OMGEVING EilJNSTMEEIi WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN Volkszangavond Gisteravond zijn de feestelijkheden inge zet met den aangekondigden volkszang avond. En we willen wel dadelijk zeggen: „Het was een waardige inzet". De avond is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Niet alleen, dat er buitengewoon groote belang- steling was, maar ook de zang kwam goed tot zijn recht, dank zij het Chr. Dameskoor „Echo der Duinen" met zijn kranigen di recteur, den heer Han Zirkzee, van Leiden, die de leiding in handen had en zich uitste kend van zijn taak weet. Het zou ons niet verwonderen, als in de toekomst meer zulke avonden worden geor ganiseerd. Onder de talrijke aanwezigen merkten we ook op onzen burgemeester en wethouder J. Dubbeldam. Gehuldigd. Het feit dat ds. H. Mete ring is benoemd geworden tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau was voor de Dam es-Zang ver. „Echo der duinen" een aanleiding om ds. Meijering gisterenavond een zanghulde te brengen. NOORDWIJK Verloting Reddingsbrigade. De jaar- lijksche verloting van de Noordwijksche Reddingsbrigade is, dank zij veler mede werking, een volledig suces geworden. De Philips Fabrieken te Eindhoven stelde tegen billijke voorwaarden een mooi Philips Radio toestel als eerste prijs' beschikbaar, een Brigadelid, drukker, leverde gratis de keurig uitgevoerde loten, terwijl leden en vrienden der Brigade zich belasten met lo- tenverkoop. Vooral het personeel van de Mij. „Zeebad" maakte zich bij de loten- verkoop bijzonder verdienstelijk. Gister avond had in tegenwoordigheid van het volledig bestuur der N.R.Br, alsmede van talrijke belangstellende badgasten de trek king plaats. De le prijs, een Philips Radio toestel, werd gewonnen door Dr. Heineken Villa „De Regenboog'' Noordwijk; 2e prijs, heeren- of damesrijwiel naar keuze, win naar W. Zonneveld. Breloftpark, Noord- wijk. De prijzen werden nog aan de gelukkigen toegezonden. NOORDWIJKERHOUT JUBILEUM 25-JARIG RAADSLID MAATSCHAP WETH. OOSTDAM Op 2 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer E. Oostdam Hzn., alhier, wet houder-loco-burgemeester dezer gemeente, werd geïnstalleerd als lid van den Raad, on der het burgemeesterschap van burgemees ter Sweens. De jubilaris volgde in den ge meenteraad zijn vader op, die in het voor jaar van 1913 was overleden. Bij enkele candidaatstelling werd hij zonder stem ming in den Raad gekozen. Op 19 April 1919 werd hij benoemd tot tijdelijk wethouder in verband met de ziekte van den toenmaligen wethouder J. Warmerdam. 9 Maart 1921 werd de jubilaris tot wethouder benoemd in de vacature-J. Warmerdam, die om ge zondheidsredenen bedankte; 6 van de 7 stemmen verkreeg hij bij de verkiezing en één stem werd blanco uitgebracht. De heer Oostdam bleek dus wel het vertrouwen van den Raad te bezitten! Sinds 1921 heeft hy onafgebroken zitting in het college van B. en W. gehad en heeft dus ten volle de moeilijke oorlogsjaren in het bestuurswezen van de gemeente medegemaakt en den last van de liquidatie der distributie medege dragen. Hij heeft zich doen kennen als een kalm en bezadigd bestuurder, met wiens rustige en weloverwogen oordeel ten volle en gaarne werd rekening gehouden. Nadat de gemeente de financieele moei lijkheden van de mobilisatie- en distributie- jaren was te boven gekomen, werd doelbe wust de verbetering van het wegennet der gemeente nagestreefd. Zij, die zich de we gentoestanden van ongeveer 20 jaren terug nog goed weten te herinneren, zullen moe ten getuigen dat de gemeente Noordwijker- hout in den loop der jaren een metamor phose heeft ondergaan. De smalle grintwe gen met het traditioneele paardenspoor wer den vervangen door breede bitumenwegen en klinkehwegen. Speciaal voor de verbe tering der wegen had wethouder Oostdam een open