„BLOEMBOLLENCULTUUR" VÓÓR TEELTBEPERKING BINNENLAND SPORT NED. OOST-INDIE BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 30 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Uitspraak met 162 tegen 35 stemmen ONTVANGST VAN DE INDISCHE ZELF- BESTUURDERS DOOR HET PRINSELIJK PAAR De Indische Zelfbestuurders, t.w. de sul tans van Deli, Langkat, Pontianak en Boe- loegan, die hier vertoeven in verband met het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, hebben hedenochtend met klein gevolg een bezoek gebracht aan Huis ten Bosch, waar hunne hoogheden werden ontvangen door H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Tusschen half elf en kwart voor elf kwa men genoemde Maleische vorsten, gekleed in hun Oostersche gewaden, in hun auto's waarvan de voorste was getooid met de gouden pajong op het voorplein van Huis ten Bosch aan, waar zij werden ver welkomd door mr. J. C. baron Baud en jhr. mr. Dedel. Mede was aanwezig de kapitein Romswinckel, adjudant van H.M. de Ko ningin. Even voor elf uur arriveerden, eveneens per auto, Prinses Juliana en Prins Bern hard, de Prinses gekleed in zeegroene robe met lichtbruinen mantel, de Prins in kapi teins-uniform. De ontvangst van de Maleische vorsten duurde tot tien minuten voor half twaalf. Zoowel bij hun komst als bij het wegrij den werden de vorstelijke personen harte lijk toegejuicht door eenige honderden be langstellenden, die zich langs den weg te genover Huis te Bosch hadden opgesteld. DE GRAANHANDELAREN EN DE MONOPOLIEHEFFINGEN. Audiëntie bij den minister-president. Om half elf heeft hedenochtend dr. H. Colijn op het ministerie van algemeene za ken in audiëntie ontvangen een deputatie van graanhandelaren, bestaande uit de heeren W. C. Bolle, voorzitter van den Ne- derlandschen Bond van Graan- en Zaad importeurs: W. F. Bloemendaal, voorzitter van de Vereeniging „Amsterdamsche Graanbeurs"; A. P. J. van der Pol, en J. Schilthuis, resp. vice-voorzitter en be stuurslid van het comité van graanhande laren; A. L. Schuurman, voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Molenaars- bond; J. P. F. Janssen, voorzitter van den Nederlandschen Bond van Graan- en Meel handelaren; C. K. Galama, penningmeester van den R.K. Molenaarsbond „St. Victor" en J. H. Broedelet, bestuurslid van de ver eeniging van tusschenpersonen bij den han del in granen en aanverwante artikelen, alsmede jhr. mr. D. P. M. Graswinckel, se cretaris van de deputatie. Het doel der afvaardiging was, een uit eenzetting te geven van de bezwaren van den graanhandel tegen de graanpolitiek der regeering, inzonderheid tegen de herhaalde verhooging der monopolieheffingen. Zorgelijke toestand in de Tsjechische kwestie. Regeeringen confereeren. (2de blad). UITVOER VAN AARDAPPELEN EN GROENTEN NAAR BELGIë Na de openingsrede van den voorzitter, kwam gisterenmiddag in de buitengewone vergadering der Algemeene Vereeniging v. Bloembollencultuur te Haarlem, de vraag van het hoofdbestuur aan de orde: „Keurt de algemeene vergadering het standpunt van het hoofdbestuur goed, dat het in het belang van het vak is, dat bedrijfsmaatrege- len voor voor het bloembollenbedrijf af gezien van de vraag, welke die precies zul len zijn noodig zijn. Van de afdeelingen wenschte geen der afgevaardigden iets in het midden te bren gen, de leden maakten echter flink gebruik van hun recht om iets te zeggen. Dr. Dijk vraagt het woord voor een persoonlijk feit Dr. Dijk verklaarde, dat hij het woord vroeg voor een persoonlijk feit. Er is in Sassenheim gezegd, dat ik, aldus spr., mijn teeltbewijzen duur verkocht zou hebben en dat ik daarom gemakkelijk tegen de sanee ring kon zijn. Spr. werd indertijd geschrapt als lid van de Sierteeltcentrale door de Crisissierteeltcentrale. Hij moest dus zijn bedrijf verkoopen. Hij bleef echter zijn prin- cipieele standpunt ten opzichte van het vrije bedrijf handhaven