M DZA Midza-Zaken Het is „IVIIDZA", wat de klok slaat I En geen wonder, elke week 50 4— prijswinnaars, dat zegt genoeg VOOR ONZE ZIEKEN. Ook Uw naam De Midza-Bussen Prijzen 50 cts.-Bons zal hier vermeld worden, als U uitsluitend in Uw inkoopen doet. Elke Vrijdagavond worden de prijzen vastgesteld. worden Vrijdagsmorgens voor 12 uur geledigd. Prijzen 25 cts.-Bons ELKE WEEK 50 PRIJZEN VOOR EEN WAARDE VAN f. 150.- zr DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 BODEGRAVEN Feesten met a.s. Regeeringsjubileum. Naar men ons mededeelt is het program ma voor de a.s. feesten zoo goed als vast gesteld. Binnen enkele dagen zal er een programmaboekje verschijnen waarin alle bijzonderheden tot in de finesses zullen worden medegedeeld. De Wijdingssamenkomst op Woensdag morgen zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Spreker is prof. dr. K. Dijk uit Zwolle. Wat betreft de kinderoptocht, kunnen we nog vermelden, dat er in de stoet min stens 14 praalwagens zullen komen: uit beeldingen van Nederland en Oranje, van het regeeringsjubileum, van de beide In- diën, van de jaargetijden e.d. Deze wa gens zijn ontworpen door den heer Schu- ling, alhier. Betreffende de ringrijderij eh de gon delvaart deelt het Oranje-comité mee, dat men bij de ringrijderij speciaal de aandacht zal schenken aan de mooist ge- costumeerde paren en het mooist versier de geheel, waarvoor men extra prijzen beschikbaar zal stellen. Het inleggeld voor de ringrijderij bedraagt slechts f 1. per jaar. Aan de gondelvaart kan iedereen mee doen, die in het bezit is van een vaar- utig. Bij voldoende deelname worden de delenemers gerangschikt in groote en kleinere vartuigen. Men heeft geldprijzen beschikbaar gesteld tot een bedrag van ruim 100.waaronder hoofdprij zen van 30.en f 25De heer H. Jenné, directeur van de gasfabriek heeft zich bereid verklaard om zoo noodig de wijze van deelname nader met de belangheb benden te bespreken. Bij hem kan men zich hiervoor ook opgeven. De deelname is geheel gratis. Concert. Naar we vernemen zal de muziekvereeniging „Soli Deo Gloria" op de nieuwe Markt a.s. Donderdagavond om 8 uur een concert geven. NOORDEN INBRAKEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag is alhier op een viertal plaatsen ingebro ken. Bij J. v. C. is men binnen gekomen, door dat men door eenjopenstaand raam pje de voordeur aan de binnenzijde open heeft weten te krijgen, vervolgens is men door een kamer gaande, waarin een twee tal meisjes sliepen, gekomen in een keu ken. Uit die keuken is medegenomen een portemonnaie met ongeveer drie gulden. Uit een achter de keuken staande schuur is een rijwiel medegenomen naar buiten. Van dat rijwiel is het rijwielbelasting- merk verwijderd, waarna het rijwiel ver volgens werd geworpen tusschen twee rijen stoksnijboonen, waar het later werd teruggevonden. Vandaar is men ge gaan naar het pakhuis van M. v. K. en hier is men binnen gekomen door een tuimelraam, dat nog al hoog boven den grond was gelegen, want men heeft ge bruik gemaakt van een bananenkist ten einde er bij te kunnen komen. Van een in het pakhuis staande kar zijn enkele si naasappelen medegenomen. Daarna zijn zij nog binnen geweest in een schuur van slager de H., waar men ook binnen ge komen is door middel van het openen van een raam. Hier wordt niets vermist. Ten slotte heeft men getracht in te breken in de boerderij van v. S. staande onder Noorden gemeente Zevenhoven. Men heeft getracht een drietal raampjes open te krij gen zich bevindende in de veestalling. Tijdens dat werk ontwaakte een zoon van v. S. die sliep op een z.g. til in de vee stalling en die begon te roepen, waarna men het hazenpad koos. Hier en daar werden door de politie vage vingerafdruk ken gevonden. De gemeenteveldwachters van Noorden en Zevenhoven stellen een onderzoek in. Sluis. Zaterdag is het eerste vaartuig geschut door de nieuwgebouwde sluis te Slikkendam. Deze eer viel te beurt aan H. P. Vermeij, turfschipper alhier. De officieele opening geschiedt door het bestuur, zoodra het werk geheel gereed is. De aanbesteding had plaats op 22 Sep tember 1938. TER AAR GARAGE INGESTORT. Inboedel vernield. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de garage van den heer A. v. d. Vlugt, welke een oppervlakte beslaat van 225 vierkante Meter, vermoedelijk door den zwaren regenval, ingestort. Het moet voor den eigenaar wel een troos- telooze aanblik geweest zijn, toen hij dit des morgens ontdekte, want, ofschoon de garage tegen het woonhuis is aange bouwd, heeft^ niemand iets van deze in storting gehoord. Algemeen is men van gedachten dat de groote massa water niet vlug genoeg van het plat kon wegkomen, met als gevolg doorbuigen van de binten en wegpersen van de muren. Zelfs de linkerzijwand kwam terecht op een deel een-ruiters van den heer K. Mocht het instorten van de garage als zoodanig reeds een groote strop zijn, hier bij komt nog dat de goederen welke in deze ruimte waren opgeslagen, grootendeels zijn vernield, o.m. een autobus, een luxe wagen, kraanwagen en een tweetal mo torfietsen. Auto te water. Even voorbij de Aar- dammerbrug reed Zaterdag een vracht wagen met veertig bussen melk, toebe- hoorende aan v. E. uit Mijdrecht, te wa ter. Een luxe wagen vanuit de richting Alphen haalde te weinig uit, waardoor v. E. dieper de onderkant moest nemen. Hier kwam hij in de zachte berm terecht en zoo kantelde de volle vrachtauto in de sloot. De chauffeur wist er bijtijds uit te springen. ZEVENHOVEN VIERING VAN HET REGEERINGS JUBILEUM. Als men hier iets aanpakt, doet men dat goed, en, als de ware stuurlui aan boord zijn, is de goede vaart verzekerd. Zooals met de viering van het Regee ringsjubileum van H.M. de Koningin. On der de krachtige leiding van een zevental heeren die op verzoek van den Burge meester een comité tot dat doel hadden ge vórmd was 't mogelijk, dat er een zeer gunstig gelegen terrein was uitgekozen, en kon dat geschikt worden verhuurd, en was de deelname van diverse attracties voldoende, om een goed verloop der fees- teijkheden te verzekeren. Wij zullen niet opsommen, wat er op het terrein aanwe zig was; er was voor ieder iets geschikts bij en jong en oud konden zich vermaken; vooral de jeugd kon genieten, getuigen de zweefmolen en golfbaan. Op Zaterdagavond zou „proefgestoomd" worden voor Maandag, de eigenlijke feest dag. We kunnen niets anders zeggen, dan dat de avond zeer goed geslaagd is; jam mer, dat een zware onweersbui, gepaard met veel te veel regenwater, er een on tijdig einde aan maakte. De hoop was daarom nog zooveel te meer op Maandag gesteld. Kort na den middag stelde het comité zich met school kinderen en belangstellenden op in het dorp, om onder de vroolijke toonen van de muziek uit Aarlanderveen, af te marchee- ren naar den Burgemeesters woning, al waar de Burgemeester met zijn echtgenoote gereed stonden, plaats te nemen in een door het comité welwillend beschikbaar gestelde auto; onder pittige marsch-muziek werd naar het terrein gereden en ge marcheerd, alwaar dank zij ook het buitengewoon fraaie weer zich reeds velen hadden verzameld. Als eere-voorzitter van het comité sprak de Burgemeester als volgt: Er is mij gevraagd een enkel woord ter opening van het feest tot viering van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin in onze gemeente te zeggen. Ik zal dit kort doen, omdat U hierheen bent gekomen, niet om naar mij te fluis teren, maar om feest te vieren. Welk een groote gunst het is voor een land een Koningin te hebben, weten wij allen, en welk een bijzonder voorrecht het is, een Koningin te hebben als H.M. Ko ningin Wilhelmina en dat reeds gedurende 40 jaar, dat kunnen wij niet voldoende waardeeren. Dat men gemeend heeft dit feit op bijzondere wijze te moeten herden ken, stemt mij tot vreugde, en ik trek