LUCHTVAART KERKNIEUWS RECHTZAKEN AGENDA Burgerlijke Stand Wilt U iets weten? WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; f 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? AFNEMENDE WIND De Bilt seint: Verwachting: Aanvankelijk nog krachti ge in den nacht echter reeds afnemende Noord-Westelijke tot. Westelijke wind, zwaar bewolkt met opklaringen, weinig of geen regen, iets kouder des nachts, over dag weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometers!764.8 te Rochefort. Laagste barometers!: 736.6 te Lerwick. De depressie, welker kern gisteren over Schotland lag, is, toenemende in diepte, een weinig Oostwaarts getrokken. Aan haar achterzijde dringt een krachtige po laire luchtstrooming over Groot-Brittannië en Ierland tot over het vasteland van West- Europa door. Het is over de Britsche Eilan den, onze omgeving en Noord-West-Frank rijk zwaar bewolkt weer, met lichte buien. Over Zwitserland, Midden- en Oost-Duitsch- land en de Randstaten is het iets warmer dan ten onzent. De hooge temperaturen der voorafgaande dagen worden hier echter cok niet meer aangetroffen. Over Scandi navië blijft het onder invloed van de de pressie nog regenachtig weer. Voor morgen mag afnemende Noord-Westelijke tot Westelijke wind worden verwacht. Voorts geen regen van beteekenis, terwijl bij meest zwaar bewolkte lucht slechts weinig verandering in tem peratuur overdag kan worden ver wacht. Tijdelijke opklaringen tre den in den nacht en morgenavond op. LUCHTTEMPERATUUR. 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.53 uur tot Donderdagmorgen 5.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 18 Aug.: voorm. 7.40-en nam. 8.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,.De Zijl": 20 gr. C. Maan op 22.26 uur Woensdagavond. Maan onder 14.08 uur Donderdagmiddag. (18 Aug. laatste kwartier). LINDBERGH NAAR MOSKOU. Lindbergh is met zijn vrouw gistermid dag om 17 uur 38 geland op het vliegveld bij Warschau. Hij kwam, via Hannover, uit Engeland. Het echtpaar vertrekt heden morgen naar Moskou. DE VLIEGONGELUKKEN BIJ SAN DIEGO. Officieel woTdt medegedeeld, dat bij de vliegongelukken aan de Golf van San Die- go zeven en niet vijf personen het leven hebben verloren. Er zijn vier personen gewond. MET HUN TIEN KINDEREN DE LUCHT IN! De K. L. M. geeft stewardess mee. Op een der eerstvolgende dagen heeft een gezin, bestaande uit vader, moeder en tien kinderen, passage geboekt op het K. L.M.-vliegtuig, dat het traject Haamstede Rotterdam vliegt. De K. L. M. zal voor deze vlucht een stewardess meegeven, die zich gedurende de reis met de zorg voor de jongste kin deren zal belasten. PRIESTERFEEST PROFESSOR J. P. VERHAAR. Vermelding verdient nog, dat buiten de reeds vermelde huldebetuigingen tijdens de receptie aan rector J. P. Verhaar bij ge legenheid van zijn zilveren priesterfeest ook een cadeau, enveloppe met inhoud, is aan geboden door vrienden en bewonderaars van een groot deel „Schild"-abonné's, ten gunste van het levenswerk van den jubi laris, het apostolaat voor intellectueelen. De aanbieding geschiedde met een toe spraak door het lid der commissie, mr. W. Sprenger, burgemeester van Ewijk. In zijn dankwoord verklaarde rector Verhaar o.m., dat dit cadeau hem het dierbaarste was, omdat het kwam van degenen, die begrepen dat juist in dezen tijd de apostolaatsgeest levend moet zijn bijzonder onder de intel lectueelen. „Msbd." PRIESTERFEEST PASTOOR P. J. AARTS De parochie van den H. Nicolaas te Am sterdam heeft op hartelijke wijze gevierd het zilveren priesterfeest van zijn Herder pastoor Aarts, 't Is wel heel duidelijk ge bleken, dat deze priester ook in onze omgeving zoo goed bekend de oprechte