Autoweg-Den Haag- Amsterdam een slachtoffer ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 NOORDWIJKERHOUT BLOEMBOLLENCULTUUR In café „De Zwaan" vergaderde de af- deeling Noord wij kerhout van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Met een kort woord opende de voorzitter. De notulen werden aangehouden. Tot, afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke Maandag, a.s. te Haarlem in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond in de Tempe lierstraat gehouden wordt, werden gekozen de heeren L. M. van Noort en E. Oostdam Jac.Zn. Tot plaatsverv. werden benoemd de heeren J. R. Zonneveld en W. Guldemond. Hierna kwam het punt aan de orde dat handelde over de bekende vraag van het hoofdbestuur inzake de bedrijfsmaatregelen welke maatregelen volgens de meening van het hoofdbestuur niet gemist kunnen wor den. De voorz. liet eerst nog eens uitkomen dat ieder wel weet hoe of hij over de sanee ring denkt n.L dat hij van meening is, dat de saneering nooit de welvaart in het bloem bollenvak zal brengen. Spreker wijst er op, dat de vergadering nu expres eens laat is uitgeschreven, omdat vroeger wel eens een verwijt is gemaakt dat Noordwykerhout als een bok op een haverkist de eerste van de afdeelingen was, welke vergaderde. Nu heeft men het katje eens uit den boom kun nen kjjken en gezien hoe de meeste afdee lingen er over denken. Daar niemand het woord verlangde werd hierna direct tot stemming overgegaan. 23 Leden stemden met ja en 6 met neen, zoodat ditmaal slechts 6 leden zich nog steeds als echte anti-saneer ders ontpopten. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zoodat de vergade ring betrekkelijk vlug geindigd was. Straat versiering. In café „De Zwaan" had Vrijdagavond een bijeenkomst plaats van de dorpsbewoners om de versiering van de straten voor het a.s. regeeringsjubileum te bespreken. Voor deze bijeenkomst was yry veel belangstelling en werd geopend door den heer Buschman, voorzitter van den R.K. middenstand, die dank bracht voor de groote belangstelling. Spreker zei- de, dat de straatversiering niet uitgaat van den middenstand, doch dat het de bedoeling is een algemeene deelname van de Noord wij kerhouters te verkrijgen. Hij zeide ver volgens een bespreking te hebben gehad met het bestuur van de oranjevereeniging en het comité bleek veel voor straatversie ring te gevoelen. Toegezegd is, dat er een prijs beschikbaar wordt gesteld voor de mooiste versiering. Verschillende plannen werden besproken en tenslotte werd beslo ten dat voor elke straat iemand wordt aan gewezen om een commissie bij mekaar te krijgen, die voor de versiering zorg zal dragen. Aangewezen werden de volgende heeren: voor de Dorpsstraat: C. Willemse; voor de Havenstraat: P. P. van Denzen; voor de Zeestraat: N. H. de Klerk; voor de Nieuwe Duinstraat: C. Conijn; voor de Schoolstraat: B. Verschoor; voor het Julia- naplein: J. P. v. d. Ploeg; voor de Emma- straat: P. Kerkvliet; voor den Langevelder- weg: C. v. d. Klauw; voor de Kerkstraat: Nic. de Jong; en voor de Havendwarsstraat: B. v. d. Hoorn. De heer Buschman deelde vervolgens nog mede, dat een optocht zal worden ge houden, waaraan met versierde wagens mag worden deelgenomen, dit heeft ook de in stemming van het Oranjecomité. De pas op gerichte vereen iging voor vreemdelingen verkeer zal met een wagen hieraan deelne men. Spreker hoopt, dat velen zullen vol gen. De middenstand had reeds besloten een étalage-week te houden uitsluitend met Ned. fabrikaat, maar hiervan heeft men af gezien, omdat dan de Oranje-commissie niet zou samenwerken. Deze commissie achtte het beter in deze streek niet enkel met Ned. fabrikaat reclame te maken. Hierna