W Llflo Land- en Tuinbouw RECHTZAKEN SPORT Burgerlijke Stand Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen. Het is bij ons geen gewoonte, zooals in Engeland en Amerika, om grootscheepsohe renbanen aan te leggen en er paarden op rond te laten rennen, waarbij een dicht opeen gepakte menigte zich gek zit te schreeuwen. Wij doen dat iputatis mu tandis wel met menschen en een voet bal. Gokken doen wij echter niet. Hoewel wij dus geen ondervinding hebben van het ren'baanbedrijt kunnen we als bioscoop bezoekers toen haarfijn vertellen, hoe het bij de reppen in Amerika er naar toegaat. Het volgende komt eraan te pas: paarden, cie draven zooals him phenomepale berij ders het willen, phenomenale jockeys, die rijden zooals hun stalvorsten dat wenschen, stalvorsten, die wenschen naar gelang zij de voordeeligste transacties kunnen slui ten, en voordeelige transacties, die zou den opleveren wat er van werd verwacht, indien er geen lieden bestonden, die niet tegen hoed met rand diep in de oogen, een kauwgummisigaar en een paar schurken streken opzagen. Niets van dat alles ontbreekt in de film „Kerels geven geen kamp", welke het eer ste gedeelte vormt vap het Lido-program- pia van deze week. Het is echter een film, welke goed in elkaar zit, spannend is, zelfs sensationeel pu en dan, en het voordeel heeft, dat er al lerlei andere sentimenten op de juiste wijze in gemixt zijn, welke het verhaal tot een zeer onderhoudende en voldoening geven de film maken. De tweede film na de pauze speelt ge deeltelijk in, gedeeltelijk buiten Hollywood. Hollywood is de magneet, welke meisjes met filmster-aspiraties onweerstaanbaar aantrekt. Er heen gaan is niet zoo moeilijk, maar doordringen in de filmstudio's, con tact krijgen met de film-magnaten en een v/itte-doek-ster worden desnoods van de twintigste grootte dat is de groote moeilijkheid. In deze film „Enkele reis naar Hollywood" lukt het, maar langs zeer on gewone wegen. De toeschouwers komen er gemakkelijker; zij raken, behagelijk zit tend op hun fauteuils, vanzelf achter de geheimzinnige coulissen van het filmbedrijf verzeild en midden tusschen de filmster ren. Daar krijgen zij opnamen te zien van grootsc'he opera's en operett'en, niet te be- sohrijven, en zelfs maken zij kennis met Stan Laurel en Oliver Hardy, die zelfs als zij niet voor een film optreden, de gekste oingep schijnen uit te halen. Dit kijkje achter de schermen is in elk geval zeer amusant en een uitstekend divertissement in deze vacantie-maand. Een dubbel journaal maakt dit attrac tieve programma dubbel smakelijk. Trianon Meer dan andere films van de „Wiener sanger Knaben" is de zeer onderhoudende rolprent „Concert in Tirol", welke Trianon deze week voor haar hoofdfilm heeft ge kozen, om dit beroemde koor opgebouwd. Hun geluid klinkt dah ook telkens door de zaal en doet het publiek doorloopend genieten. Onder deze omstandigheden kan men verwachten een product te zien en te hooren, dat in muzikale zin van groote be- teekenis is, welke belofte ten volle wordt vervuld. Het heele filmgeval gaat om een gedwongen en eep echte liefde van een dorpsschoone. Deze laatste betreft den hulponderwijzer, die door een gerechtelijke dwaling wegens brandstichting in arrest gehouden wordt. Zijn klas, de Wiener Sanger Knaben, zoekt een manier om hem op vrije voeten te krijgen