en zal blijven strijden tegen de vernietigingspolitiek. De heer de Zeeuw protesteerde ook tegen een dergelijke uitlating hem in Sassenheim toebedeeld. Hij heeft teeltbewijzen ver kocht, maar hij heeft in 1936 en 1937 meer dan het dubbele gekocht. Daarover heeft men echter gezwegen. Spr. bleef de saneering onjuist achten omdat de kleine kweeker er door gedupeerd wordt, en de buitenlanasche cultures kans krijgen om steeds maar uit te breiden. Het hoofdbestuur durft het rapport inzake de beteekenis der bloembollencultuur in En geland niet te publiceeren! Spr. meende in dit ernstige uur te moeten waarschuwen te gen het dreigend verlies van het bloembol lenmonopolie voor Nederland, waarvoor onze voorvaderen zoc gevochten hebben. De heer Murk protesteerde tegen de me thode van het hoofdbestuur om in den druk- sten tijd te vergaderen. Dat is onverant woordelijk! De afdeelingsvergaderingen zijn zeer matig bezocht door de drukte in het bedrijf en daarom wordt een scheef beeld van de voor- en tegenstanders der sanee ring verkregen. Ook spr. besprak de uitbrei ding der teelt in Engeland. De heer Varekamp bracht hulde aan het hoofdbestuur voor zijn positieve verklarin gen. De houding die de vereeniging de laat ste jaren heeft moeten innemen, noemde spr. allerbedroevendst. Spr. verklaarde zeer verheugd te zijn, met de uitslag van de stemming, die straks gehouden wordt (hila riteit). Zouden de bedrijfsmaatregelen niet blijven, dan zou het vak zijn eigen graf graven. De exportcijfers der andere agrari sche bedrijven zyn veel meer gedaald en dat zou zonder saneering ook voor de bloem bollen het geval geweest zijn. Spr. hekelde de methodes en pamfletten van de -nti-sanëérders, die demagogisch zouden zijn. Mocht de korting dezen winter te groot worden, dan zou spr. het hoofd bestuur willen verzoeken, steun aan de re geering te vragen. De heer Bakker stelde vast, dat de sa neerders naar vaische profeten geluisterd hebben en het vak onzer vaderen verraden hebben. Zij hebben velen tot leugenaars en wetsontduikers gemaakt. Blijf uw zelfver nietiging niet steunen, riep spr. uit, tracht cnrecht en wanorde uit het vak te weren. De heer v. Reisen achtte het onjuist, dat de teeltvergunningen van dr. Dijk inge trokken zouden zijn omdat hij anti-saneer der is Iets dergelijks mag de vereeniging niet zonder meer voorbij laten gaan. De heer Staats vroeg waarom het hoofd bestuur toch zoo geheimzinnig is met het Engelsche rapport. Een kleine kweeker zou de maatregelen dusdanig willen hebben, dat ook zijn cate gorie er iets aan heeft. De heer Lefeber merkte op, dat men het in 't vak meer met distels dan met bloemen gaat zeggen. Het hardst piepende wiel wordt het eerst gesmeerd, maar spr. hoopte toch, dat het vandaag, doordat het „blijvend piepend" is, in een hoek zal worden gezet. Wé kunnen bedrijfsmaatregelen momen teel nie' missen, zelfs de anti-saneerders zijn het daarmee .ens. De heer Murk: Neen, waarachtig niet. De heer Lefeber: Ze willen die maatrege len echter anders hebben. De anti-saneer ders in het hoofdbestuur hebben gefaald, toen zij in den Haag hun standpunt konden verdedigen. Zij riepen: „weg met de sanee ring", maar zetten er niets ter oplossing te genover. Een vrije, onafhankelijke export van onze bloembollen, is aller wensch, maar zoolang de oplossing niet komt, moet de sa neering gedwongen door de omstandig heid blijven. De vereeniging zal nu weer baas zijn in eigen huis, zij moge dit in de toekomst blij ven. De voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers. De teeltvergunning is niet van dr. Dijk afgenomen, omdat hij anti saneerder was. Dat dit argument er bijge haald is, kan spr. ook niet waardeeren. De commissie voor de Engelsche cultuur heeft haar indrukken in 2 dagen opgedaan, daar van moet een publicatie met verschillende andere factoren en feiten aangevuld wor den.. De opkomst op