DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 DE TIENKAMP OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DOCOS. Zondag j.l. is de eerste helft van den Tienkamp om het kampioenschap van Docos verwerkt en wel de nummers 100 M„ verspringen, kogelstooten, hoogsprin gen en 1500 M. Aan den kop staat na dezen eersten dag H. J. Averdieck met 3024 pnt. A. Gieske was echter niet in de gelegenheid alle vijf de nummers af te werken, zoodat wan neer hij deze inhaalt, hij wel de leiding zal overnemen. Dat de strijd Zondag zeer hevig is geweest bewijst wel het feit, dat A. Paardekooper en G. Kallenberg res pectievelijk met 2977 pnt. en 2963 pnt. op Averdieck volgen. Verschillende athleten waren Zondag verhinderd en zullen de eerste helft heden Dinsdag inhalen. Wij gelooven echter niet, dat deze in den stand veel verandering zullen brengen. De strijd om het clubkampioenschap op de afzonderlijke nummers was vaak zeer fel en bracht verschillende verras singen met zich mede. De 100 M. werd gewonnen door H. J. Averdieck in den tijd van 12 sec., terwijl G. Kallenberg met 12,3 sec. tweede werd en A. Paardekooper en J. J. la Rütte bei den derde in 12,6 sec. Daar er een flinke wind recht over de baan stond en het veld in verband met den hevigen regen val zeer zwaar was zijn deze tijden niet slecht. Verspringen was niet best, wat voor het grootste gedeelte te wijten was aan de slechte afzetplaats. Winnaar werd op het kantje af met den laatsten sprong G. Kal lenberg met A. v. Rijt en A. Brussche als tweede en derde. Het kampioenschap kogelstooten sleep te A. Gieske, die inmiddels was gearri veerd, in de wacht met slechts vier cen timeters voor op J. v. d. Hoeven, dien wij aanvankelijk zeker de eerste plaats had den toegedacht. Gieske zorgde direct nog voor een tweede verrassing door ook het hoogspringen te winnen. Volgens aller verwachtingen had J. v. Rooden dit num mer moeten winnen, doch hij werd ge dwongen zich met de tweede plaats te vreden te stellen. De prestaties bij hoogspringen waren zeer slecht, wat echter eveneens als het verspringen geheel moet geweten worden aan de slechte afzetplaats. Zooals was te voorzien won J. v. Rooden de 800 M-, doch tot ieders verrassing ein digde H. J. Averdieck op de tweede en G. Kallenberg op de derde plaats, zoodat de sprinters aan de lange- en midden af- standsloopers een gevoelige nederlaag toe brachten. De volledige uitslagen op de afzonder lijke nummers zijn als volgt: 100 M.: 1. H. J. Averdieck 12 sec.; 2. G. Kallenberg 12,3 sec.; 3. A. Paardekooper en J. G. Ie Rütte beiden 12.6 sec. Verspringen: 1. G. Kallenberg 5,55 M.; 2. A. v. Rijt 5,27 M.; 3. A. Brusche 5,24 M. Kogelstooten: 1. A. Gieske 9,29 M.; 2. J. v. d. Hoeven 9,25 M.; 3. A. Paardekooper 8,80 M. Hoogspringen: 1. A. Gieske 1,50 M.; 2. J. v. Rooden 1,45 M.; 3. P. Verdel, A. v. Rijt en A. Paardekooper allen 1,40 M. 800 M.: 1. J. v. Rooden 2,15 min.; 2. H. J. Averdieck 2,18.9 min.; 3. G. Kallenberg 2.19.4 min. De stand van den tienkamp is nu als volgt: 1. H. J. Averdieck 3024^ pnt.; 2. A. Paardekooper 2977 pnt.; 3. G. Kallen berg 2963 pnt.; 4. A. v. Rijt 2734 J4 pnt.; 5. P. Verdel 2558 pnt.; 6. F. Kallenberg 2488 pnt.; 7. J. v. Rooden 2382^ pnt; 8. J. v. d. Hoeven 2365^ pnt.; 9. A. Brusche 2166Yt pnt.; 10. H. Paardekooper 2050 pnt.; 11. A. Kruit 2007 pnt.; 12. J. Dubbelaar 1919)4 pnt.; 13, A. Bergers 1112)4 pnt.; 14. J. v. Heteren 1767y, pnt.; 15. J. G. Ie Rütte 1736pnt; 16. J. de Graaf 1643 y2 pnt.; 17. J. Wurzer 1477 pnt.; 18. M. v. Steenbergen 