Burgerlijke Stand F AII .1 IS SE M ENTEN Laatste berichten MARKTBERICHTEN MEDEDEEUNG ZOMERZORG Spaanschen Tenor 0S0RI0 •.ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen. Luxor. ii De directie van het Luxor-theater laat ra ieze week aan het hoofdprogramma een ir, zitvoerig bij-programma voorafgaan. Daar- mder bevinden zich uitgebreide journalen t« net veel interessant en aardig nieuws, ir Als eerste hoofdnummer gaat voor de pauze de film „Rare gasten in 't hotel" en jrengt de geschiedenis van een variëté- erertisten-echtpaar, dat op de „onzalige" ge dachte komt een hotel te gaan exploiteeren. JAlice Brady en Charles Winninger spelen e- n deze film de hoofdrollen en laten koste- ïl- ijk spel zien. De laatste doet echter heel e-gekke dingen met de paar losse centen, irelke hij bezit. Hij koopt van alles, be lt, aalt schulden van den vorigen hoteleige- jaar en zit spoedig in 't moeras. Het ge- uk is echter met hem, wanneer hij op for- uinlijke wijze van zijn hotelbezit afkomt rr> daarenboven een engagement voor New rork krijgt. De hoofdfilm na de pauze is een Fran sche Tobisfilm, getiteld: „Legioen van UJEer" een film van het Fransche Vreemde- ingenlegioen, vervaardigd met medewer king van enkele Fransche ministeries. De Pransche film is er over het algemeen een lVan bijzonder type, eenvoudiger en onge- cunstelder als het ware dan de Ameri- caansche, welke veelal doorspekt is van ;rootsche bombarie. In haar eenvoud be zit deze film een bijzondere bekoring, niet in het minst om de wijze, waarop de Fran- k*ehe acteurs, hier Abel Jacquin, Charles »Vanel, Pierre Renoir en Marie Bell het ge- jbeel weten te dragen. I De film opent met een rechtzitting voor ^pen militaire rechtbank in Algiers, waar bij beschuldigde is luit. Vallin, ridder in Iet Legioen van Eer, die er van verdacht Rrordt zichzelf in de hand te hebben ge schoten om zijn verlof te verlengen. Dit is [eèchter niet het geval zooals het verdere nyerloop van de film doet zien. Er is een l.vrouw in het spel, maar op heel wat be- ;t»cheidener wijze dan men zulks gewoonlijk lQpleegt uit te beelden, n Deze film boeit al aanstonds door de ^Uiterst scherpe rechtszitting, daarna door 'de opnamen in het heete Afrika met zijn .«evechten tusschen Arabieren en legio nairs, terwijl ook het verhaal zelf den toe schouwer weet te boeien. Een aantrekke lijk programma voor volwassenen. l" Van de vele Nederlandsche films, welke ein den loop der tijden zijn uitgekomen, •neemt „Suikerfreule", welke deze week in nRex draait, een zeer goede plaats in. Vast '•Btond dat in het algemeen de Nederland sche filmindustrie nog lang geen internatio naal peil had bereikt. Het was alles nog te eng en bekrompen, en te brokkelig, het was en het bleef voorloopig verfilmd tooneel.Het miste het wijde, het grootsche, het verschil !n afstand, welke het recht en het eigendom ?an de film zijn. e De Nederlandsche filmmakers hebben dit gzelf ook ingezien en daarom engageerden ijfcij voor de film „Suikerfreule" een bekend fegisseur Haro van Peski, die moest pro- beeren deze nieuwe Nederlandsche film Uit die enge begrenzing weg te halen. En gelukkig is deze voor het allergrootste deel hierin geslaagd. Waar hij niet slaagde aIigt dit aan den inhoud, die zoo besnoeid _werd, dat er eigenlijk een te klein conflict .overbleef. Maar van Peski heeft van dit kleine, maar kostelijke gegeven werkelijk een film j weten te maken, die boeit en bekoort. i Zij heeft grootsche en monumentale ge deelten die voor buitenlandsche films niet onderdoen en is zeer groot van opzet. I