ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN KIND DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half vier is het vierjarig zoontje van de familie D. Rutgers te Varsseveld bij het spelen op den rijweg door een vrachtauto uit Nijmegen gegre pen. Het kind werd op slag gedood. Den chauffeur treft geen schuld. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks acht uur is op den rijksweg de 22-jarige ongehuwde straatma ker Loteweges, wonende te Holten, die per rijwiel gaande in de richting Deventer, een woonwagen passeerde, door een uit de an dere richting komende personenauto ge grepen. De man sloeg tégen den grond en bleef bewusteloos liggen. De geneesheer, die de eerste hulp verleende, constateerde een schedelbasisfractuur. In zeer ernstigen toestand is hij naar een ziekenhuis te Deventer vervoerd en daar opgenomen. Men vreest voor zijn leven. RANGEERDER DOODGEDRUKT. Gistermorgen is op het rangeerterrein van de Nederlandsche Spoorwegen aan de Riet landen te Amsterdam een ernstig ongeluk met doodelij'ken afloop gebeurd. Een rangeerder van de Nederlandsche Spoorwegen was bezig met het koppelen van goederenwagens. Door een tot. nu toe onopgehelderde oorzaak is de man door een wagon gegrepen en tegen een hijschkraan gedrukt. Vreeselijk verminkt werd hij op genomen. De dood bleek onmiddellijk in getreden. Het stoffelijk overschot is naar het Bin nengasthuis te Amsterdam overgebracht. De recherche van het bureau Kattenbur gergracht stelt een onderzoek in. BOERENKNECHT VERONGELUKT. Vanmorgen omstreeks half acht vervoer de de 22-jarige ongehuwde boerenzoon H. Brouwer, die in dienst is van zijn vader, een ijzeren vat inhoudende zeshonderd liter water naar de weide. Het vat lag op een kar waarvoor een paard was gespannen. Bij den oprit gekomen aan de Postbrug onder Wemeldinge is blijkbaar de karboom gebroken, waardoor de kar voorover sloeg en Brouwer viel, Het vat kwam op het hoofd van den jongeman terecht, tenge- volge waarvan deze op slag werd gedood. VAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gistermiddag had de 49-jarige monteur bij de gemeentebedrijven J. P. F. Rip het ongeluk bij het verrichten van werkzaam- heden^aan het electrisch net bij den over weg in de Kerkstraat te Goor, van den lad derwagen te vallen. Spoedig was dr. Lieneman aanwezig, die R. op een brancard per 'auto naar diens woning aan den Markeloschen weg liet overbrengen. Kort na aankomst aldaar is R., die vermoedelijk een schede]basisfrac tuur had opgeloopen, aan de gevolgen van den val overleden. Het slachtoffer was ge huwd en was vader van zes kinderen. OVERSTE SCHOL VAN ZIJN PAARD GEVALLEN. En zwaargewond. De luitenant-kolonel F. H. Schol van den generalen staf, chef van de lilde divisie te Breda, werd gistermiddag in het Mastbosch aldaar bewusteloos gevonden. Het bleek, dat overste Schol van zijn paard was geval len. Oogenbikkelijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd, die het slachtoffer naar het Diaconessenhuis overbracht. Over ste Schol had een zware hersenschudding bekomen, een pols gebroken en heeft ver moedelijk nog een heupfractuur. Gister- namiddag was het bewustzijn nog niet te ruggekeerd. LIJK VAN VERDRONKEN PONTONNIER OPGEHAALD. Het lijk van den pontonnier J. J. de Jong die, zooals gemeld, Dinsdagmorgen nabij Beusichem bij het legen van een schip brug verdronk, is gistermiddag te vijf uur nabij Culemborg opgehaald. ZIEKE KINDEREN TE OSS NOG NIET VEEL VERBETERD. Omtrent het vermeende vergiftigingsge- val