hoogachting en waardeering geniet van de parochianen der St. Nicolaasparochie te Amsterdam. Zaterdagavond begonnen de plechtighe den en werd pastoor Aarts bij het intreden van zijn kerkgebouw door de parochiale jeugdvereenigingen ontvangen. Onder het Lof, dat pastoor Aarts celebreerde, werd hij toegesproken door kapelaan J. G. Welsch. Zondag om kwart voor tien droeg de jubilaris de plechtige Hoogmis op, geassi steerd door pastoor J. G. Onel, oud-kape laan der parochie, als presbyter-assistens, pastoor J. A. Ruhe van Den Haag, diaken, pastoor J. F. Lips van Hoogmade, subdia ken en den eerw. heer Grimbergen, cere- moniarius. Regent Heynen van de Bis schoppelijke Kweekschool te Beverwijk hield de feestpredikatie. Op het priester koor had plaats genomen mgr. dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam. Van twee tot vier uur werd in de pas torie een zeer druk bezochte receptie ge houden. Namens het feestcomité werd door kapelaan Welsch een feestgave in couvert aangeboden. PROVINCIAAL DER PATERS FRANCISCANEN OP VISITATIE. De Hoogeerwaarde Pater fr. Prudentius van Leusden O.F.M., Provinciaal der Ne- deriandsche Minderbroeders, zal 29 Augus tus een visitatiereis ondernemen naar de Missiegebieden van Engelsch- en Neder- landsch-Indië. Tijdens zijn afwezigheid zal het bestuur der Nederlandsche Provincie worden waargenomen door den Hoogeer waarden Pater fr. Honoratus Caminada O.F.M. Custos Provinciae, als Delegatus- Provincialis. BENOEMINGEN IN HET AARTSBISDOM Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den zeereerw. heer J. A. -J. ter Heerdt op zijn verzoek om gezondheids redenen eervol ontslag verleend als pastoor te Oosterbeek en heeft benoemd tot pastoor te Oosterbeek den zeereerw. heer H. C. Bruggeman, tot pastoor te Zwartemeer den zeereerw. heer C. B. W. van Boxtel; 'heeft voorts aan den zeereerw. heer H. J. B. Engbers op zijn verzoek om gezond heidsredenen eervol ontslag verleend als pastoor te Sensmeer en heeft benoemd tot pastoor te Sensmeer den zeereerw. heer B. J. Wirtz, tot pastoor te St. Isidorushoeve den zeereerw. heer A. Bouwmeester en tot professor in de wijsbegeerte aan het Semi narie te Apeldoorn den zeereerw. heer dr. A. A. Ariëns. HAAGSCHE RECHTBANK Een spiritusdrmkers-reunie en de gevolgen. Zoolang als de wereld bestaat heeft men zwervers gekend. Alleen vroeger behoefde men niet minachtend neer te zien op zulke menschen want er werd toen wel degelijk rekening gehouden met de nomaden want zij waren in staat veranderingen op de wereldkaart teweeg, te brengen. Thans in onzen tijd is een zwerver niet in tel en zij maken het er naar ook.. Twee van zulke zwervers zorgden voor een vroolijk intermezzo in de anders plechtig stille zaal van de Haagsche recht bank. Nadat de beide heeren Leiden met een bezoek vereerd hadden waren zij heel vriendschappelijk via Wassenaar naar den Haag willen gaan. Zij waren echter niet verder gekomen dan het Haagsche Bosch en daar was het eerste bedrijf van de vol gende klucht begonnen. Zij hadden onderweg eenige flesschen spiritus gekocht en daar in de plechtstatige stilte van de eeuwen oude hoornen had den zij de inhoud van de flesschen door hun keelgat laten glijden. De eene zwerver was van de genoten spiritus wat men noemt vervelend en langdradig geworden. De ander daarentegen kort aangebonden. Toen de langdradige aan het hoofd van zijn kortaangebonden college begon te zeuren over het feit dat hij niet zoo goed bedelen kon had de kortaangebondene de leege spiritusflesch gepakt en deze aan diggelen op het hoofd van zijn maat ge slagen waardoor deze ineenzeeg. Heel flegmatiek had de ander het „ge val" aanschouwd en was toen ook maar gaan liggen. Einde