ging de vergadering, welke zeer geanimeerd was, uiteen en vingen reeds eenige commissies voor straten aan met voorloopige besprekingen te houden Gevestigd: A. Prins van Leiden W. F. Spoor van Bergen op Zoom J. J. van den Burg van Leiden J. Th. Nelissen van 's Gravenhage S. de Kruijff van Voorst P. J. van den Burg van Lisse P. C. van der Weijden van Amsterdam C. C. van de nburg van Oegstgeest E. Szimics van Budapest C. J. Borstvan der Ploeg en gezin van Voorhout B. Th. Pors van Hil- legom C. J. Duivenvoorden van Lisse E. van der Veek van Haarlem C. M. Smit van Bloemendaal J. van der Linden van Hillegom D. Hoogkamer van Haarlem C. de le Clercq van Haarlemmermeer J. L. van den Akker van Zoeterwoude H. van Oudenhoven van Amsterdam J. H. IJzendoorn van 's Gravenhage W. A. H. Woudenberg van Utrecht A. C. M. van der Spek van 's Gravenhage Th. D. M. P. Roelin—Wiercx, van Breda W. H. Olof- sen en A. C. Olofsen van 's Gravenhage H. J. van den Burg van Oegstgeest J. P. A. van Scaik en C. Th. M. van Schaik en C. A. E. van Schaik en J. H. M. van Schaik en A. J. van Schaik, allen van Apeldoorn H. C. Dam en van Heemstede G. H. Geer- lings van Egmond-Binnen C. M. Noor- dermeerHockx en gezin van Sassenheim J. E. Penzlaff van Doetinchem J. Th. Ruigrok en S. W. Ruigrok van Medemblik W. Biemans van Delft N. A. H. Sluis van Delft N. Rardol van Heemstede E. L. Hulsebosch van Bloemendaal P. Verbeek van Steenbergen H. W. van Eden van Anna Paulowna P. Nagtegaal van Leiden A. Rietvink van Noordwijk. Vertrokken: C. M. van der Holst n. Rotterdam Th. van Haaster naar Voor hout C. H. Eckhardt naar 's Gravenha ge E. van Eeuwen naar Zeist W. M. J. van Kampen naar Lisse P. C. Klinken berg naar Hillegom M. Waasdorp naar Hillegom Th. N. M. Klinkenberg naar Hillegom G. Wigchert naar Ouder Am- stel M. van Dijk naar Ouder Amstel J. E. van den Berg naar Voorhout P. J. van der Ploeg naar Noordwijk C. C. v. d. Burg naar Noordwijk G. J. Sessink Bocxe en gezin naar Haarlemmermeer G. J. Horsthuis naar Ned. Oost Indië N. H. M. Kromhout naar Voorhout J. M. P. Turk naar Voorhout J. Duivenvoorden naar Voorhout Jac. J. Bergman naar Al kemade J. W. Gosselink naar Rheden (Geld.) J. B. M. van Baarle naar Roosen daal J. van der Aart naar Zandvoort P. H. Radings naar Bloemendaal N. Barn- hoorn naar Utrecht J. C. de Vos naar Lis se C. J. Duivenvoorden naar Lisse C. PaardekooperBras en gezin naar Noord wijk P. Nagtegaal naar Leiden M. B. Duijndam naar Rotterdam J. M. van Denzen na.r Sassenheim. NOORDWIJK AAN ZEE Verkoop duingrond. Ingediend is een wetsontwerp houden de goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Noordwijk van duingrond benoorden den vuurtoren te Noordwijk aan Zee (ongeveer 8 H.A. voor ƒ54.680). De gemeente Noordwijk heeft dit per ceel in koop gevraagd, ten einde den grond als bouwterrein te exploiteeren. De ver koop werd geconstateerd zij akte van 30 Mei 1938. NOOTDORP Arbeidsbemiddeling. Op heden staan bij de Arbeidsbemiddeling als werkloos in geschreven 16 personen. De oorzaak van dit voor dezen tijd betrekkelijk gering aan tal werkloozen is gelegen in het feit, dat 19 arbeiders te werk zijn gesteld bij de uitbreiding van de waterleiding in deze ge meente. Mond- en klauwzeer. Heden is ter se cretarie de eerste aangifte gedaan van het heerschen van mond- en klauwzeer bij vee onder deze gemeente. Daar deze zoo ge vreesde besmettelijke ziekte reeds in vele plaatsen der provincie voorkomt, is de ver wachting, dat het mond- en klauwzeer in deze gemeente zich snel zal uitbreiden. De veehouders, onder wier vee deze ziekte waargenomen wordt, zijn verplicht onmid dellijk ter secretarie hiervan melding te maken en dan overeenkomstig