Laatste berïcMen Burgerlijke Stand SPROOKJESTOCHT MARKTBERICHTEN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 overwonnen, maakt dit spel bij uitstek ge schikt om band tusschen vorst en volk te verstevigen. Bovendien bevat het stuk allerlei aardige trekjes uit den tijd, welke nu reeds meer dan honderd jaar achter ons ligt, en is de humor niet ver geten. Wat is bijv. het tweede bedrijf met zijn karakteriseering van het familie-leven van Diederik Barteling, een gefortuneerden ambtenaar van het departement van Justi tie in ruste, en het partijtje schaak om de „koningin", waarbij de luitenant Jan Lou- wers zijn koninginnetje wist te veroveren, een allergenoeglijkst stukje tooneel. De psychologische ontleding der karakters is niet zoo uitgesponnen als in de moderne tooneelliteratuur schering en inslag is en waarmee wij het tooneel bijna morsdood hebben gepraat; de intrige is wat naief en Kees de Klepperman is nog braver dan de kinderen uit de versjes van v. Alphen. Maar wat doet dat ertoe? Het spel deed het en doet het nog! En de Timdel^-club voert het met toewijding en entrain op. De aanwezi gen hebben gisteravond met groot genoe gen deze opvoering bijgewoond en dat zal ongetwijfeld ook bij de herhalingen op Woensdag- en Vrijdagavond het geval zijn. Tusschen de bedrijven door werden onder aanvuring van het Leidsche Salonorkest, onder leiding van den heer J. Plu, allerlei vaderlandsche liederen gezongen, wat de stemming erin hield. De klok had echter al lang geen „tien ure" meer, toen het happy end bereikt was. De inzet was goed! DE TREINENLOOP UTRECHT—LEIDEN De Directie der Ned. Spoorwegen heeft bepaald, dat, wanneer de electrische trein te Utrecht zoodanig in vertraging is, dat de aansluiting op den trein naar Leiden te Woerden zal worden gemist, de stoomtrein (Leidshe trein), later, op den tijd van den electrischen trein, naar Utrecht zal ver trekken, zoodat de reizigers de aansluiting te Woerden niet zullen missen. Is de electrische trein wel op tijd, maar krijgt deze vertraging te Utrecht door het wachten op aansluitingen, dan wordt het voorstel deel van den electrischen trein te Utrecht afgekoppeld en vertrek deze op tijd van Utrecht, zoodat de reizigers voor Lei den de aansluiting te Woerden niet missen. GEEN SPREEKUUR HUISARTSEN Op 3 en 6 September De Leidsche huisartsen houden op 3 en op 6 September geen spreekuur, terwijl de apotheken dan gesloten zijn met uitzonde ring van Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, welke op 3 September-, en Apotheek Boekwijt, Breestrat 74 welke op 6 Septem ber voor spoedeischende pharmaceutische hulp geopend zijn. VOLKSBOND-NIEUWS Het openluchtspel op 3 Sept. Door de Jubileum-commissie 1938 is be sloten het openluchtspel „Een mislukte aanslag op Lohem" te doen opvoeren voor werkloozen op Zaterdag 3 Sept. des nam. van 35 uur, op het terrein aan de Zoeter- woudsche Singel. Zij, die dit openluchtspel wenschen bij te wonen, kunnen daarvoor gratis toegangsbij wij zen bekomen aan den Socialen Dienst, Levendaal 1 op Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 56 uur. Voor gehuwden worden twee kaarten ver strekt. De Jubileumfeesten. Daar deze vallen op Zaterdag 3 Sept. a.s., zal er des avonds geen spaarbankzitting worden gehouden. DRIE SEPTEMBER EEN SPELDJESDAG Alweer 'n speldje? Ja 't kan niet anders, 't moet. De commissie voor kinderbescherming doet een beroep op U, op U allen. Kom$, gij zijt in feeststemming. Die stemming maakt U royaal, goedgeefsch. Zoudt ge dan den jongen, het meisje kunpen weige ren, als ze U vriendelijk 't kussentje