agen Historie d SPORT ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 EEN FRANSCHE ééN-DAAGSCHE CRISIS DALAD1ER ZET DE FRANSCHEN WEER AAN HET WERK. DE RASSENPOLITIEK VAN ITALIë OP DOOD SPOOR HONGARIJE, DE KLEINE ENTENTE EN DUITSCHLAND. Fransche klucht. Het kan er vreemd naar toe gaan in Frankrijk. Tijdens de Volksfrontregeering van Léon Blum waren de roode vakvereenigingen de baas en werden allerlei sociale maatregelen in gevoerd welke op zich heel aardig waren, maar leidden tot den ondergang van de productie, daar de tijden er nog niet rijp voor waren. De tegenwoordige minister-president Da- ladier heeft nu plotseling een anderen koers aangekondigd in een Zondagavond te Parijs gehouden radio-redevoering. Frankrijk moet terug naar den arbeid, was zijn thema. Meer werkuren, minder staatsuitgaven, verlaging van de lasten op het bedrijfsleven. Een krachtig geluid der halve, dat met uitzondering van de socia listische en communistische bladen overal met instemming werd begroet. De natio nale nooden waren eindelijk helder gefor muleerd, zoo luidde het algemeene oordeel van een volk, dat al meer verontrust begon te geraken over de bewegingen van den franc en twijfelde aan het doorzettingsver mogen van den minister-president. De drastische vermindering der arbeids uren, die in tal van bedrijven een alge- heele stopzetting gedurende twee dagen per week met zich bracht, heeft de produc tie bedenkelijk doen achteruitloopen; de pry zen zijn gestegen en de eisch tot hoo- ger loonen is met een voortdurend dwin gender nadruk gesteld. Tegelijkertijd is het nationale inkomen gedaald, juist nu de hooge kosten der bewapening en de algemeene begrootingseischen een stijging dringend noodig maken. Technisch is de franc een van de sterkste munten der we reld, zegt Daladier. Het goud in de Bank van Frankrijk en in het Egalisatiefonds dekt hijna honderd percent der biljettencir- culatie. De reden waarom de franc zoo ge voelig is, is, dat het nationale inkomen blijft dalen terwijl de regeeringsuitgaven gestadig stijgen. Duidelijk genoeg waren Daladiers woorden, waarmee hij betoogde, dat de kracht eener natie niet alleen is ge legen in haar legers en haar vriendschap pen, maar ook in het evenwicht harer financiën, de stabiliteit van haar munt en de hoeveelheid dagelijksche arbeid, die in de fabrieken wordt verricht. Het is te begrijpen, dat de plannen van Daladier niet naar den zin waren van de voorstanders eener voortzetting der Volks- frontpolitiek en twee ministers hebben dan ook in deze radio-rede aanleiding gevon den heen te gaan, nl. Ramadier en Fros- sard. In andere gevallen zou misschien een dergelijk aftreden een regeeringscrisis in het leven hebben geroepen, maar ditmaal pakte het anders uit. Daladier liet de hee- ren gaan en wist meteen twee plaatsver vangers te krijgen, en vrijwel het geheele Fransche volk blijkt Daladier te steunen in zijn streven om het economische leven van het geheele Fransche volk te redden. „Daladier heeft in zijn radio-rede precies gezegd, waar het op staat, concludeert de Msb. Een tweede kwestie is, of hij de imacht en het juiste inzicht heeft om nieuwe maar nu harmonische wegen in te slaan. Feitelijk is de geheele wereld uit haar evenwicht geslagen door de verstoring der natuurlijke harmonie, wijl het juiste in zicht, steunend op de diepere beginselen, verdwenen is. Maar elke wantoestand draagt in zich de drift om tot het even wicht terug te keeren. Misschien beleven we daarvan in Frankrijk gelukkig op ander gebied nu de eerste verwezenlij king." Italiaansch ras. In een onbe waakt oogenblik heeft het fascisme in Ita lië zich laten verleiden om de Duitsche rassenwaan te imiteeren, wat geleid heeft tot een conflict met den Paus. Ofschoon