OMGEVING MARKTBERICHTEN VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 J. F. v. d. BROEK, t Directeur van het dagblad „De Gelderlander" overleden. Gisternamiddag is te Nijmegen overleden de heer J. F. van den Broek, directeur van het dagblad „De Gelderlander". De heer J. F. van den Broek werd 3 Maart 1880 te Amsterdam geboren. Op 1 April 1908 werd hij benoemd aan de Nieuwe Venlosche Courant, waar hij zich ontwikkelde tot een groote werkkracht, die zeer veel gedaan heeft voor de verspreiding der katholieke pers. In Venlo nam hij ook een groot aan deel in het openbare katholieke leven. 1 Febr. 1922 werd hij benoemd tot admi nistrateur van „De Gelderlander". Toen 3 Juni 1933 de heer A. v. d. Kallen, direc teur-hoofdredacteur van „De Gelderlan der" overleed, werd hij benoemd tot waar nemend directeur en 1 September 1933 volgde zijn aanstelling tot directeur. In vakkringen stond hij hoog aangeschre ven. Hij was o.m. vice-directeur der Ned. Vereeniging van Kath. Dagbladdirecteuren, De Katholieke Dagblad Pers, en lid van het hoofdbestuur der Vereeniging De Neder- landsche Dagbladpers. Ook op katholiek sociaal en charitatief gebied heeft de heer v. d. Broek zich in Nij megen groote verdiensten verworven. WETENSCHAPPELIJK EXPERIMENT IN EEN VLIEGTUIG Kinkhoestpatiëntje naar hoogte van 3250 meter gebracht Op het vliegveld Ypenburg is Woensdag iets heel bijzonders gebeurd, meldt „Het Volk". Addie de Vos, een jochie van bijna twee jaar, dat aan een hevige slijmhoest lijdt, is op advies van den dokter in een vliegtuig tot 3250 meter hoogte gebracht, een middel tegen de kwaal, dat volgens den dokter zeer goede kans van slagen heeft. Omtrent het resultaat van de vlucht valt nog weinig te zeggen, doch er zijn symptomen, die er op duiden, dat Addie inderdaad profijt zal heb ben van deze, voor ons land totaal nieuwe, onderneming. De ouders van Addie de Vos waren met vacantie in Elspeet, doch daar werd het kleine jongetje zoo ziek, dat zij zich genood zaakt zagen, naar huis terug te keeren. Het kind sliep 's nachts nagenoeg niet en had vreeselijke hoestbuien. Dr. de Vletter, die de bestaande medi cijnen had geprobeerd en geen verbetering zag intreden, had een studie gemaakt van de middelen die in Frankrijk en Duitsch- land worden toegepast bij patiëntjes van slijm- en kinkhoest. Men heeft daar goede resultaten gehad door kinderen in hoogere luchtlagen te brengen. Toen men het geval uitgelegd had, bleek de N. L. S. dadelijk bereid alle medewer king te verleenen en zoo waren Woensdag middag de dokter, vader en moeder en zelfs de grootmoeder van Addie, met het kleine patiëntje op het vliegveld. De havenmeester van Ypenburg, de heer Schmidt Crans, stelde zich beschikbaar om met een „Moth"-toestel de lucht in te gaan. Addie wist van den prins geen kwaad en speelde op het terras. Om vier kwam het vliegtuig voor en behalve de piloot en de dokter, ging ook een familielid mee om hoog. Addie kreeg, zoodra hij in het toestel ge zet was, weer een hevige hoestbui, maar bij na op hetzelfde oogenblik taxiede de ma chine weg en de overige familieleden wacht ten in spanning. Het toestel van de N. L. S. ging langzamerhand omhoog en verdween tenslotte in de verte. Men kreeg het veertig minuten later weer te zien. De heer Schmidt