1284 pnt.; 19. H. Jansen 772 pnt.; 20. A. Gieske 1348K pnt. (gedeelte lijk afgewerkt). De athleten die hun nummers alsnog willen inhalen moeten dit hedenavond doen. Zij worden om 7 uur precies op het R. K. Sportpark „Haagweg" verwacht. WEDSTRIJDEN VAN P. S. V. EINDHOVEN. Goede resultaten van Holland. De resultaten, welke de A. V. Holland Zondag te Eindhoven op de atletiekwed strijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van P. S. V. beriekte zijn als volgt: 100 yards A: 1. Osendarp, Trekvogels 10 sec. 2. W. Nota, Holland 10.4. 3. Spaak, A. A. C. 10.6 sec. 1 Eng. Mijl B: 1. Visser, Holland 4.45. 2. v. d. Bol, Trekvogels, 4.51. 3. v. d. Does, Holland. Kogelstooten B: 1. Kronig, Holland 12.82. 2. Lamoree, Haarlem 12.47, 3. Kamerbeek PSV 11.98. Voorts werd D. Nieboer 2 op hoogsprin gen B. met 1.65 M. en won Kronig de 100 yards B met 10.9 sec. WEDSTRIJDEN TE ALPHEN Zaterdagavond hadden op het. AW-ter- rein bij het Boschpark te Alphen a. d. Rijn athletiek-wedstrijden plaats, waar voor flinke belangstelling bestond. Bij deze wedstrijden heeft het aan spanning niet ontbroken. Vooral de dual-meet tusschen Achilles en AAV '36 werd met bijzondere belangstelling door het publiek gevolgd. Vorig jaar won Achilles, doch thans is het AAV gelukt revanche te nemen en werd zij slechts met 3 punten verschil winnaar. Bij hei nummer verspringen leverde Jac. Verkerk 'AAV '36 een keurige praes- tatie. Hij maakte een sprong van 6.66 me ter, waarin hij eerste werd, gevolgd door Duijvendijk (Achilles) die 6.24 M. maak te. De wedstrijden hadden overigens een uitstekend verloop, dank zij de goede lei ding van den heer W. v. d. Leek. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer Jac. Verkerk, die tevens dank bracht aan allen die tot het welsla gen der wedstrijden hadden bijgedragen. De uitslagen luiden als volgt: 100 M.: 1. Jac. Verkerk AAV '36 11,5 sec. 2. De Blanken AAV '36 11,8 sec. 3. Van Muijen AAV '36 12 sec. 4. G. de Jong, Achilles 12,1 sec. 400 M.: 1. Zaal AAV '36 53,9 sec. 2. Van Tuyl AAV '36 54,8 sec. 3. Van Dijk, Achil les 59 sec. 4. Schouten, Achüles 59,9 sec. 800 M. 1. Zaal, AW '36 2 min. 6,1 sec. 2. De Jong, Achilles, 2 min. 11,8 sec. 3. Heemrood, AAV '36 2 min. 21,2 sec. 4. M. J. Schouten, Achilles. 1500 M. 1. De Jong, Achilles 4 min. 36 sec 2. Sluijs, AAV '36 4 min. 41,4 sec. 3. Noor- lander, Achilles 4 min. 58,1 sec. Vèrspringen: 1. Jac. Verkerk, AW '36 6,66 M. 2. Duijvendijk, Achilles 6,24 M.. 3. Van Muijen AAV '36 5,96 M. 4. Van Dyk Achilles 5,57 M. Hoogspringen: 1. Jac. Verkerk AW '36 1,55 M. 2. D. Boot, Achilles 1.50 M. 3. Van Muijen AAV '36 1,50 M. 4. Tuinman, Achüles 1,45 M. Polstok hoogspringen: 1. Novak, Achü les 2.90 M. 2. Duijvendijk, Achüles 2,80 M. 3. P. Schouten, Achilles 2,55 M. 4. M. J. Schouten, Achilles 2,55 M. Kogelstooten: 1. Van Dijk, Achüles 10,40 M. 2. D. Boot, Achüles 10 M. 3. Novak, Achilles 9,74 M. 4. Verkerk AAV '36 9,59 Meter. Speerwerpen: 1. Van Klaveren AAV '36 39,15. 2. D. Boot, Achilles 35,85 M. 3. Achil les 35,02 M. 4. P. Schouten, Achilles 33,20 Meter. Estafette 4 x 100 M.: 1. AW '36 48,9 2. Achilles 49,9. Zweedsche estafette: 1. AW '36 2 min. 16,3. 2. Achilles 2 min. 25,9. Totaal uitslag: 1. AAV '36 58 p. 2. Achil les 55 p. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN IN HET OLYMPISCH STADION De baan in prima conditie. De wereldkampioenschappen op dë baan worden, naar men weet, in het Olym pisch Stadion te Amsterdam gehouden. Dit stadion, gebouwd ter gelegenheid van de Olympische spelen 1928 te Amsterdam bevat een 500 meter wielerbaan van ce ment en deze baan heeft reeds in de afge- loopen tien jaren bewezen een der snelste en meest betrouwbare ter wereld te zijn. De directie van het stadion heeft in de afgeloopen weken niets nagelaten om de baan in prima staat te brengen. Men heeft het oppervlak nog eens nagekeken, hier en daar bijgewerkt, opdat de baan volkomen glad zal zijn. Linart, eens de grootste stayer van België, is in vroeger jaren altijd vol lof over de stadionbaan geweest, maar op het oogenblik is de conditie zoo, dat er wer kelijk niets en niets aan mankeert. De baan is zoo betrouwbaar, dat de motor-gang makers als het ware blind kunnen rijden. Snelheden van tegen de 90 K.M. per uur zijn geenszins uitzondering. Maar niet alleen voor wedstrijden achter motoren is de stadionbaan uitstekend ge schikt, ook voor de zuivere sprint mag zij ideaal genoemd worden. De baan ligt uit stekend en daarbij is er bij den bouw rekening mee gehouden, dat er mooie lange rechte einden zijn, die er zorg voor dragen, dat de sprintwedstrijden op voortreffelijke en uiterst sportieve wijze kunnen worden betwist. JAC. DE GROOT WINT TE VINKEVEEN. Zondagmiddag werd onder groote be langstelling te Vinkeveen grasbaanwed- strijden verreden, waaraan in het num mer der nieuwelingen door 36 renners werd deelgenomen, waaronder ook de beide Nieuw Swift leden Jac. de Groot en M. C. Segaar. De wedstrijd in deze categorie ging over twee nummers met gezamenlijke punten telling, n.l. een 50 ronden wedstrijd en een afvalrit. In de 50 ronden wedstrijd bezette Jac. de Groot de eerste plaats en werd Rinus Segaar een zeer goede tweede. Ook in de af val wedstrijd wist J. de Groot de over winning te behalen en slaagde M. Segaar er in om de derde plaats te bezetten, waar door hij in totaal tweede werd, terwijl de Groot winnaar in dit nummer werd; 3. J. Griffioen; 4. L. Verdonk. De beide Leidenaars reden met veel overtuiging en gingen wel verdiend met de twee fraie prijzen huiswaarts. RONDE VAN OUDE-WETERING. G. Loos uit Amsterdam winnaar. Zaterdagmiddag werd door „Nieuw Swift", onder vrij groote belangstelling dc- -derde Ronde van Oude Wetering gereden op het traject aan de Ringvaart. Toen om half vier, de voorzitter der Zuid-Holl. Wieier Federatie, het startschot loste, wa ren er in totaal 62 vertrekkers. De fraaie premie, uitgeloofd door den bekenden professional A. van Amsterdam, zorgde ervoor dat de eerste ronde in re cordtijd werd afgelegd. Er waren reeds in die ronde 17 renners, die het tempo niet konden volgen. De premie werd ge wonnen door den Amsterdammer Klaas Ternede. Ook de premie in de tweede ronde werd door Ternede gewonnen. In die ronde bleken 5 renners te zijn losge raakt. Het zestal Leidenaars n.l. B. Lode- wijks, J. de Groot, M. Segaar, J. Laven, N. Romeyn en W. Rijsbergen bevond zich toen nog in de kopgroep en vooral Lode- wijks en Segaar verzetten hier veel werk met Loos, Blaauw, Zaandam, van Ingen, Hoogduin en ten Have. In de derde ronde gaf wederom twee renners op en werd de premiesprint fel bestreden. Th. Otten uit Maarssen wist op fraaie wijze te winnen. In de vierde ronde brak het peleton even in stukken bij een ontsnappingspoging en wij zagen een fraai staaltje van W. Bra- venboer uit Rotterdam, die van de twee de groep op 250 meter achter den kop in een hoog tempo bij het hoofdpeleton wist te komen. Zes renners werden in deze ronde uit de kopgroep „gelost", zoodat het hoofdpeleton thans nog uit 32 renners