van twee jeugdige kinderen te Oss ver neemt het „Hbld." nog nader het volgende: In den toestand van den achtjarigen A. van Tilburg, die in het St. Annaziekenhuis wordt verpleegd, is nog weinig verbetering gekomen. Hij spreekt nog steeds wartaal en begint zoo nu en dan te roepen en te fluiten, zoodat de overige patiënten het in alle zalen kunnen hooren. Het ventje klaagt nog steeds over zware hoofdpijnen en heeft vrij hooge koortsen. De kleine W. Vos, die thuis wordt be handeld, hebben wij gistermorgen opge zocht. In een klein slaapkamertje van de arbeiderswoning lag de jongen, die een vreeselijk opgezet gezicht had. Hij weet zich alles vrij goed te herinneren en zeide ons, dat hij zwarte bramen had ge geten, doch geen kleine roode of zwarte kralen. Het knaapje is zeer bevreesd, ziet in zijn fantasie geregeld marechaussée te paard, politie-agenten en een klein man neke, zoodat de ouders thans aannemen, oat hij op eer. verboden terrein bramen heeft geplukt en daar door de politie is verjaagd. De kleine Vos is niet naar het St. Anna ziekenhuis overgebracht, hoewel hij dezelf de verschijnselen vertoonde als zijn speel makkertje. De familie Vos is n.l. niet in een zieken fonds, zooals de familie Van Tilburg. De gemeente-arts oordeelde overbrenging naar een ziekenhuis niet noodzakelijk, doch schreef absolute rust voor den kleine voor. Daar in de woning behalve de vader en de moeder, negen kleine kinderen rondloo- pen en stoeien, kan men zich indenken, dat van absolute rust geen sprake is. Gistermiddag oordeelde de behandelende geneesheer den toestand evenwel niet meer zcrgelijk. BRAND IN EEN OPSLAGPLAATS TE ROERMOND. Om kwart voor twaalf is gisteren brand uitgebroken in de groote opslagplaats van het Technische Bureau A.Z.N.M. aan de Godsweerdensingel te Roermond. In enke le oogenblikken stond het geheele gebouw, dat ook nog met vaten olie was gevuld, in lichterlaaie. De motorspuit, onder leiding van poli- tie-inspecteur Pots, was spoedig ter plaat se aanwezig. Het vuur werd door de brandweer bestreden met vier slangen. Van de zijde van de Nederlandsche Spoorwegen aan het terrein waarvan het gebouw ge legen was, werden direct tegen eventueele uitbreiding en verdere gevaren de noodige maatregelen genomen. Na een half uur storttehet geheel bij gebouw in. Dank zij de gunstige richting van den wind bleven woning en magazij nen, die alle zeer brandbaar materiaal be vatten, voor het vuur gespaard. Door het krachtig optreden van de brandweer was men, ondanks de dikke rookwolken, die het blusschingswerk zeer bemoeilijkten, reeds spoedig daarna zoover, dat het ge vaar voor uitbreiding als geweken kon worden beschouwd. Om 1 uur was men nog druk aan het na- blusschen. Alle goederen en het pand wa ren verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. „N. R. Crt." EEN HONDJE, SPELBREKER IN DE LIEFDE. Een 35-jarige koopman C. V. te Den Haag maakte op zeer normale wijze kennis met een juffrouw van zijn leeftijd en deze ken nismaking viel dermate in den smaak, dat zij plannen maakten om tot een huwelijk te komen. 