SPORT De Europeesche zwemkampioen- schappen te Londen WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DE LEIDSCHE COURANT-BEKER WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de eerste ronde. Teylingen 3Alphensche Boys 2 31 Foreholte ITrekvogels 2 50 Docos 2Teylingen 2 21 K. R. V. I—S. J. C. 3 18—0 Lisse 3S. M. C., Lisse 3 n. o. gek. (S. M. C. in de volgende ronde). Meerburg 2Leimuiden 2 na verl. 11 Trekvogels 1DOS 4 40 Daar de scheidsrechter met het gelijke spel van Meerburg IILeimuiden II blijk baar niet heeft geloot, is het Districtsbe- stuur genoodzaakt geweest te loten, waar van de uitslag is dat Leimuiden II in de volgende ronde uitkomt. OM DEN ZILVEREN BAL. Programma voor Zondag 14 Augustus, lste Ronde. Terrein Foreholte te Voorhout: 2 uur: Teylingen IDocos I, P. Angevare. 3.15 uur: S. J. C. IILisse I, C. v. d. Geer. Terrein Docos te Leiden: 3.15 uur: Meerburg IAlph. Boys, Nic. Caspers. Terrein S. J. C. te Noordwijk: 3.15 uur: S. J. C. I—D. O. S. II D. Ha verkor n. Voor den Beker zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Inhaal programma gespeeld op Zater dagavond 13 Augustus: .7 uur: Leimuiden ID. S. V. I te Leimuiden H. F. van Ruiten. 7 uur: Foreholte IIV. V. L. II te Voorhout M. v. d. Klauw. Voor Zondag 14 Augustus, 2de Ronde, zijn vastgesteld: Terrein Docos te Leiden. K. D. O. S. IIITeylingen III, 12.30 uur L. Hermans L. Foreholte ITrekvogels I, 2 uur L. v. d. Mey. M. Teylingen IIWinnaar H. D. S. V. I of Leimuiden I, 2.30 uur. P. Speel (terr. DOS). N. S. M. C. IWinnaar E. Foreholte II of -V. V. L. II, 2 uur, Joh. Meyer (terrein S. J. C.). Oa S. J. C. IIILeimuiden II, 1.15 uur, J. Hoogduin (terrein D. O. S.). Wij verzoeken de Vereenigingen met nadruk om een kort bericht van den wedstrijd te zenden naar de Leid- sche Courant, opdat Maandagavond de uitslagen gepubliceerd kunnen wor den. H. HOOGERVORST, Competitieleider. „LISSE" NAAR ANTWERFEN. Twee overwinningen op Rapid A.C. Lisse heeft eenige schoone dagen benut voor een mooie reis. Met twee elftallen en twintig supporters zijn de voetballers on der leiding van den voorzitter van Lisse, den heer J. C. de Haan, Zaterdag naar Antwerpen getrokken om daar eenige wed strijden te spelen tegen Rapid A.C. Op hartelijke wijze werden de spelers bij hun aankomst verwelkomd, waarbij hun in het gebouw van den Kath. Werkbond een maaltijd werd aangeboden. Zondag werden op het veld van Rapid de wedstrijden tusschen de beide eerste en de beide reserve-elftallen gespeeld. Om 3 uur werd gespeeld Lisse IIRapid A.C. II, welke wedstrijd werd gewonnen door Lisse met 31. In de tweede helft van dezen wedstrijd kwam de Lissenaar v. d. Berk in botsing met een Rapid-speler. Hij moest zich laten verbinden en van verder spelen afzien. Hierna speelde Lisse I tegen Rapid A.C. I, welke eveneens door Lisse werd gewonnen. De eindstand was 21. Ruststand 20. Tijdens den maaltijd na afloop overhan digde de voorzitter van Rapid den fraaien wisselbeker aan den captain van Lisse. In een schoone rede wees spreker op de ver broedering door de sport. Tenslotte dankte voorzitter van Lisse, de heer J. C de Haan namens de spelers en genoodigderi voor het zeer goede ont haal en de gastvrijheid en riep Rapid een hartelijk welkom toe om het volgend jaar een wedstrijd te Lisse te spelen. In de beste stemming vertrok