RIJNSTREEK RECHTZAKEN Wilt U iets weten? Laatste berichten MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERStE BLAD - PAG. 3 DE JUBILEUMFEESTEN. De Jubileumcommissie bericht ons, dat de heeren J. G. Ballego, W. Geraedts en J. Jonker zich bereid hebben verklaard de jury te vormen voor den op 3 Septem ber a.s. te houden Reclame-optocht en het Bloemencorso. I VERORDENING OP DE SPEEL APPARATEN. Wij vestigen er de aandacht op, dat de Verordening op de Speelapparaten, welke met ingang van 15 Augustus 1938 gedu rende drie maanden voor een ieder op de Secretarie dezer gemeente ter lezing is nedergelegd, den 18en Augustus a:s. in werking treedt. ZWARE REGENVAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontlastte zich een ware wolkbreuk boven stad en omgeving. Deze zware regenval gmg gepaard met een licht onweer. Óp verschillende plaatsen konden de af voeren het overdadige regenwater niet ver zwelgen, zoodat velen last van den regen val ondervonden. In de Parkstraat liepen enkele woningkelders onder, zoodat de po- litie-brandweer er aan te pas moest ko men om het overtollige water weg te zui gen. WOORDENWISSELING MET BLOED. Gisteravond te half acht had in de Gor testraat een woorclenwiseling plaats tus- schen de 19-jarige mej. G. v. d. S. en de 18-jarige mej. S. K. Deze laatste had toe vallig een aardappelmeisje in de hand, dat zij over de wang van haar tegenstandster haalde. Mej. v. d. S. schrok danig van het bloed en viel flauw. Zij werd door den E. K D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, doch kon na verbonden te zijn naar huis te- rugkeeren. BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Plantententoonstelllng. Vandaag heeft de keuring plaats gehad van de gekweekte planten, welke door de buurt vereeniging „Eensgezindheid" ook dit jaar wederom is gehouden voor-de kinde ren en volwassenen. Hedenavond te 7 uur heeft de opening der tentoonstelling plaats in het gymnas tieklokaal van de scholen Ooster- en Mun- nikenstraat. Zij is heden- en morgen avond van 710 uur geopend. De bekroningen luiden als volgt: Groep A: kinderen 69 jaar: Salvia's: le pr. Janny Piket, 2e pr. Joha. Verplancke en I. van Meurs. Id. Geraniums: le pr. Janny Lardee, 2e pr. Lineke Zwart; eerv. vefm. Greta Zwart. Groep B: kinderen van 1014 jaar: Sal via's: diploma Riek Dooyenburgh en Cath. Verbiest. Id. Geraniums: le pr. Marie Verplancke (met lof), 2e pr. Dickie Pison, diploma Cath. Verbiest. Groep C: kinderen van 1518 jaar: Ge raniums: diploma Ali v. Vliet. Groep D: Volwassenen: Coleus: le pr. mej. Neuteboom en de heer Bruné, 2e pr. mej. Bonnet. Buit. mededinging: de heer Crama di ploma (met palm), de heer Zwart dipl. (met ficus), de heer G. Kluyvers dipl. (met varen), de heer Lardee dipl. (met gera nium). Muurtuin zeer eerv. verm. de heer Hüner, Losse afgesn. bloemen eerv. verm. de heer Oudshoom. TENTOONSTELLING „LEYDS GOEDT". Een staaltje van voortreffelijke samen werking tusschen patroons en werknemers. In de stemkamers van de Stadsgehoor zaal is momenteel een modelhuis in aan bouw, dat wordt opgebouwd en ingericht door de vakorganisaties, patroons zoowel als werknemers, en dat een onderdeel wordt van de a.s. Industrie- en Vakten toonstelling „Leyds Goedt". De onder scheidene vakgroepen zullen daar door een aanschouwelijke voorstelling propaganda maken voor meer en