en besluiten een concert te geven, waarvan de financieele baten ten goede komen voor de kosten van een advocaat. Het scenario heeft er nog al wat verwikkelingen om geschapen, waar uit ten slotte toch een happy end komt met een gelukkig verloofd paartje. Het is een uitmuntend gespeelde film, waarvoor de Tirölsche bergen met haar mooie natuur als achtergrond dienen. Wij mogen „Concert in Tirol" rangschikken on der een der beste amusementsfilms. In de voorfilm laten Bert Wheeler en Robert Waalsey ons weer een uurtje har telijk lachen om hun dwaze streken. Kos telijk zijn zij in de film „Hoe langer hoe gekker" als trouwe kameraden, die na vele wederwaardigheden terecht komen bij een karavaan landverhuizers in het wilde Wes ten. Door een afgeluisterd gesprek weten zij een overval door de Indianen op een mis lukking te doen uitloopen en worden door de trekkers als helden gevierd. Deze zeer geestige klucht zal het deze week wel doen. Luxor. De geschiedenis rond den roover Gaspa- rone zou men een Siciliaansche operette kunnen noemen. En inderdaad, we zien even iets van het Siciliaansche landschap. Dan echter ko men we op een tooneel, tusschen de coulis sen terecht en daar blijven we, in den meest letterlijken zin van het woord. De handeling voert ons door allerlei ta- freelen, die allemaal even zot en zonder ling zijn. Zoo ontpoppen woeste roovers zich als aardige dansmeisjes en blijkt een gemoedelijke herbergier een gevaarlijke smokkelaar en bandiet. De intrige zorgt er echter voor, bijzonder ingewikkeld als ze is dat we bijna tot het einde op geen stuk ken na weten, wie nu eigenlijk de beruch te Gasparone is, de man, die in vroeger tij den bij de bevolking van Sicilië zoo be rucht was, dat hij iedereen van schrik deed beven. Alle figuren in deze film zijn in het berlesque gehouden. De regisseur, Georg Jacoby. zorgde dat nu letterlijk alles aan hen gechargeerd is. Feitelijk kwam Johan Heesters er in dit opzicht het genadigst af. Hij is trouwens de held van het heele ver haal en moet niet alleen zingen, maar ook acteeren, em zijn eenigszins geheimzinnige verschijning aannemelijk te maken. Aan het eind blijkt, dat de rooverhoofdman slechts bestond in de verbeelding van een handigen smokkelaar. Die probeerde zyn fortuin tp maken met.... koffie, wat nog- aL prozaisch aandoet, maar aangezien de film vol barre romantiek zit, neemt men dit op den koop toe. Leo Slezak is als de groteske prefect Na- soni een pracht type. Johan Heesters gaat geheel in het aardige ensemble op en vindt een uitstekende partnerin in Marika Rökk. Verder spelen mee Heinz Schorlemmer, die van de moeilijke en weinig dankbare rol van Nasoni's zoon Sindulfo iets wist te ma ken. Edit Schollwer, wier Carlotta heel goed is, Rudolf Platte en Usula Herking, die samen een heerlijk komiscl} stel vor men en enkele anderen, die de kleine rol len met veel ambitie spelen. De film bezit een vlot tempo. De tweede film in Luxor is „Vleugels bo ven Honoloeloe", het behandelt een lief desconflict in een vliegeniersgezien, welk conflict met de noodige sensatie en het noodige gevoel hart en hoofd beide boeit tot het einde. Casino. De Amerikanen hebben nooit geleden, lijden niet en zullen nooit lijden aan een overmaat van bescheidenheid. Zij houden van opscheppen. De twee films, welke deze week in Casino draaien, zijn