RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 R. K. Sportver. „V. V. L." Het 2de elftal heeft een begin en mis schien wel een eind voor dit seizoen ge maakt met den Leidsche Courant beker. Zaterdag toog het 2de naar Voorhout om daar Foreholte II te ontmoeten. Dit was voor de onzen een gemakkelijk vrachtje en kwamen met een 93 overwinning naar huis. Maar Zondag draaide SMC te Noordwijk de rollen om. VVL heeft het daar leelijk laten zitten. Misschien ligt het wel daar aan, dat eerst Zaterdag in Voorhout toen Zondag in Noordwijk moest gespeeld wor den. De onzen konden het tegen SMC niet bolwerken en verloor met 36. De Junioren hebben hun slag geslagen tegen Teylingen. Deze stuurden zij met een flinke nederlaag naar huis. R. K. Sportver. „Teylingen". Teylingen I speelde tegen Docos I te Voorhout om den Zilveren Bal en wist zich in de volgende ronde te plaatsen door met 3—0 te winnen. Dit was stellig buiten verwachting, daar Teylingen zeer onvolledig uit moest komen. Teylingen 2 verloor met 31 van Lei- muiden 1. Dit kunnen wij ons indenken, daar ook dit elftal gehandicapt uit moest komen. Maar wat voor ons een raadsel is, dat Teylingen 3 van DOS 3 met 10 wist te winnen, zoodat ook deze in de volgen de ronde uit komen. Junioren. Het A-elftal verloor van SJC met 52, het B-elftal van SMC met 13 en het C-elftal van VVL b met 142. R. K. Sportver. „S. M. C." Zondag speelden Nic. Boys I een vriend schappelijke wedstrijd tegen Stormvogels I uit Wilnis. Reeds na eenige minuten open de de linksbuiten van Nic. Boys de serie welke voor de rust tot 50 werd opge voerd. Ook na de rust wisten Stormvogels geen doelpunten te maken. De wedstrijd eindigde met een 9—0 overwinning voor de Boys. Ook Nic. Boys II boekte op Stormvogels II een groote overwinning. 62 was de uitslag. Nic. Boys III kon tegen het V. D. S.-elf- tal niet opwerken, en moest de overwining laten aan V. D. S. met 51. Volgende week begint het Bekerföur- nooi om de Prinses Beatrixbeker, waaraan verschillende eerste klassers, ook Nic. Boys deelnemen. Dit tournooi is uitgeschreven door Storm vogels. Voorts wordt in herinnering gebracht de training op Vrijdagavond. Voor de Junio ren Dinsdagavond. Kon. Nederlandsche Voetbalbond Tegen competitie-uitbreiding. Afdeeling II van den K.N.V.B. hield Zaterdagmiddag in Amicitia te Den Haag haar jaarlijksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer Jac. F. Lamey. Er bestond voor deze vergade ring groote belangstelling. Bij de bespreking van de agenda van de bondsvergadering, welke op 28 Augus tus in het Kurhaus wordt gehouden, werd o.a. opgemerkt, dat de promotieregeling vooral voor de vierde klasse geen bevre diging schenkt. Gepleit werd voor een in deeling van 1 eerste, 3 tweede, 6 derde en 12 vierde klasse competities per afdeeling, met een maximum van 12 vereenigingen per competitie. De voorzitter deelde hieromtrent mede, dat het vraagstuk der competitie-uitbrei ding reeds bij een commissie van den K.N.V.B. in studie is. Van andere zijde- uit de vergadering werden bezwaren geopperd tegen uitbrei ding der competities. Vooral werd hierbij gewezen op de kans van een verminderd wedstrijdbezoek, dat reeds thans zonder de uitbreiding bestaat. Dit geldt vooral voor de clubs uit de middelmoot. Namens de W.E.K. werd medegedeeld, dat men daar wel voelde voor competitie uitbreiding, maar niet voor vergrooting van het aantal vereenigingen over het ge- heele land. De voorzitter zeide, als bonds- bestuurder, een tegenstander te zijn van competitie-uitbreiding, terwijl hij mede deelde dat er een groote kans bestaat, op afschaffing der promotie- en degradatie wedstrijden. In stemming werd gebracht de wensche- lijkheid