's Mans vooruitzichten waren niet slecht; hy vertelde, dat hij een positie had by de courses op Dvindigt, hetgeen echter niet heelemaal waai was. Alleen besteedde hij wel eens wat geld met het wedden op de races. Het was kennelijk voor hem gemakkelijk om aan geld te komen, want de goedige juf frouw bezorgde hem herhaaldelijk contan ten, welk bedrag spoedig ongeveer 400. groot was. Zijn toekomstige echtgenoote vond hierin niets vreemds en gaf hem op zijn vraag dadelijk 100.welke hij voor een doktersbehandeling noodig had. Tegenover deze som geld toch lokten de trouwbeloften en.wat het zwaarst is moet nu eenmaal het zwaarst wegen. Langen tijd leefden de minnenden in vrede, totdat zij op zekeren dag een wan deling in .Wassenaar gingen maken. Daar ontmoetten zij twee dames, die haar hondje uitlieten. Het beestje maakte op de gelieven grooten indruk en zij besloten de stoute schoenen aan te trekken en de dames te vragen of zij bet hondje misschien moch ten hebben. De dames stemden hierin toe op voorwaarde, dat zij het beest nog eens mochten komen opzoeken. C. V., en zijn toekomstige ega namen den hond mee. Eenige tijd later kwamen de Wassenaar- sche dames zich inderdaad bij de vrouwe lijke helft van het paar overtuigen of het hondje een goed thuis had, maar tot haar verbazing was het beest daar niet te vin den. De juffrouw verklaarde, dat haar verloofde" naar Parijs was voor zaken en den hond bij zijn broer had ondergebracht. De hondenliefhebsters vervoegden zich daarop bij den bewusten broer, maar ook deze bleek geen hond in huis te hebben. Hij wist er evenwel wel wat van, want naar zijn verklaring was het dier in de kost bij een gescheiden vrouw, met wie C. V. eveneens relaties onderhield. Zoo eindigde deze historie, welke blij be gonnen was; de dames uit Wassenaar ver telden namelijk aan deze vrouw, dat V. ver loofd was met een ander. Daarop begaf deze vrouw zich in gezelschap van een vriendin naar het huis van de gefortuneerde vrij- gezellin. Het gesprex, dat- tusschen beide partijen gevoerd werd was niet bepaald aangenaam voor de onschuldige juffrouw en zij trok oogenblikkelijk haar conclusies. De Haagsche politie werd van het inge wikkelde geval in kennis gesteld en er werd aangifte gedaan van oplichting. C. V., die vroeger al eens een voorwaardelijke ver oordeeling heeft ondergaan, bleek heele maal niet in Parijs te zijn voor zaken; hij werd te Den Haag aangehouden. Natuurlijk ontkent hij alles en de politie staat voor de moeilijkheid om oplossing te brengen in deze dure liefdesaffaire. IN HANDEN VAN RONSELAARS? In de gemeente St. Pancras heeft zich waarschijnlijk een geval van ronselarij voor Spanje voorgedaan. Het betreft een VAN M'N BOEKENTAFEL De Thijm-almanak 1938. Onder redactie van Anton van Duinker ken, p. M. Molenaar, M.S.C., Jan Nieuwenhuis, Fr. v. Oldenburg Ermke, Bernard Verhoeven Uitg. Thijmfonds, Den Haag. Dit is de derde maal, dat de herleefde Thijm-almanak verschenen is. We kunnen slechts met voldoening constateeren, dat zij inderdaad gezonde groei vertoont. Ty pografisch is zij deze maal beter verzorgd dan de vorige jaren: maar ook de inhoud ging vooruit. Men voelt, dat de redactie steeds meer bewust gaat weten, welke richting het uit moet, om van het herbo ren Thijm-boek een spiegel van het cultu- reele, katholieke leven van Nederland te maken. Daar is vooreerst een goed artikel van Anton van Duinkerken, die met groote scherpzinnigheid het vraagstuk aan snijdt van het „standsverschil", zooals men dat met de oogen van een christen moet bezien. Onbevangen constateert hij, dat men beter doet, het begrip van standsver schil, zooals dat op het oogenblik in Ne derland door de „hoogere standen" voor al gecultiveerd wordt, niet op een evan gelische waardenschaal te leggen, omdat dit standsverschil met het Evangelie niets heeft uit te staan. Want men wil factoren doen spreken, die, volgens den geest van het Evangelie, geen enkel