beter vakwerk, waar bij werkgevers en -nemers eendrachtig samenwerken om het gestelde doel te be reiken. Is deze samenwerking op zich zelf reeds zeer te loven, van zeer bijzonderen aard is zij .in de stucadoorsgroep, waar de pa troons gratis het benoodigde materiaal be schikbaar stellen, terwijl de arbeiders om niet hun werkkracht en vakbekwaamheid leveren. Zelfs de werkloozen worden in dezen arbeid betrokken. Gisteren zijn den geheelen dag vijf werklooze stucadooi-s druk in de weer geweest en gisteravond kregen zij assistentie van 17 collega's, die overdag hun gewone werkzaamheden had den, doch 's avonds hun vrijen tijd en ar beid gaven om mede te helpen aan de tot standkoming van dit Modelhuis. Het be hoeft haast niet gezegd, dat bij een derge lijke spontane bereidwilligheid om geza menlijk in het algemeen vakbelang iets goeds te bereiken, in deze kleine arbeids gemeenschap ook een voortreffelijke stem ming heerschte. De leden van de Tentoonstellingscomissie die er gisteravond een kijkje kwamen nemen, waren er zoo door getroffen, dat zij zich gedrongen voelden tot het leveren van een zeer bescheiden bijdrage ter ver hooging van de aldaar heerschende ar beidsvreugde! De Stscrt. No. 157 bevat de gewijzigde statuten der N.V. Gebroeders van Hoe- ken's Houthandel, alhier. LEIDSCHE GEITENFOK VEREENIGING. Zaterdag heeft bovengenoemde ver- eeniging haar jaarlijksche tentoonstelling gehouden op het Schuttersveld alhier. Ingezonden werden ruim 50 geiten, de jury bestaande uit de heeren Borst ij.it Hoogmade en Clemens uit Haarlemmer meer roemden de kwaliteit der ingezon den dieren in 't bijzonder roemden zij de kwaliteit der ingezonden lammeren. Na keuring vielen de prijzen ten deel aan: Een-jarige geiten: le prijs L. v. d. Voet, met geit Christina; 2e pr. A. Mulder „Annie"; 3e pr. P. de Groot, „Sonja"; 4e pr. S. v. d. Zee, „Lenie". Twee jarige geiten: le prijs J. Schenke- veld, „Coba"; 2e pr. D. v. Bommel, „Hein tje"; 3e pr. P. Hagemans, „Nelly"; 4e pr. P. Hartman, „Mientje". Overjarige geiten: le prijs C. Geugjes, „Henloe", deze geit werd tevens kampioen van Leiden; 2e pr. Weiark „Greta"; 3e pr. C. Geugjes, „Dora"; 4e pr. C. v. Leeuwen, „Beb"; 5e pr. Jac. Keyzer, „Sienie"; 6e pr. Mej. Bekooy, „Suze". Lammeren: le prijs: J. v. Meizen, „Maria"; 2e pr. S. v. d. Zee, „Rietje"; 3e pr. Wilark, „Annie"; 4e pr. D. v. Bommel, „Toos"; 5e H. v. Benschop, „Geertrui"; 6e pr. J. Tegelaar, „Tonia"; 7e P. Hagemans, „Dora"; 8e pr. J. Jonk, „Beppie". In de klasse Overloopers waren slechts twee inzendingen, waarvoor een prijs be schikbaar was, deze viel ten deel aan: Mej. Bekooy met geit „Annie". Des avonds vond in het café van den heer v. Meizen de prijsuitreiking plaats, na opening door den voorzitter den heer C. v. Leeuwen, werd begonnen met de uitreiking der prijzen van de op 9 Juli gehouden stal- keuring hieraan is deelgenomen door 23 leden, hierna volgde uitreiking der prij zen van de tentoonstelling, nadat er nog een tombola gehouden werd, bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. De Leidsche Geitenfokvereeniging kan op een goed geslaagde tentoonstelling terugzien. HAZERSWOUDE Kruisvaart. Gisteren, Maria Hemel vaart, heeft ons Kriusvaart-cohort zijn eersten ouderavond gehouden. Al deed in den loop van den namiddag de lucht vree zen voor het weer, tegen den avond kwam lachend