OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN Oranje boven in den bloemenhandel Het was te begrijpen dat de Oranje kleurige bloemen in deze dagen wel erg gevraagd en duur zouden zijn. Men had er zelfs met zaaien op gerekend. Doch de na tuur laat zich niet regelen. En dus waren meerdere kweekers er toch nog naast. De droogte zorgde, dat veel zaad niet opkwam. Een ander gedeelte werd door de droogte in de groei tegengehouden. Maar er waren er ook op den juisten tijd en die tuinders profiteerden ervan. Afrikanen die anders van 2.tot 3.50 per 100 bos opbrachten, gingen pu vlug weg tegen 13.— 16. per 100 bos. Ook de Oranjekleurige Trito- ma's en Dahlia's brachten lokkende prijzen op, aanmerkelijk meer dan anders. Fontein. De vijver met fontein bij het gemeentehuis komt vandaag gereed en heeft reeds gespoten. KATWIJK AAN ZEE Bekerwedstrijd. De voetbalwedstrijd tusschen „Quick Boys" en „Katwijk I" is geëindigd met een overwinning voor Quick Boys. Er was veel belangsteling en de mu- ziekvereeniging U. N. I. luisterde de wed strijd met haar vroolijke tonen op. Met 32 werd Quick Boys voor de derde maal ach tereen winnaar van de Juliana-Bernhard- beker, zoodat deze thans definitief bij „Quick Boys" blijft. De voorzitter der Oran jevereniging, de heer Herm. Parlevliet, overhandigde met toepasselijke woorden den beker aan den voorzitter van „Quick Boys". LEIDSCHEN DAM K. J. M. V. Gisterenavond kwam de K.J.M.V. „St. Albertus Magnus" in spoed vergadering bijeen ter bespreking van de bestaande plannen betreffende de mas sale Nationale Jeugdhulde bij gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, de heer Wim Bleijs, zijn voldoening uit over de zoo groote opkomst. Hierna ging hij over tot bespreking van het plaatselijk défilé op Dinsdag 6 Sept. a.s. en gaf een korte uiteenzetting van de organisatie enz. Vanzelfsprekend rekende hij op aller me dewerking, waar het hier een eerbetoon be trof aan het wereldlijk gezag. Na nog enkele vragenstellers naar genoe gen te hebben beantwoord, sloot de voor zitter deze korte, doch belangrijke bespre king met den K.J.M.V.-groet. 2 K.M. wedstrijd zwemmen. Naar wij vernemen, is de inschrijving voor den 2 K.M. zwemwedstrijd in den Vliet,, alhier op Woensdag 31 Augustus a.s., georganiseerd door Z.I.O.S. uit Den Haag, wegens de groote deelname gesloten. Er zijn ruim 100 inschrijvingen ingekomen, welke in 4 groe pen zullen starten, n.l. groep dames bene den 30 jaar en boven 30 jaar en groep hee- ren beneden 30 jaar en boven de 30 jaar. NOOTDORP Zuster Gerardis. De eerw. Zuster Gerardis, hoofd der Meisjes- en Jongensschool, die sedert 15 jaren alhier werkzaam was, is overge plaatst naar Leiden. Iedereen vindt het jammer, dat Zuster Gerardis vertrekken gaat. Maar al gaat Zuster ook heen, aller dank baarheid blijft. De dankbaarheid van groo- ten en kleinen, van personeel en buiten staanders; ja van heel de parochie en-dorp. De dankbaarheid voor alles, wat Zuster in 't afgeloopen tijdvak voor ons allen ge daan heeft. NOORDWIJKERHOUT Mond- en Klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer breidt zich al snel uit. Naar ver schillende veehouders ons verklaarden is de ziekte veel ernstiger dan vorig jaar. Het ziet er zoodoende slecht uit voor' de vee houderij. Verlof burgemeester. De burgemees ter is tot 6 September a.s. met verlof buiten de gemeente. Concert. Bij gunstig weer hedenavond om 8 uur concert op de gemeentelijke mu ziektent door de