wezenlijk ver schil in de menschen teweeg brengen. „Het vraagstuk der standen, zoo besluit hij, is een vraagstuk van maatschappelij- ken aard, doch dat de maatschappij niet met haar eigen wetten kan oplossen. Ze vraagt de oplossing aan een bovennatuur lijk beginsel. Ze wil, gelijk de mensch zelf, verlost worden van zichzelf en van haar waan. Zuiver maatschappelijke zelfbevrij ding is even onmogelijk als zuiver men- schelijke zelfbevrijding: boven mensch en maatschappij hangt altijd als een onbere kenbaar factum de mogelijkheid eener on voorziene catastrophe. De christelijke oplossing is niet een maatschappelijke, doch een boven-maat- schappelijke, niet een wereldsche, doch een boven-wereldsche. Wordt zij neerge haald naar de sfeer, waar het probleem ontstond, dan verliest zij haar oplossings kracht en houdt op, christelijk te zijn, ook al bewaart zij er den schijn van. Voor de Liefde zijn allen gelijk, onverschillig, hoe zij zich vertoonen aan het menschelijke waarnemingsvermogen, dat wel ten uiter ste moet vergrofd zijn, indien het géén onderscheid eerder waarneeipt dan het onderscheid in geldbezit". Henri Hermans levert vervolgens een zeer lezenswaardig en behartenswaardig artikel over het „herstel der maatschappe lijke orde", waarin de groote gedachten van Quadragesimo Anno met verrassende helderheid naar voren gebracht worden. Terloops wordt er nog eens op gewezen, dat de vrije concurrentie geen lei dend beginsel kan zijn in de volkshuis houding. „Dit leidend beginsel moet zijn dat van de sociale rechtvaardigheid en so ciale liefde". Het is evident: de wereld kan immers niet door negatieve, blinde mach ten bestuurd worden (het beginsel der vrije concurrentie komt tenslotte neer op „Doe maar niks"), maar hij moet door po sitief naar het goede georiënteerde krach ten 'n de juiste richting gevoerd worden. Hermans laat zien, hoe een staatkundige, sociale en economische hervorming drin gend noodig is, maar hoe die slechts be reikt zullen worden, wanneer tevens een zedelijke hervorming bewerkt wordt. Hij wijst er dan speciaal op, welke rol men hier aan de stands-organisatie zal moe ten toekennen en toont daarmee tevens, dat er naast het valsche stands-begrip (dat veeleer de klasse beoogt) ook een goed en zuiver stands-begrip is, dat in de goede op bouw der maatschappij niet gemist kan worden. Er is verder een zeer sympathieke be schouwing van Dr. Mr. L. J. C. van Gor- kom over „Oranje en Volk", waarin spe ciaal de banden, die ook ons, Katholieken, aan het Oranjehuis binden, worden bloot gelegd. Bernard Verhoeven stond een kort, maar magistraal essay af over Hen- riëtte Roland Holst: hij toont hoe juist het vrouw-zijn van deze prachtige figuur ons haar wonderlijke ontwikkelingsgang moet verklaren. We vinden verder weer de kronieken (van Pater Molenaar over het geestelijk leven, van Frans van Oldenburg Ermke over onze Katholieke Letterkunde), een indringende studie over „Frans Hals" door Jan Beerends en een luchtig relaas over de Vondelherdenking van het vorig jaar door Paul Huf, die zelf daarin zoo'n prachtig aandeel had. Na de gebruikelijke kalender nog minderjarigen zoon van den heer C. de J., die op Maandag 8 Aug. j.l. de ouder lijke woning heeft verlaten. Aanvankelijk waren de ouders niet ongerust, daar zij van meening waren, dat de jongen op zoek was naar werk. Eenige dagen later ontvin gen zij echter een prentbriefkaart uit Parijs, zonder eenige nadere verklaring of adres. De jongen was niet in het bezit van een pas. Men