aan bieden. Eén speldje één klein geldstukje, 't Zal U niet armer maken. Integendeel. Ge kent immers 't prachtige doel? Ja, juist. Bescherming van 't. arme verlaten kind. Welnu dan, allen een speldje en Kinderbescherming kan haar mooie taak voortzetten. Zoo profiteert nog 't arme kind van de feestvreugde in jubileerend Nederland. DE COMMISSIE. R.K. WERKKAMP TE EGMOND Van 12 Sept.7 Nov. In het werkkamp voor R.K, jongere werkloozen, in den leeftijd van 16 tot 25 jaar, te Egmond, bestaat wederom gelegen heid tot plaatsing voor het nieuwe kamp. Zooals bekend wordt er arbeid en voedsel gratis verstrekt en bekomen de jongeman nen er bovendien een zakgeld van 1.75 per week. En buiten dat alles wordt ook nog reisgeld vergoed. Toch schijnen, ondanks deze voordéelen, velen nog van meening, dat het kamp werk er voor hen niet is. Weliswaar slaat Leiden met tot nu toe ruim 100 deelnemers geen slecht figuur, maar het kon toch heel wat meer zijn. Laat dus de jongeman zon der arbeid er niet voor terugschrikken zich op te geven, want het werk is er voor hem, voor zijn maatschappelijke vorming en zijn geestelijke welstand. Men meldt zich aan: Donderdagavond van 8.15 tot 9 uur in het Gezellenhuis aan het Rapenburg. Op Woensdag 7 September 1938, des namiddags van 23 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a, waar in is gevestigd het bureau van den Genees kundigen Dienst, gelegenheid gegeven tot lcostelooze inenting tegen pokken, uitslui tend voor kinderen beneden de twee jaar. GEMEENTERAAD. Verlenging aangegane huur. Ingevolge raadsbesluit van 30 October 1933 werd van de N.V. „Nationaal Grond bezit" te 's-Gravenhage, voor den prijs van 600 per jaar, gehuurd de benedenverdie ping met achterbouw van het perceel Ra penburg No. 18, om dienst te doen als wo ning van den huismeester van het gemeen tehuis. Dit huurcontract eindigt 31 Octo ber a.s. Aangezien het gewenscht is, dat de huismeester tot het gereedkomen van zijn woning in het nieuwe Raadhuis, het per ceel Rapenburg No. 18 blijft bewonen, zijn B. en W. met de Commissie van Fabricage van oordeel, dat het huurcontract dient te worden verlengd tot 1 September 1939 en vervolgens van maand tot maand. Verkoop strookje grond. Van den heer P. J. Wetselaar, alhier, is een verzoek ingekomen om van de gemeen te te mogen koopen een strookje grond, groot ruim 1 M.2, aan de Klimmende Leeuwsteeg, van welk strookje adressant gebruik wil maken bij de verbouwing van zijn perceel Haarlemmerstraat No. 254. De Klimmende Leeuwsteeg is geen openbare weg en is aan beide zijden met hekken af gesloten, zoodat uit dien hoofde tegen ver koop van bedoeld strookje geen bezwaren bestaan. Met adressant is'overeenstemming bereikt over een prijs van 15.in to taal, met welke koopsom, aldus B. en W., genoegen kan worden genomen. Zekerheid-stelling voor ambtenaren. Bij de op 1 Januari 1938 in werking ge treden wet van 22 April J937, S. 311, tot wij ziging van de gemeentewet, de provinciale wet en de kieswet en intrekking van de gemeente-borgtochtenwet, zijn o.a. de be palingen inzake de verplichting voor den gemeente-ontvanger tot het stellen van ze kerheid ten behoeve van de gemeente, ko men te vervallen. Bij deze wijzigingswet, welke in het alge meen vereenvoudiging van de administratie beoogde, werd deze vorm van waarborg der halve voor den gemeente-ontvanger opge heven. Echter werd nu bij art. 170 van de gemeentewet aan den Raad de verplichting opgelegd een regeling vast te stellen om trent verzekering van de gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambte naren en