dagen Historie ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 MANOEUVRES IN DUITSCHLAND WEKKEN ONRUST. OORLOGSVOORBEREIDING OF DEMONSTRATIE? ROOSEVELT EN HULL WILLEN DE AMERIKANEN BE- KEEREN VAN HUN ISOLATIE-NEIGINGEN. Manoeuvres. In Duitschland wor den op het oogenblik manoeuvres gehou den op groote schaal. Dat is op zichzelf niets bijzonders; ook in Nederland zullen in September herfstmanoeuvres worden gehouden en niemand zal daarin een on rustbarend symptoom zien. Toch hebben de Duitsche nanoeuvres wel eenige opwinding veroorzaakt, zoowel in Duitschland zelf als in het buitenland. Niet zoozeer het feit zelf, maar de omstandigheden, waaronder die manoeuvres worden gehouden, zijn oorzaak van die onrust. Allerlei factoren werken hier samen. Men zal zich herinneren, dat van Duit sche zijde meermalen het laatst eerst enkele weken geleden is betoogd, dat het Tsjecho-Slowaaksche vraagstuk voor den herfst moet worden opgelost. Dergelijke uitspraken al is het heel goed mogelijk, dat in de kringen der Duitsche regeering dit denkbeeld al weer is losgelaten ma ken diepen indruk en blijven lang in het geheugen hangen. Daarbij komen nu de maatregelen op militair gebied, welke eveneens veelzijdig zijn. Aan den eenen kant staan de herfstma noeuvres, waaraan voor de eerste maal re serve-lichtingen zullen deelnemen. Dit be teeken t, dat tijdelijk de sterkte van het on der de wapens zijnde Duitsche leger be langrijk wordt vergroot. Aan den anderen kant en hierdoor komt men er toe verband te zoeken, is het bekend, dat de verster- kingswerken langs de Duitsche Westgrens in een zeer versneld tempo worden uitge voerd. Tezelfdertijd worden ook elders werken, o.a. wegenaanleg welke van mili tair nut zijn, met grootere kracht dan tot dusverre ter hand genomen. Voegt men dit alles bij elkaar, dan is het duidelijk, dat Duitschland er prijs op stelt zijn defensie zoo snel mogelijk te voltooien. Aangezien het duidelijk is, dat het land dit niet zou doen, als het niet vreesde een en ander op korten termijn noodig te hebben, en, zoo redeneeren deze kringen, waar toch nie mand er aan denken zal Duitschland zon der meer aan te vallen, is de eenige con clusie, dat Duitschland zelf wat van plan is. Toch gelooven wij voorloopig niet aan deze, „eenige conclusie". Het is waarschijn lijker, dat Berlijn eensdeels het doel heeft zijn leger te oefenen en anderdeels een demonstratie wil geven dat effect moet hebben in'Praag. Om alle ongerustheid weg te nemen, pu bliceert men zooveel mogelijk bijzonderhe den (wat ook al wijst op demonstratieve neigingen) en coquetteert men zeer opval lend met den Franschen generaal Vuille- min, die de manoeuvres als gast der regee ring bijwoont. In Duitschland zelf heerscht ook on rust; men ziet de militaire maatregelen en gelooft de geruststellende berichten in de Duitsche pers maar half. Allerlei geruch ten gaan de ronde doen en zelfs de Ber- lijnche beurs is daarvan onder den in druk gekomen. De economische moeilijkheden, veroor zaakt door de buitenissige politiek van het Derde Rijk, laten zich nu extra gevoelen. Isolatie? President Roosevelt en de staatssecretaris Cordell Huil, hebben deze week redevoeringen gehouden, welke de hoop hebben doen herleven, dat Ame rika nog eens ooit zal terugkeeren van zijn politiek van „no foreign entanglements" (geen buitenlandsche verwikkelingen). Het gros van het Amerikaansche volk zweert nog altijd bij die politiek en meent, dat Amerika ver genoeg weg ligt, om zich niets aan te trekken van wat er in de rest van de wereld voorvalt. Natuurlijk zijn er ook die ruimer zijn en denken, al zal men ook in die kringen niet spoedig meer zóó ver willen gaan als Wilson met zijn collectieve volkensbonds- idee. Zij die geregeld in contact komen met de reaal-politiek van de buitenwereld