harmonie „St. Jeanne d'Arc", ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op morgen. ZILK Mond- en Klauwzeer. De gevreesde veeziekte mond- en klauw zeer is ook alhier geconstateerd en wel bij het vee van den landbouwer Dobbe. Fiets gestolen. Ten nadeele van den heer R. is bij de kerk door een onbekenden dader een rijwiel gestolen. Aangifte is hiervan gedaah bij de politie. Voetbal. Door DEK met niet minder dan 30 te verslaan, heeft Van Nispen heel duidelijk bewezen nog niet veel van haar krachten te zijn ingeboet, zij het dan ook, dat eenige plaatsen door jongere spe lers werden bezet, maar nog geenszins een verzwakking behoeven te beteekenen, ze ker niet wanneer die spelers wat aan elkaar gewend zijn. Voor rust wist geen der beide partijen te doelpunten, zij het dan ook dat DEK een hevigen druk uitoefende op de Van Nispen veste, maar een prima verde diging aantrof, die alles retour zond. Eerst na rust maakte V.N. zich los van het door DEK uitgeoefende overwicht en trokken de rood-zwarten herhaaldelijk ten aanval. Er zit meer gang in de V.N.-aanval- len dan verleden week, hetgeen wel zijn oorzaak vindt in het feit, dat niet minder dan drie der vier van Marissen in de voor hoede spelen. DEK beging de fout Theo speciaal te bewaken en werd dit haar nood lottig, daar van Berkel hier een dankbaar gebruik van maakt en de score opent (10). Van Nispen speelt dan voor wat het waard is en trekt regelmatig ten aan val. Uit een der N.V.-aanvallen weet L. van Maris de stand op 20 te brengen. DEK gooit er een schepje op en is in deze pe riode de wedstrijd het aanzien ten volle waard. Toch i£ het V.N. dat de voorsprong vergroot (30) en dezen stand weet te handhaven tot het einde. Door deze over winning en het gelijke spel van Zondag j.l. is V.N. nog ongeslagen in het door Voge lenzang uitgeschreven tournee. Ons derde elftal speelde op het Bavo- terrein te Noordwijkerhout tegen een pa tiënten-elftal en wist met 54 te winnen. OEGSTGEEST Gevestigd: H. C. van Vliet, verkoop ster, Juffermansstraat 2 inw., van Leiden M. Belgraver, W. o'e Zwijgerlaan 41 inw., van den Haag E. M. J. van Eijken, h. i. d. h., L. v. Oud-Poelgeest, 18, van Leiden H. van der Sleet, db Koninginnelaan 8, van Warmond F. Pn. Koppen geb. Dezentje en gez. L. v. Oud-Poelgeest 8, van Leiden A. Poortman, verplr., Warmonderweg 80 van Leiden C. van Kapel, db., A. v. Burenalan 7, van Leiden C. M. A. Wamsteker, db.;, Koninginnelaan 15, van Leiden A. Sieders, verpl., Endegeest, van Leiden A. Abspoel, db., Endegeest, van den Haag P. den Besten en gez., bouwk. tek., Juffermansstraat 50, van Groningen A. van Rij, leera?r ambtchsschool, Nas- saulaan 17, van Rotterdam C. Taffijn en gez., koopm. in groenten, H. Morschweg 38, van Leiden M. H. Smit, db., War monderweg 28, van Leiden H. Broekema, arts, Emmalaan 52, ^an Leiden J. van Egmond, landb., Zandlaan 15, van Rijns burg H. Soenm-»ker, v. Assendelftstr. 47, van den Haag C. Potharst, gezagv, K.P.M., WilhelminapJein 33, van Soerabaja N.l. Djajatoen Daboe, Wilhelminapark 8, van Soerabaja W. A. Weenink, bakker, Deutzstraat 8, van Scherpenzeel A. W. van den Worm, 1.1. stuurman, Pr. Hendrikl. 