OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 WASSENAAR HILLEGOM Politie-corps. Tot agent van politie al hier is met ingang van 18 dezer benoemd de heer J. ten Brink, thans in functie te Rotterdam. De heer Ten Brink is katholiek en gehuwd. Werkloosheid. Deze week staan 124 arbeidzoekenden ingeschreven tegen 131 vorige week. Vorig jaar was dit aantal in hetzelfde tijdvak 189. KATWIJK Geboren: Arie, z. van H. van Duyn en L. Plug Johanna Cornelia, d. van C. van der Wiel en K. van Duyn Neeltje Johanna, d .van H. Haasnoot en G. van der Male Cornelis, z. v. C. van Duyn en A. van Duyvenibode Willem, z. van C. Bo- termans en M. van der Meij Willempje, d. van N. van Duyn en K. Dijkhuizen Arie, z. van W. Nijgh en L. Hus Adria- na, d. van H. Messemaker en H. van der Plas Geertje, d. van G. van Duin en K. Jonker Petronella, d. van W. Tulen en J. M. Verhart. Overleden: Adrianus Johannes Enze 19 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Feesten Regeeringsjubileum. De Bur gemeester roept de in deze gemeente be- meente bestaande Jeugdvereenigingen op, zich te willen aanmelden voor deelneming aan he huldebetoon met gemeente-vlag gen, etwelk op 6 September a.s. ter gele genheid van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin te Amsterdam zal plaats vinden. De opgave voor deel neming wordt vóór 10 Augustus a.s. ver wacht, waarna een deputatie van drie per sonen zal worden aangewezen om aan voor noemde manifestatie medewerking te ver lenen. KATWIJK AAN ZEE Atttractie. Tijdens de V.V.V.-feest- week van 8 tot 13 Augustus, en ook de Za terdagavond daaraan voorafgaande, dus he denavond, zal de oude kerk aan de Zuid- Boulevard van gemeentewege met groote schijnwerpers worden verlicht. Aangezien deze kerk geheel wit gekalkt is, zal zulks des avonds ongetwijfeld een fantastisch gezicht opleveren. Ook anderë voorbereidende maatregelen voor deze feestweek van V.V.V. werden reeds getroffen. Wanneer het weer wil meewerken, belooft het vooral dit jaar een grootsch feest te worden, waarover de badgasten tevreden zullen zijn. LISSE MOTORRIJDER AANGEREDEN. Zwaar gewond opgenomen. Gisteren kwam de heer M. alhier, met zijn vrachtauto komende uit de richting Lei den, die vanaf den Heerenweg de Akker- voordelaan wilde opdraaien, in botsing met een hem achterop rijdend motorrijwiel, dat juist wilde passeeren en het signaal blijg- baar niet had gezien. Het motorrijwiel, be stuurd door den heer L., werd tegen den grond gesmakt. De heer L,, afkomstig uit Hillegom, werd hierdoor gewond en be kwam een sleutelbeenfractuur en vermoe delijk een schedelbasisbreuk. De doktoren van Dijk uit Lisse en Hueber van Sassen- heim verleenden de eerste geneeskundige hulp en de politie regelde een en ander. Het transport van den getroffene duurde evenwel lang, omdat de plaatselijke zie kenauto caduc was en de hulp moest wor den ingeroepen van een der ziekenauto's uit Hillegom. Hieruit blijkt, dat één ziekenauto voor de gemeente Lisse tekort is. LEIDSCHEN D AM K. J. M. V. Maandag 8 Augustus: So- cieteitsavond. Dinsdag 9 Augustus te 8 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 12 Augus tus: Societeitsavond. St. Josephsgezellen. Zondag 7 Augus tus na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie van de leden. Te half 12 en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 