Wat men hier ziet is werkelijk een lust yoor het oog en.er zit geest in. Wat het amusement betreft, staat deze "film ook op hoog peil. Het amusement, dat ^hierin geboden wordt, is geestig en be schaafd, wat vooral ook door zeer goed spel jtot uiting komt. Een openbaring is hier Anny van Duyn, )die prachtig filmspel geeft. Aaf Bauber en 'johan Elsensohn passen natuurlijk in deze »film evenals Hans van Meerten, die even- Sens een goede partij geeft. Verder zijn hier ^ouis de Bree, Wilh. Duymaer van Twist, -lOuis Borel en andere bekenden. De bezoekers van deze waarlijk goede ilm hebben gisteravond genoten en harte- clijk gelachen om de vele geestige situaties lie zonder overdrijving en prachtig werden ".benut. I De film voor de pauze „De vliegende ..pot", behoeft feitelijk geen nadere omschrij- 1 ring, want als wij weten dat hierin de oer- - comiek Joe E. Brown optreedt, bewijst dit VVoldoende, dat er gelachen is om de dolle lingen, welke Joe als vlieger en achtervol ger van parfum-smokkelaars beleeft. Naast een kort bij-filmpje en een goed r burnaal geeft Rex deze week een recht aamusant program Casino J Met groot genoegen hebben wij gister avond in Casino nog eens weer de vertoo- yiing bijgewoond van „Bleeke Bet" en op- liieuw genoten bij T zien van de echte at ukken volksleven in de Amsterdamsche lBordaan, waar men hartelijk om kan lachen tn waarbij men geen woord van 't ge sprokene behoeft t,e verliezen, zooals dit pij buitenlandsche films toch dikwijls het l geval is. Veel is er reeds gesproken, ge- schreven en getreden over de Nederland sche Film, die deze week in Casino draait, hiaar toch behield bet goede erin in sterke ■irnate de overhand. Over den inhoud van de film zullen we niet uitweide^ dien ach- ten we genoeg bekend en evenzeer be- kend is het, dat Aaf Bouber, Fientje de la Mar, Johan Heesters en anderen hun rol len op uitstekende wijze vervullen. Voor de pauze draaide allereerst de film: ..40 Jaren Koningin een pracht stuk werk met zorg samengesteld waar vele histo rische momenten In vastgelegd zijn, ge beurtenissen zooals de opening der Staten Generaal e.d. worden hierin vertoond, het laatste gedeelte van deze film geeft ons de vooruitgang van de laatste veertig jaren te zien op een heel origineele wyze, al by al een schitterend geheel dat men zeker niet verzuimen moet te gaan zien. „Het gevecht op de Rotswand" met Ker- rnit Maynard is weer eens een echte Wild west film van het spannende genre, waar in de Amerikaanscne geheime politie aan een nieuweling opdracht geeft een valsche muntersbende op te sporen. Doordat deze nieuweling Kermit Maynard zich uit geeft voor bont-handelaar, weet hij zich spoedig bij de bende in te dringen, waarby hy verliefd wordt op de dochter van een der bendeleden. Als de bende zich later van den vader van het meisje wil ontdoen door hem te willen worgen, wordt dit door Kermit Maynard verhinderd. Na vele spannende verwikkelingen wordt de bende gevangen genomen, en als allen veilig en wel achter slot en grendel zitten, zorgt de politie commissaris voor het gebruikelijke happy end. Lido. In de komende week leeft Leiden, zooals trouwens heel Nederland, in de roes van de Jubileum-feesten. Het is daarom zeer goed gezien van de directie van het Lido-theater om in deze week in het programma de ju bileum-film van Polygoon op te nemen. „Polygoons Jubileumfilm' behoort zeer zeker tot het beste, wat op dit gebied gele verd werd en reeds de inzet vraagt met een origineele vondst de aandacht, die in het verdere verloop van de film, niet