Crans liet de machine zeer geleidelijk stijgen en kwam, naar hij later verklaarde, tot een hoogte van 3250 meter. Bij Addie deed zich al spoedig een zeer merkwaardig verschijnsel voor. Nauwelijks was de machine een paar honderd meter van den grond, of, wat de ouders steeds te vergeefs hadden geprobeerd, het jongetje liet het hoofdje op den arm van het familie lid zakken en sliep rustig in. Hij hoorde niets meer van de ronkende motoren en zag niets meer van den wind, die het ranke machientje nogal stevig aangreep. Pas toen men een half uurtje in de lucht was ge weest en de heer Schmidt Crans weer op Ypenburg aanstuurde, heeft men het kind op duizend beter hoogte wakken gemaakt, opdat het bij de landing geen last zou krij gen van de ooren. Lekker frisch uitgeslapen, werd de kleine aan zijn vader en moeder, die natuurlijk wel een beetje zenuwachtig waren, afgeleverd. De dokter achtte het experiment zoo be> langrijk, dat hij met den heer Schmidt Crans afsprak, nogmaals met Addie de lucht te zullen ingaan, wanneer de proef half, of in het geheel niet gelukt mocht zijn. Men hoopt echter, bij deze gelegenheid dadelijk een gunstigen afloop te bereiken. Daardoor zouden èn de dokter èn de ouders plus het voortvarende familielid èn de Na tionale Luchtvaartschool nieuwe mogelijk heden hebben geopend voor patiëntjes van een van die lastige kinderziekten. JUBILEUMNUMMER VAN „STUDIëN*. Dit jubileumnummer, waarvoor bij uit stek ter zake kundige medewerkers bij dragen schreven, brengt tot uiting de ge hechtheid aan ons Vaderland, de saamhoO' righeid van ons volk, de verwantschap met onze stamgenooten, de fierheid om ons we reldrijk, den trouw aan ons nationaa' vorstenhuis, de Christelijkheid van onze geschiedenis, „onze- vreugde en onze dank baarheid jegens Haar, in wie wij door Gods Voorzienigheid den waarborg bezitten van Op 6 September a.s. zal Z. Em. Kardinaal van Roey te Heverlee (Leuven) een nieuwe kerk inwijden, ontwerp van den Leidschen architect ir. Hugo van Oerle. ons zelfstandig volksbestaan, en van al het goede, waarvan wij daarmee zoo volop genieten" zooals in de Inleiding dr. L. de Jonge zegt. Dr. J. Beuns S.J. schrijft over Vader landsliefde. Met fijne opmerkingsgave toont hij aan, dat de vaderlandsliefde diep in ons hart geworteld is, en dat de ware liefde tot het Vaderland hooge en practische neugdbeoefening is. Zeer warm en toch zakelijk objectief is het artikel van K. J. Derks S.J. ov^j het onderwerp „Oranje en Nederland". In fris- sche lijnen worden hier de contactpunten aangegeven, die vanaf de elfde eeuw ons volk met Oranje verbonden. Deze bijdrage munt uit door den helderen betoogtrant en door de overzichtelijkheid. Een duidelijk beeld van onze Staatsin richting speciaal in verband met het Ko ningschap ontwerpt mr. dr. Arn. Borret S.J. Het artikel onderstippelt eerst de al- gemeene beginselen uit de wijsbegeerte toegelicht; en behandelt vervolgens den feitelijken toestand in ons land na de af schudding van het Fransche juk in 1813. Hierop volgen drie artikelen vap beken de deskundigen, die ieder voor zich een deel van ons Wereldrijk bespreken. J. A. M. Bruineman, lid der Eerste Kamer, deelt de meest opmerkelijke bijzonderheden me de over de verhouding van het Moederland tot Oost-Indië. De heer