De Tuinbouw-winterschool te Boskoop WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NIEUWVEEN ORANJEFEEST. Gisteren heeft ook Nieuwveen ter gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin dit feit fees telijk herdacht. Te half negen kondigden heldere klok- kentonen aan, dat de feesten een aanvang zouden nemen. De kinderen, die al da genlang in groote spanning den dag had den tegemoet gezien, kwamen allereerst aan de beurt. Te halftien verzamelden zich de schoolkinderen, velen met oranje- mutsen getooid, om in gesloten rijen op te trekken naar het Gemeentehuis, om aldaar een ochtendbegroeting te brengen. Onder leiding van den heer P. Bourdon werden eenige liederen gezongen, w. o. het Wilhelmus, Weesgegroet in jubeltonen en Wij willen Holland houen. De heer M. Karsemeijer spreekt als voor zitter van en namens het feestcomité den Burgemeester toe. Zijn Ed. Achtb. ant woordde, dat het op prijs werd gesteld, dat ook Nieuwveen niet achter is geble ven om het 40-jarig jubileum van H. M. de Koningin op waardige wijze te vieren. Hierna wordt de gemeentevlag in han den gesteld van mej. A.Verburg, lid van het vrijz. Jongerenverbond, die met nog 3 leden aan het vlaggendefilé op 6 Sept. a.s. te Amsterdam zal deelnemen. Vervolgens trekken allen, gevolgd door vele belang stellenden naar het feestterrein waar ver schillende kinderspelen gehouden worden, waarna de jeugd op versnaperingen wordt onthaald. Te half een wordt een begin gemaakt met het opstellen der vakoptocht en bloe mencorso, welke te ongeveer half twee in volmaakte orde vertrekt. De stoet zet zich, voorafgegaan door eenige ruiters in beweging. Van de deel nemers mogen wij op de eerste plaats wel melding maken van de schitterend opge stelde wagen van de verpleegsters van de Johannes Stichting, ,.40 jaar ziekenver pleging". welke echter zonder mededin ging heeft deelgenomen. De jury, bestaande uit mevr. Bakhuijzen, mevr. Nout, mevr. Karsemeijer, mevr. van Dijk en den heer J. Rovers, kenden voor de deelnemers aan den vakoptocht den eersten prijs toe aan J. Hoogendoorn, wel ke ook de eereprijs verwierf, een zilveren beker met inscriptie, welke door den Bur gemeester was uitgeloofd, 2e prijs aan W. Stigter. 3e prijs den heer C. v. Dijk met ziin wagen voorstellende, „een bouwcon- flict", een historisch stukie hetwelk zich voor eenige maanden alhier heeft a£ge- De wagen, voorstellende het sigarenma gazijn „Het Hoekje", was bij het afgaan der stoet nog niet afgedekt, onderweg is het dak afgebroken en kwam men het dorp weer binnen met een pannendak. Van de deelnemers aan het Bloemen corso is de eerste prijs toegekend aan de dames v. Egmond en Buijs, tweede prijs, de middenstand, derde prijs Vrijz. Chr. Jongeren Verbond. Het was moeilijk een beslissing te ne men, daar deze drie wagens schitterend waren uitgevoerd. Ook de middenstand wagen was smaakvol versierd, terwijl een bloemen-inschrift: „Steunt ons", met har- monieerende kleuren omlijst was aange bracht. Spijtig moet het genoemd worden, dat juist nu dit „Steunt ons", de aandacht is ontgaan. Spijtig dat de prijzen door het Comité ter beschikking gesteld niet bij de plaatselijke middenstanders zijn aan gekocht. Jammer, dat het geld daarvoor besteed, waaraan ook de middenstanders zelf heb ben bijgedragen, zijn weg heeft gevonden naar het groot bedrijf. Meerdere malen tracht de middenstand de aandacht tot zich te trekken, door het houden van een winkelweek, en wanneer dan tijdens de middenstandsweek door verschillende woordvoerders de loftrompet op den mid denstand wordt afgestoken, is het zeer dui delijk, dat het niet aangenaam aandoet, dat zij nu zijn gepasseerd. Warme propa gandistische woorden stellen de midden standers zeer zeker op hooge prijs. Nog veel