Wilt U iets weten? BIOSCOPEN TE LEIDEN DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1938 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzit ter Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanweizg alle leden behalve de heeren J. v. d. Perk en M. van 't Wout. Onder de ingekomen stukken is een adres aan den Raad betreflende de gronden bij de Baron Sweers de Landas Wyborghstraat, langs den Zeeweg, waarin verzocht wordt deze gronden aan te koopen en niet te be stemmen voor bouwgrond maar voor den aanleg van een plantsoen enz. Wij hebben dit reeds eerder uitvoerig gemeld. Komt bij de behandeling van punt'10 tegelijk aan de orde. De Gymnastiekver. „Hercules" vraagt subsidie. Zal bij de behandeling van de ge- meentebegrooting voor 1939 aan de orde komen. De grenzen van het vrije strand. Vervolgens een adres van een groep zich noemende belanghebbenden die vragen dat de strook grond ten Zuiden van de Uit watering waar het nu verboden is te zwem men, vrij te geven voor dat doel. Vermoe delijk als demonstratie zat de geheele pu blieke tribune vol „belanghebbenden". Er moesten er ook nog worden teruggezonden. Een langdurig debat heeft hierover plaats. De heer v. Tongeren wil als proef 100 M. geven. De heer v. Rijs wil zelfs meer geven dan gevraagd wordt. De heer Schoneveld is ernstige tegen het verzoek. Er is pas kort geleden een besluit genomen. Het zou ook geen kunst zijn om 1000 handteekeningen tegen het vrijgeven te krijgen. De heer Zwan zegt dat als men nu 100 M. geeft, spoedig er weer 100 M. bij gevraagd wordt. De voorzitter zegt, dat van V.V.V. pas een verzoek is ingekomen, om het gedeel te niet vrij te geven. Ook een dergelijk ver zoek van een groep badgasten. Voorheen werd de verordening niet streng gehand- •haaft, thans wel. De heer v. Tongeren zegt, dat men dan ook andere verordeningen, b.v. betreffende de ongepaste kieeding, handhaven moet. Het zou heelemaal geen moeite zijn om 300 verbalen te maken tegen deze ontkleeding, niet alleen op het strand* zelfs o.p het dorp, Voor het „Zee- en Zonnebad" is het ook geen toestand die door den beugel kan. Men kan daar moeilijk passeeren zonder zich te stooten. Tenslotte wordt het adres afge wezen met 114 stemmen. Voor de heeren v d. Marei» dr. Lodder, v. Bijs en W. Kulk. Publiek had geen belang stelling meer. Zooals de badgasten demonstratief geko men waren gingen ze ook nu weg onder verschillende uitroepen als: „nooit meer naar Katwijk", „leve de stiekemers" enz. Het gezelschap bestond uit dames en heeren die als om 't hardst riepen!! Vervolgens is aan de orde punt 3, de aan- bieding van de' gemeentebegrooting over 1937, idem van de licht- en waterbedrijven, het grondbedrijf en den schoolartsendienst. Overeenkomstig het reglement van orde behoort te worden overgegaan tot de be noeming van leden die met het nazien wor den belast en rapport behooren uit te bren gen. Volgens het bestaande rouleeringsstelsel zouden thans voor een benoeming in aan merking komen, voor het nazien der ge- meenterekening de heeren M. van 't Wout, J. Schoneveld en C. v. Rijs. Voor de reke ningen der licht- en waterbedrijven de heeren C. van Rijs, J. v. Elk en T. Lodder. Voor het grondbedrijf en schoolartsen- dienst de heeren D. F. E. Meerburg, T. Lodder en C. v. Tongeren. B. en W. stel len voor deze heeren te benoemen, waar mede de Raad accoord gaat. Alle heeren nemen deze benoeming aan behalve de heer van 't Wout die op de haringvisscherij is en mitsdien verzocht had ontheven te worden van deze functie. In zijn plaats werd be noemde de heer v. Elk. Hiermede was tegelijk punt 4 afgedaan. Volgt voorstel inzake de toetreding van Valkenburg tot de schoolartsendienst. Op een vraag welke gemeenten nog niet aangesloten zijn, antwoordde de voorzitter dat Rijnsburg hiertoe nog niet is overge gaan, vermoedelijk om financieele