OMGEVING RIJNSTREEK WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAC. 1 KATWIJK AAN ZEE Badgasten. Het aantal badgasten heeft de 12000 bereikt. Het eindcijfer was vorig jaar 14.845. Er is nog kans, dat ook nu dat cijfer bereikt wordt. Als het weer maar wil meewerken. LEIDSCHEN DAM WONINGEN VOOR GROOTE GEZINNEN. Een woningbouwvereeniging opgericht. Onder voorzitterschap van den heer Wil- lemse hield de afdeeling van den Bond van groote gezinnen, gisteravond een verga dering in het Patronaat, met het doel te komen tot oprichting van een R.-K. wo ningbouwvereeniging, uitsluitend voor groote gezinnen. Onder de aanwezigen merkten wij op pastoor Kammers en de wethouder van openbare werken, den heer Smits, terwijl burgemeester Keijzer bericht van verhindering had gezonden. De voorzitter zeide, dat er in dezen ge meente vele krotwoningen zijn, welke meestal worden bewoond door de groote gezinnen. Wij moeten meer doen dan gel delijke steun verleenen, we hebben ook te zorgen, dat de groote gezinnen behoorlijk wonen. Tot slot zegt de voorzitter, wij ho pen hedenavond te komen tot oprichting van een woningbouwvereeniging, opdat het mogelijk zal zijn, de groote gezinnen en behoorlijke woning te verschaffen voor weinig geld. Pastoor Kammers verheugt zich, dat men deze, mooie zaak aan de orde heeft gesteld. Spr. hoopt, dat men ook hier moge slagen omtot den bouw van woningen te komen voor groote gezinnen. De voorzitter deelt den mede, dat het aandeel bedraagt 25, te betalen, zoo noodig, in wekelijksche ter mijnen van ƒ0.10. Nadat Pastoor Kam mers een duidelijke uiteenzetting heeft ge geven, welke leden het eerst in aanmer king komen voor een woning van een wo ningbouwvereeniging, geven zich staande de vergadering 22 leden op. In het voor- loopig bestuur worden benoemd de heeren: C. Nieuwenbroek, Th. Bolkland, J. Schuijt, L. Adriaens en W. J. M. Willemse. Statu ten worden voorgelezen en met. algemeene stemmen goedgekeurd. Op voorstel van den heer Schuijt zal de vereeniging den naam dragen „St. Joseph". Wethouder Smits zegt, dat de vereeniging op alle steun kan rekenen van het college van B. en W. De heer Schuijt brengt dank aan de commissie uit den Bond van groote gezinnen, voor het initiatief in deze genomen. Nadat de wet houder van Soc. aangelegenheden nog van zijn belangsteling had blijk gegeven, wordt de vergadering onder dank van den voor- ziter, op gebruikelijke wijze gesloten. Collecten. De collecte van de vereeni ging „S. A. N. T. O. S." heeft alhier opge bracht ƒ70.24. f- De netto opbrengst voor de St. Eli- sabethvereeniging, op het A. V. V.-terrein bij de feestelijkheden van de St. Josephs- gezellen, bedraagt 42.18 1/2. LISSE HOEVEEL PRIESTERS UIT LISSE? Is Pater Dankelman de 25ste in 75 jaar? Donderdag 11 Augustus heeft pater J. Dankelman van de congregatie van den Allerheiligsten Verlosser uit de handen van Z.H.Exc. dr. G. Lemmens in de klooster kerk te Wittem de heilige priesterwijding mogen ontvangen. Zondag 21 Augustus zal de neomyst in de kerk van St. Agatha te Lisse zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. Blij zullen Zaterdagavond de klokken weer jubelen, even vroolijk zullen volle klokkenklanken weer door de galmgaten buitelen en meezingen met den wind over het dorp en de velden er om heen, nu een jonge priester naar huis komt; even jui chend als zij verleden Zaterdagavond beierden, toen de