meer echter, indien deze woorden met daden worden bezegeld. Wij hopen, dat het inschrift van de re clamewagen der middenstandsve'reeniging ..Steunt ons" niet aan de aandacht van onze plaatsgenooten zal ontgaan. Te half zeven is n voetbalwedstrijd ge houden tusschen een elftal uit Alphen aan den Rijn en N. V. V., welke wedstrijd door N. V. V. met 50 is verloren. Te half negen volgde openlucht bioscoop, met als slot schitterend vuurwerk. ZOETERWOUDE .JUBILEUMFEEST. Zoeterwoude heeft de verjaardag van H. M. de Koningin gekozen tot viering van haar 40-jarig regeeringsjubileum. Grootsch was de inzet! De jeugdver- eenigingen in de jonge frissche levens krachten had in weken lange voorberei ding en een stoet geformeerd, waarin de symboliek en de nationale trots een beeld gaf van hartelijke liefde boor Vorstin en Vaderland. Zoeterwoude en vooral jong Zoeterwou de heeft getoond, dat niet alleen de stem bus een uiting is van trouw aan Oranje en Vaderland. De praalwagens met de costumeering en alle attributen was geheel eigen werk van de jeugdvereenigingen Op dezen druk bezetten dag kunnen wij gen uitvoerige beschrijving geven en vol doen wij met de mededeeling dat de praal wagens een voorstelling gaven van Oran jeliefde door de Kruiskinderen, beelden van alle provincies en vaderlanders in de Oost. Alle schoolkinderen in feestdos liepen mede en de Sint Jansfanfare en Chr. Zang- Het onderwijs won in omvang en practischen zin Vergelijking tusschen voorheen en thans Het Leerprogramma. Het ligt voor de hand, dat men bij een sch oljubileum meer dan gewone aan dacht schenkt aan den groei, van het leer programma. In onze voorgaande artikelen belichten wij het instituut zelf (hoe het ontstond en werd uitgebreid) en wijdden wij eenige woördan van oprechte waar deering aan Ir. C. Ph. Moerlands, die reeds meer dan 25 jaar aan het tuinbouw-onder- wijs te Boskoop is verbonden, waarvan 22 jaar als directeur. Wij meenden, dat onze beschouwingen over het jubileerende school eerst dan op eenige volledigheid aanspraak konden ma ken, wanneer wij den vooruitgang van het gedoceerde aan de hand van de program ma's der jaren 1898 en 1938 wat nader belichten. Volgt dus een, uit den aard der zaak ietwat zakelijke, vergelijking van het in de beide programma's schematisch neer gelegde studie-materiaal. Voor de bloemisterij staat in 1898 voor de eerste klasse het volgende aangegeven: 3 uur per week algemeene bloemisterij (grondsoorten, zaaien, verspenen, stekken, afleggen, scheuren, broedknoppen); ver planten, terughouden, voorbereiden, ver vroegen, het enten onder glas, de behande ling tijdens den groei, inrichting van kas sen, bakken en verwarmingssystemen en tot slot een inleiding tot het kweeken van enkele voorname plantensoorten als Rho dodendron, Azalea en Clematis. In de tweede klas vinden we vanzelf sprekend een voortzetting van het geleerde op het programma vermeld, met als speci aal onderdeel eenige bijzondeie cultures, waarbij den nadruk dient te vallen op de Gentsce cultures. Gent gold immers in die dagen voor de zeer gevreesde concurrent van Boskoop en we gelooven, dat we niet te ver gaan door te beweren, dat Boskoop voor Gent nog altijd op zijn hoede is. Met het in bloei trekken in den winter, het ge bruik van enkele bloemgroepen in de bloemgroepen in de bloemen tuin en het verwerken van bloemen sluit het leerpro gramma op dit punt voor de tweede klas. In 1938 vinden we onder het opschrift bloementeelt het volgende voor het eerste leerjaar: de teelt van zaaibloemen, vaste planten, bol- en knolgewassen voor het be planten van perken (een belangrijk onderdeel voor de practijk), boordbedden, rotspartijen, het snijden van bloemen, enz., benevens kassen, bakken en verwarming. Het tweede leerjaar