redenen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Voorstel tot wijziging van de schoolgeld- verordening voor l.o. en u.l.o. Conform het voorstel van B. en W. om aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen wordt door den Raad besloten. Arbeiders-woningbouw. Voorstel tot het aankocpen van gronden. Om aan de steeds grooter wordende be hoefte aan arbeiderswoningen tegemoet te kunnen komen, is het noodzakelijk, mee- nen B. en W., dat de gemeente, teneinde aldaar levens tot een stelselmatige bebou wing te komen, de beschikking verwerft over de gronden, gelegen tusschen de Ba ron Swaarst de Lasdas Byborghstr. en de Vreugdeweg, voor zoover bedoelde gron den althans nog niet haar eigendom zijn. In dit verband zijn B. en W. reeds met ver schillende eigenaars in onderhandeling ge treden met het resultaat o.a. dat J. W. en J Spaanderman zich ten slotte bereid ver klaard hebben de hun toebehoorende per- ceelen, groot 1 H.A. 55 A. en 2 A. 10 c.A. aan de gemeente te verkoopen van de som van 15.000. - vrij van alle kosten. De Commissie voor het Grondbedrijf heeft bericht, dat zij hiermede geheel accoord gaat. Ook naar de meening van B. en W. is deze prijs billijk te achten, zoodat B. en W. adviseeren tot aankoop over te gaan. Met de overige eigenaars zijn B. en W. nog in onderhandeling doch het is dit college nog niet mogen lukken metrdeze eigenaars tot overeenstemming te komen. Over de bebouwing dezer gronden ging het adres in den aanvang van dit verslag genoemd. Naar aanleiding van het in dat adres naar voren gebrachte, merken B. en W. op, dat dit verzoek niet meer voor in williging vatbaar is. Eenerzijds niet omdat die terreinen, in verband met de steeds voortschrijdende uitbreiding der gemeente, niet voor bebouwingsdoeleinden kunnen worden gemist terwijl anderzijds het geven van een bestemming aan deze terreinen in den door adressanten bedoelden zin de fi- nantieele krachten van de gemeente verre te boven zouden gaan. Bovendien merken B. en W. nog op dat, mede aLs gevolg van de omstandigheid dat de achtergelegen gronden voor industrie doeleinden zijn bestemd, reeds sedert jaren bij het uitbreidingsplan de aansluitende terreinen voor woningbouw zijn aangewe zen. Op grond hiervan stellen B. en W. tege lijk voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. Enkele leden voeren hierover het woord. Eenstemmig is men van oordeel dat deze transactie voor de gemeente een niet on- voordeelige is geweest. De grond zal nog geen gulden den M2 kosten. Over de aan koop der andere nog aan te koopen gronden zijn B. en W. minder optimistisch gestemd. Doch dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het stichten van een huis houd- en industrieschool. Dan is aan de orde een voorstel met be trekking tot eer. eventueel te stichten Huis houd- en Industrieschool. De Vereeniging „Katwijksche School voor Huishouden, vrouwelijke nandwerken en maatschappe lijk werk op Christelijken grondslag" alhier, verzoekt den Raad ingevolge art. 25 der Nijverheidsonderwijswet de oprichting en instandhouding van een Huishoud- en In dustrieschool voor meisjes in deze ge meente noodig te oordeelen. De van die ver eeniging uitgaande naaischool zal daartoe worden omgezet in een Lagere Nijverheids- dag- en avondschool. Een begrooting der huishoud- en in dustrieschool met 50 leerlingen in beide leerjaren zal aan salarissen kosten 6200. Het gebouw met grondaankoop 35000. tegen een rente van 3 1/2% af te lossen in 40 jaren zullen dan de nettokosten bedra gen 8106.waarin de gemeente 30% en het Rijk 70% zal hebben bij te dragen. Voor de gemeente dus 30% is 2431.80. Na nog eenige verdere toelichting stel len B. en W. ten soltte voor de oprichting en instandhouding van een Christelijke Huishoud- en Industrieschool voor Kat wijk noodig te verklaren. Ook hierover heeft een langdurige dis- cusie