RIJNSTREEK ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. IS ZOETERMEER Jubileumfeesten. De herdenking van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de Koningin wordt in deze gemeente op Dinsdagavond 30 Augustus en Woensdag 31 Augustus a.s feestelijk herdacht. Door de Oranjevereeniging „Wilhelmina" alhier worden de feestelijkheden georganiseerd. Dinsdagavond half acht etalagewedstrijd van' kunstvoorwerpen en verlichting met kunstlicht van particuliere huizen, waar voor eveneens prijzen beschikbaar zijn ge steld. Om 8 uur fakkel- en lampioen- optocht, -begeleid door het fanfarekorps „Kunst en Vriendschap", alhier, en het fanfarekorps uit Nootdorp. Omstreeks 9 uur zal op het plein van de openbare school een vreugdevuur worden ontstoken. Op Woensdag wordt des morgens 9 uur een optocht gehouden door de schoolgaan de kinderen, waarvoor verschillende spelen zijn georganiseerd. Des middags half twee groote allegorische optocht, waaraan vele plaatselijke vereenigingen deelnemen. Om streeks half drie ringsteken op het losse paard, turndemonstraties en wedstrijden door de plaatselijke gymnastiekvereeniging „Pro Patria". Verder wordt een nationale wedloop gehouden over een afstand van pl.m. 31/2 K.M. Demonstraties en groote springconcours door de Borefsche Ruiters- vereeniging, ringsteken per rijwiel, Vendel- zwaaien door de bekende vereeniging van Beek en Donk (Limburg), volksspelen, om 5 uur ballonwedstrijd, vanaf 8 uur door- loopende bioscoopvoorstelling en tot slot groot vuurwerk. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Annie Nelly d. van H. Kruyt en J. Zuidam Jacob Gijsbertus z. van G. G. Reinier Dool en E. van Muijen. Ondertrouwd: M. van den Berg 47 j. won. te Nieuwer-Amstel en M. van der Bijl 43 j. Getrouwd: P. S. van der Voorn 36 j. en J. A. van den Ing 21 j. K. Dekker 26 j. won. te Gouderak en G. v. d. Dool 21*]. H. Mogenes 25 j. en A. Bloos 18 -j. Overleden: Klasina Schoonderwoerd 71 j. geh. met M. van Vliet. Gevestigd: van Noordwijk: G. van Rijn, leerl. verpleegster van Woubrugge: J. de Vreede, dienstbode van Rhenen: B. Kramer, opvoedend ambtenaar van Leiden: C. van Tol. Vertrokken: naar Schiedam: G. van Scherpenzeel naar Rotterdam: J. Kort man naar Amsterdam A. B. E. van#Vliet. BODEGRAVEN DE RIJKSWEG NAAR UTRECHT Dezer dagen zal de Rijkswaterstaat op nieuw een heel belangrijk deel van den nieuwen Rijksweg Den HaagBodegraven UtrechtDriebergenArnhem aanbeste den. Het geldt het gedeeite om de stad Utrecht, dat haast wel een der belangrijk ste stukken van den weg uitmaakt, omdat juiht het passeeren der stad Utrecht een geduchte hinderpaal is voor het verkeer. Aanbesteed wordt thans het leggen van den aarden baan, die in plm. 2 jaar gereed moet zijn, waarna de bestrating volgt. We mogen dus veilig aannemen, dat het 1942 zal worden eer dit weggedeelte in gebruik zal genomen kunnen worden'. Het gedeelte tot Utrecht zal in 1940 reeds klaar moeten zijn. Aan dit gedeelte wordt thans overal gewerkt, Het wegdek tusschen Bodegraven en Woerden, dat de Fa. Broek hoven verzorgt, is momenteel wel zoo goed als gereed, immers er wordt dag en nacht met alle man aan gewerkt. In de omgeving van den Goudschen weg, waar het werk van den straatweg af heel goed zichtbaar is, trekt het vooral des avonds in het licht der electrische lampen veel bekijks. Een groote ploeg arbeiders is steeds in actie met de treinen, het verspreiden