STADS NIEUWS Tocht naar MOOI-NEDERLAND BONTE ELTAXTOCHT De a.s. jubileum leesten Naaimachines C. F. MEERPOEL ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOEL: .,i/ De Bilt seint: Verwachting: Krachtige tot matige Zuid- Westelijke tot Westelijke wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, weinig of geen regen, iets kouder des nachts, over dag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 763.0 te Budapest. Laagste barometerst.: 735.1 te Nordöyan. Het depressie-systeem is naar het Noord- Gosten getrokken. De kern bevindt zich thans voor de kust van Midden-Noorwegen. Over de Britsche Eilanden heerscht bij stij genden luchtdruk nog guur en buiig weer. Ook in onze omgeving en de Zuidelijke Noordzee is het wat kouder geworden, ter wijl bij krachtigen wind nog plaatselijk buien voorkomen. Over midden- en Zuid- Frankrijk en in Duitsohland is de tempera tuur sinds gisteren flink gestegen. Onder invloed van het hoogedrukgebied heerscht over Centraal-Europa nog rustig, mooi weer. In Scandinavië is het regenachtig en koel. Voor morgen neemt de buiigheid af, de wind wordt matig, des nachts daalt de temperatuur, overdag treedt bij meestal zwaar bewolkte lucht weinig verandering in tem peratuur op. LUCHTTEMPERATUUR. 17.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 8.46 uur tot Zondagmorgen 5.21 uur, van Zondagnamid dag 8.44 uur tot Maandagmorgen 5.23 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 21 Aug. voorm. 11 en nam. 11.24 uur; op Maandag 22 Aug. voorm. 12.30 en nam. 12,54 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 gr. C. Maan op 0.50 uur Zondagnacht. Maan onder 17.14 uur Zondagnamiddag. Maan op 1.58 uur Maandagnacht. Maan onder 18 uur Maandagnamiddag. KERKNIEUWS VEERTIGJARIG BISSCHOPSFEEST VAN MGR. HEYLEN. Dit jaar zal Mgr. Meylen, bisschop van Namen, een in de kerkgeschiedenis zelden voorkomend jubileum herdenken. Mgr. Heylen herdenkt n.l. de veertigste verjaar dag van zijn bisschopswijding. Sinds 1930 is het nog niet voorgekomen, dat een Bel gisch bisschop zoo lang zijn functie mocht waarnemen. Sinds dezen tijd hebben van de 50 Belgische bisschoppen slechts 11 hun 25-jarig bisschopsjubileum mogen vieren. SPORT OLYMPISCHE SPELEN FINLAND WIL OOK OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940 ORGANISEEREN. Bij gelegenheid van de eerste bijeen komst van het organisatiecomité voor de Olympische Spelen in 1940 te Helsinki spraken de Finsche wintersportbonden zich uit ten gunste van de organisatie der Olym pische winterspelen 1940 in Finland. Het organisatiecomité werd dan ook verzocht, desbetreffende stappen te doen, zoodra het Internationaal Olympisch Comité in bezit is van de officieele afzegging der organisa tie door Noorwegen. MET LUXE TOURINGCAR op Donderdag 25 Augustus e. k. over: Utrecht, Austerlitz, Ede, Arnhem, Nijme gen, bezoek aan Bee, Berg en Dal, H. Land stichting, mooi-Nederland, Wester 3Ieer- wijk, terug over Arnhem, Rhenen, Doorn met bezoek aan het Rosarium, Zeist, Utrecht, Leiden. Vertrek om 7.30 v. d. Beestenmarkt. Plaatsbespreken gratis, doch noodzakelijk 2.75 per persoon. 2.kinderen tot en met 15 jaar. DE HEER P. M. v. d. VOORT UIT DE S.D.A.P. GETREDEN Tevens afgetreden als raadslid Naar wij vernemen is de heer P. M. van der Voort, die sedert de verkiezingen in 1935 zitting had in den Leidschen gemeente raad, uit de S.D.A.P. getreden, in verband waarmede hij zijn mandaat als raadslid ter beschikking heeft gesteld. De opvolger op de S.D.A.P.