bedienden of door anderen, wel ke bepaling door haar algemeene redactie, behalve op den gemeente-ontvanger, ook op de overige comptabele ambtenaren slaat. Voorzoover laatstgenoemden betreft, be- teekent uitvoering van bedoelde bepaling voor deze gemeente het sanctionneeren van een reeds bestaanden toestand, vermits de gemeente krachtens raadsbesluit van 30 November 1931 door tusschenkomst van de Firma Marinkelle en Co. te Amsterdam, een fraudeverzekering heeft gesloten op polis voorwaarden, beantwoordende aan de eischen en gebruiken van den tegenwoordi- gen tijd. Gelet op voorwaarden en premie bestaat er vooralsnog geen aanleiding om bij ande de assuradeuren of instellingen de verzeke ring af te sluiten. Voortaan behoort derhalve ook het resi- co der gemeente ten aanzien van het finan cieel beheer van den gemeente-ontvanger op dergelijke wijze te worden gedekt. B. en W. stellen dienovereenkomstig eeni- go bepalingen voor. Kasgeld-leeningen. In de Raadsvergadering van 9 Mei j.l. v/erd besloten om, zoo noodig, gedurende het 3e kwartaal 1938 kasgeldleeningen aan te gaan tot een maximaal bedrag van 2.000.000.—. In verband met het aangaan, ingevolge Raadsbesluit van 20 Juni 1938, van een 3 1/4 pet obligatieleening, groot 1.000.000, behoefde tot dusver van deze bevoegdheid geen gebruik te worden gemaakt, zoodat op het oogenblik geen kasgeld door de ge meente is opgenomen. Met het oog echter op de gedurende het 4e kwartaal 1938 aan de gemeentekas te stellen eischen voor de betaling van rente en aflossing van geldleeningen, voor de ondersteuning van werkloozen en armlasti gen, voor de betaling, tegen het einde van het jaar, aan het Pensioenfonds voor Bur gerlijke Ambtenaren, van de pensioensbij dragen over 1938, enz. enz., is het wel ge wenscht, om voor- dat kwartaal over een machtiging tot het opnemen van kasgeld te beschikken. Het maximaal bedrag, dat gedurende ge noemd kwartaal de kasschuld zal mogen be- loopen, wenschen B. en W. te zien vastge steld op 1.000.000. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging te besluiten gedurende het 4e kwartaal 1938, zoo noodig, kasgeldleeningen aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kasschuld, met inbegrip van het in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten op té nemen bedrag, de som van 1000.000 te boven gaat. Wijziging uitbreidingsplan. Ten vervolge op het in de Raadsvergade ring van 11 Juli j.l. genomen besluit, in zake den aankoop van gronden aan en nabij den Kanaalweg het aangaan van een transactie met de N.V. Lelische Textielfa brieken Gebrs. van Wijk en Co. te Leiden, stellen B. en W. thans voor, het uitbreidings plan dezer gemeente, voorzoover betreft de gronden, begrensd door den Kanaalweg, den Trekvliet, de trambaan LeidenVoorscho ten en den spoorweg LeidenWoerden te herzien; het ontwerp-plan legden B. en W. reeds bij hun desbetreffend voorstel over. Aan de in het onderhavige gebied liggende gronden, welke volgens het geldende uit breidingsplan „in hoofdzaak" bestemd zijn voor bebouwing en voor sport- en speelvel den, is daarbij de bestemming van industrie terrein gegeven. Het zuidwestelijk deel van het te wijzi gen gebied zal t.z.t. nader moeten worden bezien voor het projecteeren van een of meer verbindingswegen. Het ontwerp heeft gedurende den in de Woningwet voorgeschreven termijn op de gemeentesecretarie voor een ieder ter in zage gelegen. Er zijn geen bezwaren inge diend. Op grond van het vorenstaande geven B. en W. den Raad in overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabrica ge, in overweging