zooals bijv. de leiding der Amerikaan sche marine houden wel degelijk reke ning met den invloed dien Amerika zou kunnen oefenen om op een gegeven oogen blik het machts-evenwicht of -overwicht elders in de wereld te helpen vormen, ten dienste van buitenlandsche belangen, voor zoover die met Amerikaansche belangen samenvallen. Ook figuren als president Roosevelt en minister Huil beseffen dat. Zij gelooven niet in de practische moge lijkheid van volledige isolatie-politiek. Maar de groote moeilijkheid is de volks vertegenwoordiging mee te krijgen. Voor den vrede in Europa en Azië zijn echter deze stelselmatige pogingen der Amerikaansche regeering om haar lander rijp voor te maken het gewicht van den machtigen Amerikaanschen factor weer actiever in dienst te stellen van het be houd en de verbetering! van een in ternationale rechtsorde (of althans de res tanten daarvan) van vitale beteekenis. Roo sevelt en Huil moeten hier op twee fronten paraat zijn, het woelige buitenlandlandsche, èn het argwanende binnenlandsche. Er is voor allen die in samenleving-in-overleg ge looven, reden om dit streven den weer klank en steun te geven die het verdient, waar en wanneer zich daartoe de gelegen heid voordoet: hetzij in, hetzij buiten dat bouwvallig geworden instituut van Genève, dat straks in September weer vergadert en dat in zijn kern-idee hetzelfde doel tracht te bereiken. SPORT VOETBAL Clubnieuws der Kath. Sportvereenicjingen Docos: Morgen hebben op het R. K. Sportpark Haag weg de serie wedstrijden plaats om den Rector Beune-wissclbeker. Deze beker is verleden jaar dooi. Rector Beune beschikbaar gesteld voor propa ganda der R. K. sport in Leiden. Aan deze wedstrijden nemen deel: SJC I (houder der beker), Teylingen I, Lisse I en Docos I. Het programma luidt: 12 uur: Teylingen ILisse I. 1.10 uur: S. J. C. IDocos I. 2.30 uur: Winnaarsronde. 4.30 uur: Verliezersronde. Het zal een spannende strijd worden. Spelers van Docos jullie hebben tegen de zwaarste tegenstanders geloot, maar speelt wat jullie waard zijn, je weet nooit hoe het eind van den wedstrijd is. S. M. C.: Was het oorspronkelijk plan, Zondag a.s. een Nederlaagwedstrijd te organiseeren, dit moest in verband met de Leidsche Courant-Beker wedstrijd worden afgelast. Wij zijn Lisse dankbaar voor hun bereidwillige medewerking. Het programma voor Zondag a.s. is als volgt: Om 1.30 uur spelen Leimuiden- I en Teylingen III en om 3 uur Trekvogels I en S. J. C. III, terwijl ons eerste elftal voor Zondag is vrijgeloot. De Junioren gaan op bezoek in Lisse. Nu de vacantie weer achter den rug is, verzoeken wij de leden, steeds op tijd aan wezig te zijn, op de trainingsavonden, vooral op Donderdag. Teylingen: Morgen speelt Teylingen I tegen Lisse I om den Rector Beune-Beker op het Sportpark van Docos te Leiden. Aan vang 12 uur. Daarna spelen S.J.C. I Docos I, zoodat 4 elftallen den Beker ver dedigen. Om 2.15 en 4.30 uur worden de winnaars en verliezers ronden gespeeld. Denkt er aan, Teylingers. op tijd aan wezig. Teylingen IIIspeelt voor den Leischen Courant-Beker tegen Leimuiden I voor de derde ronde, op het terrein van S.M.C. te Warmond, aanvang 1.30 uur. Junioren: Voor het Junioren-tour - nooi te Lisse spelen Teylingen a en b, aanvang 1.45 uur. A. V. V.: Morgen zal de R. K. Sportver- eeniging A. V. V. wederom haar jaarlijk- schen sport- en propagandadag organisee ren. Aan dezen sportdag is tevens een bloempjesdag verbonden, door eenige lief tallige meisjes zal aan ieder een mooi vlaggetje te koop worden aangeboden; vertrouwd wordt, dat allen zulk een vlag getje zullen koopen om zoodoende de eigen Roomsche zaak te steunen. Het programma van dezen dag belooft een mooien en gezelligen middag. Naast den voetbal-loopwedstrijd, zal A. V. V. I een bekerwedstrijd spelen tegen het sterke St. Lodewijk I uit Rotterdam. Om de ge zellige stemming er in te brengen en te houden heeft het A. V. V. bestuur ook ge zorgd voor muziek en wel het bekende draaiorgel van de Wed. Roos uit Den Haag. Een bezoek aan het A. V. V.