plaats, voornamelijk over de vraag of het een Christelijke of een neutrale school zou moeten zijn. De heer v. d. Marei stelt geurst met te zeggen, dat men zich aan die Christelijk heid niet erg zal stooten. Het voorstel wordt ten slotte met algemeene stemmen aange nomen. Voetbalvelden. Punt 10, voorstel tot het verleenen van een crediet tot het maken van sportvelden en het verhuren dier gronden aan de Voet balvereeniging „Quick Boys" en de Chris telijke Jeugdorganisatie. Zooals voldoende bekend mag worden geacht zullen de Voetbalvereeniging „Quick Boys" en „Katwijk" haar terreinen moeten afstaan-voor de Stichting van een Sanato rium van de NederduitscK Herv. Stichting voor Zenüw en Geesteszieken te Voorburg. B. en W. hebben zich met het bestuur van de Voetbalvereenigingen in verbinding ge steld om de gronden gelegen tusschen de Duinoordstraat (Oude Zeeweg) en het voor malige Hooge Mallegat voor het beoogde doel te bestemmen. De Vereeniging „Quick Boys" wenscht n.l. genoegen te nemen met het perceel grond, thans nog eigendom van de familie Spaanderman doch waaromtrent een voorstel tot aankoop in deze zitting behandeling komt, met toevoeging van een strook gemeentegrond in huur bij C. Kos ter, terwijl zulks ook het géval is ten aan zien van de Vereeniging „Katwijk" door het aanvaarden van de gemeentegronden in huur bij Jac Schaap. Uit den aard der zaak zal aan het nieuw inrichten dezer terreinen belangrijke kos ten verbonden zijn, die voor rekening der gemeente dienen te komen. Ook hierom trent zijn B. en W. met de Vereenigingen tot overeenstemming gekomen. Berekend is dat met een uitgave van 1500.zal kunnen worden volstaan. Alles bij elkaar gerekend, rente, in orde brengen der ter reinen, enz. meenen B. en W. dat met de tot dusverre betaalde huurprijzen respec tievelijk 350.en 180.kan worden volstaan. In de verwachting dat de Raad zich -met deze voorstellen kan vereenigen, stellen B. en W. mitsdien voor voor ge noemd doel een crediet toe te staan van 1500.Te besluiten tot verhuring aan de Voetbalvereeniging ..Quick Boys" aan het bestuur der Christelijke Jeugdor ganisatie van de reeds aangeduide pex-cee- len grond. Zooals gebruikelijk was ook deze aan gelegenheid geheel in kannen en kruiken en de discussies konden zich bepalen tot het vragen van eenige inlichtingen. Deze werden door den voorzitter welwillend ver sterkt en met alleen de stem van den heer M. v. d. Marei tegen, wordt conform het voorstel van B en W. besloten. De jubileum-feesten. Voorstel tot het verleenen van een extra- crediet voor de festiviteiten ter gelegenheid van het a.s. regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Het ligt in het voornemen om het Oranje feest, in verband met daarmede samenval lende Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in deze gemeente op uitgebreider schaal dan gewoonlijk te vieren. Ter be strijding van de hieraan verbonden kosten, stellen B. en W. voor hen daartoe een cre diet te verleenen van 1200. Van dit bedrag zal vrijwel het grootste deel worden besteed voor den aankoop van jubileum-cahiers, welke aan alle school kinderen zullen worden uitgereikt, terwijl van het restant extra subsidies zullen wor den verstrikt aan de Oranjevereeniging al hier ten behoeve van de te houden kinder en vloksfeesten. De heer Schoneveld verklaart zich tegen het geven van subsidie voor Volksfeesten. Wil men volksfeest, goed, maar dan zelf betalen. Spr. wil de 1200.voor kinder feesten bestemmen. De heer v. Tongeren vraagt of het den voorzitter bekend is, dat de Oranjever eeniging het auteursrecht van haar mede- deelingen aan één plaatselijk weekblad heeft afgestaan. Spr. is van meening, dat een Oranjevereeniging zulke zaken niet o eng moet opvatten. De voorzitter zegt te meenen, dat zulks niet hier. doch in de Oranjevereeniging thuis behoort. Een voorstel van den heer Schoneveld