vreest, dat de jongen op weg is naar Spanje, te meer daar de ouders later 'n kaart ontvangen hebben uit Pernignan, aan de Fransch-Spaansche grens. Hierop stond niets anders vermeld dan: vele groe ten. De vader Van den jongen heeft thuis een rekening gevonden van twee pasfoto's, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de jongen in Frankrijk aan een pas voor Spanje is geholpen. De vader heeft zich inmiddels tot den burgemeester ge wend, die zich op zijn beurt in verbinding heeft gesteld met den Nederlandschen con sul te Parijs. ..Tel." (het is en blijft een almanak) komen de verhalen, „Van den heiligen Lintwin", door Willibrord Lampen, naar een latijn- schen bron bewerkt, „De brug van God's wil", door Marie Koenen, „De herrijzenis van het Albert Memorial", door J. H. Boas, een stukje angelsaksische geestigheid, „Le martyre de l'obère" door Jan Nieuwen huis, een brokje leger-kroniek. Godfried Bomans besluit ditmaal met „een bekente nis", een spannende novelle die toont, hoe de vertelkunst van dezen schrijver, na „Pieter Bas" zich blijft ontwikkelen. Ernest Michel, Jan Vercammen, Paul Vlemminx, Robert Franquinet en Leo Boekraad hebben het nummer met goede verzen verlucht. _Willem ten Berge. De vreemde wereld. Uitg. Vox Romana, Schiebroek. Vijftien schetsen, eenigszins in den geest van Edgar Allan Poe. Verhalen uit het gebied van den droom en de zins-verbijs tering, soms ook uit dat der mystieke ex tase. Slechts wie groote verbeeldings kracht bezit, zal zich vruchtbaar op deze gebieden bewegen. Die verbeeldingskracht is bij Willem ten Berge inderdaad aanwe zig. En een vaardige pen zet het aan schouwde om in een vloeiend en boeiend relaas. Het is een boekje met vertelkunst van goed gehalte. Ten Berge beschikt niet over de plastische woordkunst van een Albert Kuyle, zijn proza is soberder, rui ger soms, maar vindt meestal wel de juis te kleuren en klanken, om de wonderlijke wereld van „achter de bewustzijnsgren- zen" op te roepen. Ontspanningslectuur van gedistingeerde, voorname allure. J. Henri Brunklaus. De techniek zijn wij. Uitg. Thijmfonds, 's Gravenhage. Naast de vele werken, die de laatste ja ren verschenen zijn, om een oplossing van de schier hopelooze „crisis" voor te stel len, zal het boek, dat hier ter bespreking voor ligt, zeker een markante plaats inne men. Hier is een ingenieur aan het woord (hij schrijft met die prettige zakelijkheid van den technicus, die op dit terrein zoo noodzakelijk is) en hij doet ons de oplos sing van een ingenieur aan de hand. Zijn relaas is zoo boeiend, dat men het gemak kelijk in een adem uitleest. Hij herinnert eraan, hoe de groeiende techniek door ve len als de oorzaak van de wereld-crisis beschouwd wordt, maar wijst vervolgens terecht op, dat dit een schromelijke mis vatting beteekent. Niet de techniek is hier de schuld, de techniek behoort integen deel tot de rijkdom van ons menschelijke wezen slechts de ongebreidelde specu latie-zucht en de daaruit^ gegroeide eco nomische weerld-constellatie heeft tot ten- hemel-schreiende toestanden, waarvan we thans getuige zijn, geleid en zal er steeds weer opnieuw toe leiden. De oplossing van de crisis zal dus nooit te zoeken zijn in een verwerping der techniek, men zal haar moeten vinden in een beheersching der techniek, door n.l. de techniek aan het on zinnige „vrije spel der economische krach ten te onttrekken. Op de eerste plaats moet daarom het finantie-wezen binnen de per ken van een gezond, op de behoeften ge schoeid geld-verkeer