-sche lijst is de heer H. Oostveen, secretaris van de afd. Leiden van den Alg. Ned. Metaalbewerkers- bond en secretaris van de woningbouwver. „De Eendracht". Naar wij vernemen heeft de heer v. d. Voort om principieele redenen, waarvan men ons den aard niet nader wenschte te verklaren, dit besluit genomen. Hij nam in den korten tijd, dr.t hij de S.D.A.P. in den Raad vertegenwoordigde, hierin een niet onbelangrijke plaats in doordat hij vooral goed met ambtenaarsaangelegenheden cp de hoogte was de heer v. d. V. is ambte naar bij de P.T.T. „HERWONNEN LEVENSKRACHT". Hedenavond van 7.30 tot 9 uur is in het Bondsgebouw, Steenschüur 15, gelegen heid tot het afhalen van de bloempjes, enz. voor hen, die zich beschikbaar hebben ge steld om het Comité behulpzaam te zijn met den bloempjesverkoop op Zondag 2 i. Augustus a.s., ten bate van „Herwonnen Levenskracht", endat zijn er reeds velen! Dit neemt echter niet weg, dat er steeds rappe handen tekort komen. Daarom dit vriendelijk verzoek: „Helpt mede het aan tal verkoopers zoo hoog mogelijk op te voeren." Dit kunt u doen door U zelf aan te melden, maar ook, door vrienden en kennissen te verzoeken de behulpzame hand bij den verkoop van het bloempje te bieden. De gelegenheid bestaat daartoe he denavond in het Bondsgebouw van 7.30 tot 9.00 uur. Hoe grooter de medewerking, des te gvrooter het succes! Het Plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenskracht." Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris B. H. Stum- pel alhier: huizen en erven alhier Levendaal 65, 67 en 69 samen in bod 5.953, kooper de heer D. de Jongh, q.q. alhier voor 5.953. Huis en erf, Vliet 30, 30a, en 32 en Molen- steeg 29 in bod 4.200, kooper de heer J. J. G. de Cler qq. alhier voor 4.360. Huizen en erven Voldersgracht 47, 49, 51 en Scha- gensteeg 11 en 13 samen in bod 830, kooper de heer J. J. G. de Cler qq. alhier voor 1.080. Huis en erf Pieterskerkhof 12 in bod 650, kooper de heer J. J. P. Tesselaar qq. alhier voor 750. Huis en erf Waardgracht 55 in bod 450, kooper de heer W. Bos qq. alhier voor 610. Huis en erf Meerburger straat 5 is niet gegund. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Sneth- lage alhier: heerenhuis met erf en tuin Haagweg 28 in bod 6.200, kooper de heer I. T. Cornet qq. alhier voor -6.500. Huis Korevaarstraat 41 in bod 1.575, kooper de heer J. J. P. Tesselaar qq. alhier voor 1.825. Huis en erf 4e Binnenvestgracht 17 in bod 420, kooper de heer K. L. van Duu- ren qq. alhier voor 510. Huis en erf met afz. bovenwoning Rijn- en Schiekade 77/ 77a is uit de hand verkocht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6588. Heeren Modehufs Bert Schrier. Leiden, Steenstraat 3. Oph. fil.: Steenstraat 12a. Gisterenavond gaf de Muziekvereeniging der N. Z. H. T. M. een concert in de Cen trales Ontspanningszaal van Endegeest, di recteur de heer R. van 't Hoff. Een uitgebreid programma werd op zeer vlotte en keurige wijze uitgevoerd. De ge neesheer-directeur dr. F. J. Stuurman be tuigde den medewerkenden hartelijk dank voor het gebodene. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch 1. o. de heer C. A. Pieterse te Zoe- terwoude, opgeleid door Mevr. Spijker alhier. Voor het examen in Duitsche handels correspondentie vanwege de Fed. Mercu- rius slaagde: Mej. M. H. P. den Boesterd, Oegstgeest, en voor Engelsche handelscor respondentie de heer J. C. Mulder, alhier. Beiden werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. Voor het examen hoofdacte slaagde te Den Haag de heer H. J. Heymans, alhier. MET LUXE TOURINGCAR op Vrijdag 26 Augustus e.k. over: Noord- wijk, de Zilk, Heemstede, Kraantjelek, Kopje Bloemendaal, Westerveld, IJmuider sluizen, Beverwijk, Bergen, Schoorl, bezoek aan Kaasmarkt te Alkmaar, terug over Heiloo, Castricum, Krommenie, Zaandam, daarna 3 uur winkelen in Amsterdam. Vertrek om 8.30 v. d. Beestenmarkt. Plaatsbespreken gratis, doch noodzakelijk 2.