het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden, vastgesteld bij raadsbesluit van 6 November 1933 en laat stelijk herzien bij raadsbesluit van 1 Augus tus 1938, te herzien. Heilig Uur voor Priesterstudenten Donderdag, 1 Sep., 's middags om 3 uur, wordt wederom H. Uur gehouden in de ka pel van het St. Elisabethsziekenhuis alhier. Alle priesterstudenten worden verwacht. Ver. St. Veronica. Morgenmiddag 1 Sept. wordt wederom zitting gehouden in het "Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32 van 35 uur. Daar wij weder aan het begin van een druk seizoen staan, rekenen wij morgen op een groote opkomst van dames die eenige uur tjes ten bate van de armen productief ko men maken en van dames, die materiaal komen halen om thuis voor ons te werken. Er zal in de kon nde maanden weer zoo veel nood gelenigd kunnen worden en de zorgen van menige huismoeder worden verlicht, als vele medewerksters ons wil len helpen door haar onmisbare daadwer kelijke steun. Wie geen tijd heeft om ons op deze ma nier te helpen, kan dit ook anders doen n.l. door gironummer 260700 met een overschrijving te verrijken ook dit is hartelijk welkom. HET BESTUUR Leidsche Belasting Ophaaldienst Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand 12.283.73 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 1.399.23 aan den Ge meente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden inge schreven. Mej. D. van Galen herdenkt morgen den dag, dat zij 25 jaren in betrekking is bij de firma Vroom Dreesmann; mej. van Galen is thans chef in de afdeeling kinder- confectie. In Leiden gevestigd. J. M. v. Rijswijk-Beentjes, L. Rijndijk 43a A. H. Steinfocrt-de Boer, huishoud ster, Voorstraat 16 E. P. v. Doorne, win- keljuffr., Breestraat 114 G. A. Dragt en Fam., kok, Jac. Caislaan 30 R. J. Oost- dam-Froklage Witte singel 85 A. Groen en Fam., kantoorbediende, Lijsterstraat'16 --P. Guleij, typograai, Kooipark 3 E. Hahn, Merelstraat 39 H. Heruer, licht matroos, Leliestraat 56 P. W. Bakker- v d. Hoeven, Seringenstraat 33a. H. L. Koert-Horning, Riji.sb. weg 77a J. S. d. Horst, Roodoc.rststraat 28 M. J. Humme, dienstbode Ereestraat 84 J. v. d Hurk, timmerman Lokhorststraat 21a H de Jonge en Fam.. rijksveldw., Bredero- straat 35 G. Julsvng en Fam., de Sitter- laan 86 R. Koch, kinderjuffr., H." de Grootstraat 8 J. G. Köhlinger en Fam., contr. bioscoopth., Langebrug 14 J. H. Maas, Plantsoen 79 J. A. W. v. Milten burg, melkcontr., K. Galgewater 3 G. Mostert, dienstbode, J. v. Goyenkade 10 P. Nagtegaal, bloemist, Haverzaklaan 10 C M. Oosterveer, ijsventer, L. Agnieten- straat 13 J. C. Cverdevest, dientsbode, Ereestraat 84 J. A. C. Oostrijck, dienst bode, Rijnsb. weg 148 H Pahl en Fam., pensionhoudster, Merelstraat 39 A. P. Paulussen, banketbakker, Oude Vest 149 J. Sas, dienstbode, Groenesteeg 67 C. Smit, tuinman, Meidr.ornstraat 57 Raden AC.as Soeripno, Nw Rijn 69 J. W. Starren- burg, Hogerbeetsstraat 1 F. K. Tijssen, ccntr. crisis centr, Heerenstraat 62 M. P. C. Both-Vahrmeijor, Haarlemmerweg 30 M. H. Leemans-Verboon, Nw Rijn 64 G Visscher en Fam., straatmaker, woon wagen Zoeterw. weg L. J. T. Vonk, dienstbode, Witte singel 92 J. v. d. Vijver, landarbeider, Tollcnsstraat 12 J. M. Wa- gemaker, timmerman, Rijnsb. weg 149 F. Weinberger, dienstbode, Breestraat 84 C. Pardon-Zwaan, Javastraat 22 J. A. v. Zwieten de Blom, apoth. ass., Stadhouders laan 15. Personen uit Leiden vertrokken. J. Arkeveld, Hilversum, Pr. Bernhard- straat 52 G. v. d. Berg, Nieuleusen, den Hulst C 228 S. J. v. Woudenbergv. d. Berg en Familie, Hengelo (O.), Hobbema- straat 19 H. N. Berkhout, Rotterdam, J. van Geelstraat 17 M. de Best, Katwijk, Voorstraat 15 J. Th. Beuk en Fam., Ban doeng G. de Blois, Koudekerk aan den Rijn, Lagewaard C 10 G. v. d. Boogaard en Fam., de Bilt, Looidijk 164 S. W. J. Klein NagelvoortBotbijl, Middelburg, Elauwe Dijk 19 A. H. Brantenaar, Al phen aan den Rijn, Café Zomerlust M. oen Brave, Den Haag, Hooftskade 150 C. H. v. d. Engh, Voorburg, Hofwijckstr. 