de voor schriften te handelen. Huismoeders, denkt eraan de melk extra goed door te komen! Verkooping. Bij de deze week alhier gehouden openbare verkooping van een woning, land en een warenhuis, gelegen aan den Hoogeveenscheweg no. 236, werd eigenaar de heer Paalvast uit Poeldijk voor den prijs van 10.500. RIJNSBURG Bloemenhandel. Na een week van na jaarsweer met veel storm wat aan de kwa liteit der bloemen veel afbreuk deed, gaf de thans verschenen week aanmerkelijk beter weer ook al zou een buitje niet on pas komen. Voor den bloemenhandel liep het niet slecht. Men is in Augustus niet zoo heel veel goeds gewoon. De aanvoer was nog groot, vooral van Gladiolussen. Maar ook waren er volop Zinnia's, Trito- ma's, Helianthus, Chrysanthen, Agepan- thes, Convili's, Montbretia's, Godetia, enz. Gladiolen gingen in de gewone soorten voor 2550 ct., en betere variëteiten brach ten van 0.601.10 pe 100 op. Tritoma's bleven stabiel in prijs en gingen voor 60 80 ct. per 100. Heliarthus kon gemakke lijk van 4570 ct. opbrengen en Zinnia's werden gekocht voor 5080 ct. Godetia noteerde van 2540 ct. en Asters in di verse kleuren van 2030 ct. Met Agepan- thes wil het dit jaar niet vlotten. Vermoe delijk breidt de teelt zich al te veel uit. Er wordt niet meer betaald dan 1.802.20 terwijl andere jaren geregeld van 47 per 100 werd betaald. Anjers gaan voor 3060 ct. en Montbretia's brengen thans maar van 25—30 ct. op. Verwacht wordt dat de volgende week deze Oranjekleurige bloem goed gevraagd zal zijn. Convili's gin gen voor 2540 ct. Chrysanthen brachten van 1015 ct. op en Statice van 24. Flox van f 1.602.20 en Straalasters gin gen voor 2545 ct., Rozen van 1020 ct. per bos. De groote aanvoer van Lelies is voorbij maar de prijs is daardoor wel iets beter geworden. Betaald werd van ƒ4.50 5.60. Met Dahlia's ging het vrij slecht al hoewel de aanvoer niet overmatig groot is; betaald werd van 3565 ct. Ook de Pompon-Dahlia's hebben onvoldoende be langstelling. De noteering hiervoor was van 2035 ct. De oranjekleurige Afrika nen brachten reeds tot 14 ct. per bos op. Deze worden reeds gekocht in het voor uitzicht van goede vraag a.s. Maandag. Hooge prijs! Gisteren werd aan de groentenveiling ,1ste soort bloemkool ver kocht voor ƒ34 per 100, terwijl 2de soort nog 18 opbracht. Zooiets doet weer eens deuken aan den mobilisatietijd! Speldjes. Een speldjesdag, gehouden onder leiding van mevr. Bosschieter, ten bate van 't Roode Kruis bracht ƒ43.22 op. WASSENAAR HET ORANJEFEEST Vrijdagavond zijn de jubileumfeesten ge organiseerd ter herdenking van het 40-ja rig regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin, door een 15-tal samenwerkende ver- eenigingen onder leiding van de Wasse naarsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer, op waardige wijze ingezet. Nadat met medewerking van de muziek- vereeniging „Excelsior" met marschmuziek een korte rondgang door een gedeelte der gemeente was gemaakt, kwam men bijeen bij het eigenlijke feestterrein, waartoe de jachthaven „De Princehaven" in was her schapen. eischt opnieuw Opnieuw heeft de autosnelweg Amster damDen Haag, met zijn bij de viaducten onoverzichtelijke op- en afritten, een slachtoffer geëischt. Een motorrijder, de makelaar P. A. Z. uit Hillegom, botste met zijn voertuig tegen de achterzijde van een trailer en werd daarbij op slag ge dood. De chauffeur van den trailer kwam over den autosnelweg uit de richting van Am sterdam; hij was op weg naar Leiden. Men had den man, die onbekend was met de si tuatie van den weg, het advies gegeven bij den Venneperweg linksaf te slaan en via Leimuiden naar zijn bestemming te rijden. De chauffeur verliet daarom den autosnel weg via