9 Augustus te 8 uur Maria- Congregatie, waarna bijeenkomst. Vrijdag 12 Augustus te 8 uur bijeen komst tooneelclub „Adolf Kolping'' en Za terdag 13 Augustus na het Lof bijeen komst. STOMPWIJK Harddraverij en kinderfeest. Heden programma voor de feestdagen, georgani- werden wij in het bezit gesteld van het seerd door de Harddraverij „Noodt Ge dacht" op 17 en 18 Augustus, Zooals reeds gemeld, wordt de draverij gehouden op 17 Aug. n.m. 2 uur. Van de zijde van pikeurs en eigenaars bestaat weer groote belang stelling voor deze draverij, zoodat de deel name wel groot zal zijn. De 600 gulden prijzen zullen hier ook wel van invloed zijn. Donderdag 18 Aug. wordt het een feest dag voor de jeugd. Het draverij bestuur heeft voor een groot bedrag aan voor kin deren begeerenswaardige prijzen gekocht, dus, jongelui, doet je best. Niet minder belangstelling bestaat voor de ringrijderij, die ook Donderdagmiddag gehouden wordt. De schooljeugd zal dien middag om 1 uur op het plein van de Jongensschool aanwe zig zijn. Zij begeven zich met hun bege leiders naar boerderij „Altijd wat". Daar ter plaatse wordt de feestelijke optocht ge formeerd met het Fanfarecorps „Juliana", die de stoet zal voorafgaan, benevens het feestcomité. Als Burgemeester Keyzer aan gekomen is, die bij de Kniplaan door de deelnemende ringrijders is afgehalad, zal de stoet, nadat een welkomstwoord tot Burgemeester Keyzer is gesproken, zich naar het feestterrein begven, waar de volksspelen dan zullen aanvangen. NOORDWIJKERHOUT Tuinbouw. De aanvoer van groenten was gisteren op de veiling „De Eendracht" weer zeer groot. O.m. werden 3Ó00 zakken snij- en princesseboonen en 1000 zakken tuinboonen geveild. De kwaliteit van de meeste boonen is minder goed door de droogte van den laatsten tijd en den hevi- gen wind. Gelukkig dat gisteravond met het onweer flinke regenbuien loskwamen wat het „ziek" in de boonen veel zal tegen hou den. De prijzen der boonen vallen erg te gen. Een prijs b.v. van 1.24 voor een zak van 10 K.G. beste snijboonen is 50 pet. te weinig. Stokheerenboonen z. d. van de bes te kwaliteit brachten gisteren 1.50 de 10 K.G. op; ook geen loonenden prijs voor den tuinder, daar hij te weinig beste boonen heeft. Laten we hopen dat door den regen nog veel verbeteren moge. Volgende week eiken dag veiling behal ve 's Zaterdags. NOORDWIJK Feesten Regeeringsjubileum. Het programma voor de Jubileumfeesten is als volgt samengesteld: 31 Augustus 's morgens aubade, kinder optocht, kinderspelen op Sportpark; 's mid dags poppenkast, 's avond waarschijnlijk filmvoorstelling Sportpark. 6 September 's morgens 8 uur koraalmu- ziek van den toren; 9 uur tobbetje steken voor mannen 18 jaar en ouder, spijkerslaan voor mannen 18 jaar en ouder, wedloop met brandende kaars en verkleedpartij voor meisjes die de lagere school hebben verlaten tot en met 17 jaar; wedloop, ge titeld „naar den trein" voor jongens van denzelfden leeftijd; 's middags 1.30 uur: estafetteloop. Commissie voor de regeling is: L. J. v. d. Meer, J. Gravendaal en J. Choufour. De aangifte hiervoor dient te geschieden vóór 20 Augustus bij Dorsman's Boekhandel. 2 uur: optocht met versierde voertuigen en groepen. Daarna ringsteken op tandems voor paren en touwtrekken voor ploegen van mannen, werkzaam bij hier (in N.