OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 9 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 KATWIJK Volkszangavond. Het Bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft aan haar programma der feestweek nog iets bijzonders toegevoegd, n.l. het hou den van een Volkszangavond. Dinsdag avond, hedenavond dus, zal te 8 uur deze Volkszangavond aanvangen en wel bij de muziektent op de Boulevard. De heer Rouf- fair uit Utrecht heeft zich bereid ver klaard de leiding hiervan op zich te ne men, terwijl de Katwijksche Muziek veree niging U. N. I. haar welwillende medewer king zal verleenen. Dat is voor Katwijk ie*s nieuws. Men verwacht hiervoor dan cck een enorme belangstelling. Kinderhulde. Een comité is benoemd tot het organiseeren van een Kinderhulde ter gelegenheid van het Regeeringsjubi- leum. Voorzitter is A. Haasnoot, secreta ris R. Varkevisser. V. V. V. Het programma van de feest week vermeld voor Woensdag: 1012 uur wedstrijd met autopeds. Te 2 uur nam. Hardloopen 100 M. en Estafetteloop 4 x 80 M. Nam. 7 uur Stoelendans, bij de mu ziektent. Request. Bij B. en W. is een adres met adhaesiebetuigingen op het ingediende request, betreffend het badverbod op zeke re gedeelte van het strand, ingediend. Het adres is door 129 belanghebbenden onder teekend. Bemiddeling. Naar we vernemen heeft de Burgemeester zijn bemiddeling aange boden om den melkoorlog te doen beëindi gen. Ook dit is een vredelievend werk. KATWIJK AAN DEN RIJN DE V. V. V.-FEESTWEEK. Gisteren zijn de V. V. V.-feestelijkheden begonnen en de inzet was prachtig. Het be gin werd begunstigd door mooi weer wat voor het welslagen van feestelijkheden een eerste vereischte is. Op het programma voor Maandag stond fortenbouw op het strand en het maken van zandbouwwerk. Ook hiervoor vooral is mooi weer een speciale vereischte. Immers bij ruw weer of stui ven beloopt men de kans, dat het werk vernietigd wrodt. Er waren voor fortenbouw 12 deelnemers die allen heel veel werk had den gemaakt. De jury bestond uit de hee- ren K. Honing te Rotterdam en Nic. Meijer te Haarlem. Het zandbeeldhouwwerk had nog meer zorg en kennis vereischt. Werkelijk pracht- figuren had men weten te vervaardigen uit gewoon strandzand. De jury hiervoor be stond uit mevr. GerritsenVerhage en de heeren Th. v. Briel en dr. J. P. Bouman. De strandfiguren waarmede resp. de 1ste tweed en derde prijs gewonnen werden door resp. D. D. Pereboom, Nico v. Wittum en C. Stempels, waren een haas, een an ker, en een vliegtuig. Het werk had de be wondering van allen. De deelnemers (sters) aan fortenbouw en zandbeeldhoüwwerk werden door V. V. V. getracteerd op diver se versnaperingen. Tot slot had des avonds te 7 uur een z wed wedstrijd plaats over 1700 meter, van af het Zeehospitium tot aan de Uitwate ring. Hiervoor waren 14 deelnemers (sters). Er waren drie prijzen voor de badgasten en even zooveel voor de Katwijkers. De prijswinnaars der badgasten waren J. Bergfeld uit Amsterdam, 2. J. Tanis uit Ouddorp (Goederede) en 3. D. B. Gesink te Utrecht. De eerste drie aankomende Kat wijkers waren: 1. L. C. v. Rijn, 3. C. Kruyt en 3. J. Huisman Jr. De eerstaankomende had de afstand van 1700 M. afgelegd in 27 minuten. De eerstaankomende badgast deed er 30 minuten over. Er was maar 1 uitval ler. De prijzen bestonden uit luxe-voor werpen als: een bronzen zwemmer op mar meren voet, een medaille, voorstellende een zwemmer. Die geen prijs hadden, kregen een diploma van V. V. V. De eerste dag is voor het bestuur van V. V. V. een waar succes geworden. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bij eengeroepen ter behandeling van de na volgende agenda op Vrijdag, 12 Augustus des avonds om 8 uur. 1. Vaststelling van de aangeboden rooi lijnen langs de Bondstraat en den Heeren- weg. 2. Verzoek van de afdeeling Sassenheim en omstreken van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders Slijters, om het sluitingsuur voor café's in deze gemeente ook buiten den z. g. mertijd te bepalen op elf uur des avonds. 3. Wijziging van de verordening, rege lende de tarieven, waarop water door het gemeentelijk waterleidingbedrijf wordt geleverd. 4. Vaststelling van eene verordening op de heffing van radiorechten. 5. Verbreeding van de Veldhorststraat vanaf den Heereweg tot aan de Von Bön- ninghausenlaan. 6. Bepaling van het standpunt ten aan zien van het eventueel verstrekken van bouw voorschotten aan de Woningbouw ver- eenigingen „Volksbelang" en „Gezinsbe- lang." 7. Bespreking van de restauratie van den gemeente-toren. 8. Verzekering van gemeentegelden door deelname in de verwaarborgingsregeling van de Frauderisico-onderlinge van Ge meenten (F. O. G.). 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, om voor kinderfeestviering en overige uitgaven ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een crediet beschikbaar te stel len van 750. 10. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. LEIDSCHENDAM Dorus Rijkersfonds. Woensdag 24 Augustus a.s. zal ook in de Gemeente Leidschendam een bloempjesdag worden gehouden ten bate van het Dorus Rijkers fonds. Het comité vertrouwt, dat allen hun bijdrage voor dit zoo mooie doel zullen geven om zoodoende de helden een onbe- zorgden ouden dag te bezorgen. Jonge dames, die genegen zijn een paar uur op te offeren om bloempjes te verkoopen, ge lieven zich op te geven bij A. J. Zandwijk, Voorburgscheweg 17. Aanbesteding. Gisterenavond had in het Café „Het Wapen van Veur" de aan besteding plaats van: het vernieuwen van 6G schuurtjes en diverse erfafscheidingen aan de Willibrordusstraat, enz. te Leid schendam voor rekening van het Bestuur cier R. K. Woningbouwvereeniging „St. Wil- librordus". Er waren 30 inschrijfbiljetten ingekomen en wel als volgt: N.V. Bolpoort, Voorburg 24.085; A. Schalkwijk 19.324; J. Fijne, Nieuwerkerk 17.790; Gebr. Lans, Rotterdam 17.390; B. Voogd. Delft t 17.000; Joh. Pieterse, Delft 16.749; H. Bakker, Giessendam 16.680; F. W: Schotte, Zevenhuizen 16.597; W. Degenaars, Voor burg 16.500.Th. Langeman, Pijnacker 16.498; W. P. Boers, Hazerswoude 15.915; P. F. Beukering, Rijswijk (Z.H.) 15.698.50; Gebr. Ransdorp, Lisse 15.692; F. Scholten, Zevenhuizen f 15.592; W. R. Hardemink, Loosduinen 15.350; Firma N. Noordermeer Loosduinen 14.975; W. C. Strijk 14.485; J. Glasbergen 14.485; J. de Vries, Voor burg 14.320; Gebr. Mulder, Bodegraven f 14.274; H. van Longen f 13.981; Ant. Haa- gen 13.980; J. Tilburg, Nootdorp 13.830; A. J. J. van Engelen, Alphen aan den Rijn 13.777; Beekman Zn. 12.874; A. Hooij- mans 12.818; H. Tetteroo 12.800; Firma Schroder, Wassenaar 12.644. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leidschendam. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. M. van Iersel, onderwijzeres aan de St. Jozef Meisjesschool alhier, slaagde Maan dag voor de hoofdacte. NOORDWIJK Propaganda-feestavond der Noordwijk - sche Reddingsbrigade. Gisteren werd in 't Casino alhier een propaganda-feest avond gehouden van de N. R. B. De groote zaal was ter gelegenheid van de opvoe- ring der revue „Noordwijk Vooruit" zeer goed bezet. Het werd dan ook voor de samenstel lers de heeren W. v. d. Weyden en den heer J. J. Zuiderduin en ook voor de spelers een groot succes. Allen kweten zich op uitne mende wijze van hun taak. De avond werd geopend door