van de eerste acte. Het vervolg had zich afgespeeld in het Zuid- Wal Ziekenhuis in den Haag waar de verslagene ter verpleging was opgenomen. Hij wist zich absoluut niets meer van het geval te herinneren en vertelde alleen dat hij door de tik op zijn schedel tijdelijk verhinderd was zijn beroepsbezigheden uit te oefenen. Het slot speelde zich af voor de Haagsche rechtbank. De verdachte kan zich ook niet veel van het geval herinneren en vertelde in zijn jargon „Nou hij was wat lastig en lag maar te zeuren", Dat ging me vervelen omdat het zoo lang duurde en toen nam ik maar een flesch en gaf hem een tik op zijn kop". Nou toen ging hij leg gen maar dat kon ook wel van de spiritus geweest zijn". „Dat de flesch zoo gauw kapot ging kwam omdat hij al gebarsten was". De ge slagene beaamde dit en knikte overal ja en amen op. De Officier van Justitie nam het geval niet zoo gemakkelijk op en noemde het feit buitengewoon ergerlijk. Het gaat maar niet aan om na „genoten" misbruik van spiritus elkaar met de flesschen op het hoofd te slaan. Spr. eischte dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden daarbij uit laten komende dat hij heelemaal niet gesteld is op zulke openlucht feestelijkheden. Tevens mag ver dachte na afloop van deze acht maanden nog veertien dagen opknappen wegens landlooperij. Verdachte vond een en ander nog al ta melijk veel en vroeg een lichteren straf want hij wist niet eens of hij nu eigenlijk wel geslagen had wat zijn maat met knik- bewegingen van het hoofd onderstreepte. Uitspraak 30 Augustus. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Ruzie om een duif. De chauffeur M. G. afkomstig uit Lei den is een liefhebber van duiven en de slager P. G. vindt het eveneens een prach- tigen sport, die duivensport. Nu zou men zoo zeggen, dat broeders in de duivensport ook broeders in het dagelijksche leven zijn. En dat zal ook wel zoo zijn mits er geen on- eenigheid over een aangevlogen of gelok- ten duif ontstaat. Hier was zulks het ge val geweest. M. G. had volgens zijn zeg gen een oliekleurige duif en dat beest bleef op zekeren dag verre van zijn hok. Reden voor G. om op onderzoek te gaan. Hij had natuurlijk zijn vermoedens en om zeker heid te krijgen was hij naar het huis van P. G. gegaan om te vragen of deze soms zijn duif gezien had. Deze vertelde heel vriendelijk, dat zulks niet het geval was, maar toen de eigenaar van de duif een ongeloovig gezicht getrokken had en deze ontkenning maar niet een, twee, drie had geloofd had de gevraagde de vriendelijkheid van zich afgeworpen en zeer onnet gezegd: „Als je niet van de deur weggaat, dan schop ik je weg". Niet vriendschappelijk voor broeders in de duivensport. Zeer ver bolgen was de eigenaar afgetroken maar deze voldoening had hij toch gekregen n.!, dat zijn wantrouwen wel degelijk gegrond was want de duif was werkelijk op het plat van P. G. „Niet gelokt, meneer", vertelde deze, „zij is zelf aan komen vliegen en hoe ik ook joeg, zij wilde niet weg en toen heb ik haar maar laten vliegen." Maar de eigenaar vond dat niet wat je noemt hij noemde het lokken met een dof fer. Na alzoo een tijdje het Voor en tegen aanhoord te hebben gaf de Politiedechter het woord aan een „hooge" in de duiven- beweging door hem als getuige a décharge te hooren over deze duivenherrie. Deze ver telde dat het veel voorkomt, dat leden van dezelfde vereeniging eikaars duiven lokken en probeeren te vangen maar dat gebeurt dan met wederzijdsch goedvinden en alleen van dezelfde vereeniging. Dacht men toen* dat men „er uit" was dan kwam men bedrogen uit want ver dachte had nog een kleinigheid en wel een document waarin geschreven stond, dat de eigenaar van de