Lisse uit Antwerpen. JAARVERGADERING DISTRICT LEIDEN. A.s. Zonderdagavcnd om 7 uur wordt de algemeene vergadering gehouden te Lei' den in het St. Antonius Clubhuis, Mare 43. Voor de bestuursverkiezing zijn de vol gende candidaten binnengekomen: Voor de vereeniging Docos J. Duindam en voor de vereeniging Foreholte C. Heu- Voor afgevaardigden naar de Bondsraad vergadering de heeren A. van Schie, Do cos en C. P. van Diemen, D. O. S. H. HOOGERVORST, Secr. JAARVERGADERING D.H.V.B. SCHEIDSRECHTERS. Wij herinneren alle scheidsrechters nog eens aan de Jaarvergadering. Het is van groot belang dat allen komen, temeer daar dezen avond de verkiezing zal plaats heb ben van een nieuw commissielid. Ragnhild Hveger Europeesch kampioene 100 M. borstcrawl Het klassieke damesnummer der Europeesche kampioenschappen, de 100 meter borstcrawl, werd gisteravond op fraaie wijze gewonnen door Ragn- hild Hveger, de Deensche zwemster, die den afstand aflegde in den zeer goeden tijd van 1 min. 6.2 sec. De Deensche meerderheid op dit num mer was wel zeer groot, immers Birthe Ove Petersen werd tweede, terwijl Rie van Veen pas op de derde plaats kwam in een tijd, welke ruim 2 seconden boven dien van de winnares lag. Trude Malcorps werd vierde,, overigens geen slechte pres tatie voor een deelneemster, die pas voor de eerste maal in internationale wedstrij den uitkomt. In deze eerste finale van de damesnummers is de strijd tusschen Dene marken en Nederland reeds ontbrand, zon der dat. een zwemster van een der andere landen er aan te pas kwam. Denemarken heeft op de volle punten beslag gelegd en het zal wel moeilijk zijn voor de Holland- sche meisjes om het Deensche team in den strijd om den Brediusbeker te bedreigen. Aan den start kwamen in deze volgor de: Rie van Veen, mej. Iiirsch (Noorwe gen), Birthe Ove Petersen, Trude Malcorps, mej. Acs (Hongarije) en Ragnhild Hveger. Rie van Veen startte zeer slecht, ken nelijk zeer nerveus en onder den indruk van het belangrijke moment. Ragnhild Hveger nam onmiddellijk de leiding, doch de Rotterdamsche zwemster wist haar ach terstand in te loopen. Niettemin won Ragn hild Hveger op de tweede 50 meter onbe dreigd, terwijl ook voor de tweede plaats geen strijd van beteekenis behoefde te worden geleverd, daar Birthe Ove Peter sen op prachtige wijze haar landgenoote volgde en slechts met 0.6 sec. verschil op de wereldrecordhoudster aantikte. Trude Malcorps moest tegen de Hongaarsche mej. Acs een feilen strijd voeren voor de vier de plaats, doch het gelukte haar het duel te winnen. Mej. Hirsch eindigde als zesde. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kampioene: Ragnhild Hveger (Denemarken), 1 min. 6.2 sec.; 2. Mirthe Ove Petersen (Denemarken) 1 min. 6.8 sec.; 3. Rie van Veen, 1 min. 8.4 sec.; 4. Trude Malcorps, 1 min. 9.6 sec; 5. mej. Acs (Hongarije), 1 mi". 