Mussolini met een hoogen borst- verzeker de. dat „hij recht door zou blijven gaan", heeft de Italiaansche regeering toch eieren voor haar geld gekozen en het karretje, dat „recht door" moest gaan, stiekum op een zijlijntje gereden waar hei op dood spoor terecht is gekomen. In een officieuse nota in de Corrispon- denza Diplomatics werd medegedeeld, dat er bij het fascistische rassisme geen sprake kon zijn van het Duitschland geïmporteer de biologische en zoologische materialisme, maar dat de tien beginselen slechts een formuleeringv waren van de zeer gerecht vaardigde demografische zorgen, welke Mussolini reeds sinds 1919 vervullen. „Het Italiaansch rassisme, aldus deze nota, wil niets anders zijn dan een geestelijk erfdeel van het Italiaansche volk, fundamenteele basis van den staat, een element van vei ligheid voor het Italiaansche imperium." Daarmede was het fascistische rassisme gereduceerd tot een misschien wat hoog- opgeschroefde zorg voor de volksgezond heid, een bezorgdheid, welke iedere regee ring mag en moet koesteren. Daarmede was de officieele stelling van het fascisme tegenover het rassenvraagstuk vastgesteld; en het conflict onder dit aspect feitelijk geliquideerd. Het blijft nog wat na-rommelen in de pers-organen, waarbij de fascistische pers zich wel wat al te erg te buiten gaat aan onparlementaire uitdrukkingen, maar ove rigens is men in Italië wijzer dan in Duitschland, waar de nationaal-socialisten steeds driester optreden tegen de Kerk in de persoon van haar gezagsdragers. Hongarije. Wij hebben er dezer da gen op gewezen, hoe Duitschland en de Kleine Entente bezig waren aan Honga rije te trekken, ieder met de bedoeling dit land voor zich te winnen. Duitschland schijnt het meeste succes te hebben gehad. De Kleine Entente heeft op een bijeen komst van den permanenten raad te Bied aan Hongarije meegedeeld, dat aan Hon garije volkomen gelijkheid en derhalve on beperkte vrijheid op bewapeningsgebied werd toegekend, zoodat alle desbetreffende bepalingen van het verdrag van Trianon van 1920 vervallen zijn, terwijl anderzijds de vier staten plechtig verklaren, dat zij van elk gewapend geweld om geschillen welke tusschen hen mochten ontstaan, te regelen, definitief afzien. Na bijna twintig jaar van harden strijd, na ruim een jaar van moeizame onderhan delingen heeft Hongarije dus eindelijk in deze kwestie welke een ondraaglijke ver nering voor Hongarije was geworden, ge triomfeerd. Wij verheugen er ons van gan- sche harte over, niet alleen voor het land zelf, maar ook voor de groote zaak van den Europeeschen vrede, schrijft de „Msb." Hier is een aanleiding van veel zieleleed weggenomen, door vriendschappelijke on derhandelingen, gelijk dat enkele weken geleden tusschen den Balkanbond en Bul garije het geval was Misschien laat en op het alleruiterst moment, maar gelukkig nog niet te laat. Men zou dus zeggen, dat Hongarije zich nu wel naar den kant der Kleine Entente zal wenden, maar het merkwaardige feit doet zich voor, dat tezelfder tijd Horthy een reis naar Duitschland maakt, daar met veel pracht en praal wordt ontvangen en vriendelijke woorden zegt aan het adres der Duitsche gastheeren. Hoewel hij wist, dat overleg tusschen den Hongaarschen gezant He Belgrado, die terbeschikking van den Raad van de Kleine Entente was, en zijn principalen welllicht noodig zou zijn, vegezelde Kanya, de Hon- gaarsche minister van buitenlandsche za ken, den rijksbestuurder op zijn reis. Zoo kon het gebeuren, dat de gezant dezer da gen overleg wilde plegen met den minister, die ergens in Duitschland op reis en tijde lijk onvindbaar bleek. Voor de heeren in Bied zat er niets anders op dan te wach ten, totdat het den gezant gelukt was ver binding met zijn