van competitie-uitbreiding; de vergadering sprak zich met 81 stemmen voor en 291 tegen dit plan uit. Op de jaarvergadering van afdeeling I, welke te Amsterdam onder leiding van den heer Sajet is gehouden, is geen be slissing genomen inzake het belangrijkste punt, dat op de komende vergadering van den K.N.V.B. behandeld zal worden, n.l. al of geen uitbreiding van de competitie. De heer Galavazi, afgevaardigde van A.F.C.,, had uit het financieel verslag van dit jaar van den K.N.V.B. gezien, dat de opbrengst van interlandwedstrijden in het Feijenoordstadion te Rotterdam en het Olympisch stadion te Amsterdam vrijwel gelijk was. Hij vroeg nu, of het groote „kasstuk", de Nederland—België-wedstrijd in den vervolge uitsluitend in Rotterdam zal worden gespeeld. De heer Sajet deelde echter mede, dat de bondsinstantie iede- ren wedstrijd altijd afzonderlijk toewijst en dat er in het bondsbestuur een stroo ming beslaat, om dergelijke wedstrijden nooit in een bepaalde plaats een vast do micilie te geven. De vereeniging van westelijke eerste klassers achtte uitbreiding van de com petitie niet bezwaarlijk, mits echter de eerste klasse daarvan verschoond blijft, aangezien zij verlaging van het spelpeil vreesde. Wel echter konden de lagere klassen uitgebreid worden, met afschaf fing van de promotie- en degradatiewed strijden. De afgevaardigde van Alcmaria Victrix bestreed, dat bij uitbreiding der eerste klasse het spelpeil zou dalen. De heer Bergvelt bepleitte ook nog uitbrei ding der competitie maar afschaffing van promotie-en degradataeiwedstrijden. Ver schillende zijden van dit vraagstuk wer den belicht, maar een yastomlijnd besluit werd er niet genomen. BILJARTEN. LEIDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap Driebandenspel. Gisteravond werden onder groote be langstelling de laatste partijen gespeeld voor het Driebandenkampioenschap, waar voor door den heer J. Th. Beuk een wissel beker beschikbaar was gesteld. Nadat vol gens het vastgestelde programma deze par tijen waren gespeeld, werd dit Kampioen schap door J. Th. Beuk gewonnen, doch daar deze buiten mededinging had meege speeld werd de wisselbeker, na een ope ningswoord van den voorzitter van den L.B.B., door den heer J. Th. Beuk uitge reikt aan B. Teegelaar, welke als tweede v/as geëindigd. De tweede prijs, eveneens door den heer Beuk beschikbaar gesteld, werd gewonnen door A. Verstraaten, ter wijl de prijzen, beschikbaar gesteld door A. Verstraaten, gewonnen werden door hemzelf en B Teegelaar, waarna Verstraa ten deze prijs wederom gaf voor de hoog ste serie in een onbekende beurt, waardoor B. de Roo in het bezit kwam van dezen prijs. De uitslagen van de partijen luiden: E. Bakker 25 39 4 0.641 A. Verstraaten 30 30 5 0.769 B. de Roo 30 45 3 0.666 H. C. Rietbergen 20 45 3 0.444 T. d. B. 30 78 3 0.384 N.N. 28 78 3 0.358 J. Th. Beuk 30 42 5 0.714 B Teegelaar 27 42 4 0.642 De eindstand luidt: J Th. Beuk 7 7 0 0 0.736 B. Teegelaar 7 6 0 1 0.824 A. Verstraaten 7 5 0 2 0.670 B. de Roo 7 4 0 3 0.597 E. Bakker 7 3 0 4 0.535 N.N. 7 1 0 6 0.564 H. C. Rietbergen 7 1 0 6 0.393 T. d. B. 7 1 0 6 0.368 POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht jong en oud vanaf Tilburg. In concours 108 vogels, welke om 4.45 n.m. onder zeer slechte weersomstandigheden in vrijheid werden gesteld. Afstand 7782 K.M. De le vogels werd geconstateerd om 6.31.47 met een snelheid van 722.48 M. per minuut. De laatste vogel om 7.10.18, met 543.50 M. per minuut. De uitslag was als volgt: Romijn 1, 6, 11, 23. Alting 2, 22. Geel 3, 18. Breedijk 4. Jonk 5, 16. Singerling 7, 20, 21. v. d. Berg 8, 12. v. Gennip 9, 19, 26. Houthoff 10, 24. Boekkooi 13, 14, 15, 25. Schroder 17, 27. A.s. Vrijdag inkorven voor Eindhoven. „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Quievrain. Losgelaten 8 uur. Eerst aankomende duif 11.54.30 uur, laatste aank. duif 1.00.11 uur. J. J. Philippo 1. 