be stond, terwijl van de Leidenaars alleen J. Laven was verdwenen. Wederom was het Klaas Ternede, die de premie in de wacht sleepte. De vijfde ronde bracht de beslissing in den wed strijd toen G. Blaauw uit Zaandam weg- demarreerde en een kleinen voorsprong nam, waarna G. Lops uit Amsterdam eveneens weg wist te komen en zich bij den weglooper voegde. Hun voorsprong bedroeg spoedig 100 meter. Om beurten demarreerden nu Lodewijks en Segaar om te trachten de wegloopers te halen, doch zij ondervonden geen steun voor een serieuze achtervolging. Ook W. Braven- boer en J. de Groot probeerden het eens, doch met hetzelfde negatieve resultaat. In deze ronde kreeg één der favorieten n.l. H. v. d. Vliet uit Vught een lekke band en hoewel hij op een leege band nog ruim 3 K.M. het hooge tempo wist te vol gen, moest hij tenslotte, wegens gebrek aan een reservefiets, afstappen. Toen G. Blaauw in deze ronde de premie won, waren de wegloopers al ruim 150 meter uitgeloopen. In de zesde ronde bracht een valpartijtje het hoofdpeleton tot 17 renners terug en was vooral Ch. Gijsen uit Ginniken met een gebroken wiel na een goeden wedstrijd erg gehandicapt. De voorsprong van Blaauw en Loos was nu gegroeid tot ruim 250 meter, toen een zeer onsportief motorrijder uit Oude We tering den indruk wekte, de renners uit den wind te willen houden en té trek ken, hetgeen bij het publiek protest ver wekte, waaraan de motorrijder zich niet stoorde. De zevende ronde ging zonder voorvallen voorbij en wederom wist G. Loos de premie te bemachtigen. In de acht ste ronde werd door het peleton nog een poging gewaagd om het verloren terrein in te halen, doch zonder resultaat. Bijna was de achtste ronde ten einde en nog steeds zaten vijf Leidenaars in het nu nog 14 man tellende hoofdpeleton, toen vlak voor de streep een valpartijtje ontstond, waardoor vijf renners werden uitgescha keld, w.o. N. de Romeyn en W. Rijsber gen. Vooral eerstgenoemde kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien en reed met verbluffende souplesse. Door zijn ver keerd overnemen ontstond de valpartij, waardoor hij een fraaie kans om bij de eerste tien te eindigen,-teloor zag gaan. De achtste ronde bracht weer een pre mie overwinning van B. Blaauw uit Zaan dam. De twee wegloopers reden met veel overtuiging en lagen .reeds ruim 300 me ter voor, welke voorsprong in de negen de ronde aangroeide tot zeker 350 a 400 meter. Nog steeds zette de motorrijder zijn onsportief werk voort en waren er dienaangaande reeds vele protesten bij de jury ingekomen, welke de kansen van de wegloopers zeer konden schaden. De laatste premie in de negende ronde werd gewonnen door G. Blaauw. Met een veiligen voorsprong gingen zij de laatste ronde in. Vier kilometer voor het einde wist G. Loos, zoowaar nog van zijn tegenstander weg te loopen en met 1 minuut 19 secon de voorsprong als eerste over de eind streep te komen. Zijn tijd over de 75 K.M. bedroeg 1 uur 53 minuten^ en 49 seconden, hetgeen voor deze categorie zeer snel is te noemen. G. Blaauw uit Zaandam be zette zeer verdiend de tweede plaats en werd op afstand gevolgd door de kopgroep welke een lange eindsprint inzette. Voor dezen sprint was het Nieuw Swift-lid Lo dewijks sterk favoriet, doch hij kon het tegen den snellen Rotterdammer Chr. Smits (winnaar Ronde" van Etten) toch niet bolwerken en werd met een wiel- lengte geslagen, op den voet gevolgd door M. Segaar en Jac. de Groot, zoodat de Nieuw Swift-leden (beter dan vorig jaar) thans de vierde, vijfde en