van het opgebrach te zand, etc. etc. Hoewel vóór het zandstor- ten het slappe veen is weggegraven en ge baggerd, wordt toch de aangrenzende veen laag door den zwaren druk opgeperst, zoo dat de Goudsche vaart over een groote af stand geheel dicht licht. Aan het voorbereidend werk voor het bouwen van het viaduct is men inmiddels begonnen. De reeds eerder omgelegde straatweg is in verband hiermede opnieuw omgelegd, waarvoor intusschen nu weer een gedeelte van den ouden straatweg is ge bruikt. Intusschen is men echter ook aan een an deren weg begonnen, n.l. aan de aansluiten de weg van den ouden Leidschen straat weg op den nieuwen Utrechtschen weg bui ten Bodegraven om. Deze. weg zal aanslui ten op den nieuwen weg ongeveer ter plaat se waar thans de nieuwe weg de Broekveld- sche kade passeert. Hij steekt dan schuin het weiland over, gaat over de Goudsche vaart, Goudsche weg, Watering en spoorweg, om op den Leidschen weg aan te sluiten, onge veer bij de oude fabriek in de Damme- buurt, die thans voor garage wordt ge bruikt. In den Zuidzijderpolder wordt het wegdek afgegraven, terwijl ook aan de Wetering reeds wordt gewerkt. Vanzelfsprekend zal het een duur stukje weg worden en het treft wel merkwaardig, dat men nu juist bezig is de Scheepjesbrug bij de gasfabriek te ver beteren. Men klaagt nu wel eens over de afname van het verkeer door Bodegraven, maar als deze weg ook zal gereed zijn gekomen, dan zal dit nog wel anders worden. Dan blijft alleen nog het plaatselijke verkeer en het Jubileum Zr. Vermeulen. 5 Aug. was Zuster J. Vermeulen 12 1/2 jaar als wijk zuster in Zoetermeer werkzaam voor het Groene Kruis. Daar zij met vacantie was, kon dit op 5 Augustus niet herdacht wor den. Toen zij Woensdag 17 Augustus thuis was, is zij door Dr. Palte, voorzitter van het Groene Kruis namens het bestuur harte lijk gelukgewenscht met haar 12 1/2-jarig jubileum. De voorzitter bood haar een zilveren vaas aan met inscriptie "Groene Kruis 5 Febr. 1926—5 Aug. 1938". Dat uw werk, aldus de voorzitter, door vele patiënten is gewaardeerd, blijkt hier uit, dat een comité van verpleegden is ge vormd en het resultaat hiervan is een enveloppe, waarmee U naar eigen keuze kunt handelen. Zuster Vermeulen had vele schriftelijke en mondelinge felicitaties in ontvangst te nemen. Pluimveevereeniging. Donderdag avond vergaderde de pluimveevereeniging „Door Veredeling Verbetering" onder voor zitterschap van den heer J. C. Swart. Er werden besprekingen gevoerd over de te houden pluimveetentoonstelling half December e.k. Het bestuur werd gemach tigd, het vraag-programma samen te stel len en zich in verbinding te stellen met vereenigingen op hetzelfde gebied in de rondgemeenten. Besloten werd, in een volgende vergadering, een en ander nader te bespreken, tot benoeming van een ten toonstellingssecretaris over te gaan en tot het aanwijzen van een commissie van bij stand. streekverkeer over en zal het snelverkeer, dat in de laatste jaren zoo'n geweldige drukte gaf, geheel verdwenen zijn. Aanbesteding. Ten behoeve van de fa. Noordhoek en Zn., alhier werd aanbesteed het bouwenvan een kaaspakhuis en het verbouwen van een woonhuis aan de Kerk straat. De uitslag was als volgt: F. Mulck- huyse, 7721, Fa. Ooms en Bekker 8209, Fa. Bijsterveld, Hillegersberg 8993, M. v. Vliet 9200, C. Koppe, Alphen a. d. Rijn 9221, Fa. Verhoef, Oudewater 9261, Fa. Slingerland, Oudewater 9266, Fa. Oude nes, Alphen a. d. Rijn 9297, C. Tromp 9300, J. Reym 9583, Paul en Karman, Zevenhpizen 9616, Vink en Zn., Moor drecht 9783, Fa. Bontebal, Zevenhpizen 9836, E. van Engelen, Alphen a. d. Rijn 9849, C. van Wieringen, Alphen a. d. Rijn, 11575, W. v. d. Helm, Alphen a. d. Rijn 11599. Het werk is gegund aan den laag- sten inschrijver. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot mr. A. v. d. Wind Wz., is benoemd tot pl.verv. president van de Rechtbank te Tamarinda (Borneo). HAZERSWOUDE Bloempjesdag. De alhier gehouden bloempjesdag ten bate van S.A.N.T.O.S. heeft opgebracht 44.19. LEIMUIDEN INBRAAK VERIJDELD. In den afgeioopen nacht is er ingebro ken in het huis van mevr. de wed. St. lig gende in de kom van het dorp. Een van de huisgenooten hoorde gestommel en ging op onderzoek uit. Juist zag zij nog iemand door het achterraam den tuin in vluchten. De buren werden gewekt maar de inbre kers wisten te ontkomen door het maken van een gat in de tuinafrastering. De in brekers zijn binnengekomen door het op schuiven van een der achterramen en wer den gestoord toen zij bezig waren beneden de kasten te doorzoeken. De politie stelt een onderzoek in .Er blijkt niets te zijn gestolen. HOOGMADE V.C.H. Het gaat op het oogenblik niet zooals het eigenlijk moest gaan met onze voetbalclub. Nadat het een paar jaar zoo goed was gegaan is de geest weer vertroe beld, en wel zoodanig dat er van het oude V.C.H. bijna niets meer over is. Dat mag niet! Er wordt immers heden ten dage zoo veel gesproken over samenwerking op al lerlei gebied, waarbij toch de sport ook een groote plaats inneemt. Sport is gezond, ver edelt en versterkt lichaam en ziel mits op behoorlijke wijze toegepast. En zou Hoog- made zijn sportvereeniging nu laten weg kwijnen? Neen, dat mag niet. Het volijverig bestuur van V.C.H. heeft daarom gemeend een propogandaavond 'te moeten houden op Woensdag 24 Aug. a.s. om half negen aanvangende in de zaal van den heer Witteman. Als sprekers zullen op treden de heer Hoogervorst, secr.-penning- meester en competiite-leider van den D.H. V.B., en de voorzitter der R.K. voetbalver- eeniging „Teijlingen". De toegang is geheel vrij voor alle wel denkende en sportieve sportliefhebbers ook van andere plaatsen. Komt dus allen. Het gaat om een groot belang voor de jeugd en 'n groot genot voor de grooteren. De ver eeniging heeft zoo mboi gebloeid, alles ging gesmeerd en zoo moet het weer worden, en dat kan mits allen helpen. NOORDEN Personalia. De heer A. Voorn, onder wijzer aan de R. K. School, slaagde te 's-Gravenhage voor de hoofdakte. N1EUWVEEN Nicolaas Boys. Zondag a.s. is er te 2.30 uur alléén Juniorenwedstrijd tegen de Kwakel op eigen terrein. Over enkele weken begint de competi tie, waarvoor de ledenlijsten moeten wor den verzonden. IJet legitimatiebewijs drie jaar geleden ontvangen, is niet meer gel dig. Bij de opgave voor het komende sei zoen, moeten allen drie pasfoto's bijvoe gen. Ook de nieuwe leden. Voor 't nemen der foto's bestaat a.s. Zondag gelegenheid op het terrein. De Juniorencompetitie begint reeds eer der, zij behoeven geen foto's, doch Zondag avond moeten van het Juniorenelftal, na men, voornamen en geboortedatum inge vuld zijn. Helpt allen mede, opdat alles vlug kan worden afgewerkt en de indee ling van de D.H.V.B. spoedig kan volgen. Gevestigd: B. M. Brouwer, van Zeist. D. Romijn, van Rotterdam. A. E. Kroese, van Zeist. Overleden: J. v. Dijk 75 jaar. •n. NIEUWKOOP Arm gebroken. Het 10-jarig dochtertje van J. de Jong reed per fiets op den Nieuw- veenschen weg wilde afstappen voor een bakfiets, doch bleef met haar jurk aan het zadel haken. Zij kwam daardoor te vallen er brak een a^m. Inspectie. De j aarlij ksche inspectie over de vaarten, de daarover gelegen brug gen en planken en de daarin gelegen land- hoofden in den polder Nieuwkoop en Noor den zal gevoerd worden op Donderdag 1 September a.s Varkenspest. Onder 84 varkens van den veehouder H. Blij leven alhier is varkens pest uitgebroken. Geboren: Johannes, z. v. W. Kranen burg en H. F Visser Jan Willem, z. v. W. Bourguignon en W. A. de Vor An- tonius Wilhelmus, z. v. C. A. Mi Schutter en C. M. Wahle. Overleden: Jannetje van der Laan, wed. v. J. Kwakkenbos, 77 j. RIJNZATERWOUDE Zeilerspech. Voor de tweede maal werd gisteren alhier een zeiljacht op de keien langs de Braassemermeer gewor pen, De zeer krachtige wind was voor: deze zeilers noodlottig. Dergelijke onaangename situeties brengen voor de betrokkenen meestal materieele schade mede. ón de jach ten wordt vaak een of meer gaten gesla gen in de bodem en zijwand door het ge weldige beuken op de keien. Beide schip breukelingen konden door te hulp gescho ten menschen behouden in de haven ge bracht worden. Wanneer men de zeilkunst niet al te best meester is kan men zich met zulk stormweer maar beter niet op de Braasse mermeer wagen. Bij dergelijke sterke wind heeft elke schipper een hekel aan dit plas je dat dan zeer* verraderlijk is. TER AAR Jubileumfeesten. Door het Oran je-comité zijn in de dezer dagen gehouden bijeenkomst verschillende commissies sa mengesteld voor de organisatie van be paalde onderdeelen, o.m. voor de optocht, verpachtig standplaatsen, volles- en kin derspelen, etc. Van drie jeugdverenigin gen zijn vertegenwoordigers aangezocht om de gemeentevlag over te brengen naar Amsterdam, bij gelegenheid van de huldi ging door H. M. de Koningin op 6 Septem ber a.s. Het laat zich aanzien, dat onze ge meente een goed figuur wil slaan in de rij der feestvierende gemeenten. Bloemisterij-cursus. In samenwerking met de L. T. B. en de Chr. B. en T. B. zal bij voldoende deelname deze. winter een cursus gehouden worden voor de bloemis terij. Nadere bijzonderheden zullen nog volgen. UITHOORN Nieuwe bioscoop. Naar wij van be voegde zijde vernemen, wordt alhier in de eerste helft van Sept. a.s. geopend de Luxor- bioscoop. Zij wordt gevestigd in het in aan bouw zijnde perceel van den heer Vendrik aan het Marktplein. Door het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond is aan de N.V. Alphia Film te Alphen a. d. Rijn toestemming verleend deze bioscoop te exploiteeren. We vernamen, dat als ope-~ ningsfilm is gekozen de bekende Holland- sche film: Merijntje Gijzen's jeugd, terwijl de daaropvolgende week vertoond zal wor den: San Francisco. Men zie t.z.t. de adver tentie-kolommen in dit blad. ZWAMMERDAM NACHTELIJKE INBRAAK. De huissleutel meegenomen voor een volgenden keer. Hedennacht is ingebroken bij den heer K. Edelman in den Tempelpolder onder de ze gemeente. De dieven, er zijn er waarschijnlijk twee geweest, hebben het kelderraampje ver wijderd, wat zij gemakkelijk ongestoord konden doen, daar de woning geheel in het groen verscholen ligt. Hierna hebben zij met een bezem de kelderdiepte gepeild. Deze was hun zeker te diep om zich zoo te laten zakken. Tenminste ze hebben een trap uit een nabij gelegen schuurtje ge haald met het doel die door het raampje te laten zakken. De trap kon echter niet. door het raampje. Daarop hebben ze aan een touw een kisten laten zakken, waarop zy door het raam de kelder konden binnen komen. Eenmaal in de kelder, waren ze spoedig in de huiskamer waar zij uit een dressoir haalden een gouden horloge met ketting, alsmede 3 portemonnaie's met geld, circa ƒ12.