ge vallen geoorloofd bedoeld stadgedeelte te verlaten of daar binnen te komen, echter uitsluitend via de oversteekplaats Witte Singel tegenover de Vreewijkbrug. Dit oversteken door voetgangers wordt ge regeld door de politie en geschiedt alleen, wanneer de veiligheid het toelaat. Het publiek mag vanzelfsprekend niet op de rijbaan gaan staan, doch moet zich een plaatsje verzekeren op de trottoirs. Ook het talud op den Witte Singel en de boden. Wie zeker van een plaatsje wil wezen, zorge er voor om voor half tien binnen het gedeelte omsloten door de wedstrijdroute te zijn. Gedurende den wedstrijd kan men daar niet meer komen. Het publiek wordt verzocht alle mede werking te verleenen en de politiemaat regelen zooveel mogelijk in de hand te werken teneinde een vlot en goed Verloop van den wedstrijd te bevorderen. Als de wedstrijd is afgeloopen wordt het publiek verzocht te blijven staan totdat de drie winnaars hun eereronde hebben ge maakt. In verband met de feestelijkheden, welke op en in de omgeving van den Witte Singel zulen plaatsvinden, vestigt de Commissaris van Politie de aandacht erop, dat het weg dek van den Witte Singel gerepareerd wordt, zoodat het slecht begaanbaar is. DE STERRIT De deelnemers aan de sterrit vermoe delijk 100 in getal voornamelijk motor rijders en slechts autorijders, kunnen tij dens de jubileumronde geleidelijk binnen komen. Te half vijf zullen de motorrijders met een muziek-auto voorop een toch door de stad maken. Na afloop daarvan zullen zij het open luchtspel aan den Zoeterwoudschen Singel bij wonen. HULDE VAN DE LEIDSCHE JEUGD- VEREENIGIN GEN AAN H. M. DE KONINGIN. Eenigen tijd geleden deelden wij mede, dat ter gelegenheid van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin, op Dinsdag 6 September e.k., door de Leidsche Jeugdv-ereenigingen zal worden deelgenomen aan de te Amsterdam te hou den nationale jeugdhulde. Daarvoor zullen des ochtends om 10 uur van dien dag de leden van de Leidsche Jongeren-vereenigingen met vlaggen, ba nieren en eventueel met trommen op de Kaasmarkt bijeenkomen waar de plaatse lijke vlag door den burgemeester aan de verzamelde jongeren zal worden toever trouwd. Alvorens de vlag wordt uitgereikt, zul len de aanwezigen, zulks onder leiding van den heer M. Bolderdijk en begeleid door de muziek van het Leidsch Politie Muziek gezelschap, gezamenlijk zingen: „Wilt he den nu traden". Na uitreiking van de. vlag zal het eerste couplet van het Wilhelmus worden gezongen. Vervolgens zal een reputatie, bestaande uit elf leden van verschillende jongeren verenigingen, de vlag onder haar hoede nemen en in auto's naar Amsterdam bren gen. Zij zal een eind weegs uitgeleide wor den gedaan door de aanwezige leden der jongeren vereenigingen en genoemd muziek gezelschap. De route is vastgesteld als volgt: Hoog- landsche Kerkgracht, Korenbeurs, Bree- straat, Kort Rapenburg, Steenstraat, Bees tenmarkt. Des middags om vijf uur zal de deputa tie zich nabij het Stadion te Amsterdam voegen bij de overige deputaties, waarna alle deputaties naar den Dam marchee- ren. De vlaggen worden medegedragen, terwijl muziekkorpsen zich zullen doen hooren. Op den Dam zullen de deputaties, als II M. de Koningin op het balcon voor haar Paleis zal verschijnen, uitdrukking geven van de trouw van de jeugd uit alle ge meenten ons ons vaderland, door het nei gen van de vlaggen. Vooraf wordt dan als plechtige inzet „Wilt heden nu treden" gespeeld en gezon gen. Tot slot van de plechtigheid zal het le en het 6e coplet van het Wilhelmus ge- HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. 77.30 u. Reveille op „Den Burcht". 89 u. Kinderaubade op „Den Burcht" 1012 u. „Jubileum-ronde" voor Leid sche renners. I 304.30 u. Reclame-optocht en Bloemen corso. 34.30 u. Openluchtspel (alleen voor werkloozen en gratis toegan kelijk). 55.45 u. Tocht van „Sterrif'-deelnemers op motoren. 68 u. Openluchtspel (terrein Zoet. Singel) met Gorsselsche dan sers en vendelzwaaiers. 89 u. Op verlicht plankier in het Plantsoengymnastiek, vlaggen- parade en volksliederen. 8.309.30 u. Op verlicht plankier bij den „Hortus" volksdansen en na tionale liederen. 8.309.30 u. Verlichte Gondelvaart. 8.3010 u. Hosconcert op Parkeerterrein Steenstraat. 