richt zich op de teelt van oranjerie- en kamerplanten, snij bloemen onder glas en op het vervroegen van bol-, knol- en wortelgewassen. We zien dus over de geheele linie een kentering ten gunste van de practijk, die zich speciaal aan de eischen van onze mo derne behoeften op dit gebied wist aan te passen. Om ons niet aan hinderlijke uitvoerig heid te buiten te gaan, laten we nu achter eenvolgens twee voorname onderdeelen der beide programma's in hun geheel vol gen, zoodat het den lezer mogelijk wordt een vergelijkend oordeel te vormen: Boomteelt 1898 (tweede leerjaar): Be spreking van kweekwijze der voornaamste groepen van sierheesters en coniferen, met nauwkeurige beschouwing der dendrolo- gische kenmerken. Voor het eerste leerjaar: het kweeken van vruchtboomen in de kweelcerij, het vormen en snoeien in de vruchtentuin, de vruchtenteelt onder glas en de fruithandel. Boomteelt 1938: (eerste klasse): Aanleg en indeeling der boomkweekerij, vrucht wisseling, algemeene werkzaamheden bij de teelt in den vollen grond en in potten, voortkweek door scheuren, aanaarden, af leggen, stekken, zaaien en enten in de openlucht, vorming van struiken, pyra- miden, lei- en stamboomen, het kweeken van vruchtboomen en vruchtheesters, laan- en parkboomen en grove heesters. Voor de tweede klasse: Bakken en kassen, verwarmingsstelsels, zaaien, stekken en enten onder glas, de cultuur van fijnere boomkweekerij -artikelen, trekheesters, klimplanten, organisatie van het bedrijf, de voornaamste boomkweekerij-centra (waar heen van tijd tot tijd onder leiding van directeur en/of leeraren excursies worden gemaakt). Plantkunde 1898 (eerste leerjaar): De bouw van eenige uitwendige en inwendige deelen der planten, systematiek, botanische kenmerken en rangschikking der voor naamste tuinbouwgewassen. Voor de twee de klasse vinden we, behalve de uitbrei ding en voortzetting van het geleerde,, het leven der plant zoover dit voor den tuinier van belang is. In 1938 staat voor plantkunde op het pro gramma: Eerste leerjaar: Hoofdzaken van den uit- en inwendigen bouw der planten en van hare geslachtelijke en ongeslachtelijke vermenigvuldiging; verband tusschen de plantengroei en de uitwendige om standigheden. De tweede klasse houdt zich bezig met: begrippen der levensverrichtingen, geogra- phie en ecologie van de planten der ge matigde luchtstreek, plantenvegetaties in verband met de geologische gesteldheid van den grond; het tropische klimaat en de invloed daarvan op planten- en dieren wereld, flora en fauna; grondbeginselen der algemeene erfelijkheidsleer van plan ten en dieren; selectie. In 1898 werden in totaal 13 vakken ge doceerd, n.l. groentenbouw, vruchtenteelt, boomkweekerij, scheikunde en bemesting, natuurkunde, plantkunde, nomenclatuur, dierkunde, plantenziekten, teekenen (tuin architectuur), algemeene zaken voor de tuinbouw van belang en handelscorrespon dentie; het aantal lesuren was 18 per week of drie per dag voor elke klas, het school geld bedroeg 10.— per winter. In het allerlaatste leerprogramma vinden we in totaal 26 vakken vermeld, t.w.: boomteelt, bloementeelt, landhuishoud kunde, plantkunde, heesterkennis, planten namen, scheikunde, plantenziekten, aard rijkskunde, meetkunde, Nederlandsche, Duitsche- Fransche- en Engelsche Handels correspondentie, boekhouden, handelsreke- nen, natuurkunde, grondkennis, bemes tingsleer, Indische staatsinrichting, Indische volkenkunde, Indische culturen, tuinaanleg, Maleische taal, Javaansche taal en Soenda- neesche taal. Het aantal lesuren per week is voor elke klas 22 1/2. Voor de verplichte vakken bedraagt het schoolgeld ten hoogste 30.per jaar. De theoretische opleiding duurt twee jaar en strekt zich uit over twee cursussen (vanaf half September