verslapt, omdat men er in slaagde, een aangename en soms verrassende afwisseling te brengen. Door een goede toepassing van de tegen stellingen tusschen oud en nieuw en een gelijkmatig verwerken er van in het ge heel, is er menig treffend moment en de ge schiedenis der laatste veertig jaren werd aldus overzichtelijk in beeld gebracht. Het verleden begint samen met het heden te leven, boeit door de directheid, waarmede het tot den toeschouwer spreekt, dezen het eigen leven doet herleven, dat immers in zoo menig opzicht door de op het doek ge brachte gebeurtenissen beheerscht of be- invloed werd. De actueele beelden wer den gekoppeld aan oude fotos of filmpjes. Het publiek wordt herinnerd aan de groote politieke figuren, die tydens de re- geeringsperiode van H. M. naar voren tra den en Haar beste en trouwste medewer kers waren. Aldus komen o.a. de portret ten van een Schaepman Nolens, Ruijs de Beerenbroek etc. op het witte doek. Wat in dit jubileum-journaal vooral op valt, is de rustig uitgesproken en taalkun dig goed. verzorgde toelichting van Kom mer Kleyn. Ook de begeleidènde muziek van Max Tak verhoogt het aangenaam aandoende karakter van het geheel, terwijl het slot met het statig Wilhelmus niet zal nalaten, op eenieder indruk te maken. Polygoon is met dit stuk werk uitste kend voor den dag gekomen. Het is een pakkend verhaal met een vlot rhythme en met menig fraai filmbeeld, in alle onder- deelen vol toewijding verzorgd. Na de pauze draait een groote komische film „Het meisje in de taxi', een vroolijk verhaal van P. G. Wodehouse, waarin Fred Astaire de held der historie is. In werke lijkheid is lady Alice het middelpunt, daar zij een rijke en adellijke jongedame is met een groot kasteel en dus aangebeden wordt door tal van minnaars. Het personeel maakt gokjes op de kansen der huwelijks- candidaten. Fred Astaire is een dezer can didates althans hij wordt het later, of schoon hij meent het reeds eerder te zijn. Dat maakt het verhaal ingewikkeld, maar zonder verwikkelingen zou het geen inte ressant verhaal geweest zijn. Daar Fred Astaire uitstekend zingt en danst, weet hij gelegenheid te vinden om op de onmoge lijkste oogenblikken een lied ten beste te geven en vlak vóór de bruiloft, als iedere andere jongeman aan heel wat anders ge dacht zou hebben, danst hij een „drum- dans", de laatste nieuwigheid. Het is onge looflijk wat iemand al met zijn beenen kan uitvoeren. In het voorprogramma is voorts een tee kenfilm, een komische éénacter en jour naal opgenomen. Echt iets voor de jubi leum-week. Trianon. Reeds langen tijd heeft het getrouwde schoolmeisje door het plankenland van heel Europa gewandeld om als tooneel- stuk triomfen te vieren. Als bewijs daar van moge dienen, dat wij zelf dit koste lijke blijspel eens zagen in een theater te Debrecen, een stad dicht aan de Roemeen- sche grens. Het was natuurlijk te verwach ten, dat ook de film zich met dit vermake lijke geval zou gaan bemoeien en men heeft dit nu gedaan, daarbij alle mogelijk heden uitbuitend, welke de film nu een maal biedt boven het tooneel. Het is dan ook een vermakelijke film geworden met prachttypen van Gusti Huber, Theo Lin gen en Hans Moser. Er zijn scènes, die je doen gieren van 't lachen, waarbij natuur lijk de schoolscènes uitblinken, 't Is dan ook meer dan vermakelijk als Mevrouw de Professor haar schoone gewaden aflegt en zich weer hult in haar schoolmeisjesge waad. Als zij allerlei uitvluchten moet ver zinnen tegenover haar ega en zij in een Conditorei een samenkomst heeft met den vermakelijken Theo