9-9 sec.; 6. mej. Hirsch (Noorwegen), 1 min. 11.4 sec. De 400 m. borscrawl heeren. De beide Nederlandsche vertegenwoor digers op de 400 meter borstcrawl voor hee ren zijn in de series uitgeschakeld. Dolf van der Kuil kwam uit in de eerste serie, waarin hij vierde werd met een tijd van 5 min. 21.3 sec. Winnaar werd de Engelsch- man Wainwright in 5 min. 6.8 secy. Uit iedere serie werden er drie geplaatst en het verschil tusschen den derden aanko mende in deze eerste serie, den Hongaar Kuhinka en Dolf van der Kuil was zeer aanzienlijk. Het merkwaardige was, dat de S. Z. C.'er na den start de leiding had genomen en deze tot op 200 meter behield, toen bleek hij. evenwel zijn kruit verscho ten te hebben. De beste tijd van den avond werd ge maakt door den Zweed Bjoern Borg, die beneden de 5 minuten bleef en in 4 min. 52 sec. aantikte. Dit was in de tweede se rie en hierin eindigde onze vertegenwoor diger. Moolenaar, kampioen in dit nummer, als vijfde in den tijd van 5 min. 21.5 sec. De uitslagen van de series luiden: Eerste serie: 1. Wainwright (Engeland), •5 min. 6.8 sec.; 2. Arents (Duitschland), 5 min. 7.8 sec.; 3. Gajary Kuhinka (Hon garije), 5 min. 3.2 sec.; 4. Van der Kuil, 5 min. 21.3 sec.; 5. Holdorson (IJsland) 5 min. 28.4 sec. Tweede serie: 1. Bjoern Borg (Zweden), 4 min. 52 sec.; 2. Plath (Duitschland), 4 min. 55.2 sec.; 3. Grof (Hongarije), 5 min. 2 sec.; 4. Petersen (Denemarken), 5 min. 10.8 sec.; 5. Moolenaar, 5 min. 21.5 sec. Derde serie: 1. Talli (Frankrijk), 5 min. 4.1 sec.; 2. Dean (Engeland), 5 min. 10.8 sec.; 3. Tandberg (Noorwegen), 5 min. 21 sec. In deze laatste serie kwamen slechts drie zwemmers aan den start. Naar de halve eindstrijden gingen de drie eerst aankomenden van iedere serie over, alsmede de snelste vierde, de Deen Petersen. Duitschland wint met 32 van Nederland. De waterpolowedstrijd tusschen Duitsch land en Nederland eindigde in een 32 overwinning voor het Duitsche zevental. Nederland heeft uitstekend gespeeld en heeft over pech niet te klagen gehad. Met de rust leidde Duitschland met 21, waar bij Van Rootselaar ons land de leiding had gegeven. Kinzle scoorde de beide Duitsche doelpunten. Na de rust maakte Van Aelst gelijk en toen de Nederlandsche mid voor vervolgens het water uitgestuurd werd, kon Kinzle gemakkelijk Duitschland de leiding hergeven. Het merkwaardige was, dat. Van Aelst het water werd uitgestuurd, omdat hij binnen de twee metergrens had ingeschoten. Volgens velen was hij echter daarbuiten geweest, terwijl zijn schot nota bene doel had getroffen. De Engelsche scheidsrechter Emery was echter een an dere opvatting toegedaan, zoodat de Ne derlandsche speler uit het water moest. Het publiek was het met deze onjuiste be slissing niet eens en floot zijn' eigen land genoot uit. Óok daarna waren de beslissin gen van Emery niet altij deven goed, doch van invloed op het eindresultaat was dit niet meer. Zoo verloor Nederland onver diend met 32. De indruk, welken het Ne derlandsche zevental in zijn derden wed strijd heeft achtergelaten, was uitstekend en de zware nederlaag, onlangs te Ham burg geleden, is prachtig gerevancheerd. De waterpolowedstrijd tusschen Frank rijk en Italië gaf ook al een verrassend re sultaat. Tot vlak voor het einde leidde Ita lië met 10, doch op het laatste moment werd de gelijkmaker geboren. Het einde kwam met 11. Befgië behaalde een ge makkelijke overwinning op Engeland. De rust was ingegaan met 30, het einde kwam met een 72 overwinning der Bel gen. Op dezen avond werden ook de verplich te sprongen van het schoonspringen der dames uitgevoerd. Gerda Daumerlang (Duitschland) heeft de leiding met 48.60 punten. Op haar volgen Suzanne Heinze (Duitschland) met 45.70 punten, vervol gens komt E. Child (Engeland) met 45.18 punten. Vierdt is Slade (Engeland) met 44.84 