zonnetje nog even door de wol ken heen zeggen: „Stel maar niet uit, het blijft droog". De voornaamste voorwaarde voor deze vertooning in de openlucht was aanwezig; een heerlijk avondje. Om zeven uur waren reeds alle plaatsen bezet, en toen de Edelachtb. Heer Burge meester arriveerde, stonden de Kruisvaar ders en St. Jansknapen "reeds rohdom Kruis er kruistaf incarré opgesteld, terwijl de Pauselijke wimpel, de vaderlandsche" kleu ren en Kruisvaartvlaggen 't podium een blij aanzien gaven. Dat de zinrijke ope ning van het gewone banuur met de Kruis- vereering indruk maakte, kan niemand loochenen. Dan sprak de Directeur een woord van welkom tot de ouders en ge- noodigden, en speciaal tot den Burgemees ter, waarna ons lied „Zingend gaan wij door 't levenover het „Eilandje" weer klonk. Het programma werd vlot door Kruisvaart en St. Jansknapen afgewerkt; even voor de pauze overhandigde een der Si. Jansknapen onder 'n heel toepasselijke toespraak een berinnerings-„oorkonde". In naam der ouuste afdeeling speechte de Baljuw, waarna de Burgemeester een schit terende impro visatie hield. Na de pauze kwamen de resteerende nummertjes aan de beurt, en toen schijn werpers en lampioens een romantisch tintje gaven aan de omgeving, werkte het laatste puntje ,.De Buvendans" betooverend. Alles opsommer is natuurlijk onmogelijk; alleen noemen we nog „AmerikaansChe haast", Arbeidslied en O. L. Vr. der Har telijkheid, waar meerdere jongens aan meewerkten, en die nogal in de smaak vielen. Dat er veel en hard gewerkt is, zal den ouders wel duidelijk- zijn. Dat zij in zoo grooten getale waren op gekomen, stemt de Kruisvaart tevreden, en ij 'n aanmoediging om in samenwerking met hen zoo voort t*; gaan. Aan Leidsters en Leiders op de eerste plaats, en ook aan de jongens een eere- saluut; eere wie eere toekomst. De nu vol gende 14 daagsche „Vacantie" is ten volle verdiend. HAAGSCHE RECHTBANK. Inbraak te Zoeterwoude. Th. G. P. A., van beroep schippers knecht, laatst zwervend en thans ged. in het Huis van Bewering te Den Haag moest voor twee feiten terecht staan, n.l. dief stal en landlooperij. In den nacht van 30 op 31 Maart had verdachte ingebroken in het huis van v. d. Does te Zoeterwoude en eenmaal binnen zijnde had hij de spaarpot van den elfjarigen Jacob v. d. Does meegenomen. Bij zijn aanhouding was tevens gebleken, dat hij geen middelen van bestaan had en rondzwierf, terwijl hij door bedelen aan den kost trachtte te komen. Er was een rapport ingewonnen over verdachte, hetwelk tot de conclusie was gekomen, dat verdachte iets verminderd toerekeningsvatbaar is. De oficier wilde daarmee geen rekening houden en hield het feit in het oog, dat verdachte reeds negen maal veroordeeld is geweest en eischte voor het eerste feit een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar en vor het tweede feit een hechte- nistraf van drie dagen en twee opzending naar een rijkswerkinrichting. Verdachte vond een straf van vier maanden en zestien dagen, de tijd die hij reeds in voorarrest zit, voldoende, voor al daar de buit maar 80 centen had be dragen. Voor. rijkswerkinrichting voelde verdachte heelemaal niets en hij vroeg in de plaats daarvan zes maanden gevan genisstraf hetgeen den president de ver zuchting deed slaken, dat "verdachte deze zaak reeds voor de rechtbank heeft klaar gemaakt. Uitspraak 30 