SPORT De Europeesche schappen zwemkampioen- te Londen LUCHTVAART DINSDAG 9 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN IN NEDERLAND HET PROGRAMMA DEFINITIEF VASTGESTELD. Het programma voor de wereldkampioen schappen wielrennen, welke eind Augus tus en begin September in ons land wor den gehouden, is dezer dagen definitief vastgesteld. Op Zaterdag 27 Augustus wordt in het Amstelhotel te Amsterdam het 68e con gres van de Union Cycliste Internationale -'U. C. I.) gehouden. Op dit congres wor den drie wedstrijdcommissarissen voor den weg en eenzelfde aantal voor de baan aan gewezen. Het spreekt vanzelf, dat geen Ne derlander als zoodanig kan worden geko zen. Wordt het congres in de morgenuren gehouden, des middags vinden de eerste wedstrijden op de baan plaats. Om twee uur wordt in het Olympisch Stadion een aanvang gemaakt met de series, de achtste- kwart- en halve finales sprint voor ama teur- en beroepsrijders. Voorts wordt op dien Zaterdagmiddag nog de eerste serie van de 100 km. achter motoren gereden. Zondag 28 Augustus belooft een zeer belangrijken dag te worden. Des middags om twee uur begint men met de eindstrij den voor de amateur- en beroepssprinters, welk programma zal worden afgewisseld met de tweede serie over 100 km. der stayers. In de avonduren volgt dan nog de derde serie van den wedstrijd achter motoren. Voor degenen, die zich niet di rect voor den eindstrijd der stayers heb ben kunnen klasseeren - alleen de win naars der serie worden direct in de finale geplaatst worden Dinsdagavond 30 Au gustus des avonds 8 uur twee herkansings- ritten gehouden. De twee winnaars hier van komen in de finale. Deze eindstrijd wordt Donderdag 1 Sep tember des avonds 8 uur in het Olympisch Stadion waar trouwens alle baanwed- strijden plaats vinden gereden. Vrijdag 2 September volgt de groote „volksverhuizing" naar het Zuiden. Zater dag 3 September zal op het circuit van Valkenburg de wegwedstrijd om het we reldkampioenschap worden gehouden. De afstand voor de amateurs bedraagt 170 km., d.w.z. dat de renners 17 maal het circuit moeten rijden. Op Zondag 4 September zal om 12 uur het startschot gelost worden voor den wegwedstrijd voor professionals, die 270 km. afleggen en dus 27 maal het ongeveer 1G km. lange parcours rijden. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Valetti wint de derde étappe. De ronde van Zwitserland is gisteren vgoortgezet met de derde étappe, welke van Chur naar Bellinzona leidde. Hoewel de afstand slechts 127 km. bedroeg, stelde deze etappe hooge eischen aan de deelne mers. Immers de renners moesten over de 2063 m. hooge San Bernardinopas trekken, zoodat de klimmers hun capaciteiten ten volle konden ontplooien. En evenals in de ronde van Frankrijk het geval was, ble ken ook nu weer de Italianen de sterkste klimmers. Valetti bereikte met 4 minuten voorsprong op zijn landgenooten Canavesi, Cecchi en Del Cancia het eerst de pas hoogte. Bij de afdaling werd de achter volging ingezet en hier bleek Valëtti niet zoo snel. Hij verloor althans het grootste gedeelte van zijn voorsprong maar hij kwam toch nog een halve minuut eerder dan nummer twee, dan Zwitser Zimmer- mann, te Bellinzona binnen. Lambrichts hield zich in de bergen goed, hij kwam als 24ste binnen met ruim 13 minuten achterstand op Valetti. Minder goed bracht Verveer het er af, die als 43ste over de eindstreep ging, 25 minuten na den winnaar. In het algemeen klassement heeft Cana vesi den Luxemburger Mersch van de eer ste plaats cerdrongen. Lambrichts ging twee plaatsen vooruit en staat thans ne gentiende. Verveer daarentegen viel vier plaatsen terug en staat op de 34ste plaats geklasseerd. De uitslag van de etappe luidt: 1. Va