— Tijdens hun aanwezigheid zijn de dieven blijkbaar gestoord, een tweede gouden hor loge, alsmede tafelzilver lieten zij onaan geroerd. In de overige vex'trekken van het huis, zooals het kantoor van den heer Edelman kwamen zij niet. Vooral dit laat ste vertrek zou toch een bezoek wel waard zijn geweest, daar de heer Edelman, die als boomkweeker veel handel drijft met het buitenland, juist veel buitenlandsch geld in huis had. Misschien echter is het de bedoeling van de dieven dit bij een volgende gelegenheid te doen en dan tevens op een meer regel matige wijze binnen te komen. Ten minste ook de sleutel van de voordeur wordt ver mist. De gemeente-veldwachter K. Verweij heeft een onderzoek ingesteld, terwijl ook met een politiehond is getracht sporen te vinden. ZOETERWOUDE De Jubileumfeesten. Gisteravond is het programma voor de feesten ter viering van het 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de Koningin vast gesteld. Zooals destijds is medegedeeld heeft de burgemeester het initiatief genomen om voor de geheele gemeente een comité tot organiseeren van dit groote feest en heb ben de Oranjevereeniging en het Dorp en de Wilhelminavereeniging aan den H. Rijndijk hunne medewerking tot deze bij zondere viering verleend door de toezeg ging de jaar lij ksche viering van de Ko ninginnedag voor dit jaar over te laten aan het gemeentelijk comité, waarvan het be stuur is gevormd door de heeren Joh. Schouten voorzitter, H. A. Triebei, secre taris, H. J. v. Mil, penningmeester, J. v. d Ruit, P. de Vrind, A. J. van Bennekom en M. v. Beveren. Het eere-comité bestaat uit de edelachtb. heer H. J. J. A. Smeets, burgemeester, de hoogeerw. heer Deken C. M. Jonckbloedt, de zeereerw. heeren pastoors G. J. Klaver- weyden en J. J. M. van Vastenhoven, de v/eleerw. heeren kapelaans A. H. Duyve- stijn en P. Krom, de heeren L. Onderwa ter en J. de Graaf, wethouders, de heeren dr. J. B. J. Kortmann, dr. W. A. J. M. J. Kortman, notaris S. J. Ruizeveld en den oud-burgemeester P. C. A. M. Wap. Voorzitter van het eerecomité is de edel achtb. heer Burgemeester H. J. J. A. Smeets. Het feest zal gevierd worden op het Dorp op 31 Augustus en aan den H. Rijn dijk op 1 September. Op den eersten feestdag zal des morgens te 9 uur in de Zuidbuurt de opstelling van een optocht plaats hebben, die een folklo ristisch karakter zal hebben. De jeugdver- eenigingen hebben hierbij de organisatie in handen. In deze optocht zullen ook meetrekken de praalwagens van den H. Rijndijk en de kinderen van de verschillende scholen. Aan het Raadhuis zal een kinderhulde aan den burgemeester als vertegenwoordi ger van H. M. de Koningin worden ge bracht. Hierna trekt de stoet verder om aan het einde van het bebouwde gedeelte van den Vrouwenweg te keeren. De kinderen van de vier laagste klassen gaan vanaf het Raadhuis naar het feest terrein aan den Schenkelweg waar de kin- despelen tijdens de optocht reeds een aan vang nemen. De feeststoet zal op het