Augustus. Diefstal te Hazerswoude. De zwervende tuinman G. B. thans ged. moest verschijnen omdat hij op 7 Juli van dit jaar te Hazerswoude een dekzeil had weggenomen, dat onder een afdak lag, en toebehoorde aan den expediteur F. Weezelenburg te Hazerswoude. W. als getuige gehoord vertelde, dat de politie hem een dekzeil had vertoond, hetwelk bijals zijn eigendom had herkend. Terwijl bij een nader onderzoek was ge bleken, dat het dekzeil van onder het af dak was verdwenen. Verdachte vertelde, dat hij zevenmaal veroordeeld was geweest. Maar de presi dent vertelde het eventjes anders en wel dat verdachte door nagenoeg alle ge rechtshoven in Nederland veroordeeld is in totaal 22 maal. Verdachte weet het aan een sterfgeval in de familie waardoor hij iets of wat van streek was geraakt. De president vond, dat verdachte dan wel wat lang van streek is geweest, want zijn eerste veroordeeling dateerde al van 1895 en zijn laatste in 1934. En nu weer dit geval zoodat hij on geveer 43 jaar van streek is. Verdachte zelf zei, dat hij het dekzeil niet had willen stelen maar het regende zoo hard en hij had geen onderdak en daarom had hij het even „geleend". De Officier achtte het ten laste gelegde bewezen en eischte, gezien het verleden van verdachte, een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maanden. Uitspraak 30 Augustus. Vraag: Mag een R.K! bestuurslid zijn van de Ned. Ver. der E.H.B.O. Antwoord: Ja. Binnenland ARBEIDER DOOR ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD. Vanochtend is een arbeider, terwijl hij, op het terrein achter den rijksweg te Bus- sum, waar kazernes in aanbouw zijn, be zig was met het plaatsen van betonnen ringen in een in aanbouw zijnden water put, onder zand bedolven geraakt. Blijk baar sloten de ringen niet goed op elkaar. Een opzichter die aan den rand van den put stond, alarmeerde hulp, doch men durfde niet in den tien meter diepen put af te dalen, daar er voor verdere verschui vingen werd gevreesd. Het zand werd zoo vlug mogelijk met emmers naar bo ven gebracht, doch toen het hoofd van den arbeider, den 26-jarigen H. Vos uit Blaricum, was bevrijd, bleek deze reeds te zijn overleden. Buitenland JOODSCH POLITIEMAN TERECHTGESTELD. JERUSALEM, 16 Augustus (A.N.P.). Hedenochtend is in de gevangenis te Acre de vroegere Joodsche politieman Mor- dechai Schwartz door middel van den strop terechtgesteld. Hij was ter dood veroor deeld, omdat hij in September van het vorig jaar een Arabisch politieman had vermoord. De pogingen om gratie voor hem te krij gen zijn vruchteloos gebleven. Bij de terechtstelling van vandaag heb ben zich niet de tooneelen afgespeeld, welke te zien waren bij de terechtstelling van Ben Josef op 29 Juni j.l Schwartz had zelf verzocht van zijn executie geen poli tieke betooging te maken, aangezien zijn misdaad, volgens zijn eigen woorden, te wijten was aan zijn eigen verkeerd oor deel. Vanochtend VToeg" zijn te Haifa de negen slachtoffers van gisteren ter aarde besteld. De kisten waien gedekt met de Zionisti sche vlag. Een groote menigte woonde de Legrafenis bij In het gevecht tusschen bandieten en suldaten zijn negen bandieten gedood en een gewond. NOODWEER IN KOREA. TOKIO, 16 Augustus (A.N.P.). In Noord- Korea hebben hevige regens talrijke over stroomingen veroorzaakt. Tengevolge van het breken van een dam is het water een