tot half Juli van het volgende jaar); gedurende deze cursussen zijn alle leerlingen per week minstens 221/2 uur werkzaam in de kweekerijen van Boskoop en zijn naaste omgeving, ter wijl tusschen de eerste en de tweede cur sus de leerlingen per week minstens 45 uur in een bedrijf werken (met behoud van een zomervacantie van 4 weken). Behalve de reeds zeer in het oog val lende vooruitgang in vakken (een verdub beld aantal) die worden gedoceerd, is uit de enkele voorbeelden die we aanhaalden gemakkelijk te constateeren, dat het pro gramma niet alleen in hoeveelheid doch ook in hoedanigheid heeft gewonnen. Naast een zeer gedegen theoretische vorming ont vangt ieder ingeschreven leerling een modelopleiding voor de practijk en al is het waar, dat een leerprogramma moet groeien en niet zonder slag of stoot vol maakt kan zijn, toch moet ook worden er kend, dat dank zij de leiding van directeur Moerlands het programma bijzonder gunsti ge veranderingen onderging. Rest ons nog te vermelden, dat het huis houdelijk reglement der school zoo is samengesteld, dat eenieder zijn kinderen met een gerust hart ,aan de betrokken leiding kan toevertrouwen: men heeft niet slechts om de louter materiëele belangen gedacht! vereenigingen gaven hun muzikale mede werking. In de Zuidbuurt ontstond een groote ver traging doordat de paarden voor een wa gen niet te mennen waren en door aan spanning van een ander paard moest on- geluken worden voorkomen. Op het bordes van het Raadhuis werd de stoet opgewacht door den edelachtb. heer burgemeester H. J. J. A. Smeets en alle le den van het eere-comité. Toen de schoollieren op het plein waren opgesteld, geflankeerd door de groepen van de optocht werd het Wilhelmus en Wien Neerlandsche Bloed gezongen, waar na de voorzitter van het feestcomité, de heer J. Schouten, het woord nam. Zoeterwoude viert feest. De wapperende vlaggen, de lachende ge zichten, de jubelende kinderen, de schoone stoet vol symboliek bewijzen ons dat! Er is reden voor. Veertig jaar geleden werd een jong en tenger prinsesje achttien jaar en dus meer derjarig en besteeg daardoor de reeds acht jaar leegstaande en wachtende troon der Oranjes. Een jonge vrouw, die echter vanaf dat oogenblik met kloek verstand en vaste hand het roer van liet schip van staat in handen nam, en het stuurde gedurende 40 jaren over kalme zeeën, ook door bran ding, tusschen moeilijke klippen en geva ren door naar het heden, zóó dat de gan- sche wereld naar die flinke en wijze vor stin met stijgende bewondering opziet, zóó dat haar land als een oase in de woestijn, als een eiland in een kokende en woelende wereldzee gelukkig geprezen en benijd wordt De regeering van Koningin Wilhelmina is, dank zij hare deugden, bijzonder geluk kig geweest. Voor ons land was het een tijdperk van groote en snelle ontwikke ling en gedurende lange jaren ook van voorspoed. Wanneer we de woorden noemen van Vrede en Vrijheid, Recht en Orde, Wel vaart en Vooruitgang, Sociale zorg voor Land en Volk, bange dagen, geest en le ven, technische vooruitgang, dan roepen deze woorden herinneringen op van de ver schillende regeeringsdaden en perioden van Haar regeering. Het was alsof de wereld Haar beschouw de als de Vredesvorstinne. Het was Gods voorzienigheid, dat ons land werd uitgeko zen als de gastvrije plaats voor de eerste Vredesconferentie in 1899, voor de stich ting van het Vredespaleis. Haar kloek beleid deed ons met Gods hulp buiten de wereldoorlog blijven van 1914—1918. Toen hebben we begrepen wat de Oran jes bedoelen met de wapenspreuk onder hun wapen „Je Maintiendrai". In ontwikkeling, wetenschap en op bijna alle terreinen neemt ons land een zeer eer volle plaats in. We voelen ons gelukkig in dat land van viijheid, waar verscheidenheid