daaruit de conclusie, dat U allen goede vaderlanders bent, bereid U te scharen, onder het door God gestelde wettig gezag. Ik dank het comité, dat alle moeite van voorbereiding heeft willen doen; ik hoop, dat het na afloop van het feest daarop met tevredenheid kunnen terugzien. Ik jienk hierbij dan ook aan de exploi tanten van de verschillende vermakelijk heden, die op dit terrein aanwezig zijn; ik hoop, dat ook zij tevreden naar huis zullen gaan. Ik héb één verzoek: viert feest, volop, zooals dat behoort en past, zet de bloe metjes eens gerust buiten. Dat is goed voor allen, maar doet het op een wijze, zooals ik die van goede Zevenhovenaren gewoon ben. Veroorzaakt niemand onnoodige last, maakt het de politie in geen enkel opzicht moeilijk. Laten die ook een feestdag heb ben. En als vannacht wordt gesloten, dan zingen wij met Jan van Riemsdijk: „Wij gaan nog niet naar huis", maar we gaan wel. Ik wensch U allen een prettigen dag. De muziek speelde hierna enkele cou pletten van het Wilhelmus, waarna de kennismaking met de verschillende ver makelijkheden plaats had, en de kjnderen gratis mochten plaats nemen in zweef- en draaimolen. Dat deze zich buitengewoon vermaakten, laat zich begrijpen. Een ongekende drukte heerschte den heelen namiddag en tot in den nacht op het feestterrein en er kan niet anders gezegd worden, dan dat Zevenhoven op waardige wijze feest heeft gevierd. Voor de kinderen komen de feesten op 6 September. Koopt bil hen, die In Uw Dagblad adverteeren 1 Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam^van aén patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant HIER ZIJN DE GELUKKIGE WINNAARS.'! 1e Prijs f. 25*- Mevr. J. C. B., Hugo de Grootstraat 1, Leiden 2e Prijs 15.- Mevr. A. Z., Zeemanlaan 16, Leiden 3e Prijs f. 10.- Mevr. G. H. J. B., Papenstr. 6, Leiden 4e Prijs f. 7*50 Mevr. L., Leeuwerikstraat 7, Leiden de Heer G. S., Langebrug 58, Leiden Mej. C. M., D. 176, Rijp-Wetering de Heei H. C., Haarlemmerstraat 147, Leiden Mevr. A. de V., Nieuwe Rijn 37, Leiden Mevr. J. O., H. Morschweg 23, Leiden ieder een premie van f. 5.— Mevr. L. v. d. M. Jr., Stationsweg 39, Leiden Mevr. M. V., Janvossensteeg 52, Leiden Mevr. B., Utr. Veer 9, Leiden Mevr. H., Steenstraat 24, Leiden de Heer E. F. K., Engelschelaan 14, Voorhout Mej. A. J. S., Achthovenweg 60, Leiderdorp Mej. A. W. v. V., Leuvenstraat 16, Leiden Mej. E. R., Breestraat 37, Leiden de Heer J. C. B., Meloenstraat 47, Leiden de Heer A. P. B., Meloenstraat 23, Leiden Mevr. V.B., Heerenstraat 9a, Leiden. ieder een premie van f. 2.50 1e Prijs I. 5.- Mej. H. W. O., Maredijk 51, Leiden 2e Prijs I. 2.50 Mevr. S., Obrechtstraat 270, Den Haag 3e Prijs i. 2.50 de Heer J. P. v. B., Haarlemmerstraat 222, Leiden de Heer F. W., Gerecht 1, Leiden Mevr. K., Oude Singel 210, Leiden Mej. C. A. R. B., Hooge Rijndijk 33, Leiden Mevr. v. d. V., Heerengracht 134, Leiden Mevr. v. E., Koningstraat 4, Leiderdorp de Heer D. V., Oude Singel 120, Leiden de Heer G. B., Papenstraat 6, Leiden de Heer J. H., Haarlemmerstraat 295b, Leiden de Heer J. C., Grevenstraat 9, Leiden Mevr. J. L., Raamstraat 13, Leiden de Heer Th. W. N., Sumatrastraat 169, Leiden Mevr. W., Hugo de Vriesstraat 6, Leiden Mevr. C. v. D., Leidscheweg 107, Voorschoten de Heer K. W., Witte Singel 5, Leiden ieder een premie van f. I. 1e Prijs I. 5«- Mevr. T., Oostdwarsstraat 3a, Leiden 2e Prijs I. 2*50 de Heer M. B., Hoogl. Kerkgracht 32, Leiden Mej. S. de M., Maresingel 39, Leiden Mej. M. T., Hoogl. Kerkgracht 18, Leiden de Heer J. C. P., Stadhouderslaan 5, Leiden de Heer L. de V., Morschweg 105, Leiden Mevr. L. K., Haarlemmerstraat 36, Leiden Mej. R. B., Minnebroersgracht 14, Leiden Mevr. J. H., Plantsoen 99, Leiden Mevr. K., Oude Singel 210, Leiden de Heer S. W., Gerecht 1, Leiden Mevr. J. Z., Mare 42, Leiden ieder een premie van f. I.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12