steenkolenmijn bij Kaigando binnenge drongen, waardoor meer dan veertig mijn werkers werdén .gedood of ernstig gewond. Door het instorten van huizen zijn tien personen om heL leven gekomen, talrijke spoorlijnen en telefoon-verbindingen zijn verbroken. OOSTENRIJKSCHE RECHTERS WEENEN, 16 Augustus (A.N.P.). Vijf Oostenrijksche rechters zijn ontslagen, om dat zij tijdens het bewind van Schusch- nigg te strenge straffen hebben uitgespro ken over nationaal-socialisten. Zij zullen geen pensioen genieten. Alle vijf waren deze rechters werkzaam te Stiermaken en Karinthië. Verder wordt gemeld, dat aan de presi denten van de verschillende gerechtshoven een vertrouwelijke mededeeling is gedaan, waarin de macht van de Gestapo uiteen wordt gezet. Hieruit blijkt, dat de Gestapo arrestaties kan verrichten zonder gerech telijk vonnis. Personen, die voor een gewoon misdrijf door de Gestapo zijn gearresteerd, mogen r.iet zonder toestemming van de Gestapo uit de hechtenis worden ontslagen, zelfs wanneer zij or.schuldig worden bevonden door den rechter. Alleen de Gestapo heeft het recht over bet lot van deze menschen te beslissen. Ock wordt, gezegd, dat de Gestapo zijn gevangenen kan onderbren gen in de gewone gevangenissen. De mededeeling is onderteekend door den Oostenrijkschen minister van justitie, Huber, als vertegenwoordiger van den rijks minister van justitië. HET MIJNONGELUK IN SAKSEN. CHEMNITZ, 16 Augustus. (A.N.P.) Het reddingswerk in de Feldfundgrube (zie 3de blad), is vanochtend zoo ver ge komen, dat nog slechts vier arbeiders worden vermist. Men vreest evenwel, dat zij niet meer levend geborgen zullen kun nen worden. LEIDEN, 16 Aug. Vette Varkens. Aan voer: 124 zwaar gewicht. Prijs 5657 cent per kg. levend gewicht. Handel 'vlug. ZOETERWOUDE, 16 Aug. „Ik leer nog". Aanvoer: 2600 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.904.30, kuikeneieren 2.102.30, en eendeneieren 2.90 per 100 stuks, kaas 26 cent per pond, kippen 3065 cent, ha nen 665 cent, duiven 12 cent, konijnen 0.151.15 per stuk. ROTTERDAM, 16 Aug. Vee. Totale aan voer 2869 stuks, 138 paarden, 41 veulens, 751 magere runderen, 620 vette runderen, 65 vette kalveren, 297 graskalveren, 580 nuchtere kalveren, 341 schapen en lam meren, 3 varkens, 33 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 75, 65, en 44 50 cent, vette ossen 68, 61 en 4550 cent, stieren 60, 54 en 50 cent, vette kalveren 90, 80, 6070 cente schapen 45, 35 en 30 cent, lammeren 53, 45 en 38 cent, graskalveren 55 en 43 cent, nuchtere-kalveren 47, 42 en-37 cent, slachtpaarden 51, 47 en 37 cent. Prijzen per stuk: schapen 252017, lammeren 16.50128, nuchtere slacht- kalveren f 12.5085, nuchtere fokkal- veren f 262218, slachtpaarden 215 180110, werpaarden 360300200, hit ten 245195100, veulens 125—105 50, stieren 310230175, kalfkoeien 310—230—175, kelkkoeien 315—260— 190, varekoeien 210155120, vaarzen 230—170—120, pinken 180—140—110, graskalveren 50*40-30, bvokken of geiten 14105 Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen als gisteren prima koe tot 79 cent, prima os tot 72 cent, stieren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen als vori ge week, vette kalveren aanvoer iets klei ner, handel matig, prijzen als gisteren, prima kalf tot 1.schapen en lamme ren aanvoer grooter, handel redelijk, prij zen ruim