typisch- Amerikaansch en verheerlijken de techni sche vaardigheid der Yankees. Het hoofdnummer van het programma is de film „Boulderdam". De Boulderdam is een grootsch waterbouwkundig werk in de Vereenigde Staten, dat als achtergrond dient voor een filmverhaal van een jeug digen heethoofd, die in zijn jonge jaren den dood veroorzaakte van iemand, die bo ven hem gesteld was. Lafhartig neemt hij dan de vlucht, maar door de ondervin ding bezadigder geworden, kalmeert hij en gaat hijeen beter leven leiden. Hü komt terecht als werkman bij den bouw van den machtigen Boulder-dam, alwaar hij onder den goeden invloed van een charmante jongedame raakt, menschen redt en in alle opzichten een voorbeeldig, oppassend man wordt. Ten laatste gaat hij zelfs zijn misstap uit zijn jeugd aangeven en de film vindt hem dan zoo braaf, dat zij hem voor zijn rechters laat komen met een paar beste advocaten, die hem wel zullen vrij plei ten, verder met het liefste meisje van de wereld, dat op hem zal wachten voor het geval, dat hij toch nog een korte poos in de sing-sing zou raken en ten slotte een prachtige promotie in zijn betrekking. Voor de pauze draait de bekende film „China-Clipper", een relaas van de moei lijkheden, welke overwonnen moesten worden, en door de Amerikanen natuur lijk glansrijk werden overwonnen, bij het instellen van trans-continentale en trans atlantische luchtlijnen. Pat O'Brien ver vult de hoofdrol in deze film, welke be sluit met een spannende oceaanvlucht. Rex. Een film van aangrijpende schoonheid is zeker de Metro Gold win Meijer productie „Stormduivels", een verfilming van Ru- dyard Kipling's romen „Captains Coura geous", welke deze week in Rex wordt vertoond. Het zoo gevaarvolle en moeilijke beroep van de op de kusten van New England en New Foundland werkende Amerikaansche visschers wordt hier op werkelijk grootsche wijze vertoond. De geschiedenis speelt zich af rondom een rijk zoontje Hervey, die in een zeer weelderige omgeving een geheel verkeerde opvoeding krijgt en op alle mo gelijke manieren danig verwend wordt. Zijn vader, die door zijn drukke zaken slechts weinig aandacht aan zijn zoon kan schen ken, geeft hem dan ook in alles zijn zin, zoodat het kereltje een onhandelbaar per soontje wordt. Na de vacantia moet hij naar kostschool, maar daar hij daar niet het minste te ver tellen heeft, verveelt hem dit reeds spoe dig, terwijl hij kort daarop door zijn ge drag voor straf weer naar huis gestuurd wordt. Hierna neemt zijn vader hem mee op reis, en aan boord van een groote Oceaanstoo- mer begint hen weer danig op te scheppen. Op een gegeven moment, zonder dat ook maar iemand het heeft bemerkt, is hij over boord gevallen. Hij weet zich geruimen tijd drijvende te houden, tot hij tenslotte door een pas- seerendé trawler wordt opgepikt. Aan boord hiervan wil hij weer spoedig een hooge toon aanslaan, doch hiervan is de bemanning allerminst gediend, zoodat zij hem dit reeds spoedig afleeren. Een hechte vriendschap ontstaat er tus schen Harvey en Manuel (Spencer Tracy), die den jongen onder zijn bescherming heeft genomen. Als er genoeg visch aan boord is, kee- ren zij huiswaarts, doch onderweg bezwijkt de mast en Samuel stort in zee, aan redden valt niet te denken, en ontroerend is het moment dat Samuel in de diepte verdwijnt. Bedroefd keert de jonge Harvey in de haven terug, waar hij zijn vader weer te rugvindt, doch zij beschermer kan hij niet vergeten. De film eindigt rondom het beroemde beeld van den „Onbekende zeeman" in Gloucester. Een prachtfilm, die zoowel aar dige als dramatische momenten weergeeft. Het voor programma bevatte behalve het journaal nog een alleraardigste film „Lief deslied per Radio", rijk geïllustreerd met muziek en zang, waarin Ted Lewis als Oli- vir en Virgine Bruce als Margarite de hoofdrollen vervullen. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE TRAM WEG MAATSCHAPPIJ. De vervoersopbrengsten gedurende de maand Juli 1938 bedroegen 312.317. over 1937 bedroeg dit 295.793. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN, CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: 9 uur H- Mis in de Hartebrug- kerk voor leden en overleden leden van den R. K. Landarbeidersbond, waaronder men verzocht wordt ter H. Tafel te nade ren. Het Gebouw gesloten. Maandag: Feestdag van Maria ten Hemelopneming is het Gebouw den geheelen dag gesloten. Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, 6 30—8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. (Zaal 3). Repetitie R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Repetitie R. K. Tooneelveree- niging „Vondel", 8 uur. (Zaal 9). Leden vergadering Bakkersgezellenvereeniging, 8 uur. (Zaal 1 en 2). Woensdag: „De Poe delaars", 8 uur. (Zaal 0. Donderdag: Bijeenkomst Commissarissen „St. Petrus- Parochie", 8 uur. (Zaal 2). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor 78 uur. N.B. Heeft U zich al opgegeven als verkoopster of verkooper van de bloempjes aan het adres van het Comité „Herwonnen Levens kracht": Haarlemmerstraat 166. De Bloem pjesdag wordt Zondag 21 Augustus a. s. gehouden!!! KRUISVAART. Cohort „Aetcrnus Pater.". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: Geen bijeenkomst. Woensdag: 7.30 uur. Contributie en donateursgelden betalen. Foto's afhalen. SINT QDO-KOORKNAPEN. Maandag: Groep A zingt in Hoogmis en Lof. Verder deze week vacantie. Hal lo boys! Was dat effe tof, jongens!! Reuze uitgaansdagen! Groep A heeft een knal dag gehad, onze twee andere Groepen niet minder. De Autocar en onze beenenwagens deden het reuze. En nuna een flinke vacantie weer aan den slag met zingen ensparen voor een volgend jaar. Onze Groep A gaat drie leden missen: onze ijve rige Kroniekschrijver B. van Son en ver der H. Verhoogt en W. Helverstein. Alle drie onze boysbeste dank voor alles wat jullie voor ons jongenskoor hebben gedaan. Zes jongens gaan nu van Groep B naar Groep A over, terwijl zes jongens van Groep C naar Groep B overgaan. Boys! Doet jullie best....!! Tot kUk6l KAPELAAN E. A. M. PAAP. tentoonstellingen „bloemlust" TE SASSENHEIM. De Tentoonstellingscommissie „Bloem- lust" heeft thans de data waarop de ver schillende tentoonstellingen in haar gebouw le Sassenheim zullen worden gehouden definitief vastgesteld: Kersttentoonstelling 22—24 December 1938. Mendeltulpenten toonstelling 17—21 Janu ari 1939. Narcissententoonstelling 1418 Februari 1939. Triumphtulpententoonstelling 21—25 Fe bruari 1939. HOOFD EENER SCHOOL VRIJGESPROKEN. De vacantiekamer van het Gerechtshof te Amsterdam heeft op 10 dezer uitspraak gedaan in de strafzaak tegen het hoofd der o. L school te Zuiderwoude, die in Maart j.l. door