-per persoon. 1.75 voor kinderen tot en met 15 jaar. Er is de laatste weken weinig nieuws meer gemeld omtrent de feestelijkheden,, welke hier ter stede worden georgani seerd tef gelegenheid van de herdenking van- het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. Toch heeft het comité voor de feestelijk heden niet stilgezeten. Er was heel wat voor noodig om het destijds opzette feest-schema nader uit te werken, aan te vullen en waar noodig bij te schaven. Het programma der feestelijkheden is thans gereed. Wij wijzen er op, dat zij o.m. is aange vuld met zwem- en waterpolowedstrijden, welke op 1 Sept. in de overdekte zwemin richting aan de Haarlemmerstraat worden gehouden. Hieronder vindt men het geheele pro gramma der herdenkingsfeesten: 30 Augustus tot en met 6 September Tentoonstelling Leyds Gooedt", Stadge- hoorzaal. 30 Augustus 8.0011.00 uur: Historische klucht, „Den Burcht'. 31 Augustus: 8.3012.00 uur: Leidsche schooljeugd (com.-schoolkinderenf eest). 2.002.30 uur: Schoolsgewijze optrekken naar het feestterrein, Zoeterwoudschesingel klasse IV en V van alle Leidsche scholen. 2.304.00 uur: Kinderfeest feestterrein, Zoeterwoudschesingel. 6.308.00 uur: Historisch Openluchtspel terrein- Zoeterwoudschesingel. 8.0011.00 uur: Historische klucht „Den Burcht". 1 September: 9.0012.00 uur": Vee- en Zuiveltentoon- stelling, 2.306.00 uur. Concpurs Hippique Sport terrein Nieuwe Kanaal. "7.458.00 uur: Estafette „dwars door Leiden". 8.0Ö11.00 uur: Zwem- en polowedstrij den in „De overdekte". 2 September: 8.0011.00 uur: Nationale liederen- avond „Den Burcht". 3 September: 7.007.30 uur: Reveille „Den Burcht". 8.009.00 uur: Kinderaubade „Den Burcht". 9.0010.00 uur: Wedstrijd en optocht van gecostumeerde wielrenners. 10.0012.00 uur. „Jubileum-ronde" voor Leidsche renners. 1.304.30 uur: Reclajne optocht en Bloemencorso. 3.004.30 uur. Openluchtspel. (Alleen voor werkloozen). 3.005.45 uur: Tocht van „Sterrit"-deel- nemers op motoren. 6.008.00 uur: Uitgebreid Openluchtspel terrein Zoeterwoudschesingel met optreden Gorsselsche dansei-s en Vendelzwaaien. 8.009.00 uur: Verlicht plankier bij de „Hortus" volksdansen nationale liederen. 8.00—9.00 uur: Verlicht plankier in het plantsoen: Gymnastiek Vlaggenparade, volksliederen. 8.009.30 Verlichte gondelvaart. 9.3010.30 uur Hosconcert schuttersveld 10.3011.15 uur: Vuurwerk. „LEYDS GOEDT" is ons aller streven, „LEYDS GOEDT" doet ons Leiden leven. Bioscopen. Trianon. Hans Moser, Leo Slezak en Herman Thi- mig zijn de sterren, die deze week in het Trianon Theater van hun spel doen ge nieten in de humoristische film „Het ge lukkigste huwelijk". Na een langdurig verblijf in Amerika keert de millionair Wurl terug in Ween en met zijn dochter Jessie. Jessie is een jong en knap meisje, maar heeft volgens haar vader één groote fout, zij wil niet trouwen. Hierover raad pleegt hij zijn ouden vriend dr. Voglsang, zelf een verstokt vrijgezel, die hem aan raadt, Jessie te laten zien, hoeveel geluk kige huwelijken er bestaan. Voor dit doel looft Wurl een prijs uit van 50.000 shilling, voor het gelukkigste huwelijk, hetgeen met veel reclame in de couranten wordt bekend gemaakt. Zooals begrijpelijk, doen aan deze wedstrijd een groote menigte menschen mee, die dol zijn op de uitge loofde prijs en allen voorgeven gelukkig getrouwd te zijn. Als ze door de jury, in dit geval dr. Voglsang, ondervraagd wor den kunnen ze deze bewering echter niet bewijzen. De menschen worden tenslotte ontevreden, als