om het woord „Volksfeesten" te laten vervallen, kon geen genade vin den in de oogen der raadsleden. De heeren Hoek en Schoneveld stemden voor. Wijziging electriciteitstarieven. Voorstel tot wijziging der electriciteits tarieven. Het betreft een eenigszins bil lijker tarief vast te stellen voor de kleine verbruikers .ongeveer 7 KWU per maand. Ook -het vastrechttarief dient dan gewijzigd en in overeenstemming gebracht met den stroomprijs. B en W. verwachten van deze maatregel dat het klein Üchtverbruik hier door zal toenemen. Ook wat het tarief voor kleine verbruikers van krachtstroom be treft, zijn B. en W. van oordeel dat met het aanbrengen van een verlaging daarin, on derscheidene Kleine gebruikers gebaat zul len zijn. Het tarief wordt dan als volgt: Vastrechttarief: volgens aanwijzing van een enkel tariefmeester 10 cent per K.W.U. Bovendien is verschuldigd voor een aan- sluitwaarde van 200 Watt 13.20 per jaar en voor elke 70 Watt meer 4.44 per jaar De aansluitwaarde wordt bepaald door een stroombegrenzer waarvan de plaat singskosten bedragen 3.50. b. Volgens aanwijzing van een enkelta- riefmeter: 15 ct. per K.W.U. Bovendien is verschuldigd voor een aansluitwaarde van een stroombegrenzer van nominaal 80 Watt 0.50 per maand. Krachttarieven: a. normaal tarief, vol gens aanwijzing van een dubbeltariefmeter in uren binnen den spertijd 5.per K.W.U. binnen den spertijd; 1% van het gebruik in de speruren, met een maximum van 3 K.W.U. per maand, wordt echter be rekend naar laag tarief. Gebruik buiten den spertijd (laag tarief) de eerste 10 K.W.U. per maand 16 ct. per K.W.U.; de volgende 10 K.W.U. per maand 13 ct. per K.W.U.; de daaropvolgende K.W.U. todt 200 K.W.U. per maand li ct. per K.W.U. De spertijd wordt jaarlijks door het be drijf bepaald. Verbruik boven 200 K.W.U. pér maand wordt geacht te zijn grootver bruik. De Raad ging met dit alles volkomen ac coord. Voorstel tot het nemen van een besluit ex. art. 36, 4de lid der Woningwet. In verband met het bestaande tekort aan arbeiderswoningen, hebben B. en W.,om daarin zoo spoedig mogelijk voor een deel te kunen voorzien, aan het ontwerpen van een uitbreidingsplan voor de terreinen ge legen tusschen Rijnlands kanaalden Zee wegBaron Wyborghstraat en Vreugdeweg den voorrang gegeven, doch met de behan deling van een aangelegenheid als deze gaat met het oog op de toepassing der Wo ningwet, geruimen tijd heen. Het komt B. en W. daarom menschelijk voor dat maat regelen getroffen worden, welke het mo gelijk maken dat ten spoedigste met de be bouwing kan worden aangevangen door overeenkomstig het bepaalde bij art. 36, 4de lid der Woningwet te bepalen, dat een plan van uitbreiding voor genoemde terreinen in voorbereiding is. Ook het bouwen door particulieren kan groote moeilijkheden on dervinden. B. en W. vragen den Raad zich met het voorstel van hun college te willen vereenigen. Aldus z.h.st. besloten. Punt 15. Voorstel van B. en W. tot het inbrengen van gronden in het Grondbe drijf. Het betreft de gronden in de raads vergadering van 21 Maart' 1.1. aangekocht van Wed. E. Schoneveld, inmiddels over leden, gelegen op den hoek Prinses Juliana- laan-Schelpenpad, welke gronden zijn aan gekocht met de bedoeling om deze in het grondbedrijf op te nemen, doch waarvoor een speciaal besluit moet worden geno men. Wat dan heden geschiedde. Vraag: Wat is de kortste en mooiste weg per rijwiel van Sassenheim naar En schede en hoeveel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al phen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Wouden berg, Scherpenzeel, Lunteren, Otterloo, Hoenderloo, Eerbeek, Zutphen, Lochem, Diepenheim, Enschede. 196 K.M. Vraag: 1. Wat is de kortste weg per auto van Katwijk naar Vlissingen; hoeveel K.M.? 2. Moet ik nog overvaren? Zoo ja, wat kost dat? Antwoord: 1. Katwijk, Leiden, Den aag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Oudenbosch, Kruisland, Wouw, langs Rilland, Krabbendijke, Goes, 's Heerarends- kerke, Middelburg. Vlissingen. 