den afrit, hield even stil om zich te oriënteeren, en draaide daarna den Ven neperweg op. Juist op dat moment kwam de heer Z. uit de richting Leimuiden. Vol gens verklaringen van zijn duorijder, die bij het ongeval vrijwel ongedeerd bleef, was er voor den motorrijder nog wel ge legenheid geweest den trailer te ontwijken, doch blijkbaar is de heer Z. verrast door de verschijning van den trailer langs het viaduct en verloor hij zijn tegenwoordig heid van geest. Met een hevigen klap sloeg het motorrijwiel tegen de achterzijde van den trailer, met het gemelde noodlot tige gevolg. De politie van Hoofddorp stelde een on derzoek in naar de schuldvraag, waarbij gebleken zou zijn, dat den bestuurder van den trailer geen schuld treft. «Tel." Het op dat terrein aanwezige bootenhuis was herschapen in een feesthall, kwistig versierd met prachitge bloemstukken ën boelmwerk, aangevuld met mooie planten enz., die op royale wijze waren ter beschik king gesteld door de vereenigingen Bloem bollencultuur en het Holland Bloembollen kweekers Genootschapj, terwijl de leden van de tuinbouwvereeniging Wassenaar en Om streken en die van de Bloemistpatroonsver- eeniging de zorg op zich hadden genomen de verstrekte bloemen, waaronder ruim 3000 gladiolen en planten, tot een mooi ge heel te verwerken, waarin zij wonderwel zijn geslaagd, want de feesthall is een waar bloemenfestijn gelijk. Toen de zeer vele aanwezigen, waaronder vele notabelen en genoodigden, waren geze ten, werden zij met een kort woord welkom geheeten door den voorzitter van W. V. V., den heer G. L. Zeedijk, die in het bijzonder welkom heette den loco-burgemeesler den heer D. T. Ruys en mevrouw Ruys, aan wie bloemen werden aangeboden; de leden van het Eere-comité met hunne dames en voorts allen, die hebben willen bijdragen in 't ga rantiefonds. Spreker zeide, dat de W. V. V. die het initiatief tot dit feest heeft genomen n:et de 15 andere samenwerkende vereenigingen, het op hoogen prijs stellen, dat zoovele on zer vooraanstaande ingezetenen bereid wa ren gevonden in het Eere-comité zitting te nemen ter herdenking van dit Koninklijk jubileum en voorts dat onze loco-burge meester daarvan het voorzitterschap op zich heeft willen nemen. Spreker bracht hen daarvoor in het bijzonder dank en ook aan het geheele feestcomité. Spreker memoreerde dat de beide mid- denstandsvereenigingen hadden besloten de reclameweek voor het Nederlandsch fa brikaat gelijktijdig met en in samenwerking met deze vereeniging te houden en ook dii werd zeer op prijs gesteld. Ook de andere in het programma genoemde medewerken de vereenigingen hebben ieder een steentje bijgedragen tot het doen slagen van dit groote feest en een speciaal woord van dank richtte spreker tot de bloemisten-patroons.- vereeniging, de Tuinbouwvereeniging Was senaar en Omstreken en de Bloembollen- vereengiingen, die een eenvoudige booten- loods in zulk een prachtigen feesttuin heb ben omgetooverd. Spreker sprak voorts den wensch uit, dat dit jubileumfeest zoowel hier op de Prince haven als htraks op Duinrell in alle opzich ten zal mogen slagen, dat alle deelnemers daarop met genoegen zullen terugzien en dat daardoor uiteindelijk duidelijk zal mo gen blijken, dat door eendrachtige samen werking van vele vereenigingen ook hier te Wassenaar iets tot stand te brengen is waar een ieder naar toe kan gaan en dat zelfs voor verwende stadsmenschen nog een evenement is. (Applaus). Hierop werd het woord gevoerd door den loco-burgemeester, den heer D. T. Ruys, die o.a. zijn groote voldoening uitsprak dat de behoefte tot uiting van haar dankbaarheid aan ons Vorstenhuis zoo spontaan uit de burgerij zelve is voortgekomen, hetgeen hem