zesde plaats wisten te bezetten. Van Ingen, winnaar te Apeldoorn en Jac. v. Vliet winnaar Halfweg en Gouda, werden juist in den sprint geslagen. De zestien prijzen werden als volgt ge wonnen, waarbij de jury het protest te gen de twee wegloopers verwierp, daar deze op het oogenblik der handeling reeds een grooten voorsprong hadden en zij niet de dupe mochten worden van het gedrag van een onsportief buitenstaander: 1. G. Loos, Amsterdam; 2. op 1 minuut 19 sec. G. Blaauw, Zaandam; 3. Chr. Smits, Rot terdam; 4. B. Lodewijks, Leiden; 5. M. C. Segaar, Leiden; 6. Jac. de Groot, Leiden; 7. M. van Ingen, Amsterdam; 8. Jac. van Vliet, Gouda; 9. W. Bi'avenboer, R.I. Am bacht; 10. F. Hoogduin, den Haag; 11. W. Blanken, Amsterdam; 12. A. Blaauw, Am sterdam; 13. van der Klugt, Delft; 14. J. Schuierman, Rotterdam; 15. H. A. Hutte, Amsterdam; 16. J. Grootveld, Rotterdam. Na afloop werden in het café van den heer Jonkman de prijzen uitgereikt, waar bij de Federatie-voorzitter het Nieuw Swift-bestuur gelukwenschte met het wel slagen van den wegwedstrijd. NIEUW SWIFT. Hedenavond, aanvang zeven uur, zal er voor alle categorieën een peletonwedstrijd worden verreden. A. en B. klasse 42 1/2 K.M.; C-klasse 35 K.M. WATERPOLO DE ZIJL NAAR APELDOORN. Evenals vorige jaren organiseerde De Zijl gisteren een uitstapje. Ditmaal ging dit naar Apeldoorn. Zondagmorgen om 8 uur verzamelden zich ongeveer 34 leden op het Levendaal, waar een touringcar van de N.A.L. gereed stond om hen naar Apeldoorn te brengen. De reis ging over Utrecht, De Bildt, Zeist, Driebergen, Rhe- nen naar Apeldoorn. Te Rhenen werd eenigen tijd gepauzeerd alwaar de inwen dige mensch werd versterkt. Hier werd een wandeling gemaakt naar den Grebbe- berg en de Koningstafel, vanwaar men een prachtig vergezicht had. Vervolgens werd even voor Hoenderlbo stil gehouden, waar men wederom een wandeling maak te over de heide. Te ongeveer 2 uur be reikte men Apeldoorn, waarna men zich naar het Sportfondsenbad begaf om een tweetal polo wedstrijden te spelen. A.Z.C. I (Apeldoorn)—De Zijl I 4—3. Door onvolledigheid van De Zijl kwam een zeer gehavend zevental binnen de lij nen. Onder de gegeven omstandigheden heeft deze ploeg zich uitstekend gehouden. Wanneer er niet zoo egoistisch was ge speeld, zou er ongetwijfeld zijn gewon nen. Dit vooral komt in de laatste wed strijden van De Zijl erg naar voren, dat iedere speler maar doelpunten wü maken, al ziet hij dat een medespeler in een be tere positie ligt. Hierin zal noodig veran dering moeten komen. Direct na het begin zetten de A.Z.C.'ers een overdonderend offensief in, doch door goed verdedigen van de Zijl-achterhoede worden voorloopig doelpunten voorko men. Niettemin weten de gastheeren na eenigen tijd hun meerderheid in een goed doelpunt uit te drukken. De Zijl komt dan verwoed opzetten, zoodat A.Z.C. ge heel op eigen helft terug wordt gedron gen en lang duurt het dan ook niet, of De Zijl maakt gelijk, 11. Zij weet zelfs even later door twee doelpunten den stand in haar voordeel om te zetten, 13. Na de rust is De Zijl steeds in den aanval ge weest, maar door egoistisch spel werden geen doelpunten gemaakt. De gastheeren echter verstonden die kunst beter en on danks overwicht van De Zijl, wisten zij een 31 achterstand in een 43 voor sprong ojn te zetten, waarmede zy iets meer kregen dan hun toekwam. A.Z.C. II—De Zijl II 2—3. Hierna speelden de reserve-elftallen te gen elkaar en het waren de invallers Moonen en Heemskerk, die zich kranig weerden. Als er reeds eenigen tijd is ge speeld is het de midachter, die na een keurige rush over het geheele veld den A.Z.C.