184 K.M. 2. Bij Zwijndrecht. 50 ct. per auto met bestuurder; 4 ct. per persoon. Vraag: 1. De mooiste weg van Noord- wijkerhout door het Gooi over Utrecht en Amersfoort naar Arnhem. 2. De kortste weg ArnhemBrunsum (L.) en de afstand in K.M. (per fiets). Antwoord: 1. Hillegom, Aalsmeer, Amstelveen, Amsterdam, Muiclen, Naarden, Bussum, Hilversum, Maartensdijk, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem. 142 K.M. 2. Arnhem, Nijmegen, Mook, Gennep, Af- ferden, Venlo, Tegelen, Reuver, Swalmen, Roermond, Susteren, Sittard, Amstenrade, Brunsum. 144.3 K.M. Vraag: 1. Wat is de kortste en mooiste route van Leiden naar Valkenburg (Lim burg) per fiets en hoeveel K.M.? 2. Zijn er ook slaapgelegenheden voor kath. dames en heeren op deze route wat zijn de kosten daarvan? Wij gaan den eersten, dag tot Brabant en dan den vol genden dag tot Valkenburg. 3. Zijn er ook Jeugdkampen in deze stre ken? Antwoord: 1. Leiden, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Kul lenburg, Geldermalsen, 's Hertogenbosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze. Maarheeze, Weert, Ittervoort, Echt, Sittard, Beek, Meersen, Valkenburg. 237 K.M. 2. Voor dames Huize Maria, Eindhoven. Slapen 0.50. Logies met ontbijt 1. Voor jongens Huize Gerra te Haaren bij Den Bosch. Slapen 30 ct. Voor heeren is er geen R.K. Vacantiehuis. Wel is er een alge meene jeugdherberg te Eindhoven, bij' de watertoren tegenover het St. Joseph-zie- kenhuis. 3. Dit kunt u aanvragen bij de Kampeer- kaartencentrale Postbus c 750, Amsterdam. Vraag: Weet u een middel ter vooiko ming, of verdelging van z.<g. oorwormen in dahlia's? (blad en bloem worden bijna geheel af gevreten). Antwoord: Zet naast de plant een stok, waarop een omgekeerd bloempotje gevuld met hooi. De oorwormen kruipen dan in het hooi. Vraag: Bloementuin en grasveld zitten vol slakken. Wat is hier tegen te doen? Antwoord: Wanneer het grasveld deel uitmaakt van de bloementuin, dan gras kort houden emt grasmachine, 's Mor gens heel vroeg, met het opkomen van de zon grasveld afzoeken, ook 's avonds direct als de zon onder is, want dan komen de slakken in beweging. In de bloementuin, uitgebloeide planten tot den grond af snij den, het zijn schuilplaatsen voor slakken. Hier en daar een enkel bloemkoolblad neer leggen, deze bladen een paar maal per dag nakijken, Bij droog weer is kalk strooien ook aan te bevelen, echter niet te dik. Vraag: a. Wat is de kortste weg van Voorschoten naar Werkendam (N.-Br.) (per rijwiel), b. Hoeveel K.M.? c. Moet ik nog een pont over en waar? Antwoord: a. Voorschoten, Zegwaard, Moercapelle, Gouda, Stolwijk, Ottoland, Hardinxveld, Giessendam, Werkendam, b. 52 K.M. c. Bij Bergambacht en ev. pont bij Gorinchem. Rondvraag. Dr. Hueting zeide er nogmaals op te wil len wijzen dat hij reeds enkele maanden ge leden in den Raad gevraagd heeft een in haal verbod vast te stellen voor de Voor straat te Katwijk aan den Rijn. Het ver bod is er nog niet. Spr zegt dat het soms angstwekkend is zooals de heeren auto mobilisten aldaar rijden en voorbijrijden. De voorzitter zegt, dat zulks tot heden niet is uitgevoerd. Het zal spoedig volle aan dacht hebben. Een soortgelijke klacht over de onveilig heid heeft de heer v. Eek over het uitrijden r.aar de Voorstraat uit de Groote Steeg. Da voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna slui ting met gebed. Vraag: Wat is het adres van Pater Beaufort, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal? Antwoord: Pater dr. L. J. C. Beaufort R.K. H.B.S., Mariënpoelstraat 4, Leiden. Vraag: Wat is d.e mooiste en kortste weg per fiets van Stompwijk naar Gorcum waar is om 7 of 7 uur een H. Mis? Antwoord: Stompwijk, Pij