Lingen, den candi- daat, die haar bijlessen zal geven, wat na tuurlijk verkeerd wordt uitgelegd. De heele opbouw van de film is even redig aan het spel en de inhoud van die zeer komische film, die alleen reeds een gang naar Trianon waard is. Bij deze film komt echter nog de zeer mooie film „Mammy" of „Rainbow on the river", naar het mooie lide dat de kleine Bobby Breen zoo prachtig zingt. Het is na den oorlog tusschen Noord en LEIDEN. Geboren: Ghristiaan z. van H. v. d.' Leek en A. C. Ottevangen Peter z. van D. Roubos en G. Koolhaas Gerritje Ja- coba d. van J. P. Zeldenthuis en J. Wïsch- meijer Elisabeth Christina d. van J. v. Blitterswijk en G. tuisers Jan z van W. Schrijver en J. Thiero „ohanries z. van J. W. Jansen en J. Sirag Imelda Ag nes Maria d. van A. C. J. Bosslaar en Th J. Sassen Pieter z. \an J. H. Philippo en C. Sinteur Jansje d. van C. W. Prins en A. v. d. Veer Margaretha d. van C. W. Prins en A. v. d. Veer Albertus Cor nelia z. van C. Keijzer en M. Zirkzee Albert Friedrich Han~ z. van J. Egmond en M. Heglmeier Simon Petrus z. van J. J. v. Kins en L. A. V. v. Kerkhoff Ondertrou wd W. de Heer jm. 28 jaar en M. H. J. E Groenewegen jd. 21 jaar D. J. Klerk jm. 28 jaar en C. Zuur deeg jd. 22 jaar. Overleden: H. Hoogerdük z. 1 jaar J. de Jong z. 2 jaar. H. M. v. Wel. d. 25 jaar W. H. N. Fa^ke vr. 47 jaar J. Ver- heij wed. van: A. Rorving 52 jaar J. Klein Wedn. 82 jaar. Zuid, welken strijd de Zuiderlingen nog niet vergeten zijn. De negers zijn nu vrij, maar hun haat tegen het Noorden, tegen de Yankee's is gebleven. Er zijn kinderen achtergebleven zonder ouders en een er van is terecht gekomen bij Mammy, een trouwe negerin, die alles doet, om dat kind by zich te houden. Hier op volgt de geschiedenis van de opsporing van zijn fa milie en zijn opneming daarin. Deze scènes, die de botsingen uitbeelden tusschen beide opvoedingen, zijn soms ver makelijk dan weer ontroerend. En daarbij komt de prachtige stem van Bobby Breen, die aan deze film nog meer sfeer en le ven geeft. Prachtig zijn in deze film gety peerd de figuren van Father Jozef, de ne gerin Toinette en de grootmoeder (May Robson). Het is een zeer goede film in een zeer goed programma, dat wij gaarne aanbevelen. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is geopend van af des nam 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdee- ling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. (Kantoor). Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Dag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur (Kantoor). Kantoor Bouwvakarbei dersbond, (Zaal 10), 's avonds van 7.30 8 30 uur. Woensdag: „De Poedelaars", 8 uur. (Zaal 9). Donderdag: Teekencur sus, 8 uur. (Zaal 6). Repetitie R. K. Tooneelvereeniging „Vondel", 8 uur. (Zaal 2). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. SINT ODO-KOORKNAPEN. Maandag: half vijf Aspirantengroep, kwart na vijf: Crescendogroep. Dinsdag: half zes: Schola Cantorum. Verder deze week geen repetitie, ook volgende twee weken niet tot Donderdag 22 September. Hallo boys! Onze eigen Courant is ver schenen. Verschillende jongens hebben de St. Odo-Klok al op de laatste repetities ge kocht voor twee cent. Maandag en Dinsdag kan je ons eerste nummer nog op de repe titie verkrijgen, dus als je er nog geen een hebt....! Danzooals jullie ziet, heb ben we na Dinsdag vacantie tot Donderdag 2? September, en dan gaan we weer met vollen moed aan de gang, hoor! In Novem ber hebben we een Oudermiddag te geven, dusje beste pootjes vooruit! Tot kijks, jongens! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuls. Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verken ners, Voortrekkers, Kruistochters en Ma ria Congreganisten. 's Middags geen ont spanning. Woensdag, 8 uur Contributie- betalen. Bibliotheek. Cohort „St. Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 3.30 uur: Missieclub Pater Da- miaan. 4.45 uur Zwaarddans. 8.15 uur: Schaken. Maandag, 8.30 uur: God- friedban. Dinsdag, 8 uur: Kardinaal von Faulhaberban. 8 uur: Adspirantenban Donderdag, 8.30 uur: Tarcisiusban. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor Kruis vaarders. Sleutelkoorl en K. A. leden. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus Burcht: R.K. School. Zondag: Elisabeth-penning Maandag: 7 uur komt het heele cohort naar de Juf- fermansstraat achter de gemeenteschool. In verband met de feestelijkheden zijn deze week geen gewone bijeenkomsten. Uitgesproken: De rechtbank te 's-Gravenhage heeft in staat van faillissèmbent verklaard P. J. v. Zijp Sr., Haarlemmerstraat 295, Leiden en P. J. van Zijp Jr., Weteringdwarskade 1, Leiderdorp. Curator in beide faillissemen ten is mr. W. de Clercq, alhier. Binnenland WANNEER DE WIJN IS IN DEN MAN. Ligt de motor in de sloot. Gisteravond raakte de motorrijder de B. uit Nieuwleusen in de gemeente Dalfsen de macht over zijn stuur kwijt, doordat hy onder invloed van sterken drank verkeer de en met te groote snelheid reed. De motor vloog tegen een telefoonpaal, welke afknapte, en kwam vervolgens In een sloot terecht. De motorrijder liep een schedelbasisfrac- tuur op. Hij werd in zorgwekkenden toe stand naar Zwolle vervoerd en was heden ochtend nog niet tot bewustzijn gekomen. De paardenhandelaar M. S. uit Dalfsen, die in de zijspan had gezeten, brak een sleutelbeen en had verder slechts enkele lichte verwondingen. Hij kon naar zijn wo ning worden overgebracht. LE1DSCHENDAM Sluitings postkantoor. Op Woensdag 31 Augustus a.s. zal het Postkantoor te Leid- schendam voor postzaken alleen geopend zijn des morgens van 89 uur. Voor tele graaf en telefoon is het kantoor geopend als op werkdagen. Afsluiting. Wegens werkzaamheden zal de Tedingerstraat vanaf heden tot na der te bepalen datum voor doorgaand ver keer afgesloten zijn. K. J. M. V. Maandag 29 Augustus: Sa- ciëteitsavond. Dinsdag 30 Augustus te 8 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 2 Sep tember: Sociëteitsavond. St. Josephgezellen. Zondag 28 Augus tus te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 30 Augustus te 8 uur Maria-Con gregatie, daarna bijeenkomst. Donderdag 1 Sept. te 8 uur Biljartclub ADO. Vrijdag 2 Septembejr te 8 uur too- neelclub „Adolf Kolping" en Zaterdag 3 September na het Lof bijeenkomst. R.-K. Sportvereeniging A. V. V. Zon dag 28 Augustus a.s. zullen de door A. V. V. georgeniseerde nederlag wedstrijden worden voortgezet. Het programma ver meldt een drietal interessante wedstrijden, welke het aankijken ten volle waard zul len zijn, zoodat er voor liefhebbers te ge nieten zal zyn. Het programma luidt: 12 uur A. V. V.a D. H. La.; 1.15 uur: A. V. V. 2Rava 2 en 3 uur A. V. V. IRava I. LEIDEN, 26 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.504.80, savoyekool 3.703.80, groenekool 2.805.40, prei 5.106.60, kroten 2.50, uien 2.204.50 peen 4.905.00, aardappelen 0.802.80, andijvie 23, sla 24, druiven 28— 44, snijboonen 538, stokboonen 1331 pronkboonen 613, stamboonen 13 28, postelein 512, spinazie 417, to maten A 4.00—7.20, idem B 4.00—7.80, idem C 4.0—6.40, idem CC 4.00—5.60, per 100 stuks: andijvie 0.501.50, kom kommers 1.00—6.40, bloemkool f 1.50 27 90, meloenen 525, salade 0.503.00, perziken 0.5011.20, per 100 bos: kroten 0.801.60, pieterselie 3090 cent, radijs 50 cent, selderie 0.50 -1.60, bleekselderie 1722 cent, peen 4.708.00, rabarber 0.80—3.20. 