als tijdelijk hoofd der gemeente tot groote vreugde stemde. Spreker meende dan ook, dat de Wassenaarsche Vereen, voor Vreem delingenverkeer, welke het initiatief daartoe nam, daarvoor dank te moeten brengen en met haar alle daaraan deelnemende vereeni gingen en hij feliciteert hen met het suc ces, waarvan hij hier getuige is. Spreker uit den wensch, dat de komen de dagen ons Wassenaar zullen plaatsen in de lange rij van gemeenten, die in een drachtig samengaan en op waardige wijze het vele goede willen herdenken, wat Hare Majesteit, onze geërbiedigde Koningin, ge durende 40 jaren lang, ons vaderland heeft geschonken. Op voorstel van den heer Ruys werd besloten het navolgende telegram aan Hare Majesteit te verzenden: „De Wassenaarsche burgerij, bijeen ter gelegenheid van cje feestelijke herdenking van het veer tig-jarig regeeringsjubileum van Uwe Majesteit, getuigt van hare groote dankbaarheid en onwankelbare trouw je gens Uwe Majesteit en Haar Doorluchtig Huis. Namens Wasser.aar's Burgerij. Dan. T. Ruys, loco-burgemeester". Hiermede verklaarde de heer Ruys de herdenkingsfeesten voor geopend. Gelijk hierop werd door Excelsior het Wilhelmus ingezet, dat door alle aanwezigén spontaan werd medsgezongen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den secretaris-penningmeester van het Ne derlandsch Fabrikaat, die er zijn groote voldoening over uitsprak dat men hier in Wassenaar in staat was gebleken in zulk een korte ntijd zoo iets moois en nuttigs tot stand te brengen. Spreker schetste voorts in het kort hoe voor 40 jaren de toe stand was tusschen fabrikant-distribuant en consument zoo geheel verschillend bij nu vergelken. Hij schetste de ontzaggelijke verbetering, zoo dat zelfs nu in deze slech te tijden men het in een 400-tal gemeenten aandurft demonstraties te houden voor het Ned. Fabricaat. Spreker hoopt dat de uit eindelijke resultaten zullen mogen worden behaald. Tenslotte werd het woord gevoerd door den heer W. J. Kop^enol in zijn functie van voorzitter van de gecombineerde midden- standsvereenigingen. Deze zeide, dat de beide middenstandsvereenigingen het op bijzonder hoogen prijs hadden gesteld mede te mogen werken met een étalage-wed strijd, waarbij het Ned. Fabrikaat den bo ventoon voert. Spreker vond het een goe de gedachte bij deze feesten den winkel stand in te schakelen, en alzoo te laten medewerken aan de algemeene feestvreug de. Namens de gecombineerde middenstand sprak hij den wensch uit dat deze jubileum- week een succes zal mogen worden, waarop het zeker recht heert. Hiermede was de inleiding van de feest- week afgeloopen en werd een aanvang ge maakt met het feestprogramma, dat voor dezen avond bestond uit een varieerend cabaretprogram, waaraan medewerkten naast een goed muziekgezelschap John Kloos als conferencier, Riek Bouwens, ca baretière, Barney C. Muley, comedian exen- tric, en het geheel onder leiding van H. Le- berto, die de geheele zaal met zijn geraf fineerde goocheltrucs verstomd deed staan. Eerst te haft twaalf was het officieele pro gramma afgewerkt, dat zeer in den smaak der aanwezigen viel, waarna de muziek onder leiding van Paul Engelin nog gerui- men tijd voor de noodige stemming bleef zorgen. Het geheel is een zeer geslaagden avond geworden. Politieschietvereeniging. Vrijdag wa ren door de Wassenaarsche Politiesport- en Schietvereeniging onderlinge wedstrijden georganiseerd. Bij het sluiten van dit schiet- feest werd een woord gesproken door den voorzitter der vereeniging, den heer A. S. Fogtelo, die in het bijzonder welkom heette den loco-burgemeester, den heer D. T. Ruys, die zich bereid had verklaard de prij zen uit te reiken. Voorts bracht hij dank aan de