19, van Amsterdam Vertrokken: L. J. R. Heirman naar Hillegom, Hoofdstraat 133 H. J. M. Hen driks, db,, naar Woerden, Linschoterweg 14 J. W. Kuijpers, 11. verpl., naar Leiden, Lombokstraat 43 J A. Vink en vr., nota ris, naar IJsselmonde D. Vérzaal, sla- gerskn., naar Koudekerk a/d Rijn R. de Zeeuw, predikant, inw., naar Twisk, D,G. Pastorie W. J Balelaan geb. v. Tol, naar Leiden, 3 Octobers a. 61 A. W. van Oort, db. naar Leiden, R. Visscerstraat 38a H. Grdelman, accountant, naar Doetinohem, Lijsterbeslaan 38 Ch. Galjaard geb. Vol- ktring naar Leiden, Rijnsburgerweg 119 J. S. van der Horst, naar Leiden, Roodborst- straat 28 E. Filippo naar Warmond, Dorpsstraat B 189 - P. van Stein db. naar Lisse, Heerenweg 367 A. W van den Berg, naar Katwijx, Noord wij ker weg 19. Geboren: Leentje, d. v. R. de Boer en A. Wijma, Haagscnestraatweg 8. Overleden: P. de Hertog. 64 jr N. van Egmond geb Verboon, 78 jr. Ondertrouwd J. J. van der Vliet en E. M. M. Heisterborg L. Brinkman en J Reeuwijk G. van Delft en G. de Best. Verhuizingen binnen de ge meente: W. Kraan 1.1. verpleegster, van H Morschweg 79 mw. naar Endegeest W C. Versteegh db. van W. de Zwijgerlaan £5 naar Endegeesterstraatweg 16. SASSENHEIM Met de Gezellen op reis. Het wordt zoo zoetjes aan een gewoonte, dat de St.- Josephsgezellen ieder jaar een uitstapje maken. Zondagmorgen om 9 uur vertrok ken twee autobussen met pl.m. 50 gezel len en een aantal dames, vanaf het K.S.A.- gebouw. Er werd gereden over Bloemen- daal, Haarlem naar IJmuiden, waar een motorboot lag te wachten om allen een mooie tocht naar de sluizen te bezorgen. Alles werd haarfijn door de „kap" van on ze boot uitgelegd. De boot ging zoo ver de zee in dat „men" heel in de verte de Big- Ben-klokken van Londen zag!! Na deze interessante, goed geslaagde zeereis (want niemand viel over boord), ging het wederom per bus naar Velsen, waar de meegenomen proviand gedeeltelijk verdween. Het plan was om door te tuffen naar Groot Mokum, doch helaas kregen wij in Haarlem panne. Na een poosje opont houd kon den wij weder verder, doch nu lieten wij Mokum stiekum liggen en reden full-speed naar oud-Valken veen. Het was hier geweldig druk. Allen vermaakten zich op een uitstekende manier. Veel is er ge lachen! Na aldaar het avondmaal genut tigd te hebben vertrokken we naar huis. Na onderweg nog even naar Schiphol bij avond gekeken te hebben kwamen allen dankbaar over het welslagen van de tocht, te elf uur in Sassenheim aan. Opgepast! Ten nadeele van mej. Z. ii Zaterdag in de Burgstraat een rijwiel gestolen. Dit is reeds de tweede maal in veertien dagen tijds. Men zij dus gewaar schuwd. VOORSCHOTEN Jeugdhulde. Tot afgevaardigden op 6 September a.s. naar Amsterdam voor de Jeugdhulde bij het veertig-jarig regeerings- jubileum van H. M. Koningin Wilhelmina zijn benoemd, door de R.K. Jeugdvereeni- ALPHEN AAN DEN RIJN VOLKSBOND. Hoe het 20-jarig bestaan zal worden herdacht. Gisteravond hielde de afdeeling Alphen aan den Rijn van den Ned. R.K. Volksbond in de bovenzaal van de oude school een matig bezochte vergadering, welke mede werd bijgewoond door den geestelijk ad viseur Kapelaan C. M. Klaver. De verga dering stond onder leiding van den heer A. F. Ruijssenaars, die na opening met gebed het gebruikelijk welkom toeriep aan alle aanwezigen. Vervolgens werden de notulen van den heer P. J. Schipper, bij absentie van dezen, voorgelezen door den tweeden secretaris, den heer H. van Egmond, en onder dankzeg ging goedgekeurd. Na behandeling van eenige ingekomen stukken, werd van gedachten gewisseld, over de vraag of de Volksbond met al zijn onderafdeelingen zal mede-defileeren in den toest op 6 Sept. a.s. ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin alhier te houden. Hiertoe werd na eenige besprekingen besloten en ook om in den optocht de vaandels mee te dragen van den Volksbond en alle onderafdeelin gen, voor zoover deze afdeelingen eventueel door werkzaamheden niet verhinderd zul len zijn mee te gaan. Wegens bedanken van den heer P. J. v. d. Aar werd in de vacature voorzien door de benoeming van den heer P. L. Wols. Medegedeeld werd door den voorzitter, dat de afdeeling in de maand November haar 20-jarig bestaan hoopt te herdenken. Te dier gelegenheid zal in de Parochiekerk een triduum worden gehouden en wel op de dagen 3 en 4 November door den weleerw. heer dr. Olierook,- Bondsadviseur. Dit tri duum zal toegankelijk zijn voor alle pa rochianen. Vervolgens zal op Zondag 6 No vember een H. Mis worden opgedragen met Algemeene H. Communie der leden voor de levende en overleden leden van de af deeling, terwijl op Maandag 7 November een feestavond zal worden belegd in de Sint-Josephszaal, welke in de eerste plaats zal toegankelijk zijn voor de leden en hun echtgenooten; voor zoover nog gelegenheid over zal zijn, zal ook niet-leden toegang tot de zaal worden verleend. Onmiddellijk hieraan aansluitende, zal in de tweede heift van November een grootsch propaganda- tijdperk voor den bond en zijn afdeelingen hier ter plaabse worden ingeluid met een bijeenkomst, eveneens in de groote zaal van de Sint Josephvereeniging, waarvoor als spreker is uitgenoodigd de Bondsvoorzitter, de heer De Bruyn. Of deze uitnoodiging aanvaard wordt, is heden nog niet bekend, doch het. bestuur schijnt goede reden te hebben op aanneming" te kunnen rékénen. Wel is het reeds zeker, dat op Vrijdag 9 December zal komen spreken voor den Volksbond de allen welbekende spreker, de zeereerw. heer Henri de Greeve. Deze pro paganda zal hoofdzakelijk ten doel hebben om breeder ingang te doen vinden het we derzij dsche verplichte lidmaatschap. Dit vraagstuk zal door de sprekers van ver schillende zijden worden belicht en de noodzakelijkheid daarvan worden aange toond. Hoevele malen beleefden we reeds, dat een rondvraag een vergadering op zich zelf weer werd; gisteravond stonden we be slist voor een verrassing, want.... van de rondvraag werd...,, geen gebruik ge maakt!!.... gingen: mej. T. Lamboo, door de Ned. Herv. Jeugdvereenigingen: mej. M. Nell en door de Gereformeerde Jeugdvereenigingen: de heer P. Cuilenborg. De vacanties verlengd. Op verzoek van den burgemeester alhier zijn de vacanties verlengd tot 12 September a.s. WASSENAAR DE ORANJEFEESTEN. Maandag zijn de feesten op de Prince- haven voortgezet met een Thé Dansant. Tijdens de pauze werd er een concours d'élegance gehouden, bestaande uit het ge leiden van dames en kinderen met honden. De prijswinnaars hiervan waren: le prijs mej. van Noort, met Deensche Dog; 2de pr. Loesje Hettink (vierjarig meisje) met bul dog, terwijl de 3de prijs prijs werd ge wonnen door Roédi von Lindern, die een kleine tackel begeleidde. De muziek werd gegeven onder leiding van Paul Engeln en het was een geslaagde middag. Des avonds tusschen 7.30 en 9 uur waren er kano wedstrijden georganiseerd voor 1 of twee personen, de wedstrijden bestonden uit snelpeddelen en een steektournooi, welk tournooi zeer in den smaak der vele toeschouwers viel en dikwijls de lachlust der aanwezigen opwekte. Des avonds werd het feest in de hall voortgezet met muziek van Paul Engeln. WARMOND Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. J. C. M. van Stijn, is benoemd tot onder wijzeres aan een R.K. Meisjesschool te Am sterdam. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal War- monds Fanfare een marsch-concert geven op de gemééntelijke muziektent. Het pro gramma kiedt elk "wat wils, zoodat wij een ieder aanraden Woensdag 8.30 uur op tijd aanwezig te zijn. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht ƒ1.27 op! Tijdens deze bijeenkomst, waarvoor de belangstelling allengs nog met een flink aantal personen toenam, behandelde de heer Ruijssenaars in het kort de stof, wel ke op de bijeenkomst in de maand Juli in onze nabuurstad Leiden gehouden, werd behandeld. Die bijeenkomst stond in het teeken van het probleem: Arbeid voor ons volk! De strevingen van het R.K. Werk liedenverbond, aldus begon de voorzitter, en van het socialistische N.V.V. verschillen, op het gebied van het oplossen van de wer keloosheid in die mate, dat het Werklieden verbond niet alles wil schuiven op de kaart van openbare werken, De hoofdoorzaken der werkloosheid liggen niet uitsluitend in ons Vaderland en daarom kan men dan ook niet verwachten, dat in Nederland de op lossing wordt gevonden. De werkeloosheid is een gevolg van structuurwijzigingen in West-Europa. Laten wij de vraag stellen, vervolgde spreker, als de Nederlandsche Regeering eens overging tot het op heel groote schaal doen uitvoe ren van openbare werken, zelfs tot een be drag van een milliard, wat dan? Zelfs na dat er twee of drie jaar geen werkeloosheid zou zijn geweest, dan volgt toch na die twee of drie jaren, als al die werken vol tooid zullen zijn, de vraag opnieuw: „Wat dan?" Het R.K. Werkliedenverbond heeft volle vertrouwen in de regeering, vooral in de Katholieke ministers. Er moet hier een woord van afkeuring, aldus spr., worden gesproken tot hen, die meenen te kunnen zeggen, dat deze Regeering nog niets heeft gedaan ter bestrijding van de alom heer- schende werkeloosheid. Wij moeten trach ten in Nederland de werkeloosheid met blij vende en afdoende bestrijding aan te pak ken! Daarop moeten alle maatregelen ge richt zijn! Zulks heeft het R.K. Werklieedn- verbond in Nederland op 13 Mei goed ge documenteerd bepleit bij den Raad van Mi nisters. Spr. gaat dan hierop dieper in en verklaart breedvoerig de gronden waarop het Werkliedenverbond meent de werke loosheid op doeltreffende wijze te kunnen bestrijden. Als eerste punt verklaart spr. hoe het Verbond een voorstander is om de werkgelegenheid in Nederland via de nor male industrie zoo hoog mogelijk op te voe ren en ten tweede wenscht het Werklieden verbond een complex van maatregelen om de zoo hoog mogelijk opgevoerde werkge legenheid zoo eerlijk mogelijk onder de aanwezige arbeidskrachten te verdeelen. Beide punten worden door spr. nog nader gemotiveerd om te besluiten met een be roep op alle aanwezigen en via dezen tot alle leden en ook anderen, om vertrouwen te stellen in het huidige Kabinet. Schept onder ons volk, aldus spr., een geest van offervaardigheid, een sfeer van vertrou wen iii.de Regeering, die hopelijk zal wor den de Regeering, en het Kabinet voor ons volk! Een dankbaar applaus gaf den spreker hjerna de beste waardeering! Deze korte, doch niettemin zeer vrucht bare bijeenkomst van de Volksbonders, werd als gebruikelijk door den voorzitter gesloten met gebed. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van enkele landbouwers is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Geboren: Aloysius Gerard us, z. van M. Hij man en van C. M. Hoogervorst. Overleden: Jan de Jong, oud 2 jaar, overleden te Leiden Jacobus Theodorus Johannes van den Bergh, oud 91 jaar, ge huwd met Maria Zijerveld. Gevestigd: Hendrikus Steenbergen, boerenknecht, Gouwsluischeweg no 38 van Waddinxveen. AARLANDERVEEN Mond- en Klauwzeer. Naar wij vernemen is onder de veesta pel van den heer M. C. Burger, wonende aan den Achter-Middenweg het mond- en klauwzeer uitgebroken Speldjesdag. Zondag a.s. zullen alhier speldjes ten verkoop worden aangeboden voor „Herwonnen Levenskracht". Concert. Woensdagavond 31 Aug. zal door de muziekvereeniging „Excelsior" een concert worden gegeven in de muziektent ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin; aanvang 8.30 uur n.t. BODEGRAVEN Oranjefeesten. De feestweek voor Bo degraven is begonnen. Ofschoon Woensdag en Donderdag de eigenlijke dagen voor ons zijn, is men reeds met het versieren be gonnen. Reeds Maandagmorgen was de Stationstraat versierd, zoodat men terstond de indruk van feest kreeg. Ook zijn in den loop van Maandag reeds verschillende win keliers gaan versieren, terwijl inmiddels de meer grootere winkels van ons dorp tegen het einde der vorige week klaar waren. Ook het programma is inmiddels versche nen en de strooi- en aanplakbiljetten roe pen tot ver in den omtrek de burgers, boe ren en buitenlui op, om in de komende da gen naar Bodegraven te komen. En zij zul len komen, want een optocht zooals men in Bodegraven organiseert, vindt men in den geheelen omtrek niet, behalve dan in Oudewater en Schoonhoven, maar dat is dan ook ver genoeg weg. Het programmaboekje opent met een zeer waardeerend stukje van Burgemeester van Dobben de Bruyn, die de uitstekende samenwerking tusschen de beide plaatse lijke Oranjevereenigingen prijst. Dan schrijft ook het Oranje-comité enkele in leidende woorden, kortom het belooft een week te worden waaraan we nog lang zul len kunnen terug denken. Zwemdemons tratics. Zaterdagmiddag werden in het Zwembad aan de nieuwe Markt de zwemdemonstraties, welke we gens het slechte weer bij de opening in Mei j.l. niet konden doorgaan, gegeven. Omstreeks twee uur werd onder leiding van den badmeester, den heer K. Bröggel, een aanvang gemaakt met springdemonstra- ties door leden van de onlangs opgerichte zwemclub „B.Z.C." Aangezien deze club slechts kort bestaat, werd door de sprin gers prima werk geleverd. Vervolgens werden onderlinge wedstry- den gehouden, met na afloop een polowed strijd door de leden onderling. Deze wed strijd viel bij het talrijke publiek zéér in den smaak, daar de meesten nog nooit iets dergelijks gezien hadden, Hierna gaf de Amsterdammer, de heer Schotens, kampioen schoonspringei? van Nederland, een springdemonstratie, die al het overige ver en ver in de schaduw stel de. Zyn optreden was af en na iederen sprong werd hij dan ook met een daverend applaus beloond. Vooral zijn humoristische sprongen waren kostelijk om te zien. Het bestuur van onze zweminrichting kon dan ook op een volkomen geslaagde middag terugzien. H AZERSWOUDE-RIJN DIJK K. R. O.-propaganda-tocht. Zondag middag zyn onder leiding van den K. R. O.-correspondent, den heer J. Th. Helling, een zestigtal personen met autobnussen een bezoek gaan brengen aan de K. R. O.