parochieherder zijn ge meente binnenkwam ter viering van zijn zilveren feest. Nu dit jaar twee neomysten te Lisse mochten worden ingehaald, is hier en daar de vraag geopperd: hoeveel priesters reeds uit Lisse zijn voortgekomen. Men wist, dat het er om en nabij vijf en twin tig moeten wezen; men vermoedde zelfs, dat pater Dankelman wel eens juist de vijf en twintigste kon zijn. Of was pater Schoorl, die tweeden Paaschdag zijn feest vierde, degene, die het getal vijf en twin tig had volgemaakt? Als antwoord op deze en andere vra gen, moge volgend lijstje dienen. Bij navraag bij de ouderen onder ons te Lisse, kwamen wij niet verder terug dan pastoor Huyg. Wij meenen echter, dat er vóór hem wel geen neomysten uit Lisse zijn geweest. Allicht immers zou men te Lisse dat nog geweten hebben. De parochieboeken zijn dan ook niet na geslagen, daar wij vermoeden, dat die toch geen verrassingen zullen opleveren. De lijst van Lisser priesters is de vol gende: 1. W. Huyg, bisdom Haarlem, pries ter gewijd 15 Augustus 1864. 2. Ch. de Meulder, bisdom Haarlem, priester gewijd 30 Maart 1895. 3. F. de Meulder, bisdom Haarlem, priester gewijd 15 Augustus 1901. 4. F. Hansen, bisdom Haarlem, pries ter gewijd 9 Augustus 1914. 5. Th. Lefeber, Mill Hill, priester ge wijd 25 Juli 1915. 6. B. v. Leeuwen. Cadier en Keer, pries ter gewijd 8 Juli 1917. 7. H. Theissen, bisdom Haarlem, pries ter gewijd 15 Augustus 1917. 8. Silvinus v. d. Poel, O.F.M., priester gewijd 10 Maart 1918. 9. C. v. Graven, Mill Hill, priester ge wijd 17 Juli 1921. 10. Th. Romijn, H. Familie, priester ge wed 17 December 1921. 11. Rigobertus Busman, O. F. M., pries ter gewijd 26 Maart 1922. 13. J. Dames, Mill Hill, priester gewijd 18 Juli 1926. 14. Tiburtius Noordermeer, O.Carm., priester gewijd 2 Juni 1928. 15. H. v. d. Vlugt, Missie van Noorwe gen, priester gewijd 16 Maart 1929. 16. J. Slijkerman, bisdom Haarlem, priester gewijd 25 Mei 1929. 17. A. v. d. Vlugt, Mill Hill, priester gewijd 20 Juli 1930. 18. P. Schoone, H. Familie, priester ge wijd 4 Juni 1931. 19. J. Boon, Mill Hill, priester gewijd 19 Juli 1931. 20. L. Onderwater, Mill Hill, priester gewijd 19 Juli 1931. 21. J. Hilders, Mill Hill, priester ge wijd 9 Juli 1933. 22. A. Kerkvliet, Mill Hill, priester ge wijd 9 Juli 1933. 23. N. Dames, Lazarist, priester gewijd 29 Juni 1937. 24. Leonorus Schoorl, O.F.M., priester gewijd 27 Maart 1938. 25. J. Dankelman, C.ss.R., priester ge wijd 11 Augustus 1938. Van de in bovenstaande lijst vermelde priesters zijn er reeds drie ter ziele, te we ten. pastoor Walterus Huyg, die als rus tend pastoor van Den Helder op 12 Juni 1924 overleed in de St. Joan de Deo te Haarlem; pastoor Ferdinand J. N. de Meul der, die als pastoor van Ursem te 's-Gra- venhage gestorven is op 9 November 1933 en pater Bernard van Leeuwen, die dit leven voor een beter verwisselde op 5 No vember 1934 te Palimé (Fransch Togo). Alle genoemde Lisser priesters zijn ech ter niet allen üit Lisse geboortig, de eer ste op de lijst al niet! Pastoor Huyg is ge boren te Santpoort, waar zijn ouders het café „De Wildeman" exploiteerden. Deze naam Wildeman (Wildman) werd later in Weyman veranderd, wat jager beteekent. Van Santpoort kwamen zijn ouders naar Lisse, waar zij zich vestigden in „De Witte Zwaan". Na den dood van haar man her trouwde de moeder van pastoor Huyg met den heer J. P. Rotteveel. t Ook pastoor Hansen, de beide