De Europeesche zwemkampioen- schappen te Londen DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOURRUGGE TELEURSTELLENDE DAG VOOR NEDERLAND Weiss Europeesch kampioen schoonspringen Het Europeesch kampioenschap schoon springen yoor heeren is door den Duitscher Erhardt Weiss gewonnen met een totaal aantal punten van 148.02. Daarmede werd de traditie, dat het Europeesche kampioen schap schoonspringen tot nu toe door een Duitschen zwemmer werd gewonnen, voortgezet. In 1926 was het Mundt, in 1927 Riebschlaeger, in 1931 eveneens Riebsch- laeger en in 1934 Esser. In de middaguren waren de verplichte sprongen verwerkt en reeds toen bleek, dat de beide Duitsche deelnemers Weiss en Haster een klasse op zichzelf vormden. De Engelsche kampioen Hodges was goede derde in dit gezelschap. Naar men weet was de Nederlandsche kam pioen, Schatens, die in de Nederlandsche ploeg voor Londen was gekozen, op het laatste moment verhinderd de reis mee te maken. Ongetwijfeld zou onze vertegen woordiger een goed figuur bij deze kam pioenschappen hebben geslagen. De eindstand van het schoonspringen luidt: 1. en Europeesch kampioen Weiss, Duitschland, 148.02 punten; 2. Haster, Duitschland, 137.5 punten; 3. Hodges. En geland, 132.52 punten; 4. Hidvegi, Honga rije, 123.11 punten; 5. Andre, Frankrijk, 121.06 punten; 6. Branko Zieherl, Zuid-Sla- vië, 119.9 punten. De halve eindstrijden 400 m. borstcrawl. land en Italië, welke tusschen de nummers door werd verwerkt, eindigde in een 40- overwinning van het Duitsche zevental. Rie van Veen plaatst zich voor de finale 400 m. borstcrawl. Duitschland won gisteravond een tweede Europeesch kampioenschap, n.l. op de 4 x 200 meter estafette, waarvoor direct de finale werd gezwommen. Aan dit nummer namen deel de ploegen van Nederland, Hongarije, Duitschland, Frankrijk en En geland. De beste persoonlijke tijd werd gemaakt, door den Duitscher Plath met 2 min. 14.8 sec Duitschland nam onmiddellijk de lei ding, terwijl Hongarije met den tweeden zwemmer naar de derde plaats afzakte. Als derde man van Duitschland zwom Freeze en voor Frankrijk Talli. De laatste haalde den achterstand op den Duitscher prachtig in en de vierde man van Duitsch land. Plath, ging slechts met twee meter voorsprong in het water voor Nakache. De Nederlandsche ploeg heeft niet slecht gezwommen. Ramack was de snelste, doch ook Scheffer. Sipkema en Moolenaar maakten behoorlijke tijden. De tijd van onze ploeg was 9 min. "35 sec., een tijd, welke meer dan vijf seconden beneden het Nederlandsch record van Het Y ligt, doch r.immer als record kan worden erkend, omdat hier geen clubteam deelnam. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen: Duitschland met Birr, Heimlich, Freese en Plath, tijd 9 min. 17.6 sec. 2. Frankrijk met Pallard, Cavalero, Talli er. Nakache, 9 min. 22.6 sec. 3. Engeland, 9 min. 24.6 sec. 4.,Hongarije, 9 min. 29.6 sec. Nederland, 9 min. 35 sec. Ragühild Hveger de snelste. Dc Japannees Amano ver beter! het wereldrecord 1500 M. borstcrawl van Arne Borg. Ook op de 1000 M, Tijdens de Japansche studentenkam pioenschappen zwemmen is Tomikatsu Amano 'erin geslaagd het befaamde we reldrecord op den 1500 meter borstcrawl, dat de beroemde Zweed Arne Borg op 2 September 1927 te Bologna vestigde met een tijd van 19 min. 7,2 sec. te verbeteren en te brengen op 18 min. 58,5 sec. On derweg verbeterde hij ook nog het we reldrecord op de 1000 m. met een tijd van 12 min. 33,8 sec. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Ni- goshi Negami met een tijd van 12 min. 41.8 sec., gevestigd op 12 Aug. 1934 te Tokio. 