ze zich den prijs zien ont gaan en de wedstrijd eindigt in een groot tumult, waarbij alles kort en klein gesla gen wordt en de menschen tenslotte met veel lawaai naar huis gaan. Nadat de rust is weergekeerd, vindt de jury, tusschen de brokstukken Peter Reiterer, de bediende van dr. Voglsang, die daar zit te minne- koozen met zijn vrouw, met wie hij al vijf jaren gelukkig getrouwd is. Eenparig wordt besloten den prijs aan dit echtpaar toe te kennen. Hans Moser is als dr. Voglsang weer de schepper van vele komische mo menten en verwikkelingen, welke ook dit maal niet uitblijven, maar die toch geen beletsel vormen voor een happy-end, dat een opluchting is voor het gelukkigste echtpaar. Na het journaal, waarin o.m. de Engel sche luchtmanoeuvres, draait een kleu renfilm' aangevuld door een symphonie- concert onder leiding van Gustav Hens- sen. Voor de pauze draait „Zijn groote ka meraad" waarin Paul Robeson, de bekende negerzanger de hoofdrol vervult. Door de politie wordt Joe (Paul Robeson) aange zocht zijn medewerking te verleenen bij de opsporing van een jongen, die reeds eenigen tijd door zijn schatrijke ouders vermist wordt. Inderdaad gelukt het Joe de vermiste jongeling te vinden, maar in- plaats van het naar de ouders terug te brengen, houdt hij hem uit genegenheid bij zich thuis verborgen, totdat een vermeen de vriend hieraan een einde maakt. De geheele film door kan men genieten van de prachtige stem van den beroemden zanger alsook van zijn partnerin Manda. Lido. We moeten eerlijk bekennen: het „zo- mersche weer" lokt eerder tot 'n bioscoop bezoek dan tot 'n frisch bad en degenen, die op deze wijze gedwongen worden tot het onzomersche gedoe van bioscoopbe zoek, vinden in het Lido-theater een pro gramma, dat zeker de belangstelling waard is. Hier toch gaat deze week de nieuwe Shirley-Temple-film der 20th Century- Fox: „Heidi". Dat is een naam, die me nigeen bekend zal voorkomen, ook al weet men wellicht niet onmiddellijk zich ter herinneren, waar men hem eerder heeft gehoord. Toch doet het aan als een ver trouwde klank, iets als een jeugdherinne ring en dat i s het per saldo ook. Het is de titel van een boek, dat eenige tientallen jaren geleden een enormen opgang heeft gemaakt, dat werd verslonden en dat in Nederland verscheen onder den volledigen titel van „De kleine Heidi thu s", door Jo hanna Spyri. Die titel is wat verouderd. Heden is men korter in zijn opschrift en daarom volstaat men thans, nu dat boek verfilmd is, met kortweg „Heidi". Maar het boek zélf is niet verouderd, het heeft zijn aantrekkings kracht weten te behouden en het boeit nog steeds. Thans is het verfilmd en is het nog wel noodig te verklaren, dat de titelrol ver tolkt wordt door Shirley Temple? Alwie Johanna Spyri's boek gelezen heeft zal er kennen, dat Shirley hier een rol vindt, die opzettelijk voor haar geschreven had kun nen zijn. Want in deze rol zijn weer alle elemen ten aanwezig om Shirley men moge over het optreden van dit kind denken zoo men wil gelegenheid te geven te demon- streeren hoe zij sinds jaar en dag de har ten van duizenden, en duizenden bioscoop bezoekers gevangen houdt. En men vindt hier Shirley Temple terug in de wel bij zonder bekoorlijke omgéving van het Zwarte Woud, waar zij geplaatst wordt voor een goedaardig uitzienden, maar bar- schen en norschen grootvader, die als een zonderling leeft in zijn Alpenhut, vreemd voor en in vijandschap met de dorpelin gen, maar desondanks blijft een man met een goed hart, die in een korte spanne tijds door Heidi wordt ingepalmd. Wij krijgen Shirley ook hier als tegen stelling te zien in een rijke omgeving als