den voor zitter der N. R. B., den heer dr. Hermani- des. Spr. heette allen hartelijk welkom, in zonderheid de heeren Brierlée, voorzitter v. d. Bond tot redden van drenkelingen te Amsterdam, den heer Meijrink en medebe stuurslid hoofdconsul der propaganda te Haarlem. Tevens was het hem een groot genoegen ook burgemeester v. d. Mortél en diens echtgenoote te mogen verwelkomen. Spr. apprecieerde dit medeleven ten zeer ste. Na nog eenige aandacht te hebben ge schonken aan het werk der N. R. B. werd overgegaan tot het opvoeren der revue „Noordwijk Vooruit". De begeleiding berustte bij Bemelman and his Boys, voor de Noord wij kers geen onbekende Band. Ook werkte dezen avond mede het Or- chestre Iliescu hetwelk de gezelligheid zeer verfhoogde. Om de verschillende op Noordwijk betrekking hebbende aardige ta- fereelen te noemen is ondoenbaar. Noord wij ker zijnde, genoot men hiervan ten volle. Een Cubaansch danspaar (mej. K. Koe man en den heer P. Moene) voerde een schitterende dans uit, waarvoor de danse res bloemen in ontvangst mocht nemen. In de pauze werden loten verkocht ten bate der kas. Na afloop van het 2e bedrijf, waarin we kennis maakten met diverse Noord wij ksche typen als Oude Sien, Ger- rit de Muis, de kruidendokter en Roestige Rika, waar het zoo gezellig toeging, dat men van naar huis gaan niet afwist, bracht dr. Hedmanides dank aan alle medespelenden; het was spr. een groot genoegen, dat zij zich dezen avond weer zoo gegeven Had den. Niet minder had tot het behaalde suc ces de grime bijgedragen van den tooneel- kapper C. Vermeij alhier, terwijl ook het tooneel als een groote factor tot het wel slagen van het gegevene bijdroeg. Een zeer geslaagd bal, dat tot vroeg in den morgen duurde, besloot dezen zoo schitterenden avond. Bouwen. B. en W. hebben aan den heer A. van Tilburg, aannemer te Noord wij kerhout, vergunning verleend tot het bouwen van acht woonhuizen aan de Quarles van Uffordstraat te Noordwijk aan Zee. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het examen En- gelsch M. O. akte A is geslaagd de heer H. Moret. WARMOND Goed afgeloopen. Een kind van den schipper J. v. d. G., uit Groningen, van het schip „Hoop doet leven", is gisteren bij het spelen van boord gevallen. De knecht, die het ongeluk zag gebeuren, sprong zonder zich te bedenken, gekleed te water en na veel moeiten mocht het hem gelukken de kleint? weer aan boord te brengen. Het kind was reeds bewusteloos, doch het mocht den vader na kunstmatige ademhaling gelukken de levensgeesten weer op te wekken. WASSENAAR Opening nieuw wijkgebouw van het Groe ne Kruis. Zaterdagmiddag is in tegen woordigheid van vele genoodigden offi cieel geopend het nieuwe wijkgebouw van het Groene Kruis alhier. De voorzitter van de afdeeling mr. C. M. van Sillevoldt, noemde het een groote dag van het bestuur. Spr bracht in het bijzonder dank aan het gemeentebestuur met aan het hoofd den oud-burgemeester Wiegman, waarna hij het woord verleende aan den loco-burge meester den heer Dan. Th. Ruys, die me de als bestuurslid der afdeeling een be langrijk aandeel heeft gehad in de totstand koming van dit gebouw. De heer Ruys, uitdrukkelijk sprekend als loco-burgemeester, wees er op, dat het Groene Kruis evenals in latere jaren het Wit Gele Kruis, op uitnemende wijze steeds de volksgezondheid en de ziekenverpleging heeft verzorgd waardoor beide kruisver- eenigingen zeer populair zijn. Hierop werd nog het woord gevoerd door de doctoren Elias, Putto en Feisser, waar na men in de gelegenheid werd gesteld het gebouw te bezichtigen. De Australische verkeerspilote Nancy Bird, die een studiereis door Europa maakt, bracht Maandag een bezoek aan het hoofd kantoor der K. L. M. te Den Haag, waar zij door den onder-directeur, den heer Martin, werd ontvangen. ALPHEN AAN DEN RIJN NAAR HET EINDE VAN DE WATERLEIDINGMISèRE. Een nieuwe pompinstallatie zal uitkomst brengen. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad is door wethouder Hern- green meegedeeld, dat de klachten over on voldoende druk op de waterleiding, welke in verschillende deelen der gemeente wer den, geuit, binnenkort tot het verleden zul len behooren. Inderdaad is de uitgestrektheid van de gemeente, gevoegd bij het net van nauwe buizen, welke hier worden gebruikt, reeds geruimen tijd oorzaak geweest van menige klacht over de waterleiding, welke in het bijzonder op spitsuren b.v. op Maandag ochtend, wanneer door velen wordt gewas- schen niet voldoende druk bleek te heb ben. „De Rijnl." verneemt echter, dat deze moeilijkheid thans minutieus onder het oog is gezien. Was men aanvankelijk van mee ning, dat slechts breedere buizen de zoo gewenschte verbetering zouden kunnen brengen, na gepleegd overleg met het rijks bureau voor drinkwatervoorziening is men thans tot een andere oplossing gekomen. Het ligt in de bedoeling een moderne pompinstallatie aan te schaffen, een geheel nieuwe vinding op dit gebied, welke het mogelijk maakt ook bij smalle buizen den druk tot elke gewenschte hoogte op te voe ren. B. en W., zoowel als de vertegenwoordi gers van het rijksbureau hebben zich per soonlijk in Duitschland van de doeltref fendheid van deze nieuwe vinding op de hoogte gesteld. Verwacht mag worden, dat den raad bin nenkort een voorstel om tot aanschaffing van deze pompinstallatie over te gaan, zal bereiken. Hanzedag in Federatief Verband. De Gewestelijke R.-K. Midenstands-Federa- tie voor Alphen aan den Rijn en Omgeving organiseert op Woensdag 17 Augustus te Alphen aan den Rijn een groote Hanzedag, welke aanvangt met een H. Mis in de Pa rochiekerk van den H. Bonifacius voor de levende en overledene leden van de Hanze. Des namiddags te drie uur is er een mid dagvergadering in de Sint-Josephzaal, naast de R.-K. kerk aan de Paradijslaan waarna de opening van den voorzitter van de Federatie, den heer Th. A. Rozenstra ten, en een korte toespraak van den heer C. Y. Ponsioen als voorzitter van de plaat selijke afdeeling van de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" een rede zal worden gehouden door den zeereerw. pater E. Peters O.E.S.A. over het onderwerp: „De R.-K. Middenstand in den Aanval". Voorts zal nog spreken de heer H. E. v. d. Brule, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, over het onderwerp: „Onze taak in dezen tijd". Des avonds te half zes wordt een lof ge celebreerd in de parochiekerk. Onder het Lof zal de geestelijk adviseur van de Ge westelijke Federatie, kapelaan C. M. Kla ver, een korte toespraak houden. Daarna, te ongeveer half acht is er een feestvergade- ring in de Sint Josephzaal waar het meer vroolijke gedeelte van dien dag zal wor den verzorgd door den heer Frans Josso uit Amsterdam met zijn luimige en ernstige declamaties. Het muzikale gedeelte is in handen gesteld van het bekende duo Eijs uit Nieuwkoop. Deelname aan dezen groot- schen dag is opengesteld voor alle leden van de bij de meergenoemde Federatie aan gesloten afdeelingen van de R.