22 Augustus in het Olympisch Zwemstadion te Berlijn wordt gehouden, is thans door de F.I.N.A. definitief samengesteld. Het team bestaat uit de vier eerst aankomen den van de finale 100 meter borstcrawl n.l. Hoving, Dove (Engeland), Korosey (Hon garije) en Heibel (Duitschland). Fischer is reserve. Nakache (Frankrijk) zal voorts op de 100 m. schoolslag uitkomen. ATHLETIEK SCHITTEREND SPEERWERPEN IN FINLAND. Tijdens internationale athletiekwedstrij- den te Turku (Finland) zijn vooral bij het speerwerpen schitterende prestaties ver richt. Matti Jaervinen, de wereldrecord houder werd winnaar met een worp van 76.48 m., waarmede hij de tweede athleet was, die dit jaar den speer boven de 76 m. kreeg. Zijn wereldrecord staat op 77.23 m., Nikkanen bracht het tot 74.77 m., maar hij maakte een serie worpen, welke nog nooit is bereikt. H>j wierp n.l. achter elkander 74,73 m., 74.77 m., 70.50 m., 73.50 m., en 73 m., dus een gemiddelde worp van 73.50 m. Achter de béide Finnen eindigde op de derde plaats de Zweed Attervall met 73.73 m., vierde werd de Estlander Sule met 70.62 m. De wedstrijd over 2 mijlen was voor Pekuri met een tijd van 9 min. 5.6 sec. tweede werd Lehtinen in 9 min. 10.2 seconde. VOETBAL. LUGDUNUM I—D. H. C. I. Zaterdagmiddag 13 Augustus a.s., aan vang 5 uur, zullen de navolgende elftallen op het terrein aan de Zoeterwoudschesin- gel spelen, D. H. C. zal met hetzelfde elf- tayl in het veld verschijnen waarmede Zon dag jl. een 21 overwinning werd be haald op de Zuidelijke 1ste klasser B. V. V., en wel de volgende: D. H. C.: Doel: J. v. d. Broek. Achter: H. Vermeulen en G. Arendse. Midden: F. Bommelee, J. Beekenes en H. Karsdorp. Vóór: K. v. d. Engel, C. Schreuder, H. Ditmars, P. Bommelee en M. Hagman. Lugdunum: Doel: J. Koet. Achter: J. v. Weerlee en J. v. Berkel. Midden: P. Breedeveld, J. Bekkering en I. Reyken. Vóór: P. Vermond, W. Koolloos, A. v. d. Heyden, J. J. Brommeyer en G. Onderwa ter. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE SPELEN TE HELSINGFORS. Voetbal in het programma opgenomen. Erich von Frenckell, burgemeester van Helsinki en de „ziel" van de Finsche Olym pische gedachte, heeft medegedeeld, dat het voetbal thans definitief in het program ma der Olympische Spelen 1940 is opgeno- Het tournooi zal op dezelfde wijze geor ganiseerd worden als bij de wereldkam pioenschappen 1938. De halve eindstrijden en de finale zullen te Helsinki worden ge speeld, terwijl de voorwedstrijden in ste den der deelnemende landen zullen wor den georganiseerd, een systeem, dat nog nader bestudeerd zal moeten worden. De baan van het nieuwe zwemstadion, hetwelk nog gebouwd moet worden, zal 50 meter lang zijn, de breedte 20 meter. Het zwemstadion zal zóó worden gebouwd, dat het bij minder gunstig weer kan worden overkapt. Het Olympisch dorp zal te Hertonaes- Botby worden gebouwd, ongeveer 15 km. buiten Helsinki. Voor de pers zijn reeds twee groote ho tels gecharterd, in welke 800 journalisten onderdak kunnen vinden. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren De raad der gemeente Woubrugge kwam j.l. Woensdag, onder voorzitter schap van den heer Mumsen, burgemees ter, in openbare vergadering bijeen. Alhoewel het een echte vacantie-agenda was, n.l. geen belangrijke punten, besteed de de raad toch in voltallig college ruim 4 uur aan de afwerking der verschillende punten. Verbetering arbeiderswoningen. Allereerst bleef men steken bij de cir culaire van den Minister van Binnenland-, sche Zaken over het aanbrengen vap hoogst noodzakelijke verbeteringen aan arbeiderswoningen. Naast het Rijk n.l. kunnen ook de gemeenten bijdragen voor niets (a^ fonds perdu heet dit in stadhuis termen) verstrekken, teneinde de verbe teringen te stimuleeren. De bijdragen voor de gemeenten beloopen 1/9 van de totale kosten. B. en W. voelden niet voor medewer king, eerstens, omdat weinig eigenaren bereid zullen zijn verbeteringen aan te brengen en tweedens omdat het boven den financieelen