alleen de film kan vertoonen en zoowaar ontbreekt ook de statige buttler niet. Hoe veel statige buttlers hebben al een rol ge speeld in Shirley's korte bestaan. Natuurlijk verlangt, ondanks allen rijk dom, de kleine Heidi voortdurend naar haar grootvader, zooals deze naar haar. Heidi is eigenlijk in dat rijke huis geko men om speelgenootje te zijn van het ver lamde dochtertje dat gruwelijk bewaakt en geplaagd wordt door een strenge huis houdster en Shirley Heidi, die het klappen van de zweep ook in dit opzicht kent, weet pittig en raak haar charme, eenvoud en af en toe brutaliteit tegenover de strengheid te stellen. Het filmverhaal vertelt dan hoe door btar invloed het verlamde meisje weer loo- pen leert en deze genezing is het Kerstge schenk voor haar vader. De oude grootvader is dan ook juist op Kerstmis te Frankfort aangekomen en na een reeks van spannende avonturen, waar bij een verblijf van den ouden man in het arrestantenlokaal te pas komt en een wilde vlucht en achtervolging gaat alles naar het blijde einde en aan het slot zien wij groot vader en kleinkind in de Alpenhut met den rijken heer uit Frankfort en het doch tertje, dat nu nog vlugger loopt dan Heidi zelf. Men zal bemerkt hebben dat dit een echter Shirley Templefilm is met tal van motieven die herinneren aan zooveel vo rige. Er gaat weer een en al bewondering uit naar het ongekunstelde wonderkind en al le toeschouwers leven mee met haar we derwaardigheden, welke natuurlijk ten slot te een bevredigend slot vinden, al is het ook rijk aan fantasie. Voor de pauze zien we Sonja Henie, het wonder van de schaats, meer dan van de ifilm in haar eerste optreden „Een meisje uit duizend". Een fantastische aaneenscha keling van komische rariteiten, waarboven staat het schaatsenrijden van Sonja, de ijs- Kwaliteits- en tóch niet duurll Dan naar: Alléén t BREESTRAAT 171 - Tel. 2657 Levering uit voorraad van: ADLER - LAD A - PFAFF - Dürkopp - Husqvarna koningin, als ware kunst op sportgebied. Het geheel is een vroolijk blijspel, dat een uurtje een aangename verpoozing biedt. Rex. Na een uitvoerig journaal gaat als eerste hoofdfilm een R.K.O. product „In Chinee- sohe Wateren", een film vol spanning en sensatie, die ons van begin tot eind ge boeid weet te houden. In 'het kort speelt zidh het verhaal af rondom den million- r air-zeiler Russel P. Selby die slechts denkt aan het winnen van groote zeilrace, doch door 'n zekeren Bishop (Officier van Just-i tie) gedwarsboomd wordt, daar deze Selby voor een comité voor onderzoek wil dag vaarden. Hij Raagt zijn assistent Bruce op, deze dagvaarding aan Selby te presentee ren dooh Bruce's eerste poging daartoe mis lukt en de race is dan ook reeds begonnen als hij een tweede poging daartoe waagt. Aan boord van een watervliegtuig krijgt hij het jacht van Selby de „Lady Betty" in het oog, hij bedenkt zich niet lang, doch duikt, nabij het jacht gekomen, uit het vliegtuig en de bemanning van de „Lady Betty" is genoodzaakt hem te redden, hoe zeer het Selby ook spijt daarvoor zijn vaart le moeten verminderen, doch Bruce heeft zijn doel bereikt en presenteert de dagvaar ding aan Selby. Als de „Lady Betty" eenigen tijd onder weg is, komt er een geweldige storm op zetten wat met den kapitein en bemanning verschillende complicaties teweeg brengt, caar Selby weigert om de zegels van de motoren te verbreken, hij blijft in zijn wei gering volharden, zoodat kapitein en be manning het jacht verlaten, Selby en eenige anderen aan hun lot overlatende. Hierna spelen zich enkele spannende too- reelen af, waarbij het schip bij een aan varing vergaat en zij door een bandieten- schip