oliekleurige duif zelf dui ven lokte, zoodat de verontwaardiging van hem, over een gelokte duif van hem, nu niet zoo hoog aangeslagen moet worden. En dan is het slot van verdachte's pleidooi, ,laat hem nou eens bewijzen dat de olie kleurige duif zijn eigendom wel eens is. De Politierechter vond dat er rare toestanden heerschen in de duivensport wereld. „Is het eigenlijk wel een sport", zoo vraagt de ma gistraat zich af. De Officier vindt het geval wat hem be treft duidelijk. Verdachte heeft zich een duif toegeëigend die hem niet toebehoorde, terwijl hij geen lid was van de vereeniging van getuige, zoodat spr. de duifdiefstal be wezen achtend een geldboete van 3 subs. 3 dagen eischte. De Politierechter was het daarmede eens en veroordeelde conform. Diefstal in dienstbetrekking. Een werkster uit V e u r had in haar dienstbetrekking allerlei voorwerpen ont vreemd zooals messen, conserven, zeeppoe der en talrijke andere artikelen. Het dienstmeisje in hetzelfde huis werk zaam wilde de eed niet afleggen en dacht er af te komen met te zeggen: „ik wil met het heele geval niets te maken hebben. Maar na onderhanden te zijn genomen koos zij eieren voot haar geld en vertelde alsnog wat zij wist en datgene wat de Po litierechter graag wilde weten. Eisch drie maanden gevangenisstraf voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak vijf maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Voor een jurk. Een dienstbode uit Wassenaar had in Den Haag mooie stof voor een jurk ge zien. Geen geld hebbende om te koopen Ihad zij waarachtig kans gezien om van een heele rol een coupon af te knippen. Later vond zij de stof niet mooi genoeg en had toen maar een wit zijden japon, kant en klaar „ingepikt", ook al in Den Haag. De Officier vond, dat deze dienstbode geheel den verkeerden weg op gaat. Vroe ger heeft zij in een dienstbetrekking al eens 1400 weggenomen. Daarna ergens anders nog eens 140. Spr. vindt dan ook nu geen termen aanwezig om haar nog een kans te geven en eischt zes maanden ge vangenisstraf. De Politierechter wilde haar nog een al lerlaatste kans geven maar dan ook abso luut de laatste en veroordeelde haar tot vijf maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Fleschentrekkerij. W. A. B., afkomstig uit Woerden, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats had om te beginnen twee diners besteld in Den Haag en deze thuis laten bezorgen. Geld was er niet voor betaald. Daarna had hij schoenen op zicht laten komen. Een paar was goed gevonden en gehouden met de boodschap, dat hij Zater dag wel zou komen betalen. Hij moet nog komen. Bij een slager had hij voor 2.53 aan vleeschwaren gekocht met de boodschap Zaterdag kom ik wel even afrekenen. De slager wacht nog. Een sigarenhandelaar had hem voor 4.50 sigaretten geleverd op „de pof'. De sigarettenhandelaar is het géld nog wachtend. Een groentenhandelaar had allerlei tuinproducten geleverd op „de pof". Op zijn geld zit hij nog steeds te wachten. Zoo zou er nog een aantal leveranciers aan deze. lijst zijn toe te vogen maar de Officier had het voldoende gevonden en volstond met deze benadeelden als getui gen te hooren en eischte ten slotte zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. EEN AANSLAG GEPLEEGD OP ZIJN VROEGERE VERLOOFDE. Voor de Utrechtsbhe rechtbank stond de 23-jarige H. G. J. uit Teteringen terecht, die eenige maanden geleden in de gemeente Maarssen eenige revolverschoten lostte op zijn vroegere verloofde mej. C. K., de doch ter van zijn vroegeren kostbaas. De jongeman was naar Maarssen geko men in verband met een nieuwen werk kring. Hij had een goed kosthuis. De ken nismaking met de dochter van den kostbaar was van dien