punten, terwijl de Nederlandsche kampioene, mej. Tholen, op de vijfde plaats staat met 42.42 punten. Na haar komen nog Marta Heijkenskjold (Zweden) met 39.38 punten, verder Asta Aggeholt (Denemar ken) met. 36.40 punten en op de achtste plaats staat Naima Jensen (Denemarken) %met 24.3(1 punten. De stand van het waterpolotournooi is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Duitschland 3 3 143 6 Hongarije 2 2 161 4 Frankrijk 2 11 52 3 België 3 111 12—11—3 Italië 2—11 1—10 1 Nederland 3—12 7—14 1 Engeland 3 3 317 ALPHEN—FEYENOORD-COMB. 3—1. Voor deze vriendschapelijke ontmoeting tig, niet al te warm. Over het vertoonde spel veel belangstelling. Het weder bleef guns tig, niet a lte warm. Over het vertonde spel mogen we al evenmin ontevreden zijn. Wij hebben ons niet kunnen indenken, dat het pas gedegradeerde Alphen nog tot zulke goede dingen in staat bleek te zijn, want ei is tegen deze sterke Rotterdamsche com binatie door de thuisclub gevoetbald en goed ook. Een 31 overwinning op een der gelijk elftal zegt we.l iets; het samenspel in de 'Alphen-voorhoede hebben we vooral tijdens de tweede helft kunnen bewonde ren, handigheid en meermalen goede tech niek vierde toen de boventoon. In het veld bleken de Rotterdammers veelal zoowel in snelheid als door hun tactisch werken de meerderen, doch hun voorhoede bracht er niet veel van terecht. Toch werd de ge- heele wedstrijd door het publiek met span ning gevolgd en was deze het aanzien vol komen waaroi Dadelijk na het begin, kwam de spanning er al in. Snelle aanvallen der Rotterdam mers, die door de Alphen-defensie behoor lijk werden afgeslagen Aldus bleef de strijd rog geruimen tijd met feile aanvallen aan beide zijden vooreduren. Na een half uur nam Feyenoord de leiding, toen Paauwe keurig voor doel plaatste en de midvoor den bal in het doel kogelde (01). Maar ook het Feyenoord-doel kwam daarna eenige malen in gevaar. Enkele minuten voor rust ontstond een corner op het doel der Rotterdammers en hieruit scoorde Schelingerhout den gelijkmaker in de tou wen (11). In de tweede helft bleek Feyenoord eeni- gen tijd het meest in den aanval, maar het net bleken de bezoekers niet te kunnen vinden. Een onverwachte doorbraak van de thuisclub deed haar thans de leiding nemen. Windhorst passeerde op handige wijze de Feyenoord-defensie en scoorde keurig 2i. Toch gaven de bezoekers zich nog niet ge wonnen, fanatiek begonnen zij aan te val len. maar dan wist de verdediging der thuisclub stand te houden en het spel weer naar de overzijde te plaatsen. Snel dringen de Alphen-voorwaartsen voor het Feyen- oord-doel op. Bij een voorzet van links, bemachigt George den ba] en laat hem hoog in de touwen verdwijnen, 't Was al duister, toen de scheidsrechter met dezen stand het einde blies. A. S. C. TEGEN SLAGERS. A.s. Woensdag 10 Aug. spelen op het Po- mona-terrein de A. S. C. VeteranenSla gers Patroons Veteranen. Aanvang 8 uur. De slagers komen als volgt uit: Doel: D. Volbeda. Achter: Th. v. d. Meer en Hans Verhoog. Midden: J. Dolle, F. Reijneveld en Jac. Visser. Voor: Jac. Ciere, J. D. Mulder, H. Rooij- akkers, W. Bohemen, Th. v. d. Berg. WANDELSPORT DE R.-K. WANDELSPORTVER. „O.G.T." (Voorburg). Bovengenoemde vereeniging meldt ons, dat bij velen nog steeds de gedachte heerscht, dat de „O. G. T."