de rechtbank wegens mis handeling van een leerling was veroor deeld tot een boete van 10. Bij de behandeling voor de rechtbank was destijds een groot aantal kinderen als getuige' gehoord. Het Gerechtshof heeft thans, overeen komstig het requisitoir van den procu reur-generaal, het vonnis van de recht bank vernietigd, en den hoofdonderwijzer vrijgesproken, aangezien het niet bewezen achtte, dat deze zich aan mishandeling heeft schuldig gemaakt. VOETBAL D.H.V.B, DISTRICT LEIDEN. Legimitatiebewijzen. Voor de bekerwedstrijden van de Leid- sche Courant behoeven door de scheids rechters geen pasfoto's te worden gecon troleerd. Vervolgens wijzen wij er op, dat de heeren arbiters hun declaratie of formulier moeten plaatsen en via het district verre kenen, zoodat niet de vereenigingen deze behoeven te voldoen. K. Sportvereen. „Teylingen". Teylingen I speelt morgen op Foreholte- terrein om 2 uur tegen Docos I om de Leid- sche Courant zilveren bal. Teylingen 2 speelt om den beker tegen D.S.V. I of Leimuiden I om 2.30 uur op het LEIDEN. Geboren: Petrus zn. van P. Wester hoven en M. Holswilder Meta dr. van H. D. F. Meyer en H. M. Blom Marga- retha Janny Corry dr. van J. A. Kok en G. J. Dorgeloos Theo zn. van D. Carree en L. G. v. Poelgeest Jan zn. van A. F. Waasdorp en M. Bergman Marcus Johannes zn. van M. du Prie en E. Kapaan Anna Maria dr. van H. v. d. Veen en J. Burgersdijk Willy Frits zn. van W. G. Weenink en G. N. Neumann Johannes Bastiaan zn. van B. Soet en Ph. H. v. d. Kwaak Maggertje dr. van A. P. Hage en D. Vink. Ondertrouwd: J. G. de Lang jm. 22 j. en S. C. v. Brandenburg jd. 25 j. B. C. le Nobel jm. 24 j. en v. Zeijl jd. 27 j. H. C. Vogelaar jm. 26 j. en M. J. S. Paats jd. 25 j. Overleden: G. Engelen wed. van W. Draaijer, 80 j. S. v. d. Hoonaard zn. 37 j. A. D. de Ruiter wedn. 81 j. P. Slagter vr. 71 j. terrein van D.O.S. te Roelofarendsveen. Teylingen 3 om den beker tegen D.O.S. 3 op het terrein van Docos te Leiden om 12.30 uur. Het Juniorenprogramma luidt als volgt: A-elftal gaat op bezoek bij S.J.C.a, aan vang 12.30 uur. B-elftal gaat op bezoek bU S.M.C.a, aan vang 2.30 uur. C-elftal gaai op bezoek bij V.V.L.b, aan vang 1 uur. Binnenland BEDRIJFSONGELUK, DAT ZICH NIET ERNSTIG LIET AANZIEN. Toch doodclljke afloop. Woensdag j.l. gebeurde in de centrale Noord van het electrlciteitsbedrijf te Am sterdam een ongeluk, dat zich aanvanke lijk niet ernstig liet aanzien. Een vijf-en- dertig jarige schilder, die werkzaam was ibij een in aanbouw zijnd ketelhuis, kreeg een losgeraakte plank van een steiger op het hoofd. De man kon zich echter op eigen gelegenheid naar huis begeven en toonde geen teekenen van ernstige ver wonding. Toen hij eenmaal thuis was, werd zijn toestand echter ernstig en hij werd oerhalve opgenomen in een der zieken huizen. Gisteravond is hij tengevolge van een hersenbloeding overleden. VAN EEN TRAP GEVALLEN. Jonge vrouw zwaar gewond. Gisterenavond omstreeks 6 uur is de 25- jarige echtger.oote van G. Schellingerhout, wonende in de Hoogewaard alhier, terwijl zjj bezig was de ramen te zeemen van een trapje op de straat gevallen. In bewustoloozen toestand en met een groote hoofdwonde, alsmede een gebroken pols werd zij in haar woning binnengedra gen, alwaar dr. Vlaanderen de eerste hulp verleende en, na ecnige