feestterein ont NIÉUWE-WETERING Gouden Huwelijksfeest. Het Echtpaar P. Verduin en R. Droog resp. 83 en 75 j. oud viert op 28 Augustus a.s. zijn gouden huwelijksfeest. bonden worden waarna de tractatie en de kinderspelen voor de hoogste klassen wor den afgewerkt. Te half twaalf wordt een hardrijderij ge houden voor jongens van 13 tot 17 jaar: de z.g. Schenkelronde. In den namiddag te 1 uur zal nabij de Lammebrug de opsteling, numering en be oordeeling van de versierde tilbury's plaats hebben en waarna de ringrijderij op het feestterrein. Als alle tilbury's op het veld zijn wordt de tweede Schenkelronde voor personen boven 17 jaar gehouden, start en finish bij het feestterrein. Te drie uur heeft het mastklimmen plaats, in twee groepen mannelijke perso nen onder en boven 15 jaar. Vervolgens zullen voor de dames wor den gehouden de spelen: op zoek naar een man, kinderwagen-race en tonnetje rijden. Het spreekt vanzelf, dat het tonknuppe- len dien dag „naar plaatselijk gebruik" in het programma is opgenomen. Na afloop van deze spelen zal de Motor club Z. M. C. een motorrit met hindernis sen houden op het feestterrein. Hiervoor zijn reeds 16 deelnemers ingeschreven. Bij voldoende deelname zal des avonds een gondelvaart plaats hebben. Aanvanke lijk had het bestuur de toegang tot het ter- ren gratis opengesteld; om een avondfeest te financieren is het laatste besluit van de commissie genomen tot heffing van 10 ct. entrée. Waaruit dit avondfeest zal bestaan, zal r og nader bekend gemaakt worden. Op den tweeden dag, de viering aan den K. Rijndijk» zullen de schoolkinderen van af de school naar de grens van Leiden trek ken en terugkeeren naar het feestterrein (land van den heer Roest.) Te tien uur zal ook daar een kinderhui- de aan den burgemeester worden gebracht, waarna de tractatie en kinderspelen plaats vinden. Des middags wordt een optocht gehou den waaraan dezelfde praalwagens van de optocht van den vorigen dag zullen deel nemen en tevens door versierde rijwielen een klein bloemencorso wordt gevormd. Op het feestterrein zijn de volksspelen ringsteken, hardloopen en blokloopen. Te zes uur heeft een voetbalwedstrijd tusschen „Meerburg" en een nog te kiezen vereeniging plaats. Ook aan dit program zal nog een avond programma verbonden worden. De feesten beloven alzoo veel en de commissies zijn in volle actie. Geslaagd. Voor het examen Fransch L.O. slaagde te Utrecht de heer C. A. Pie- terse, alhier. BIOSCOPEN TE LEIDEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: Goud (Hans Albers Brigette Helm, Lien Deijers). Roovers van het Wil de Westen (Bob Steele). Fantastisch Wild West 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd Lido: Heidi (Shirley Tem- Een meisje uit dui zend (Sonja Henie, pie, Jean Hersholt) Adolf Menjou, Don Amèche). Geestig en boeiend Amusante sportfilm. lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: •4- Het gelukkigste hu welijk. (Hans Mo- ser, Leo Slezak). Big Fella (Zijn groo te kameraad). (Paul Robescn). Komisch Ontroerende zangfilm lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur "Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd Rex: Een dag op de ren- ban (3 Marx Bro thers). In Chineesche wate ren. (George O'Brien). Klucht Sensatie lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Luxor: Afgekeurd Schuim den aanslag weg met Ivorol zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15