-B.) gevestigde firma's. Deelna me aan al deze spelen is vrij voor leden. Niet-leden betalen inleggeld. Bovendien wedstrijd in gevel- en straat versiering. De hoofdprijzen zijn: voor tobbetje ste ken een rijwiel. Eestafetteloop wisselbe ker; optocht 25.touwtrekken wisselbe ker en geldprijzen. Straat versiering geld prijzen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Voornamelijk ten ge volge van het warme weer waren de prij zen laag. Genoteerd werd: Galardia 1015 ct., Margrieten 1520 ct., Statioe 47 ct., Zinnia 801.50, Godetia 2030 ct., Anjers 1020 ct., Am. Anjers 5080 ct., Asters 1015 ct., Asclepia 2540 ct., Pompon- Dahlia's 3040 ct., Gladiolussen p. 100 in de gewone soorten ƒ0.200.40, extra va riëteiten 0.601.20, Convili's f 0.200.35, Dahlia's ƒ0.701.30, Kopgodetia p. 100 bos 2.303.20, Riddersporen p. 100 bos 2.30, Auratum 1.902.50, Rubrum 2.303.10. SASSENHEIM Geboren: Jacobus Adrianus Antonius z. van J. P. Floor en M. J. van der Poel. Ondertrouwd: L. W. Berbee 28 j. en G. A. J. van der Zwet 23 j. Getrouwd: P. Noordermeer 26 j, en J. van der. Mee 25 j. VOORSCHOTEN Geboren: Geertje Leni, d. van D. A. Klaver en G. Jonker Rudolf Hendrik Martinus, z. van D. L. Berkhuizen en J. Zonneveld Everardus Hermanus, z. van J. M. Meijsfer en M. C. Ripken Johan na Margaretha Wilhelmina, d. van S. C. Bunnik en A. M. v. d. Berg. Gehuwd: J. G. Groeneweg 20 j. en A. W. P. Duijndam 20 j., beiden wonende al hier C. L. Harsveld 28 j., wonende alhier en A. Reinhard 33 j., wonende te 's-Gra- venhage. Overleden: I. C. Bierlé, 55 j., echt genoot van J. P. Kagie, wonende alhier. WARMOND Vliegboot omgeslagen. Toen een vlieg- of glijboot, bemand met een heer en twee dames, in volle vaart wilde draaien, werd de draai te kort genomen met het gevolg, dat de boot omsloeg en alle inzittenden te water geraakten; een der dames kwam zelfs onder de boot terecht. Gelukkig was spoedige hulp bij de hand, zoodat erger werd voorkomen. Deze booten leveren voor hen, die in een kano of lichte boot varen groot gevaar op, zoodat op de bestuurders der vliegbooten een dringend beroep wordt gedaan niet alleen op zich zelf, maar ook op anderen te letten, ter voorkoming van ongelukken. Oranjefeesten. De traditioneele Oran jefeesten zullen in deze gemeente worden gehouden op 6, 7 en 8 September a.s., waar bij de jaarlijksche harddraverij voor paar den zal plaats vinden op 8 September. Ver schillende attracties zullen geplaatst wor den op de Baan, terwijl den eersten dag een groote optocht plaats vindt. Gevestigd: Wed. W. H. M. Werker geb. Beaujon, geen, zonder beroep, uit Amsterdam, St. v. 's Graves, weg 84 (en gezin) Ph. Kraus, R.K., dienstbode, uit Amsterdam, St. v. 's Graves. weg 84 (vreemd) R. P. J. v. d. Berg van Sapa- roea en gezin, N.H., Kol. der Artillerie, uit Rheden, Velp, Bremhorstlaan 18 E. v. d. Boom, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 170 (vreemd) A. Th. M. Bouwman, R.K., dienstbode, uit Pos- terholt, Ridderlaan 1 H. M. Greijghton, R K., secretaresse, uit Leiden, Groot Hoef ijzerlaan 19 G. A. D. Damhof en vrouw, G K., fabrik. v. aardappelmeel, uit Haren (Gr.), Teylingerhorstlaan 5 B. E. van Ditmar, geen, zonder beroep, uit Amster dam, Meijendell Th. W. Noordover geb. Dongelmans, R.K., zonder beroep, uit Scha- gen, Kerkstraat 106 H. van Dooren, N.H., zonder beroep, uit