9, 10. 12, 22; J. v. d. Steen 2; Th. v. Alphen 3, 29; J. Benning 5, 14, 24; A Hazevoet 5, 21; A. Fasei 6, 17, 23; J. v. Leeuwen 7, 8; H. v. Alphen 11, 18; J. Fakkel 13; A, Lancel 14; A. Dubbelaar 16; H. Vijf- brief 19; J. Sülz 20, 27;'K. Stikkelorum 25; N. de Meii 26, 30; F. Wassenzurg 28. „De Blauwband" (Alphen). De uitslag van de wedvlucht vanaf Quievrain, waaraan met 176 duiven werd deelgenomen was als volgt: B. v. Egmond 1, 2, 6; J. de Jager 3, 17; P. G. Borgers 4. 18; J. Vernes 5, 9, 12, 14; J. Rooda 7, 15, 16, 25; R. K. W. Kuipers 8, 13, 22; H. W. Martens 10, 11; J. Lagerweij 19, 20; A. v. Walderveen 21; J. Tuinenberg 23; H. Bauer 24. De duiven werden gelost om 7.45 uur. Le eerste duif bereikte het hok om 11.26.3 uur; de laatste duif 12.1.27 uur. Wassenaarsche Postduivenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postdui venclub een wedvlucht met jonge duiven vanuit Quievrain (afstand plm. 199 K.M.). Aldaar werden de duiven in vrijheid ge steld te 8 uur met Zuidelijke wind terwijl bij aankomst de wind Noord was. De eerste duif bereitke het hok te 11 uur 3 min. 46 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1104 M. per minuunt. De laatste prijswinnende vogel werd geconstateerd te 12 uur 39 min. 41 sec. en had gevolgen met een gemiddelde snel heid van 712,6 M. per minuut. De uitslag was: le J. J. Pennaarts. 2e en 4e C. Versteeg Jr 3e, 8e. 9e K. I. Waasdorp. 5e, 7e. 12e, 13e. 14e en 16e L. H. de Kleine. 6e en 17e P. Bouwmans. 10e, 11e, 15e, 18e en 19e J. H. M. Brouwer. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Bedorven vleesch. Voor de plaatsvervangend kantonrech ter, Mr. Nord Thomsoh, moest allereerst verschijnen een slager uit Leiden, we gens het in voorraad hebben van een stuk bedorven vleesch. De keurmeester, J. de Boer, te Leiden, verklaarde als getuige, dat het vleesch groen zag en kleverig aan voelde. Verdachte was nog boos op hem geworden, want toen de keurmeester hem wees op het bedorven vleesch had ver dachte het stuk vleesch beetgepakt en er zijn tanden ingezet onder het uitroepen van de woorden: „Zie je wel, je gaat er niet van dood." De ambtenaar meende, dat verdachte het niet zoo nauw nam. Spr. vindt het feit echter buitengewoon ernstig, want het be treft hier de volksgezondheid, welke be schermd moet worden. De eisch werd dan ook een geldboete van 75.subs. 1 mnd. hechtenis. De kantonrechter, dadelijk uitspraak doendg, veroordeelde verdachte tot een geldboete van 75.subs. 1 maand, met de waarschuwing, dat als het nog eens voor zal komen, de straf aanmerkelijk zwaarder zal zijn. Ongemerkt vet aanwezig gehad. C. F., slager te K a t w ij khad in zijn winkel 5 kg. spijs vet in voorraad gehad, terwijl dit vet niet voorzien was van de vereischte banderolles. Verdachte voerde aan, dat het vet voor huishoudelijk ge bruik bestemd was, hetgeen den kanton rechter erg onwaarschijnlijk voorkwam. Vast kwam te sfaan, dat verdachte in twee maanden geen banderolles om zijn vet geplakt had, alleen om meer winst te kunnen maken, zooals hij voor de politie had verklaard. Het O. M. vond, dat verdachte het niet zoo erg nam met de crisiswetten, hetgeen zeer ernstig genoemd moet worden. Een flinke geldboete is hier op zijn plaats, welke spr. gesteld wil zien op 75.subs. 1 maand hechtenis. Ook de kantonrech ter vond het feit zeer ernstig, temeer daar verdachte twee maanden vet verkocht heeft zonder de vereischte merken. Voor ditmaal wilde spr. volstaan met een