de afdeelingsvergaderin gen was veel minder dan bij vorige gelegen heden. Eischen de omstandigheden zulks, dan zou spr. het juist achten, dat de regeering financieelen steun zou geven. Het ligt in de bedoeling, dat, buiten de saneering om, de vrije cultures zullen bijdragen in de on persoonlijke reclame en het wetenschappe lijk onderzoek. Bij de replieken zeide de heer Murk, dat het hem bekend is, dat men in Engeland onder steun van eigen landslieden be scherming vraagt voor de bloembollencul tuur. Al worden de grenzen dan maar voor een derde gesloten, dan is de ramp voor Nederland niet te overzien. Dat doen onze landverraders, die voor de saneering zijn (rumoer). Spr. zou naast den voorzitter een direc teur willen hebben, opdat de voorzitter vrijer kan staan. De heer Varekamp antwoordde, dat de Engelsche cultuur als „boeman" moet die nen, maar dat hij menschen heeft gespro ken, die goedkooper in Holland konden koo- pen, omdat het arbeidsloon in Engeland niet opgebracht kon worden. De veranderingen Th het economische getij zijn oorzaak van alle ellende en die zijn niet nationaal op te lossen. De voorzitter voegde er bij, dat juist de dumpingprijzen bescherming der buiten- landsche cultures noodzaken en dat daar om maatregelen noodig zijn. De vraag van het hoofdbestuur kwam daarna in stemming en werd bevestigend beantwoord met 162 tegen 35 stemmen en 1 blanco. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. MOTORSPORT LEIDSCHE H.D.-CLUB Het toerprogramma voor de maand September is als volgt vastgesteld: 3 September deelname aan de Nationale Plaquette Sterrit Leiden, na afloop van het openluchtspel gezamelijk vertrek naar Scheveningen ter bijwoning van de vloot- reveu; 4 September Terreinkampioenschap pen K.N.M.V. Austerlitz: 11 September 2e Kaartleesrit L.H.D.C.; 18 September Mui den; 25 September Lustrum-rit met onbe kende bestemming. De Uiver (Leiden). Wedvlucht van Breda Zondag 28 Aug. Los gelaten 9.00 uur. Ie aankomende duif 9.48.18 laatste aankomende duif 10.01.33 uur K. Stikkelorum 1, 5. 11, 30; N. de Meij 2, 16, 22; H. Selier 3, 13; Th. v. Alphen 4, 6, 24, 27; J. v. d. Steen -7, 17, 18; J. v. Leeu wen 8, 34; A. Fasel 9; W. Habraken 10 ;A. Hazenvoet 12, 14, 15; M Pet 19; A. Lancel 20, 33; H. v. d. Zon 21; H. Sterk 23; W. Pardon 25; H. v. Alphen 26; G. de Graaff 28; F. Wassenburg 27; N. Pardon 31; J. J. Philippo 32; J. Oppelaar 35. „De Zwaluw" (Voorschoten) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Sterpenich.Afstand 295.03 K.M. In concours 43 duiven. In vrijheid gesteld om 7 uur met Zuid-Westen wind, bereikte de eerste vogel het hok om 11 uur 15 min. 17 sec. en had met een gemiddelde snelheid van 1155.7 Meter per minuut gevlogen. De laatste prijswinner werd om 11 uur 31 min. 52 so«. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: J. Verhoeven 1, 4, 9; H. H. J. v. Klaveren 2, 7; G. A. v. Adrichem 3, 6; v. Pierlot 5; B. Ver- steegen 8. De kampioenschappen jonge duiven wer den behaald door: J. Verhoeven le met 199 punten; H. H. J. v. Klaveren 2e met 170 punten; G. A. v. Adrichem 3e met 162 punten. Wedvlucht met oude en jonge duiven van af St. Kath. Wavre. Afstand 117.24 K.M. In concours 44 duiven, die om 9 uur 50 min. met Zuid-Westenwind in vrijheid werden gesteld. De eerste prijswinnaar werd om 11 uur 25 min. 32 sec. geconstateerd en be reikte een, gemiddelde snelheid van 1227.3 Meter per minuut. De laatste prijswinnaar werd geklokt om 11 uur 37 min. 53 sec. De prijzen werden als volgt behaald: G. A. v. Adrichem 1, 2, 5, 9; J. Caspers, Stomp- wyk 3, 4, 7; v. Pierlot 6; J. Verhoeven. Wassenaarsche Postduivenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postdui venclub een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Breda, afstand 67 K.M. Al daar werden de duiven in vrijheid gesteld te 8 uur 30 min. met kalme Zuiden wind en heldere lucht. De eerste duif werd ge constateerd te 9 uur 26 min. 40 sec. en had het traject gevolgen met een gemiddelde snelheid van 1179 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd gecon stateerd te 9 uur 29 min. 50 sec. en had ge vlogen met een gemiddelde van 1105,1 Me ter per minuut. De uitslag was: 1, 2, 3, 4, 7. 