paters van der Poel, pater Noordermeer en de eer waarde heer Slijkerman zijn niet van Lisse geboortig. Wat pater Noordermeer betreft, zou men kunnen meenen, dat hij zich slechts door de omstandigheden, dat het St. Vincentiüshuis juist nog binnen de St. Agathaparochie was, een plaats onder de Lisser neomysten zag toebedeeld. Wel is hij te Sassenheim geboren, maar vanuit de St. Agatha-paro- chie is hij zijn studies begonnen en ook te Lisse heeft hij zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Men zou kunnen meenen, dat wij één naam hebben overgeslagen, en wel dien van Father Bernard Heyboer, die in Juli 1928 te Mill Hill is priester gewijd. Hij is wel vanuit Lisse zijn studies begonnen en hij heeft ook jarenlang zijn vacanties bij de zijnen hier doorgebracht, maar hij is te Haarlem geboren en ook te Haarlem heeft hij zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Pas daarna heeft hij te Lisse een Solemnee- le H. Mis gezongen, juist als pater Noor dermeer dat deed te Sassenheim na de plechtigheden te Lisse. Zoudt u hem toch bij de Lisser neomys ten willen rekenen en tegelijk pater Noor dermeer afstaan aan Sassenheim, dan blijft het getal vijf en twintig gehand haafd. Van de priesters uit Lisse is er één, die niet in de St. Agathakerk zijn feest ge vierd heeft, n.l. father A. v. d. Vlugt, die de eerste neomyst was in de toen pas ge stichte parochie der H. Engelbewaarders aan de Beekbrug en in de noodkerk zijn eerste plechtige H. Mis heeft opgedragen. Wijlen pastoor F. de Meulder was de laatste die zijn feest vierde in de vorige kerk van St. Agatha te Lisse. Begin 1902 immers werd het kerk gesloopt om plaats te maken voor het huidige, grootsche go- thische bouwwerk. Binnenkort zal de lijst weer grooter worden, volgend jaar reeds met twee neo mysten. Wanneer'ook de studenten uit de nieuwe parochie de H. Wijdingen zullen hebben ontvangen, zal het getal vijftig wel spoedig bereikt zijn; het zal geen vijf en twintig jaar duren! Of men zou twee lijsten moeten gaan maken! Tram tegen auto. Op den rijksweg binnen deze gemeente in het buurtschap „de Engel" reed een tramtrein komende uit de richting Haarlem en gaande naar de richting Leiden tegen een personenauto aan, waarin 4 personen waren gezeten en welke bestuurd werd door den heer J. H. uit Rijnsburg. De bestuurder van de auto kwam den uitrit van den heer Duineveld uitgereden en lette, doordat er van de richting Sassenheim een auto kwam aan gereden, niet op het verkeer komende uit de richting Lisse. De tram reed tegen de rechter zijde van de wagen aan, waardoor de auto met inzittende vooruit werd ge schoven en op den rijweg werd gedrongen. De inzittende 4 personen kwamen er won der boven wonder met de schrik en enkele lichte hoofdwonden af. De auto werd to taal vernield en de wrakstukken moesten worden weggesleept per kraanwagen. De tram liep slechts lichte schade op en miste een zijner koplantaarns. De doktoren Haase uit Lisse en Hueber uit Sassenheim verleende de eerste hulp en verbonden de inzittenden. De politie was terstond ter plaatse en regelde het verkeer, hetgeen ge stremd was. NÖORDWIJK Opnieuw Mond- en Klauwzeer uitgebroken. De gevreesde ziekte onder het vee, het Mond- en Klauwzeer, is in deze gemeente opnieuw uitgebroken. Reeds zijn de vee stapels van vier landbouwers in enkele dagen tijds besmet. Het laat zich aanzien dat de ziekte zich verder zal