leden der commissie van organisatie en hun helpers, voor de goede regeling en hij besloot met den wensch te uiten, dat hij hoopte, dat deze schietwedstrijden ook we der zullen hebben bijgedragen tot verstevi ging van den onderlingen band der leden. Hierop ging de loco-burgemeester over tot het uitreiken der prijzen. Revolver om den Weis-wisselbeker: le pr. P. J. van der Krogt met 59 p., 2e F. Hitzert 57 p. en J. Sinks 57 p., en nog 30 andere op volgers. Donateurs le pi. G. L. J. Holle met 47 p.; 2e pr. Ph. van Ommeren met 34 p.; 3e pr. Douairière Baronesse Schimmelpenninck v. d. Ooye 30 p. Met pistool-buks en K.S.O. winnaar van het gouden horloge: F. Hitzert met totaal 146 p., beker Wassenaar Vooruit: ee prijs P. J. van der Krogt met 150 p., D. van Dijk 149 p. en H. v. d. Werf met 144 p. Rozenprijs G. Velthuis, winnaar van den be ker uitgeloofd door G. M. Del Court van Krimpen. STOMPWIJK Naast den weg. Door niet opgehelderde oorzaak reed Donderdagmiddag een trac tor met aanhangwagen, behoorende aan de firma v. Leeuwen uit Leiden, over de betonnen wegrand van de Dr. v. Noort- straat. De wagen, die met een heistelling geladen was, kwam in het weiland van den beer Verhagen terecht en zakte tot de as sen in den grond. Een meidoornhaag werd over een lengte van 10 meter als het ware bij den grond afgemaaid. Het was een heel kar wij eer de auto weer op den weg stond. SASSENHEIM Jubileumfeesten. 1. Tijdens de aubade voor het raadhuis op 6 September a.s. zal de Gemeentevlag door den Burgemeester worden overhandigd aan Robbi van Zon neveld, die met Adri Eist en Nol van Pij pen de Sassenheimsche jeugd zal verte genwoordigen bij de algemeene jeugdhulde te Amsterdam. 2. Zaterdagavond 27 Augustus van 79 uur aanmelding voor deelname aan de di verse spelen in „Het Bruine Paard". 3. Sassenheim zal bij het groote défilé op den Dam door de heeren J. Caspers, K. Dorsman en L. van Klaveren in de groep Bollenstreek vertegenwoordigd worden. Zij zullen gekleed zijn in keurig geel bruin overall met lederen band en oranje stropdas, elk dragend een geschilderde oranje-tulp van ongeveer 2 Meter. Gemeenteraad. De raad is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdagavond half 8 ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen van 27 Juni 1938; Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Vaststelling havengeldverordening. 3. Wijziging beheersverordening. 4. Wijzi ging legesverordening. 5. Nadere voorloo pige vaststelling Rekening over 1936. 6. Voorloopige vaststelling Bedrijfsrekeningen over 1937. 7. Balans en Verlies- en Winst rekening Woningbouwvereeniging „Voor uitgang" over 1937. 8. Vaststelling Honden kohier 1938. 9. Wijziging begrooting 1938. 10. Loonen en werktijden los personeel en werktijden vast personeel. 11. Benoeming chef-fitter Gas- en Waterbedrijf. Zwemmen. Voor het diploma A, af genomen op 24 Aug. voor zwemmers, zijn geslaagd de dames: P. Oede-Kramer, Hil- dijk; J. v. d. Veld, Lisse; M. Dekker, Lisse; M. Henkus, Lisse; C. de Wreede, Lisse; J. Werkhoven, Voorhout; E. v. Leeuwen, Sas senheim; R. Bader, Sassenheim; Fr. Ver- degaal, Sassenheim. Heeren: B. Annaert, Lisse. Voordracht chef-fitter gas- en water bedrijf. Door B. en W. is, ter vervulling van bovengenoemde functie, de volgende voordracht opgemaakt: 1. N. H. Breede- veld, Leiden; 2. F. W. Ouwehand, Maas sluis; 3. J. A. Vlasblom, Baarn. Sikken's lakfabriek. In de loop der maand September zal de bouw van Sik ken's lakfabriek langs de oude Rijksstraat weg, direct over den spoorwegovergang Klinkenberg worden aanbesteed, en men hoopt in September 1939 dit bedrijf, het welk in Groningen is „vastgegroeid" hier in werking te stellen. Het front