B. van Slobbe, oud- gouverneur van Curasao, vertelt ettelijke merkwaardigheden over zijn gouverne- mentsgebied van weleer. Mr. dr. F. L. J. van Haaren geeft een overzichtelijk beeld van het Nederlandsch koloniaal leven in Suriname; een gebied, waarover nog ol te weinig bekend is. In een zeer gedegen wetenschappelijk ar tikel geeft dr. G. Gorris S.J. een histori sche beschrijving van de regeeringsperio- de der Landsvrouwe. Dit artikel geeft wel zeer helder het belang van Haar bestuur weer. Het munt uit door de beproefde en levendige veilig-historische methode. Het Oranje, onze nationale kleur, is-het onderwerp eener beschouwing van dr. Hans Nicolaas S.J. „Het Oranje aldus de schrij ver, kan niemand ons ontnemen. Wij heb ben het gemaakt; en het draagt den stempel van onze geschiedenis, onuitwischbaar. In het Oranje is ons een waar fortuin ten deel gevallenEen uitgelezen kleur van symboliek en feestvertoon". Een levens echte en tintelend klare beschouwing. Ten slotte onderwerpt dr. G. van Woesik S.J. Het Wilhelmus aan een nadere be spreking. Het artikel sluit aan bij het zeer gewaardeerde Wilhelmus-essay van Dirk Koster. Er komt in uit, hoe de Neder- landsche Volksaard en vooral ook de Ne- derlandsche vroomheid in dit lied klank en uitdrukking kregen. Het Jubileumnummer is als herdenkings nummer wel zeer bijzonder geslaagd. De artikelen geven ieder afzonderlijk en alle tezamen welsprekend weer, wat wij aan ons nationaal leven en aan onze verbon denheid met het huis van Oranje hebben te danken. Het nummer kan worden aangevraagd bij de redactie van „Studiën', Berchmanianum, Houtlaan 4, Nijmeegn. BOTERNOTEERING De commissienoteering voor Nederland- sche boter is Donderdag vastgesteld op 78 cent per K.G. OEGSTGEEST OF AN JEFEESTEN Gisteren had de voortzetting plaats der Koninginnefeesten; de dag werd begonnen met een kinderoptocht, die uitstekend, is geslaagd en onze bewondering van de sa menstellers afdwong: De diverse scholen vormden groepen, o.a. Het zou ons veel te ver voeren dit allemaal voorstellende de elf provinciën, enz., enz. te beschrijven. De muzikale opluistering geschiedde door het corps van het 6e Regiment Veld-artille- rie te paard. Nu is een muziekgezelschap te paard niet te verkiezen voor opluisteren van een kinderoptocht, daar het tempo voor kinderen veel te vlug is. Des middags te half twee kwamen dex deelnemers der kinderspelen te samen op het Schoolplein aan den Terweeweg en in optocht ging men naar het A.S.C.-terrein, waar de diverse kinderspelen zijn gehouden. De uitslag laten we hieronder volgen: Voor meisjes: hindernisloopen: le pr. Hesje Slootweg, 2. Willy Post. Zakloopen: 1. Corrie Lubbe, 2. Annie Mac Daniëls. Muiltje loopen: le pr. Prijna Slootweg, 2. Beppie Dofferhof. Wagenrennen: le pr. Zus v. d. Kaay, 2. Gier Post. Voor jongens, hindernisloopen le pr. Jan Glasbergen, 2. Alb. Post. Zakloopen: 1. Gerard Smelink, 2. Piet Boom. Naar den trein: 1. Dick Medendorp, 2. Jan Wolkers. Tonkruien: 1. Gerard v. Velsen, 2. Jan Lubbe. Wagentje trekken: 1. Pauw v. d. Meij, 2. Jan Boogmans. Te vier uur had op de Endegeesterlaan de traditioneele ringrijderij voor paren plaats met paard en tibury. Nadat eerst de prijzen voor de mooiste versiering waren vastge steld reden spoedig de verschillende deel nemers onder de ringlat door. Op dit progr.