uitbreiden. Men drinke geen ongekookte melk! Hooibroei. Bij den landbouwer Z. aan de Pickéstraat werd het gisteren noodza kelijk geacht, de hooiberg uit te gooien, daar het hooi dermate broeide, dat direct brandgevaar aanwezig was. Met man en macht werd begonnen terwijl de brand weer assistentie verleende, om de smeu lende massa in bedwang te houden. De zware arbeid onder soms geweldige hitte werd beloond, want erger werd voorko men. Men begrijpt dat een en ander in de bebouwde kom der gemeente veel belang stelling trok. Collecten. De collecte voor het T.B.C.- fonds D.E.L. van het Chr. Nat. Vakver bond heeft opgebracht 108.22, terwijl de collecte voor het Dorus Rijkersfonds op bracht 153.82 B. en W. hebben aan de pl. commissie van samenwerking voor Bijzondere Noo- den, toestemming verleend tot het houden van een collecte op Zaterdag 20 Augustus a.s. Bouwen B. en W. hebben aan den heer A. Eecen, aannemer te Noordwijkerhout, vergunning verleend tot het bouwen van acht middenstandswoningen aan de Quarles van Uffordstraat te Noordwijk aan Zee. Zoo langzamerhand wordt deze straat aan weerszijden volgebouwd. Personalia. Voor het examen Engelsch L.O. is geslaagd de heer A. Veefkind. Geboren: Arnoldus Reinier z. van A. v. d. Bosch en A. Monster Engelmun- dus Wilhelmus z. en Maria Cornelia d. van H. Vink en C. E. Koelewijn Engelina Margaretha Cornelia d. van J. P. J. Cas- pers en M. A. v. Gijlswijk Cornelia Jo hanna d. van H. J. Zandbergen en J. A. v. Eeden Johannes Petrus Everardus z. van J. P. G. de Haas en E. M. Verlaan Joanna Agatha d. van Q. A. Sluys en J. J. Koelewijn. Ondertrouwd: H. F. v. d. Berg en M. W. Zonneveld A. F. v. Duin en C. H. Wijnands H. G. v. d. Berg en A. Q. Hiep. Getrouwd: G. A. v. Rijn en G. C. den Haan. Overleden: Jan Hendrik v. Ber- ghem 65 j., geh. met J. C. Schneider Bartholomeus Petrus Alkemade 83 j., wedn. van P. Chr. Puinbroek Cornelia Alida v. d. Weijden 75 j., wed. van P. Paardekooper. STOMPWIJK Ongelukkige val. Dinsdagmiddag kwam bij het opbouwen van de zweefmo len op het terrein aan de Meerlaan de eigenaar de heer Z. te vallen van het hou ten geraamte. De man klaagde over in wendige pijnen, zoodat dr. Kortman ge waarschuwd werd, die eenige gebroken ribben bij den patiënt constateerde. VOORHOUT PASTOOR HEIJTVELDT'S JUBILEUM. Ter gelegenheid van het 40-jarig pries terfeest van den emeritus-pastoor H. F. Heijtveldt, naderden zeer vele oud-paro chianen ter H. Tafel, om hierdoor uiting te geven aan het uitdrukkelijk verlangen van zijneerw., die met onbekende bestem ming zijn woonstede had verlaten, om zich aan alle huldebetoon te onttrekken. Om 10 uur des morgens werd door den zeereerw. heer Wamenhoven een plechtig gezongen H. Mis opgedragen tot intentie van den jubilaris, waarbij zeer vele pa rochianen tegenwoordig waren. De geloovi- gen zongen de vaste gezangen, terwijl de Schola Cantorum het wisselende gedeelte verzorgde. Om dezen dag meer luister bij te zetten, waren een 40-tal kaarsen bij het beeld van de H. Maagd ontstoken, ten teeken van de 40 jaren van priesterlijken arbeid, door pastoor Heijtveldt volbracht. Op ondubbelzinnige wijze hebben de pa rochianen van St. Bartholomeus uiting ge geven aan hun dankbaarheid waarmede zij waren vervuld, voor al hetgeen him oud- zieleherder voor hen individueel en voor de parochie in het bijzonder in zijn Voor- houtsche jaren heeft mogen tot stand bren