oog en hij was steeds een der eer sten, die vol entnousiasme was te vinden voor een nieuwe weg-constructie. Mede door zijn steun en ijver werd ook aan ar chitect Kropholler opdracht gegeven tot den bouw van een doelmatig en representatief raadhuis. Moge hei. den heer Oostdam ge geven zijn nog vele jaren deel te nemen aan het mede-besturen van onze gemeente! OEGSTGEEST ORANJEFEEST. Opgewekt speelde de vrij straffe Noord- Westenwind met de alom uitgestoken drie kleuren, terwijl hij de oranjewimpel extra omhoog trok, als hulde aar onze geliefde landsvorstinne, die 40 jaar aan het hoofd van Neerland's volk staat. De dag werd begonnen met een aubade aan het hoofd der gemeente en aanbieding van het geschenk der burgerij aan het ge meentebestuur. Reeds vroeg in den morgen kwamen dan ook de schoolkinderen in lichte zomerklee- ding en omhangen met oranjesjerp of een ander oranje-symbool dragend, te zamen bij het gemeentehuis. Op het bordes hadden plaats genomen BOERHAAVE- GEOENKTEEKEN Ie VOORHOUT Beroep op de burgerif Alhier heeft zich een comité gevormd om te komen tot de oprichting van een monu ment, ter nagedachtenis van Herman Boer- haave, die te Voorhout geboren werd en wiens 200sten sterfdag herdacht zal wor den op 23 September a.s. Als voorzitter heeft in het comité zitting genomen de burgemeester van Voorhout, terwijl oud-burgemeester G. Bulten eere voorzitter is. Het comité bestaat voorts uit de wethou ders Van Reisen en Verhulst, ds. J. J. H. Klomp (secretaris), pastoor W. J. Warmen- hoven, en dr. H. A. G. Bots, (penning meester). In het parochiehuis had het comité gis teravond een bijeenkomst belegd voor ge- noodigden; velen hadden aan den oproep gehoor gegeven. Oud-burgemeester G. Bulten heeft in een rede het leven van Boerhaave en diens be- teekenis voor de menschheid geschetst. Burgemeester van Berckel heeft den spreker ingeleid en ook een slotwoord ge sproken, waarin hij de bevolking heeft aangespoord een bijdrage te geven, opdat de nagedachtenis van den grooten Voor- houter op waardige wijze worde geëerd. Een circulaire zal aan de ingezetenen worden toegezonden, waarbij een gift zal worden gevraagd. Het ligt in het voornemen het monu ment op 23 September aan het gemeente bestuur van Voorhout aan te bieden. Burgemeester van Gerrevink, secretaris Reitsma, de wethouders der gemeente, het bestuur der Oranjevereeniging, Pastoor J. C. Looyaard, Kap. Sanders, ds. Eringa en ds. Janssen-Schoonhoven, verscheidene ver tegenwoordigers van vereenigingen. De voorzitter der Oranjevereeniging ver welkomde alle aanwezigen en dankte B. en W. voor den steun aan de vereeniging ge geven. Spreker ging na, dat dit jaar nog meer reden is tot feestviering in verband met het 40-jarig jubileum onzer Koningin, die niet alleen groot is als vorstin, doch ook als mensch. Spreker brengt hulde aan de midden standers, die met hun actie de feesten op zoo'n mooie wijze hebben ingeluid en drukt voorts zijn spijt uit, dat de muziek vereeni gingen, die men graag thans hier had ge zien, hebben gemeend te moeten achter blijven. (Dit is niet de schuld der muziek verenigingen. Corr.) Namens de bur gerij biedt spreker vervolgens den Burge meester een portret van onze Koningin aan als gevoelens van trouw, vergezeld van een album, waarin de namen der gevers staan vermeld. Burgemeester van Gerrevink aanvaardt namens het gemeentebestuur gaarne deze beeltenis van H. M. de Koningin Wilhel- mina als een geschenk van de burgerij en dankt op de eerste plaats het bestuur der Oranjevereeniging, dat tot deze aanbieding het initiatief nam; dankt vervolgens de bur gerij van Oegstgeest, die de aanbieding fi nancieel mogelijk heeft gemaakt, de be sturen der verschillende vereenigingen, die bijdragen hebben verleend, door wier be middeling de aanbieding thans plaats