-nummer volgde ring- en hindernisrijden met auto's, waarvoor even eens veel belangstelling was. Na afloop reikte burgemeester van Ger- revink met een voor ieder toepasselijk woord de prijzen uit. Versiering: le pr. A. Uitenboogaard, 2. R. Uitenboogaard, 3. J. Uit den Boogerd. Ringsteken: 1. R. Uitenboogaard en mej. M. Meulenberg. 2. R. Uitenboogaard en mej. F. Wobbe, 3. F. Molenkamp en mej. A. Juffermans, 4. J. Hooymans en mej. Hooy- mans, 5. A. Molenkamp en mej. R. Molen kamp. Te acht uur arriveerde het muziekgezel schap der Huzaren uit Den Haag, en in op tocht ging men naar Prins Bernhardlaan, waar een vreugdevuur werd ontstoken. Op dit programma volgde een militaire taptoe, waarna een populair concert werd gegeven in het Wilhelminapark, ten aan- hooren van duizenden menschen. WASSENAAR Geboren: Vera Nicolette, dochter van J. J. Rive en J. W. Brugma. Emma An- nemieke, dochter van C. Meijer en E. G. Langerveld. Truusje, dochter van P. B. Breedveld en E. A. C. Reedijk. Aart, zoon van P. Zwart en C. Cleijndert. Overleden: Elisabeth Kastelein, oud 81 jaren, weduwe van C. van Driessen. Clasina Looyestein, oud 85 jaren, echtge- noote van J. A. Vogels. Anna Maria Hen- drika Klaverwijden, oud 79 jaren, weduwe van A. W. van Berkel. Ondertrouwd: A. M. Hobbel en E. R. Tuck. K. H. Meissner en M. M. van der Hoeven. A. C. Schutjes en A. C. Zonnenberg. B.J. W. Beunders en A. Kuijper. C. J. Dongelmans en M. Pen- naarts. Getrouwd: G. Figee en F. Hooijer. B. M. T. Beijersbergen en M. H. Ruijgrok. P. Huijsman en L. Schaffer. A. Niks en P. J. Poortman. J. H. Schreve en L. C. Jacobson. Gevestigd: J. P. M. van Alphen geen, makelaar uit Den Haag, Stoeplaan 27 J. van Berloo, NH, zonder beroep, uit Bloe- mendaal, Louisestraat 11 J. Boerefijn, G.K., winkelbediende, uit Voorschoten, Langstraat 75 A. P. M. de Bont, R.K., handwerkonderwijzeres, uit Oirschot, Kerk straat 32 A. H. Bouts, R.K., dienstbode, uit Rotterdam, Raadhuislaan 11 Wed. C. van Buuren geb. Oostrijk, N.H., zonder be roep uit Den Haag, Hoflaan 12 E. Graaf- mans geb. Croisete NI, zonder beroep, uit Den Haag, Tulpweg 28 M. F. J. Derks, R.K., zonder beroep, uit Wehl, Ridderlaan 1 H. F. Ferwerda, R.K., hulp in de huis houding, uit Den Haag, Bloemcamplaan 60 J. A. Frekenhorst en gezin, N.H., be- drijfschef, uit Haarlem, Hoflaan 26 J. J. Gardien, R.K., bloembollenkweeker, v. Z. v. Nijeveltstraat 248 G. C. J. M. Geene, R.K., dienstbode, uit Millingen, Ridderlaan 1 M. E. Gödden, vreemd, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 5 W. P. Graafmans, R.K., stucadoor, uit Leiden, Tulpweg 28 I. Dreinhöfer, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duisburg, Eikenlaan 35 D. Hollestelle, G.K., verpleegster, uit Nijmegen, Hyacinthstraat 13 D. M. A. Hülsmann, vreemd, Ev., dienstbode, uit Den Haag, L. v. Hoogwolde 2 B. H. v. d. Hijden, R.K., tuinder, en gezin, Leiden, Wittelaan 8 A. Jacobs, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Brem- horstlaan 19 A. Jasperse, N.H., dienst bode, uit Breda, Gr. Hoefijzerlaan 55 G. Th. Kempenaar, N.H., dienstbode, uit Zuidwolde, Deylerweg 175. P. J. Kider- lne, N.H., uit Voorburg, v. Z. v. Nijevelt straat 340 J. G. Klassen, R.K., dienst bode, uia Leiden, Schouwweg 