-marschen wor den gehouden op 4 Sept. Dit toch is niet het geval. De marschen worden gehouden op 14 Augustus a.s.; zulks opj verzoek van den D. H. A. K. daar op 4 September te Am sterdam de Kroningsmarschen worden ge organiseerd. Er is nog gelegenheid tot inschrijving aan de volgende adressen: S. Sluys, Roze- boomstr. 34, G. Jansen, Oosteinde 285, tel. 779946, J. Lassche, Noordenburg 3 en bij den leider J. F. v. Wijk, Voorhofstr. 5, al len te Voorburg en aan het startlokaal aan de Molenwijkstraat dat reeds om 10.30 uur geopend is. ZWEMMEN HET IJ NAAR NOORD-AFRIKA. Reeds geruimen tijd waren er onderhan delingen gaande tusschen-den Noord-Afri- kaanschen Zwembond en Het IJ betreffen de een tournee van de Amsterdamsche Zwemvereeniging naar Noord-Afrika. De onderhandelingen hebben dezer dagen tot een gunstige beslissing geleid, zoodat het thans vaststaat, dat een ploeg van dertien zwemsters, zwemmers en polospelers de reis naar enkele Noord-Afrikaansche steden zal ondernemen. De ploeg bestaat uit Ida van Feggelen, Jo Stroomberg, Moolenaar, Metman, Geer- iing, Lotgering, Van Aelst, Maier, Van He- teren, K. Koehler, Van Oostrom Soede, Paerl en Van Rootselaar terwijl de voor zitter van Het IJ, de heer G. Blitz, als lei der zal optredne. Voorts maakt ook de pen- ninmeester van deze vereeniging, dr. ir. J. C. Scheffer, de tournee mee. Het volgende programma is vastgesteld: 2'i en 28 Augustus Tunis, 30 en 31 Augustus Algiers, 1 September Oran (waarschijn lijk) en 3 en 4 Sept. Casablanca. De ploeg vertrekt op 22 Augustus van Amsterdam en via Parijs en Marseille bereikt men op 25 Augustus Tunis. Op de terugreis zullen ae zwemmers nog aan een tweetal wed strijden deelnemen te Aix en Provence ml. op 7 en 8 Sept., terwijl de tournee eindigt met deelneming aan de wedstrijden te Pa rijs op 10 en 11 September: WIELRENNEN NIEUW SWIFT. H. Noest verricht een goede, prestatie. Gisteravond werd onder veel animo van de zijde der renners een trainingsrit gere den, waarbij A. en B-klasers een gezamen lijke rit reden over een afstand van 43 K.M. Over en weer werd snel gereden en flink gedemarreerd, waarbij ten slotte een vijftal renners aan den kop kwamen te liggen. Onder deze renners, voornamelijk A-klas- sers, bevond zich. de renner H. Noest, die pas korten tijd van de C. naar .de B-klas se was overgezet én die het bestond om het tempo der meer geroutineerde renners goed bij te houden. Eenparig was men vol lof over het goede rijden van Noest, welke ineens zoo naar vo ren is gekomen en met veel zelfvertrou wen meedong. Dat hij zich door den snelleren Hintzber- gen liet kloppen doet aan zijn prestatie mets af. De uitslag in de A-klasSe was als volgt: 1 Bert Lodewijks; 2. Jac. de Groot, welke eveneens de laatste clubritten. van zich doet spreken; 3. M. C. Segaar; 4. W. van Rooyen; 5. T. van Rooyen. B-klasse: 1. J. Hintzbergen; 2. H. Noest; 3 J. Laven, welke echter een ronde te kort had gereden; Fr. v. d. Berg had met ketingpech te kampen. Bert Lodewijks won in een fraaien tijd van 1 uur 8 min. 22 sec. De C-klassers reden over een afstand van 28 K.M. Een werd hier J. van Klinken in een voor deze categorie zeer snelle tijd van 47 min. 15 sec. Op twee minuten volgde Fr. Blom, "welke eén feilen sprint leverde met W. Rombaut.. Laatstgenoemde won, doch had ongewild Blórri gehiridérd waar door hij een plaats werd