rust, overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis noodzakelijk achtte. Buitenland HIJ MOCHT GEEN „HEIL HITLER" ZEGGEN. HALLE, 13 Aug. (A.N.P.). De vijftig jarige Jood Stempel is tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij zoo •brutaal is geweest, aldus de „Westdeut- scher Beobachter", om bij het binnenkomen van een café te groeten met „Heil Hitier" en een lid van de nationaal-socialistische partij in tegenwoordigheid van andere leden der partij, de hand te schudden. LEIDEN, 12 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool J 1.302.50, groenekool 1.20—1.70, prei f 0.40—6.80, rabarber 1.20, kroten t 2.00—2.50, uien 3.20— 4 00, peen 3.405.00, aardappelen f 2.70 —2.80, andijvie 2—4, sla 2.—, druiven 2860, snijboonen 510, stokboonen 615, pronkboonen 34, stamboonen 48, tuinboonen 1.502.00, doperwten 5—8, postelein 1—3, spinazie f 1—7, to maten A 4.005.20, idem B 4.005.00, idem C 4.004,40, idem CC 4.00. per 100 stuks: Andijvie 0.501.00, komkom mers 1.003.60, bloemkool f 1.5010.40 meloenen 533, salade f 0.503.90, per ziken 0.50—10.20, per 100 bos: kroten 0.60—1.50, pieterselie 0.40—1.10, radijs 0.501.50, selderie 0.301.40, uien 1, peen 4.008.20, rabarber f 0.003. 13 Aug. Boter. Aanvoer 695 kg. Prijzen prima fabrieksboter f 1.38, prima boeren- boter 1.25—1.32)4 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Aug. Lange turf geen aanvoer, prijzen: 7—9 per 1000 stuks. utrecht, 13 Aug. Vee. Aanvoer 198i stuks vee, w. o. 630 runderen: Prijzen; stieren 27—30 cent, handel matig, prijs houdend; slachtkoeion 2e soort 32—36 cent en 3e soort 27—31 cent per pond, handel matig, prijzen gelijk; vaarzen 160—245, melkkoeien f 180300, kalfkocien 190 320, varekoeien 140—225 per stuk, han del onveranderd, prijzen duurder; Magere kalveren f 40—75, handel kalm, prijzen dezelfde; 375 nuchtere kalveren 6—9, handel traag; 350 magere varkens i 25—43 en schraipmcn *825, 290 biggen f 14 17.50, handel flauw; 140 magere scha pen 1524, handel kalm, prijzen onver- derd. 75 weidelammcren 8—15 per stuk, handel gedrukt, prijzen terugloopend. Kleinhandel. 150 kg. boter 78 cent, 250 kg. kaas 50—70 cent per kg.; 27.000 eieren 4 00—4.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 13 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 27 cent, Wendland 1015 cent, Hadley 15—23 cent, Claudius Pernet 1319 cent, Brinrolif 1523 cent, Butterfly 1221 cent, Rosalandia 15—31 cent, Flo rex 15— 22 ctnt, Phoebe 10—15 cent, Vierlanden 22—40 cent. Edith Helen 10—14 cent, Aug. Noack 10—18 cent( Else Poulsen 6—18 cent Gloria Mundi 12—20 cent, Ellen Poulsen 612 cent, Paul Grampcl 1018 cent, Ro sa Mundi 10—26 cent, Mevr. van Straaten van Nes 610 cent, Ingar Qhlson 811 cent, Gladiolen 5—8 cent, Roode Lelias 40 cent, Clematis Durandi 15—25 cent, Cle matis Prins Hendrik 6070 cent, Clema tis Le Coultre 00 cent, Erica 48 cent. LEIDERDORP, 12 Aug. EicrenveUing. Kippeneieren 3.404.20 en eendeneieren 2.10—2.50 per 100 atuks, boter 75 cent en kaas 17—30 cent per pond. kippen 45— 65 cent, hanen 60—80 cent. konijnen f 0 25 1.45, eenden 2535 cent per stuk. NOORDWIJKERIIOUT, 12 Aug. Veiling „De Eendracht". Blauwe schokkers 6075 cent, stamboonen zonder draad 0.551.10 stokboonen zonder draad 0.00—1.35. en kele boonen met draad f 0.401.00, snijboo nen 0.501,45, witte pronkers 30 cent, dubbele boonen 4082 