Rotterdam, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 70 J. Louwe, geb. Drij vers en gezin, geen, zonder beroep, uit Leiden, Dr. Mansveltkade 18 S. H. Schilthuis geb. v. Egmond, geen, zonder beroep, uit Rotterdam, Backershagenlaan 3032 P. E. Gellhorn, vreemd, N.H., dienstbode, uit Hoek, L. Kerkdam 20 G. Haasnoot en vrouw, N.H., stoffeerder, uit Katwijk, Langstraat 65 N. W. v. d. Ham, R.K., zonder beroep, uit Den Haag, Rijksstraatweg 191 J. M. v. d. Harst en vrouw, N.H., Rijles controleur bij het De partement van Soc. Zaken, uit Den Haag, Hyacinthstraat 21 J. W. Heersema, G.K,. banketbakker, uit Terneuzen, Langstraat 121 C. Th. Hoogeveen, R.K., zonder be roep, uit Woerden, Katwijkscheweg 19 b. - V. Hüttner (ova), vreemd, R.K., dienst bode, uit Schmelzthal, L. v. Rh. v. Rhe- menshuizen 1 A. Kool, N.H., dienstbode, uit Schipluiden, Weteringlaan 4 J. M. Korebrits, R.K.. dienstbode, uit Rheden, Velp, Bremhorstlaan 18 M. A. Löhrke, vreemd, Evang., dienstbode, uit Berlijn, Teylingerhorstlaan 5 R. Mulder. N.H., dienstbode, uit Vlagtwedde. KI. Persijn- laan 14 E. B. Offringa, G.K., zonder be- ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Petronella Clasina Johan na d. van Corn. J. van der Pijl en H. W. Verhage. Ondertrouwd: Petrus Simon van der Voorn 36 j. en Johanna Adriana van den Ing 21 j. Katharinus Dekker 26 j., won. te Montfoort, en Geertje van den Dool 21 Hendrik Hogen es 25 j. en Alida Bloos 17 j. Gehuwd: Joltes Rijnsburger 27 j. en Cornelia de Roode 22 j. Johannes Plomp 23 j., won. te Hillegom, en Evertje van Dijk 22 j. Dirk Streefkerk 29 j. en Trijntje Cornelia Drenth 25 j. Dirk Ketel 27 j. en Elizabeth Gruis 26 j. Gevestigd: Arie Groenestein, boom- kweeker, Groeneweg 14b, van Boskoop Anna Th. Roemaat, religieuse, Prins Hen drikstraat 69, van Weststellingwerf. Vertrokken: Evertje van Dijk, z. beroep, naar Hillegom, van Vlietstraat 52 Jacobus W. de Bruijn, z. ber., naar Pa- pekop No. 29 Leuntje van der Zwart, diènstbode, naar 's-Gravenhage, Park- laan 21 Eduard Beem, koopman, naar Oss, Boterstraat 8 Margaretha J. de Jongh, ass. opz. Rijkswaterstaat, naar Dor drecht, Weeskinderendijk 53 L. BODEGRAVEN Geslaagd. Voor het diploma Engelsche Handelscorrespondentie slaagde de heer M. Trouw, alhier, die zijn opleiding heeft ge noten bij den heer J. P. Luteijn te Woerden. BARWOUTSWAARDER Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van burgemeester P. J. Brunt kwam de raad dezer gemeente in voltallige vergade ring bijeen. Door het destructiebedrijf de Gekro te Overschie is een schrijven toegezonden, waarin zij bezwaar maakt tegen de wijzi ging door den Raad aangebracht in de re geling betreffende destructie van vee en vleesch. Zij vraagt derhalve de uniforme regeling ongewijzigd aan te nemen. De Raad blijkt hier echter niet voor te zijn en beschikt afwijzend. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1937. Op den gewonen dienst bedroegen de ontvangsten 27.271.32 en de uitgaven f 24.173.68, alzoo een batig saldo van 3.097.64. Voor den kapitaaldianst zijn deze cijfers respectievelijk 812.66. 