14, 16, 17 en 21 J. H. M. Brouwer. 5 en 6 J. J. Pennaarts. 8. 10 en 11 L. H. de Kleine. 9, 12, 18, 19, 22, 23. 24 en 27 W. C. van Beekum. 13, 15, 20, 25 en 26 P. Bouwmans. MOORD IN GODSDIENSTWAANZIN Tevoren had krankzinnige bezoek aan regent gebracht. De correspondent van de „Loc." te Kediri schrijft: Op zekeren dag kwam een persoon, die niets anders deed dan prevelen, zich bij de Kaboepaten van Blitar aanmelden. In zijn hand droeg hij een blank wapen, een Golok, en onder zijn arm een boek met een wit overtrek, dat later bleek een Koran te zijn. Gevraagd wat hij verlangde, gaf hij te kennen, den regent persoonlijk te wilen spreken. De regent gaf aan zijn verzoek gevolg en stond hem te woord. Hij begon den regent in het laag-Javaansch toe te spreken, doch toen hij er op gewezen werd, dat zulks niet passend was, ging hij in het hoog-Javaansch over. Hij zeide dan, dat hij van den regent verlangde, dat deze van zijn wedono's en assistent-wedono's moet eischen, dat zij beter hun godsdienst plichten zouden vervullen, geregeld de Koran lezen, de gebruikelijke gebeden op zeggen en zoo meer. Gevraagd of hij uitsluitend gekomen was om dezen wenk te geven, antwoordde hij bevestigend. Desgevraagd vertelde hij dat hij Alkoerdi heette en in de Desa Toedjoeng woonde, onderdistrict Oedanawoe. Nadat hij ont wapend was, kreeg men hem met een zoet lijntje weg en werd hij door eenige op passers naar zijn huis geleid. Een week later stond heel Oedanawoe op stelten, want Alkoerdi, die lijdende was aan vlagen van waanzin, had dien middag zijn vriend Soekardako, onderwijzer aan een katholieke Desaschool in de Desa Kebo- nagoeng, Oedanawoe, vermoord. Met een Golok had Alkoerdi hem een der halsslagaders doorgeslagen, zoodat de aan gevallene bijna op slag overleed. De oorzaak nu was, dat Alkoerdi zich tot taak had gesteld, als fanatiek Islamiet, den katholieken onderwijzer weer tot den Mo- hammedaanschen godsdienst terug te bren gen. Herhaaldelijk bracht hij daarom be zoeken aan Soekardako, doch deze was er niet toe te bewegen. Voortdurend kwam Alkoerdi op deze kwestie terug en bleef zoo nu en dan bij den onderwijzer eten. Ten slotte heeft hij, zijn herhaalde pogingen vruchteloos ziende, den onderwijzer, in een vlaag van waanzin, afgemaekt. Na zijn inhechtenisneming verklaarde hij bij het voorloopig onderzoek, dat de onder wijzer hem bij den laatsten maaltijd, var- kensvleesch te eten zou hebben gegeven, hetgeen bij onderzoek fantasie van Alkoer di bleek te zijn. Zijn eigenaardig optreden bij den regent en zijn mislukte pogingen om zijn katho lieken vriend weder tot den Islam terug te brengen, wijzen wel in de richting van godsdienstwaanzin. Hij is dan ook in een doorgangshuis voor krankzinnigen in observatie genomen. DE VERJAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN Ter gelegenheid van den vtrjaardag van H.M. de Koningin liggen morgen 31 Aug. van 95 uur ten paleize felicitatie-registers ter inteekening. DE FEESTEN IN DE RESIDENTIE. Morgen, Woensdag, is er in Den Haag om 11 uur parade op het Malieveld. 