GROOTE JUBILEUM-RECLAME Sssss Hr.J Katholiek van de daad En NUde Honderd prachtvolle groote Luxe Doozen RINGERS-BONBONS worden Zaterdag 3 September, als EXTRA PRIJZEN bij MIDZA-KLANTEN thuisbezorgd, Dat doet alléén „de MIDZA" Hier zijn de gelukkige prijswinnaars van deze week Prijzen Guldens-Bons Prijzen 50 cts.-Bons Prijzen 25 cts.-Bons Ondanks de HONDERD EXTRA PRIJZEN, worden de PRIJZEN-PREMIEN ter waarde van f 1.150.- eveneens uitgereikt. Heeft U reeds 'n aantal bons - Koopt zooveel U kunt in de IVIidza-zaken en zend Uw bons a.s. Vrijdag vóór 12 uur in. DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 LEIMUIDEN Cursus voor jonge boeren en tuinders. In overleg met het bestuur van den L. T. B. in onze parochie zijn er plannen be raamd vooi de land- en tuinbouwleden in onze K. J. M. V. Het stond allang vast: er moest iets gebeuren voor de jonge boe ren en tuinders. Nu hebben we de kans gekregen om iets heel speciaals te organi- seeren, n.l. vakcursussen. Wanneer in de K. J. M. V.-afdeeling hier voldoende deel name is voor zoo'n vakcursus, dan komen we in aanmerking voor een onderwijzer, die door de L. T. B. wordt aangewezen en door het Rijk wordt gesubsidieerd. Wel moet door iedere cursist een kleine ver goeding worden betaald, doch dit is heel weinig hoogstens f 2.50 voor de gehee- le cursus. Een greep uit de vele onderwer pen waaruit de deelnemers kunnen kiezen na gezamenlijk overleg. 1. Algemeene land- bouwcursus. 2. Tuinbouwcursus. 3. Cur sus in bemestingsleer, plantenteelt, groen ten- en fruitteelt, plantenziektekunde, vee voeding, veebehandeling. 4. Cursus in land- bouwboekhouden (bedrijfscontrole). 5. Cursus in aanleg en onderhoud van tuinen. 6 Cursus in varkenskennis, schapenkennis enz, enz. Er is dus keuze in overvloed. Donderdag 1 Sept. 's avonds 7.30 uur oude t ij d zal over deze mogelijkheid gesproken worden, natuurlijk onder deskundige leiding en wel in het vereenigingsgebouw, oude jon gensschool. Deze vergadering staat voor al le Roomsche jonge boeren en tuinders en jonge arbeiders open, ook al zijn deze geen lid van de K. J. M. V. Komt dus allen op, spoort je vrienden aan om mee te komen, dan kunnen we zien, wat er tot stand kan komen. Houdt dien avond vrij. Tot Donder dag. ZEVENHOVEN Mond- en Klauwzeer. De gevreesde besmettelijke veeziekte Mond- en Klauwzeer heeft hier ook haar intreden gedaan; het eerste geval is ge constateerd bij den veehouder D. v. Harten. Stratenverbetering. Door B. en W. is aanbesteed het vernieuwen van de strat in de beide dorpskommen, n.l. Noordeind en Dorp, alsmede het plaatsen van betonnen randen en een houten waterschoeiïng. Er waren vijf inschrijvingen, en wel als volgt: J. Mol 596; J. Heikamp 573. (Tuin- manwerk). L. Schellingerhout 2015; H. v. Wengerden 2039 en J. Twaalfhoven 1994, (Metselwerk). Gegund is aan beide laagsten. Bouwvergunning. Door B. en W. is vergunning verleend aan den heer L. S. Slingerland alhier tot het bouwen van een groote constructie-werkplaats bij zijn be staande smederij. Sedert jaren zijn hier een 14 15 menschen tewerk gesteld, het laat zich met deze uitbreiding aanzien, dat dit nog lang zoo zal blijven. Drankwet. In verband met de ver bouwing van het café van de wed. Lange- slag aan de Sluitkade, pont veer over de Kromme Mijdrecht, is door S. en W. de vergunningsakte gewijzigd, en geldt deze in het vervolg voor de nieuwe zaal. De aankomst van H. M. de Koningin In gezelschap van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard aan de Van Alkemadelaan te Den Haag voor het défilé der Nederlandsche weermacht voor de jubileerende vorstin IN OEGSTGEEST werden alle winkels eensklaps ouderwetsch. Gelukkig niet de verkoopstertjes, waarvan we een drietal kiekten, het publiek toelonkend over de onderdeur. ZOETERWOUDE (H. R.