letti, Italië, 3 uur 43 min. 41 sec.; 2. Zim- rr.ermann, Zwitserland, 3 uur 44 min. 16 sec.; 3. Del Cancia, Italië, 3 uur 48 min. 15 sec.; 4. Checchi, Italië, 5. Canavesi, Ita lië, 6. Hendrickx, België, 24. Lambrichts 3 uur 57 min. 15 sec., 43 Verveer 4 uur 8 min. 48 sec. Totaalklassement: 1. Canavesi, Italië 16 uur 38 min. 29 sec.; 2. Mersch, Luxemburg, 16 uur 39 min. 4 sec.; 19. Lambrichts 17 uur 58 min. 35 sec.; 34. Verveer 18 uur 16 min. 19 sec. ATHLETIEK DE DRIELANDENWEDSTRIJD TE ROTERDAM. De Duilsche ploeg samengesteld. De Duitsche ploeg, welke op 21 Augus tus a.s. te Rotterdam zal uitkomen tegen Nederland in het kader van den drielan- den wedstrijd NederlandDuitschland België, is als volgt samengesteld: 100 meter: Borchmeyer, Stuttgart en Koenz, Berlijn. 200 meter: Rïether, Krefeld en Gillmeis- ter. Stolp. 400 meter: Klupsch, Jena en Cramer Stuttgart. 800 meter: Eichberger, Weenen en Schu macher, Dusseldorf. 1500 meter: Stroessenreuther, Augsburg Hoving Europeesch kampioen op de 100 M. Zijn tijd een nieuw Neder- landsch record Op den tweeden avond van de Eu- ropeeiehe zwemkampioenschappen te Londen viel de eerste beslissing: de 100 meter borstcrawl voor heeren werd op verrassende, maar niet minder fraaie wijze gewonnen door onzen landgenoot Kees Hoving uit Rotter dam met een tijd van 59.8 sec., een nieuw Nederlandsch record. Het oude record stond sedert 9 Mei 1937 op naam van Scheffer met een tijd van 1 min. 0.2 sec., gevestigd te Rot terdam. Met het uitvallen van dr. Csik, den Olympischen kampioen, was de Duit scher Fischer favoriet voor den Euro- peeschen titel. Na een prachtige race tikte de R. Z. C.'er als eerste aan, een wel heel onverwachte Nederlandsche zege, wel ke uitbundige vreugde in het Neder landsche kamp te Londen bracht. En toen het Wilhelmus ter eere van den nieuwen titelhouder ten gehoore werd gebracht, zongen leiders, leidsters, on ze meisjes en jongens uit volle borst mee. Voor het eerst in de geschiedenis van cfe zwemsport in Nederland is een van onze mannelijke zwemmers beneden de minuut gebleven. En dan te bedenken, dat dit gebeurd is op een 50 meterbaan, welke bovendien als zeer Zwaar beschouwd wordt. Waarom is deze baan zoo zwaar? zal men zich afvragen. Na den start komen de deelnemers eerst over een afstand van 10 meter door vrij ondiep water. De diepte is daar 1.50 meter. Maar jiiist bij de 10 me- tergrens daalt de bodem plotseling en bedraagt de diepte ongeveer 4 meter. De zwemmer, die dezen drempel moet pas- seeren, moet met deze omstandigheid reke ning houden en wel in die mate, dat hij bij het heengaan er voor dient te waken, dat hij bij de plotselinge verdieping niet over zijn eigen snelheid heen gaat en bij het terugkeeren op enkele meters voor den z.g. drempel wat meer snelheid zet om zonder snelheidsverlies weer van het diepe in het laatste 10 meter ondiepe gedeelte over te gaan. Hoving is in Augustus 1937 en in Mei van dit jaar in de Wembley pool te Lon den gestart en onder leiding van den T. C.-secretaris, Dogger, heeft de Rot terdammer en ook de andere zwem mers en zwemsters op deze moeilijk heid geoefend- Hoving was dus bekend met de bijzondere omstandigheden van deze baan en kon er dus rekening mee houden. De Duitschers Fischer en Hei bel waren niet met een en ander be kend en o.i. verklaart dit voor een be langrijk deel het feit, dat juist Fischer, de favoriet, op de laatste 25 meter afzakte. Omtrent den strijd zelf kan nog worden medegedeeld, dat Hoving een uitstekenden start had en met een prachtigen slag over de haan ging. Op de eerste 50 meter was er tusschen de vijf finalisten zeker geen meter verschil. Bij het keerpunt lag Ho ving iets voor, gevolgd door den Engelsch- man Dove en Fischer. Op de laatste 25 meter wist Hoving zijn voorsprong te be houden Heibel was reeds afgezakt, Fi scher viel op de laatste 20 meter terug. Met duidelijk merkbaar verschil tikte Ho ving als eerste aan vóór Dove en den Hongaar Korosy, die zelfs Fischer nog had weten te passeeren. De uitslag luidt: 1. en Europeesch kampioen Hoving, 29.8 sec. Nieuw Nederlandsch record. 