van mee- nen samengebonden wordt door onze trouw, onze aanhankelijkheid, onze liefde voor onze jubileerende Vorstin tot een on verbreekbare eenheid. Zoeterwoude is in feeststemming. Niet omdat er een gelegenheid is aange grepen om eens te kunnen feesten. Neen, omdat plicht van dankbaarheid ons dat voorschreef. Onze grootvaders vierden de troonsbe stijging van onze geëerbiedigde Koningin. Onze vaders vierden onze 100-jarige on afhankelijkheid en herstel van de Oranjes als Neerlands vorsten, alsook het zilveren regeeringsjubileum van H. M. Waar zij Zoeterwoude's cultuur hebben helpen bevorderen, daar past het ons die verder voort te dragen. Daarom edelachtb. heer burgemeester zyn we naar hier gekomen waar de zetel is van onze plaatselijke regeering, waar u als plaatsvervanger van de hooge jubilee rende Landsvrouwe namens Haar het Ge zag uitoefent om U te verklaren dat ook thans Zoeterwoude bij niemand achter wil staan wanneer het er op aankomt onze hulde en eerbied, onze aanhankelijkheid en liefde te betuigen aan onze geerbiedigde Koningin. Daarvoor is gekomen in lange rijen de jeugd van Zoeterwoude, daarvoor kwam deze schoone optocht symboliek de een heid van ons land voorstellende, waarvan onze gemeente slechts een klein deel uit maakt, maar toch niet de minste wil zijn. Na de betuiging van deze onze innigste gevoelens willen we daaraan nog de wensch toevoegen op deze Haar verjaar dag en tevens 40-jarige regeeringsjubileum, dat het H. M. onze geëerbiedigde Konin gin onder Gods zegen moge gegeven wor den aan Hare 40-jaren van zegenrijk regee- ren nog vele gelukkige te mogen toevoe gen, en dat zij ons land een blijde toe komst moge tegemoet voeren. Oranje boven! Leve de Koningin! Luide E'amden de honderden aanwezigen in met deze hulde en betuiging van trouw. Deze toespraak werd door den burge meester met een uitvoerige rede beant woord. Na de rede van den burgemeester klon ken daverende fanfares. Daarna werd de gemeentevlag naar vo ren gebracht en sprak de burgemeester: Het gemeentebestuur heeft gemeend om bij plechtigheden als deze, zoowel nu als in de toekomst, "uiting te moeten geven op symbolische wijze van de vreugde en de trouw die er bij de bevolking heerscht. Daarom heeft het opdracht gegeven tot de vervaardiging van een gemeentevlag, een vlag rondom welke wij ons scharen en welke wij zullen bewaken, beschermen en eerbiedigen. De vlag die ons zal blijven herinneren aan onze eenheid, aan onze saamhoorigheid en aan onze kracht. Het is heden voor de eerste maal, dat die vlag in het openbaar zal worden ver toond en ik vertrouw, dat rondom haar he den èn de verjaardag van H. M. de Konin gin èn van haar 40-jarig Regeeringsjubi leum op waardige wijze zal worden ge vierd. Ik dank thans reeds allen die hebben medegewerkt aan de tot standkoming van dit feest en ik hoop, dat bij de Zoeterwoud- sche bevolking nog lange jaren een pret tige herinnering aan deze feestviering mo ge bewaard blijven. Ik heb gezegd. Hierna werd door den burgemeester de vlag overgereikt aan den heer C. Pieterse die aangewezen is om de jongeren van Zoe terwoude te vertegenwoordigen. Deze overreiking werd met groote spon taniteit begroet en weder sprak de voor zitter van de feestcommissie. E.A. Heer Burgemeester, Het zij me vergund op te merken, dat het besluit v-an het gemeentebestuur, voor Zoeterwoude een gemeentevlag aan te schaffen, mij gelukkig gekozen schijnt. Met dat besluit wil ik uw bestuur en de burgerij van Zoeterwoude gelukwenschen. Doch ook wij, leden van de feestcommis sie, en verder medewerkenden mogen ons gelukkig achten voor de eerste maal in de gelegenheid te zijn gesteld dit Oranjefeest te vieren rond de gemeentestandaard, die op zoo gelukkige wijze de eenheid van on ze