-keeper met een formidabelen ko gel geen schijn van kans geeft. Hierna .komt A.Z.C. sterk in den aanval en zij weet door 2 doelpunten den stand in haar voordeel te brengen. Na de rust blijkt een omzetting een versterking te zijn, want met twee keurige doelpunten brengen linksvoor en midvoor den stand, op 32 in het voordeel van De Zijl. L.Z.C. I—G.Z.C. I. Hedenavond te half negen vinden in de zweminrichting De Zijl de laatste compe titiewedstrijden van L.Z.C. plaats. L.Z.C. II—H.Z. en P.C. V gevolgd door L.Z.C. I—G.Z.C. I. Speciaal de wedstrijd L.Z.C. IIH.Z. en P.C. V is voor L.Z.C.* van veel belang, daar, indien deze wedstrijd gewonnen wordt, L.Z.C. II kampioen van haar af- deeling is. Ook bij gelijk spel blijven nog kampioenskansen bestaan, daar Zian V en L.Z.C. n dan evenveel punten hebben en dus een beslissingswedstrijd noodig zou zijn. DE ZIJL I—MAAS I. De uitslag van den nederlaagwedstrijd tusschen De Zijl IMaas I, Vrijdag ge speeld, moet in plaats van 39 zijn 3—8. DE ZIJL I—HAARLEM I 0—3 Gisteravond speelde De Zijl I haar der de nederlaag wedstrijd tegen Haarlem I. Het is een van beide kanten forsch ge speelden wedstrijd geworden met Haar lem iets meer in den aanval. Wanneer scheidsrechter N. J. Moonen het sein geeft om te beginnen trekt Haarlem overdonde rend ten aanval, doch het is de achterhoe de, waarin vooral keeper Kloots zich goed weert, die voorloopig doelpunten weet te voorkomen. Wanneer echter Blansjaar het water moet verlaten weten de gasten hun numerieke meerderheid in een doelpunt om te zetten. Even voor de rust weet Haarlem den voorsprong tot 20 op te voeren. Na de rust is het direct Haarlem, die door goede aanvallen de thuisclub geheel op eigen helft terug dringt, maar na eenigen tijd weet De Zijl iets meer in den aanval te komen, waardoor het spel meer gelijk op gaat. Wanneer echter Haarlem nog een doelpunt in haar voordeel weet te sco ren speelt De Zijl een verloren wedstrijd. DE ZIJL II—HAARLEM II 1—3 Vooraf werd nog de wedstrijd tusschen bovengenoemde reserve zeventallen ge speeld, welke in een 31-overwinning voor de gasten eindigde. VOETBAli Clubnieuws dep Kuilt. Sportvereenigingen WEDSTRIJDEN VOOR DE LEIDSCHE COURANT-BAL EN BEKER TE NOORDWIJK. Op het Sportpark te Noord wijk hadden voor dezen bal en beker een tweetal wed strijden plaats. Het eerst kwam in het veld V. V. L. II—S. M. C. I, waarbij S. M. C. ondanks dat V. V. L. veelal sterker in het veld was, een 5—3 overwinning wist te boeken. Als hoofdwedstrijd was vastgesteld S. J. C. I—D. O. S. II, waarbij S. J. C. zeer regelmatig een 30 overwinning in de wacht wist tesleepen; het elftal uit Roe- lofarendsveen, hetwelk een tweetal klas sen lager speelt dan S. J. C. verdient door het enthousiast volhouden wel een eere- saluut. S. J. C. II moest den strijd aanbinden tegen Lisse I te Voorhout, in een aantrek kelijke en faire strijd werd het einde be reikt met een puntloos spel, terwijl S. J. C. in de verlenging met een goed doelpunt de overwinning wist te behalen, bravo S. J. C.-reserves, voor deze keurige prestatie. Het derde elftal trok naar Roelofarends- veen en bracht zoowaar een 40 overwin ning mee, behaalt tegen Leimuiden II, het is alzoo wel een vruchtbare dag voor het S. J. C. kamp geweest.. R.