2. Dove. Engeland, 1 min. 0.6 sec. 3. Korosy Hongarije, 1 min. 1.2 sec., 4. Fischer, Duitschland, 1 min. 1.8 sec., 5. Heibel, Duitschland, geen tijd. Het resultaat van de z.g. troostrace over 100 meter borstcrawl heeren luidt: 1. Nakache, Frankrijk, 1 min. 1.8 sec. 2 Olsson, Zweden, 1 min. 2.1 sec., 3. Tan burg. Noorwegen, 1 min. 2.2 sec., 4. Schef fer, Nederland, 1 min. 2.6 sec. De andere wedstrijden. Gisteren zijn de Europeesche zwemkam- pioenschappen in de Wembleypool voort gezet met de serie 100 meter rugslag voor heeren. Voor dit nummer kwamen elf zwem en Dompert Stuttgart. 5000 meter: Eberhardt, Berlijn en Jacob Torgau. 110 meter horden: Wegntr, Berlijn en Glaw, Berlijn. Verspringen: Biebach, Quedlinburg en Staib, Stuttgart. Hoogspringen: Gehmert, Keulen en Langhoff, Rostock. Polsstokhoogspringen: Eding, München en Sutter, Freiburg. Speerwerpen: Eding, München en Buesse Eerlijn. Discuswerpen: Sievert, Eimsbuettel en Jansen, Berlijn. Kogelstooten: Sievert en Jansen. 4 x 100 meter estafette: Borchmeyer, Gillmeister, Riether en Koenze. mers, verdeeld over drie series, aan den start, waarvan er slechts één afviel. Er worden n.l. twee halve eindstrijden van elk vijf zwemmers gezwommen. De beste tijd in de series maakte de Duitscher Schlauch, die de 100 meter af legde in 1 min. 9.6 sec. In de tweede serie kwam onze landge noot Scheffer uit. Op de eerste 50 meter gingen Nueske en Scheffer op gelijke hoog te door het water, doch bij het keerpunt won de Duitscher terrein. Na 75 meter viel Scheffer terug, zoodat Nueske met ongeveer drie meter verschil won. De tijd van den Duitscher bedroeg 1 min. 10.6 sec. De Hongaar Erdelyi werd derde. In de derde serie won Bjoem Borg on bedreigd in 1 min 10.4 sec. Wel had onze landgenoot Van Schouwen op de eerste 50 meter de leiding gehad, doch de Zweed passeerde den D. J. K.'er op het tweede gedeelte gemakkelijk, terwijl de Amster dammer. zeker van zijn plaats in eden hal ven eindstrijd, zich ook niet bovenmatig rneer inspande. Het eenige, wat van deze series kan worden verteld, is, dat de Duit schers met Borg in den eindstrijd om de zege zullen moeten strijden, terwijl onze beide landgenooten in dit sterke interna tionale milieu zeker geen slecht figuur, hebben geslagen. De uitslagen luiden: 100 meter rugslag heeren. eerste serie: 1. Schlauch, Duitschland, 1 min. 9.6 sec., 2. Taylor, Engeland, 1 min. 12.6 sec., 3. Lengyel. Hongarije, 1 min. 13.2 sec., 4. Neuman. Luxemburg, 1 min. 15.6 sec. (niet geplaatst). Tweede serie: 1. Nueske, Duitschland, 1 min. 10 6 sec., 2. Scheffer 1 min. 13.2 sec., 3. Erdelyi, Hongarije, 1 min. 13.8 sec. Derde serie: 1. Borg, Zweden, 1 min. 10.4 sec., 2. V a n Schouwen, 1 min. 13 sec., 3. French Williams, Engeland, 1 min. 13.4 sec., 4. Baeth, Denemarken, 1 min. 14.4 sec. CSIK VALT UIT. Van Hongaarsche zijde deelde men aan de organisatoren der Europeesche kam pioenschappen mede. dat de Olympische kampioen, dr. Csik. niet zal uitkomen in de finale 100 meter borstcrawl, daar hij Jijdencie is aan een vrij ernstige keelaan doening. DUITSCHLAND—BELGIE 5—1. Duitschland heeft een 51 overwinning in het waterpolo-tournooi op België be- naald. Er werd vrij ruw gespeeld, hetgeen door den Hongaarschen.scheidsrechter Sim- ko onvoldoende onderdrukt werd. Vooral de Duitscher Schneider en de Belg Decom- be