36 W. H. Kramer en vrouw, geen, werkt.kundig ingenieur, uit Den Haag, Backersh.laan 50c M. H. Leeheer, N.H., dienstbode, uit Heemstede, Gr. Hoefijzerslaan 7 A. C. van Leijenhorst, R.K., verpleegster, uit Utrecht, C. de Wittstraat 21. M. Lichten- stern, vreemd, Isr., dienstbode uit Den Haag, Raadhuislaan 15 S. A. van Loenen, G.K., dienstbode, uit Naaldwijk, Pr. Fre- deriklaan 13 H. Minnichberger, R.K., dienstbode, uit Den Haag, v. Z. v. Nijevelt straat 65 D. Rollema, N.H., zonder be roep, uit Leiden, Narcislaan 28 K. Le- guit uit Zürich, Bremhorstlaan 4 geen (tandarts-assistente) P. v. d. Stelt, N.H., dienstbode, uit Lisse, Langstraat 95 E. de Vries, geen, gedipl. verpleegster, uit Rotterdam, Gr. Hoefijzerlaan 44 R. de Vrijk, N.H., banketbakker, uit Hoek van Holland. Buurtweg 65 L. Weeda en vrouw, G.K., Weesvader, uit Middelharnis, Jagerslaan 2. C. M. Werker, geen, zon der beroep, uit Rotterdam, St. van 's Grave- sandeweg 84 A. Weijland, G.K., dienst bode, uit Voorburg, v. Calcarlaan 9 J. W. v. Wijk, R.K., zonder beroep, uit Voor burg, Langstraat 113 a. E. Wijnsma, Chr. Ger., dienstbode uit Dantumadeel, Stoep laan 12. Vertrokken: H. Kooijstra naar Voorburg, v. Halewijnlaan 231 F. M. M. Claushuis naar Amsterdam, W. Nas- saukade 372 hs E. Klein naar Den Haag, Loosduinen, Tramstraat 13 A. Bannhol- zer naar Den Haag, Stuyvesantplein 39 M. Guys naar Den Haag, O. Boomgaard straat 41 M. A. Samuel naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 28 J. N. de Haan geb. Henry naar Den Haag, v. Hoytema- straat 52 M. Z. Jenni naar Scharzenberg W. C Cremer naar Parijs. J. Heinstra naak Mook, A 158b A. Tangelder naar Den Haag, Carel Rehierskade 305 H. M. Hartog naar Vereenigde Staten van Noord Amerika. G. Goor vertrokken onbekend waarheen. M. A. Meyer en gezin naar Den Haag, v. Hoytemastraat IA J. G. de Greef en gezin naar Den Haag, Franken- slag 57 H. Pollaaf naar Duitschland J. van Dielen naar Gendringen, Groote straat 92 O. v. d. Berg naar Amsterdam, Vondelstraat 75a I. D. Linders naar Den Haag, Adelheidstraat 252. Ph. A. Dek kers naar Mulheim aan Rhein. P. en A. Slors naar Warnsveld, Rijksstraatweg 67 F. Lenger naar Hafendorf (Oostenrijk) M. L. Kalff en gez., naar Curasao A. D. v. Leeuwen naar Den Helder, „Wil lemsoord" Wed. de Roos geb. M. F. H. Lamoraal Wichers naar Den Haag, Roe lofstraat 115 (en zoon) C. L. Rijkse naar Den Haag, Haagweg 377 H. J. N. Sellier naar Amsterdam, Lineusstraat 58 A. J. v. Giezen naar Voorburg, Damzigtstraat 33 G. W. M. Heemskerk naar Rotterdam, Vierambachtstraat 73 H. G. de Voogd naar Ned. Indië - C. T. A. dc Jongh naar Leiden. Rijnsburgerweg 77a G. O. Douma naar Leens, Leens A 356 M. Lenger naar Hafendorf (Oostenrijk) -- E v d Giessen naar Pijnacker, Deifgauwsmweg Ei 14 A. J. Leeman geb. Jansen naar Ned. Indië M. Opdien naar Oisterwij*.. Klooster St. Franciscus A. E. L. E. T inckens geb. Meche en gezin naar Batavia E. M. Kiderlen naar Batavia A. Oesterle naar Gelsenkirchen (Did.) E. Lachenicht naar Düsseldorf, (Did.) J. M. Vooren naar Rotterdam, Parklaan 36 J. J. M. v. d. Meulen en vrouw naar de Bilt, Soestdijk- scheweg 40, Bilthoven E. Sibbe naar Gelsenkirchen (Did.) F. Figee geb. Hooijer naar Almaar, J. v. Scorelkade 61 P. J. Niks geb. Poortman naar Lutterade Mauritslaan 