draagkracht van het ge meentelijk budget zou kunnen uitgaan. Dies wilde het college maar wachten tot dat er liefhebbers kwamen opdragen. Enkele leden deelden deze meening wel, doch hadden, in geval medewerking zou worden verleend, gaarne dat de raad erin gekend werd. Nu is het een bekend verschijnsel, dat elk gezagdragend orgaan gaarne zijn eigen boontjes wil doppen. B. en W. had den in deze een zelfstandige taak en voel den er niet veel voor haar uitvoerende taak nog eens aan het oordeel van den raad te onderwerpen. De voorzitter merk te dan ook op, dat de wijze van besteding der gelden zuiver een zaak was van het besturend college. Weliswaar kan de raad zijn meening zeggen, ja deze desnoods dringend opleggen middels de begroo- tingswijziging, waarbij de uitgave wordt gevraagd. Overigens heeft de voorzitter er geen bezwaar tegen t.z.t. eens wat te ver tellen over de wijze van uitvoering van de ministerieele circulaire. Het slot van het liedje was dat de raad accoord ging met het voorstel van B. en W., wat dus zeggen wil, dat, indien er ge vallen zijn van steun, de raad zal verne men op welke wijze het college denkt te werk te gaan. Een schrijven van de verschillende bon den van onderwijzers ten aanzien van verruiming van de leerlingenschaal leidde even tot het voeren van een nationale politiek. De voorzitter onderving het zwaarwichtig betoog door op te merken, dat de raad niet in de eerste plaats het competente lichaam was om de daden van de regeering op het gebied van defensie- en onderwijspolitiek critisch te bekijken. Het schrijven werd wijselijk voor kennis geving aangenomen. Het is nu eenmaal moeilijk te oordeelen over andermans (i.e. rijks) portemonnai. Kasgeldleening. De gemeente is rijk en niet rijk. Eener zij ds bezit zij vele kapitaalswerken, welke uit „eigen zak" zijn gefinancieerd, ander zijds heeft zij gebrek aan contanten. B. en W. hebben hun houding verdedigd in den raad. Het feit, dat eigen gelden zijn ge bruikt voor uitvoering van werken (de voorzitter noemde maar liefst een bedrag van 26000.waarvan 37.000.in aan- deelen N.V. Bank v. Nederlandsche ge meenten en 3000.in lstè hypotheek) is oorzaak dat er nu geen contante midde len aanwezig zijn, althans niet in voldoen de mate om de noodige betalingen te doen Alles zou nog wel meegeloopen zijn, in dien maar geen 3000.belastingen be hoefden terug betaald te worden en de woningbouwvereeniging met haar achter stand maar over „de brug" wilde komen. Nu dit echter niet het geval is, moet de gemeente haar hand ophouden en een fi- nancieele aalmoes vragen. B. en W. doen dit echter zonder eenig schaamtegevoel, omdat zij door eigen belegging een rente hebben weten uit te sparen van pl.m. 700.per jaar. Een der leden merkt op, dat het opne men van geld niet bevorderlijk is voor een juiste inning van achterstallige be dragen. Men wordt wat gemakkelijker als het geld niet direct noodig is. Als een koopman geld noodig heeft moet hij geen crediet opnemen, doch den boer opgaan om geld. Wethouder Lie verse merkt op, dat de gemeente niet den boer kan opgaan, maar geduldig moet wachten totdat het rijk af schuift. Reclames. Enkele reclames houden- en schoolgeld belasting worden aangenomen overeen komstig het voorstel van B. en W. Het col lege is zoo schaarsch met ontheffingen dat de raad wel mag aannemen dat gegronde redenen aanwezig zijn als zulke voorstel len hem bereiken. Typhus. Aan de bestrijding van Typhus wordt gewerkt. Na wat wij hierover reeds in dit blad schreven mag wel geconcludeerd worden, dat het den burgemeester mee- nens is in de bestrijding en uitroeiing van deze ziekte. Of hij hierbij voldoenden steun heeft van de inwoners laten wij maar buiten beschouwing. De aanhouder wint. Naast uitvaardiging van een verbod tot wasschen in bepaalde