chefs te krijgen. Dit klei ne, op zichzelf onbelangrijke, voorval is een teekenend bewijs van wat Boedapest op het oogenblik het belangrijkst acht. De reis van Horthy is ongetwijfeld een belangrijk succes voor Duitschland onder deze omstandigheden. Nu Hongarije zijn recht tot bewapening heeft herkregen, zal het bij den opbouw en de uitrusting van zijn weermacht heel v/at van Duitschland betrekken. Men weet, dat geruchten loopen, dat Hongarije de uit rusting van het voormalige Oostenrijksche leger zal nemen. Maar ook zonder dat, zal heel wat Duitsch materiaal zijn weg naar Hongarije vinden. Concessies op politiek gebied heeft Duitschland niet gedaan. Hitier heeft ver klaard, dat beide landen hun uiteindelijke historische grenzen hebben gevonden. Een illusie, al was zij dan nog maar vaag, gaat daarmede voor de Hongaren verloren. Het kleine stukje gebied, dat bij de vredes verdragen aan Hongarije ten gunste van Oostenrijk werd ontnomen, zal niet weer tot het moederland terugkeeren. Het zal in het bezit blijven van den Duitschen vriend. VOETBAL. Uit het katholieke kamp UIT HET LEIDSCH DISTRICT De junioren competitie seizoen 19381939 Voor de komende competie hebben zich op 't oogenblik 27 elftallen aangemeld en het is niet uitgesloten, dat het aantal tot 30 zal stijgen. Indien dit verwezenlijkt wordt, dan kunnen wij van een flinken vooruitgang spreken, te meer daar ver schillende vereenigingen zijn opgeheven, netgeen ons deed vermoeden, dat het leden tal zou terugloopen. De vooruitgang kenmerkt zich hoofd zakelijk uit de groote vereenigingen en dit is te begrijpen daar de kleinere vereeni gingen al heel wat moeten doen om een elftal op de been te brengen. Toch zou er voor de kleine vereenigingen veel meer te bereiken zijn. Indien men het eens kon v/orden om te combineeren, dan zouden er van twee kleine vereenigingen heel ge makkelijk een flinxe vereeniging tot stand kunnen worden gebracht. Wij willen hier voorbeelden aanhalen en geven tevens genoemde vereenigingen in overweging om spoedig mogelijk te trach ten tot een combinatie te komen. Het is ons allen bekend, aat de vereeni- ging „Steeds Hooger" te Rijpwetering kort geleden is opgeheven en V.C.H te Hoog- made niet voldoenae spelersmateriaal be zit om een vereenig'ng op den duur in stand te houden. Deze twee kleine plaatsen zouden o.i. ge makkelijk kunnen combineeren en tezamen 4 of 5 elftallen op de been brengen. Nu zal het voor beide plaatsen duidelijk zijn, dat het dezen kant uit moet willen zij een flinke vereeniging vormen. Wanneer er dan enkee oude of nieuwe bestuursleden van Rijpwetering zitting zouden nemen in deze bedoelde combinatie zouden beide belangen behartigd kunnen worden. Niet alleen de R.K. Sportbeweging zou hiermede wel bij varen, maar nog meer de voetballiefhebbers op beide plaatsen. Hetzelfde zou ook kun nen indien Majella uit Oude Wetering zich aansloot bij Leimuiaen en Nieuwkoop bij Nic Boys of D.S.V. Vervolgens zouden Stomp wijk en Zoeterwoude ook heel wat sterker komen te staan indien deze aaneen zouden sluiten, en hoe staat het te Oegst- geest? Bestaat hier ook niet de mogelijkheid om tot een R.K. Sportvereen'ging te komen? Indien allen hieraan eens flink medewer ken, dan is er veel te bereiken en wij geven het hierboven gesel:reven in aller over weging. Het district bëstuur met den gees telijk adviseur zijr. gaarne bereid hieraan mede te werken. Wij wachten slechts op antwoord; Wij latenhier volgen de elf tallen welke deelnemen aan de junioren- competities: Lisse 4 elftallen; S.J.C. 3 Teylingen 3; DOCOS 5; Meerburg 2; D.O.S. 2; V.V.L. 2; K.R.V. 1; St. Bernardus 1; Nic Boys 1; S.M.C. 1; Foreholte i. S.N.A. 1. Volgende week zal de indeeling worden gepubliseerd en meien eenigszins mogelijk zal de competitie op 11 September aan vangen. Wij willen nog eenmaal publiceeren, dat indien het inleggeld niet wordt voldaan er geen wedstrijden worden vastgesteld. H. HOOGERVORST, Secr.