komt aan den straatweg. Rechts komt het trappenhuis, links daarvan de ontvang- en toonzalen; daarnaast concier- ge-woning en fietsenstalling. Vanuit het trappenhuis komt een lang gebouw naar achteren, waarin de kantoren en laboratoria. Daaraan een 22 M. lang torengebouw, vanwaaruit de door de 3 aan gebouwde fabrieksruimten vervaardigde producten verzonden worden. Men rekent, dat ongeveer 200 man, in clusief kantoor- en laboratoriumpersoneel in deze fabriek te werk gesteld zullen wor den. VOORHOUT Steun aan kleine tuinders. Burge meester en wethouders van Voorhout heb ben besloten in deze gemeente toe te pas sen de door de minister van Sociale en Economische Zaken vastgestelde regeling betreffende steunverleening aan kleine grondgebruikers. Zij, die meen en hiervoor in aanmerking .te komen, moeten daarvan aangifte doen op Dinsdag 30 Augustus a.s. in het stem pellokaal, des namiddags 14.30 uur, al waar een plaatselijke commissie aan de hand van die ministerieele regeling hunne aanvragen zal beoordeelen. Teneinde volledige inlichtingen te kun nen verschaffen, moeten zij hun teeltbewy- zen meenemen, alsmede een staat vermel dende: 1. de neveninkomsten van den grond gebruiker; 2. het aantal minder- en meerderjarige kinderen; 3. de inkomsten van deze gezinsleden. Mond- en Klauwzeer. In de afgeloo pen week werden 7 aangiften gedaan van mond- en klauwzeer. Het is daarom raad zaam in den vervolge de melk voor de con sumptie te koken. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs stonden deze week 24 werkloo zen ingeschreven, waarvan er 22 in de werkverschaffing konden worden geplaatst. Geboren: Cornelia Sofia d. v. A. van Dam en A. P. v. d. Lans. Johanna Petro- nella Theresia d. v. J. J. Bel en J. M. Tet- teroo. Wilhelmina Martina d. v. B. J. v. d. Ploeg en A. M. v. Seggelen. Johannes Antonius Bartholomeus z. v. J. A. Venne en A. E. Hoogkamer. G e h u w d: C. C. de Groot 32 j. wonende te Hillegom en P. C.,Paardekooper 22 j. C. L. v. d. lans 22 j. en M. H. Brama 19 j. ZOETERMEER Uitspraak arbeidsgeschil. Door den rijksarbiter in land- en tuinbouwaangele- genheden, den heer W. Drees te 's Graven hage, is heden uitspraak gedaan in het ar beidsgeschil tusschen de werkgevers in het land- en tuinbouwbedrijf eenerzijds en de werknemers anderzijds. Besprekingen wer den gevoerd met de bij de Hollandsche Maatschappij voor Landbouw aangesloten werkgevers en ongeorganiseerde werkge vers en de drie samenwerkende werkne mersorganisaties. In den uitspraak is vast gelegd, dat gedurende 6 maanden een loonsverhooging van 25 cent per dag zal moeten worden uitbetaald. Weer mond- en klauwzeer. Na het epi demisch optreden van het mond- en klauw zeer in deze gemeente, welke in September van het vorig jaar haar hoogtepunt had be reikt, deden zich geen gevallen dier ziekte meer voor. Door een landbouwer alhier is aangifte gedaan, dat onder zijn vee, loopende in.den Driemanspolder, het mond- en klauwzeer is uitgebroken. De voorgeschreven waar schuwingen zijn geplaatst. WARMOND CoMecte. De in deze gemeente gehou denden collecte ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht de somma van ƒ36.Een woord van dank aan de ijvefige verkoopsters is voorzeker op zijn plaats. Aanrijding. Op de Dorpsstraat alhier heeft een aanrijding plaats gehad tusschen C. v. L., slager en C. S., bakker, beiden al- bier. Eerstgenoemde kwam met zijn trans portfiets tegen de bakfiets van laatstge noemde. De heer S. kwam met de schrik vrij, doch de heer v. L. bekwam inwendige kwetsingen en een beenbreuk, zoodat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige be handeling moest stellen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6