geld boete van 50.subs. 15 dagen met een ernstige waarschuwing voor de toekomst en verbeurd verklaring van het in beslag genomen vet. Aanvaring te Nieuwe Wetering. C. G. B., gezagvoerder te Oude Wete ring moest terecht staan, omdat hij, va rende in de Ringvaart te Nieuwe Wete ring, een ander schip had aangevaren, be stuurd door den schipper W. J. van Scha- gen uit Rijnzaterwoude. Verdachte had niet goed gevaren en was in het vaarwa ter gekomen van de schipper uit Rijnzater woude, die goed voer. Een ernstige aan varing was het gevolg geweest van deze manier van varen, want de brugwachter J. P. A. de Jong uit Oude Wetering ver telde, dat de botsing zoo erg was geweest, dat de aangevarene zijn schuit wegens een lek op den kant had moeten zetten. De eisch en de uitspraak voor deze roe- kelooze manier van varen was een geld boete van 20' subs. 10 dagen. Verkeersovertredingen. D. A. B., te Voorschoten, had op den Rijksweg onder Oegstgeest een ernsti ge botsing veroorzaakt door te probeeren tusschen een geparkeerd staande auto en een tegenligger door te rijden. Het was niet gelukt met het gevolg, dat de auto van J. ten Hoopen uit Leidschendam het kind van de rekening was geworden. De aangeredene stelde zich civiele par tij voor een bedrag van 50. Het O. M. vond de manier van rijden van verdachte schandalig en eisch te een geldboete van 12.subs. 6 dagen met toewijzing van de c. v. ad 50. De uitspraak werd een boete van 6. subs. 3 dagen met toewijzing van de c. v. J. B. te V o o r s c h o t e n, had op 3 Mei op het Levendaal een wielrijder ingehaald en gepasseerd, maar dit inhalen was niet volgens de regelen der kunst gegaan, want de wielrijder was aangereden geworden en moest door de E. H. D. naar het ziekenhuis gebracht worden. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspraak omdat verdachte alle kosten vergoed had 10 subs. 4 dagen. H. van D.. chauffeur te Den Haag, had op de Maresingel te Leiden, een voet gangster aangereden, toen hij probeerde- deze te passeeren, terwijl de toestand van den weg zulks niet toeliet wegens repa- ratiën. Eisch 20.subs. 10 dagen. Uitspraak conform. M. J. K. te Leiden, had op het kruis punt nabij de Garenmarkt te Leiden, geen doorgang vrij gelaten voor verkeer van rechts met als de gevolgde onvermijdelij ke botsing. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. P. J. S. te Leidschendam. had ook geen voorrang verleend aan verkeer van rechts, hier op het kruispunt Voorstraat Molenstraat te Voorschoten. Gevolg een aanrijding. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. J. A. V. uit Den Haag, had op de Hee- ren wtg te Noordwijk een wielrijder ingehaald en trachtten te passeeren, ter wijl zulks niet meer kon. De wielrijder. B. N. Vliegenthart, uit Leiden, was tegen den grond gesmakt geworden. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. HOOFDFILMS China-clipper (Pat O'Brien, Ross Alex ander). Boulderman (Ross Alexander, Patricia Ellis). Enkele reis Holly wood (Patsy Kelly, Laurel en Hardy). Kerels geven geen kamp (Judy Gar land, Frankie Dar- ro). Gasparone (Marika Rökk, Johan Hees ters). Vleugels boven Ho- noloeloe (Wendy Bary, Ray Milland). Concert in Tirol. (Wiener Sangerkna- ben). Hoe langer hoe gek ker. (Wheeler en Woolsey). Stormduivels (Spen cer Tray, Freddy Bartholomew). Een liefdeslied per radio (Ted Lewis, Virginia Bruce). AANVANGSUUR Spannende Luchtvaartfilm Sensatie Pioniersfilm Komisch Sportfilm i Vroolijk zangspel Vliegfilm Muz. Romant. Klucht Sensationeel Kom. Zangfiln lederen avond 8 urn- Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur, lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot *7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd Th. W. de V. uit Voorschoten, had op den Veurschen Weg gereden met zijn auto, terwijl het portier open stond, met het gevolg, dat de wielrijder J. A. Rood- akker uit Voorschoten werd aangereden, met het portier ernstig verwond was ge worden, zoodat hij twee weken niet had kunnen werken. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 5 subs. 1 dag. H. J. D. uit Leiden, had als motorrij der geen voorrang verleend aan verkeer van rechts op het kruispunt Kraaierstraat Hoogewoerd te Leiden. Een aanrijding was het gevolg geweest. Eisch en uitspraak 15 subs. 5 dagen. P. v. L., te Leiderdorp, had met zijn vrachtauto geen voorrang verleend op het kruispunt nabij de Thorbeckestraat te Leiden, terwijl later was gebleken, dat zijn remmen niet werkten. Eisch 30 subs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 10 dagen. I. V., te Leiden, had met zijn „Eltax" gereden met een snelheid van ruim 60 km. en toen niet ingehouden voor ander ver keer met als gevolg een aanrijding. Ook deze aanrijding was gebeurd op de Thor beckestraat. Eisch 15.subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. HET EUVEL DER GOKAUTOMATEN. Werklooze verspeelde 11.en kon toe niet betalen. De Haagsche Politierechter, Mr. Feith, gaf over de speelautomaten als zijn mee ning te kennen, dat het met de gewonnen penningen gaat als met de levertraan van Jantje, n.l. dat Jantje als hij zijn lever traan lief inneemt een stuiver krijgt maar dat hij de stuiver niet zelf mag behouden, want deze moet in de spaarpot om weer nieuwe levertraan te koopen. Zoo is het ook met de z. g. speelautomaten. Veel el lende wordt er teweeggebracht door deze vernuftige instrumenten. Vernuftig voor degene, die ze plaatsen want ze trekken altijd aan het langste eind en trekken bo vendien de centen uit de zakken van de goklustigen, die aanmaal aan het verliezen zijnde, steeds meer blijven verliezen, omdat zij denken uiteindelijk eens te gaan win nen, En opnieuw speelde zich zulk een dra ma voor den Politierechter af. Een winkelier uit Leiden en diens vrouw, hadden in Den Haag een sigaren winkel geopend, maar aangezien zij er niet van konden rond komen, hadden zij be sloten om een z.g. fruitkast in hun winkel te plaatsen. Een zeventienjarig werkloos jong- mensch was een pakje sigaretten komen koopen en had tevens eenige penningen gekocht om eens te probeeren of hij ge lukkig was. Hij bleef echter ongelukkig en steeds werden er eenige penningen bijgekocht met als uiteindelijk resultaat, dat hij na verloop van twee uur elf gulden verspeeld had. Toen het op betalen aankwam kon de jongeman niet betalen, waarna de winke lier beslag op zijn fiets lag. De politie was er bijgekomen en had het geval genoteerd opdat het voor hoogeree instanties uitge zocht kon worden. De Politierechter begon met het goklus tig jongmensch op zijn grooten fout te wijzen daarbij terwijl hij wist, dat hij het niet betalen kon voor elf gulden ging ver rokken. zoodat zijn moeder het geld later moest betalen. Ook de winkelier en diens vrouw, A. de V. en mej. A. K. kregen een ernstige re primande, omdat zij achter elkaar voor elf gulden aan penningen aan den jongen verkocht hadden. Zij voerden tot hun ver dediging aan dat zij verschillende malen gewaarschuwd hadden en dat zij niet had den geweten, dat het jongmensch geen geld op zak had. De jongen had natuurlijk gehoopt, dat hij zijn verlies er weer uit kon halen, zoodat hij dan voor die penningen sigaretten kon koopen. (Maar ook dan had hij de elf gulden niet kunnen beta- eln). De Officier vond het zeer ernstig en een flinke geldboete op zijn plaats. De eisch werd wegens' het geven, tot gelegenheid van