heeft en die door een talrijke vertegenwoordiging te dezer plaatse van hun levendige belang stelling blijk geven. Daargelaten het feit, dat de aanbieding van deze beeltenis in een behoefte voorziet is het gemeentebestuur zich bewust van de bijzondere beteekenis van deze plechtig heid, daar zij een symptoom is van de „hittegolf" van liefde voor Vorstenhuis en Vaderland, die over ons gaat en waarvan wij allen zullen hopen, dat de hoogste top de maatstaf moge zijn voor een blijvenden toestand. Waarlijk de meeste trouwe en overtui gende aanhangers van het Huis van Oranje- Nassau hadden voor enkele jaren dit niet durven hopen. Er valt niet meer aan te twijfelen: Het Huis van Oranje-Nassau staat in het brand punt der belangstelling van het geheele Nederlandsche volk. Wij zijn God dankbaar voor deze leiding, die naar onze diepste overtuiging aan het Nederlandsche volk ten goede zal komen, indien het trouwe houdt. Spreker acht de aanwezigheid van een goede beeltenis van de Hooge gezagdraag- ster, juist in de gebouwen, bestemd voor de werkzaamheden van hen, die de ander- deelen van het Rijk in Haren naam bestu ren, van bijzondere beteekenis. Spreker besloot met den wensch, dat Ha re tegenwoordigheid, zij het dan slechts in beeltenis, ons, bestuurders van heden en hun die als zoodanig na ons komen, moge zijn een aansporing tot navolging van Haar illustre voorbeeld. Vervolgens werden de drie jongelui voor gesteld, die namens jong-Oegstgeest zullen deelnemen aan de huldiging te Amster dam. Burgemeester van Gerrevink sprak hen toe en wees op de beteekenis van deze af vaardiging van de jongeren van Oegst geest, dat wil zeggen afgevaardigd door de toekomstige bevolking van Oegstgeest. Dit houdt een belofte in. De belofte, dat, als ooit een deel van ons volk weer mocht vergeten, wat Nederland aan ons Vorsten huis, wat het aan Koningin Wilhelmina heeft te danken, als ooit een deel van ons volk zich weer mocht overgeven aan de valsche leuzen, die het reeds meer dan eenmaal op een dwaalspoor heeft gebracht, de toekomstige bevolking van Oegstgeest zal worden gevonden aan de goede zijde, aan de zijde van de troon van Oranje- Nassau, met volkomen overtuiging en ze kerheid van recht, die troon omringend, die troon bewakend, rustig maar vast be sloten zich keerend tegen elke aanranding. Als ge straks de kleuren van onze gemeen te onder het ankerkruis eerbiedig doet nei gen, voor de voorbeeldige Majesteit, die wij onze Koningin mogen noemen, dan legt ge asm Hare voeten de hulde van de geheele Cegstgeester bevolking. Spreker reikte daarna de vlag over. Vervolgens trokken de kinderen naar het A.S.C.-terrein alwaar de tractatie plaats vond. Mevr. dr. Timmermans, die dit program manummer reeds zoovele jaren leidt, werd daarbij op passende wijze gehuldigd, waar op we, evenals op de verdere feestviering, morgen terugkomen. St. Josephsgezellen en Congregatie. Aan de leden van de St. Josephsgezellen- vereeniging en de Congregatie wordt langs dezen weg medegedeeld, dat wij bij gun stig weer en voldoende deelname a.s. Zon dag een fietstocht naar Amsterdam zullen ondernemen, om daar de versiering der stad te bezichtigen. Wij zullen weer de gast zijn van de St. Josephsgezellenver- eeniging van Amsterdam I. Wie mee wil wordt verzocht zich voor Zaterdag op te geven aan den Senior B. den Dubbelden. Wij rekenen op een groote deelname. SASSENHEIM Lichtpaal omver gereden. Gistermor gen werd voor de zooveelste maal de licht paal aan de Molenstraat omver gereden door een vrachtauto, welke te veel naar links week. Het gevaarte werd met een smak een tiental meters meegesleurd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. VOORSCHOTEN Onderscheiding. De burgemeester heeft gistermorgen persoonlijk mej. W. Cattermolen, huishoudster bij rector