gen. Moge God's rijksten zegen hem, al de da gen die den Gever van alle goeds hem heeft toebedacht, vergezellen, is voorzeker de wensch van zijn oud-parochianen. De K. J. M. V. op reis. Begunstigd door mooi uitgaans-weer, heeft de K. J. M. V. haar zomeruitstapje jongstleden Zater dag ondernomen. Circa 70 pet. der leden nam aan dezen middag deel. Om even over half een werd de bus betreden en ging de reis in de richting Utrecht. Bij de Dom toren aangekomen werd deze bestegen, vanwaar den deelnemers een mooi pano rama werd geboden. Het carillon en de groote klokken hadden de bewondering der deelnemers, terwijl de gids hier goede diensten bewees. De moderator scheen naar hartelust te genieten en toonde bijzondere belangstelling voor de opgravingen, welke reeds geruimen tijd worden ondernomen. Bouwwerken van zeer oudheidkundige waarde waren hier te voorschijn gekomen, en de gids wist het den K. J. M. V.'ers zoo aantrekkelijk te vertellen, dat him het scheiden moeilijk begon te vallen. Van hier werd de reis ondernomen naar Oud- Valkeveen, doch er werd eerst nog bij 't Kalfje aangelegd om den inwendigen mensch 'n weinig te versterken. Het scheel de maar weinig of den uitwendigen mensch had beschadigd de reis moeten vervolgen. Het liep gelukkig nogal goed af. Ook het Sanatorium Berg en Bosch werd niet ver geten even aan te doen, om een goede be kende de hand te drukken en hem 'n spoe dig herstel toe te wenschen. De natuur werkte ijverig mee, om den dag zoo aan genaam mogelijk te maken, en zoo kwam de stoet in Oud-Valkeveen en werden de motorbootjes bestormd. Naar hartelust werd hier genoten en kon men zich weer eens uitleven. Na wat te hebben gebruikt zou de bus weer in beweging gaan, doch nog even moest worden gepauzeerd om de hongerige magen van 'n 3-tal te spijzigen met.... pannekoek. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het diploma typen slaagde mej. Y. Lam en de heeren J. H. Spannemaker en A. C. Ter Louw. Voor het examen stenografie slaagde mej. H. v. d. Bijl. Voor het examen Ned. Handelscorres pondentie, afgenomen door de vereeniging van leeraren, slaagde de heer P. Vellekoop, allen opgeleid aan de erkende Fontschool van den heer G. Klok, alhier. BODEGRAVEN Duivenuitslagen. De duiven zijn dit maal gelost in Quievrain, afstand 201 KM. De eerste duif arriveerde om 11.17.49 met een gemiddelde snelheid van 936.91 meter per minuut, terwijl de laatste om 12.26.02 aankwam en een snelheid behaalde van 712.75 meter per minuut. De uitslagen zijn als volgt: A. Vermeij 1, 36; Chr. Oostveen 2, 3, 12. 37; W. Degen- hardt 4, 17, 30; Roel v. d. Star 5, 10, 18, 25, 31, 32; F. W. van Staalduinen 6, 13, 14, -19. 21, 28, 38; T. de Jong 7, 8, 16, 22, 23, 34, 35; P. Beens 9, 11, 26; Henk v. d. Heuvel 15, 20; D. Kapteyn 24; Piet Zeilstra 27; G. Uit ten - boogaard 29, 33. Het koppel werd niet ge wonnen. BOSKOOP LAND ARBEIDERSBOND ST. DEUS DEDIT Zilveren Jubileum. Donderdag 18 Aug, zal in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een feestvergadering wor den belegd om het 25-jarig bestaan op ge paste wijze te vieren. De heer K. Salman, lid van het H.B., zal o.m. een rede houden, met gelegenheid tot vragen stellen. Ook zal bij deze gelegenheid het nieuwe vaan del worden ingewijd waarna met prijs kaarten en brugstoten op het biljart de avond genoeglijk zal worden gevuld. Nie mand ontbreke. Maatregelen van B. en W. blijken