cent, tuinboonen 2075 cent. Alles per 10 kg. VINKEVEEN, 12 Aug Groentenveiling. Tuinboonen 5.50, capucijnera 6.508.00 spercieboonen f 58, snijboonen 5.00 9.50, pronkboonen f 3, spekboonon f 5. stamspercieboonen 58, spinazie 1.00 3.50, postelein 1—2, waschpecn 23, roodekool 1.001.70 per 100 kg.; tomaten A f 2.00—2.60. idem B 2 00—2.60. idem C 2.00—2.20, idem CC 2.00, per 100 pond; bloemkool f 1.50—6.40 komkommers f 1.00 2.10, kropsla 1.003,20, andijvie 12, bleekscldcrie 47, meloenen 1529, per 100 stuks, peen f 4.906.40, rabarber 2.10370. pieterselie 3.10, selderie 0.30—1.70 per 100 bos. TER AAR, 12 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 24 cent, andijvie 616 cent, sla 2.703.00, snijboonen t 0.50—1.24, prin- sesseboonen 0.5Q1.00, dubb. stamboo nen 4095 cont. witte pronkers 3033 cent, spekboonen 50 cent, postelein 2.00— 2 10, druiven 25 cent, waschpeon 1.50 3 30. bospeon 2.504.40. kroten 130, Uien 4080 cent, roodekool t 1 00. rabar ber f 2.50—2.80, bloemkool 1.50—5.40, meloenen 2128 cent, tomaten f 2,00 3 20, komkommers f 1.00—2.40, Augurken: A f 2.70—4.30. B f 1.20. C f 1 25, D 1.20 —1.25, A—B f 0 50, C—D f 0.37. Aanvoer: 85 000 kg. snijboonen, 30.000 kg. Augurken. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Aug. Groenten veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers groote 3050 cent, idem Drielingen 20—30 cent, per 100 stuks bospeen 7.008.50, bloem kool I f 5.50—10.80, idem II f 1.8—2.30, kroten 5570 cent, peen per kist 0.30 —1.10. LE1DSCHENDAM, 12 Aug. Groentenvei ling. Engelsche komkommers le soort 2.20—3.10, idem 2e soort 1.20—1.80, id. 3e soort 1.idem wankleurige 1.00 1 30, gele komkommers le soort 2.10 3.40, idem 2e soort 1.502.00, idem, 3e soort 1.10, kropsla, le soort f 0.702.80, idem 5070 cent, stoofsla f 23, peen 5.00—7.90, bloemkool le soort 3.50 4.60, idem 2e soort 1.502.00, tomaten midd. 3.002.10, idem groote ronde f 2 —2.20, idem 2e soort 2, andijvie per 100 f 0.501.10, spinazie 412 cent, postelein 1,302.00, rabarber per 100 bos f 2—3, snijboonen 78 cent, spcrcioboonen 68 cent, seledrie 1.001.30, tuinboonen 34 cent, meloenen 8—24 cent, druiven 2021 cent. LOOSDUINEN. 12 Aug Groentenveiling. Bloemkool le soort 1.706.20, 2de soort 1.50, keskomkommer.s le soort 4.40 5.80, 2e soort 2.303.80, 3e soort f 1.00 2.20, rijen komkommers le soort 2.40 4.20, 2e soort f 1.—, gele idem f 1.10— 2.20, witte idem 1 1.—, perziken le soort 4.10—10.—, 2e soort f 2.50—4.50, 3e soort 1.103.10, epr 100 stuks, meloenen 726 cent per stuk, stokprincessen f 1112. stam princessen 4.00—8.70, snijboonen 7.00 10.tomaten A 4—5, idem B f 4.00 4 40, idem C f 4, idem CC 4.idem bonken 4.druiven blauwe le soort f 36—42, idem 2c soort 29—34, idem witte f 47—60. spinazie 4—8 cent per 4 kg., pos telein 08 cent per 6 kg., salade le soort f 2.10 per 100 krop, rabarber f 4.204.30, selderie f 1.10. pieterselie 3050 cent per 100 bos; andijvie 5090 cent per 100 struik Pepers 70 cent, per 100 stuks, roodekool 1.001.30, appels 17, erwten f 37 per 100 kg., kroten 1 por 100 bos, eieren 3.90 per 100 stuks. VVISSELNOTEKKINGEN AMSTERDAM! Londen 8.941/4 Berlijn 78.00 Parijs 5.00 Brussel 80.89 Zwitserland 42.01 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46 12>/o Oslo 44,971/4 New York 1.839/^ Praag 6.34

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3