-terrein zal dus wel de moeite waard zijn en het be stuur verwacht dan ook een groote op komst. St. Bernardus: Er blijkt voor den Vete- ranenwedstrijd „Oost West" op het St. Bernardusterrein op a.s. Zondagavond te 7 uur van de zijde der spelers zeer veel belangstelling te bestaan. Er zijn onder ben nog verschillende goede oud-spelers, zoodat het een spannende kamp belooft te worden. De opstelling is als volgt: Oost: P. Zwart jes (doel), L. v. Bennekom, F. van Seume- ren, P. Pont, H. Straver, W. Straver, P. Captein, P.. Lochmann, H. van Egmond, H. ZONDAG a.s. VOETBALWEDSTRIJDEN om de Rector BEUNE Wisselbeker. 12 uur Teylingen I - Lisse I 1.10 S.J.C. I - Docos I 2.30 n Winnaarsronde. 4.30 Verliezersronde. 349 Entree 20 cent. Jongens 10 cent Fietsenstalling op het terrein, HOLLAND—BELGIE TE ROELOFARENDSVEEN. Opening van het nieuwe seizoen 1930'39. 2.00 uur: DOSR n„Ik Dien" II. 3.45 uur: DOSR I„Ik Dien" I. Het DOSR-sportterrein, welks afmetin gen dezen zomer belangrijke veranderin gen hebben ondergaan om te voldoen aan de eischen van een eerste-klasse speelveld, zal morgen wederom door „Koning Voet bal" en zijn gevolg worden betreden. Het is alweer enkele maanden geleden, dat een lange tijd van hoogspanning, competitie moeilijkheden, concentratie vooral op al les beslissende wedstrijden met een „hap py end" werd afgesloten. De noodzakelijke rustperiode brak aan, waarin weliswaar nu en dan de kuit-spieren soepel werden ge houden, maar waarin toch in het bijzonder die rust niet verstoord werd, welke we bedoelen als het vrij zijn van alle gedach te-inspanning op een komend sportgebeu ren. Die rust loopt gelukkig weer naar het einde; de goede zin, het verlangen zit weer voor, nog enkele weken en we zijn weer volop in de beslommeringen van de com petitie. Dit alles geldt natuurlijk op de eerste plaats voor de „actieven", de spe lers zelf, maar verder ook voor allen, en mee-verliezen; en ook voor hen, die over slle clubliefde heen moeten zien naar het groote verband, om de prestaties van de jongste eerste klasser te vergelijken met die van zijn concurrenten. Sedert enkele jaren zijn de ontmoetingen van DOSR tegen de Belgische Katholieke sportvrienden tot een traditioneele gebeur tenis uitgegroeid; we herinneren in dit verband aan de wedstrijden tegen Geel- Ster gedurende de voorgaande jaren. Voor dit jaar nu komt esen andere ploeg naar Roelofarendsveen n.l. „Ik Dien" uit Ant werpen. Deze club, welke in de eere-afdee- ling der Belgische aKtholieke Voetbalbond speelt is in staat om een volwaardige te genstander te zijn. Het vinnige tempera ment van onze zuiderburen ligt als een kenmerk on hun spel verankerd, ze hou den van een vlotte afwisselende partij voetbal. Zoo zullen morgen de toegangen tot een nieuwe voetbalperiode geopend worden, en dat bij deze gelegenheid voor een inter land-wedstrijd is gezorgd, is een evene ment van aparte béteekenis. Katholieke sportmannen van twee lan den komen tegenover elkaar te staan, en hierbij zullen zij toonen wat zij hebben bereikt door hun organisatoe in R. K. Verband. Op deze belangrijke factor ves tigen we bijzondere aandacht, omdat de wedstrijden tevens zijn bedoeld als propa ganda voor de R, K. Sportbeoefening. Voor de winnaar van DOSR I„Ik Dien" I heeft de eigenaar van café „Nymphea" te Oude Wetering een fraaie beker be schikbaar gesteld, terwijl de voorzitter van DOSR eveneens een beker uitloofde voor de winnaar van DOSR II„Ik Dien" n. Mogen de zeer vele goede sportvrienden van hier en uit de verre omtrek elkaar morgen wederom ontmoeten en