kregen het nogal eens met elkaar aan den stok en eenige malen werden beiden uit het. water gestuurd. In de eerste helft scoorde Schulze uit een straf worp het eerste Duitsch doelpunt, nadat deze spe ler unfair door Decombe was genomen. Schneider, die inmiddels het water had moeten verlaten, kwam weer terug en met een schitterend achterwaartsch schot ver grootte hij den voorsprong van Duitsch land. Na de pauze werd Baier het water uit gestuurd, maar ondanks de Belgische nu merieke meerderheid, kon Duitschland de score verhoogen en het einde kw;am ten slotte met een 5—1 overwinning waarbij Schneider in de 2de helft alle Duitsche doelpunten had gemaakt terwijl Issle voor het Belgische tegen punt zorg droeg. HONGARIJE—NEDERLAND 7—1. De waterpolowedstrijd tusschen Honga rije en Nederland eindigde in een 71 zege van de Olympische kampioenen. In ae eerste helft hield het -Nederlandsche polozevental uitstekend vol en slaagde er in bij de rust een gelijken stand, 11 te bereiken. In het Hollandsche doel was kee per Paerl prachtig op dreef, terwijl Van Aelst eveneens onder de uitblinkers be hoorde en het eenige Nederlandsche doel punt scoorde. In de tweede helft domineerde Honga rije volkomen. Dank zij het prachtige tac tische spel werd het eene Hongaarsche doelpunt na het andere gescoord en zoo eindigde deze ontmoeting in een 71 over winning van onze tegenstanders. Topsco rer bij Hongarije was Nemeth, die zes doel punten voor zijn rekening nam. terwijl het zevende door Brandy gemaakt werd. Het slot van den avond werd gevormd door den waterpolowedstrijd Frankrijk Engeland, welke ontmoeting door de Fran sehen met 51 werd gewonnen. DE FINSCHE ATHLETIEKKAMPIOEN- SCHAPPEN. De Finsche athletiekkampioenschappen zijn gisteren onder stralend zomerweer te Helsinki geëindigd. De laatste resultaten waren: 110 m. horden: Jussila 15.3 sec. 1500 m.: Hartikka, 3 min. 55.3 sec. 10000 m.: Tamila 30 min. 49.8 sec., 2. Laihoranta 31 min. 11.6 sec. 400 m. Raekkoelaennen 49.1 sec. Speerwerpen: Nikkanen 72.81 m., 2. Jaer- vinen 71.83 m., 3. Toivonen 68.32 m. Discuswerpen: Kotkas 49.21 m., 2. Huu- toniemi 44.70 m. Hinkstapsprong: Rajasaari 15.20 m. Polsstokhoogspringen: Laehdesmaeki 3.90 m., 2. Reinikka 3.90 m. R.K. ATHL. VER. „DOCOS". Zondag j.L hebben een aantal onzer athleten deelgenomen aan de Nationale Atletiekwedstrijden van G.D.A. te Loos duinen, waar ze weer een aantal mooie successen hebben weten te boeken. Het mooiste succes echter dat door vele ver wacht werd, de verbetering van het Ne derlandsch record op de 3 x 1000 M., is jammer genoeg mislukt. De oorzaak hier van is hoofdzakelijk te wijten aan het feit, dat de ploeg door verhindering van twee der loopers zeer vérzwakt weid, terwijl bo vendien de baan in zeer slechte conditie bleek te verkeeren en het loopen nog aan zienlijk moeilijker werd doordat de banen door den zwaren regenval nagenoeg geheel onzichtbaar waren. Was er dan ook door dit alles bij het begin der race weinig hoop, dat het record omzeep zou gebracht wor den, gedurende den loop, toen bleek over wat voor goede reserves Docos nog op de zen afstand bezat, keerde deze geheel te rug en werd met spanning het einde tege moet gezien. Het mocht echter niet zoo zijn, met rui meen ronde voorsprong op nummer twee werd Docos eerste in den tijd van 8 min. 51,1 sec., wat zeven seconden boven het Nederlandsch record was. De ploeg be stond uit de loopers J. van Rooden, J. Dub- belaar en H. Jansen. Deze drie loopers heb ben allen hun uiterste best gedaan, doch de laatste twee zijn nu eenmaal beter op den langen afstand dan op deze kortere en ^wanneer Docos daarom een volgende keer op volle kracht zal starten, zullen zij ze ker het record op hun