gemeente symboliseert. Edelachtbare Heer Burgemeester, Het zal me geoorloofd zijn u toe te wen- schen in de aanschaffing en de uitrei king van deze gemeentebanier een geluk kig voorteoken te zien: lstens voor de eenheid onder de deelen en de burgerij van uwe gemeente, 2dens voor het in goede harmonie en prettige samenwerking vieren van dit Oranjefeest. Wij danken u voor het vertrouwen in ons gesteld, door aan ons die vlag voor de eer ste maal uit te reiken en beloven u te zul len zorgen, door deze in handen te stellen en te laten bewaken door een eerewacht van Zoeterwoudsche jongelui, dat die vlag onbesmet en ongeschonden weer bij u zal worden terugbezorgd. Leve Zoeterwoude! Leve de Burgemeester! Toen klonken de fanfares en werd het Vlaggelied gezongen en ,,'t Is plicht dat iedere jongen", waarna de feeststoet we der in beweging ging om aan den Vrouwe- weg weer te keeren naar het feestterrein waar de stoet ontbonden werd. Inmiddels stond alles reeds klaar voor het feestvieren; de riavelen voor „de ronde van Zoeterwoude", voor het ringrijden, waraan 40 paren per versierde tilbury deel namen, voor de motor-hindernis race, de gondelvaart, de openluchtbioscoop en het vroolijke avondfeest. HAZEP.SWOUDE Personalia. Met ingang van Zondag 4 Sept. a.s. wordt de heer C. Roos, arb.-tele- grafist der Ned. Spoorwegen alhier, als zoo danig overgeplaatst naar het station Bode graven. WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdag 2 September des na middags 7 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen Stukken. 2. Schoolgeldverorde ning. 3. Restitutie vermakelijkheidsbelas ting. 4. Verhuring doodgraverswoning. 5. Wijziging loon verordening. 6. Vaststelling spaarregeling. 7. Wijziging Ambtenarenre glement. 8. Voorloopige vaststelling be- drijfsrekeningen. 9. Vaststelling ambtena renreglement 6 en loonverordening. 10a. Gebruikgeving schoollokaal openbare school voor Chr. U. L. O. b. Aanvrage gordijnen enz. Emma- en Julianaschool. 11. Slootdem- ping Nieuwendijk enz. 12. Wijziging be grooting 1938. 13. Machtiging burgemees ter aangaande overeenkomst met Rijk tot het leggen van kabels en buizen. Mond- en Klauwzeer. Wederom is een geval van de gevrees de mond- en klauwzeer geconstateerd aan den Utrechtsche Straatweg. Dit is reeds het 5de gevaL Singelwedstrijd. Onder enorme belang stelling had gisterenmiddag de jaarlijk- sche Singelwedstrijd plaats om den wissel beker. Als eerste kwam aan W. Boské, die er ruim 25 minuten over deed. Tweede was H Oskam. Huldiging Arie v. Vliet. Hedenavond (Woensdag) zal onze plaatsgenoot, Arie v. Vliet, wegens het behalen van het wereld kampioenschap, gehuldigd worden in ho tel Ruijs, waarbij ook de Brulboei haar medewerking zal verleenen. BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Bleeke -Bet (Johan Heesters, Sylvain Poons). Het gevecht op de rotswand (Kermit Maynard). Komisch Wild West 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Lido: Het meisje in de taxi (Fred Astaire, Grace Allen). Veertig jaren Ko ningin. Amusements dansfilm Documentair lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur uatinée. Goedgekeurd Trianon: Rainbow on the ri ver (Bobby Breen). Het getrouwde schoolmeisje (Gusti Huber, Theo Lingen) Romantische zangfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur malinée. Goedgekeurd Luxor: Legioen van eer (Marie Bell, Pierre Renoir). Rare gasten in't ho tel (Alice Brady, Charles Winninger). Dramatisch Komisch 'aderen avond 8 uur, Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag .•n Donderdag 2 uur Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Suikerfreule (Annie van Duin, Louis Borel). De vliegende zot (Joe Brown). Komisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7