teruggezet, zoo dat Blom tweede en Rombaut derde werd. Het nieuwe lid H. J. van Kamperi hield weer kranig vol door het gehëele parcours uit te rijden en slechts 48 seconden achter Blom binnen te komen. K. Kapaan daaren tegen gaf onderweg op. A.s. Donderdag zal wederom een com petitiewedstrijd worden gereden, bestaande uit een klassementwedstrijd voor alle ca tegories De start vindt plaats om zeven uur. WIELERWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. De uitslagen van de gisteravond op de Stadionbaan te Utrecht gehouden wieler wedstrijden luiden: Sprint- amateurs: eerste serie: 1. Buchly, 2 De Heus 3. Kropman, tijd laatste 200 meter 12.4 sec. Sprint amateurs match a deux: eerste se rie: 1. Ooms, 2. Smits, 12 1/5 sec.; tweede serie: 1. Ooms, 2. Derksen( 12 sec. 4 K.M. achtervolging buitenlandsche ploeg tegen Nederlandsche ploeg. De Neder landsche ploeg, bestaande uit Pijnenburg, Slaats, Pellnaars en Groenewegen won in 4 min.-55 sec.-van -Kilian, Vopel, Buysse en Billiet. Wedstrijd achter motoren over 2 maal 25 K.M. Eerste manche: 1. G. van der Ruit, tijd 40 min. 0.8 sec. 2. Buis op 200 meter, 3. Fransman op 400 meter, 4. Van Amster dam op 600 meter, 5. Domhof op 1200 meter. Af val wedstrijd voor professionals: 1. Middelkamp, 2. Westbroek, 3. Van Schyn- del, 4. Van den Broek. 4. van Nek. Gedurende de tweede manche van 25 K.M. achter motoren moesten de wedstrij den worden gestaakt wegens onweer. He denavond wordt het programma voortgezet. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Verveer geeft óp. Gisteren is de vierde étappe verreden van de ronde van Zwitserland, welke van Bel- linzona naar Sidert ,Sierre) leidde over een afstand van 198 K.M. De deelnemers moesten daarbij den ruim 3000 meter hoogen St. Gothardpas over, als mede den 2500 meter hoogen Furkapas be klimmen. De winnaar van de derde étap pe, Valetti, won ook thans, waardQor hij zijn positie in de algemeene rangschikking nog verbeterde. Onze landgenoot Lam- brochts heeft zich uitstekend geweerd en eindigde als vijftiende in 6 uur 48 min. 30 sec. Helaas moest Verveer den strijd sta ken. Hij had enkele malen met bandenpech te kampen en zag zich genoodzaakt te geven. Het resultaat van de vierde étappe luidt: I. Valetti (Italië), 6 uur 28 min. 10 sec.; 2. Amberg (Zwitserland), 6 uur 31 min. 25 sec.; 3. Zimmermann (Zwitserland) 6 uur 32 min. 7 sec.; 4, W. Buchwalder (Zwitser land), 6 uur 38 min. 15 sec.; 5. Mersch (Luxemburg), zelfden tijd; 15e Lambrochts 6 uur 48 min. 30 sec. Algemeene rangschikking: 1. Valetti, 24 uur 12 min. 4 sec.; 2. Mersch, 24 uur 17 min. 19 sec.; 3. Canavesi (Italië), 24 uur 24 min. 14 sec.; 4. W. Buchwalder 24 uur 25 mina 1 sec; 15e Lambrichts, 24 uur 47 min. 5 sec. DE WEDSTRIJDEN IN HET OLYMPISCH STADION. Voorbereidingen voor de wereld kampioenschappen. De wedstrijd over 100 K.M., welke mor genavond op de Stadion Wielerbaan te Am sterdam tusschen Wals en Groenewegen zal worden verreden, beoogt niet alleen een revanche van het kampioenschap van Ne derland, doch dient ook om de beide stayers, welke Nederland vrijl zeker bij de wereldkampioenschappen zullen vertegen- wordigen, opnieuw in de gelegenheid te stellen zich voor den afstand over 100 K.M. te bekwamen. In deze match zullen Wals en Groenewe gen ieder op een helft der baan starten, ter wijl de