27 Aug. Boter. Aanvoer 690 kg.: prima Fabrieksboter 1.41 en prima boerenboter 1.281.34 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Aug. Aangevoerd 250.000 stuks lange turf, prij zen f 78 per 1000 stuks. LEIDSCHENDAM, 26 Aug. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 3.20 4.80, 2e soort f 2.103.00, 3e soort 1.50 f 2.00, wankleurige 2.002.40, gele kom kommers le soort 4.706.20, 2e soort 2.504.30, 3e soort 1.502.30, kropsla le soort 1.103.00, 2e soort 0.501.00, peen 4.706.20, bloemkool le soort 12.30 15.20, 2e soort 7.108.50. uitschot 3.50 4.60, tomaten midd. 2.203.0, gr. ron den 2.403.00, 2e soort 2.102.60, 3e soort 2.bonken 2.102.30, andijvie per 100 0.501.40} spinazie, per 4 kg. 5055 cent, postelein 6.108.00, rabarber per 100 bvos 23, snijboonen 2123 cent, spercieboonen 2022 cent, selderie 1.20 1.40, meloenen 630 cent, druiven 1618 cent. LOOSDUINEN, 26 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 6.1011.40, 2e soort 1.604.10, kaskomkommers le soort 4.60 5.60, 2e soort 2.303.50, 3e soort f 1.10 2.10, rijen komkommers le soort 3.00 4.40, 2e soort 1.202.40, gele idem 4.50 —5.90, witte idem 3.104.20, perziken le soort 610, 2e soort f 3.705.80, 3e soort 2.40 per 100 stuks, meloenen 625 cent per stuk, stokprincessen f 2226, stam princessen f 13.2019.70, snijboonen f 18 25, pronkboonen 39.60, tomaten A 4.20—5.40, idem B f 5.20—6.0, idem C 4.004.20, idem CC 4.idem bonken 4.004.20, druiven, blauwe le soort 3239, idem 2e soort 2830, idem witte 36—42 per 100 kg., spinazie 1647 cent per 4 kg., postelein 3556 cent per 6 kg., salade le soort 1.904.80, 2e soort 1.00 1.40 per 100 krop, peen 2.703.50, ra barber 1.903.0, pieterselie 3080 cent per 100 bos, prei f 3.103.80 per 100 kg., andijvie 0.701.20 per 100 struik, stoof- sla 2025 cent per 6 kg., savoye kool 2.70 roodekool f 1.60, peren 9—14, appelen 10 per 100 kg., kroten 1.30 per 100 bos, eieren 4.50—4.70 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 30 ^■■■■■■■■■■Itllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllflini Alvorens wij de GROOTE FEESTWEEK in« zetten, hebben wij voor HEDEN, ZATER DAGAVOND, ZONDAGMIDDAG en ZON DAGAVOND beslag kunnen leggen op des beroemden 625? Wij houden voor U een stoel vrij. DE DIRECTIE 57 cent, Wendland 22 cent, Hadley 80 55 cent, Briarclif 3057 cent, Butterfly 1528 cent, Mme Jules Bouché 17 cent, Rosalandia 1626 cent, Florex 2545 cent Vierlanden 2441 cent, Edith Helen 14 24 cent, Aug. Noack 1422 cent, Else Poul- sen 1016 cent, Paul Grampel 1521 cent Rosa Mundi 1830 cent, Mevr. v. Straa- ten van Nes 816 cent, Ingar Ohlson 13 20 cent, Asparagus 36 cent, Zinea 79 cent. Clematis Durandi 1216 cent, Clema tis Prins Hendrik 5070 cent, Ligustrum 10 cent. UTRECHT, 27 Aug. Vee. Totaal aange voerd 2910 stuks vee o.a. 610 koeien. Stie ren 2831 cent per pond, handel redelijk, prijzen gelijk, slachtkoeien 2e soort 3336 cent, idem 3e soort 3032 cent per pond, handel redelijk, prijzen onveranderd. Vaar zen 160240, melkkoeien f 190310, kalf koeien f 200320, varekoeien 140220 per stuk, handel gedrukt, prijzen onveran derd. 350 magere kalveren 4070 per stuk, handel zeer kalm, prijzen onveran derd. 390 Nuchtere kalveren f 812, han del vlug, iets lagere noteering. 600 Magere varkens 2642, schrammen 1826, 480 biggen 1318, handel matig, prijzen iets terugloopend. 