getuige zijn van een goede aanvang en een hoop vol begin. In verband met de extra-kosten voor overtocht enz. worden de donateurs ver zocht entree te betalen. Tot hedenavond zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar te gen de gewone prijzen: morgen wordt 50 pet. extra berekend. Het muziekgezelschap „Liefde voor Har monie" zal alleen jubileum-marsohen spe len in verhand met haar a.s. 50-jarig feest. Aan de senioren wordt medegedeeld, dat vanaf 12 uur morgenmiddag gelegenheid bestaat om de foto's te vernieuwen. Alle junioren moeten uiterlijk om 3.30 uur bij de kleedkamers aanwezig zijn morgenmid dag. Op Zondag 28 Augustus zullen de ju nioren een uitstapje naar Wassenaar ma ken, waarbij o. a. ook voetbalwedstrijden worden gespeeld: n£dere mededeelingen volgen nog. H Straver, C. van Wetten. West: M: Scheel (doel), J. Schoonderwoert. H. Mens, N. Verkley, P. Vriesekoop, C. Kramer, J. Wesselingh. J. Borst, L. v. d. Zwaan, G. v. d. Poel. P. Verdegaal, H. van Teilingeri, D. van Niekerk, D. v. d. Ven en A. de Vogel, deze laatste vier kunnen als reservs waarschijnlijk ook hun diensten bewijzen. Het bestuur van-St. Bernardus hoopt op een zeer groot getal bezoekers. Moge deze wensch niet teleurgesteld worden, want dan is ook het doel, waarvoor wordt gespeeld (n.l. versterking der kas) bereikt. Het be looft een schitterende laohavond te wor den, daar nog enkeel attracties aanwezig zullen zijn. Van Nispen: Na eenige weken van rust, wat voetballen betreft, gaat het eerste elf tal morgenmiddag op bezoek bij Vogelen zang I in verband mte de door die veree- niging uitgeschreven serie wedstrijden. De wedstrijd vangt aan te half vijf, daar vooraf nog gespeeld wordt DEK IHBC II, aan vang half een. Van Nispen verschijnt met eenige jonge krachten, waarvan verwacht wordt, dat zij hun best zullen doen om een goed figuur te slaan. Ook Vogelenzang zal met eenige jonge spelers verschijnen, zoo- W ereldkampioen- schappen wielrennen op den weg Beschouwing over de buiten landsche inschrijvingen Toen Dinsdagavond j.l. op het bureau van de Nederlandsch Wielren Unie de inschrij vingen voor de komende wieler-wereld- kampioènschappen werd gesloten, hadden alle landen hun deelnemers bekend ge maakt, uitgezonderd Luxemburg, dat zijn wegrenners nog niet definitief had aange wezen en Italië, dat nog geen enkel teeken van leven had gegeven. Inmiddels zijn er alweer nadere gegevens bekend geworden, maar men kan zich toch niet aan den indruk onttrekken, dat de Italianen hun tegenstanders zoolang moge lijk in het ongewisse willen laten. Vooral met de wegrenners is dat het geval. De ge heimzinnigheid, die Girardengo reeds in de Tour de France had betracht, schijnt de Italianen goed te zijn bekomen. Men volgt tenminste nu met het oog op de wereld kampioenschappen ongeveer dezelfde tac tiek en meer dan officieuse gegevens laten zij nog niet los. Vast staat, dat er voor de wegrenners eeen keuze gedaan zal worden uit zestien renners. Acht bij de amateurs en acht bij de profs. Men heeft de sterksten aange wezen en zal pas na Zondag, nadat de strijd om de nationale wegren titels in Italië achter den rug zal zijn, de defini tieve ploegen kiezen. Voor de roepsrenners zijn Bartali, Bini, Bizzi, Favalli, Martano, Olmo, Rinoldi Vicini candidaat, terwijl bij de amateurs een keuze gedaan zal moeten worden uit Ardizzoni, Biagioni, Conté, De Benedetti, De Stefani, Morigi, Torchio en Tucci. Van zelfsprekend zijn bij dit laatste achttal, dat uitsluitend uit jongeren bestaat, geen be kenden. Maar men kan er niettemin van overtuigd zijn, dat Italië weer een sterke amateurploeg in Valkenburg aan den start zal komen. Ieder jaar bijna behoo- ren de Italiaansche amateurs tot de favorieten en ditmaal zal het niet anders zijn, al zeggen de vreemdsoortige namen van