niet overbodig. .Toen gisterenavond de vrachtrijder Oppelaar met zijn auto door de Biezen reed, welke weg door zijn zwakheid tot B weg is veroordeeld, had hij de minder aangename gewaarwording, dat de wagen tot de as in den weg verzakte. Nadat de wagen was opgetakeld kon de reis worden voortgezet, terwijl een roode lantaarn de plaats des onheils aanwees. Polo wedstrijden Zuiderbad. Gister avond hadden in het Zuiderbad een 3-:tal polowedstrijden plaats. Ondanks het vrij gure weer was de belangstelling zeer groot wat de zwemmers dan ook aan spoorde om moedig de duik in het natte element te ondernemen. Allereerst kregen de dames van Boskoop I en II en van de Zijl I uit Leiden gelegen heid hun krachten te meten, welke krachts meting tot resultaat had dat De Zijl met 10 de overwinning behaalde (de rust ging in met 00). Hierna waren de heeren aan de beurt. Boskoop n moest het afleggen tegen De Zijl H en werd ingemaakt met 60 (rust 30). De clou van den avond vormde de laatste wedstrijd, welke bestond uit Boskoop I gecombineerd met 4 spelers van het Ned.-Polo-zevental, n.l. van Aelst, van Oostrom, Soede en van Heteren tegen het eerste zevental van De Zijl, n.l. Leiden. Het was een ware sensatie zooals deze spelers door het water schoten en onder daverend applaus werden van weerszijden de puntjes geboekt. Boskoop boekte 61 voor de rust, terwijl de eindstand 73 was. Het was een avond van frissche sport beoefening op welke de Polo-club Boskoop met genoegen mag terugzien. Overplaatsing. De heer J. Kastelein, Prov. brugwachter alhier, zal bij de in ge bruikneming van de Prov. Hefbrug te Gouwsluis daarheen worden overgeplaatst. Geslaagd. De heer B. J. J. Robben, onderwijzer aan de M.L.O. school alhier slaagde vooor acte Engelsch L.O. HAZERSWOUDE (Groenendiikl Veteranenwedstrijd „Oost en West". Zondag a.s. komt de Voetbalver. „St. Bernardus" (combinatie van Groenendijk en 't Zwaantje) oude en jonge harten blij maken met een geliefkoosde tractatie: een veteranenwedstrijd. Wie deze 't vorig jaar heeft gezien, weet, dat er hard ge- Nu was de reis op Amsterdam aan. Er werd gezongen, er ,werd getoond, dat de K. J. M. V. van Voorhout ook de vroolijk- heid niet terzijde schuift. Van Amsterdam ging de reis op huis aan, doch men kon zich niet bedwingen bij een oude bekende de laatste penning achter te laten. AI b^j al, heeft ook dit laatste bezoek zeker zorg ge dragen dat dit zomeruitstapje de vriend- schappelijken geest en onderlinge vriend schap weer eens werd verstevigd, om een drachtig te gaan bouwen aan het nieuwe winterprogram, dat aanstonds voor de deur staat. VOORSCHOTEN Collecte. De gehouden collecte op 13 en 14 Augustus j.l., ten bate van „Herwon nen Levenskracht", door verkoop van speldjes, heeft opgebracht de som van ƒ95.13. I vochten wordt om de overwinning. Vele „profs" van 't vorig seizoen zijn weer van de partij. De indeeling der partijen be staat uit „Oost en West" van de maalderij „De Hoop" en de samenstelling der elf tallen volgt nog. Daar het hier om een ge meenschappelijk goed gaat, zijn ook de leden van „St. Bernardus" niet vrij van entréegeld. Tevens zullen enkele attrac ties voor jong en oud worden ingelast, om ieder sportieve (n) bezoek (st) er te be vredigen. Óver de daaraan verbonden prijzen zwijgen we; die te zien, is vol doende om mee te doen. Precies om 7 uur betreden de „stoere" mannen 't veld. TER AAR Vijf en