ï Het feest. De voorbereiding voor het feest op Donderdag a.s. is in vollen gang. Men verzocht ons nog mede te deelen, dat de opgave voor deelname aan de versiering van rijwielen en andere voorwerpen tot en met vandaag 30 Aug. is opengesteld. Ook voor het ringsteken en de andere volksspelen moet men zich uiterlijk van daag opgeven; die zich later opgeven, ont vangen geen vrijkaart voor het terrein. Voor de wedstrijd in de versiering, het ringsteken en het blok-loopen voor dames zijn heel mooie prijzen ter beschikking gesteld. Deze zijn te bezichtigen in de etalage van den heer W. Tijssen F121. Het Katholiek Comité van Actie „Voor God" schrijft ons t Gij wilt geen neutraal, geen open baar, maar Katholiek onderwijs, omdat gij goed Katholiek zijt, gij wilt geen andere pers dan de Katholieke, omdat gij Katholiek zijt.^«» Mgr. J. H. G. Jansen* U Twijfelt U nog waai* U koopen moet? O Let op het NIIDZABORD, dat zijn de Midza zaken, daar* wordt U goed bediend, koopt niet te duur* en elke week steeds weer die buitengewoon groote voordeelen. 1e Prijs I. 25a- de Heer G. de V., Coomhertstraat 61, Leiden 2e Prijs f. 15a- de Heer C. van D., Weipoort B. 95, Zoeterwoude 3e Prijs f. IOa- Mevr. B. van N., Hugo de Vriesstr. 27, Leiden 4e Prijs I. 7.50 Mevr. B., Mariënpoe 1st raat 25a, Leiden. Mevr. D., Dubbele Buurt 40, Rijnsburg. Mevr. J., Morschweg 144, Leiden Mevr. W. S. S., Korte Mare 8, Leiden. Mej. la R., Pres. Steinstraat 1, Leiden de Heer H. R., Buitenweg 32, Rijnsborg. ieder een premie van 5.— de Heer B. van E., Raadhuisstraat 216, Alphen a. d. Rijn Mevr. M. v. d. Z., Groenhovenstraat 13, Leiden. Mevr. S., Mare 110, Leiden de Heer G. van L., Spoorlaan 25, Voorhout de Heer P. H. M. Sr., Pr. Wilhelminastraat 43, Leiden de Heer A. H., Magd. Moonstraat 19a, Leiden de Heer A. J., Oude Rijnzichtweg 29, Oegstgeest Mevr. C. B., Breestraat 51a, Leiden Mej. B. B., Jan van Houtkade 34b, Leiden de Heer A. R., Kloksteeg 14, Leiden Mevr. P. Sn Haarl.straat 315, Leiden ieder een premie van f. 2.50 1e Prijs f. 5.- de Heer G. v. H., Morschstraat 34, Leiden 2e Prijs f. 2.50 de Heer A. S„ Langegracht lila, Leiden 3e Prijs f. 2.50 de Heer N. P., Nieuwe Rijn 11, Leiden Mevr. G. L. van W„ Haarl^traat 59b, Leiden Mej. A. B., Oude Singel 174, Leiden Mevr. D. J. v. R. V., Nieuwe Rijn 70, Leiden de Heer P. v. B. H., Beestenmarkt 32, Leiden Mej. R. J., Straatweg 30, Valkenburg Z.-H. Mevr. J. J. Z., Mare 42, Leiden Mej. B. S., Haarl.straat 315, Leiden Mevr. de Wed. G. de L., Boumanweg 31, Leiderdorp Mevr. J. R., Lammeschansweg 20, Leiden Mevr. den H., Morschkade 20, Leiden Mevr. W. F. H.,P., Terweepark 4, Leiden Mevr. G. B., Koninginnelaan 86, Leiden Mej. W. F. M., 2e Looierstraat 90, Leiden Mevr. A. W. B., Hooge Rijndijk 20, Leiden Mej la R., Pres. Steinstraat 1, Leiden ieder een premie van 1.1. 1e Prijs f. 5.- Mej. C. P., Decimastraat 24, Leiden 2e Prijs f. 2.50 Mej. N. v. B., Seringenstraat 35a, Leiden Mej. A. J., Oude Singel 20, Leiden Mej. A. S., Langegracht lila, Leiden Mej. R. B., Oude Singel 174, Leiden Mevr. A. F„ Vischmarkt 5, Leiden Mevr. de Wed A. v. d. S, Oude Rijn 52b, Leiden de Heer A. v. H., Kort Galgewater 20, Leiden Mevr. H. H. B., Langebrug 41, Leiden Mevr. L., WitteSingel 30, Leiden Mevr. M. N., Korevaarstraat 9, Leiden Mevr. C. J. Z., Mare 42, Leiden ieder een premie van f. I. mi

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8