de candidaten ons dan ook weinig. Dat de prof-ploeg buitengewoon sterk zal worden, staat al van tevoren vast. Welk viertal men ook uit de acht aangewezenen neemt, is goed. Dat echter Bartali, de over winnaar in de laatste Tour de France, er bij zal zijn, is wel zeker. Men heeft in Italië zelfs een speciale som gelds beschikbaar gesteld voor den geweldigen klimmer Gino Bartali, indien hij met de regenboog trui uit Valkenburg terugkeert. Het is eigenaardig, dat men in vrijwel alle landen in de wegrenploeg renners heeft opgenomen, die de Tour de France hebben gereden. Dat is het geval met Italië, België, Nederland, Duitschland, Spanje, Frankrijk en Zwitserland. Het is namelijk nog niet zoo heel lang geleden, dat de keuze-commissie van de diverse bonden van de meening uitgingen, dat een renner, die pas uit de Tour de France kwam, zijn beste kruit had verschoten en dus niet meer in aanmerking kwam voor den strijd om het wereldkampioenschap. De feiten hebben deze keuze-commissie echter in het ongelijk gesteld gesteld. dat een voorspelling niet gemakkelijk te maken is. Wij hopen echter, dat onze jon gens hun stand een beetje hoog zullen hou den. Op het terrein heeft verder om half drie een ontmoeting plaats tusschen een elftal, bestaande uit Junioren en oudere spelers van Vogelenzang tegen een dito elftal van v. Nispen. Voor de competitie hebben wij nog niet in kunnen schrijven met een ju nioren elftal, daar wij hiervoor nog spelers te kort hebben. Leimuiden: Morgen speelt Leimuiden I, uit, tegen Teylingen Hl om den L.C.-Beker op het terrein van S.M.C. te Warmond. Aan vang 1.30. WATERPOLO DE ZIJL I—H. V. G. B. I. Maandagavond 8 uur worden in de zweminrichting alhier de nederlaagwed strijden van de Zijl voortgezet met den wedstrijd De Zijl I tegen de Haarlemsche tweede klasser H.V.G.B. I. NATIONALE POLITIEWEDSTRIJDEN EN LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Donderdag 25 Augustus 7 uur zullen in de zweminrichting „De Zijl" Nationale Politie wedstrijden worden gehouden, waaraan zullen deelnemen de afdeelirgen Leiden, den Haag, Delft, Rotterdam en Schiedam. Mede zullen dien avond plaats nebben de wedstrijden om de Leidsche Kampioen schappen. Op het uit den aard der zaak uitgebrei de programma komen we nog nader terug. CRICKET NEDERL. CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie klasse: HCC 2—VW; Rood en Wit— VRA. Overgangsklasse: SpartaHCC 3. 2e klasse B: NLCC—VOC 2; LCC— HDVS 2; HCC 4—HBS 2; ASV—Excelsior 2. Renners alg Magne en Speicher b.v. be wezen ook na de Tour de France tot de besten in het wereldkampioenschap te be- hooren. Trouwens wij behoeven hiervoor niet eens zoo ver van huis te gaan. In 1936 immers behoorden onze beide Nederland- sche Tour de France-renners Middelkamp en Albert van Schendel bij den strijd om den wereldtitel in Bern ook tot de aller- besten. In Italië rekent men er op, dat Bartali zijn geweldige conditie uit de Ronde van Frankrijk heeft weten te bewaren en men stelt bij de Azuri's zijn hoop dan ook meer op hem dan op eenig ander. Men is van de meening uitgegaan, dat de beste klim mer in Valkenburg zal kunnen winnen; en dat Bartali de beste is, heeft hij vorige maand wel op onomstootelijke wijze be wezen. Laat men in Italië echter één ding niet uit het oog verliezen: de Cauberg blijft de Cauberg, die 27 maal beklommen moet wor den en dat is niet te vergelijken met het eenmaal bestijgen van een Galibier, een Aubisque of eeen Iseran Italië wacht dus nog tot de strijd om de nationale wegrentitels achter den rug is en houdt zoolang zijn twee wegrenploegen van acht renners aan. In België heeft men aanvankelijk hetzelfde willen doen. Ook onze Zuiderburen hadden acht renners ge kozen, n.l. Meulenberg. Deltour, Kint, Syl- ver, Maes, Neuville, Van Theemsche, Ver- vaecke