-K. Sportver. „DocoS*. In de eerste ronde om de Zilveren Leid- sche Courant-bal is Docos I al direct uit geschakeld. Zij verloren met 30 van Tey- lingen I. Over den wedstrijd 't volgende: Docos telt 3 invallers plus een nieuwe jonge kracht op de backplaats. Teylingen wistvoor rust, door een misverstand in de Docos-achterhoede, den stand op 10 te brengen. Na rust kwam Docos geducht opzetten, maar zij kon niet verhinderen, dat Tey lingen den stand op 30 bracht. Woensdag trainen om 7 uur voor 3, 4 en overgaande junioren en om 8 uur voor 1, 2 en aangewezen junioren. Allen present. R. K. Sportver. „Foreholte". De uitslagen der zilveren bal wedstrijden Zondag te Voorhout gespeeld, luiden: TeylingenDocos 20; S.J.C. IILisse I 0—0 na verlenging 1—0. Foreholte II speelde Zaterdag tegen VVL II. De Voorschotenaren wonnen ver diend met 39. Zondag stierf eveneens ons le elftal den bekerdood tegen Trekvogels I met 40. Het zeer gehavende elftal kon het tot aan rust nog op 00 houden, maar in de tweede helft waren de Trekvogels beter op dreef en wonnen. R. K. Sportver. „Meerburg". Zondag speelde Meerburg I tegen Alph. Boys I haar eersten wedstrijd om den Zilveren bal van de Leidsche Courant, welke door Meerburg I met 21 werd gewonnen. Het begin van den wedstrijd kenmerkte zich direct door een snel op- gaanden strijd en het eerste doelpunt werd gemaakt uit een penalty door Meer burg. Het tweede doelpunt in dezen wed strijd was ook een penalty voor Alph. Boys. Hierna wist Meerburg nog eenmaal te scoren, zoodat het einde kwam met bo vengenoemd resultaat. Heden Dinsdagavond wederom training. Men wordt dringend verzocht allen op tijd aanwezig te zijn. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Zondag speelde St. Bernardus I en II gecomb. een vriendschappelijken wedstrijd tegen DOS IV uit Roelofarendsveen. Deze wedstrijd, was voor de rust een mooie op gaande strijd, waarbij St. Bernardus door dat Vrouwe Fortuna haar parten speelde een voorsprong wist te behalen van 30. Na de rust was het een luk-raak spel, het geen het aankijken nauwelijks waard was. De einduitslag was een 120 over winning voor St. Bernardus. Daar er hedenavond bestuursvergadering wordt gehouden, worden de leden ver zocht indien zij nog wenschen hebben, welke een punt van bespreking uit kun nen maken, deze voor hedenavond 8 uur kenbaar te maken bij een der bestuursle den. Ook kunnen nieuwe leden zich nog opgeven, maar dan zoo spoedig mogelijk, bij den secretaris. R.K. Sportver. „Leimuiden" Zaterdagmiddag speelde Leimuiden I thuis tegen D.S.V. I de eerste ronde voor den L. C.-beker. Het was mooi voetbal- weer. Direct na den aftrap werd er van beide kanten flink aangepakt, doch het bleek reeds spoedig, dat DSV niet tegen Leimuiden was opgewassen. Niettemin was er reeds twintig minuten gespeeld toen Leimuiden het eerste puntje zette, wel dra gevolgd door nog drie andere. DSV kreeg geen kans en de rust trad in met 4 0 voor Leimuiden. Na rust verflauwde het spel meer en meer van den kant van DSV. De moed was er uit. Leimuiden scoorde nog twee maal. Nu gelukte het DSV de eer te red den. Leimuiden vergrootte den voorsprong en bracht den stand op 8—1, waarmee het einde kwam, zoodat Leimuiden I Zondag op het DOS-terrein speelde tegeh Teijlin- gen II, een bekende tegenstander, die het echter tegen Leimuiden moest afleggen. De rust kwam met 20 voor Leimuiden, dat na het keeren den stand op 40 bracht, doch even voor het einde in eigen doel trapte, zoodat het einde kwam met 4—1. Leimuiden ILI speelde eveneens op het DOS-terrein tegen SJC III, maar was min der gelukkig en verloor met 04.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14