806.28 en 6.38. HOOGMADE Aanrijding. Vrijdagavond is een bak fiets, bestuurd door den heer J. v. d. S. al hier, en beladen met groenten en fruit, aangereden door een vrachtauto van „Sin- fina". Een groot gedeelte van het op de bakfiets aanwezige fruit en groente werd over de weg verspreid, terwijl de bakfiets zelf tegen een boom tot stilstand kwam, waardoor erger onheil voor fiets en be- sturuder werd voorkomen, welke laatste er nu met een lichte kneuzing van 't been afkwam. Begrijpelijkerwijs was het fruit en een gedeelte der groente geheel voor de consumptie ongeschikt geraakt, hetgeen voor den eigenaar een flinke schadepost is. Naar de schuldvraag, die hoogstwaarschijn lijk bij den bestuurder der vrachtauto ligt, daar deze niet voldoende naar rechts uit haalde, wordt door de politie een onder zoek ingesteld. roep, uit Amsterdam, Hoflaan 1 P. de Raadt en gezin, geen, le stuurman b. d. Rott. Lloyd, uit Schiedam, v. Z. v. Nije veltstraat 288 M. E. Spehr, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Buurtweg 63 H Valentschak, O.Bis.Cl., vreemd, dienst bode, uit Den Haag, Burchtlaan 14 D. van der Zwaan en gezin, N.H., huisknecht chauffeur, uit. Overschie, Vijverweg 27. Vertrokken: A. Zelle naar Den Haag, Frankenstraat 36 E. G. H. Smul ders naar Breda, Rozenplein 22a J. M. v. d. Reijden naar Den Haag, Lange Bees tenmarkt 125 J. M. van Noort naar Den Haag, J. Maetsuijckerstraat 192 E. van Noort geb. Kulewei naaridem P. C. Pruijsers geb. Spuijbroek naar Bergen op Zoom, Boxhoornstraat 14 Mevr. Jurgens geb. v. d. Leeden naar Huizen, N.H., Ha venstraat 48 G. van Alphen naar Am sterdam J. G. van Ewijk naar IJssel- monde, Zevenbergsche dijkje 73 F. Meyer naar Den Haag, Adelheidstraat 211 W. B. Migchielsen naar Den Haag, Annastraat 142 Chr. Szezepanski naar Den Haag, Nassauplein 37 Wed. M. van Scherpenzeel geb. van Tol naar Den Haag, P Gabrielstraat 50 (en gezin) C. F. M. Groot naar Den Haag, W. de Withstraat IA C. P. Korver naar Bloemendaal, Overveen, Bloemendaalscheweg 251 Wed. A. C. Charlois geb. Soetmulder naar Purley Surry, Engeland, Bridle Road 10 Weduwe Soetmulder van Gils M. A., naar idem J. Kamstra naar Wonseradeel, Makkum, Groote Zijlroede 6 K. Jenni naar Oostenrijk C. v. d. Capelle naar Ooltgensplaat, Polder Gala- thée B 19 M. C. Schrijvers naar Voor schoten, Tulpstraat 12 E. M. Eder naar Turkije, legatie 's Gravenhage C. P. Mieras naar Wemeldinge, Dorpsstraat B 30 C. J. v. Rossem naar Haarlem, St. Eli zabeth Gasthuis M. C. Koster naar Bos koop, Burgem Colijnstraat 56 Wed. M. de Jon|f geb. Versteeg en Zoon naar Kat wijk, Noordwijkerweg K. Leutering naar Duitschland B. Stattmann naar Oostenrijk E. Hieber naar Duitschland J. Th. Tuijnder naar Voorburg, van Ha- lewijnlaan 95. Ongeval. Gistermidadg raakte het on geveer zes-jarig zoontje van den heer J. B. alhier, dat zich op 'het erf van den heer S. Z., waar zijn vader werkzaamheden verrichtte, bevond, met zijn vinger bekneld tusschen een katrol. De vinger werd ge heel opengereten en het jongetje moest op apvies van dr. L. E. Loth naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden ter behande ling worden vervoerd. HAZERSWOUDE KAASDAG. Dezer dagen vergaderde de Kaasdag- commissie „HazerswoudeKoudekerk" tot verdere afwerking en regeling van den „Kaasdag", welke gehouden wordt op Woensdag 10 Augustus op de bovenzaal can Café de Bruin te Koudekerk aan den Rijn. De opening zal plaats hebben des morgens te 10 uur (Zomertijd). De kaas zal te bezichtigen zijn vanaf 10 tot 1 uur n.m. Vermoedelijk zal des avonds een lezing worden gehouden door den heer ir. W. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent, die tijdens de kaasdag ook aanwezig is om voorlich ting en adviezen te verstrekken. Voor deze lezing zal ook tevens gelegenheid zijn om de kazen te bezichtigen. De kaas zal Dins dagmorgen worden afgehaald en moet schoongemaakt zijn. De commissie hoopt, dat alle producenten en vrouwen en huis- genooten, een bezoek zullen brengen aan deze mooie gelegenheid om, de kwaliteit van onze Hollandsche Boerenkaas tot een zoo hoog mogelijk peil op te voeren. Ook voor de consumenten is toegang koste loos, zoodat het kaasetend publiek ook wordt verzocht een kijkje te komen nemen. KOUDEKERK Muziek en zang. Begunstigd door prachtig zomerweer gaf gisteravond het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" onder lei ding van den directeur, den heer J. van der Kaaij, in samenwerking met de Chr. Zang- vereeniging „Koudekerk's Gemengd Koor" en het kinderkoor onder leiding van den directeur, den heer P. de Rook, een open lucht-concert in de muziektent voor het gemeentehuis alhier. De belangstelling voor dit concert was buitengewoon groot. Ook de burgemeester dezer gemeente met zijn echtgenoote woon den het concert bij. Het programma ver meldde in totaal 19 nummers, die algemeen zeer goed in den smaak vielen, zoodat deze avond in alle opzichten goed is ge slaagd. NIEUWERBRUG Feestprogramma uitgebreid. Het feest programma, zooals wij dit reeds publiceer de, is wederom uitgebreid. Het is het be stuur gelukt de landelijke rijvereeniging „De Boreftsche Ruiters" te Bodegraven te laten komen, die des middags van twee tot vier uur verschillende staaltjes van rij kunst zullen vertoonen. Daar deze vereeni- ging in zeer goede conditie is, belooft dit iets aantrekkelijks te worden. Verschillen de dressuur en behendigheidsproeven zul len worden ten beste gegeven als stoelen dans, zadelrace, poppenrace, lintenroof, handicap- en groepspringen e.d. Het belooft dus thans een dag te worden met veel af wisseling, benevens voor „elck wat wils". NIEUWKOOP Rietlandverbetering. Het bestuur van den Polder Nieuwkoop en Noorden zond een circulaire aan alle rietlandeigenaren in deze gemeente, waarin het mededeelt, dat over eenigen tijd, zoodra de omstan digheden zich hiervoor leenen, weder be gonnen zal worden met de verbetering van rietland in rijkswerkverschaffing. Elk werk wordt vooraf in gezamenlijk overleg bekeken, waarna een kostenra ming wordt opgemaakt en het te betalen aandeel in de kosten voorloopig wordt vastgesteld. Dit aandeel moet, alvorens r:et het werk een aanvang wordt gemaakt, in do polderkas gestort worden. Opgave moet geschieden aan het pol derbestuur en met de uitvoering van het werk is belast de Nederltndsche Heide maatschappij. Door de warmte bevangen. De 24- jarige chauffeur J. van der S. uit Tilburg, die alhier met een trailer bij den heer B. alhier eenige balken ijzer had geladen, werd toen hij weer weg wilde rijden, door de warmte bevangen. Dr. Koert, die de eerste medische hulp verleende, achtte het raadzaam, dat de patiënt naar een ziekenhuis werd vervoerd. Per auto is van der S. daarop naar het Acad. Zieken huis te Leiden vervoerd, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Het is nog een geluk, dat de man onder het rijden niet onwel is geworden, daar