en Vissers. Het plan was, om tus schen dit achtal op 22 Augustus a.s. een selectiewedstrijd te houden op het circuit te Valkenburg, of op een ander traject, dat het meest met dat van a.s. wereldkampioen schappen overeenkomt. Dit plan van den Belgischen Wieler bond ondervond echter lang niet aller- wege bijval. Men ging terecht van de meening uit, dat, indien men toch tot- een selectiewedstrijd wilde komen, er met het zelfde recht twintig renners zouden kunnen starten als acht. Een koers van acht ren ners zag men bij voorbaat als een fiasco en de critiek, die er op het voorstel van de keuze-commisse van den Belgischen Wielrennersbond is gekomen, was onge nadig. Inmiddels schijnen de Belgische „selectie- heeren" het verkeerde van hun plan te hebben ingezien. Zij hebben namelijk den aangekondigden selectiewedstrijd laten ver vallen en hebben van achter de groene tafel hun keuze gedaan. Meulenberg, Neu ville, Kint en Vissers zullen de Belgische kleuren in Valkenburg gaan verdedigen en hiemede hebben onze Zuiderburen een zeer sterke ploeg op de been gebracht. Natuur lijk is er echter weeer critiek genoeg. Er zijn velen, die Félicien Vervacke, de beste Belgische klimer en de groote man uit de Touj~ de France, erbij hadden willen zien, en anderen hadden Sylver Maes, die op het oogenblik eveneens in goede conditie schijnt te zijn, graag in Valkenburg aan den start gehad. Maar de beslissing is genomen en verandering zal er in de ploeg van België dan ook niet meer komen. In ieder geval behoort de Belgische equipe, in de samen stelling, zooals zij thans is, tot de sterkste, die bij het wegwereldkampioenschap aan den start zal komen. De overige namen, maar daarnaast verschijnen tot nu toe on bekende grootheden aan den start, van wie men in eigen land groote verwachtin gen heeft en die bij de komende wedstrij den om de wereldtitels zullen moeten be wijzen of zij zich inderdaad kunnen op werken tot de elite van de rennei-swereld, die over enkele weken in Amsterdam en Valkenburg zal zijn. LAWNTENNIS AUSTRALIË IN DE CHALLENGEROUND TEGEN AMERIKA. AustraliëDuitschland 30. De Australiërs Quist en Bromv/ich heb ben gisteren te Brookline ook het dubbel spel in de interzone-finale tegen de Duit- schers Henkei en von Metaxa gewonnen, zoodat de stand thans 30 is. Australië heeft zich dus voor de Challengeround ge plaatst. In dé partij van gisteren hebben de Australiërs zeer goed gespeeld. Quist en Bromwich begrepen elkaar opperbest, vul den elkanders spel prachtig aan en ble ken zoo goed op elkaar ingespeeld te zijn, dat de Duitschers vrijwel niets konden uit richten. Gisteren kon men begrijpen, dat dit Australische dubbel gedurende twee ja den geen enkele nederlaag heeft geleden. Vooral Bromwich was in buitengewonen vorm, hij haalde de onmogelijkste ballen en speelde zeer scherp. Weliswaar speel de Henkei, evenals Donderdag, met een verbonden arm. maar ook zonder deze han dicap zouden de Duitschers het waar schijnlijk toch niet tegen het prachtige spel der Australiërs hebben kunnen bolwerken. De cijfers laten trouwens aan duidelijk heid niets te wenschen over: 62, 61, 64 Men is het er over eens. dat de Ameri kaansche ploeg van 35 September a.s. te Philadelphia het tegen dergelijke spelers niet cadeau zal krijgen. JEUGDWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIE. België leidt met 51. Op de banen der Noordwijksche sport- vereeniging is gisteren de jeugdwedstrijd NederlandBelgië begonnen. De resulta ten van den eersten dag waren (eerstge noemde spelers zijn landgenooten): GlückmanVerbeeck 911, 57. BosschaartWielemans 36, 46. Went—Payfa 6—1, 6—3. RinkelWampack 57, 57. W. AkersdijkEvalenko 36. 68. BoumanToussant 75, 26, 36. België leidt dus na den eersten dag met 5—1.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13