-K. Midden- standsvereeniging „De Hanze", met hun echtgenooten en kinderen, boven de 18 ja ren. BODEGRAVEN Fonds tot bestrijding van operatiekosten. Maandagavond vergaderde het Fonds in Hotel van Haaften. Buiten het Bestuur waren aanwezig vier leden. Nadat de voorzitter, de heer Groenen dijk, de vergadering op de gebruikelijke wijze had geopend, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Dan komt het voorstel om art. 9 van het Reglement zoodanig te wijzigen, dat de contributie vier cent per persoon per week wordt inplaats van 3 cent. De Voorz. gaf nog eenige verklaringen en zeide o.m., dat het Bestuur genoodzaakt was dit te doen om een eventueel groot te kort te voorkomen. Nadat men nog even over deze wijzi- gving heen en weer gesproken had, werd het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Het voorstel is vanaf heden reeds van kracht. Hierna dankte de heer Groenendijk de genen, die aanwezig waren en om 9 uur werd de vergadering gesloten. HAZERSWOUDE Geboren: Simon Jacobus, z. v. C. van Aalts en N. Zekveld Alida Petronella Maria Agatha, d. v. N. J. van der Hoeven en A. J. Wolvers Cornelis Adrianus, z. v. C. A. Cammeraat en S. J. Wiegman Wilhelmina Maria, d. v. R. M. Broekhuizen en M. J. van der Geest.' Ondertrouwd: Th. J. Wesseilngh, 29 jaar en W. P. Dietvors, 26 jaar W. Rade maker, 32 jaar en W. K. Groen, 29 jaar A. W. Verhorik, 27 jaar en M. Nieuwets, 21 jaar. NIEUWVEEN Personalia. Dezer dagen slaagde te Utrecht voor acte Fransch L.O., de heer Th. St. Haakman, onderwijzer aan de R.K. School alhier. NIEUWKOOP Zeilwedstrijd. Op de Noordeinderplas alhier hield de Watersportvereeniging Noord-Zuid een onderlinge zeilwedstrijd. De prijzen werden gewonnen door: Klasse A: G. Pouw. klasse B: N. Hooger- j werf, klasse C: C. Boer en klasse D: N. A. de Pater. Deze wedstrijd was maar weinig aantrekkelijk daar er voor het mooi te weinig wind was. RIJPWETERING 40-JARIG PRIESTERFEEST PASTOOR TH. KWAKMAN. Programma der feestelijkheden. Onder leiding van het kerkbestuur, is reeds geruimen tijd geleden een comité op gericht, teneinde het veertigjarig-priester feest van den herder der parochie op waar dige wijze te vieren. Dit comité hield Zon dag-avond zijn laatste vergadering in Rustoord en op deze bijeenkomst werden de plannen voor de feestviering definitief vastgesteld, als volgt: Op 14 Augustus a.s. des namiddags te 7 uur ongeveer zal Z.eerw. aan de Zuidgrens der parochie aankomen vanaf de richting Hoogmade, vergezeld van enkele familie leden en van het kerkbestuur. Bij de grens der parochie zal de Pastoor worden opge wacht door den burgemeester der gemeen te Alkemade, mr. Peeck, die daar een wel komstwoord zal spreken, door de overige leden van het comité, een stoet ruiters en wielrijders, een groote schare bruidjes en het muziekkorps der heerlijkheid Hoog made. In optocht zal dan worden getrok ken naar het Noorden en vandaar naar de kerk, waar een plechtig Lof zal worden ge celebreerd door den jubilaris, als inleiding tot het feest van den volgenden dag. Op den feestdag zelve zal de jubileeren- de priester om 11 uur een plechtige H. Mis opdragen met assistentie, waaronder de weleerw. heer H. Steur, kapelaan der parochiekerk van de H. Barbara te Rot terdam, een neef van den jubilaris, de feestpredikatie zal houden. Na de Hoog mis zal een feestcantate voor gemengd koor, een compositie van den directeur van het zangkoor, den heer C. Oudshoorn, worden uitgevoerd. Des namiddags van 2.30 tot 4.30 uur zal de Pastoor recipieeren in de pastorie, des avonds te 8 uur is er een plechtig Lof met Te Deum tot sluiting van het kerkelijk feest en na het Lof zal bij goed weer in de tuin van de pastorie den jubilaris een aubade worden gebracht door een dames koor en door het kerkkoor. Bij minder gunstig weer zal deze aubade plaats heb ben in de zaal van de pastorie. Moge de stralende Augustuszon onze bondgenoot zijn op dezen grooten feestdag en op zijn vooravond.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 8