wateren, wijziging der politieverordening, wordt den raad nu een voorstel gedaan tot uitbreiding van het waterleidingnet in het Noordeinde van Hoogmade. Reeds eenigen tijd loopt deze zaak. Met de stichting de Drie ge meenten kon geen overeenstemming .ver kregen worden. Dit lichaam had er geen bezwaar tegen, dat de gemeente kosten maakte voor aansluiting van de „getrof fen" perceelen, doch het wenschte zich de levering van water voor te behouden. Goedkooper ware het zeer zeker geweest als de leiding van de stichting, welke ter plaatse loopt, dienstbaar zou kunnen wor den gemaakt aan deze waterlevering. De stichting deed echter geen water in den wijn, en de gemeente vond de onvermeng de wijn te zuur. Het resultaat is, dat B. en W. besloten het eigen net uit te breiden. De kosten komen er na verloop van tijd wel uit. Kaufmannisch juist bekeken. Stelt U zich voor, dat ik een huis voor mijn rekening liet bouwen en U het huur- genot verschafte! „Men" zou geneigd zijn met een zeker deel van de hand in de richting te wijzen waar gewoonlijk de hersens plegen te zitten. De raad ging direct accoord met het voorstel van B. en W. De kosten zullen 1075.bedragen, waarbij 4 perceelen aangesloten zullen worden. Vebo-subsidie. Alhoewel de Vebo een subsidie vraagt van 25.en de raad het roerend eens is met het doel van deze vereeniging, kon de begrooting geen grooter bedrag missen dan 10. Crediet-hypotheek, Het voorstel van B. en W. (reeds eerder in dit blad opgenomen) vond weinig be strijding. De gedachte van het gemeente bestuur was goed. In de akte was voor alle moeilijkheden een oplossing gevon den. In tegenstelling met de gangbare meening over crediet-hypotheek. n.l. Het onbeperkt opnemen van het bedrag, dat toegestaan is, hebben B. en W. bepaald, dat hunnerzijds zal worden bepaald, welk bedrag wekelijks zal worden uitgekeerd. De voorzitter merkt nog op, dat de raad geen algemeen besluit behoeft te nemen. Geval voor geval zal door B. en W. aan zijn oordeel onderworpen worden. Begrootingswijziging. De begrooting 1938 dreigt vast te loopen Hoe goed het roer ook gehanteerd wordt, tegen de zware stroom oproeien van tegenvallers en weinig subsidie van het rijk is zelf den raad niet mogelijk. Be stond aanvankelijk het voornemen om den Achterweg te Woubruggen verder van een verhard wegdek te voorzien, waar mede een uitgave gemoeid is van 3600. waarvan 1340.ten laste van den ge wonen dienst, benevens 226.per jaar reserveering (aangezien eigen geldmidde len zouden worden aangewend), de tot nu toe verkregen resultaten geven B. en W. aanleiding dit werk van de begrooting te schrappen en uit te stellen tot 1939. De raad gaat hiermede accoord. Nog wat. De begrooting 1938 is dus wat ver stevigd, doch ook 1937 moet nog een duwtje hebben. De raad had besloten de winst van het G.W.B. 1848.44) aan de reserve van het bedrijf toe te voegen. De ontvanger kwam echter met zulke „zware" cijfers over het beloop van den dienst 1937, dat B. en W. deze gulle beweging ten opzichte van het waterleidingbedrijf niet durven volhou den en bescheidenlijk om teruggaaf ver zoeken. Er zit weinig anders op, ook al omdat Ged. Staten in deze richting advi- seeren. De raad legt zich bij deze „nieuwe slag" neer. Wellicht is het een goede voorbe reiding voor 1939, als een voorstel binnen komt tot verhooging van belastingen of heffing van nieuwe belastingen. Een mooi gebied ter overdenking van het college dat deze zaak heeft op te knappen. Rekening 1937. De rekening 1937 wordt aangeboden. Het saldo bedraagt 2251.53 (1937 begon met een saldo van pl. f 12000.De winst van het G.E.B. is 2707.de winst van het G.W.B. 1848.44. In de commissie tot het nazien der re kening nemen zitting de leden Walraven, Anker en van Ruiten. Na een geheime zitting wordt