prijshoudend; nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer iets kleiner, han del vlot, prijzen iets hooger; paarden aan voer iets minder, handel redelijk, prijzen slachtpaarden iets hooger, overigens on veranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen prijshoudend; varekoeien aanvoer gering, handel tamelijk, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer klein, handel zeer stroef, prijzen onveranderd; graskal veren aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen niet geheel prijshoudend; bokken of geiten aanvoer korter, handel vlug, prij zen iets hooger, veulens 'aanvoer kleiner, handel matig, prijzen stabiel Er werden wienig schapen voor export verkocht, BOSKOOP, 16 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 28 cent, Wendland 1522 cent, Hadley 1830 cent, Claudius Pernet 1521 cent, Briarclif 1525 cent, Wilh. Kordes 1015 cent, Rosalandia 15—30 cent, Florex 16— 28 cent, Phoebe 1016 cent, Vierlanden 1825 cent, Chas. B. Kilham 15 cent, Edith Helen 1522 cent, Aug. Noack 1217 cent Else Poulsen 1524 cent, Gloria Mundi 16 30 cent, Ellen Poulsen 1525 cent, Rosa Mundi 18—28 cent, Mevr. van Straaten v. Nes 814 cent, Ingar Ohlson 1218 cent, Chrysanten, grootbloemig 6080 cent, Gladiolen 46 cent, roode lelies 45 cent, Gerbera 10—30 cent, Clematis Durandi 60 75 cent, Clematis le Coultre 6080 cent. ROELOFARENDSVEEN, 16 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien 16 cent per doosje, meloenen 5—25 cent per stuk, sla 0.60 5.20 per 100 krop, snijboonen 0.50 1.20, princesseboonen f 1.25 per 10 kg., Augurken: basterd 1.35, grof 1.451.50 bommen 46 cent, stippel 4144 cent per 25 kg. 's HERTOGENBOSCH, 16 Aug. Boter. Aanvoer 14.550 kgè Hoogste prijs 1.34, Laagste prijs 1.29, middelprijs 1.32 per kilogram. LOOSDUINEN, 15 Aug. Groentenveiling. Bloemkool le soort 3.60, 2e soort 1.50, kaskomkommers le soort 3.605.90, 2e soort 2.404.00, 3e soort f 1.002.60, LEIDEN. Geboren: Willem Ubbo Siewert, z. v. G. G. Kloeke en M. J. v. Lessen Gerardus Antonius, z. M. J. Silvester en J. L. de Jong Siegfried Kurt, z. v. O. L. Mar- quardt en F. K. Heinritz Hendria Sa muel, z. v. J Noppen en H. A. Teunis- sen Hillegorda Johanna Margaretha, d. v. J. M. v. Eijken en C. A. M. Dingjan Catharina Wilhelmina, d. v. C. H. Mechel- se en F. W. v. Weeren Johannes An tonius, z. v. J. van Zanten en C. W. C. Staats Hessel Willem, z. v. D. J. v. Dijk en E. Kramer Lulof, z. v. L. Beumer en F. Kelder C'harlotta, d. v. N. Beij en M. C. Meijers Jacobus, z. v. H. Brandt en J. Bolstier Hans Abraham Pieter Michael, z. v. C. Pont en M. v. Maasdam Marga retha Johanna, d. v. K. M. v. Kampen en C. J. Monshouwer Hendrikus Johannes Marinus, z. v. H. J. M. Borsboom en P. M. v. d. Reest Willem Marinus, z. v. W. Broer en B. C. de Wit Cornelis Marinus, z v. A. A. v. d. Hoven en K. A. v. d. Werff Johanna, d. v. j. Mantel en G. H. Feen- stra Pietertje, d. v. J. Cederhout en H. Eloem endaal. Ondertrouwd: J. J. P. Brinkman jm 41 j. en L. Hansen, jd 39 j. N. Ruijgrok* jm 25 j. en N. v. Vliet jd 25 j. D. Zirk- zee jm 31 j. en C. Mieremet jd 24 j. C. v. d. Steen jm 22 j. en J. Nachtegeller jd 26 j. L. de Romijn jd 23 j. en C. Groen jd 20 j. C. Landkroon jm 28 j. en G. v. Hoven jd 26 j. H. J, Sloos jm 24 j. en A. E. Poelsma jd 22 j. Gehuwd: H. H. V. Buel wedn. en S. Poelstra jd A. A. J. Gijbeis jm en B. M. Jaspers