worden gered en aan boord genomen. Wij zullen het vervolg van dit spannende verhaal niet verder verklappen, doch wel kan men ervan verzekerd zijn dat op het eind twee gelieven elkaar vinden. Na de pauze gaat de Metro-Goldwyn- Mayer-film met de Marx brothers in „Een dag op de renbaan", een film vol dwaas heden, die niet te beschrijven zijn. Een zoo groote hoeveelheid humor en grappen ziet n en zelden zelfs in 10 komische films bij elkaar. In één woord een film vol geniale humor van een troepje die U voor een tijdje alle beslommeringen zullen doen ver geten. Casino. Dat reeds op den eersten avond Casino geheel was uitverkocht, bewijst wel dat van de film „Goud", waarin Hans Albers en Brigitte Helm de hoofdrollen vervullen ten roep was uitgegaan en zeker zullen alle bezoekers de roep van dit meesterwerk verder voortdragen. Wie deze week „Goud" niet aanschouwt zal veel missen, omdat dit een film is, welke aan de hoogst gespan nen verwachtingen volkomen beantwoordt. Onmiddellijk bij den inzet reeds wordt men met één slag geworpen buiten de baan der a."ledaagsche gedachten in het voor profanen ontoegankelijke heiligdom van een natuur kundige, die streeft naar het veranderen van onedel in edel metaal, in dit geval van lood in goud. Met stijgende bewondering en in groote spanning kan men gadeslaan, hoe een geheim aan de natuur ontwrongen wordt. Méér: hoe de menschelijke geest de natuur poogt te dwingen zich naar zijn be doelingen te schikken. Doch het mogelijke resultaat van den belangloozen arbeid van den natuurkundige, Prof. Achenbaeh, en zijn assistent Ingenieur Holk, roepen de duistere driften wakker van den loodmag- r aat Wills en diens handlangers. Het drijft hen aan tot bedrog, misdaad en winstbejag. De groot industrieel maakt zich door moord op Prof. Achenbaeh van de uitvinding meester, doch hij kan de geheimzinnige machine, die hij enorm heeft laten ver- grooten, niet op gang brengen. Treffend wordt hier ons tot bewustzijn gebracht, dat zonder een ingenieur, zoowel grootin dustrieel als arbeiders niets vermogen en dat zonder hem stagnatie en verval het lot der industrie zouden zijn. Fel en harts tochtelijk is de strijd tusschen den onbaat- zuchtigen ingenieur (Hans Albers) die zich tot taak had gesteld zijn vriend Prof. Achenbaeh in eer te herstellen en den door macht bezeten magnaat (Michael Bonen), wiens methoden niets en niemand ontzien. Brigitte Helm, als de dochter van den mag naat, weet zich in een mystieke waas te hullen, zonder nochthans aan menschelijk- heid in te boelen, Lien Deijers, Kayssler, Karchow en alle overige nevenfiguren kun nen wij in feilloos gespeelde rollen bewon deren. De tweede hoofdfilm is van een heel an der genre. In „Roovers van het wilde wes ten" worden wij verplaatst in het wilde westen, waar bandieten een volkomen ter reur op de vreedzame grondontginners uit oefenen. Zij overvallen den wagen van Smo key Smit's (Bob Steele) ouders, plunderen deze en dooden hen. De zoon zweert zich op de moorder aars te zullen wreken, het welk hem op zeer sensationeele wijze ge lukt en telkens is het een opluchting als hij op het critieke moment verschijnt en geducht met de bandieten afrekent. In deze geschiedenis is nog handig ingevlochten een romantische idylle met een happy end. Naast een uitgebreid en goed verzorgd journaal zal Casino deze week ongetwijfeld veel bezoekers trekken. Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.53 per kwartaaL Bij onze agenten 20 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. ELTAX 666 - Stationsweg 47a ELTAX 666 - Stationsweg 47a

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2