47 C. J. Geenjaar, Den Haag, Fultonstraat 142 J. C. Germann, Zaandam, Fransche- straat 63 P. J. de Goede, Amsterdam, Joh. Verhulsstraat 185hs. W. P. Graaf- mans, Wassenaar, Tulp weg 28a M. A. Groen, Den Haag, Pr. Mauritslaan 76 C. Heemskerk, Ter Aar, Kerkweg B 49 H. Heshof, Amsterdam, J. Evertsenstraat 69 III H. M. Hollebeek, Apeldoorn, Eurglaan 15 C. Minneboo—Jong, IJmui- den, Ratelstr. 4 G. Jonker, Den Haag, Veurnschestraat 26 J. A. Jonker, De- demsvaarf, Stegerensche Allee D 420 J. G. W. v. Kaldekerken en Fam., Ede, Dorpsstraat O D 23 W. Hulsman—Kanis, Meppel, M. A. de Ruyterstraat 18 J. G. Klaassen, Wassenaar, Schouwweg 36 H. Klein Nagelvoort, Oegstgeest, Regentesse- laan 34 J. P. Krol, Lisse, Heerenweg 107 F. H. H. Künzel, Bandoeng, G. W. de Kwaadstenie, Rotterdam, Heijplaaat- straat 2 E. NieuwenhuizenLadan, Den Helder, Buijs Ballotstraat 21 Ph. P. Ma thot, Den Haag, Assendelftstraat 26a F. P. J. Meeuwse, Parijs Fr. J. M. Bos songPont, Soerabaia A. A. B. Por- theine, Oegstgeest, L. de Collignylaan 34 Raden Prijono, N. O. Indië F. M. Raeven, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 2 D. Rollema, Wassenaar, Narcislaan 28 M. HockxRozier, Amsterdam, Hoogte Kadijk 20 L. Ruttkowski, Duitschland, H. Ruijs, Kampen, Buiten Nieuwstraat 51 IC. Schoorl, Bloemendaal, Kenne- merweg 2 A. B. H. S. Seeuwen, Nijme gen, Kwakkenbergweg 324 J. M. Stoe- ken, Leiderdorp, Zijldijk 9 A. E. Stols, Utrecht, Catharijnesingel 101 J. S. Tim mer, Bilthoven, Rembrandtlaan 74 C. C. Verheij van Wijk, N.-O. Indië, W. Warreman, Almelo, Hofkampstraat 61 J. D. Walter, Den Haag, Fisherstraat 398 J. H. Wintraken, Voorschoten, Wijn gaardenlaan 48. AGENT VAN POLITIE SCHIET BRIGADIER DOOD. Vanmorgen omstreeks kwart over elf heeft een 38-jarige politieagent den op dat moment in het bureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam aanwezigen brigadier van de centrale controle, van der Lin de, met twee schoten dermate verwond, dat het slachtoffer bijna onmiddellijk dood moet zijn geweest. Op genoemd tijdstip sprak de brigadier van der Linde den agent, die juist het bu reau binnenkwam, in de vestibule aan en deelde hem mede, dat hij zich bij den hoofdinspecteur moest vervoegen. Dit on derhoud zou vermoedelijk, onaangename gevolgen voor den agent hebben gehad. Hij wist dat zelf heel goed en nu heeft de man zich daarover blijkbaar zoo opgewonden, dat hij in een vlaag van verstandsverbijste ring zijn automatisch werkende pistool trok een a bout portant twee schoten loste op den brigadier. Beide schoten troffen het slachtoffer in de borst. Alles ging zoo snel en overrompelend in het werk, dat de bri gadier geen kans had gezien zich te verde digen. Hij zeeg ineen en was vrijwel op slag dood. Nadat de agent zijn daad had volbracht, richtte hij het wapen op zich zelf. Hij ver wondde zich echter niet ernstig en kreeg slechts een schampschot langs de slaap. Een inspecteur van politie en een agent, die tydens het drama in de vestibule aan wezig waren, doch aanvankelijk ook geheel waren overrompeld, zagen na dit mislukte schot kans den agent zijn wapen te ontne men. De inmiddels gewaarschuwde G.G.D. leg