wedstrijdcommissie, ten einde de ontmoeting zoo sportief mogelijk te doen verloopen, voor eventueele motor- of ma chinedefect de bevoegdheid heeft de ver goeding hiervoor naar eigen goedvinden te regelen. Evenals bij de wereldkampioenschap pen zal de rol op 60 c.m. zijn. Behalve deze interessante match bevat het programma een wedstrijd op tandems, waaraan door verschillende stayers wordt deelgenomen. De vier tandems zijn als volgt samenge steld: Roes—Snoek, De GraafDomhof, West broekBuis en Kramerv. d. Voort. Ook de amateurs van de N. W. U.-ploeg zullen in matches a deux elkander bekam- pén. Voor hen zal dit de laatste wedstrijd op de Stadionbaan zijn vóór de wereldkam pioenschappen. POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Maastricht. In concours 200 duiven, welke om 8 uur met Zuid-Westen wind in vrijheid werden ge steld. Het schijnt dat het onderweg weer niet geheel zuiver gewaest is, daar ver schillende goede duiven later kwamen en de snelheid onder de 1000 meter bleef. De uitslag is als volgt: W. Themmen 1, 12, 31 en 34. P. v. d. Berg 2 en 6, N. v. d. Lin den 3, A. P. v. d. Voort 4. 5, 8. 24. 36. W. Abrams 7 en 30. F. B. Delsasso 9, 17, 22, 39. A. v. R ijsbergen 10 en 40. Chr. v. d. Pluym II, 15, 33 en 37. G. A. L. v. d. Reyden 13 en 21. A. v. d. Made 14 en 32. W. Ie Mair 16 en 25. F. Hofman 18, 28 en 35. N. Onder water 19 en 27. W. Klop 20 en 38. L. Gijs man 23. G. P. Onvlee 26 en W. Prins 29. De le duif werd geconstateerd om 10 uur 53 min-, en 5 seconden en maakte 973.90 meter per minuut. De laatste puntenwinnaar om 11,11.29 en, maakte 881.26 meter. De 3 eerstgetoonde won A. P. v. d. Voort met 4, 5 en o. Plinten aangewezen duiven W. Klop 91, A. P. v. d. Voort 52, P. v. d. Berg 51. W. Abrams 50. A. v. d. Made 49, N. On derwater 48. W. Themmen 46. Chr. v. d. Pluym 45. F. B. Delsasso 43 en A. v. Rijs bergen 42. De eereprijzen werden gewon nen door W. Themmen. P. v. d. Berg en N. v. d. Linden. A.s. Vrijdag inkorven voor Ceraeij. Ook heeft de Vriendenclub een centrum voor het T.B.C.-concours van Tiel, inko'rfstaten en speciale mand hiervoor aanwezig a 25 cent extra voor de T. B. C.- vereeniging, tevens rayonvlucht. Leidsche Postduiven Club. Uitslag wedvlucht Maastricht, afstand plm. 168 K.M De duiven zijn gelost om o uur en als volgt geklokt: H. Schoo 1, 15, 18; R. Pet 2. 3, 6; A. Krol 5. 5, 11, 12; J. Smits 7. 8. 16, 17; H. Fasel 9, 21, 22; H. Wal- iaart 10; F. de Haas 13; A. v. Eisen 14, 29; J. Engelen 19. De eerste duif is 10 uur 52 min. aangekomen; de laatste om 11 uur 20 min. Vrijdag a.s. inkorven van 7.15 tot 8.15 uur; tevens rayon-vlucht en eerste africh ting navluchten. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Neufvilles (België), met jonge duiven. Afstand tot het hok van den eersten prijswinnaar 179.65 K.M. In concours 63 duiven, die om 12 uur 45 min. met Zuid-Oostenwind in vrijheid werden gesteld. De eerste duif werd geconstateerd om 15 uur 59 min. 13 sec. en maakte een snelheid van 824.98 Meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd om 16 uur 18 min. 56 sec. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. van Klaveren 1 3, 13; J. Ver hoeven 2, 4, 7, 9; B. Versteegen 5; G. A. v. Adrichem 6; J. Caspers, Stompwijk 8, 12; G. Zwaan 10; N.N. 11.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10