-Competitieleider. Clubnieuws der Kath. Sportvereenïgingen Docos: Morgen speelt een Docos-comb. van het 1ste en 2de elftal tegen VVSB I, aanvang 2.30 uur. De wedstrijd Docos comb, tegen WSB II kan door omstandigheid geen doorgang hebben. Maandagavond senior trainen, dus niet op Woensdagavond. Alle seniorleden wor- 1 den verzocht deze training te bezoeken. Het secretariaat is van Zaterdag 27 Aug. tot en met Zondag 4 Sept. afwezig. Dit wordt zoolang waargenomen door den heer A. v. Schie, Deutzstraat 3,Oegstgeest. Afdeeling Junioren: De junioren gaan weer voetballen, met frissche moed en groot enthousiasme. Docos a krijgt om te beginnen een uitwedstrijd, ver weg, naar Hillegom en speelt aldaar om half drie tegen Concordia a in een geheel nieu we opstelling. Docos a boys doet je best want Concordia stelt mooie prijzen be schikbaar en 't zou een goed begin wezen als jullie eens een prijsje machtig konden worden. Vertrek om 1 uur vanaf het sta tion. Mogelijk (door winnen van de eer ste) moeten jullie een 2den wedstrijd spe len. In dat geval zijn jullie pas half zeven thuis. De andere elftallen spelen onderling een oefenwedstrijd om 12 uur tegen C en D om 1.15 uur tegen de E-junioren. De junioren, die nog geen legitimatie bewijs hebben zorgen voor a.s. Zondag: of voor 3 pasfoto's, of brengen 10 ct. vergoe ding mede voor de te nemen foto. Goed begrepen? tot a.s. Zondag. D.O.S.R.: S en i o r e n: Morgen om 12.30 uur training voor alle elftallen, opkomst dringend verzocht. De wedstrijden DOS II en III tegen GDA zijn vervallen. Junioren: Deze maken een mooie fietstocht naar Wasenaar en omstreken, een van de mooiste plekken van ons land; vertrek om 10.30 uur, thuiskomst ongeveer 3 uur. Ju- ?n a en b spelen om 12.30 uur een p jtje voetbal tegen Blauw- Zwart junioren a en b. Op het DOSR-terrein wordt om 2 uur een demi-finale in het Leidsche Courant- beker-tournooi gespeeld tusschen SMC I en Trekvogels I, welke wedstrijd de be langstelling volkomen waard is. N.B. Nieuwe leden moeten hun pas- LEIDSCHE COURANT ZILVEREN BAL EN BEKER. Voor bovenvermelde wedstrijden vragen wij aller belangstelling zoowel te Noord- wijk als te Roel of arendsveen. Programma te Noordwijk: Demi-finale: 12.30 uur SJC 2Meerburg 1, C. M. v. d. Geer; 2.30 uur SJC 1—Teylingen 1, P. T. Angevaare (Haverkorn verhinderd). Lisse, dat in het bezit is van den zilve ren bal, zal hem af moeten staan aan?? Dat is juist de vraag. Nog vier gegadigden komen in aanmerking, en al is SJC 1 dan op papier de sterkste ploeg, dat wil nog niet zeggen, dat zij in staat zijn om alle wedstrijden te winnen. Dat hebben wij vorige week gezien tegen Lisse. Zoo zal ook Teylingen morgen alles doen om SJC partij te geven, te meer daar laatstgenoem de op een na volledig uitkomt. De wedstrijd tusschen Meerburg I en SJC 2 is van groot belang. Wij weten, dat de S.J.C. reserven sterk zijn, maar Meer burg, welke ploeg mede over een sterk elftal beschikt, zal zeker partij geven om in de finale uit te komen. Er zal dan ook voor de voetballiefheb bers te Noordwijk wel te genieten zijn. Te Roelofarendsveen ontmoeten Trek vogels 1 en SMC 1 elkaar voor den Beker in de demi-finale en hier zal het ook een strijd worden wie zich in de finale weet te plaatsen. 