de een voorloopig verband, waarna de to taal overspannen agent naar het Wilhelmi- na-Gasthuis werd overgebracht. De hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, heeft in den loop van den mid dag persoonlijk een onderzoek ingesteld. Het geheele Amsterdamsche politiecorps en natuurlijk vooral de aan het bureau Pie ter Aertszstraat verbonden manschappen zijn het spreekt wel vanzelf van het voorval diep onder den indruk. HET TESTAMENT VAN EEN SPAANSCHEN PRIESTER-MARTELAAR. Onder de vele priester-helden in het hui dige Spanje, die hun bloed vergoten heb ben omwille van hun geloof, verdient wel bijzondere vermelding Kanunnik Don Lla- do uit het stadje Vich bij Barcelona, een buitengewoon heilig en ijverig priester, die als zoodanig in geheel Catalonië bekend stond. Juist daarom werd hij ook door de Rooden gezocht en gearresteerd. De mis handelingen en smadelijke bejegeningen, die hij van zijn vijanden te verduren had, beantwoordde hij op zeer liefdevolle wijze, terwijl hij steeds goedig glimlachte. Een der beulsknechten was hierover tenzeerste verbaasd, zoodat hij dan ook niet kon na laten om uit te roepen: „Hij schijnt heele- maal nog niet bang te zijn". In eenvoudige ongekunstelde woorden gaf de grijsaard te kennen: „Ik ben geluk kig. dat ik in jullie handen ben gevallen. Heel mijn leven lang reeds heb ik aan O. L. Heer gevraagd om een drievoudige ge nade. Vooreerst dat ik mijn ziel zalig zou maken. Dat schijnt mij op dit oogenblik wel heel zeker toe. Verder bad ik God om de genade, dat ik den marteldood zou mogen sterven. Zooals gij zelf gezegd hebt, zijn jullie van plan mij te dooden. Niets kan mij meer dierbaar zijn als mijn bloed voor mijn Heiland te mogen vergieten. Bovendien zou ik graag en dit was de derde genade waarom ik steeds gebeden heb door mijn dood de redding van een van de zielen van jullie bewerken". Met zeldzame ontroering had de grijze priester deze woorden gesproken en zijn zachtmoedige blik rustte vreedzaam op de schare der beulen, die hem omringden. Toen ontstond er plotseling een beweging in de rijen der Rooden, die tot dan toe den priester schijnbaar onverschillig en rustig hadden aanhoord. Een hunner wierp zijn geweer weg, viel ^lak voor Dan Llano op de knieën en bekende openlijk, dat ook hij voor Christus wilde sterven. Onbarmhartig duwden de Rooden hun vroegeren makker tegen den muur. Een ge weersalvo weerklonk en maakte een einde aan beider leven. Ook de laatste wensch van den priester-martelaar was in vervul ling gegaan. LEIDEN. Geboren: Aloysius Johannes Theodo ras z. van G. L. v. d. Roe en H. v. Kerkhoff Marijke d. van C. v. d. Zeeuw en J. G. Koene. Ondertrouwd: J. W. C. A. Muijs jm. 26 j. en A. M. v. Vliet jd. 25 j. Overleden: W. Kloet hvr. van W. Nieuwdorp 36 j. N. Nanning z. 9 j. L. Erades m. 61 j. op Donderdag 1, Vrijdag 2, Zater dag 3, Maandag 5 en Dinsdag 6 September, Schitterende avondtour naar Den Haag en Rotterdam. Feeërieke verlichting, imposante tafreelenf o.a. 1 K.M. langs de rivier de Maas en de omgetooverde Schiedamsche Dijk. Copie Piet Hein. vloot. Zilveren vloot en K.L.MR* route. Prijs per persoon f. 1.50 Vertrek 7.30 n.m. vanaf Beestenmarkt Plaatsbespreken gratis ELTAX 666, Stationsweg 47a AMSTERDAM, 31 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 254 vette kalveren: 6068, 5258 en 3450 cent per kg. levend gewicht; 48 nuchtere kal veren 814 per stuk, 69 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 6768 cent, zware 6566 en vette 6364 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wa gons. Overzicht: Vette kalveren gewone aanvoer, handel zeer traag, met lagere prijzen, vooral bij afloop. Nuchtere kalve ren zeer matige aanvoer, vlugge handel, prijshoudend. Varkens zeer matige aan voer, weinig handel, met onveranderde prijzen. WOERDEN, 31 Aug. Vee. Aanvoer 372 partijen kaas. met rijksmerk le kwal. 23 25, 2e kwal. 21-^-22.50, zware tot 26. Handel matig. VOORSCHOTEN, 30 Aug. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 4.805.60 per 100 stuks, kippen 5565 cent, konijnen 2035 cent, duiven 1015 cent per stuk, zoete kaas 2628 cent en Leidsche kaas 1821 cent per pond. RIJPWETERING, 30 Aug. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer: 3596 kippeneieren 4.50 5.10, 132 eendeneieren 3.503.80, hen- neneieren 3.303.60 per 100 stuks, hanen 4674 cent, konijnen 1865 cent, kippen 2036 cent per stuk, kaas 50 cent per kg. BOSKOOP, 31 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 54 cent, Hadley 4063 cent, Claudius Pernet 18 cent, Briarclif 4060 cent, But terfly 20 cent, Rosaladia 1521 cent, Flo- rex 2540 cent, Phoebe 15 cent, Vierlan- den 2035 cent, Edith Helen 1218 cent, Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 16 26 cent, Gloria Mundi 2035 cent. Ellen Poulsen 816 cent, Paul Grampel 2042 cent, Rosa Mundi 3047 cent, Ingar Ohl- son 610 cent, Chrysanten, grootbloemig 5C80 cent, idem tros 710 cent, Zinnia 11 cent, Clematis Durandi 1218 cent, Clematis Prins Hendrik 6065 cent, Ligus- trum 6 cent. LOOSDUINEN, 30 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 7, 2e soort 1.50, rijen komkommers le soort 1.703.20, 2e soort 1.101.20, gele idem 3.905.80, witte idem 1.903.70 per 100 stuks, meloenen 719 cent per stuk, stokprincessen 24 2b, stamprincessen 2122, snijboonen 2426, pronkboonen 910, tomaten A 4.00—5.20, idem B 4—5, idem C 4,00 5.60, idem CC 4, idem bonken 4. druiven, blauwe le soort 3338, idem 2e soort 24, per 100 kg., spinazie 1025 cent per 4 kg., postelein 2835 cent per 6 kg., salade 5070 cent, peen 2.704.40, rabarber 2.202.30, selderie 40 cent, pie terselie 3040 cent per 100 bos, prei 3.20 3.40 per 100 kg., andijvie 0.501.10 per 100 struik, appels 89, peren 11 13, boonenstek 810 per 100 kg. eieren 4.60 per 100 stuks. TER AAR, 30 Aug. Centrale Veiling. Augurken A 2.604.80, idem B 2.50, idem C 1.60, idem D 1.551.80, idem E 0.80—0.85, A—B 0.90, C—D 0.55—0.65. ROELOFARENDSVEEN, 31 Aug. Groen- tenveiiing. Aardbeien 17 cent per doosje; meloenen 520 cent per stuk, tomaten 75 85 cent per bak, sla 0.502,10 per 100 krop, kassnijboonen f 2.50, snijboonen volle grond 0.532.20, peulen 3.princes- seboonen 1.80, idem zonder draad 2.05, rentegevers f 2.pronkboonen 0.57 al les per 10 kg., Augurken: fijn 2..9Q4.60, iijnbaster 2.10, baster 1.001.65, grof 1.401.55, bommen 0.951.25, stippel 5356 cent alles per 25 kg. KOUDEKERK, 30 Aug. Rerenveillng KoudekerkRijndijk. Aanvoer 2380 stuks eieren en 43 pond boter. Prijzen: kippen eieren 3.605.50, eendeneieren 3.80 per 100 stuks, boter 6367 cent en kaas 2429 cent per pond, kippen 2580 cent, hanen 6080 cent, konijnen 80 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Aug. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Eigenehimers, groote 4050 cent, per 100 stuks: bospeen f 8.10 9.40, sla 0.901.60, per 100 kg.: Groene- kool 4.00—4.60, uien 3.30—3.80 per kist van 20 kg.: waspeen 1.501.75, kroten 0.70—0.80. BODEGRAVEN, 30 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 8991 stuks. Prijzen: Kippeneieren wit f 4.301.60, bruin 4.50—4.90, kuiken- eieren 3.403.60, eendeneieren 3.50 3 60 Der 100 stuks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3