worden terugge bracht. Brunklaus stelt daartoe zeer krach tige maatregelen voor, die het speculeeren tot normale schadelooze verhoudingen moeten terugbrengen. Dit alleen is echter voldoende. Behalve immers, dat het sys teem der productie aan de onzinnige gril len van een „rücksichtslose" winst-econo mie onttrekken moet worden, moet ook de productie zelf aan het verbruik worden aangepast. Dit kan slechts gebeuren door de samenwerking van allen, die het best door z.g. werkgemeenschappen verkregen kan worden. Uitdrukkelijk worden ze niet genoemd, maar uit alles blijkt dat de schrijver hier de bedrijfsschappen of be roepsstanden van Quadragesimo Anno op het oog heeft. Met nadruk wordt betoogd, dat hier vooral de technisch deskundigen de leiding zullen moeten nemen, omdat in de huidige omstandigheden alleen de be- technicus in staat is, de beteekenis der productie bijna natuurkundig-juist te we ten. Daarbij zouden een staats-industrie- banken en Staats-contröle onmisbare dien sten bewijzen. Niet ten onrechte wordt er op gewezen, dat er op de eerste plaats ge werkt zal moeten worden op nationale productie met het oog op nationale be hoefte. De nuchtere ingenieur, die inder daad op den bodem der werkelijkheid staat, heeft terecht begrepen, dat na de algemeene technische vooruitgang der laatste jaren voor wereld-industrie maar betrekkei ij k weinig plaats meer over blijft. Goede dingen staan er ook in over de groote beteekenis vein onzen boeren stand en ook hier worden maatregelen voorgeslagen, die het afzetgebied onzer landbouwproducten konden vergrooten. Er worden verder scherpe dingen gezegd, om de verhouding Europa-Azië te belich ten. Een der voornaamste conclusies moet wel zijn, dat een dragelijke oplossing slechts door een samenwerking van allen verkregen wordt. Daarom moeten allen, dié wat meer ontwikkeld zijn en zich een kijk op de brandende problemen van onzen tijd willen verschaffen, dit boek lezen. Tenslotte een opmerking, die niet als critiek, maar als aanvulling bedoeld is. Meermalen spreekt de schrijver over „bo- na-fide-ondernemingen". Men zij er van overtuigd, dat bona-fide-ondernemingen slechts bestaanbaar zijn door bona-fide- menschen, menschen van goede trouw, menschen van goeden wil. Laat ons nooit vergeten, dat de goede wil slechts op de wereld kwam, door het Kind, dat op de velden van Bethlehem werd aangekondigd. Dr. H. v. R. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Zondag: Bloempjesdag van „Herwonnen Levenskracht". Het Comité houdt zitting in het Bondsgebouw van des morgens 8.30 uur. (Zaal 1 en 2). Het Gebouw is ge opend van af des nam. 7 uur. In ver band met re Studiedagen te Voorhout geen zitting van het Rechtskundig Adviesbu reau. Voor spoedzaken schriftelijk zich te wenden tot het Adviesbureau, Berken straat 57, Maarlem. (N.). Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio" 2 uur. (Zaal 6). Bestuursvergadering R. K. Transportarbeidersbond „St. Bonifacius" 8 uur. Kantoor Bouwvakarbeidersbond, Zaal 10, 's avond van 7.30—8.30 uur. Donderdag: Teekencursus, 8 uur. (Zaal 6). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden Zaterdag geen Bibliotheek. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meyden, C. v. Tol, en F. Overdijk; Maandag: J. Com- pier en C. Bilderbeek; Dinsdag: C. v. d. Meel en Th. v. Dijk; Donderdag: J. Bent veld en G. Bot; Zaterdag: P. Rijzevoort en C. v. Tol. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaarkas, welke wordt waargenomen door den heer H. A. Braakman. Geen Bibliotheek. Bij genoegzame deelname kegelen onder leiding van Comm. C. v. d. Meyden. 8.30 uur: Prijsbiljarten, hoofdprijs Maandag: 810.15 uur: Bijeenkomst voor de Gezellen. 8.15 uur: Tafeltennisclub. 6.30 uur: spreekuur van den Eerw. Vice- Praeess aan de Pastorie. Dinsdag: 8 10.15 uur: bijeenkomst voor de leden. 8.30 uur vergadering Biljartclub. Woensdag: Geen repetitie Liedertafel „Se bastian Schaffer". 8.30 uur: Districts- Confeerntie. Donderdag: 810.15 uur: bijeenkomst voor de leden. 8.30 uur: schaken onder bekwame leiding. 6.30 uur: spreekuur van den Eerw. Vice-Rrae- ses aan de Pastorie. Vrijdag: 8.00 uur: repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweit zer". Zaterdag: 8—10.15 uur: bijeen komst voor de leden. 8.30 uur: Kegel club „De Poedelaars". Geen Bibliotheek. Mededeeling: Oud-retraitanten 4 Septem ber a.s. feestcollecte des morgens te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis, waar na algemeene H. Communie; hierna in het attracties en jaarvergagadering. Men geve zich hiervoor spoedig op bij den huis meester. SINT ODO-KOORKNAPEN Maandag: 4.30: Aspirantengroep (C). 5.15: Crescendogroep (B). Dinsdag: 5.30: Schola Cantorum (A). Donderdag: 4.30 Aspirantengroep. 5.15: Crescendo- groep. Vrijdag: 5.30: Schola Cantorum. Hallo boys! We starten voor ons nieuwe zangjaar-pang! Je ziet: we praten nu niet meer van: Groep A, B, C, maar we hebben andere namen. DanIk kan onmogelijk meer alles zelf doen. Ik help hulp noodig en vreemden halen we er niet in. Jullie zelf komen helpen. Verschillende jongens worden Groepleider (G.L.) of Assistent- Groepleider (A.G.L.). Alzoo: Schola Can torum: afd. Sopranen I. G.L.: A. Lamboo, A.G.L.: L. v. Schagen; afd. Sopranen II: G.L.: C. Griffioen, A.G.L.: J. Brussel; afd. Alten: G.L.: Fr. Houps, A.G.L.: Th. Meyer. Crescendogroep: G.L.: Pieter Jacobs, A. G.L.: J. Vinkectein. Adspirantengroep: G.L.: K. de Graaf, A.G.L.: B. Hendriks. Deze boys zorgen voor: 1. orde in eigen Groep vooral door eigen goed voorbeeld; 2. invullen van presentielijsten; 3. klaar- leggeh van uniformen en muziekpartijen; 4. in orde brengen van lokaal; 5. stipt vervullen van verdere opdrachten. Verder: tot Kroniekschrijver voor ko mend jaar is benoemd: Th. Lamboo. Dan hebben we een vaste Leidersraad, gevormd door Directeur, Kroniekschrijver, G.L.'s en A.G.L.'s van de Schola, zoo noodig ook die van de andere twee Groepen. En dan, boys naast onze week-agenda gaat op de eerste van de maand een eigen blad ver schijnen speciaal voor jullie, getiteld: „St. Odo-Klok". 1 September komt ons eerste nummer uit. Per nummer kost dit blad voor jullie 2 cent; voor andere abonné's: 5 cent. Naast een hoofdartikel vind je daar in het „Nieuws van de maand", verder een rubriek, door jullie te verzorgen: „Uit eigen koker"; verder: „Het Vroolijke Hoekje", etc. etc. Reuze hè? Dag hoor! Houdt je maar taai! Kapelaan- E. A. M. PAAP. Cohort „Aeternus Pater" Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: Geen bijeenkomsten. Woens dag: 7.30 uur: contributie en donateurs- gelden betalen. Foto's afhalen. Bi bliotheek. Cohort „St. Petrus." Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 8.15 uur Schaken. Maandag: 8.30 uur Godfriedban. Dinsdag: 8.00 uur Kardinaal v. Faulhaberban. 8.00 uur Adspirantenban. Woensdag. 7.30 uur: Lodewijkban. 8.15 Tarcisiusban. Za terdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Kruis vaarders der St Fe'r"' Pnro"V<\

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7