dertig jaar Priester. Den vijftien den Augustus herdacht onze Pastoor, de zeereerw. heer H. Bilars, den dag dat hij voor vijf en dertig jaar de H. Priesterwij ding ontving. Op verlangen van den herder had geen openbare feestviering plaats ge had. Door hem werd een plechtige Hoog mis gecelebreerd met assistentie van bei de kapelaans, de weleerw. heeren, Groen en Switsar. Na het Evangelie betrad kape laan Groen de kansel om in eenige welge kozen woorden den Pastoor te feliciteeren met dit jubileum. Het zangkoor zong de drie-stemmige Mis van Perosi, met als slot de cantate van S. Kroon „Jubilate Deo". OUD-ADE Feestviering. Op een dezer dagen ge houden vergadering werd voor 24 Aug. een programma samengesteld als volgt: Ten 9 ure wordt begonnen met kinderfeest; na de H. Mis van kwart over acht komen de kinderen dan naar 't feestterrein, waar met 't zingen van Vaderlandsche liederen, 't feest wordt geopend. Hierna wordt met de kinderen een rondgang gemaakt door 't dorp, welke met muziek wordt opge luisterd. Weer op 't feestterrein aange komen, volgt tractatie en kunnen de kin deren een tijdje gratis gebruik maken van de zweefmolen. Vervolgens beginnen dan de kinderspelen, welke dit jaar zijn: ring- werpen, vlaggenmars, zakloopen, blokjes- rapen, blaastrappen en slofloopen met hin dernissen. Ten 10 ure precies wordt begon nen met ringsteken voor Heeren en Dames, die voor 1939 de leeftijd van 18 jaar heb ben bereikt. Hiervoor wordt verzocht zoo veel mogelijk versierde rijtuigen mede te brengen. Voor de mooiste versiering van wagens fietsen of iets dergelijks worden bij genoegzame deelname prijzen uitgeloofd. De keuring geschiedt om 10 uur. Ten 2 ure is voor jongens van 13 tot 17 jaar tobbetje steken, en daarna voor meis jes van dezelfde leeftijd ringsteken per fiets met hoogehoed. Ten 4.30 ure kunnen dames van 18 tot 92 jaar weer de kwartel vangen, en voor heeren van dezelfde leeftijd begint dan om 6 uur de tour door Holland. Zooals reeds bekend mogen alle Oud Oud-Adenaars (boven de 16 jaar) zoowel dames als hee ren, die in de laatste 40 jaren te Oud Ade voor korten of langeren tijd woonachtig waren, gratis aan een wedstrijd deelne men; deze wordt gehouden ten 2 ure, en ten 6.30. Van deze dubbele gelegenheid zul len er dan ook wel velen gebruik maken. Tenslotte om 8 uur de uitreiking der prij zen. Ter opluistering van 't feest wordt beleefd verzocht te vlaggen. WOUBRUGGE Aanbesteding Door den heer W. Brou wer architect te Alphen aan den Rijn had in hotel Swaam de aanbesteding plaats voor het verbouwen van een pakhuis in twee woningen voor N. Bouthoorn, alhier. Ingeschreven werd als- volgt: Perceel I metselwerk. J. Moree 1098.G. A. van Wingerden 1495.Perceel II timmer werk. G. v. d. Laan 2075.Perceel m loodgieterswerk. C. Slingerland 345. A. Vermaas 360.J. van Raad 346. Perceel IV schilderswerk. A. Buis 370. W. G. Terhorst 420.C. Wijsman 483. Het werk is nog niet gegund. Feestviering. Meldden wij voor eenigen tijd, dat in deze plaats geen feeste lijkheden op touw zouden worden gezet in verband met moeilijkheden tusschen het schoolbestuur en de feestcommissie-1928, thans vernemen dat opnieuw contact ge zocht is. Een vergadering, welke belegd zal worden, moet ten doel hebben de be zwaren te overbruggen en toch tot het feestelijk herdenken te komen van het 40 jarig ambtsjubileum.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7