jd. A. Kettenis jm en G. Im- mink jd L. de Groot jm en C. van Tol jd. Overleden: C. P. v. d. Hulst wed. van A. Edelaar 71 j. W. C. Schlagwein, hsvr. van J. Verhoog 68 j. J. H. du Chat tel wedn. 81 j. A. J. Vermeulen Gesch. M. 72 j. A. F. C. Marens zn. 4 j. C. Ramakers 'hsvr. van C. M. de Boer 38 j. G. Groenendijk m 72 j. rijen komkommers le soort 3.601.50, 2e soort 1.402.80, gele idem 2.20 per 100 stuks, meloenen 825 cent per stuk, stamprincessen 4.307.80, tomaten A, B, C, CC en Bonken 4druiven, blau we le soort 3955, 2e soort 2728, idem witte 33 per 100 kg., spinazie 12 13 cent per 4 kg., postelein 1021 cent per 6 krop, salade le soort 1.20 per 100 krop, peen le soort 2.50, selderie 0.901.00, pieterselie 40 cent per 100 bos, andijvie 0.901.70 per 100 struik. HAZERSWOUDE, 15 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 5071 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.904.30 en eendeneieren 2.802.95 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Aug. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Aardappelen Eigenhei mers groote 7595 cent, idem drielingen 40—60 cent, doppers 812, per 100 stuks: bospeen f 6.908.40, bloemkool I 10.50 15.50, idem II f 1.807.40, kroten 7090 cent. peen per kist f 0.801.25. TER AAR, 15 Aug. Centrale Veiling. Andijvie 19—20 cent, slavellen 21 cent per kist, snijboonen 0.501.30, prinsesseboo- nen 0.601.05, dubb. stampr. 5385 cent per 10 kg., Witte pronkers 3033 cent, spekboonen 5059 cent per 10 kg., poste lein 3.503.90, waschpeen 2.102.60, per 100 kg., bospeen 3.404.10 per 100, sla 2.703.90, meloenen 1727, kom kommers 1.502.10 per i00, tomaten A 2.50—3.20, B 2.60—3.30, C 2.00—2.20, CC 2.00—2.10, BB 2.— per 100 pond, Augurken B 1.40, C 1.55, D 1.20—1.35, CD 3335 cent, AB 65 cent. E 18 cent per kg. Aanvoer 46.000 kg. Snijboonen. LE1DSCHENDAM, 13 Aug. Groentenvei ling. Engelsdhe komkommers le soort 2.103.30, idem 2e soort 1.102.00, idem 3e soort 1.idem wankleurige 1.20— 1.40, gele komkommers, le soorl 2.00 2.60, idem 2e soort 1.001.60, kropsla le soort 1.102.40, ide m2e soort 0.50 1.00, stoofsla 2—3, peen 5.607.10, bloemkool le soort 4,104.90, idem 2de soort 2.504.00, tomaten midd. 2.00— 2.20, idem groote ronde f 2.202.30, idem 2e coor 2.bonken 2.andijvie per 100 0.50—1.00, spinazie 6—12 cent. pos telein 1.502.00, rabarber per 100 bos 23, snijboonen 34 cent, doperwten 69 cent, meloenen 622 cent, druiven 20—22 cent. 15 Augustus. Groentenveiling. Engel - sche komkommers le soort 1.802.60, idem 2e soort 1.001.50, idem 3e soort 1.gele komkommers le soort 1.50 2.80, idem 2e soort 1.001.50, idem 3e soort 1.kropsla le soort 2.503.60, idem 2e soort 0.801.30, stoofsla 45 cent, bloemkool le soort f 4.307.10, idem 2e soort 3.206.50, idem uitschot 1.50 2.00, Tomaten midd. 2.002.20, idem groote ronde 2.102.50, idem 2e soort 2.idem-bonken 2.andijvie pe. 100 1.001.90, spinazie 12—20 cent, pos telein 2.503.60, rabarber per 100 bos 23, snijboonen 68 cent, spercieboo- nen 57 cent, selderie 0.901.20, tuin- boonen 24 cent, doperwten 715 cent, meloenen 630 cent, druiven 2022 cent, bleekselderie 3.505.50. Wi^SELNÜTEERINGEN (AMSTERnAM> Londen. 8.937/$ Berlijn 73.48 Parijs 4.993/4 Brussel 30.87 Zwitserland 42.01 Kopenhagen 39.92 Stockholm 46 10 Oslo 44.95 New York 1.S31 Praag 6.34i/o

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3