naam weten te brengen. Van de overige prestaties onzer athleten noemen wij op de eerste plaats, die van J. van der Hoeven, die er op Kogelstooten steeds beter in komt en ook thans weer met een stoot van 9.98 M. de eerste prijs wist te winnen. Wij zullen deze athleet wel zeer binnenkort naar de A-klasse zien promo- veeren. Ook bij het discuswerpen deed hij van zioh spreken door de tweede plaats te bezetten met een worp van 28,67 M. Op de 3000 M. wist H. Jansen, die er langza merhand weer een beetje in gaat komen, de eerste plaats te bezetten in den tijd van 10 min. 3,4 sec., terwijl M. van Steenbergen toonde ook in de hoofdklasse een woordje te kunnen meespreken, door als derde door de finish te gaan. Op die zelfde nummer ir. de B-klasse was eveneens een Docos- athleet in de voorste gelederen en wel J. Wurzer, die tweede werd. Ook het nummer hoogspringen klasse A bracht voor ons een dubbel succes, doordat J. van Rooden en F. Kallenberg respectie velijk de eerste en derde plaats bezetten. H. J. Averdieck bracht het op de 100 M. klasse A in de finale tot de vijfde plaats in den tijd van 11,6 sec. Op de 200 M. moest hij in den bekenden looper H. Peters zijn meerdere erkennen, hoewel hij hem goed strijd gaf. Op de 00 m. klasse B waren wij eveneens niet erg gelukkig, doordat G. Kallenberg niet in conditie was en daardoor in de serie direct werd uitgeschakeld. Op de 400 M. klasse B werd A. Paardenkooper derde in den tijd van 61 sec. Verder werd 6r op de 4 x 100 M. nog een tweede prijs ge wonnen. De ploeg, bestaande uit de loopers J Le Rütte, G. Kallenberg, A. Paardenkoo per en J. van der Hoeven, liep echter niet best en is tot veel betere prestaties in staat. De twee junioren, welke voor Docos te Loosduinen uit kwamen, wisten daar beide een succes te behalen. A. Bergers werd tweede op de 60 Meter, terwijl J. van He- teren de tweede plaats bezette bij vèr- springen. Zondag a.s. en de daarop volgende Zon dag wordt wederom de jaarlijksche tien kamp om het clubkampioenschap van Do cos verwerkt. Evenals alle voorgaande ja ren bestaat eer wederom een geweldige be langstelling voor, daar nagenoeg alle Docos- athleten zonder uitzondering er aan deel nemen. Athleten, die zioh nog niet hebben opgegeven en alsnog wenschen in te schrijven, gelieve dit zoo spoedig mogelijk te doen bij het secretariaat: Oude Singel 148, Leiden. VOETBAL R.K. SPORTVER. „MEERBURG". Het tienjarig bestaan. Ter viering van het 10-jarig bestaan heeft de R.K. Sportver. „Meerburg" Zondag een feestelijken dag georganiseerd. Na een H. Mis met algem. H. Communie, gevolgd door een feestelijk ontbijt, werd om 12 uur met de wedstrijden aangevangen. Eerst won Meerburg a van WB a met 10, vervolgens speelden Meerburg II Leimuiden II gelijk (11). Meerburg IVan Nispen I eindigde ten slotte in een 63 overwinning voor Meer burg. 's Avonds om half acht begon het avond feest in de groote zaal van het patronaat. Na een openingswoord van den voorz. van de feestcommissie, waarin in het bij zonder de Edel ach tb. heer Burgemeester van Zoeterwoude werd welkom geheeten en waarbij tevens de verrichtingen der kampioenselftallen werden gememoreerd, sprak onze Burgervader een woord van welkom tot alle aanwezigen en uitte zijn vreugde bij dit feest van de R.K.S.V. „Meerburg", de eenige sportvereeniging in de gemeente Zoeterwoude, tegenwoordig te kunnen zijn. Na allen van harte een gezel lige avond toewensdhende kan met de af werking avn he programma worden be- gonn enen bracht het eerste nummer, n.l. Entree „The lovely Girls" een heel aardig nummer, er al direct de stemming in. Het optreden van het duo Littleton (Ac cordeon) oogstte veel bijval. Het optreden van The Leonine Sisters, op de