hazardspel, een geldboete tegen elk van 40.subs. 40 dagen. De Politierechter veroordeelde elk der echtelieden tot een geldboete van 14. subs. 14 dagen met vernietiging van de inbeslaggenomen fruitkast. De exploitant, die de fruitkast had ge plaatst in den winkel, werd eveneens ver oordeeld tot een geldboete van 14.subs. 14 dagen. De „eerlijke" vinder. Toen mevrouw S. uit Leiden in Den Haag ging winkelen, liet zij op de Heeren gracht haar portemonnaie uit haar tasch vallen. Het duurde eenige seconden voor zij zich realiseerde dat de beurs niet meer in de tacch verbleef, maar toen zij haar blikken naar omlaag wierp, om te zien, of de buidel op den grond lag, zag zij niets. Dat zien had een ander wel voor haar ge daan en deze had niet zoolang werk noo- dig, om na te denken. Want zoo was het: „ik zie iets" of even later was het „Ik zie niets", maar dat laatste kon de winkelen de mevrouw zeggen. De „vinder" van de beurs was ook niet ongezien gebleven, want er liep nog iemand die de beurs had zien vallen en zien oprapen, zoodat deze op den „vinder" afstapte, niet om hem te vertellen, dat hij het gevondene terug moest geven of naar het politiebureau brengen, niets van dit alles. Zijn voorstel was „sam-sam". En getweeën liepen zij verder. Daarmede kon het geval uit zijn, maar dat was het niet, want, och arme, nog twee anderen hadden gezien, dat de beurs werd opgeraapt en alras hadden zij zich bij de twee anderen gevoegd, ook al met het voorstel „sam-sam". Toen, bang, dat er nog meer kapers op de kust zouden zijn en indachtig het spreek woord „vele varkens maken de spoeling dun", al mag men het in dit geval geen beeldspraak noemen, waren zij een huis- pórtiek binnen gegaan en hadden het geld verdeeld: de man f 3.40. Na al dit „ik zie, ik zie wat gij niet ziet", had nog iemand het gezien en wel een politieman, wat tot gevolg had, dat hü vier verbalen kon schrijven, een we gens diefstal en drie wegens heling. De „vinder" kreeg een ernstig standje en bovendien vier maanden gevangenis straf voorwaardelijk, met drie jaar proef tijd. De mededeelers werden allen veroor deeld tot drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd eveneens van drie jaar. Het valsche kwartje. J. W., uit Wassenaar, had een be trekking als huisknecht in Den Haag. Op zekeren dag had hij een valsch kwartje in zijn bezit, hetgeen hij graag weer kwijt wilde zijn. Terwijl hij dus wist, dat het geldstuk valsch was, had hij des avonds, toen het donker was, een vriend gevraagd, of hij even een doosje sigaretten uit een automaat wilde halen. Deze had het ge daan, althans geprobeerd, want de auto maat had geweigerd het valsche geldstuk aan te nemen. Steeds opnieuw had de goed willende vriend het geldstuk in de gleuf der automaat geworpen maar strijk en zet was het -teruggekomen. Op het laatst had het de argwaan van een agent getrokken en toen was onze vriend meegenomen wegens het werpen van valsch geld in een automaat. Hij had zijn onschuld aan kunnen toonen en toen was de oorspronkelijke eigenaar gouw ge pakt. Bij een huiszoeking was echter nog geheel iets anders uitgekomen. Op de ka mer, die hij in een pension gehuurd had, had men aangetroffen een groote hoeveel heid linnengoed, tafellakens en handdoe ken, alles ontvreemd bij zijn werkgever. Verdachte had toen tevens maar verklaard, dat hij van eenige Indische logé's Indisch geld had weggenomen. Alles bij elkaar ge nomen vond de Officier de feiten dusdanig ernstig, dat hij vier maanden gevangenis straf eischte. Ook de Politierechter vond een gevan genisstraf geheel op zyn plaats en veroor deelde verdachte tot zeven weken gevan genisstraf.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15