- studio te Hilversum. Kwart over een werd vanaf de Rijndijk gestart en via "Utrecht naar Hilversum ge reden. In het gebouw aangekomen werd het gezelschap door een der chefs harte lijk toegesproken, waarna een gids werd toegewezen voor verdere bezichtiging. Vol bewondering waren de leden van het ge zelschap over het interieur en inrichting van 't zoo mooie, prachtige gebouw en ze ker werden de bezoekers doordrongen van de groote waarde der K. R- O. als modern apostolaat. Dat zoo'n mpoie leerzame tocht zeer bevorderlijk is voor het aankweeken van nieuwe leden behoeft zeker geen be toog. Na de hoofdschotel van het program af gewerkt te hebben, ging men naar het stadhuis, vandaar naar de Prinses Beatrix- tunnel, waarna een bezoek gebracht werd aan den speeltuin Oud-Valkenveen. Van de vele mooie vermakelijkheden werd daar gretig gebruik gemaakt en nadat door al len zeer genoten was, ging men via Am sterdam weer naar huis terug, alwaar men omstreeks elf uur arriveerde. Een woord van lof aan den organisator van deze pro- paganda-tocht is zeker op z'n plaats, wat wel bleek uit de vele stemmen, die opgin gen om het volgend jaar weer zoo'n tocht voor Katholieken te organiseeren. KOUDEKERK Postdienst. In verband met het Jubi leum van H. M. de Koningin, zal het post kantoor alhier op 31 Aug. en 6 Sept. a s. uitsluitend voor den postdienst geopend zijn tot 10 uur v.m. De telegraaf- en tele foondienst zal op 31 Aug. worden uitge voerd als op werkdagen en op 6 Sept. als op Zondag. Gevestigd: Marijtje van Dommelen van Boskoop Martin Duiker van Bos koop Wilhelmina Groen van Oegstgeest Hendrik Corts van Alkemade Ernst H. en Ludovious P. P. van Beers van Amers foort Marijtje de Jeu van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: Cornelia Habermehl naar Heemstede Hendrik Jan Groenen dijk naar den Haag Jacobus E. M. van Beers en gezin naar Heemstede. NIEUWKOOP Mond- en Klauwzeer. In deze gemeente doet zich een eerste geval van mond- en klauwzeer voor onder het vee van J. L. Koole te Noorden. Autobusdienst. De Inspecteur-Generaal van het verkeer heeft aan A. van Rooijen te Woerden de voor een half jaar verleende tijdelijke vergunning voor de uitoefening van een autobusdienst tusschen Woerden en Nieuwkoop over Kamerik en Noorden weder met een half jaar verlengd e'n wel tot en met 28 Februari 1939. ROELOFARENDSVEEN Tentoonstelling Missienaaikrans. -s- Da gen van groote belangstelling zijn alweer in het verleden vastgelegd, veel moeite en inspanning is met succes bekroond en de dames, die alles zoo keurig tot stand brach ten, zijn zeer dankbaar voor de plaatse lijke hulp en medewerking. Onvermoeibaar was Br. Benedictus om verklaringen en toelichting te geven van de merkwaardige voorwerpen uit de mis siegebieden. De belangstellenden toonden telkens hun groote tevredenheid en bewondering voor de vervaardigde paramenten, welke straks naar de Missie zullen worden gezonden. Ook de „dame" genoot geweldige belangstel ling. Haar leeftijd is 46 jaar en 4 maanden en werd precies geraden door mej. Sprint en .mej. H. v. "Rijn. Maandagochtend heeft de verloting plaats gehad en de prijzen zijn aan de winnaars of winnaressen thuis be zorgd. TER AAR Paard op hol geslagen. In het Noord einde te Langeraar sloeg een paard op hol, gespannen voor een disselwagen. De jeug dige voerman Dr. vier van de wagen af en bleef voor op den dissel hangen, waar door hij op g ukige wijze aan een groot gevaar ontsnapte, want het achterste ge deelte van den wagen werd in splinters getrokken, toen het vervoermiddel bekneld raakte tuschen een huis en een lichtpaal. Hier kwam het paard tot stilstand.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7