'Aanvang 2.30 uur, scheidsrech ter H. F. v. Ruiten. foto's laten maken; foto's van 19351936 blijven nog een jaar geldig. Ledenvergadering: Dinsdag a.s. 30 Augustus, 's avonds 8y2 uur, in 't club lokaal zeer belangrijke vergadering, waar bij ieder lid aanwezig behoort te zijn. Teylingen: Teylingen I speelt morgen tegen SJC I te Noordwijk in de demi-fi nale voor den Leidsche Courant zilveren bal. Dat dit voor Teylingen een zware strijd beteekent staat vast, echter niets is onmogelijk, dat hebben wij vorige week gezien en daarom Teylingen volledig naar Noordwijk. Het is een pracht oefenwed strijd zoo kort voor de competitie. Aan vang 2.30 uur. Teylingen 2 en 3 zouden aanvankelijk naar Lisse en VCH gaan. Echter kon dit niet doorgaan, daar de Joseph-Gezellen Zondag gaan toeren en hierdoor geen spe lers beschikbaar hebben. Junioren: Alleen het B-elftal gaat op bezoek bij VCH tegen dito junioren. Aanvang 1 uur. Vertrek 12 uur. S. M. C.: Morgen gaat ons le elftal zijn krachten meten tegen Trekvogels op het DOSR-terrein te Roelofarendsveen voor den Leidsche Courant-beker. Dien dag zal de demi-finale worden gespeeld. Nog eenige leden zijn er noodig om een 2e elftal in het veld te brengen. Wie volgt? Leimuiden Morgen krijgt Leimuiden II Alph. Boys II op bezoek voor het spe len van een- vriendschappelijken wed strijd, aanvang kwart vor twee. Om half vier speelt Leimuiden III thuis tegen Trekvogels I te Langeraar en om half één de Junioren tegen Alph. Boys junioren. Nic. Boys: Nic. Boys II speelt morgen een wedstrijd tegen D.E.S. II. Van Nispen: Zondagmiddag om half drie speelt v. Nispen tegen DEK op het Vogelenzang-terrein. Ook van DEK kan en moet gewonnen worden. Dit heeft de laatste competitiewedstrijd tegen DEK wel bewezen. Ons derde elftal gaat om half drie op bezoek bij Bavo om tegen een elftal te spelen. Jongens denkt er om het Bavoterrein achter de St. Bavostichting te Noordwij- kerhout is niet het eerste de beste terrein in den een of anderen polder, ook niet wat het publiek daar betreft. Dus mondje dicht en voetballen op een manier, waarop niets aan te merken valt. LEIDSCHE VOETBALBOND Aanvang competities De competities van de L.V.B. zullen aan- vangenop Zaterdag lOen Zondag 11 Sep tember a.s. WANDELSPORT R. K. WANDELSP. VER. „DOCOS". Op 4 Sept. a.s. wordt het wandelseizoen geopend met een groote Nationale Kro- ningsmarsch te Amsterdam, welke ter ge legenheid van de Jubileumfeesten aldaar door de versierde stad wordt gehouden. De afstand zal zoo wel voor dames als voor heeren 30 K.M. bedragen. Docos tippelaars, die aan deze marsch wenschen deel te nemen gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij het se cretariaat H. J. Averdieck, Melchior Treub- laan 4 (hoek Kamerlingh Onneslaan) Lei den. GYMNASTIER R. K. SPORTVER. „DOCOS". Voor de junioren. Nu de vacantie voorbij is gaan wij a.s. Maandag 29 Augustus weer met nieuwen moed beginnen. Allen dus weer present; ook de nieuwe leden en zij, die weer lid wenschen te worden kunnen zich aan melden op de lessen. De lesuren zijn als volgt veranderd: jongens van 613 jaar van 5.456.45 uur, adspiranten van 1317 jaar van 6.45 7.45 uur, zaal Pieterskerkhof. Verdere bijzonderheden aangaande de a.s. feesten worden Maandag op de les bekend gemaakt. De heeren-leden moeten 6 September een demonstratie geven op het R. K. Sport park. Daarom zijn allen verplicht a.s. Dinsdagavond 8 uur aanwezig te zijn in het gymnastieklokaal Pieterskerkhof. Ook voor deze afdeeling kunnen zich nieuwe leden aanmelden aan de les. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot het secre tariaat Vliet 32. ATHLETIEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Morgen nemen een zestal onzer athleten deel aan de Nationale athletiekwedstrij den te Heemstede, welke door „H.B.C." aldaar worden georganiseerd. Deze ploeg maakt de reis naar Heemstede per fiets en vertrekt uit Leiden om 10.30 uur van af de Haarlemmertrèkvaart hoek Mare- singel. De overige athleten, die niet naar Heem- stade gaan, worden allen zonder uitzon dering om 12 uur op het R. K. Sportpark „Haagweg" verwacht. Alle athleten gelieven er goede nota van te nemen, dat de secretaris, de heer H. J. Averdieck van Oude Singel 148 is verhuisd naar Melchior Treublaan 4 (hoek Kamerlingh Onneslaan). DE ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN Een ongekende deelname. Sterke bezetting der A-klasse. De inschrijving voor de Estafette dwars door Leiden om het Leidsch Dagblad- schild is uitstekend geslaagd. Er is een deelname zooals dit in vele jaren niet het geval is geweest Behalve die der plaatse lijke vereenigingen komen er ploegen uit Rotterdam, den Haag en Alphen. Over de deelname der Rotterdamsche K.N.A.U.- vereenigingen Pro Patria en Minerva wordt momenteel gecorrespondeerd. Defi nitief hebben ingeschreven: A-afdeeling: D.O.S., Rotterdam; Vlug en Lenig, Den Haag; Alphia, Alphen; Do cos, Leiden; Holland, Leiden. B-afdeeling: Lugdunum, Leiden; A.S.C., Leiden; P. C. en L., Leiden; C. G. W., Lei den; Docos II, Leiden; A. S. C. II, Leiden. De strijd van a.s. Donderdag zal een' zeer spannend karakter dragen. Vooral de kamp tusschen D.O.S. met wellicht Pro Patria beiden uit Rotterdam, Vlug en Le nig, Den Haag en het Leidsche Holland zal enerveerend zijn. Wie zal winnen is meer dan ooit een open vraag. CRICKET. NED. CRICKETBOND Wedstrijd-programma voor a.s. Zondag Eerste klasse: H.D V.S.—H.C.C. I; Haar lem— H.C.C. II. Overgang: H.C.C. Ill—C.V.H.; S.C.H.— P.W. Tweede klasse A: Haarlem IIRood en V/it II; V.V.V. II—VR.A. II; B: Quick 'H)V.U.C. (V.U.C -terrein); N.L.C.C.— V.O.C. II. Derde klasse A: C.V.H. II—V.R.A. lila; Rio II—V.R.A. IHb; Olympia—V.V.V. Illb; H.W. III—V.V.V. Illi; B: A.V.—H.B.S. III V.C.C.—A.C.V. U; H C.C. V—Excelsior Hl; H.B.S. HI—Quick II (Zaterdag). LAWNTENNIS WEDSTRIJDEN COCKTAIL. De jaarlijksche open-wedstrijden (B- tournooi) van de L. T. C. Cocktail te Lei den zulen dit jaar op de banen van het Leidsche Tennispark gehouden worden van 9 tot 11 Sept. a.s. Voor inschrijvings-formulieren, welke op verzoek gaarne worden toegezonden, kan men zich richten tot: L. T. C. Cock- tal, p.a. Het Leidsche Tennispark, Hooge Morschweg, Leiden. MOTORSPORT DE NATIONALE TERREINKAMPIOEN- SCHAPPEN VAN DE K. N. M. V. GAAN DOOR. Onmiddellijk na het bekend worden van het feit, dat er van de zijde der autoritei ten te Baarn bezwaren bestonden tegen het doen veirijden van de terreinkampioen schappen van Nederland bij de Lage Vuur- sche, heeft de K. N. M. V.-sportcommissie pogingen in het werk gesteld om de natio nale kampioenschappen zoo mogelijk toch nog op den 4den September en in de pro vincie Utrecht te doen plaats vinden. Hierin is de sportcommissie inderdaad geslaagd, want zij heeft, dank zij de tus- schenkomst van verschillende Utrechtsche officials, de beschikking kunnen krijgen over de terreinen nabij de pyramide van Austerlitz aan den Rijksstraatweg te Wou denberg, die bekend staan om hun bijzon dere geschiktheid voor het houden van terrein wedstrijden met motorrijwielen. Aan den oorspronkelijken opzet van het evenement wordt niets gewijzigd. De start blijft dus vastgesteld op 2 uur n.m., terwijl er gereden zal worden in vier categorieën: motoren tot en met 125 c.c. (klasse 4), ma chines van 126 t.m. 250 c.c. (klasse A), van 251 t.m.' 350 c.c. (klasse b) en van 351 t.m. 500 c.c. (klasse c) OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE SPELEN 19.10 BEGINNEN OP 20 JULI. Het Finsch Olympisch Comité heeft be sloten om het begin van de Olympische Spelen 1940 te Helsinki op 20 Juli vast te stellen. Deze datum werd gekozen op aanraden van de meteorologen, die voor dien tijd voor Finland de schoonste weersomstandig heden hebben voorspeld.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14