28 L. Huijsman geb. Schaffer naar Rotterdam, Pompstraat 39b. ZOETERMEFP Geboren: Johannes Adrianus, z. van W. J. Baars en J. Kramer Johanna Ja- coba, d. van W. van der Nat en M. Huis man Anneschien Hilje Martje, d. van A. Dreise en H. Ousema Nicolaas Adria nus Maria, z. van A. M. Ammerlaan en M. C. Duijnisveld Johanna Jacoba, d. van C. Rotteveel en M. W. Groene weg Annie, d. van L. Reuneker en M. Smit. Gehuwd: A. M. van Domburg 25 j. en H. M. Kouwenhoven-25 j. A. W. Verhorik 27 j. en M. Nieuwets 21 j. C. Blom 29 j. en C. J. Havenaar 27 j'. J. D. Drop 26 j. en J. M. F. Muilwijk 19 j. Overleden: Levenl. d. van E. Ver boom en C. G. J. van Exel J. A. Baars 3 d. LEIDEN, 1 Sept. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.?06.40, savoyekool 2.905.10, groenekool 3.906.20, prei 4.506.00, kroten 2.00—4.70, kroten, gekookt 710, uien 1.604.00, peen 1.905.90, aardappelen 0,802.90, an dijvie 2, sla 2—, druiven 26—38, snij- toonen 530, stokboonen 313, stam- fcoonen f 525, postelein 59, spinazie 1.0010.00, tomaten A 4.006.20, idem B 4.00—6.40, idem C 4.00—5.20, idem CC 4.004.20, per 100 stuks: andijvie 0.502.00, komkommers 1.004.50, bloemkool 1.5022.50, meloenen f 526, salade 0.502.00, perziken 0.501.00, per 100 bos: kroten 1.202.50, pieterse lie 0.501.00, radijs f 1.902.10, selde rie 0.301.70, bleekselderie 1219, uien 0.50, peen f 2.507.90, raberber 0.90—4.70. 2 Sept. Vee. Aanvoer: 199 runderen, 231 kalveren, 1178 schapen, 555 varkens, 2 paarden, 31 veulens, 36 bokken of geiten, 20 zeugen. Prijzen: 31 stieren 230280, schoon gewicht 5056 cent, 24 kalf- en melkkoeien, 52 varekoeien e. a. f 110175, 92 vette koeien 190270, schoon gewicht 5070 cent, graskalveren f 1836 en 36 vette kalveren 5090, schoon gewicht 6078 cent handel zeer matig; 145 nuch tere kalveren 712, handel matig; 400 vette schapen 1825, 778 weideschapen f 1521, handel zeer matig; 201 mestvar- kens 1835 en 334 biggen 413, han del zeer traag; 31 veulens 60130, han del tamelijk; 36 bokken of geiten f 25, handel stug, en 20 zeugen 4570, handel zeer traag. Kaas. Aanvoer 78 partijen, waarvan 64 partijen Goudsche kaas: le soort f 23 25, 2e soort 2122, zware 26, en 14 partijen Leidsche kaas le soort 2224, 2e soort 2021 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 2 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 71 cent, Hadley 5080 cent, Briarclif 4065 cent, Butterfly 1528 cent, Rosa- landia 1527 cent, Florex 1527 cent, Vierldanden 31 cent, Edith Helen 1216 cent, Aug. Noack 1220 cent, Else Poulsen 2032 cent, Gloria Mundoi 3050 cent, Ellen Poulsen 1220 cent, Paul Gram- pel 2035 cent, Rosa Mundi 2051 cent, Ellen Poulsen 1220 cent, Paul Grampel SC35 cent, Rosa Mundi 2051 cent, Mevr. van Straaten van Nes 2031 cent, Ingar Ohlson 1426 cent, Chrysanten, groot- bloemig 6090 cent, idem tros 610 cent, Dahlia's 68 cent, Gladiolen 46 cent, Clematis Durandi 1217 cent, Clematis Prins Hendrik 6095 cent, Clematis Le Coultre 60 cent, Ligustrum 813 cent. LEEUWARDEN, 2 Sept. Vee. Aanvoer: 86 Enter Stieren 90190, 97 Twen ter stie ren 190340 per stuk, 265 vette koeien 140260 per stuk, 4464 cent per kg., 391 melk- en kalfkoeien 130305, 22 pin ken 75165, 14 vette kalveren 1858, 1048 graskalveren 2285, 144 nuchtere kalveren 49, 310 vette schapen 11 23, 149 