aard, dat men spoedig kon spreken van een verloofd paar. Toen na eenigen tijd de jongeman zonder werk kwam, was dit voor zijn kostbaar geen aan leiding hem de deur te wijzen. Geruimen tijd vertoefde de nu werklooze in de wo ning van zijn verloofde, waar hij gratis pen sion genoot. Zonder eenige verdiensten was het hem onmogelijk kostgeld te betalen. De periode van werkloosheid duurde evenwel lang, zoodat hij tenslotte wegtrok om elders werk te zoeken. Inmiddels had de moeder van zijn verloofde eens geïnformeerd in zijn woonplaats Teteringen, hoe of het stond met de antecedenten van den a.s. schoon zoon. Deze waren evenwel minder gunstig, zoodat het meisje tenslotte op aandringen van de ouders de verloving verbrak. Hierover was J. niet best te spreken. Tal van bedreigingen richtte hij aan het adres van zijn gewezen verloofde. Niemand hechtte daar evenwel waarde aan. Ook niet, toen de jongeman zich op zekeren dag aan de deur van zijn vroeger kosthuis vervoeg de en zijn ex-verloofde te spreken vroeg. Deze, geheel geen argwaan koesterend, ver scheen aan de deur, doch bepaalde zich tot het ontsluiten van het deurraampje, zonder de deur zelf te openen. Dit was haar geluk, want nauwelijks zag J. zijn vroegere ver loofde Of hij trok een revolver en lostte een drietal schoten door het raampje. Een van deze schoten was zonder resultaat, doch de beide andere kogels troffen het meisje in het hoofd en aan een der handen. De dader trok zich aanstonds snel terug en vluchtte weg naar Brabant, waar hij des avonds in de ouderlijke woning werd gearresteerd. De wonden, die het meisje had opgeloopen, bleken niet ernstig van aard, zoodat zij spoedig volkomen hersteld was. Hedenmiddag werd zij dan ook ter te rechtzitting gehoord. Het geheele geval trok zij zich meer aan dan haar gewezen ver loofde. Zoowel voor als na het verhoor snikte zij het uit, zoodat zij door veldwach ters moest werden weggeleid om gekal meerd te worden. De verdachte gaf de feiten toe, doch nam daarbij een zoo onverschillige houding aan, dat de president het noodig oordeelde hem daarop te wijzen. De officier van justitie, mr. J. F. Camp- huis, eischte tegen verdachte een gevange nisstraf voor den tijd van drie jaar. De verdediger, mr. Cuperus, betoogde, dat ondanks de uiterlijke houding van zijn cliënt er bij dezen toch inwending diep be rouw is en verzocht met het oog op zijn jeugdigen leeftijd clementie. De uitspraak wend bepaald op 30 Augus tus a.s. LOCOMOTIEF GEKANTELD. Bij het vertrek van een goederentrein van het rangeerterrein der Nederlandsche spoorwegen te Eindhoven, botste de loco motief tegen een rangeermachine, welke op een zijlijn te dicht bij een wissel was ge- laatst. De locomotief van den goederentrein ver loor het bovenstel en kantelde om. De machinist en de stoker konden zich tijdig in veiligheid stellen door van de machine te springen, voordat de twee loco motieven met elkaar in botsing kwamen. Ook de rangeermachine werd ernstig be schadigd. Men is direct met. het opruimingswerk be gonnen. Aangezien de botsing niet op een lijn voor doorgaand verkeer is gebeurd, on dervindt de treinenloop geen stagnatie. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 13 tot en met Vrijdag 19 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotho- theek, Wilhelminapark 8, tel. 274. LEIDEN. Geboren: Elisabeth Christina, d. v. W. F. Maas en E. S. v. d. Zeeuw Johanna Wilhelmina, <L v. C. Segaar en C. de Tombe Jansje, d. v. L. Oostveen en A. Kossen. Overleden: J. Hollebeek, dr. 3 mnd H. J. J. Maas m. 71 j. D. Huijgens m. 29 j. H. T. Arkenbout zn 17 j. M. C. v. Helden, wed. van C. v. Leeuwen, 84 j. Vraag: Kan men op iederen markt met kaas gaan staan of moet men wachten tot er een plaats vrij is. Antwoord: Men moet op het kantoor van den Marktdienst een plaats aanvragen. Vraag: Wanneer is er markt in Haar lem en Den Haag; welke zijn de kosten? Antwoord: Te Haarlem: Maandag en V/oensdag. Te Den Haag: Maandag en Vrij dag. De kosten zijn afhankelijk van de standplaats. Vraag: Moet men voor venten met kaas nog een vergunning van de gemeente hebben. Antwoord: Ja. Vraag: Ik ben naaister en ga een paar dagen in de week uit naaien. Hoeveel moet er voor mij geplakt worden? Antwoord: Voor u moeten dagzegels van 12 1/2 c! geplakt worden. Vraag inzake inkomstenbelasting van een te Leimuiden bij een belastingplichtige inwonende vrijgezel (ink. 675.80) Antwoord: Indien de aftrekposten niet te hoog genomen zijn, zal uw aanslag 14.bedragen. Vraag: 1. Welke is de korste en mooi ste weg van Leiden naar Grootebroek over Alkmaar? Hoeveel K.M.? 2. Welke is de kortste en mooiste weg van Grootebroek naar Lichtenvoorde? Hoe veel K.M.? Antwoord: 1. Leiden, Sassenheim, Lis- se, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Sant poort, Velzen, Beverwijk, Heemskerk, Cas- tricum, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Ursum, Avenhorn, Hoorn, Wester- en Oosterblok ker, Hoogkarspel, Lutjebroek, Grootebroek. Afstand 100 K.M. 2. Grootebroek, Hoorn, Oosthuizen, Pur- merend, Ilpendam, Amsterdam, Muiden, Naarden, Bussum, Hilversum, Baarn, Amers foort, Hoevelaken, Voorthuizen, Milligen, 't Loo, Apeldoorn, Voorst, Zutfen, Vorden, Ruurlo, Lichtenvoorde. Afstand 200 K.M. Vraag: 1. Hoeveel K.M. is het van Al phen aan den Rijn over Rotterdam, Dor drecht, Moerdijk, Zevenbergen, Rozendaal, Antwerpen, Brussel naar Watermalen, Hoe veel zijnde kosten van veer? 2. Hoeveel K.M. van Alphen aan den Rijn, Rotterdam, Numansdorp, Willemstad, Bergen op Zoom, Antwerpen, Brussel naar Watermalen. Hoeveel kosten aan veren? 3. Is er tusschen de grens en Antwer pen nog een R.-K. Vacantiehuis voor da mes om te slapen? Wat zijn de kosten? 4. Heeft men op een van die wegen of op beide nog een kaart noodig in het ge- delte van Brabant en waar kan ik die voor uit aanvragen? Antwoord: 150 K.M. Alleen een over zet te Zwijndrecht-^Dordrecht. Kosten 10 cent. 2. 140 K.M. (De mindere afstandsduur wordt evenwel teniet gedaan door het op onthoud van het veer NumansdorpWil lemstad). Kosten overzetveer vermoedelijk 25 cent. 3. Het lichtsbij zijnde vacantiehuis voor meisjes is te Breda, huize „Sancta Maria", Ginnekenstraat 6. Pensionprijzen voor dag en nacht 1.50. 4. Rijwielkaarten heeft u niet noodig. Vraag: Hoe kan ik het best per auto van Leiden naar Hulst rijden? Hoeveel K. M.? Wanneer is het daar marktdag? Antwoord: Leiden. Voorschoten, Leid- schendam, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Dor drecht, Moerdijk, Zevenbergen, Ouden bosch, Rozendaal, Antwerpen, Beveren Waes, S! Nicolaas, Hulst. Afstand 170 K. M. Hulst heeft op Maandag vee- en graan markt. Vraag: Ik heb een gummi regenjas, die hard is geworden. Op welke manier moet ik deze weer soepel krijgen? Antwoord: Hiervoor is ons geen middel bekend. Vraag: Kunt u mij adressen noemen van Stoomvaart-Mijen en voor personeel- werving op de groote vaart? Antwoord: Er zijn zooveel van der gelijke maatschappijen, dat wij u deze hier niet op kunnen noemen. In het telefoonboek vindt U er onder Amsterdam en Rotter dam verschillende genoemd. Vrarg: Welke is de kortste en mooiste weg per auto van Zoeterwoude naar Briel- le? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zoeterwoude, Rijswijk, Delft, Rotterdam, Charlois, Rhoon, Spijke- nisse, Heenvliet, Brielle. Afstand pl.m. 52 KM.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2