160 Magere schapen 16 24, handel gedrukt prijzen lager. 320 Lameren 8ïU per stuk, handel gedrukt, prijzen lager. Kleinhandel. 250 kg. boter 1.56 en 125 kg. kaas 5070 cent per kg., 27.000 eieren 4.755.50 per 100 stuks. NOOTDORP, 26 Aug. Eierenveiling. Prij zen: kippeneieren 4.705.10, (aanvoer 2974 stuks), eendeneieren 3.40, kalkoen- eieren 6.per 100 stuks. Kaas 2131 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 26 Aug. Groenten veiling. Per 100 kg.: spinazie 11.3011.90, Heerenboonen 12.5021.30, snijboonen selderie 3060 cent, peen 6.308.20, kro- 8.20—25, uien f 3.30—4.80. Per 100 bos: ten 1.602.80, uien 1.402.10, andij vie 1.302.40, per 1Ö0 stuks: kropsla I 1.803.20, komkommers 1.804.60, bloemkool f 5.406.10, savoyekool 2.40 4.00, roodekool 3.804.00, meloenen 8—20, Eieren. Aanvoer 4000 stuks, kippen eieren 4.505.0, eendeneieren f 3.00 3.50 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, 26 Aug. Veiling „De Eendracht". Stoksnijboonen 0.95 2.65, stamsnijboonen S 0.551.00, enkele boonen met draad 0.952.00, enkele boo- nen zonder draad 1.352.40, tuinboonen 3570 cent, rentegevers f 2.352.80, stok boonen zonder draad 2.352.55, pronk boonen 5981 cent, dubbele boonen 1.20 2.00 alles per 10 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Aug. Groenten veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers, groote 4590 cent, per 100 stuks: bloemkool I 19.40—28.30, idem II 11.30—18.20, bos- peen 4.407.50, sla f 2.704.50, per 100 kg. groenekool 5.005.15, uien f 3.50 4.75, princesseboonen 1416, snijboonen 1223, per kist van 20 kg.: waspeen 0.75 1.15, kroten 7585 cent. UITHOORN, 25 Aug. Kaas. Aangevoerd 33 partijen (1620 stuks). Prijzen: Goudsche kaas le soort met rijksmerk 2224.50, 2e soort idem f 2021. Handel vlot. LEIDERDORP, 26 Aug. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 5.005.40, kuiken eieren 3.804.40 per 100 stuks, boter 62 75 cent en kaas 2229 cent per pond, kippen 4575 cent, hanen 3095 cent, een den 3565 cent, konijnen 0.201.55 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 26 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 1520 cent per doosje; Meloenen 521 cent per stuk, drui ven 1417 cent per pond, tomaten A 80 cent, idem B 80 cent, idem C 50 cent per bak, sla 0.504.50 per 100 krop, snijboo nen 0.53—1.75, princesvseboonen 1.60 1.65, idem zonder draad 1.401.70, rente gevers 2.10, dubbele stam 1.50, witte pronkers 5580 cent per 10 kg., Augurken: fijn 1.00—3.90, fijnbasterd 1.20—1.40, basterd 2.grof 1.952.S9, bommen 1.101.20, stippel 8387 cent per kg. STOMP WIJK, 25 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 2984 stuks. Henneneieren 4.804.90, Kippeneieren 4.955.25, Een deneieren 4.50 alles per 100. TER AAR, 26 Aug, Centrale Veiling. Andijvie 1836 cent, snijboonen f 0.50 1.70, kassnijboonen 2.75, princesseboonen 1.252.0, dubb. stamboónen f 1.201.75, witte pronkers 3395 cent, spekboonen 1.001.15, postelein 3.807.70, druiven 1720 cent, waschpeen 6.307.00, bos- peen 5.809.90, uien 0.602.00, roode kool 1,905.0'i savoyekool 4.90, groene savoyekool 2.90, zilveruien 6.pieter selie 3050 cent, kroten 2.402.00, ra barber 3.003.10, selderie 1.50, kom kommers 2.005.60, sla 2.003.20, to maten 2.003.60, sierappelen 4965 cent Augurken A f 3.70—5.00, B 2.10—2.20, C 2.05, D 2.15—2.35, E 1.10—1.25, A— B 0.80, CD 0.800.95, meloenen 10 25 cent. Volgende week is het Maandarg, Woens dag en Vrijdag groentenveiling en voor loopig Dinsdag, Woensdag en Vrijdag Au gurkenveiling.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3