anders de ge volgen waarschijnlijk veel ernstiger wa ren geweest. „Amicitia". Op het nationaal con cours te Almkerk behaalde de gemengde zangvereeniging „Amicitia" alhier een 3e prijs in de superieure af deeling. Voor de vereeniging en ook voor den directeur, ed heer J. Markx uit Alphen a. d.' Rijn, een mooi succes. Ondertrouwd: A. Kuijf 28 j. en C. M. Th. van der Burg 27 j., won. te Lei den. Overleden: D. van Zutphen 42 j., echtg. van W. Korver J. P. Boer jm. 7 jaar J. Ph. S. van Rande 95 j., wedn. van M. Kroon W. de Jong m. 46 j. TER AAR Een interessante tocht. Voor de ze vende maal maakten de Ter Aarschen oud van dagen, onder leiding van een actieve commissie, hun jaarlijksch uitstap je, waarvoor elke keer een groote belang stelling bestaat. Om de verschillende auto bezitters die hun auto voor dit doel dis ponibel stelden eens een jaar rust te geven, werd nu een boottocht onderno men. Onder ideaal zomerweer werd om streeks negen uur een aanvang gemaakt met de verzameling van de 75 oudjes, het welk wederom gratis geschiedde door plaatselijke chauffeurs. Zoo kon om ruim tien uur de groote salonboot „Tosca" van af Aardam vertrekken naar Rotterdam. Naast de oudjes mochten ook de dames, die altijd collecteeren, de reis meemaken, eveneens de chauffeurs. Na een voorspoedige tocht arriveerde het gezelschap circa twee uur te Rotter dam, waar de Maas werd opgevaren. Vol bewondering was een ieder over hetgeen daar bezichtigd kon worden, zooals groo te schepen, o.m. de Nieuw Amsterdam. Op de boot ontbrak geen gelegenheid om het inwendige van den mensch behoorlijk te versterken. Voor ieder waren er zes porties. Geheel gratis Ongeveer kwart voor tien kwam het gezelschap weer in de gemeente terug. Deze thuiskomst mocht zich in een groote belangstelling verheugen en het was dr. PostUiterweer, die namens de' commis sie eenige dankwoorden richtte tot allen die hebben medegewerkt tot het welsla gen van deze reis. ZOETERWOUDE Geitenfokvereen. „Zorg en Vlijt". Maandag- hield bovengenoemde vereen, haar jaarlijksche keuring, die werd gehou den op het terrein bij A. P. Westhof. Keur meester was de heer S. de Jong, Rijksves- teeltconsulent. Aangevoerd waren 47 gei ten, waarvan de prijzen ten deel vieeln aan rubriek 1-jarige dit ongeh.: 1ste prijs O. Poel, 2e pr. N. Hoogeveen, 3e pr. A. West hof, 4e pr. Bijersbergen, 5e pr. W. Turk. Rubriek gehoornde of bont: le pr. P. Bijersbergen. Rubriek lammeren: le pr. W. Vink, 2e pr. W. Turk, 3e pr. N. J. Straathof. Rubriek overloopers: le pr. B. W. Haa geman, 2e pr. G. Lekker kerk, 3e pr. W. de Elzen. ZOETERWOUDE (H. R.) R.-K. S. V. „Meerburg". De beschik baar gestelde prijzen voor het lustrumvoet- baltournooi van a s, Zondag zijn vanaf he den tentoongesteld in de winkeletalage van den heer M. Pietese, H. Rijndijk F99. ZWAMMERDAM Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven: mannen 34; vrouwen 4, verdeeld over de verschillende beroepen: steenfabr. arb. 4, bouwbedrijven 2, houtbewerkers 1, klee ding 1, lederbew. 1, metaalnijverh. 2, land- bouwbedr. 18, verkeerswezen 1, huiselij ke diensten 3, ongesch. arb. 5. Schuim den aanslag van Uw tanden weg met Ivoro! zoodat het inooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. (Oranje-verpakking met blauwe band

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7