M. A. Thompson, Leidscheweg, alhier, mededee- ling gedaan van de onderscheiding haar verleend ter gelegenheid van den verjaar dag van H.M. de Koningin, n.l. de eere medaille in zilver van de Oranje Nassau- Orde. Aanbesteding. Ten overstaan van het November 1931, door tusschenkomst van de Gemeentebestuur had in het Raadhuis de aanbesteding plaats van het aanleggen van rioleering met bestrating ter lengte van ongeveer 625 meter met bijkomende werken langs den Leidscheweg nabij de R.K. kerk, alhier. Ingeleverd waren 16 biljetten. De uitslag was: Gebr. Schouls, Leiderdorp 21887, v. Halem en Doornik, Leiden, 23775; Gebr. G. en P. Niersman, alhier 23944; P. J. en H. Visser, Wassenaar 23990; P. C. Langeveld, Hardinxveld 24100; L. P. v. d. Geer en H. Th. Stuifzand Leiden 244444; A. J. Verjaal, Dreischor, 24500; Gebr. Brand, Dubbeldam, 24984; de Geus en Stampraat, Leidschendam, 26666; A. Mooten, Moordrecht, 27300; D. Ddwarswaard, Zwijndrecht, 27500; Sanders en Co., Gouda, 28823; C. Kruyf en Co., alhier, 29125; P. C. de Jong, Oegst geest, 29279; P. Groeneweg, Rotterdam, 29900; Joh. Visser, Voorburg, 30300. De gunning is aangehouden en zal later worden bekend gemaakt. WARMOND Afscheid kapelaan ten Hengel. Don derdagavond a.s. des avonds 8 uur zal een bijeenkomst plaats hebben in de Burcht alhier, alwaar de vertegenwordigers van de in deze gemeente gevestigde Katholie ke vereenigingen afscheid zullen nemen van kapelaan Ten Hengel. De jeugdhulde te Amsterdam. Ook vanuit deze gemeente zullen een zestal personen naar Amsterdam trekken, tenein de de Warmondsche jeugd te vertegen woordigen bij de aan H. M. de Koningin te brengen jeugdhulde. Als zoodanig zijn aangewezen: mej. S. Zwaan (Chr. Meis jesver.), mej. J. Beugelsdijk (Graal), de heer K. Breedijk (Chr. Jongel.ver.), Th. Kerkvliet (Sportver. S. M. C.), G. Beugels- dijk (K. J. C.) en J. van Stijn (Josephsge zellen). De officieele giemeentevlag zal vanaf het Raadhuis worden uitgereikt. ZOETERMEER LANDARBEIDERSLOONEN De heer W. Drees, lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage, regeeringsarbiter in het arbeidsgeschil tusschen ongeveer 50 landbouw werkgevers te Zoetermeer en de landarbeidersbonden, heeft, uitspraak doende, bepaald, dat voormelde werkgevers gehouden zullen zijn de loonen en arbeids voorwaarden na te leven, welke zijn neer gelegd in de collectieve arbeidsovereen komst 19381939 voor het akkerbouw- en veehouderijbedrijf te ZoetermeerZeg- BOERENKNECHT GEDOOD te ZOETERMEER Paarden sloegen op hol Hedenmorgen te 9 uur had op den Geerweg te Zoetermeer, ter hoogte van het Landbouwbedrijf van den heer J. v. d. B., een ernstig bedrijfsongeval plaats, waarvan de 14-jarige Klaas Verwey te Benthuizen het slachtoffer werd. Als boerenknechtje is hij in dienst bij den landbouwer v. d. B. en was hij hedenmorgen belast met het mennen van koren. Op weg van het bouwland naar het erf is het gespan, dat hij bestuurde, op hol geslagen, doordat een gedeelte van het voer los-raakte. De paarden ren den het erf over en botsten tegen een paal van het electrisch net op den Geerweg. De bestuurder raakte bekneld tus schen wagen en paal en werd dusda nig gewond, dat hij ter plaatse over leed. Zijn borstkas werd ingedrukt. De jongen was het eenige kind zij ner ouders. WASSENAAR DE JUBILEUM-FEESTWEEK Nachtelijke redevoering van Jhr. van Lidt de Jeude Dinsdag was het de laatste dag van de feesten, georganiseerd door de samenwer kende vereenigingen, onder leiding van W.V.V. Aangezien de kindervoorstelling was afgelast, ving een,t te 4 uur een wedstrijd aan voor versierde kano's, booten, motor booten, enz. De uitslag van v.ezen wedstrijd was: le prijs: zusjes de Haan, 2e: mevr. van den Berg, 3e Teddy Grevers, 4e gebr. Oos- terbaan, 5e Jan Swart ep Jan Metselaar, 6e Bob Moree. Tijdens de wedstrijden, waarbij ook veel vaartuigen aanwezig waren van niet-deel- nemers, was steeds een gezelschap van de Wassenaarsche Reddingsbrigade met een boot aanwezig, om zoo noodig bij ongeval len te kunnen ingrijpen, hetgeen gelukkig niet .