10.3011.15 u. Vuurwerk op het Schutters veld. zongen. Aan alle vlaggen zal dan tevens een wimpel worden bevestigd als herinne ring aan deze plechtigheid en den volgen den dag zal dan in elke gemeente de vlag weer aan den burgemeester worden te ruggegeven. KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING EN HET KONINGINNE-JUBILé. Het kan zijn nut hebben hier een over zicht te geven van het aandeel, dat onze Katholieke Jeugdbeweging heeft in de Leidsche viering van het Regeeringsjubilé en dan doelen wij vooral op de Graal en de K J. C. Beide taken van jeugdbeweging hebben volop deel genomen in het werk der voor bereidende commissies, wier activiteit de zer dagen het gsucces mag hebben van een welverzorgde, breed uitgewerkte Oranje viering. Nam gisteravond onze R.-K. Sportver- eeniging „Docos" door haar athleten reeds deel in de Estafette „Dwars door Leiden", morgen zullen zoowel de Graal als de Kruisvaart, de Verkenners zoowel als het Sint Franciscus Liefdewerk hun deel bij dragen aan de voornaamste uitingen van het Leidsche Oranpjefeest. In de Bloemencorso, die morgenmiddag te 1 uür door de stad zal trekken, zullen de Graal en de K. J. C. een waardige ver tegenwoordiging hebben. De Kruisvaart zal haar ridderideaal uitbeelden, de Verken ners het buitenleven, S. F. L. zal haar fier heid toonen op de bescherming van Sint Franciscus. Zeer waarschijnlijk zal de lichamelijke opvoeding als taak der Ka tholieke Jeugdbeewing in dit corso ook uit gebeeld worden door deelname van Docos- leden der athletiekafdeeling in hun wan- delcostuum. Bij de avondfeesten zullen Graal en Kruisvaart trachten zich verdienstelijk te maken door deelname aan de Gondelvaart en de uitvoering op den verlichten vlonder in de Witte Singel bij de Sterrenwacht. De ze uitvoering, die te 8.30 uur een aan vang neemt, zal bestaan uit zang en dans. De Graal zal er meerdere Engelsche dan sen ten beste geven, de Kruisvaart van de Petrusparochie zal er toonen zijn zwaard dans, matrozendans en boevendans, ter wijl de Minstreels van de Kruisvaart meer dere zangnummers ten gehoore zal bren gen. Ten slotte vermelden wij nog, dat door de R.-K. Sportvereniging „Docos" op Dins dag 6 September, den Nationalen feestdag, op het Sportpark aan den Haagweg van 's middags drie uur af Volksspelen geor- ganiseard zullne worden, waaronder ath- letische en gymnastische demonstraties worden gegeven. Van de deputatie van elf, die a.s. Dins dag naar Amsterdam zullen reizen, om Lei den te vertegenwoordigen bij de Nationale Jeugdhulde aan H. M. de Koningin, zijn vier deelnemers ook weer van Graal en K. J. C. Alles bijeen toont ons plaatselijk Katho liek Jeugdwerk wel zeer sterk haar natio nale gezindheid. WENKEN VOOR DE DEELNEMERS DER K. J. C. AAN DE ORANJEFEESTEN. Morgen moeten de deelnemers aan het Bloemencorso in uniform en met vlaggen (geen „ban"vlaggen) te 11 uur in de Nieuw- straat aanwezig zijn. Eventueele deelne mers van Docos-athleten dragen wandel uniform. Daar zullen de oranjedassen wor den uitgereikt. Dinsdag worden alle Kruisvaarders, Verkenners, S. F. L.'ers en Docos-junioren verzocht te 9.30 uur aanwezig te zijn aan het Districtadres van de K. J. C. Zoeter woudsche Singel 33. (Misschien mag je wel een kwartje of een dubbeltje in de brie venbus van Rector Beune werpen voor zijn sportschulden). Van daar vertrekken wij gezamenlijk cp naar de groote bijeen komst op de Kaasmarkt, waar de burge meester de gemeentevlag uitreikt aan de deputatie, die deel zal nemen aan de Na- tionae Jeugdhulde in Amsterdam. Wie uni form heeft, drage uniform, maar ook niet- geuniformden zijn welkom. Het zou ook zeer toe te juichen zijn, waneer ook K. J. M. V.'ers en leden van de Josephsgezellen- vereeniging zich bij deze betoogiog wilden aansluiten. Na de bijeenkomst op de Kaas markt geleiden wij de deputatie voor Am sterdam uit tot aan het station. P. T. T.-DIENST OP 3 SEPTEMBER. De directeur van het P. T. T.-krfntoor al hier deelt mede, dat in verband met de viering van den nationalen feestdag hier ter stede op Zaterdag, 3 September, de tweede briefpostbestelling niet zal woi*den uitgevoerd. Alle overige diensten worden ongewijzigd als op andere Zaterdagen uit gevoerd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2