besloten het gemeentelijk bouwland voor het jaar 1939 en volgende jaren bij openbare in schrijving te verpachten als weiland, bouwland of tuinland. De heer van Ruiten vraagt in de rond vraag aandacht voor het slechte water in den Zuidhoek. Door verbeteringen aan het net in den Veen komt het smerige water naar het Zuideinde en spr. meent, dat de gemeente zuiver water inkocht en geen combinatie van grond en water. De voorzitter zal aan deze zaak aan dacht schenken en belooft spoedige ver betering. De heer Zwetsloot vraagt of langs open bare wegen gezwommen mag worden, waarop de voorzitter antwoord, dat vanaf den weg zichtbare plaatsen het zwemmen verboden is. Nadat geen der leden meer het woord verlangde, sloot de voorzitter deze verga dering. De halve eindstrijden op de 400 meter borstcrawl leverden geen bijzondere resul taten op. De drie eerstaankomenden van elke halve finale kwamen in den eindstrijd. In verband met het feit, dat later op den avond nog de 4 x 200 meter estafette zou worden gezwommen, spanden de deelne mers zich niet meer in dan strikt noodig was. Ill den eindstrijd komen Bjoern Borg, Wainwright, Arendt, Talli, Plath en Grof. De uitslagen luiden: Eerste halve eindstrijd: 1. Borg, Zweden, 5 min. 2 sec.; 2. Wainwright, Engeland, 5 min. 5.2 sec.; 3. Arendt, Duitschland, 5 min. 7.9 sec.; 4. Kuhinka, Hongarije, 5 min. 9 sec.; 5. Petersen, Denemarken, 5 min. 15 sec., gedisqualificeerd. Tweede halve eindstrijd: 1. Talli .Frank rijk, 4 min. 59.4 sec.; 2. Plath, Duitschland, 5 min. 1.2 sec.; 3, Grof, Hongarije, 5 min. 2.8 sec.: 4. Deane, Engeland. 5 min. 3.4 sec.; 5. Tanberg, Noorwegen, 5 min. 21 sec. Inge Soerensen Europ. kampioene, 200 m. schoolslag. Ook de 200 meter schoolslag voor dames heeft geen Nederlandsche overwinning op geleverd: Inge Soerensen, het jeugdige Deensche schoolslagzwemstertje, heeft in de Wembleypool te Londen den titel be haald na een zeer spannenden strijd, waar hij de Engelsche kampioene Storey tweede werd en onze wereldrecordhoudster Jo Waaiberg als derde aantikte. Het was bekend, dat Jo Waaiberg den laatsten tijd niet in vorm was. Naar men zich herinnert heeft zij zelfs niet kunnen deelnemen aan de Nederlandsche kampioen schappen te Haarlem. Het spreekt wel van zelf, dat door te weinig training haar vorm achteruitging. Insiders wisten, dat de A. D. Z.-zwemster door omstandigheden, ge heel huiten haar schuld om, op het oogen- blik niet tot topprestaties in staat was. Na tuurlijk bleven haar tijden uitstekend, doch haar conditie was niet zoo, dat men met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid kon voorspellen, dat zij haar num mer, waarin toch de Deensche zwemster Inge Soerensen als scherpste concurrente moest worden beschouwd, zou winnen. De vorm van de laatste is op het oogenblik beter: de sterkste van het moment heeft te Londen gewonnen. Intusschen zijn de kansen op het behoud van den Brediusbeker vrijwel nihil gewor den. De stand na twee nummers luidt: 1. Denemarken 37 punten: 2. Nederland 13 punten: 3. Engeland 9 punten; 4. en 5. Bel gië en Hongarije 2 punten; 6. Noorwegen 1 punt. Indien men bedenkt, dat Denemarken zeker de 400 meter borstcrawl en de esta fette zal winnen, is het niet pessimistisch te verklaren, dat de Brediusbeker ditmaal wel naar Kopenhagen zal gaan. Omtrent den wedstrijd kunnen wij nog mededeelen, dat de strijd alleen ging tus schen Jo Waaiberg, Inge Soerensen, Val- borg Christensen en de Engelsche kam pioene Storey. Jo Waaiberg nam onmid dellijk de leiding, doch na 100 meter bleek haar voorsprong niet zoodanig te zijn, dat haar zege definitief mocht worden geacht. Integendeel, de Engelsche zwemster en Inge Soerensen hielden het tempo goed bij en eerst op de laatste 50 meter viel de beslissing. Tot op 25 meter voor de finish had de A. D. Z.