ïoodig bleek. Te 8 uur 's avonds ving de groote natio nale feestavond aan. Hieraan werkten me de het Tyroler Septett, een Xylophone-ge- zelschap, bestaande uit 6 heeren met 1 da me: xhylophonisten en piano, welk gezel schap zeer vaak en luidruchitg met applaus werd beloond voor het ten gehoore ge brachte. Vervolgens trad ook nog op de heer H. Leberto met goocheltrucs. Den geheelen avond was er een gezellige stemming en te 12 uur betrad jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, het podium, om een rede uit te spreken. Zijne Excellentie zeide, dat we ditmaal zijn samengekomen om de 12-uur-slag te beluisteren, omdat deze iets bijzonders aankondigt. Hiermede wordt de dag ingezet dat vóór 58 jaren de saluut schoten verkondigden, dat er een prinses was geboren; is het 40 jaar geleden, dat deze prinses als Koningin werd gekroond. Meestentijds heeft spreker het over nuch tere onderwerpen, over zaken van criti- schen aard, doch hedenavond wil spreker het hebben over het sentiment. Het ligt nu eenmaal niet in onzen aard om onze gevoe lens den loop te laten; wij zijn meer ge neigd die gevoelens te bedwingen, zelfs te verbergen. Het sentiment bij ons bestaat uit meer teere gevoelens, die binnen ons leven, en wij hebben er geen behoefte aan deze luide te uiten in een opwelling, doch zij is wel blijvend en niet gemakkelijk door uitwendige invloeden te kwetsen. Dit sen timent ten aanzien van ons Vorstenhuis is niet twijfelachtig, hoewel in sommige tij den men heeft willen diets maken, dat de dagen van het Koningschap voorbij waren. In de 40 jaren die achter ons liggen is de liefde voor ons Vorstenhuis uitge groeid tot een machtige jubeltoon en ons volk legt een daverende getuigenis daarvan af in deze dagen. Tegenover deze onweerstaanbare klanken verstommen de geluiden van extremisten. Op het congres va nde Internat. Parle mentaire Unie, waarin 25 landen vertegen woordigd waren, mocht men als uit één mond vernemen „Gij zijt wel een bevoor recht land", en dit was lang geen beleefd heidsfrase, maar de waarheid met oordeel uitgesproken. Spr. eindigde met den wensch te uiten, dat van geslacht op geslacht ons Koninklij ke Huis de weldadige warmte zal blijven uitstralen. Hierop werd door alle aanwezigen spon taan het Wilhelmus gezongen. De feestviering werd hierop nog geruimen tijd voortgezet en tenslotte bracht de voor zitter vai W. V. V., de heer Zeedijk, harte lijk dank aan hen, die hadden medegewerkt om deze feestdagen te doen slagen. De uitslag van den étalagewedstrijd van de winkelweek Nederl. Fabrikaat is als volgt: deelname 87 winkeliers: le prijs M. L. de Wit, Langstraat, 2e J. Wegenswijs, Langstraat, 3e J. W. v. d. Velde, Schoolstraat 'terwijl aan de heeren F. J. van Breukelen, H. v. d. Gugten, firma Peereboom en J. W. van der Zaal een diploma werd toegekend. De jury had bestaan uit de heeren F. van Dranen, lid Ned. Fabrikaat, R. van der Wille, lid van de Kamer van Koophandel te Den Haag en de heer J. Mattha, bestuurslid van W.V.V. ALPHEN AAN DEN RIJN Feest-verlichting. In sommige straten was gisteravond de feestverlichting ont stoken. Het was bijzonder druk; in de om geving van het gementehuis in de Juliana- straat verdrongen zich honderden perso nen om van dit buitengewone lichtspel te genieten. Ook de van Mandersloostraat ge noot veel belangstelling. Hier werd door de bewoners een versiering ven verlichting aangebracht, welke een buitengewoon fraaie aanblik'bood. BODEGRAVEN Auto-botsing. Maandagavond heeft zich ter hocjte van de Tocht in de Meye een ernstige autobotsing vooorgedaan. Zoo als men weet is de weg daar zéér bochtig. Uit de richting de Meye kwam een perso nenauto bestuurd door een dokter uit Bo degraven, terwijl uit tegenovergestelde richting een meikauto kwam aanrijden van den heer O. Bij een scherpe bocht, waar juist het uitzicht al heel slecht is, daar er eenige huizen staan, kwamen de beide auto's plotseling vlak voor elkaar. De be stuurder van de melkauto, die aan den slootkant reed, moest kiezen ofwel de D. K. W. van den dokter aan te rijden ofwel zelf de sloot in te rijden, welk laatste de heer O. deed. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, doch de echt- genoote van den dokter was de eerste oogenbliken erg van streek. In den loop van Dinsdag is de melkauto door een kraanwagen uit de sloot gehaald. BOSKOOP De jubileumfeesten Op zes en zeven September zal Boskoop zijn blijdschap uiten over het regeeringsjubileum en de verjaardag van H.M. de Koningin, in een reeks feestelijkheden, welke zeer interes sant beloven te worden. Boskoop zal gedurende die dagen in feest kleed gestoken worden, wanneer we ons niet vergissen in de reeds ontluikende acti viteit van buurtvereenigingen en winke liers. Het programma van die dagen belooft iets bijzonders. Behalve de optochten der schoolkinderen, het défileeren enz. zullen voor de groteren wedstrijden plaats vinden in estafette-loopen, persoonlijke wedstrijden hardloopen over een parcours van 1000 M., gecostumeerde wandelwedstrijd voor dames van 1417 jaar. Woensdag 7 Sept. kano wedstrijden en zwemdemonstraties van de Reddings-bri- gade in het Zuiderbad, waaronder water- pantonime. Verder zullen deze dagen door vele andere festiviteiten worden opgeluis- INWONER VAN TER AAR OVERREDEN Dood trad spoedig in Gisterenmiddag heeft op den Nieuw- veenschen weg een droevig ongeluk plaats gehad. De ongeveer 70-jarige C. Hendriks, wonende te Ter Aar, kwam uit de richting Zevenhoven en heeft, door dat het uitzicht bij de kruising van den weg door een hoog-opgaande heg be moeilijkt wordt, niet bemerkt, dat een auto in de richting Nieuwkoop na derde. Het gevolg was, dat de motor rijder tegen het rechter spatbord op botste, met het hoofd tegen de voor ruit sloeg en op den weg is neerge vallen. Aanvankelijk liet het zich niet zoo ernstig aanzien, daar het slacht offer het bewustzijn niet had verloren en ook geen pijn had. De direct ont boden geneesheeren dr. B. Nout van Nieuwveen en dr. Lucardie van Zeven hoven verleenden de eerste hulp. Na dat hij in een nabij zijnd café was bin nengebracht, trad de dood zeer spoe dig in tengevolge van een schedelba- sisfractuur. De chauffeur, de heer H. S. uit Weesp was zeer onder den indruk van het gebeurde. Volgens ooggetuigen treft hem geen schuld. Beiden reden een matige gang en van roekeloos rij den kan niet gesproken worden. On danks krachtig remmen zou een aan rijding niet te voorkomen zijn geweest. Het lijk werd in beslag genomen doch later door den Officier van Justitie weer vrij gegeven. terd, welke echter nog niet definitief zijn vastgesteld. Zullen de feestelijkheden wel doorgaan? Deze vraag, welke door het Oranje comité wordt gesteld, houdt dit in, dat men in verband met de heerschende epidemie van kinderverlamming, voorzorgsmaat regelen dient te treffen om besmetting en verdere uitbreiding te voorkomen, Zater dag zal beslist worden of de feesten in het bijzonder die der kinderen, zullen doorgaan. Muzikale rondgang. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin zal de R.K. Muziekvereeniging, haarmonie St. Caecilia" een muzikale rondgang door de gemeente houden. De route is als volgt: Rozelaan, Biezen, Noordkade, Brug, BC-straat, Kerkstraat, Tunnel, Barendstraat, Zuidstraat, Ko ninginneweg, Dorpstraat W.Z., Dorpstraat O.Z., Rozelaan.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6