's Middags is er een optocht en jeugd- groet aan H. M. de Koningin. DE WINKELWEEK NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Een radiorede van minister Steenberghe. De minister van oeconomische zaken, mr. L. P. M. Steenberghe, heeft gisteravond een radiorede gehouden over de winkel week van de Vereeniging Nederlandsche Fabrikaat. Hieraan is het volgende ontleend: Morgen zal de Nederlandsch-fabrikaat- winkelweek haar aanvang nemen. Het bij zondere van deze winkelweek is in de eer ste plaats, dat zij een nationaal karakter draagt. Niét minder dan 10.000 winkelza ken, verspreid over 190 gemeenten, zullen aan deze winkelweek haar actieve mede werking verleenen. De tweede bijzonderheid van deze win kelweek is, dat zij een bepaalden inzet heèft, n.L het Nederlandsch fabrikaat, ën daarmee dus een bepaald doel beoogt: steunverleening aan de Nederlandsche in dustrie. Nog nimmer tevoren heeft de Ne derlandsche detailhandel op zoo indrukwek kende wijze de Nederlandsche industrie zijn solidariteit betoond. Dit feit alleen al stempelt deze demonstratie tot een bijzon dere gebeurtenis. Het derde punt, waarop de aandacht moet worden gevestigd, is de omstandig heid, dat de winkelweek plaats vindt bin nen de omlijsting van de feesten ter gele genheid van het 40-jarig regeerings jubi leum van de Koningin. Dit zal aan de Ne derlandsch fabrikaat-demonstratie een glans verleenen, welke haar de belangstel ling van het Nederlandsche publiek ver zekert. De minister achtte de inschakeling van. deze actie in de nationale jubileumfeesten een bijzonder gelukkigen greep. Hoe belangrijk een dergelijke actie juist thans is, behoeft spr. nauwelijks te zeggen. De bestrijding van het werkloosheidseuvel heeft nog niets van haar urgentie verloren. Talrijk zijn de middelen die daartoe wor den aangewend. Het Nederlandsche volk alleen kan de industrie in staat stellen de zen weg ook inderdaad te betreden. In het bijzonder heeft de activiteit van de ver eeniging Nederlandsch Fabrikaat goede re sultaten afgeworpen. Tusschen het kwee ken van een gunstige stemming en het mo- biliseeren van het publiek voor den aan koop van Nederlandsche producten liggen echter nog de noodige obstakels. Krachts inspanning van veel kanten is noodig om deze obstakels te overwinnen. De winkelier, die zich de beteekenis van de Nederlandsche fabriekaatgedachte be wust is, kan er veel toe bijdragen om zoo wel zijn leveranciers als zijn afnemers in de goede richting te leiden. Tenslote noemde spr. het publiek. Van diens houding zal het resultaat voor de Nederlandsche industrie uiteindelijk af hangen. Op allen wilde spr. een beroep doen. Vier het nationale feest daarom ook door het koopen van nationale producten. Daarmee verricht gij uw nationale daad, zoo besloot spr. AMBTSGEBIED INSPECTEUR VOLKS GEZONDHEID VOOR DE WONINGWET Met ingang van 15 September a.s. zal het ambtsgebied van den Inspecteur voor de Volkshuisvesting, den heer Kiers te Lei den, da't tot dusver geheel Zuid-Holland omvatte, worden verkleind met het Noor delijk deel van die provincie tot en met de gemeenten Katwijk, Valkenburg, Oegst- geest, Leiderdorp, Hazerswoude, Waddinx- veen, Gouda, Reeuwijk, Heken dorp en Oude water. Voor dat gedeelte van deze pro vincie zal met ingang van bovengenoemden datum als inspecteur voor de Volkshuisves ting optreden dr. ir. Bakker Schut, met Haarlem als standplaats. Slechts een grenskantoor opengesteld Onder dagteekening van 22 Juni j.l. vaar digde de Belgische regeering een Kon. Be sluit uit, waarbij onder het motief van een betere controle het aantal douane kantoren waarlangs uitvoer van aardappe len en groenten uit Nederland naar België kon plaats hebben, zeer werd beperkt. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen bleef o.m. alleen het kantoor aan de Paal, aan de uiterste Oost grens daarvoor opengesteld. Dit beteeken- de een groot ongerief voor de in West Zeeuwsch-Vlaanderen gevestigde expor teurs, nog te meer toen dezer dagen bleek, dat die maatregel ook toepasselijk werd verklaard op voor doorvoer naar Frankrijk bestemde producten. Dit beteekent voor velen het maken van een omweg van pl.m. 125 K.M., aangezien veel producten met motorwagens worden vervoerd, en alzoo een stijging der vervoerkosten met een niet onbelangrijk bedrag. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlanderen, die terstond na het bekend worden van den maatregel de tusschenkomst der regeering inriep, om te verkrijgen, dat ook het grenskantoor te Stroobrugge, nabij Aardenburg, ten be hoeve van de exporteurs uit het Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen voor den uitvoer zou worden aangewezen, ontving thans bericht van den minister van Econo mische Zaken, dat de daarover met België gevoerde onderhandelingen tot resultaat hebben gehad dat de Belgische regeering zich heeft verbonden het grenskantoor Stroobrugge ook voor den meergemelden uit- (en door-) voer aan te wijzen. Aange nomen kan worden dat binnen enkele dagen het kantoor te Stroobrugge voor den invoer van Nederlandsche aardappelen en groen ten geopend zal worden. De onderhandelingen over het openstel len van meer douanestations zullen worden voortgezet. DE MELKPRIJS. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, worden door de algemeene ver eeniging voor melkvoorziening (A.V.M.) en de consumptie melk centrale (C.M.C.), de instanties welke thans de consumptie- melk-regeling in het Westen des lands uit voeren, bij de verantwoordelijke regee- ringsinstanties stappen ondernomen 9m emt ingang van 11 September a.s. te ge raken tot een verhooging van den melkprijs met 1 cent per liter HET ZILVEREN JUBILEUM VAN HET VREDESPALEIS Dr. J. ter Meulen officier in de orde van Oranje-Nassau. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat het Vredespaleis officieel ingebruik werd geno men. Hoewel het bestuur gemeend had, geen officieele hei\| nkmg van dien dag te moe ten doen plaats hebben, is het gisterochtend toch in het paleis in buitengewone verga dering bijeengekomen voor de huldiging van eenige ambtenaren en beambten. Eeni- gen van hen zijn gedurende of nagenoeg 25 jaar, anderen zelfs langer in dienst van de Carnegie-stichting. De voorzitter van de stichting, de minister van staat, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, heeft de jubilarissen op zeer waardeerende wijze toegesproken en roemde de plichts getrouwheid waarmede zij gedurende zoo vele jaren de stichting hebben gediend. Jhr. van Karnebeek deelde mede, dat het H.M. de Koningin had behaagd dr. J. ter Meulen, directeur van de bibliotheek, te benoemen tot officier in de orde van Oranje Nassau en voorts de.heeren L. H. Intres, bureau-chef en J. Scherpenhuijzen, tech- nisch-opzichter, beiden tot ridder in de orde van Orane-Nassau. j Ook de beambten A. J. Knoppert en H. A. van Gulik, portiers, A. H. Luijendijk en J. Lossie, resp. machinist-stoker en stoker, P. van Kleeff en L. N. Bakker, tuinlieden, werden in de huldiging betrokken. Aan allen werd een geschenk onder couvert aangeboden. Het permanente Hof van In ternationale Justitie en de Academie voor Internationaal Recht deden de jubilarissen in verschillenden vorm van hun waar deering blijken. De afdeelingschefs van de stichting heb ben de jubilarissen eveneens geschenken aangeboden. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Bleeke Bet (Johan Heesters, Sylvain Poons). Het gevecht op de rotswand (Kermit Maynard). Komisch Wild West lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Lido: Het meisje in de taxi (Fred Astaire, Grace Allen). Veertig jaren Ko ningin. Amusements dansfilm Documentair lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd Trianon: Rainbow mi the ri ver (Bobby Breen). Het getrouwde schoolmeisje (Gusti Huber, Theo Lingen) Romantische zangfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd Luxor: Legioen van eer (Marie Bell, Pierre Renoir). Rare gasten in 't ho tel (Alice Brady, Charles Winninger). Dramatisch Komisch Wieren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur, Matinée: Zaterdag, Woensdag jn Donderdag 2 uur. Goedgekeurd v volwassenen Rex: Suikerfreule (Annie van Duin, Louis Borel). De vliegende zot (Joe Brown). Komisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11