-ster de leiding, doch in de eindspurt ging Inge Soerensen onze land- genoote voorbij, terwijl mej. Storey nog juist kans zag voor Jo Waaiberg aan te tikken. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kampioene: Inge Soe rensen, Denemarken, 3 min. 5.4 sec.; 2. mej. Storey, Engeland, 3 min. 6 sec.; 3. Jo Waaiberg, Nederland, 3 min. 6.2 sec.; 4 Valborg Christensen, Denemarken, 3 nan. 6.8 sec.; 5 Jeanne van de Kerckhove België, 3 min. 10.7 sec.: 6. mej. Williams, Engeland, 3 min. 12.9 sec. De waterpoiowedstrijd tusschen Duitsch- De series 400 meter borstcrawl dames levedren ge en verrassende resultaten op. De tweede serie was het sterkte en hierin zegevierde Ragnhild Hveger in 5 min. 21.8 sec. Op de tweede plaats eindigde Rie van Veen in don zeei goeden tijd van 5 min. 26.3 sec. Wij mogen wel c&r.nemen, dat Ragnhild Hveger zich niet geheel gaf, ze ker als ze was van haar eerste plaats. Verrassend was het goede zwemmen van het Belgische meisje Fernande Caroen, die een tijd noteerde van 5 mn. 29.7 sec., onge veer 3 sec. minder dan de tijd van Rie van Veen. In de eerste serie kwam Ali stijl uit. Zij eindigde als laatste in den tijd van 5 min. 59.8 sec., waarmede zij voor de finale uit geschakeld was. De A. D. Z.'ster begon goed, lag op de tweede plaats na 50 meter, maar verzwakte steeds meer om tenslotte op de laatste plaats te eindigen. In deze serie werden verre van goede tijden ge maakt. De resultaten van de series luiden: Eerste serie: 1. Arndt, Denemarken, 5 min. 45.2 sec. 2. Chramkova. Tsjeco Slowakije, 5 m. 48.8 s. 3. Wheway, Engeland, 5 min. 55.9 sec. •4. Haugen, Noorwegen, 5 min. 56.8 sec. 5 Ali Stijl, 5 min. 58.8 sec. Tweede serie: 1. Ragnhild Hveger, Denemarken, 5 m. 213 .s 2. Rie van Veen, 5 min. 26.8 sec. 3. Fernade Caroen. België, 5 min. 29.7 sec. 4. Jeffrey. Engeland, 5 min. 52.4 sec. 5. Acs, Hongarije, 6 min. 12 sec. De waterpoiowedstrijd tusschen Honga rije en Frankrijk werd door het Hongaar- sche zevental gewonnen met 50, nadat de rust met 20 was ingegaan. Tot aan de pauze hield de Fransche ploeg zich uitste kend, doch daarna gaven de betere tech niek en tactiek den doorslag. De doelpun ten werden gemaakt door Nemeth (2), door Brandy (2) en Halasy. Nederland wint met 43 tegen Engeland den waterpoiowedstrijd. Te Londen is gisterenavond nog de wa terpoiowedstrijd tusschen Nederland en Engeland gespeeld. De Nederlandsche ploeg scheen danig vermoeid na de zware wed strijden op beide voorgaande dagen tegen Duitschland en Hongarije. Ook telde het zevental eenige invallers, maar toch wis ten onze landgenooten nog een overwin ning op het overigens zwakke Engeland te behalen. In de eerste helft ging het vrijwel gelijk op. Dank zij twee zeer ge lukkige doelpunten kon Engeland de stand tij de rust gelijk houden, nl. 33. Van Roctselaar, Van Overhagen en Maier scoorden voor Nederland. Na de rust kregen onze landgenooten weinig kans tot doelpunten, voornamelijk door het schit terend werk van den Engelschen keeper. Het leek er op, dat de wedstrijd nog in een gelijk spel zou eindigen, toen Van Aelst, die weer een uitstekende partij speelde, twee minuten voor het einde het v/innende doelpunt maakte. Hierna werd er niet meer gescoord, zoodat Nederland een magere, zij het welverdiende, over winning bevocht. Ons land staat thans in de ranglijst op de vijfde plaats. Deze ranglijst luidt: gesp. gew. gel verl. v.t. pnt. Duitschland 4 4 183 8 Hongariie 3 3 211 6 België 3 111 12—11 3 Frankrijk 3 111 57 3 Nederland 4 112 1117 3 Italië 3—12 1—14 1 Engeland 4 4 6—21 HOVING IN DE EUROPESCHE ESTAFETTE-PLOEG. Voor de strijd Europa—Amerika in Berlijn, De Europeesche estafetteploeg voor de wedstrijd EuropaAmerika, die op 21 en

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10