weideschapen 1017, 208 lam meren 713, 340 vette varkens 40145 per stuk, 46—54 cent per kg., 42 magere varkens 2245, 272 kleine biggen 10 17 per stuk, 28 bokken of geiten, 54 paar den. Totaal aanvoer 3470 stuks. Overzicht: Stieren gedrukte handel, goede soort we gens korte aanbod nog prijshoudend. Vette koeien stugge handel, best soort misschien nog prijshoudend. Melk- en kalfkoeien aan voer beperkter, handel zeer traag met te- teruggaande prijzen. Nuchtere Kalveren Kalveren traag. Graskalveren slecht met teruggaande prijzen. Nuc htere Kalveren zeer weinig aanvoer, beste soort iets vas ter, overigens flauwer. Varkens iets vlug ger en ruim prijshoudend. Kleine biggen ruim prijshoudend. Wolvee slecht. De N. V. C. nam Woensdag 95 en vandaag 145 varkens over. NIEUWVEEN, 1 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 1654 kippeneieren 4.655.00 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 1 Sept. Eierenvei ling. Prijzen: kippeneieren 4.405.00, eendeneieren f 3.30 per 100 stuks, kaas 23 cent per pond. LEIDSCHENDAM, 1 Sept. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.00 3.20, 2e soort f 1.001.80, 3e soort 1. gele komkommers le soort 3.005.80, 2e soort 2.003.10, 3e soort 1.001.80. krop sla le soort 1.002.80, 2e soort 0.501.00 peen 6.007.20, tomaten midd. 2.00 2.40. gr. ronden 2.002.60, 3e soort 2.00 2 20, bonken 2.andijvie per 100 1.00 2.20, spinazie per 4 kg. 18—36 cent, an dijvie per kg. 2—3 cent, postelein 6.00 8.50. ROELOFARENDSVEEN, 2 Sept. Groen tenveiling. Meloenen 520 cent, aardbeien 1522 cent per doosje, tomaten A 5565 cent, idem B 7075 cent, idem C 50 cent per bak, bonken 50 cent per bak, sla 0.50 2.10 per 100 krop, peulen 2.502.60, kassnijboonen 3.30, snijboonen volle grond f 0.552.30, princesseboonen 1.451.65 idem zonder draad f 1.70, Rentegevers 2.10, pronkboonen 5896 cent, dubbele stam 1.35 per 10 kg.. Augurken fijn f 1.50 —3.50, fijnbaster 1.10—1.50, baster 1.65, grof 1.251.30, bommen 7580 cent, stippel 5156 cent per 25 kg. VINKE VEEN, 31 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen 12.50—20.—, snijboonen 515, kassnijboonen 1922, pronkboo nen 39, spekboonen 59, stamsper- cieboonen 12.50—20.—, spinazie 7.50— 13, postelein 35, roodekool 2.30, was- peen 5 per 100 kg. Tomaten A f 2.00 2.60, idem B 2—3, idem C 2.00—2.30, idem CC f 2 per pond, bloemkool 1.50 9 50, kropsla 0.603.20, komkommers f 25, andijvie 2.003.70, bleekselderie f 1—5, meloenen 6—19 per 100 stuks, peen 6.00—7.80, 'pieterselie 0.50—1.50, selderie 1.70—2.00 per 100 bos. ZEVENHOVEN, 31 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 1451 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.304.90 en eendeneieren 3.00 per 100 stuks. NIEUWERBRUG. 31 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 3382 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 4.50—5.00, bruin 4.80—5.10, hen- n en eieren 3.00—3.20, eendeneieren 3.30— 3 40 per 100 stuks, 138 pond boter 4765 en kaas 1426 cent per pond, kippen 0.42 —1.00 per stuk, appelen 514 cent p. kg. ZOETERMEER, 1 Sept. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 Stuks. Prijzen: kippen eieren 4.655.50, kleine kippeneieren 3.503.75, eendeneieren 3.654.00 en kalkoeneieren 5.506.00 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12