nakker, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Giessen dam, Gorinchem. In de kerk der Paters Franciscanen aan de Haarstraat te Gorin- chem. Vraag: Wat is de kortste weg van Lei den naar Krimpen a. d. Lek? Hoeveel K.IvL en zijn er ook overzetveren? Antwoord: Leiden, Den Haag, Rot terdam, Krimpen a. d. LJsel, Krimpen a. d. Lek. 45.6 K.M. Veer over Holl. IJsel bij Rotterdam. Vraag: Welke is de kortste weg van Nootdorp naar Barneveld per fiets, en hoe veel K.M.? Antwoord: Nootdorp, Zegwaard, Moercapelle, Gouda, Haastrecht, Oudewa- 'Montfoort, Utrecht, Soesterberg, Amersfoort, Achterveld, Barneveld. Af stand 79.5 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg per mo- r van Leiden naar Meerseldreet? Hoe veel K.M.? Wat zijn de kosten van pont, zijn er nog verdere formaliteiten noo dig? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Zeg- waart, Bergschenhoek, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Terheiden, Breda, Ginneken, Meerselerdreef. Overvaren bij Zwijndrecht, kosten 0.50 per auto, 4 ct. per persoon. U moet aan de grens in het bezit zijn van motorpapieren en een bewijs van Neder landerschap of een "pas, die nog geen vijf jaar oud is. Vraag: Kunt u mij zeggen of de Bouw meester-revue (Buziau) nog speelt? Zoo ja, waar en wanneer? Weet u misschien de entreeprijzen? Antwoord: Ja. In den Stadsschouw burg te Amsterdam. lederen avond om 8 uur. De juiste prijzen zijn ons niet bekend, maar deze zullen ongeveer loopen van 1 tot 3. Vraag: Heeft men in Brabant een pro vinciale fietskaart noodig voor: 1. 't fietsen door Brabant en 2. 't fietsen en trekken in Brabant? Zoo ja, waar verkrijgbaar, met welke kosten? Antwoord: Neen, u 'hebt alleen een legitimatiebewijs noodig. Overigens wende u zich tot de Ned. Kampeerkaartencen- trale, Postbus C 750, Amsterdam. Vraag: Wat is de route per fiets van Noord wijk naar Mechelen Zuid-Limburg? Hoeveel K.M.? Welke plaats is ongeveer de helft van de route? De heenreis over Rotterdam, de terugreis over Utrecht. Antwoord: Noordwijk, Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Dor drecht, Zwijndrecht (pont 4 ct.), Moerdijk, Breda, Tilburg, Moergestel, Best, Eindho ven, Geldrop, Heeze, Maarheeze, Weert, It tervoort, Echt, Sittard, Amstenrade, Heer len, Simpelveld, Mechelen. 252 K.M. In Eindhoven bent u ongeveer op de helft, n.L 136 K.M. Terug tot Best langs de zelfde route, daarna Boxtel, Vucht, Den Bosch, Waardenburg, Ophemert, Geldermalsen, Kuilenburg, Schalkwijk, Houten, Utrecht, Woerden, Alphen a. d. Rijn, Leiden, Noord- wijk. Vraag: Welke is de mooiste weg van Leiden naar Breda per fiets en hoeveel K.M?. Antwoord: Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dor drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Teiheiden, Breda. 84 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van Ha- zerswoude naar Moerdijk (N.-B.) per auto en hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Zegwaart, Bergschenhoek, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk 58.1 K.M. Pont hij Zwijndrecht. Auto met bestuurder 50 ct. Per persoon 4 ct. HOOFDFILMS Leest met aandacht de advertenties tn Uw Dagblad! Penrod en Sam. (Bil ly Mauch). Het uur der vergel ding. (Dick Foran). Marine pronkstuk ken (Robert Young, Florence Rice). De onzichtbare trou badour. (Walter Win- chell, Ben Berwe). Sterrenparade. Zes uur verlof (Flo ra Robson, Leslie Banks). Towaritsj (Vorste lijke Emigranten). (Charles Boyer, Claudette Colbert). Het derde alarm. (Dick Foran, Ann Sheridan). Café Metropole (Lo- rette Young, Adol phe Menjou). De kassier vergist zich. (Heinz Rüh- mann). Jppeelfilm Wild-West Speelfilm Spanning AANVANGSUUR lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matiiïée. (ederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag, Woensdag en Donderdag 2 uur. lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11