piano be geleid door den heer A. Camphuis, viel ten zerste in de smaak. Het nummer „Als de winter komt" (Lovely Girls) was een succesnummer van den heer F. Hakkaart Hierna had de huldiging plaats van twee leden, welke onafgebroken 10 jaar lid wa- ren, n.l. de heeren H. Eckl, en F. Zandber gen. Met eenige toepasselijke woorden reikte de voorzitter der feestcommissie aan den heer H. Eckl een leeslamp en aan den heer Fr. Zandbergen en fraaie sigaretten koker uit. Daarna versoheen het kam- pioens-elftal Meerburg I op het podium, om uit de handen van den Burgemeester den door hem geschonken mooien beker in ont vangst te nemen, welke zij in de dezen middag gespeelde spannende kamp had den weten te veroveren, tevens was voor elke speler, door het 'bestuur een draag- medaille beschikbaar gesteld, welke tege lijkertijd eveneens door den Burgemeester werden uitgereikt. Na de uitreiking door den voorz. der feestcommissie van de door den Geestelijk Adviseur beschikbaar ge stelde lauwerkrans aan den aanvoerder van het Jun.-elftal, kon het programma verder worden afgewerkt en hebben we nog kunnen genieten van muziek, zang en dans, zoodat we kunnen besluiten met een woord van dank te brengen aan allen, die aan het welslagen van sportdag en avond feest hebben medegewerkt, in het bijzon der aan de heeren Fr. Hakkaart en A. Camphuis. Costuums en décors waren van Kriedreva's Revue. Muziek werd verzorgd door „The Rythm Boys". LUGDUNUM ID.H.C. I. Zaterdagmiddag aanvang 5 uur zal Lug- dumum I een wedstrijd spelen tegen DHC I uit Delft 1ste klasse K.N.V.B. Deze wed strijd zal gespeeld worden op het terrein aan den Zoeterwoudschesingel. DHC zal voor dezen wedstrijd met haar volledig 1ste elftal uitkomen. BILJARTEN. DE LEIDSCHE BILJARTBOND. Driebandenkampioenschap. De uitslagen van de partijen, welke ge- speeld werden voor het kampioenschap driébanden luiden: T. de B. 21 52 3 0.403 H. C. Rietbergen 30 52 5 0.576 B. Tegelaar 30 37 6 0.810 T. de B. 17 37 3 0.450 E. Bakker 30 48 3 0.627 H. C. Rietbergen 17 48 4 0.354 Het programma van deze wedstrijden, j welke Donderdag 11 Augustus worden voortgezet, luidt: Clublokaal D.O.S.: A. VerstraatenJ. Th. J Beuk, N.N.B. Teegelaar, J. Th. Beuk— N.N., B. TeegelaarA. Verstraaten. POSTDUIVEN. VVassenaarsche Postduivenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postdui venclub een wedstrijd met jonge duiven vanuit Neufvilles, afstand pl.m. 180 km. Aldaar werden de duiven in vrijheid ge steld te 12 uur 55 min. met Zuidenwind en heldere lucht. De eerste duif bereikte het hok te 3 uur 50 min. 49 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snel heid van 1024.4 meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd gecon stateerd te 4 uur 13 min. met 21 sec. en had gevlogen met een gemiddelde van 908.64 meter per minuut. De uitslag was: le, 3e, 4e, 8e, 9e, 14e en 17e J. H. M. Brouwer. 2e, 10e, 11e, 13e, 19e en 20e L. H. de Kleine. 5e, 7e, 12e, 15e en 16e J. J. Pennaarts. 6e, 13e en 21e C. Versteeg Jr. 18e K. I. Waasdorp. DRIE POOLSCHE ZWEEFVLIEGERS KWAMEN IN RUSLAND TERECHT. Drie Poolsche studenten werden 26 Juli j.l. tijdens een vlucht met zweefvliegtuigen door onweer gedwongen op Sovjet-Rus sisch terrein te dalen. Niettegenstaande de stappen van de Pool sche grensautoriteiten weet men niet wat van hen geworden is. DUITSCHE OCEAANVLUCHT AANGEKONDIGD. De „Nationalzeitung" meldt,, dat binnen enkele dagen een Duitsch verkeersvlieg tuig, een Focke-Wulf 200, van Berlijn zal vertrekken voor een vlucht naar New York met slechts een tusschenlandiing te Lissa bon. De vlucht wordt zonder passagiers ge maakt. Koopt bij hen, die in Uw Dagblad adverteeren I

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10